Hoe naar de VEBO? Gevel Kam Onneslab. door loodsen onisierd 't Sleutelgat In september zijn eerste koopwoningen van nieuwe buurt Meerburgerpolder gereed MAANDAG 21 AUGUSTUS 1961 DE LE1DSE COURANT PAGINA 2 „Club de Limetz" kocht bij dozijnen wandkleedj es in Fécamp Prachtige reis door Normaiidië LIMETZ, 17 augustus. Vandaag was het al vroeg reveille want er stond een lange tocht op het programma. Het weer blijft altijd nog even schoon en we hebben dan ook een prachtige tocht beleefd. Rou- aan, de „Ville Musée" is werkelijk zeer fraai. Men wordt er nooit moe door de straten te dwalen en telkens nieuwe ervaringen op te doen. We hebben natuurlijk nog eens de beroemde kathedraal bezichtigd en de kerk van S. Maclou. De resten van het Palais de Justice staan er nog even troosteloos. Een erfenis van de laatste oorlog. Men restaureert er al jaren aan, maar snel vordert een en ander niet. Natuurlijk zijn we ook nog even op de Place du '/ieux Mar- ché geweest, waar Jeanne d'Arc op 30 mei 1431 werd verbrand. Het is leuk te zien dat het standbeeld van Jeanne d'Arc steeds van verse bloe men is voorzien. Natuurlijk hebben de meisjes re gewinkeld, want ze kunnen het eenvoudig niet laten. In de middag zijn we verder Nor- mandië in getrokken. Een adembe nemend landschap, héél anders weer dan van het lie de France. Duidelijk anders van bouw zijn ook de boer derijen. Het einddoel was Fécamp, een vissersplaatsje van pl.m. 17.000 inwoners. Natuurlijk is dit ook een badplaats tegenwoordig, met een strand van steentjes, ingesloten door rotsen. Geen plaatsje van luxe allu re maar met een gezellige dorpse sfeer. Terug voor kleedjes Men heeft er de prachtige Drie- vuldigheidskerk bezichtigd, die een restant is van een door Richard II gestichte Benedictijner abdij. Toen we al enige tijd op de we^ terug wa ren, toonde één van het gezelschap een gekocht wandkleedje met artis tieke pretentie. De belangstelling was plotsklaps zó groot, dat wij de bus lieten keren en eensgezind het klei ne winkeltje bestormden. Onze eigen Frans Kosdorff stond al gauw ach ter de toonbank om de eigenaar te assisteren. Hij deed goede zaken voor hem. En zij scheidden als goe de vrienden. Dit oponthoud kostte ons een uur, maar deze aardige er varing was dit best waard. Tenslotte werd voor het laatst gegeten in „Des Flans" en de maaltijd was van dien aard, dat de cuisinière madame Ale- vie een spontane ovatie werd ge bracht. En dan zit 't er echt bijna op. Morgen opruimen, afbreken en terugbrengen. Gastfamilies bedan ken en verwonderd zijn, dat alles toch weer zo gauw v-oorbij is gegaan. Nog twee dagen resten ons en nu gaat waarachtig ook de praktijk van de dokter teruglopen. Gelukkig heb ben wij geen ernstige patiënten ge had, zodat we ook daarover geen klagen hebben. Wij mogen over ons gehele verblijf hier zeer tevreden zijn en wij kunnen spreken van „zeer geslaagd", zelfs nu we 't einde nog niet geheel hebben bereikt. Terug in Leiden LEIDEN, 19 augustus. Het zit er op. De laatste beleve nissen worden beschreven als we weer in Leiden zijn. Het is allemaal snel voorbij gegaan, véél te snel voor velen. Voor de eerstejaars is Limetz nu geen geheim meer en de meerderejaars hebben ondervonden, dat de oude vriendschap nog even intens leeft. Afspraken voor 't vol gend jaar zijn al gemaakt. Dat gaat zeker een groots feest worden, als we daar ons tweede lustrum gaan vieren. Ook in Limetz ziet men er met vreugde naar uit. Zo'n laatste dag is tuèst. Het is alsof men tijdens een circusvoorstel ling de tent boven uw hoofd af breekt. Het afscheid is al begonnen. De keuken is weer een leeg „bij- bouwsel" van de pastorie geworden, de eetzaal „iets" dat niet meer van ons zelf is. De weg terug is immers Het Plantsoen te Leiden, waar van dinsdag tot en met zater dag de tentoonstelling van de jubilerende VEBO wordt gehou den is ook voor degenen, die van elders komen en in Leiden niet zo bekend zijn niet moeilijk te vinden. Het is namelijk te bereiken vanuit de Korevaarstraat, waar men komend van de Breestraat links de weg door het Plantsoen binnenrijdt. De ingang van de tentoonstelling is dan makkelijk te vinden. Reizigers komend van het station doen dus het best de Stationsweg, Steenstraat en Breestraat te volgen. Komend van de Hoge Rijndijk kan men de tentoonstelling het best van de andere zijde bereiken. Men slaat ter hoogte van het Leven daal linksaf de Plantagelaan in. Reizigers, die Leiden via de La ge Rijndijk binnenkomen doen er goed aan de Zijlsingel te vol gen na linksaf de Schrijvers- brug gepasseerd te zijn. Na het passeren van de Hoge Rijndijk volgt ook deze stroom van be langstellenden voor de VEBO- tentoonstelling de weg door het Plantsoen. De stadsbus van de N.Z.H. stopt nabij het tentoonstellingsterrein De „blauwe tram" heeft een halte aan de Korevaarstraat, eveneens niet ver van het ten toonstellingsterrein verwijderd. maar zelden geasfalteerd, maar meestal met „kinderhoofdjes" gepla veid. We denken terug aan de vele prettige en mooie belevenissen waar van men enige tijd later de diepere betekenis nog beter zal gaan begrij pen dan nu ze nog zo vers in het geheugen liggen. We zien nog tijdens de marionettenvoorstelling of de bruiloftsdag de glunderende kinder gezichtjes en die van de ouders We zien onze Franse vrienden, die ons van alles toestoppen en niet weten, hoe zij hun vriendschap maar zo duidelijk mogelijk kunnen tonen. Op de avond van de laatste dag hebben we al onze gastfamilies met een serenade bedankt. Weer even spontaan als toen onze vriend Novae zijn bistro opende en wij zijn eer ste „officiële" gasten waren. De duis ternis is gevallen. We nemen reeds afscheid van pastoor Smitz en bren gen hun warme hulde voor zijn ka meraadschap en grenzeloze gastvrij heid. Hij zei nog eens, dat al onze activiteiten diepe indruk maken op de Fransen en betoogde dat hij trots is op het meer dan gewone contact, dat er in de loop der jaren is ont staan. Voorbij! De bus voert ons terug naar Nederland, naar de regenzone, naar 't gewone leven. In Limetz is alles anders geweest en het is niet goed mogelijk te zeggen waarom. Wij kunnen een reisverslag geven, de toeristische uitstapjes beschrijven. We kunnen de vriendelijke woor den noteren, die de Fransen ons toe voegen en we kunnen enthousiast zijn over het steeds aanhoudende fraaie weer. Ook het landschap kunnen we bejubelen en de stimulerende wer king van de Franse wijn. Maar wat ieder van ons ervaart en wat deze belevenis tot een unieke maakt, de sfeer, de geestelijke winst van ieder voor zich, dat zijn dingen, die we slechts bij benadering kunnen door geven. Dat moet men hebben „on dergaan" en dat is nu juist, wat wij als voornaamste doel van deze tocht zien. Niet de reis op zich. Er zijn meer mooie plekken op de aarde en er zijn overal vriendelijke mensen, maar Limetz doet bij ons iets tril len, waar dit ergens anders niet mo gelijk zou zijn. Vraag er iedere reis genoot naar, hij zal 't U proberen uit te leggen, maar hij zal 't niet kun nen. Aan het slotdiner in de „Krabben- bosser" zijn tenslotte de vriendelij ke dankwoorden gesproken aan allen die hebben meegewerk. Onze dank ging naar dokter Van Oirschot, me vrouw Rosdorff, de heer L. Berden, André Overdevest, André Helder, Fine Kinswil en tenslotte naar allen, want ieder draagt iets bij en ont vangt iets. Ook kapelaan J. W. de Jong, onze eigen aalmoezenier, on verbrekelijk aan de club de Limetz verbonden, voegde daar nog zijn dank aan toe. De club de Limetz gaat zijn twee de lustrumjaar thans in. Tien jaar vreugde en vorminig aan velen mo gen gevierd worden en dit alles zal zijn hoogtepunt weer vinden in Li metz in 1962. Want al is dit een cliché geworden en zeggen we het elk jaar weer; het is geenszins een versleten cliché; wanneer we onze vrienden toevoegen: Ce n'est qu'un au revoir, het is slechts een tot weerziens. JOOP KOEVOETS, chef d'équlpe Kapelaan Balestra te Leiden benoemd In plaats van de onlangs vertrok ken kapelaan (thans pastoor) Went- holt is in de parochie van O.L. Vr. Hemelvaart en St. Jozef te Leiden (Herensingel) benoemd de weleerw. heer Herm. P. Balestra, thans kape laan in de parochie van het Allerh. Sacrament aan de Nassaulaan te Delft. Kapelaan Balestra werd in 1913 geboren, in 1938 priester gewijd en in 1952 benoemd tot kapelaan te Delft. Installatie van pater Commandeur Naar wij vernemen zal de instal latie tot pastoor van pater Egmund Commandeur o.fjn. binnen afzien bare tijd geschieden. De St. Anto- nius-parochie te Leiden dient nog officieel tot parochie uitgeroepen te worden. Voorlopig is pater comman deur benoemd tot assistent met de opdracht de stichting van de paro chie in Leiden Zuid-West voor te bereiden. Naar pater Commandeur zondag j.l. van de preekstoel af mee deelde zal hij mét de assistent pater Fabianus v.d. Brom o.f.m. vóór 1 september aanstaande, waarschijnlijk deze week nog, zijn intrek nemen in het pand Churchililaan 52. Voorlopig tenminste drie jaren zullen de houten loodsen, die thans gebouwd worden voor het Kamer- lingh Onneslaboratorium aan het Steenschuur te Leiden blijven staan. De anders zo imposante gevel van dit laboratorium wordt door deze op bouw gestoord. Ook de brede tuin voor het lab. moest deels verdwij nen. De loodsen zijn geplaatst om onderdak te bieden aan de afdeling theoretische natuurkunde in het ge bouw, die in verband met restaura tie, gepaard gaande met gedeeltelijke sloping, moest verdwijnen. Zij het node, is men fan universiteits-zijde tot deze maatregel overgegaan. Doordat de benzine kon ont snappen door een breuk in de ben zineleiding van het motortje, stond zaterdagmiddag een motorbakfiets van broodbakkerij Van der Meij op de Rijnzichtbrug in een ommezien in lichterlaaie. De brandweer, die binnen enige minuten ter plaatse ar riveerde, kon de schade beperken tot een vernielde motor. Dubbelgebak- ken of geroosterd brood is het dus niet geworden. Enkele kwajongens zagen gis ter middag kans in een geparkeerde bus op het Levendaal te kruipen. Hadden zij het hier nu maar bij ge laten dan had er verder niet zoveel aan de hand geweest. De jongelui kregen het blijkbaar wat te koud, want men vond het nodig een vuur tje aan te leggen. Tenslotte moest de brandweer er aan te pas komen om een beginnend brandje in een stoel te blussen. KLAVERJASWEDSTRIJD Vrijdagavond j.l. heeff er een ont moeting plaats gehad in de gezellige cantine van de firma P. Clos en Leembruggen, tussen de klaverjas- vereniging het „Centrum'1 en de klaverj as vereniging P. Clos en Leem bruggen. Er werden drie partijen ge speeld en na sportieve strijd bleek de eindstand te zijn: P. Clos en Leem bruggen 75230 punten en het Cen trum 72750 punten. Na beëindiging reikte de voorzitter de heer Taf fijn met geestige woorden de prijzen, bestaande uit vlees en rookartikelen, aan. de winnaars uit. N.V. LEIDSCHE WOLSPINNERIJ Hedenochtend werd de jaarlijkse algemene vergadering van aandeel houders gehouden van de N.V. Leid- sche Wolspinnerij. Over het boekjaar 1960-1961 was een winstsaldo ge boekt van ruim 8 y, ton. Overeen komstig het voorstel werd besloten een dividend uit te keren van 20 pet, waarvan 6 pet in januari reeds als interim dividend beschikbaar was gesteld. Vorig jaar werd eveneens in totaal 20 pet uitgekeerd. Aan de aandeelhouders werd me degedeeld dat de opnieuw uit te ge ven eigen aandelen uit het indertijd aangekochte paket niet slechts voor de helft zullen delen in eventuele winstuitkeringen over het lopende boekjaar zoals aanvankelijk was be sloten, maar ten volle. Binnenkort worden mededelingen gedaan over de verkrijgbaarstelling van deze aan delen tegen een koers van 100 pet uitsluitend voor aandeelhouders der vennootschap. Ten aanzien van het lopende boekjaar werd medegedeeld, d.at in de verstreken maanden een omzetstijging zowel voor binnen- al$ buitenland te bemerken is geweest, gepaard gaande aan een verbetering van de resultaatcijfers ten opzichte van de overeenkomstige periode van het vorige boekjaar. Tot commissaris der vennootschap werd herkozen de heer E. Bennink-Bolt. LEIDERDORP RAADSSTUKKEN Vrijdag 25 augustus a.s. des avonds VEEMARKT LEIDEN De directeur van Markt- en Ha vendienst der gemeente Leiden maakt het volgende bekend: 1.v.m. de grote fokveetentoonstel- ling op vrijdag 25 augustus a.s. is die dag slechts beperkte aanvoer mo gelijk van marktvee en wel alleen voor slachtrunderen, vare- en melk koeien en schapen. De slachtrunde ren en verse koeien kunnen reeds vanaf 6.00 uur ter markt worden aangevoerd. Voor ander kleinvee dan schapen, is die dag geen markt- gelegenheid mogelijk. De schapen- en lammerenmarkt wordt die dag gehouden van 7.00 tot 12.00 uur. De magere varkensmarkt van vol gende week vrijdag wordt verzet en gehouden a.s. dinsdag gelijktijdig met de vette varkensmarkt. De directeur dat zij als brandweerman werkzaam zijn geweest tijdens hun normale werktijden. 2. Bedoelde werknemers ontvan gen boven hun uurloon als werk- tekort te dekken. Op de begrotings man een zodanige vergoeding als uur een vergoeding ontvangen, wel ke zij zouden ontvangen voor dienst uren bij brand; 3. Bedoelde werknemers ontvan gen hun verboeding als brandweer man, terwijl op hun loon als brand weerman geen korting wordt toe gepast. B. en W. menen, dat aan sub. 3 de voorkeur moet worden gegeven, aan gezien de vergoeding als brandweer man tot op zekere hoogte wordt ge geven als een vergoeding voor het ongerief, dat zij hebben en de extra gevaren die zij lopen. Bovendien zijn er verschillende bedrijven, die hun personeel, dat als brandweerman dienst doet het nor male loon uitkeert, ook al verrich ten zij tijdens hun normale werk hun taak als brandweerman. Daar de brandweerlieden echter in dienst der gemeente zijn, achten B. en W. het billijk, dat de gemeente ook de kos ten hiervoor voor haar rekening neemt. Zij stellen daarom voor, de bestaande regieling te wijzigen in dier voege, dat aan de brandweerlieden, die door hun dienstverrichting tij dens de normale werkzaamheden in komsten derven, een verletvergoe- ding wordt gegeven tot een bedrag, gelijk aan de door hun diensturen bij brand ontstane, aanwijsbare in komstenderving. Daarbij komt, dat de controle op hooibroei, waarvoor tot heden de gemeente beschikte over een tweetal controleurs, ook aan de brandweer moet worden opgedragen, omdat de controleurs deze werk zaamheden niet meer zullen verrich ten. De brandweer wordt ook meer en meer ingeschakeld bij werkzaam heden, die eigenlijk niets met brand te maken hebben b.v. bij stormscha de en overlast van water. Ook voor deze diensturen willén B. en W. de gewijzigde verordening laten gelden. In verband met de minder gunstige weersgesteldheid is ].et zwemfeest van „De Does" uitgesteld tot a.s. za terdag. VOORSCHOTEN GOUDEN LEEUW-TOERNOOI Gisteren werden in Voorschoten de voorronden gespeeld van het Gou den Leeuw-toernooi, het door SVLV georganiseerde toernooi tussen derde -vierde klassers en afdelingselftal len van de Haagse en Leidse voet balbond. Ongeveer duizend toeschouwers trotseerden 't dreigende weer en za gen elftallen tegen elkaar in het veld komen, die volgens de KNVB inde ling soms zelfs twee klassen ver schilden. Derde klasser Foreholte kon slechts met moeite MMO, 1ste klasse LVB, verslaan. De eerste helft ein digde met een 0-1 voorsprong voor MMO, in de tweede helft echter kon MMO de druk niet weerstaan. De eindstand werd 5-3 voor Foreholte. Veel moeite had ook RKAVV met Quick Steps. De ruststand ging in met 0-0 en het zag er naar uit dat beide elftallen niet verder zouden komen. Op het ende van de tweede helft echter zag RKAVV kans om twee maal te scoren, Quick Steps sloeg nog eenmaal terug, zodat ook RKAVV zich voor de halve finale ge plaatst heeft, al is het dan met een kleine overwinning 2-1. GDS tegen RKDEO werd een matige vertoning voetbal, welke door RK DEO met 3-0 gewonnen werd. SVLV kwam in het veld tegen de bekerhouder BMT uit Den Haag. BMT heeft de beker reeds tweemaal achtereen veroverd en is na deze zon dag hard op weg om „eigenaar" te worden van de echte „Gouden Leeuw". Voor het eerst zag Voorschoten 't kampioenselftal van vorig jaar ver liezen. De eerste helft was het beste deel van de wedsdtrijd, bij de rust had SVLV een achterstand van 0-1 en vele scoorkansen gemist. Na de rust was het hek van de dam. Had BMT schutters eehad, ze hadden ze evenmin als SVLV, dan was de nederlaag voor SVLV heel erg geweest, nu bleef het slechts bij een 0-4 nederlaag. SVLV toonde zich echter een goede verliezer en bleef vechten tot het laatste fluitsignaal. Volgende week zondag wordt de halve finale en de finale verspeeld tussen RKAVV, BMT, RKDEO en Fo reholte. Inbraak in pastorie. In de nacht van vrijdag op zaterdag is er inge broken in de r. k. pastorie aan de Leidseweg te Voorschoten. De dief of dieven hebben zich toegang ver schaft via de achterdeur na 'n ruit uitgesneden te hebben. De gehele be nedenverdieping is afgezocht. Het was blijkbaar om geld te doen. Er wordt wel wat geld vermist, maar de brandkast werd zaterdagmorgen on geschonden aangetroffen. De politie is van de diefstal in kennis gesteld en heeft onmiddellijk een onderzoek ingesteld. Leidse Agenda DINSDAG 22 AUGUSTUS VEBO-tentoonstelling „Landbouw in de Randstad" Plantsoen, 10 u. opening in Waaggebouw door mr. J. Klaasesz; 12 u. v.m. open voor publiek; 15.30-8 uur n.m. optreden van Drumband „De Burcht" op vlon der, Plantsoen; 8 uur n.m. optreden Sempre Avanti's „Jong en Jolig" (idem). WOENSDAG 23 AUGUSTUS VEBO-jongerendag op Veemarkt terrein 8.30-12 u.; 14 u. Prijsuit reiking in Plantsoen; 15-17 u. Mode show in Plantsoen; 8 u. Cult. Avond programma. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Van zaterdag 19 augustus tot en met vrijdag 25 augustus 1961: Geopend voor spoedeisende geval len: Zuider-Apotheek, Lammen- schansweg 4, tel. 23553. Sportprestatie van mr. Burger Mr. J. A. W. Burger, voor zitter van de P.v.d.A.-fractie in de Tweede Kamer, „herdenkt" vandaag de dag, dat hy veer tig jaar geleden als zestienja rige jongeman in vierenveertig minuten over het Hollandsch Diep bij Willemstad zwom. Een grote prestatie van de huidige parlementariër als men bedenkt dat het Hollandsch Diep ter plaatse 3500 meter breed is. Marktberichten ROTTERDAM, 21 aug. Vee To tale aanvoer 1970, vette koeien 1196, varkens 636, schapen en lammeren 138, vette koeien 320-345, 280-315, 260-270; varkens 191, 189, 187, scha pen 125, 100, 90, lammeren 100, 90, 80, vette koeien ruimer, lui, als vo rige week, prima's boven notering; varkens als vorige week, aanvanke lijk goed, zware varkens 185, afloop minder, slachtzeugen 160-170; scha pen en lammeren minder, vlot, niet lager. Prijzen variëren van 27.500 tot 31.000 De eerste huizen van de honderd nieuwe eengezinswoningen in de Meer- 3 uur komt de raad in openbare zit- burgerpolder komen volgende maand voor bewoning gereed. Het laatste ting bijeen. Behandeld worden o.a. de blok zal vermoedelijk omstreeks februari worden opgeleverd. Het betreft volgende voorstellen: tot vaststelling hier koopwoningen. der exploitatievergoedingen aan bij- Na enkele jaren van stilstand ondergaat de Meerburgerpolder (tussen de zondere kleuterscholen over 1959; grens met Zoeterwoude en de Wilhelminabrug) als woonwijk met het klaar tot vaststelling der vergoedingen komen van dit plan een uitbreiding van importantie. voor vakonderwijs over 1960 voor de r.k. lagere school; tot nadere vast- Het complex werd ontworpen door ningen - het zijn er 97 in totaal - is stelling van het theoretisch getal we- het architectenbureau J. Leicher te al verkocht. kelijkse lesuren vakonderwijs per 1 Maarssen. De uitvoering werd opge- Voor het zuid-westen van Leiden september 1961; tot het verlenen van dragen aan de N.V. bouw- en aan- staat ook al een plan op tafel. Daar- een subsidie aan het plaatselijk co- nemingsmaatschappij Groeneveld te aan zal binnen afzienbare tijd de mité bevolkingsonderzoek op tuber- Gouda en de opdracht werd verleend laatste hand worden gelegd. Het zou culose; tot wijziging der verordening door de N.V. Coördinatiebouw te Hil- nog groter worden dan dat voor de beloning brandweerpersoneel; tot versum. De Ned. Woning-financie- Meerburgerpolder. In zuid-west zijn aankoop van grond van de heer P. ringmaatschappij trok zich de finan- C. Kaptein te Hoogmade; tot afwij- ciële kant van het plan aan. zing van het verzoek tot onbewoon- n baurverklaring van de woning Acht- garages hovenerweg 6. Toen wij in oktober van hèt vorig Kleuterscholen ^aar het plan beschreven, was de De huizen zijn gebouwd in elf blok- koopsom niet te vermelden. Het ver- ken, waarvan het kleinste er vijf be- In verband met de definitieve me- schil tussen de schatting toen en de vat en het grootst twaalf. Ze staan dedeling van het ministerie van on- uiteindelijk vast te stellen prijs zou aan de IJsselkade, de Zaanstraat, de derwijs, kunsten en wetenschappen, niet onaanzienlijk kunnen zijn. In Spaarnestraat en de Lekstraat, dat voor de berekening van de ver- Hilversum werd ons nu meegedeeld, De begane grond heeft een hal, een goeding voor het kleuteronderwijs dat de prijzen variëren van ƒ27.500 toilet, een keuken met twee legkas- de gemeente is ingedeeld in de twee- tot ƒ31.000 (dit laatste met garage), ten en een doorgeefkast (de keuken de gemeenteklasse, dient de afreke- De huizen hebben dezelfde indeling is 2.62 meter breed en 2.90 meter ning van de exploitatievergoeding maar de grootte van het huis alsmede lang), een woonkamer van 7.16 meter over 1959, voorzover het de vergoe- van de tuin kan iets verschillen, ter- lengte met een breedte langs de hal ding betreft per lokaal, te worden wijl ook de ligging bij het bepalen van 3.70 en langs de keuken van 3.05 herzien. Aan de besturen der kleu- van de koopsom een rol speelt. voor deze soort woningbouw in de richting van de Korte Vliet en de Voorschoterweg verscheidene ter reinen gereserveerd. terscholen zal alsnog een aanvullen de uitkering worden gedaan. Deze bedraagt voor de chr. nat. kleuter school 165.-; voor de neutrale kleu terschool 96.25; st. par. scholen resp. 9.17 en 36.66. Bevolkingsonderzoek. Uit de overgelegde rekening van het plaatselijke comité tot opsporing van tbc blijkt, dat de uitgaven heb ben bedragen 3.526.98. Aan bijdra gen werd ontvangen 2.621.06, zodat er een nadelig saldo is van 905.92. Het comité verzoekt de gemeente door 't toekennen van 'n subsidie dit dit tekort dekken. Op de begrotings post was hiervoor 1500.- uitgetrok ken. B. en W. stellen voor de ge vraagde subsidie te verlenen. Beloning brandweerpersoneel. B. en W. zijn van mening, dat de huidige verordening betreffende de vergoeding voor de brandweerlieden niet meer aan de eisen voldoet en stellen daarom voor deze te wijzi gen. Er zijn nl. enige gemeentewerk lieden, die tevens zijn aangesteld als brandweerman. Op welke vergoeding hebben zij recht als zij tijdens hun normale werkzaamheden als brand weer man moeten optreden? vragen b. en w. zich af. Zij menen, dat dit op drje manieren kan, t.w.: 1. Bedoelde werknemers ontvangen hun vergoeding als brandweerman, terwijl op hun loon als werkman der gemeente een korting wordt toege past, Iperekend naar het aantal uren Bijna zeventig van het aantal wo- meter en ten slotte een terras aan de achterzijde. De losstaande schuur is 2 meter breed en 4 meter lang. Boven vindt men drie slaapkamers, respectievelijk van de volgende af metingen: 3 bij 3.70, 3.05 bij 4.09 en 2.62 bij 2.90 meter. Elke kamer is voorzien van een hangkast. De over loop heeft er ook een. De woning heeft uiteraard ook een douche. Bij een be perkt aantal huizen wordt een ga rage gebouwd van 2.78 bij 5.67 m. Wegenstelsel De vraag of deze groter wordende wijk niet een isolement blijft, kan ontkennend worden beantwoord. Het zal bekend zijn, dat ter hoogte van het gemeentehuis van Leiderdorp 'n brug wordt gebouwd ter vervanging van de tegenwoordige, veel te smalle Leiderdorpse brug (Bruggestraat). Deze zal van de Berkenkade af aan sluiting geven op de Hoge Rijndijk ter hoogte van rusthuis „Grenshoek". De nieuwe weg loopt dan door de Meerburgerpolder tot het punt waar in de toekomst een brug over het Rijn- en Schiekanaal ter hoogte van de Lorenztkade wordt gebouwd. La ter zou de verbinding worden door getrokken naar de Lammebrug. Op twee plaatsen is het straten- schema van het uitbreidingsplan Meerburgerpolder op deze „randweg" aangesloten. De eerste aansluiting wordt verkregen bij doortrekking van de Lekstraat en de tweede door verlenging van de Meerburgerkade (met een ombuiging even voorbij de Leedestraat).

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2