Andere tijden, andere zeden en gebruiken ook in de bloembollenhandel Veiling is onmisbare schakel tussen kwekerij en handel Overtredingen bij het dozijn Haagse t politierechter Bromfiets aan banden IN ROTTERDAM WORDT 'N TWEEDE „VERONICA" INGERICHT Illegaal radioscliip voor Deense kust DfWWfNW» l Koninkrijk „Aqualandia" Vergissing met Oranje-brieven De „luchtoorlog" boven Texel WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Drijf de onzuiverheden nit Uw bloed. Daarmee verlost ge Uzelf van Rheumatische Pijn. Kruschen Salts is daartoe het aange wezen middel. Dat komt omdat de stimulerende werking van Kruschen de bloedzuiverende -organen weer tot rigens gezonde - sterkere concurren- tie tot ffevoltr kan hehben. blijft stel- ?°*a da' gabe"rt. kunnen onzuiver- FrieslandDat dit alles een - ove- tie tot gevolg kan hebben, blijft stel lig niet uitgesloten. De notarissen hebben weinig met de droge bollenveilingen te maken. Wel nog met de „groene" Het bollenvak is al een oud vak. Maar als overal elders, maakte het vak een evolutie mee en het evolueert nog steeds. Wij hehben daarbij ditmaal niet zozeer het oog op de kwekerij, die thans zoveel meer als vroeger langs wetenschappelijke hanen gaat, dan wel op de handel in het produkt, zowel van het zogenaamde plantgoed als van de hollen, die moeten worden verkopen, waarbij de bollen op het geëxporteerd, het uiteindelijke hoofddoel van het bedrijf. land worden verkocht en de koper Ook de handel is dus sterk geëvolueerd. De tijd dat de kweker met dus alle risico's neemt wat het ge paard en wagen de verzendhuizen afleurde om zijn bollen kwijt te raken was betreft. Hij kan nl. nooit weten «1 1 J is reeds lang voorhij en naast de twee grote bollenbeurzen in Haarlem en of hij een beste of een minder beste f OStKHIilOOrllOIlClCr Hillegom, nemen ook de veilingen, die hoofdzakelijk zijn geconcentreerd oogst zal hebben. Door de invoering In Lisse en het Westfriese Bovenkarspel, een vooraanstaande en we kun- Van het afslagsysteem werden de vei- mof «-aIJ YrarJiAranan nen wel zeggen noodzakelijke plaats in als schakel tussen de beide be- lingen onafhankelijk van de nota- IHCl JlCIU VCI UWCIICII drijfspolen, de kwekerij en de handel. WooU C rissen, omdat de wet bepaalt dat verkopingen, die tenminste zes we ken en tenminste éénmaal per week Maar als de grote Krelage, de man een reglement gecomponeerd. Daar- waaraan de Kon. Alg. Ver. v. Bloem- mee sneed dit genootschap de vereni- bollencultuur zijn ontstaan dankt, ging voor Bloembollencultuur de pas dell) zijn vrij gesteld 'van notariële zijn zin had geinregen, dan zag het af. Verder gaan had voor de vereni- assistentie. er nu weer heel anders uit. Krelage ging geen zin meer. Krelage was over Aanvang., uug un n»»uo»sin.aUS wilde èen grote bollenveiling in cnö- dit alles zeer ontstemd en voorspelde nde mond": de afslager, met zijn rad- dienst gedaan, maar om half zes toen "'"aat'. h0Grn ff zodat er <>lverse peratief verband onder supervisie dat het vak thans zou vallen in het ratelende spraakwaterval dreunde de hij weer op kantoor moest verschij- Bekeuringen volgden. heden in 't bloed zich niet meer vast- De Officer van Justitie constateerde, zetten, die nu prompt worden afge- dat de enkele aanhouding van beide voerd langs natuurlijke weg. En verdachten zo ongeveer een dozijn daarmee behoren uw pijnen dan tot overtredingen had opgeleverd. „We het verleden. Geen wonder dat dui- dachten dat we er al waren en nu nog maar zenden ,yd aan rheumatische py. kregen we weer een dagvaarding „on de werking van Kruschen een to klaagde het tweetal., verinssino vindjn Een 19-jarige militau- uit Leiden verlossing vinden. had zijn motorfiets verkocht. Doch 'Aavenenlle' hü had geen kentekenbewijs, omdat de motor eigenlijk onberijdbaar was. Een vriend van de militair, een 21- jarige arbeider, die wel een motor rijwiel bezat, zou hem even uit de nood helpen en leende zijn nummer plaat om het verkochte vehikel af te leveren. Maar juist op de weg werd het tweetal aangehouden. De arbeider had een rijbewijs en was dus officieel de bestuurder. Maar aan het motorrijwiel man- Sinds maandagmiddag is de 40-ja- rige gehuwde G. J. te W„ hoofdpost in hetzelfde gebouw worden gehou- kantoorhouder te Diepenheim spoor- Ioog verawenen< jvict hem mist men ongeveer 16.000 gulden. De man Aanvankelijk veilde men nog met heeft tot maandagmiddag, half vier kf.fd« van de vereniging. Toen het Hol- zwaard, dat men zelf had gesmeed, lands Bloembollen Genootschap in De veilingen, die aan niets of nie- cijfers op en op drukke veilingen nen, liet tój verstek gaan. was het vaak heel moeilijk uit te maken, wie nu het eerst „mijn" had geroepen. Toch werd de komst van In totaal was er rond 90 aan boe- De postïïe recherche'té Arnhem ten. betaalt, toen de oproep voor de Lisse de vereniging net een stap voor mand waren gebonden, zo zei hij, maken,wie nu het eerst ,7mijn" "hsti is belast met het onderzoek. TOnder'tet^geldige^entek'mbewUs11 De Officier vond dat de grap al Gisteravond omstreeks half tien is (juur genoeg was voor het tweetal en - sii -,j 18-jarige B. M. G. Romijn uit ejste ƒ10 boete erbij. De rechter ver- eerste maal met de klok geveild zou Heerlen op de Schaersbergerweg te oordeelde conform die eis worden, dreigde er zelfs een kopers- Heerlen met zijn scooter tegen een FLESSENTREKKERIJ was, bleek dat voor Krelage een te- zouden een machtspositie gaan inne- genvaller die hij maar moeilijk ver- men; men zou er op uit zijn zo veel de veilingklok niet enthousiast be teren kon. Hij noemde het een „on- mogelijk tet verdienen en zich van groet. Toen b.v. in de HBG voor de herstelbare fout" van de vereniging het belang van kweker en expor- dat men zijn voorstellen niet had teur geen spaan aantrekken, gevolgd en dat men nu de kaas van Krelage zag de toekomstige ont- het brood zag gehaald. wikkeling veel te somber in. Mis Dat ook grote mannen wel eens schien zou van een te imponerende de klok binnen de kortste keren voorspellingen kunnen doen, die niet monopoliepositie wel sprake zijn ge- diende te verdwijnen, als de directie uitkomen, bleek toen Krelage pro- weest, wanneer het bij één veiling prijs stelde op vriendschap en klan- aankomst is overleden, feteerde dat de veilingen een mono- was gebleven. Maar na het Hollands dizie. Er werd even ijverig op inge- polie-positie zouden gaan innemen, Bloembollen Genootschap volgde de tekend, maar de veilingklok bleef, die op de duur zou worden misbruikt. Coöp. Veilingver. West Friesland en Vandaag kan het bollenvak zich Daar is in de praktijk nooit iets 1921 stichtten Homan, Bader en nauwelijks voorstellen, dat men het van gebleken en dat had zoals we Hogewoning in Lisse het Hollands 0oit zonder veilingklok heeft kun- straks zu'len zien, zijn reden. Bloembollenhuis, kortweg de HOBA- nen stellen! HO genoemd. Van dit driemanschap is de heer Hogewoning nog steeds in leven. Men kan hem nog iedere morgen op de veiling aantreffen. De eerste veiling van de HOBAHO werd gehouden in de oeroude „Witte Zwaan" te Lisse, waar destijds de postkoets al stop te en Leidse studenten hun verga- Keurm gelijk „veilingdirecteur" waren en bulpmotor en voor rüwielhulpmoto zich lieten assisteren door een nota- Zwaan herinnert nog jiRijd^het han- - - - Gezellige dagen. Het veilen met de veilingklok, zo als dat nu overal gebeurt, kende men vroeger niet. Tot het 'begin van de eerste wereldoorlog volgde men nl. een geheel ander systeem. Toen wa ren er enkele bollenkwekers, die te- staking. Men ging ijverig rond met geparkeerde vrachtwagen gereden, een lijst waarop men kon lezen dat Per brandweerambulance werd hij J. naar het St. Jozefziekenhuis in Heer- Eeh 42-jarige los werkman uit _ve_rdwunan; a,ls de directie 1.e_Il,G™Lg®br?Gb*',„?iar u k na Sassenheim wist precies wat onder de wettelijke term „flessentrekkerij" wordt verstaan. Hij had trouwens ook STERFTE ONDER JONGE reeds eerder met de justitie te maken FAZANTEN gehad. Thans was hem ten laste gelegd, Als gevolg van de zware regen- dat hij in zijn woonplaats vele win- val gedurende de laatste maanden keiiers had opgelicht, zijn in de Noordoost-polder grote „En dat voor goederen, die u niet aantallen jonge fazanten dood ge- eens nodig had", 'constateerde de Of- gaan. Deskundigen nemen aan, dat van de in het voorjaar geboren fa- zanten ongeveer zestig procent het slechte weer niet heeft overleefd. In verband hiermee denkt men erover, in elk geval in sommige gedeelten ZES ARBEIDERS GEWOND IN HAAGSE FABRIEK deB^eurineSMnevwrCra^Sen met van de polder' de jacht op fazanten- Gistermiddag zijn op de vulcani- ae Keuringseisen voor rijwielen mei b,pnnpn ;n bpt wimende seizoen niet r„v»i->orfaV»rioV -i; WX' n'T ren opnieuw vastgesteld. Deze eisen ris. De directeuren, die het meiier Qei^merk^ van^ de IWBAHO. Op de hebben o m betrelcking op de snel- Perken- heid (gemiddeld mag geen hogere kenden, zorgden voor de organisatie veJe. tienduizenden manden van deze en de notaris voor het commerciële veiling prijkt nl. een witte zwaan, gedeelte. Onder de veilingdirecteu- Drie bollenveilingen dus en later ren van toen komen we namen tegen volgde een vierde: die te 's-Graven die ook thans nog een uitstekende zande, die nimmer een grote vlucht klank in vak en streek hebben:- nam, al bestaat hy nog altijd. Alle Veldhuyzen, Van Zanten, Van Wa> 1'~" 1"1" snelheid kunnen worden bereikt dan ongeveer veertig kilometer per uur) en op de geluidssterkte. hennen in het komende seizoen niet seerafdeling van "de 'rubberfabriek te openen of althans sterk te be- vredestein in Den Haag zes arbei ders gewond, toen het deksel van een stoomketel losschoot. De arbei- DR. H. VAN DER LINDE LECTOR ders werden door de luchtdruk te gen de grond geslagen. Vier arbei- Het bestuur van de St. Radboud- ders zijn in een ziekenhuis opgeno- Bepaald is dat bij de controle op stichting heeft dr. H. van der Linde men. Hun toestand is redelyk. Twee de gestelde eisen o.m. ook gelet zal te Nijmegen benoemd tot lector in anderen konden, na in het zieken- veilingen deden (en doen) natuurlijk w0rden of het vermogen van de mo- de faculteit der godgeleerdheid aan huis verbonden te zijn, naar huis hun best zoveel mogelijk kwekers tor niet op eenvoudige wijze door de de R.K. Universiteit in Nijmegen worden vervoerd. Naar de oorzaak xiüixmn kuie latei mei nuKewuiuug en te vinden die hun bollen via de vei- berijder kan worden opgevoerd, dan voor het geven van onderwijs in de van het ongeval wordt onderzoek ïn- Bader het Hollands Bloembollenhuis linS wilden verkopen. Er ontstond wel de overbrengingsverhouding een- geschiedenis en problematiek der |esteld do°r de arbeidsinspectie en veren, Alkemade, Bijvoet, Röozen, Homan (die later met Hogewoning en oprichtte), Valkering, enz. Het veilen dYs concurrentie en die bleek ook voudig kan worden gewijzigd, van de bollen was toen zowel voor k|er de ziel van de negotie. Van het de „directeuren" als de notarissen uitbuiten der machtspositie, waar een alleraardigste bijverdienste. De Krdage zo voor vreesde, is in de totale kosten die op zo'n veiling praktijk nooit iets gebleken. Men is drukten, bedroegen niet minder dan veilen of niet. De HO- 17%. De koper moest 10% betalen, ,BAH0 .,1S e*n N.V., waar iedereen de verkoper 5% en dan draaide de n veilen. De HBG is een coopera- oecumenische beweging. verkoper ook nog eens op voor „onkosten". tieve veilingvereniging. Men behoeft geen lid te zijn om hier te kunnen Die „onkosten" bestonden dan uit ABeen de ver. West ..i,. jminr,p verteringen van de directeuren, de Friesland neemt uitsluitend bollen De nvier^ol\u^ douane- notaris en de.... aanwezige kopers aan Ya.n kwekers die lid zyn der recherche en PTT hebben of zij die daarvoor wensten door te gaan, en van een dagje naar de vei ling een „gezellige dag" maakten. Men deed het niet zo zuinigjes aan. Sijmen moest toch betalen Een etentje was er altijd bij en dat kon ook moeilijk anders, want de automobiel lag toen nog in de lui ers en de verbindingen waren nü bouwd, die storing vrije uit- U1W zendingen mogelijk moeten vereniging*' Niët-TederT kunnen" daar op het ogenblik bijzondere maken. Het kleine onaan- dus niet veilen, maar als men wer- belangstelling voor de zienlijke scheepje van niet kelijk wil, valt daar natuurlijk op kustvaarder „Lucky Star" meer dan één manier een mouw aan waarop nu al een maand meer dan 167 netto regis- terton draagt een Neder- te passen. lang werkzaamheden wor- landse vlag en heeft Ne- den verricht door scheepswerf „Waalhaven" Voorpost. ex-s en ue veruinumgen waren nu De laatste jaren zag men in West aa^v^^ei\ niet zo, dat men tussen de middag Friesland met lede ogen toe hoe «2ÏS «ventjes thuis kon gaan eten. In die steeds meer kwekers er toe over- woi-?Hil.tïiSïdiMen tijd kwamen de kwekers uit Kat- gingen hun bollen in Lisse te laten f if.nad'^* ^fid Wijk en Rijnsburg naar de bollen- veilen. In Bovenkarspel peinsde het z^ad°ane^taerrka"denbu"ten" streek per.... benenwagen. Alleen veilingbestuur er op of men hier iets Zweden, uiteraard buiren als ze een paar beste weken hadden tegen kon doen. Toen men in 1957 de de territoriale wateren van gemaakt, kon er wel een enkel reisje kans kreeg in Lisse een pand te ko- de Scandinavische landen, met Bello, de stoomtram van over- Pen aan de Grachtweg - recht tegen- schieten. De veilingen begonnen ech- over de HOBAHO en slechts een ter op de duur allerlei lieden aan paar^honderd meter verwijderd van te trekken, die er weinig of geen be- derlandse registratiepa pieren, althans zo was dat in Rotterdam. Er zijn vele tot vrijdag j.l. Maar het is mogelijk, en werkzaamheden in de Rot terdamse waalhaven zijn nu vrijwel voltooid. Tip. De Nederlandse PTT werd op het spoor gebracht door een tip van haar Deense zusterorganisatie, Een Deense „Veronica" dus. De „Lucky Star" ligt nu vtm wc- de HBG, sloeg men meteen spijkers al meer dan een maand lang bij hadden, geen bolkochtten, met koppen. Men kocht het pand bij de werf. Een der mede maar wèl zorgden dat ze hun natje aan en vestigde hier een kantoor eigenaren, de heer Hansen, en droogje kregen. Op kosten van met mandenopslagplaats. Er was dus woont met vijf beman de verkoper.... 4 KTn- zelfs waarschijnlijk, dat inmiddels een buitenland registratie een Westfriese voorpost in het hart ningsleden aan boord. In- vraagd en verkregen. Men Zo'n gezellige dag-op kosten van van de Bollenstreek. De HBG deed wendig heeft het schip ve- een ander ging op den duur zo de enkele weken geleden een tegenzet: le veranderingen onder- spuigaten uitlopen, dat men daar op men opende een kantoor in Boven- gaan.^ Onder meer werden een gegeven moment een punt ach ter zette. Het betalen van onkosten is nooit meer teruggekomen. De vei ling-directies mogen dan nu op een eerste veiling op een gratis sigaar en een kop koffie fuiven; ze mogen bij heel grote en langdurige veiling eens een hartversterking aanbieden, maar daarmee houdt het dan ook op. Het was aanvankelijk niet zo een voudig de veilingkosten omlaag te drukken. De 10% voor de koper bleef lang gehandhaafd. De notaris eiste een fiks percentage, omdat men meende dat hij persoonlijk garant was, als per ongeluk een koper in gebreke bleef te betalen. Men had altijd verkeerd gemeend. Want toen in 1914 moeilijkheden ontstonden, maakten de notarissen de heren vei lingdirecteuren er met de meeste spoed op attent dat niet zij, maar de directeuren, verantwoordelijk waren voor de pegulanten. Reglementen. De grote Krelage kwam onmiddel lijk in het geweer. Hij liet een spe ciale vergadering van Bloembollen cultuur beleggen. Men benoemde - het was toen al niet anders dan nu - een commissie, die het varkentje af doende diende te wassen en een rap port zou opstellen over de lijn, die de vereniging wat het veilen van bollen betrof, in de toekomst zou moeten volgen. Het zou tot 1916 du ren voor het rapport gereed was. Ook in dit opzicht is er in de Alge mene Vergadering dus niets nieuws onder de zonZe visten achter het net. Het Hollands Bloembollen Ge nootschap in Lisse had toen zelf al karspel, vlak bij de veiling West geluiddichte kamers inge- houdt er namelijk sterk re kening mee dat „Lucky Star" binnenkort onder vreemde vlag zal uitvaren. Daarmee zou dan de ge daanteverwisseling kom pleet zijn. Want twee maanden geleden was de „Lucky Star" nog de kust vaarder „Taurus", die min of meer regelmatig diens ten uitvoerde tussen Rot terdam en de Engelse Oost kust. Op 13 juli kwam het die de uitzendingen uiter- schip nog onder die naam aard wil voorkomen. De il legale radioprogramma's vanaf schepen buiten de territoriale wateren nemen steeds meer toe in de Scan dinavische landen. Voor de Nederlandse douane-re cherche is er alleen de kwestie of de „Lucky Star" in het bezit is van de nood zakelijke akte van uitkla- ring, zonder welke geen schip uit de haven mag vertrekken en ook geen loods zijn diensten mag verlenen. Men vermoedt, dat de „Lucky Star" deze bepaling wil ontduiken en zonder meer zee zal kiezen. Rotterdam binnen. In juli werd het overgedaan aan de nieuwe eigenaren en herdoopt. Daarbij werd er geen geheim van gemaakt dat de „Lucky Star" ge bruikt zou worden voor radio-uitzendingen. De In aanwezigheid van een journaliste heeft een zekere Michael Austin dinsdag in een New Yorks hotel een perscon ferentie gegeven over 'n nieuw koninkrijk, „Aqualandia" ge heten. Austin, die voorgaf pre mier van dit nieuwe rijk te zijn? zei dat „Aqualandia" alle gebieden omvat, die zich on der de oceanen uitstrekken. Hij las een lange verklaring voor, waarin stond dat 't nieu we rijk een politiek van strik te neutraliteit tussen oost en west zal volgen en om toela ting tot de V.N. zal vragen. Austin zou hierover binnen kort een onderhoud met Ham- marskjoeld hebben. De „pre mier" van „Aqualandia" ver klaarde, dat de koning van 't rijk voorlopig zijn incognito wil bewaren, maar zich over veertien dagen naar New York zal begeven om daar contact op te nemen met de V.N. Het 5-jarig zoontje van de fa milie Hoogeboom uit Hoogkarspel is om het leven gekomen doordat het plotseling de weg overstak en tegen een bestelauto liep. ficier. Want het was o.m. een pick up installatie, polshorloge, tennis racket, radiotoestel, paar schoenen, enz. Het meeste had verdachte al dade lijk na de aankoop zonder dat beta ling volgde, weer verkocht. De officier, die opmerkte, dat de vrouw van verdachte veel schuld aan dit alles heeft, eiste 5 maanden ge vangenisstraf, waarvan 2 maanden voorwaardelijk en aftrek van pre ventief. De rechter veroordeelde tot 16 weken gevangenisstraf, waarvan 6 weken voorwaardelijk, waardoor verdachte dezer dagen in vrijheid kan worden gesteld, vanwege aftrek van preventieve ^hechtenis. VAN HET RECHTE PAD Regelmatig had een 21-jarige tim merman uit Leiden op zijn werk in Leidschendam materialen gestolen en die gebruikt om thuis karweitjes te doen maar ook voor anderen. „Het was om er wat bij te verdienen", zo vertelde verdachte, doch de verde digster, mevr. E. Andringa-Blok con stateerde, dat in de meeste gevallen de betrokkenen verdachte voor zijn werk niet hadden betaald, zodat hij steeds meer in de put kwam te zitten. De Officier eiste, rekening houdend met de moeilijke omstandigheden, waarin verdachte verkeerde, 6 maan den gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk en aftrek van de bijna 4 maanden voorarrest. „Het is funest, dat tegenwoordig veel arbeiders denken, dat ze wel een en ander van hun werkgever mee mogen nemen en zij beseffen niet dat het diefstal is", aldus de Officier. De rechter veroordeelde conform de eis. Het college van burgemeester en wethouders van Utrecht zal de ge meenteraad niet adviseren, twee brieven, eigenhandig geschreven door Willem van Oranje in 1581 en 1583, aan te kopen 'voor het gemeente archief. Weliswaar ging hierover dezer da gen een voorstel aan de raad uit, maar de publikatie van dit voorstel bracht ook aan het licht, dat de brieven niet, zoals in een lijvige Londense catalogus stond, gericht waren aan het stedelijk bestuur van Utrecht. Toen het voorstel van b. en w. tot aankoop grotere bekendheid kreeg en men ook foto's van de zojuist uit Londen gearriveerde perkamenten wilde maken, werden de brieven in de universiteitsbibliotheek pas goed onder de loep genomen. Het hoofd van de administratie van de biblio theek, rar. U. J. de Jong, kwam al lezende tot de verrassende ontdek king, dat de ene brief was geadres seerd aan „den staten en landen van Utrecht", terwijl de andere helemaal niet van een adres was voorzien. In deze tweede brief werd echter gesproken over een biddag, die ge houden moest worden in „ai de ker ken van uw provincie", zodat ook hierin het stedelijk aspect ver te zoeken is. Dr. Grosheide heeft het gemeente bestuur van Utrecht inmiddels at tent gemaakt op de vergissing en houdt de brieven nu zelf. Hij voelt zich echt niet bekocht, de brieven zijn per slot van rekening authentiek en van nationaal belang Hij zal ze niet aanbieden aan het rijksar chief in Utrecht, omdat, naar zijn mening, het rijk niet geïnteresseerd zal zijn. De dienst luchtvaart der Rijkspo litie, gevestigd op Schiphol, stelt op het ogenblik een diepgaand onder zoek in naar „eventuele overtredin gen van de luchtvaartwet"door de elkaar beconcurrerende luchtvaart maatschappijen (N.V. Sinberg en Schreinders Aero Contractors N.V.), die rondvluchten van het Texelse vliegveld af boven het eiland ver zorgen. De luchtvaartpolitie deelt mede dat men regelmatig controle uitoefent op het vliegveld van Texel. Naar aan leiding van klachten, geuit door de directeur van de N.V. Sinberg, de heer Sinnige, tegen Schreinders Aero Contractors, zal men thans overgaan tot het horen van getuigen, die over tredingen zouden hebben geconsta teerd. De heer Sinnige verwijt Schrein ders Aero Contractors o.a., dat men men zeven in plaats van de toege stane vijf personen heeft gevlogen in een Dornier-toestel. De luchtvaart politie wijst erop, dat men zich niet zal bemoeien met de concurrentie strijd tussen de twee maatschap pijen, zolang de luchtveiligheid daar bij niet in het gedrang komt. Zowel de N.V. Sinberg als Schrein ders Aero Contractors N.V. hebben alle vereiste concessies van de rijks luchtvaartdienst voor het maken van rondvluchten boven Nederland. Het onderzoek zal geruime tijd in beslag nemen. Over de beschuldi ging van do heer Sinnige, dat de pi loot van de Dornier met zijn toestel getracht zou hebben een manoeuvre van het Jodel-vliegtuig van Sinberg te doen mislukken, zegt de dienst luchtvaart der Rijkspolitie niets te hebben vernomen. De boerderij bewoond door de landbouwer S. Veenema te Ruinen, is uitgebrand. Ongeveer 100 voer hooi ging verloren. De bewoners werden door buren gewekt. Het vuur is ontstaan in het bedrijfsge- deelte en werd waarschijnlijk ver oorzaakt door hooibroei.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 5