rrvrrrvffvrrvYrvrrF T&ncVi Tl ijn J JMr Weerbericht Wettelijke bepalingen per 1 oktober „Zebra-brigades" gewenst Prof. Oort leidt Astronomische Unie Oranjeboom Barbarossa uw krachtige soepbouillon! Sassenheimer bedolven onder last heipalen Kortstondige vrijheid „Chamberlains paraplu" Dwars door het prikkeldraad Zwart parlement in Njassaland Moordende concurrentie in de lucht boven Texel Het weer in Europa DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Brommerslaivaai aan banden Politie heeft reeds bevoegdheden „Vijf procent van de bromfiets- berijders zijn bromfietspiraten" al dus het jongste nummer van „De Kampioen", orgaan van de ANWB, „deze 5 geeft de reeds overbelaste politie nog eens extra veel last, en de politie is niet geruggesteund door voldoende houvast biedende wette lijke bepalingen op de bromfietsers". Helemaal juist is deze hartekreet van de ANWB overigens niet. Niet alleen, dat tegen 1 oktober de strijd tegen het hinderlijke lawaai op de weg door nieuwe voorschriften zal kunnen worden aangebonden, maar de politie heeft bovendien nu reeds een gemakkelijk wapen in de hand om het lawaai tegen te gaan, dat dikwijls door de zogenoemde „bro- zems" met stationair draaiende mo tortjes wordt geproduceerd. Dit is namelijk sinds kort verbo den krachtens een toevoegsel bij art. 51 a van het Wegenverkeers reglement, dat nu ook verbiedt met bromfietsen onnodige hinder te ver- Zoals bekend zal op 1 november a.s. een nieuwe regeling met betrek king tot overstekende voetgangers van kracht worden. Met ingang van die datum zullen de oranje knipper- bollen uit het stads- en dorpsbeeld verdwijnen, zullen de voetgangers op de „zebra's" bescherming genie ten en dient het rijdende verkeer aan zich op zebra's bevindende voet gangers onbelemmerde doorgang te verlenen. De minister van Verkeer en Wa terstaat heeft het Verbond voor Vei lig Verkeer opgedragen, het Neder landse publiek zo uitvoerig mogelijk op deze nieuwe regeling voor te be reiden. Het verbond organiseert daartoe in oktober en november een omvangrijke voorlichtingsactie, waar bij vrijwel alle hulpmiddelen te baat zullen worden genomen. De plaatse lijke afdelingen van het verbond zullen contact opnemen met hun ge meentebesturen teneinde plaatselijk een aan de omstandigheden en finan ciële middelen aangepaste actie te kunnen voeren. Een belangrijk deel van de voor lichtingsactie van het verbond wordt gericht tot de schooljeugd. Het ver bond heeft de plaatselijke afdelin gen gesuggereerd om voor de duur van b.v. een week „zebra-brigades" in te stellen. Deze zouden gevormd kunnen worden uit jongelui van pl.m. 18 jaar, die bereid zijn hun diensten te verlenen bij het overste ken van voetgangers; zij zouden dan tevens de folders kunnen uitreiken aan de voetgangers en aan het (wach tende) rijverkeer. De Internationale Astronomische Unie, die te Berkeley in Caiifornië onder voorzitterschap van de Leidse professor dr. J. H. Oort bijeen is, heeft een Russisch-Tsjechische motie verworpen om de nationalistische regering van China als lid te roye ren. Het hoofdbestuur van de Unie heeft de nationalistische regering twee jaar geleden tot het lidmaat schap toegelaten. Uit protest heeft de Chinese Volksrepubliek voor het lidmaatschap bedankt. Prof. Oort zei, dat het communis- tisch-Chinese besluit om voor het lidmaatschap te bedanken niets te maken had met de Unie of met de astronomie. De gedelegeerden applaudiseerden toen professor Oórt voorstelde een telegram naar Peking te zenden waarin uiting gegeven werd aan het diepe leedwezen van de Unie over het feit, dat Pekings vertegenwoor digers niet aanwezig waren. Tegen „koperen gordijn". Prof. Oort heeft voorts in het open baar uitdrukking gegeven aan de be zorgdheid van sterrenkundigen in de gehele wereld over het Amerikaanse plan voor omgording van de aarde met een „koperen gordijn" ten be hoeve van radioverbindingen. Het plan dat voorziet in het leg gen van dat koperen gordijn met behulp van een Amerikaanse kunst maan, had toen al de goedkeuring van president Kennedy verworven. De gordel van dunne koperen naaldjes zou volgens professor Oort in hoge mate afbreuk kunnen doen aan het onderzoekingswerk van de sterrenkundigen, radioastronomen en andere onderzoekers van de we reldruimte. Bij een ontploffing in een far maceutisch laboratorium te Kouba bij Algiers zijn woensdag tien men sen om het leven gekomen. De oor zaak van de ontploffing is nog niet bekend. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Dean Rusk, is zó druk bezig met buitenlandse po litieke problemen, dat hij de bruiloft van zijn zoon op 24 augustus niet zal kunnen bijwonen. De 34 Engelse schooljongens, die verleden week bij een vliegtuig ongeluk bij Stavanger om het leven zijn gekomen, zullen vrijdag in een gemeenschappelijk graf bij Londen worden begraven. oorzaken. Met dit voorschrift in de hand kan de politie optreden tegen die bromfietsers, die alleen of in groepsverband, hun motortjes liefst zo hard mogelijk laten knallen. In de Staatscourant De minister van verkeer en water staat, drs. H. A. Korthals, heeft thans beschikkingen gemaakt met betrek king tot de eisen waaraan nieuwe bromfietsen dienen te voldoen, met voorschriften voor de sterkte van het geluid daarvan en de meting van dat geluid. Deze beschikkingen zullen binnen enkele dagen in de Staatscourant worden afgekondigd. De meettoestellen, waarmee de politie zal worden voorzien, zijn in Delft ontwikkeld. Bij het vaststellen van de keuringseisen werd grote medewerking ondervonden van de fabrikanten, die zijn georganiseerd in de Nederlandse vereniging De Rijwiel- en Auto-Industrie, de zo genaamde RAI. De nieuwe brom fietsen, die per 1 oktober aan de markt zullen komen, zullen dus wel voldoen aan die wettelijke voor schriften, met behulp waarvan de politie ook kan gaan optreden tegen de hinder, die de huidige brommers veroorzaken. En tegen hen, die na wat geknoei met boortjes, de la- waaisterkte van hun vehikel nog weer hebben vergroot. PUZZLE MEE! UW WINKELIER HEEFT EEN GRATIS PUZZLEFORMULIER VOOR U ledereen kan tot 31 augustus WSfcvV a.s. zonder enige verplichting aan deze puzzlewedstrijd deel- nemen. Verenigde Nederlandse Brouwerijen d'Oranjeboom N.V. 76.000 AUTO'S PER DAG DOOR DE MAASTUNNEL Per dag rijden er ongeveer 10.000 auto's méér door de Rotterdamse Maastunnel, dan vorig jaar. Dit jaar zijn er al dagtotalen bereikt van 76.000 auto's. De toenemende ver keersstroom stelt de Rotterdamse po litie voor nare problemen. Het onge lukkig© voor de verkeerspolitie is evenwel, dat een nieuwe maatregel, die men met veel zorg heeft ont worpen, enige tijd later weer ach terhaald is door het toenemende verkeer. (Advertentie) ALPHEN AAN DEN RIJN Woensdagavond omstreeks zes uur is in het havengebied te Alphen aan den Rijn door een dreovig ongeval om het leven gekomen de 20-jarige chauffeur D. de Regt uit Sassen- heim. De heer De Regt, die in dienst is in het heipalenbedrijf van zijn va der, had even tevoren een partij van ongeveer 120 heipalen per auto naar de Alphense haven gebracht en zou de lading, met medewerking van enkele mede-arbeiders aan de Eikenlaan lossen. De lading van de auto werd bij elkaar gehouden door enkele zijpa len, welke door klemmen worden vastgehouden. Bij het lossen pleegt men de klemmen op scherp te zet ten, zodat een flinke tik hiertegen voldoende is om de palen van de auto te laten rollen. De man d> dit karweitje uitvoert vindt dan een veilige plaats onder de auto, waar vandaan hij met een stevig voor werp de klemmen losslaat. Deze werkwijze vindt al lange tijd plaats, zonder dat tot dusver moeilijkhe den zijn ontstaan. De heer De Regt volgde ook dit keer dezelfde werkwijze, maar de lading bleef vastzitten. Hierop kwam hü onder de auto vandaan om te in specteren, wat de oorzaak van het haperen van de lossing wel kon zyn. Op het moment echter, dat hij zich zou oprichten, begon de lading plot seling in beweging te komen, met het gevolg, dat meer dan de helft van de 120 zware heipalen terecht kwamen op het lichaam van de heer De Regt, die onder de last bedolven werd. Onmiddellijk schoten enkele arbei ders toe om de ongelukkige chauf feur uit zijn benarde positie te be vrijden. Toen men hierin geslaagd was, bleek de jongeman echter reeds te zijn overleden. Dit is het eerste ongeval met dode lijk gevolg in de onlangs pas offici eel ingebruik gestelde haven te Al phen aan den Rijn. OEGSTGEEST Voorproef van gouden priesterfeest De parochie Kerkwerve maakt zich op, zaterdag en zondag het gou den feest van pastoor Looijaard met luister te vieren. Maar ook de dag zelf van het gouden priesterfeest is voor de jubilaris reeds een feestdag geweest. De bisschop van Rotterdam, mgr. Jansen, en de emeritus-bisschop van Haarlem, mgr. Huibers, kwamen bij de gouden pastoor op bezoek. Des morgens had pastoor Looijaard in de kapel van „Endegeest" een plechtige H. Mis opgedragen voor verplegend personeel en verpleeg den. Bij het H. Offer werd de pas toor geassisteerd door de kapelaans Pinxter en Slobbe. Door de goede zorgen van mej. A. van der Hulst was het altaar prachtig versierd met thee-rozen. Onder de H. Mis hield kapelaan Pinxter een doorwrochte toespraak over de zegeningen van het priester schap. Nadat in de afdelingen het ontbijt was gebruikt, kwamen allen weer bijeen in de aula, waar de directeur- geneesheer, dr. C. P. J. Stotijn, een woord van gelukwens tot de jubila ris sprak. Er werd feest-koffie rond gediend en de dames Te Water en Nijssen en de heer Swart herdachten het jubileum in dichtvorm. Pastoor Looijaard betuigde zijn vriendelijke dank voor dit feestelijke onthaal op „Endegeest", waar hij in de mooi versierde auto van de heer K. Meyknecht - met een chauffeur in jacquet! - naartoe was gereden. PAARDESPORT Koersen te Duindigt De uitslagen van de woensdagmiddag te Duindigt gehouden draverijen en ren nen luiden: Draver(Jen: Juliana Hanover-prijs (afstand 2000 m): 1 Zelda's Happiness (J. van Leeu wen) 3.03.4, 1.31.7; 2 Zephyrus B; 3 Zei- da the Saint. Tot.: win. 34,60; pl. 7,50, 9,0—, 2,80; gek. 15,60; cov. 19,70. Jacob Diamant-prijs (1400 m): 1 Ari- sien (A. G. Heskess) 2.09.4, 1.32.5; 2 Aaf- ke Williams; 3 Alice van Haghewekde. r~ Autorijden taboe voor spelers Hongaars elftal De Hongaarse Voetbalbond heeft alle spelers, die in aanmerking komen voor het nationale elftal, dat een zeer goede kans maakt om de eindronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal 1962 te bereiken, het ver bod opgelegd om auto te rijden. Volgens artsen, die zijn geraad pleegd, heeft het autorijden na melijk een nadelige uitwerking op de lichamelijke en geestelijke toe stand. Tot.: win. 11.30; pl. 3,—, 1,40, 1,70; gek. 10,60; cov. 6,70. Javelot-prijs (2140 m): 1 Yostra (G. Raymakers) 3.06.5, 1.26.3; 2 Zypani; 3 Zizi's Juweel. Tot.: win. 14,pl. 1,90, 1,40, 2,—; gek. 8.90; cov. 4,70. Jim Axkit-prijs (2100 m): 1 X Bond (K. Bakker) 3.00.5, 1.26; 2 Yssel; 3 Young Lady Mac. Tot.; win. 5,10; pl. 2,60, 1,70; gek. 11,60; cov. 2,60. Jeune Ami-prijs (2500 m): 1 Ydeal Double (S. J. van Leeuwen) 3.37.3, 1.26.9; 2 Xanthos Narciso; 3 Wilfield. Tot.: win. 6,—; pl. 2,30, 1,50, 1,80; gek. 5,50; cov. 6,80. Joyce Passeport-prijs (2100 m): 1 Xe- nocraat (M. Bouwhuis) 3.00, 1.25.7; 2 Xerophyt; 3 Vaurien. Tot.: win. 3,80; pl. 1,70, 1,80; gek. 6,40; cov. 5, Jacob Diamant-prijs (1400 m): 1 Alle- gonda's Juweel (J. P. de Vlieger) 2.08.6, 1.31.9; 2 A Lady H 3 Alja Scotch. Tot.: win. 11,80; pl. 2,80, 1,70, 2,70; gek. 14,20; cov 3,80. John L-prijs (2100 m): 1 Harley (J. van Dooyeweerd) 2.57.4, 1.22.9; 2 Ura- nie; 3 Moutonnet. Tot.: win. 19,00; pl. 3,50, 1,50, 3,50; gek. 13,90; cov. 4.50. Rennen: Criterium der Leerlingen (1900 m); 1 Sir Edwin William (Th. M. McGarrity) 2.05; 2 Remus; 3 Turmwacht. Tot.: win. 1,90 stal.); pl. 2,50. 2,10; gek. 13,60; cov. 4,10. Duplex-prijs (1800 m) (verkoopsren): 1 Merryman (A. W. van Dijk) 1.59.8; 2 Montezuma (liep buiten weddenschap pen); 3 Sir Carston. Tot.: win. 4,10; pl 1.30, 1,40; gek. 4,70; cov. 4,De winnaar Merryman werd verkocht aan stal Mini mus. Totale omzet ƒ111.766,—. LEIDEN Gisteren heeft de Leidse politie een *59-jarige lompenperser uit Lei den aangehouden, die, waarschijnlijk om zijn vrijlating uit het Huis van bewaring in Den Haag te vieren, nogal veel aan Bacchus had geof ferd met alle gevolgen van dien. Toen de politie hem zijn roes wil de laten uitslapen, verzette hij zich hevig. Hij schopte daarbij een agent tegen de hand, waardoor deze een gebroken middenhandsbeentje op liep. Maar er was nog meer: het bleek n.l. dat hij in het bezit was van drie nieuwe portemonnaies, elf nieuwe zakkammen en drie ringen. De por temonnaies en de kammen had hij in een warenhuis ontvreemd, de rin gen had hij weggenomen uit een marktkraam. Zijn vrijheid was dus van korte duur. ZOETERWOUDE PAX-CHRISTI-VOETTOCHT. Zoals velen al weten, komen er vrij dagmiddag ruim 50 routiers van de Internationale Pax Christi-tocht in Zoeterwoude. Door de welwillende medewerking van iedereen, kunnen dezen bij particulieren worden on dergebracht. Rondom dit alles heb ben wij gemeend een klein feest- gordijn te moeten hangen. Allereerst steekt natuurlijk iedereen de vlag uit (om ongeveer 4 uur n.m.). Dan komt tegen kwart voor vijf de fees telijke intocht langs de Zuidbuurt naar het Don Boscohuis, vergezeld van de ruiterij. Hier vindt de ver welkoming plaats en worden de rou tiers bij hun gastheer (vrouw) ge bracht. 's Avonds zal er nog een folklo ristische avond zijn voor de gasten en de gezinnen, waarbij ze zijn on dergebracht. Langs deze weg willen wij ook de leveranciers bedanken die enige consumptie-artikelen heb ben geschonken. Mochten er nog vragen zijn dan gelieve men zich tot onderget. te richten. Helpt u mee onze gasten uit Spanje, Zwitserland en Nederland een hartelijk welkom in Zoeterwou de te bereiden. KOBUS KORTMANN Frankrijk, Duitsland, Luxemburg, De Wandelsportvereniging Zwieten Zaterdag 2 en zondag 3 september a.s. zullen de le nationale Rijnstreek wandeltochten worden georganiseerd door de Wandelsportvereniging „Zwieten". De start hiervan zal plaats hebben vanuit het parochiehuis „De Drie Eendjes" aan de Hoge Rijndijk op za terdag 2 sept, van 2 tot 3 uur en des zondags 3 sept, van 10 tot 12.30 uur. Sluitingsdatum van inschrijving is 26 aug .a.s. Opgave voor deelname kan geschieden bij: mej. R. van Steijn, Watertje 8, Zoeterwoude, W. C. de Wekker, Resedastraat 19, Lei den, J. P. Woordes, Gorterstraat 1 te Alphen aan den Rijn en J. W. Hoger - vorst, Hoge Rijndijk 357. De prijzen w.o. een beker geschon ken door burgemeester Detmers zul len na afloop door de burgemeester worden uitgereikt. Studenten van de universiteit van Bonn hebben aan presi dent Kennedy een paraplu ge zonden, die aan de voormalige Britse minister-president sir Neville Chamberlain zou heb ben toebehoord. Chamberlain zou deze paraplu in 1938 in Obersalzberg achtergelaten hebben. De studenten schrij ven in een begeleidende brief: „Door uw terughoudende reac tie op de gebeurtenissen in Berlijn heeft u, meneer de pre sident, bewezen momenteel de waardigste vertegenwoordiger van dit symbool van eer fatale politiek te zijn. Chroesjtsjef heeft met deze actie aan u de vraag gesteld of u bereid bent de vrijheid van Berlijn en daarmee de vrijheid van de westelijke wereld met alle ter beschikking staande middelen daadwerkelijk te verdedigen. Al zijn protestnota's hierop nog zo scherp gesteld, wanneer zij het enige antwoord zijn, bete kenen zij slechts een verkapt „neen". Zeven Tsjechen - drie mannen, twee vrouwen en twee kinderen - zijn dinsdag in een zware vracht auto dwars door de prikkeldraad versperring bij Ceske Velenice op de grens tussen Tsjecho-Slowakije en Oostenrijk gereden. De acht tons vrachtauto, die met ijzeren platen bepantserd was, dook plotseling bij de grens op. Tot ver bazing van de Tsjechische grens wachten reed de wagen van de weg af en zette met volle vaart koers naar Oostenrijk. Na een rit over de velden reed hij dwars door de prik keldraadversperring heen en bereik te zo Oostenrijks gebied. Er werd geen schot gelost. De vluchtelingen hebben om politiek asiel gevraagd. De drie mannen zouden resp. pro fessor, advocaat en ingenieur zijn. De Malawicongrespartij van dr. Hastings Banda in Njassaland heeft dinsdag in de lijn der verwachtin gen de algemene verkiezingen met overweldigende meerderheid gewon nen. De verkiezingen geven het Britse protectoraat zijn eerste overwegend „zwarte" parlement. De Malawi, waarvan dr. Hastings Banda voorzitter is, heeft 23 zetels veroverd. De verenigde federale par tij van Sir Roy Wetensky vijf en de onafhankelijke Malawi één. Het wet gevend lichaam zal bestaan uit 28 gekozen leden. Banda's overwinning houdt nieu we moeilijkheden in voor de federa tie van Rhodesië en Njassaland, die reeds op de proef gesteld wordt door rassenrelletjes in Noord-Rho- desië. Buigen of Barsten Texel is hetbrandpunt geworden van een luchtoorlog op de grond. De toeristen zijn de inzet. Het gaat allemaal om rondvluch ten. Er zijn twee maatschappijen: de in 1961 opgerichte Sinberg N.V. en „Aero-contractors". Beide maken rondvluchten boven Texel. Beide wil len daarvoor zoveel mogelijk passa giers boeken. Om dit te bereiken is er een moordende concurrentiestrijd ontbrand. De maatschappijen worden met de dag goedkoper. Enkele weken gele den varieerde de prijs voor een rond vlucht van f 10 tot f 12.50. Sedert korte tijd kan Texel voor het luttele bedrag van f 6 vanuit de lucht wor den bekeken. Aero-contractors is tot deze minimale prijs gekomen, nadat de firma Sinberg verleden week haar prijs verlaagd had tot f 6.50. Kapotmaken. Op het luchtvaartterrein Texel zijn de verkooploketten van de twee maatschappijen vlak naast elkaar. Met runners tracht men nu de toe komstige passagiers naar „het goede loket" te loodsen. Door deze „actie" zijn de gemoe deren zeer verhit geworden. Beide maatschappijen beschuldigen elkaar: „Er zou bij Sinberg te kort worden gevlogen". „Aero-contractors overtreedt het luchtvaartrecht. Ze nemen te veel passagiers mee. Nu ze zien, dat er wel degelijk winst inzit, willen ze ons kapot maken". Dit is ook het doel van de direc teur van de Aero-contractors: „Als Sinberg niet wil buigen, moet ze maar barsten. Desnoods ga ik voor niets vliegen". Meegedeeld door het KNMI, i geldig van donderdagavond tot i vrijdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur. DEZELFDE MIDDAGTEMPERATUREN 1 Koude nacht met opklarin- gen. Morgen half tot zwaar bewolkt met plaatselijk enige i regen. Zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen. Over- dag ongeveer dezelfde tempe- raturen als vandaag. De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: temp. gist. max. min. HELSINKI licht bewolkt 17 10 STOCKHOLM zwaar bew. 17 10 OSLO onbewolkt 17 13 KOPENHAGEN licht bew. 17 10 ABERDEEN regenbui 17 9 LONDEN zwaar bew. 20 12 AMSTERDAM zwaar bew. 17 11 BRUSSEL zwaar bew. 19 12 LUXEMBURG zwaar bew. 17 10 PARIJS licht bewolkt 22 14 BORDEAUX geheel bew. 22 13 GRENOBLE regen 21 11 NICE licht bew. 26 18 BERLIJN zwaar bew. 17 9 FRANKFORT regenbui 19 10 MUNCHEN regen 17 9 ZURICH regen 10 10 GENEVE regen 20 11 LOCARNO motregen 27 11 WENEN half bew. 20 7 INNSBRUCK geheel bew. 8 BELGRADO regen 17 12 ATHENE onbewolkt 33 23 ROME onbewolkt 28 14 AJACCIO half bew. 25 13 MALLORCA licht bew. 28 17 PAUZE Morgen: Arnold, stichter van de abdij Oudenburg in Vlaanderen, t 1087; Helena, moeder van keizer Con- tantijn, t 326. P. G. Je kunt niet altijd met je hoofd in de wolken lopen. Misschien wél als je verliefd bent.... Maar je kunt niet altijd godvruchtig zijn. Dit ter verontschuldiging, dat wij een van de ijverige lezers en grote be wonderaars zijn van P. G. Wode- house, die zijn leven heeft besteed aan het schrijven van onzin. In een van zijn laatste boeken is de kwestie aan de orde, wie de „walge lijke baby-keuring" zal verrichten, omdat de hulpprediker, die het an ders doet, de mazelen heeft. Er helpt geen jammeren aan. Bim bo moet het doen en krijgt deze ver maning: „De enige schrale troost, die ik je geven kan, is, dat het er over honderd jaar niets meer toe doet". Men kan deze opmerkelijke levens wijsheid vinden ergens in „Oompje Dynamiet". PUZZEL Oplossisng no. 517. Horizontaal: 1 adem, 4 nog, 6 ben, 7 wen, 9 Be, 10 pet, 11 Ne, 12 vel, 13 wee, 14 koel, 16 deel, 17 een, 18 pier, 19 Rr, 20 kerk, 22 berk, 23 te, 24 reis, 25 tot. Verticaal: 1 Abbekerk, 2 Dee, 3 en, 4 net, 5 on, 7 wel. 8 geel, 10 pel, 11 Neer, 12 ven, 13 .-/eek, 15 oer, 16 Dirk, 18 pers, 20 kei, 21 het, 22 Be, 23 To. No. 520. Horizontaal: 2 gebaar, 6 meisjesnaam, 8 bitter vocht, 10 berg plaats, 12 reinigingsmiddel, 13 leng temaat vafk.), 14 stuk stof, 16 maan stand, 17 opschrift of naam van een boek, 18 rivier in Italië, 20 achting, 21 naschrift (afk. Lat.), 23 ridderte- ken, 25 wat gesproken wordt, 27 bui tenhaven, 29 biersoort, 30 spijker. Verticaal: 1 boom der tropen, 2 zoon van Jacob, 3 muzieknoot, 4 ik (Lat.), 5 kruipend dier, 7 waterke ring, 9 vaarwel, 11 keur, kern, 12 een soort van grove tarwe, 15 myth, figuur, 18 wijnsoort, 19 vreemde munt, 21 vast, stevig, 22 term bij kaartspelen, 24 boom, 26 vis, 28 landbouwwerktuig. PUNT „Jaik ken het einde van het verhaal wel.... Voordat er een po- litie-agent kwam was de dame, die jou overvallen had al verdwenen, hè?"

Leidse Courant | 1961 | | pagina 3