„OPGERUIMD STAAT NETJES" Burgerlijke Stand Netheidslesje in de Kikkerpolder Laatste Berichten Duitse auto vloog in brand DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 In het kader van de jeugdvakan- tiebezigheden hebben hedenochtend ruim 1400 kinderen op de bosweide van de Kikkerpolder en onder begun stiging van heerlijk zomerweer, een paar genoeglijke uren beleefd. De Haagse toneelgroep „Spelenderwijs" verzorgde hier een opvoering onder de titel „Opgeruimd staat netjes", onder welke leuze in de komende maanden in ons land en ook in onze stad een campagne zal worden ge voerd, welke ten doel heeft de rein heid van de stad te bevorderen. Behalve de w°thouder van Onder wijs, de heer J. C. van Schaik en de heer G. Steinbach van de Leidse Jeugdactie gaven ook de wethouder van de Bedrijven, mr. J. Drijber en de directeur van de Gem. Reini gingsdienst, de heer H. Hoorn - ken nelijk geïnspireerd door de titel van het spel- van hun belangstelling blijk. De voorzitter van de Commissie voor de Jeugd vakantiebezigheden, de heer J. J. v. d. Huizen sprak een kort inleidend woord, waarin hij het gemeentebestuur dankte voor de verleende financiële medewerking bij het opzetten van deze vakantie bezigheden. Waarderende woorden richtte spreker verder tot het perso neel van de Dienst var- Gemeentewer ken en de Plantsoenendienst en aan het adres van de Sportstichting, die tal van voorbereidingen hadden ge troffen om de voorstelling op deze plaats mogelijk te maken. Ook de medewerkers (sters) aan de drie we ken vakantiebezigheden werden in deze dank betrokken. Met het spel, dat de jeugd in de circussfeer verplaatste en ook een pe dagogische inslag had, hebben de jongens en meisjes zich uitstekend geamuseerd. Alles draaide om Karei Kilo, die het te doen was om de gage van de artiesten en een verbor gen schat in het olifantenhok van Jimbo. Daarbij was Jos Sloddervos een circusartieste, die met het „Opge ruimd staat netjes" niet zo nauw nam. Telkens weer moest men het haar inpeperen, dat afval en papier snippers thuis horen in de vuilnis bak. Maar ook Karei Kilo werd na een spannende jacht, waarbij het aan reacties van de zijde der jeugd niet ontbrak, opgeruimd. „Spelenderwijs" heeft haar naam eer aangedaan, want spelenderwijs was in dit aardi ge spel een opvoedkundig lesje ver werkt. Mej. Van Nienes zij was wel niet aanwezig - heeft, zij het in ande re vorm, prompt antwoord gekregen op haar dinsdag in on. blad gepubli ceerde vragen, t.w. welke initiatie ven er in het belang van een opge ruimde stad worden genomen. Dit is er in ieder geval één van. Universitair nieuws BENOEMINGEN EN ONTSLAGEN Bij onderscheidene koninklijke be sluiten zijn benoemd voor een nader te bepalen tijdvak in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen aan de rijksuniversiteit te Leiden, om onderwijs te geven in de theoretische natuurkunde, dr. L. J. H. C. Rosen- feld, hoogleraar aan het Noordse in stituut voor theoretische atoomfysi ca (Nordita), te Kopenhagen. Tot lector: met ingang van de dag, waarop hij zijn ambt zal aanvaarden, in de faculteit der geneeskunde aan de rijksuniversiteit te Leiden, om on derwijs te geven in de allergologie, dr. R. Voorhorst, thans wetenschap pelijk hoofdambtenaar, tevens belast met het geven van onderwijs aan deze universiteit. Onderwijsopdracht Bij onderscheidene beschikkingen van de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is op dracht verleend: aan J. C. H. Melis, oud-lector aan de rijksuniversiteit te Leiden, om met ingang van 1 septem ber 1961 tot aan de dag, waarop zijn opvolger zijn ambt zal aanvaarden, in de faculteit der rechtsgeleerd heid aan deze universiteit onderwijs te geven in het notarieel recht, met bepaling, dat hij de bevoegdheid zal bezitten tot het afnemen van exa mens. „RETRAITE CLUB PIUS X" (Heren) Wij vestigen hiermede de aandacht op de retraite, die gehouden zal wor den van 9 t.m. 12 sept. a.s.. Zij, die deze retraite mee willen maken, die nen zich hiervoor zo spoedig moge lijk aan te melden, uiterlijk 10 dagen voor die datum. Degenen die mee wensen te gaan worden verzocht zich zo spoedig mo gelijk bij een van onderstaande adressen aan te melden. J. P. Prins Waldeck Pyrmontstraat 35 J. P. Giezen Druckerstraat 4, Leiden. Op donderdag 17 augustus a.s. zal in de Remonstrantse Kerk, Hoog- landsekerkgracht 34, een zomercon- cert worden gegeven door het Sym- phonisch Kamerorkest. Onder direc tie van Dick Broekarts speelt dit or kest werken van Telemann, Quanz, Handel, Marcello en Barber. Aan dit concert wordt solistische medewer king verleend door de organist van de Remonstrantse Kerk, Wim van der Reyden, de hoboïst Rykle van der Heide en Lucius Voorhorst, fluit. Aanvang 20.15 uur. Voor jongeren zijn aan de kerk kaarten tegen ge reduceerde prijs (ƒ1.25) verkrijg baar. Op 15 augustus a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer J .A. P. Moo- nen, administratief hoofdambtenaar, bij de N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij in dienst trad. Bekend en overgebrachtDe drie koffietentkrakers en zwijntjesjagers, die dinsdag door de Leidse politie werden gegrepen, hebben inmiddels een serie bekentenissen afgelegd. Het drietal is naar Den Haag over gebracht, alwaar het in het Huis van bewaring is ingesloten. GYMNASTIEK „Victorie" op kamp Ook dit jaar zijn de meisjes van d2 R.K. Gymnastiekvereniging „Victorie" weer op kamp gegaan. Na zaterdag 5 augustus om half negen de H. Mis in de St. Jozefkerk te hebben bijgewoond, vertrokken om half tien 18 meisjes van 14 t.m. 17 jaar o.l.v. de dames De Vries, Van Dijk, Kriek en Van Noord naar Blaricum, alwaar dit jaar een goed on derkomen was gevonden. Terwijl drei gende regenwolken de zon verduister den, vertrokken we vol goede moed en in prima stemming voor de 80 km lange tocht. We reden door het prachtige Hol landse polderlandschap naar Mijdrecht, waar onze eerste rustpauze was. Om 1 uur bestegen we weer ons stalen ros voor de laatste etappe. Enige meisjes hadden reeds zadelpijn, maar dat kon de enorme goede stemming niet druk ken. Na Mijdrecht begon het een beet je te motregenen. Slechts eenmaal moes ten we afstappen voor een lekke band n.L de fiets van Tony van Noort. Het landschap was ondertussen ongemerkt veranderd, een teken, dat we ons eind doel naderden. Om half vier waren we bij boer Calis iii Blaricum, ons tehuis voor een week. Gelukkig hadden we de tocht zo goed als droog volbracht. We werden ver welkomd door de dames Boom en Burg- meijer, die de komende week voor pri ma eten voor ons zullen zorgen. Van slapen kwam de eerste nacht niet veel. Om 12 uur gingen we naar bed maar om 3 uur sliepen er sommige meisjes nog niet. Om 4 uur werden we reeds gewekt door de poedel van de boer, die ons slaapverblijf blaffend bin nen kwam rennen. Grote consternatie onder de meisjes. Om 8 uur zijn we op gestaan 's Avonds moest tot onze spijt mej. Kriek weer terug naar Leiden, aange zien haar vakantie reeds om wa6. Op de fiets brachten we haar naar het station in Bussum. Zelfs mevr. Burg- meijer, die in 20 jaar niet op de fiets had gezeten, ging mee. Onderweg vond mevr. Burgmeijer die bosjes zo aardig, dat ze er met fiets en al indook. Ge lukkig was er geen schade. Toen mej. Kriek in de trein weg reed hebben we haar natuurlijk uitge zwaaid. Sommige meisjes waren daar in zo enthousiaast, dat ze er geen erg meer hadden in andere mensen, die ook naar vertrekkende stonden te zwaaien. Zo kon het gebeuren dat Trien tje Prins al achteruitlopend in botsing kwam met een mevrouw, die ook stond te zwaaien. Beiden rolden over het per j&Cl^yiien en ^ediótllleerd 'Hosier Alleen onze zaak Herenstraat 6 is wegens vacantie gesloten van 14 aug. t/m 19 aug. (Advertentie) Geboren: Karei Hubertus Maria z. v. J. J. Smits en A. G. M. Bak ker. Bianca d. v. J. Heemskerk en L. den Os. Maximiliaan Alexander z. v. J. J. Wesselman en S. M. v. d. Berg. Simon Abraham z. van W. den Oude en G. Blijleven. Nicolfeas z.v. T. Kuijt en J. C. Dekker. Mariene d. v. C. de Zwart en K. Hoek. Anto- nius z.v. N. A. H. Onderwater en J. Beerenfenger. Sophia Bertha Vic toria d. v. W. C. v. d. Niet en A. Zwaan Pieter z v. J. de Vries en B. Durieux. Daniëlle Noémie Nathalie d. v. A. A. F. de Waal en G. H. G. Schaaf. Overleden: N, H. Wasserman 64 jaar man. M. Boom 70 jaar echtgen. v. W. Pardon. A. Alberts 67 j. man. H. van der Velden 86 j. man. G. F. van der Hoogt 63 j. echtgen. v. P. Meyers. G. van Gulik 73 j. man. Leidse Agenda TENTOONSTELLINGEN Aquarium- en terrariumtentoon- stelling tm. 13 augustus in de Hor tus Botanicus. Geopend van 10—22 uur 's Zondags van 12—22 uur. Stedelijk museum „De Lakenhal" 15 juli-4 sept.: Tentoonstelling van de Rembrandtprys (werken van Kees Verwey): 22 juli-5 aug.: Bloe mententoonstelling. Openingsuren R.K. Bibliotheek Maandag 14.00 tot 17 00 uur. Dinsdag 10 00 tot 12 30; 14.00 tot 17.00; 18 30 tot 20 00 uur. Woensdag 10.00 tot 12 30; 14.00 tot 17.00 uur Donderdag 10 00 tot 12.30; 18.30 tot 20.00 uur Vrijdag 10 00 tot 12.30; 1400 tot 17.00; 19 00 tot 20 30 uur. Zaterdag 10.00 tot 12.30; 14.00 tot 17.00 uur. BIOSCOPEN De films in de week van 4-11 aug. zijn door de KFC als volgt gekeurd: Trianon: „Drijfzand der begeerte" 18 jaar. Dgl. 2.30, 7.00,-9 15 U-; znd 2 15, 4.30, 7.Ou. 9 15 uur Casino: „Een huis vol herrie", 18 j. ('s Middags: „Leven in de brouwerij" a.l.) Dgl. 2.30, 7.00, 9 15 u.; znd. 2.15. 4.30, 7 00 9 15 uur. Lido: „Je komt er wel uit", a.L ('sMorgenz 10 30-12 30 uur: „De mislukte bankroof', alle leeftijden). Dgl. 2.30. 7.90, 9 15 u.; znd. 230. 4 45 7 00, 9 15 uur. Luxor: „All hands on deck", a.l. Dgl. 2.30, 7.00, 9 15 u znd. 2 30. 4 45 7 00. 9 15 uur. $tudio: „School voor (f)linke jon gens", a.l. Dgl 2.30, 7.00, 9 15 u.; znd 2 30 4 45. 7 00. 9 15 uur Rex: „De bajes is zo groot" al. Dgl 2.30, 7 15, 9 15 u.; znd 2.30, 4.45, 7.15, 9.15 uur. ron. Ook hier bleef de schade beperkt tot enige ontvellingen. Toen we weer op onze fietsen wilden stappen, bleken er enige fietsen verdwenen. Ze waren door de chauffeurs, die ons zo vriende lijk gewaarschuwd hadden, in de bomen opgehangen. Na onderweg nog een ijs je gegeten te hebben, gingen we naar ons kamp terug. 's Maandags werden we weer om 4 uur gewekt, nu door de donderslagen en hevige regenval. Ook binnen regende het, want het dak was lek. Om onge veer 10 uur werd het echt beter weer, zo goed zelfs, dat we naar het zwem- stadion in Baarn zijn gegaan. Een pracht zwembad met grote speelvelden. Zo iets missen we toch in Leiden. Tijdens een balspel op een der speelweiden gingen de dames Van Dijk en Van Noord zo in het spel op, dat ze een grote mod derplas niet in de gaten hadden. Toen ze beiden achter de bal aanrenden kwamen ze midden in die modderpoel terecht. Het was jammer, dat op dat moment niemand een fototoestel bij de hand had. Dinsdagmorgen was het weer niet zo best. Daarom besloten we naar Bus sum te gaan om souvenirs te kopen. Van Blaricum gingen we wandelend door de prachtige bossen naar Bussum toe. Een wandeling van een kilomeier of zeven. Het weer werd gelukkig steeds beter. Toen we tegen de middag in Bussum aankwamen bleek, dat alle win kels op dinsdagmiddag gesloten wa ren, zodat we geen souvenirs konden kopen. We hebben toen maar de be zienswaardigheden van Bussum beke ken. 's Avonds hebben we een speur tocht door de bossen gemaakt. Een gedeelte van de meisjes o.l.v. de da mes De Vries en Van Dijk zetten de speurtocht uit, waarbij ze enkele leu ke opdrachten verzonnen. De overige meisjes o.l.v. mej. Van Noord gingen na een half uur op pad om te tonen, dat ze goede speurneuzen hadden. Om half elf kwamen ze vermoeid en ont goocheld terug. Ze hadden het niet ver der gebracht dan de tweede opdracht. De rest hadden ze niet kunnen vinden. Ze waren bovendien nog verdwaald. Neen, echte speurneuzen zaten er niet in die groep. Spoedig daarna ging ie dereen slapen. Heden, woensdag is het prima weer. We maken ons klaar voor een fiets tocht naar de Hoge Vuurse en langs het paleis te Soestdijk. De stemming is hier prima en we heijben steeds ge weldige honger. We zijn gewoon niet te verzadigen. TONY VAN NOORD EN RIA SCHEFFERS INBRAAK IN CONFECTIE-ATELIER Ongeveer duizend vellen suede en 47 rollen voering met een gezamen lijke waarde van f 14.700 mist de eigenaar van een confectie-atelier aan de Van Ostadestraat in Amster dam. Deze voorraad is tijdens de va kantie van het bedrijf gestolen. Ver moedelijk heeft men zich met nage maakte sleutels toegang verschaft tot het atelier. Van de dader(s) ont breek elk spoor. hillegom Wielerronde van Hillegom. Za terdag 19 augustus, des namiddags om vier uur start de „Ronde van Hillegom". De ren- en tourvereniging „De Bollenstreek" verzorgt de orga nisatie. De ce rijden 25 kilometers voor adspiranten lopen over Looster- weg, Parallelweg en Spoorlaan, om 4 uur is de afrit. Voor de nieuwelingen is de start om 4,45 uur en gaat over 60 kilometers. Er nemen prominente rijders aan deel en het aantal deel nemers wordt geschat op ruim 90. Voetbaltoernooi ten bate van „Bouwfonds Sizo". Ten behoeve van het „Bouwfonds Sizo" wordt een voetbaltoernooi georganiseerd op za terdag 12 augustus a.s. Daaraan zal worden deelgenomen door de v.v. Hillegom, Van Nispen, B.S.M. en Si zo En zijn verschillende prijzen ter beschikking gesteld en een wisselbe ker. Het toernooi begint om 5 uur en met wedstrijden tussen Hillegom- Van Nispen en Sizo-B.S.M, met een speeltijd van 25 minuten. Om 6 uur volgen de winnaars- en verlierzers- ronden. De wedstrijden worden ge houden op het Hillegom-terrein, dat door de vereniging welwillend werd afgestaan. R.K.V.V. „Van Nispen". Dins dagavond hield de r.k.v.v. „Van Nis pen" haar jaarvergadering in café Klinkenberg Het was voor de 29ste maal. De belangstelling was goed. Uit het jaaroverzicht van de secre taris bleek dat het ledental onge veer stabiel is gebleven, uit dat van de penningmeester viel vast te stel len, dat er een batig saldo is. Bij de bestuursverkiezing werden de heren A. Houdijk en P. van der Steen her kozen. Het is verheugenu, dat weder om vier nieuwe jeugdleiders zich hebben aangemeld. Daardoor is dit aantal nu gebracht op 9 personen. De heer E. van der Steen werd ge kozen in de kascontrole-commissie in de plaats van de heer H. van Straelen. De heer Joop van Elk werd gekozen in de elftal-commissie. Daar na maakte de voorzitter het wed strijd-programma voor het eerste elf tal van Van Nispen bekend. Dit luidt als volgt: 10 september V. Nispen- V.V.S.B.; 17 september Altiorv. Nispen; 24 september: v. Nispen-Con- cordia; 15 oktober: ASC-v. Nispen; 29 oktober: v. NispenLugdunum; 5 november: D.O.C.O.S.v. Nispen; 19 november: v. NispenDOSR; 26 novermer: SVLVv. Nispen; 3 de cember: v. NispenWarmunda; 10 december: Oranje Groen-^v. Nispen. noord wuk Frontale botsing. Op de weg tus sen Noordwijk en Rijnsburg reden twee personenauto's recht op elkaar in. Beide wagens werden zwaar be schadigd. Wonder boven wonder werd geen der inzittenden gewond. Brand op een kampeerterrein. Op het kampeerterrein „Weltevre den" van de heer Duivenvoorden in het Langeveld te Noordwijk ontstond brand in de slaapkamer van een der zomerhuisjes. Twee jongens, negen jaar oud, zagen rook uit het zomer verblijf komen en sloegen direct al arm. De bewoners bleken afwezig, maar de overige kampbewoners vormden een ketting en wisten zo met emers water het vuur te blus sen. Dank zij de oplettendheid van bei de knapen bleef de brand tot de slaapkamer beperkt. Waarschijnlijk is het vuur ontstaan door een storm lantaarn ,die nadat hij was schoon gemaakt op een linnenkast was ge zet, doch vermoedelijk nog heeft ge brand. Paard sprong op auto. Een paard van een der plaatselijke manege's schrok op de De Ruijterstraat van een Duitse bus en sprong pardoes bo ven op een geparkeerde volkswagen. Bus en auto werden beschadigd. Raadsvergadering uitgesteld. Daar dinsdag, 15 augustus a.s. een Katholieke feestdag is, heeft het ge meentebestuur de vergadering van de gemeenteraad, die gewoonlijk op de derde dinsdag van de maand wordt gehouden, uitgesteld tot dinsdag, 22 augustus a.s. rimsrttrg Geboren: Sijtje Henrina d.v. T. Botermans en J. Binnekade; Corne lia, Geertruida d.v. J. van Stersen en M. van Beelen; Ariaantje, Cor nelia d.v, T. Timmers en A. Schra- vesande; Ellen, Jacqueline, d.v. G. H. Tijsen en J. van Delft, Frank Pe ter, z.v. P. Heemskerk en T. Koning; Willem Jan, z.v. D. van Egmond en J. P. Heemskerk; Lydia, d.v. A. A. de Monyé en C. Leeuwenburg; Annette, d.v. A. Zandbergen en S. van Digge len; Adriaan Reinhard, z.v. B. Star en R. W. Blok; Pieter Abram en Abram Pieter zoons van A. van Delft en C. W. van den Berg. Ondertrouwd: B. Kromhout en B. Zwaan; W. van de Beid en N. J. Heemskerk. Getrouwd: D. Snip en N. P. Schaap; J. van Delf en A. Piersma; T. Bouw man en T. A. de Mooy. Overleden: Jacobus van den Ey- kel, 80 jaar echtg. v. A. van Nieuw koop; Dieuwertje Ouc&hoorn. 84 jaar echtg. v. Nic. van den Eijkel. rijpwetering Nadat dinsdag bij de opening der Oranjefeesten in de eerste morgen uren een trieste regenval weinig hoopvolle verwachtingen gaf, viel 't wat later op de dag alles toch weer mee, toen de zon doorbrak en het verder beide dagen behoorlijk en zelfs woensdag prachtig weer is ge bleven. Dinsdagmorgen om 9 uur verza melden alle schoolgaande kinderen zich op het schoolplein, waar zy op royale wijze werden getrakteerd. Voor de kleuters geschiedde dit in de kleuterschool aan de Binnenweg. Hierna hadden de verschillende kin derspelen plaats, waarvan de uitsla gen als volgt waren: Vlaggetje steken: meisjes le klas: 1. Loes Witteman; 2. Nelly Jansen; 3. Marjo Straathof. Jongens le klas: 1. Charles Bee len; 2. Piet Heemskerk; 3. Wim v. d. Ploeg. Blokjes rapen: meisjes 2e en 3e klas: 1. Wilma Pouw; 2. Ina Uiten- bogaard; 3. Anneke Brugman. Jongens 2e en 3e klas: 1. Hans Wit teman; 2. Huub Duivenvoorden; 3. Tonnie Bakker. Hardlopen met hindernissen: meis jes 4e en 5e klas: 1. Ria Bisschop; 2. Joke Duivenvoorden; 3. Elsje Ouds hoorn. Jongens 4e en 5e klas: 1. Jan van Haastregt; 2. Gerard Oudshoorn; 3. Kees v. d. Berg. Korfbalduel: meisjes 6e en 7e klas: 1. Truus Disseldorp Wd.; 2. Mieke Uitenbogaard; 3. Ria v. d. Meer. Voetbalduel: jongens 6e en 7e klas: 1. Jan Rotteveel; 2. Huub Oudshoorn Sz.; 3. Theo Straathof. Om 2 uur werden alle kinderen onthaald op een gevarieerd filmpro gramma in café „Rustoord". Het hoofd der school, de heer N. Zwar- tel), vertoonde hier verschillende vermakelijke en spannende films, waarmee de jeugd zich kostelijk heeft geamuseerd. Geheel gratis mochten de gehuwde dames om 4 uur „op zoek naar een man". Mevr. v. Kins-Borst toonde zich bij dit spel de beste „mannen- jaagster". Zij won de eerste prijs met mevr. Wolvers-v. Hameren en mevr. Beelen-Verdegaal als respec tievelijk tweede en derde. Het voetbalduel, dat 's avonds om half zeven plaats vond voor heren van 14 jaar en ouder, had als uit slag: 1. Jan Versteegen; 2. Th. Otto; 3. Herman Straathof; 4. P. Opdam. Woensdag werden 's morgens om half tien de versierde rijtuigen voor het ringrijden gekeurd. Zij werden als volgt gewaardeerd: 1. Jan Heems kerk; 2. Joop Straathof Az.; 3. M. Clemens. Om 10 uur ging men over tot het ringrijden voor paren. De damesprij- zen hiervoor gingen naar: 1. Alie Straathof; 2. Ottie Bakker; 3. Rie Velzenboer; 4. Corry v. d. Poel. Voor de heren kwamen in aan merking: 1. Monsieur Le Kume du Pries; 2. Joop Straathof; 3. Piet Velzenbper; 4. P. Rotteveel sr. 's Middags om 2 uur begonnen de heren van 14 jaar en ouder met het vermakelijke kussenslaan. Prijswin naars waren: 1. Joop. .Straathof, 2. Jan Versteegen; 3. Wim Weenink Dz.; 4. Leo v. d. Poel. Tenslotte konden de ongehuwde dames elkaar om 4 uur bekampen in een korfbalduel. De uitslag was: 1. Truus Weenink; 2. Truus v. Zeil; 3. Annie Weenink. Kluis laten springen Auto's beschadigd Bij het verwijderen van de kluis van de „Spaarbank voor de Stad Amsterdam" aan de Reguliersdwars straat, door middel van een explosie, zijn gisteravond zes aldaar gepar keerde auto's door rondvliegende betonbrokken beschadigd. Men is reeds geruime tijd bezig met de verwijdering van de blijkbaar so lide kluis van het voormalige ge bouw van de Spaarbank. Bij de ex plosies worden steeds alle voorzorg maatregelen getroffen. Ook gister avond was de sttaat afgesloten, doch men vreesde geen gevaar voor de auto's die op een naburig terrein ge parkeerd stonden. Doordat bij de ex plosie de weerstand minder bleek dan men had berekend, vlogen de stukken beton op de straat en het parkeerterrein. De Regulierdwars straat moest door de emeentereini- ging worden ontruimd. Vannacht is op de Kennemerstraat- weg te Heiloo een Duitse personen auto uit de bocht gevlogen en tegen een boom gereden. De wagen raak te onmiddellijk in brand. Gasten uit een hotel waarvoor het ongeval plaats had kwamen, gealarmeerd door de klap, naar buiten lopen. Zij konden de jeugdige inzittenden van de wagen bevrijden door de voor ruit in te slaan en hen door de spon ning te trekken. De bestuurder, de 22-jarige student J. J. O. uit Kett- wig-Ruhr, moest wegens ernstige kwetsuren aan zijn rug naar een ziekenhuis in Utrecht worden ver voerd. Zijn passagier, de 23-jarige H. W. B. uit Wolfsburg, werd niet ge wond. De auto is geheel uitgebrand. Het "ichaam van de 7-jarige Jurrien Dijkhuizen te Nijkerk die sinds dinsdagmiddag twee uur werd vermist is hedenmorgen om half twaalf gevonden in de vaart naar het IJsselmeer niet ver van zijn woning. M arktberichten BARNEVELD, 10-8 Eieren - Week- aanvoer ca. 1.050.000 stuks, waarvan 336.580 in veiling werden gebracht. Kandel: grote traag, kleine normaal. Prijzen per 100 stuks: eieren van 44- 43 g 7.30-8-33, 48-52 g 8.47-10.45, 52- 56 g 11.25-13.22, 56-60 g 13.61-14.22, 60-64 g 14.02-14.22, 64-68 g 14.30- 14.65. Eiermarkt Aanvoer 2.200.000 st. Handel kalm. Prijzen per 100 stuks: eieren van 60-65 g 13.75-14.30, alg. prijs 13.95, kiloprijs 2.25 (basis 62 g); henne-eieren van 41-57 g 700-13.35, kiloprijs 1.71-2.34. Pluimvee Aanvoer ong. 41.000 stuks, handel kippen normaal, kui kens traag. Prijzen per kg: slacht- kippen 1.35-1.45, slachtkuikens 1.10- 1,40. GOUDA, 10-8. Kaas Aangevoerd 187 partijen, le kw 2.16-2.44, 2e kw. 2.05-2.1u, extra kw. 2.25-2.47, alles p. kg. Handel kalm. ROELOFARENDSVEEN, 9-8. Bloemen Lyatris 8-21, Ornithoga- lum 5-22, Irissen 34-1.04, Statice 18- 24, Asters 16-25, Montbretia 15-22, Freesia's 10-22, Segetum 8-13, Dah lia's 10-32, Zinnia's 8-10, Gladiolen 16-36 per bos, Delightfull 6-9, Rega lia 9-10, White Hope 8-12, Migoli 11- 16, Breithner 15-17 per stuk, Am. Anjers 2-8, Babyrozen 5-14, Super star 13-23 per stuk. Groente Kropsla 3.50-6.50, Pos telein 15.00-17.00, rabarber 6.00-7.00, aardappelen 9.00-11.00, bloemkool 26 00-36.00, tomaten 25.00-46.00, rode kool 6.00-8.50, snijbonen 33.00-56.00, kassnijbonen 55.00-71.00, idem stek 25.00-32.00, dubb. stambonen 42.00- 50.00 per 100 kg. RIJNSBURG, 10-8. Bloemen Chrysanthen: Delightfull 9-10, Day Dream 13-15, Migolie 17-18, Millers- dale 13-14, Am. Anjers: sim red 5-6, sim wit 4-5, sim rose 5-6, Elisabeth 3-4, Sir Arthur 6-7, Flamnigo 4-5 p. stuk, Longiflorum 19-22 per kelk, Gladiolen: Sans Souci 120-130, Leeu wenhorst 250-300, Sneeuwprinses 210- 240, Hochsommer 430-440, Gold Dust 150-180, American Express 190-200, Memorial Day 360-380, Strauss 200- 220, Prinses Beatrix 530-550, Red Fox 280-300, Liatris 200-220, Asters ge mengd 80-110, id. rose 100-110, id. wit 90-100, Ornithogalum 80-120 alles per 100. TER AAR, 9-8. Groente Snij bonen 60-63, id. B 31-59, id. stek 28- 33, snijbonen kas 72-83, stokprinses- sebonen 53-69, id. B 41-44, stamprin- sessebonen 41-58, id. B 28-39, wage naars 28, spekbonen 71-72, witte pronkers 36-50, id. B 29, tomaten A 36-50, id. B 47-55, id. C 23-42, id. CC 20-37, id. BB 24, andijvie 7-11, pos telein 16-24, rode kool 10-12, groene kool 20-22, prei 16-19, waspeen 28- 37, B 11-12, zileruien 36-45, id. grof 15, rabarber 5-11, aardappelen 12-13, uien 12-17, spinazie 17-36, spitskool 19-22, kroten 13 alles per kg, sla 4-6, bloemkool A 40-64, id. B 22-31, id. C 10-18, komkommers 11-19, id. stek 8 alles per stuk, selderij 2, boskroten 3 alles per bos. Appelen: Early Vic toria 28-31, Beauty of Bath 33, ap pelen val 10-18, perzikrode zomer- appel 47, id. val 23. Peren: suiker peren 16-25, id. val 12-16 alles per kg. Augurken: fijnbasterd 1.29, bas terd 94, grof A 79-85, grof 76-79, Cd 60, id. 2 42, id. groot 36, E 49, id. afw. 21.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2