DUINSTREEK Leiden zal vóór 1963 wel geen zwembad aan de Voorschoterweg bouwen Katwijk krijgt van Rijnland gronden in erfpacht voor brug over Kanaal RIJNSTREEK VRJIDAG 4 AUGUSTUS 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA i DEN HAAG: Door een mededeling van een overheidsinstantie te Den Haag is ge bleken, dat Leiden voorlopig niet hoeft te rekenen op toestemming voor de bouw van een open zwem bad aan de Voorschoterweg. Leiden zal dus de eerste tijd, aldus verneemt de Nieuwe Leidse Courant, moeten proberen zijn trieste naam op het punt van de zwemvoorziening met andere middelen te camoufleren. De aanduiding „voorlopig" heeft bij ons altijd een wrevelig effect en daarom vroegen wij wat daaronder moet worden verstaan. „U kunt wel aannemen, dat er ze ker dit jaar niets van komt". „Mag Leideri dan voor 1962 wèl hoop koesteren?" was onze volgende vraag. „Het is zo, dat het bouwprogram ma nog moet worden opgesteld, maar ik kan u wel zeggen, dat ook in 1962 deze zaak erg moeilijk zal liggen". „Leiden mag toch wel aannemen, dat er in Den Haag begrip bestaat voor de urgentie van dit plan", sug gereerden wij. „Leiden dreigt op zwemgebied achter te komen en het plan voor de Voorschoterweg ligt toch al enkele jaren op uitvoering te wachten. Bovendien is van Leidse zijde her haaldelijk gezegd, dat de financiering rond is. Plan en geld liggen dus klaar. Kunt u zich de ontstemdheid van Leiden hierover voorstellen?" Belemmeringen. „Dat kunnen wij zeer zeker. Maar er zijn twee ^actoren die hierbij 'n belemmerende rol spelen. Dat is in de eerste plaats de on gunstige situatie op de bouwmarkt. U begaat een fout als u de situatie alleen maar plaatselijk ziet; die in het gehele district moet worden be oordeeld. En laat deze de uitvoering van dit plan niet toe, dan kan een plaatselijke constellatie moeilijk de afgifte van de begeerde vergunning bevorderen. De tweede factor is, dat er massa's werken onder handen zijn dan wel op hun begin wachten. Ziekenhuizen, andere gebouwen voor de volksge zondheid, de scholenbouw en niet te vergeten de bouwprogramma's voor de inrichtingen van hoger onderwijs, ze zijn nog urgenter dan de bouw van een zwembad, hoe nodig dit laat ste voor een groeiende stad ook is". Dit antwoord op onze vragen is niet bemoedigend voor zwemmend Leiden en voor de jeugd die de zwemkunst nog moet leren. Het is wél duidelijk en dus weten wij waar we aan toe zijn. Leidse Agenda TENTOONSTELLINGEN Schilder- en bloemsierkunst-ten- toonstelling t.m. 13 augustus in La kenhal Geopend van 1022 uur 's Zondags 122L uur Aquarium- en terrariumtentoon stelling: tm. 13 augustus in de Hor tus Botanicus. Geopend van 10—22 uur 's Zondags van 1222 uur. Stedelijk museum „De Lakenhal" 15 juli-4 sept.: Tentoonstelling van de Rembrandtprijs (werken van Kees Verwey); 22 juli-5 aug.: Bloe mententoonstelling. Openingsuren R.K. Bibliotheek Maandag 14.00 tot 17.00 uur. Dinsdag 10 00 tot 12 30; 14.00 tot 17.00; 18 30 tot 20 00 uur. Woensdag 10.00 tot 12.30; 14.00 tot 17.00 uur Donderdag 10.00 tot 12.30; 18.30 tot 20.00 uur Vrijdag 1000 tot 12.30; 14.00 tot 17.00; 19 00 tot 20 30 uur. Zaterdag 10.00 tot 12.30; 14.00 tot 17.00 uur. BIOSCOPEN De films in de week van 4-11 aug. zijn door de KFC als volgt gekeurd; Trianon: „Drijfzand der begeerte", 18 jaar. Dgl 2.30, 7.00, 9 15 u.; znd. 2.15, 4.30, 7.0u, 915 uur. Casino: „Een, huis vol herrie", 18 j. ('s Middags: „Leven in de brouwerij", a.l.) Dgl. 2.30, 7 00. 9 15 u.; znd. 2.15. 4.30. 7 00 9 15 uur Lido: „Je komt er wel uit", a.l. ('s Morgens 10 30-12.30 uur: „De mislukte bankroof", alle leeftijden). Dgl. 2.30. 7.00, 9 15 u.; znd. 2 30 4 45 7 00. 9 15 uur. Luxor: „All hands on deck", a.l. Dgl. 2.30, 7.00, 9 15 u.; znd. 2 30 4 45 7 00. 9 15 uur Studio: „School voor (f)linke jon gens", a.l. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2 30 4 45. 7 00. 9 15 uur. Rex: „De bajes is zo groot" a.l. Dgl 2.30, 7 15. 9 15 u.; znd 2.30, 4.45, 7.15, 9.15 uur. STICHTING LEIDSCHE BUITENSCHOOL Tijdens het corso, dat zaterdagmid dag gehouden wordt, zal de Leidsche Buitenschool een beroep doen op uw goedgeefsheid. Het bestuur rekent er op, dat zeker de groteren daadwer kelijk sympathiek staan tegenover 't werk van de school, dat voor 90 pet. ten goede komt aan Leidse kinderen. Men behoeft zich slechts te reali seren, welk een geluk het is, dat niet het eigen kind in de Leidsche Bui tenschool verpleegd moet worden, om eens extra in de buidel te tasten. Het bestuur doet langs deze weg ook een oproep voor collectanten. He denavond van 8 tot 9.30 uur kan men in „De Kleine Burcht", Nieuwe Rijn t.o. het Stadhuis, een collectebus ko men afhalen. Inbraak bij LFC. Cantines schij nen een trekpleister te zijn voor lie den, die in het holst van de nacht gemeenlijk een bijverdienste zoeken. In de nacht van woensdag op don derdag heeft de cantine van LFC bezoek gehad. Uit het aldaar aanwe zige snoepgoed is door een of meer vervelende heren een flinke greep gedaan. De buit bestond uit 130 rol len zuurtjes, wat repen chocolade en enkele flesjes limonade. Verder wordt tot nu toe niets vermist. STICHTING LEIDSCHE SPAARBANK In de maand juli 1961 werd er bij de Leidsche Spaarbank ingelegd 2.061.077,15 en terugbetaald 1.947.045,80. Het aantal nieuwe boekjes be droeg 450 en het aantal afbetaalde boekjes 259. Op 6.422 rekeningen van deelnemers aan de Afhaaldienst werd 159.253,25 bijgeschreven. Er werden 1.157 spaarbusjes ter lediging aangeboden met een geza menlijke inhoud van 34.552,31. Het tegoed der 48.683 inleggers bedroeg aan het einde der maand 43.451.026,36. Burgerlijke Stand Geboren: Cornelis Johannes Andries Rudolf zoon van A. de Bolster en G. van Gog; Catharina Joanna Maria dochter van J. M. J. Coremans en J. H. M. Witkamp; Hendrik Cornelis zoon van G. v. d. Maas en F. v .d. Nieuwendijk; Willem Jacobus zoon van W. J. Lancel en G. Koolstra; Michaël Franciscus Maria zoon van F. Overdijk en A. J. Schalkwijk; Hen- drika dochter van H. Spruitenburg en H. Gorissen; Jacobus zoon van M. Vrolijk en J. T. v. d. Hoogenhand; José Bernardine dochter van P. Langhout en T. C. Bod; Johannes Jan Willem zoon van D. van Harten en G. van Triest; Reggy Ronald zoon van A. E. R. de Feniks en A. A. J. Gorvel; Maarten zoon van A. Stikke- lorum en G. J. M. Meilink; Pietro- nella dochter van A. J. Bekooij en P. Buijs; Yvonne Désirée dochter van M. C. Stoof en M. W. v. d. Burgh; Emma Geertruida dochter van A. Geers en J. v. d. Bosch. Getrouwd: H. van Tol en A. Rev erse; D. J. van den Burg en C. M. v. Egmond; J. W. M. Wesseling en C. Uckert; J. S. Brandt en W. Fasseur; J. M .Livingston en T. Buijs; C. Vijl- brief en J. BijD. van der Blom en J. C. Beekman; L. H. van der Voet en J. Verpoorte; H. M. J. Juffermans en E. Reizevoort; T. G. Burgerhout en L. F. M. Honsbeek; J. P. Snoeks en C. Ju; D. Oudshoorn en H. J. Klui vers. Overleden: A. C. A. Beijk 5 jaar dochter; P. Fransz 68 jaar man. Politie krijgt Volkswagen met mobilofoon Gisteravond kwam de raad der ge meente Katwijk om half acht onder leiding van burgemeester H. Duiker in openbare vergadering bijeen. Het voorstel om in erfpacht te aanvaar den van „Rijnland" enige percelen, benodigd voor de bouw van een brug over het kanaal als toegang naar de Hoornespolder was het eerst aan de orde. Voor deze brug dient de ge meente ten noorden van het kanaal te kunnen beschikken over een ge deelte van de kanaaldijk ter grootte van 330 m2. alsmede over e«n gedeel te van het naar het noorden aanslui tende perceel, groot 1215 m2. Ten zuiden van het kanaal behoeft de ge meente de beschikking over 2700 ni2 plus een perceel van 1080 m2. De duur van het erfpachtsrecht wenst Rijnland gesteld te zien op 60 jaar. B. en w. adviseerden de raad ge noemde gronden in erfpacht te aan vaarden, een gedeelte op 10 ct. per m2 en een gedeelte op 0,75 per m2, waartoe de raad zonder bezwaar be sloot. In 1956 besloot de raad machtiging te verlenen aan b. en w. panden en gemeentegronden niet voor de open bare dienst te verhuren mits de pacht- of huursom d 200 niet over schrijdt. Deze machtiging loopt af 31 dec. 1961. Bij besluit van de raad wordt deze termijn thans tot 1 ja nuari 1967 verlengd. In verband met de invoering van de vijfdaagse werkweek voor de ge meentepolitie per 1 juli jl. heeft de minister van B.Z. 'e burgemeester- medegedeeld, dat naar zijn oordeel de arbeidsverkorting ertoe noopt de de mechanisering van de politie dienst in versneld tempo voort te zetten en o.a. meer dan tot dusverre het geval was gebruik te maken van motorvoertuigen. Om de gemeenten in staat te stellen de uitbreiding van het voertuigenpark en van de ver bindingsmiddelen te bekostigen, heeft de minister besloten een ver dere verhoging der normvergoeding te bevorderen. Voorlopig gaan de gedachten hierbij uit naar een verho ging van ƒ100 per man van de toe gestane sterkte, die voor Katwijk 47 man bedraagt; deze verhoging resul teert dus in een jaarlijks bedrag van 4700. Ten einde de politiedienst be hoorlijk te laten functioneren is het noodzakelijk tot uitbreiding van het rijdend materiaal over te gaan. Voor lopig zou volstaan kunnen worden met een Volkswagen, die met een mobilofooninstallatie is uitgerust, to tale kosten 8750. De raad werd ver zocht een krediet tot het genoemde bedrag te willen verlenen. De meningen waren hierover wel enigszins verdeeld. De heer A. Pronk gaf de voorkeur aan een scooter. De heer Timmermans drong aan op be zuiniging. Ook de heer H. Haasnoot, maar het voorstel werd z.h.st. aan genomen. Een voorstel tot verlenging van ontruimingstermijn van de onbe woonbaar verklaarde woningen Schipperssteeg la en Parlevlietslop 30, 32 en 34/36 werd aangenomen, nadat er de aandacht op gevestigd werd door de heer J. de Krijger, dat onbewoonbaar verklaarde woningen, die ontruimd zijn, toch weer niet be woond zouden worden, wat meerma len geschiedt. SUBSIDIES Naar aanleiding van de door de besturen der verenigingen „Het Groene Kruis", afdeling Katwijk en de Christelijke Wijkverpleging inge diende aanvragen om bijdrage in de kosten van exploitatie over het jaar 1960. deelden b. en w. mede, dat de hierbij overgelegde jaarstukken het college geen aanleiding geven tot bij zondere op- of aanmerkingen, zodat b. en w. overeenkomstig het advies van de commissie van sociale zaken en volksgezondheid voorstelden bei de verenigingen te subsidiëren als volgt: Het „Groene Kruis" f 4003,19 en de ChfWijkverpleging 3395,95. Het bestuur van de Stichting „Christelijke Gezinszorg" te Katwijk vroeg eveneens om subsidie in de kosten van exploitatie over 1960. B. en w. stelden voor om na aftrek van de buiten het grondgebied van Kat wijk verleende hulp i.e. binnen de gemeente Valkenburg, t.w. 179,02, een subsidie ad 6258,81 te verlenen. De aanvragen werden- goedgekeurd. Van het R.K. Kerk- en Schoolbe stuur hebben b. en w de afrekening ontvangen van de kosten, verband houdende met de verbouwing en in- richting van de R.K. school voor LO (St.Jozefschool) tot kleuterschool. Mede doordat voor deze kleuter school na de ingebruikneming nog voorzieningen moesten worden ge troffen ten aanzien van de verwar mingsinstallatie, welke aangesloten is op die van de LO-school. kon de definitieve opstelling der stichtings- kosten eerst worden gemaakt, nadat de laatste rekeningen in de loop van 1960 waren voldaan. De geraamde en werkelijke kosten van de verbouwing en inrichting der school, waarbij de geschatte waarde van de grond me* opstallen buiten beschouwing is ge laten, waren: raming in totaal ƒ86.868,werkelijke kosten 87.795,64, zodat het krediet met f 927 64 is overschreden. De raad werd gevraagd genoemd bedrag als- medewerking om een betere afschei- nog beschikbaar te stellen, waartegen de raad geen bezwaar had. Het bestuur van de Ver. voor Ge- ref. Onderwijs vroeg om medewer king ex art. 72 der LO-wet 1920 om een centrale verwarming, grotere ra men in het gebouw, tegelvloeren en vernieuwing der bestaande kasten, welk verzoek eveneens werd inge willigd. Het bestuur van de „Baron v. Was- senaer van Catwijckschool" vroeg ding bij de school Narcisstraat. Het toegestane bedrag van 373.800. voor de Prinses Beatrixschool blijkt niet toereikend te zijn, voornamelijk door beplantingen en een tegelpad (totale kosten ƒ3890,Het gehele terrein is aanmerkelijk groter dan was geraamd, waardoor nog ƒ5000,— nodig is, hetgeen werd goedgekeurd. Het bedrag per leerling van de Openbare School werd voor 1960 vastgesteld op ƒ46,50; voor de Open- luchtschool van het Zeehospitium op 150,per leerling; voor de Leidse Buitenschool op ƒ63,per leerling; voor de scholen voor zwakzinnige kinderen de „Zonnebloem" en de „De Liefdeschool" op 110,per leer ling. Het bestuur van de Schaakvereni ging vroeg een subsidie voor één keer ad f 750 Aangezien deze ver eniging over 1960 een batig saldo had van ƒ219,05 stelden b. en w. voor 550,te verlenen, waarmede de raad het volkomen eens bleek te zijn. Bezoldigingsregeling gemeentepersoneel Onlangs heeft de minister van bin nenlandse zaken mededeling gedaan van een aantal voor het Rijksperso neel te treffen salarismaatregelen. Deze voorzieningen hebben in de eerste plaats betrekking op een ver hoging van de maximale compensatie voor de AOW-premie van 34,77 tot ƒ38,50 per maand en wel met ingang van 1 januari 1961. Op de tweede plaats worden in de salarisbedragen van een aantal lagere en middelbare ambtenaren enige correcties aange bracht, welke een in het algemeen zeer geringe verhoging van de schaalbedragen opleveren, zulks met terugwerkende kracht tot 1 april 1960. Tenslotte is de standplaatsaf trek voor het overheidspersoneel in een 2e klasse gemeente eveneens vanaf 1 april 1960 verlaagd van 10 50 tot 8,per maand. In verband met deze nieuwe rege ling stelden b. en w. voor, te reke nen met ingang van 1 januari jl. de vergoeding voor de beheerder van het kampeerterrein ad ƒ530,— te verhogen tot 750,- - en de vergoe ding voor de beheerder van het ca ravanterrein van 230,op f 250. per jaar. Dit omdat het toezicht dik wijls buiten de gewone diensttijd moet worden uitgeoefend, met name 's avonds en gedurende de week ends, en daardoor dus zeer veel over uren worden gemaakt. B. en w. ad viseerden te besluiten volgens ge noemde regeling, waarmede de raad na enkele opmerkingen van de heren J. de Krijger en H. Haasnoot accoord ging. Tegen het einde van de vergade ring zei de heer A. C. Berkheij vele klachten vernomen te hebben over de grasdrogerij aan de Valkenburgse weg. Die klachten betreffen het vele vuil, dat neerdaalt op de panden der omwonenden. Spr. vroeg hiernaar een onderzoek in te stellen. KATWIJK Aanbesteding. Door dijkgraaf en hoogheemraden van Rijnland werd het vernieuwen van de oever- verdediging langs het Additionele Kanaal met bijbehorende en bijko mende werken gegund aan het Aan nemersbedrijf Van Klaveren-Koo- men te Voorschoten voor de som van f 87.100,—. WASSENAAR Auto in Wassenaar teruggevonden. De auto, waarmee ongeveer 6 we ken geleden een 21-jarige Duitse jongeman, wonende in Gelsenkir- chen er vandoor ging zonder toe stemming van zijn vader is dezer dagen in Wassenaar teruggevonden. De jongeman bleek de auto, die voorzien was van alle benodigde pa pieren, wegens geldgebrek te hebben verkocht aan een handelaar. Het onderzoek naar de auto begon enkele dagen geleden, toen de moe der van re jongeman zich bij de Was- senaarse politie meldde. Zij vertelde, dat de zoon naar huis had opgebeld om te vartellen dat hij in Neder land verbleef en dat hij de auto in Wassenaar had achtergelaten. Er was in Wassenaar evenwel niets van een gevonden auto bekend. De politie vond uit, dat de jongeman 12 jaar geleden een vakantie bij een Was- senaarse familie had doorgebracht. Uit informaties bij deze familie bleek, dat de jongeman er in de af gelopen weken enkele keren op be zoek was geweest. Hij had, zo vertel de hij, op Ockenburg gekampeerd. Een spoor naar de vermiste auto werd echter nog niet gevonden. Totdat een rechercheur de wagen bij een handelaar ontdekte, die te goeder trouw de auto had gekocht. Met de familie in Gelsenkirchen zal verder overleg gepleegd wor den over wat er met de wagen moet gebeuren. De jongeman zelf is nog steeds zoek. MUZIEKFEEST IN HET KERKEHOUT. Donderdagavond, de tweede avond van het zomerfeest in het Kerkehout, is 'er in het honkbalstatdion van de S.V. Wassenaar, nadat daar de wed strijd tussen het Nederlands bonds- team cn de Amerikaanse Chateau- roux Sabres was gespeeld, een mu- ziekshow gehouden, waaraan werd deelgenomen door de muziekvereni ging „Excelsior" met de drumband, het tamboers- en pijperskorps „Duin dorp" te Scheveningen en de drum band van de CJMV uit Den Haag. De korpsen maakten eerst marsen door de buurtschap en begaven zich daarna naar het honkbalterrein, waar ondanks het minder aangename weer de belangstelling groot was. De muziekkorpsen gaven om beur ten een demonstratie. In de grote tent, die ter gelegen heid van dit zomerfeest is opgesteld, begonnen daarna de feestelijkheden. Zaterdag wordt het feest voor de jeugd voortgezet, 's Morgens is er een gecostumeerde optocht en worden er kinderspelen gehouden, 's Middags is er toneel voor de jeugd. Om 7 uur volgt de wielerronde van hetKer kehout, waarna tot middernacht de fancy fair en de dansvloer weer ge opend zijn. Nieuwe inspecteur van politie be noemd. Met ingang van 1 septem ber a.s. is benoemd tot inspecteur van politie te Wassenaar de heer L. G. Visser, inspecteur van poiltie te 's-Gravenhage. Inspecteur Visser zal in Wassenaar chef van de straatdienst worden. In specteur J. v. d. Ban, die tot nu toe deze post bezette wordt chef van de verkeerspolitie. De vakature bij het Wassenaarse korps ontstond verleden jaar, toen hoofdinspecteur C. B. M. Wolf be noemd werd tot commissaris te Venlo. Judolessen bij „Snel en Lenig". In september zal de r.k. gymnastiek- en atletiekvereniging „Snel en Le nig" beginnen met het geven van judo-lessen. Als instructeur is aan gesteld de heer W. Luiten te Leiden, leider van een sportschool. De les sen zullen op donderdagavond gege ven worden in de gymnastiekzaal van de St. Jan Baptistschool te be ginnen op 7 september. Op zondag middag 3 september zal er door leer lingen van de heer Luiten een de monstratie gegeven worden op het schoolplein bij de St. Jan Baptist- school. NOORDW1JK Muziek voor voetbal Zaterdag middag half vijf wordt er op het sportpark aan de Van Panhuysstraat een vriendschappelijke wedstrijd ge speeld tussen SJC I en Rijnsburgse Boys I. Dit samentreffen heeft twee belangrijke facetten t.w. een goede oefening voor de komende competi tie voor beide elftallen .terwijl de baten van deze wedstrijd zijn be stemd voor het jubileumfonds van 't fanfarecorps „Excelsior". OEGSTGEEST Geboren: Jan Hendrik Onno, z.v. M. Boeseman en E. M. G. Pluijmert; Gijsbert Willem, z.v. J. Roest en H. Scheurwater; Johanes Cornelis, z.v. C. H. Akerboom en H. A. Kooloos; Nicoletta Maria, d v. J. J. Ravelli en M. G. Poortman; Willem Synco Mi chaël, zv. Synco en O. J. A. Gal- meijer Gerrit Johannes Theodorus, z.v. A. Netjes en A. Th. van de Meij; Arie Jacobus, z.v. J. de Leen en M. Chr. Bruin. Ondertrouwd: Berhard Marie Mi chel Chavane de Dalmassy en Geral- dine Viola Meijer. Getrouwd: J. F. van den Wijn gaard en B. C. de Vries; P. O. Solle- wijn Gelpke en E. M. Droogh;D. N. van Egmond en W. van Noort; K. W. van Leeuwen en W. G. Wagenaar; J. van Slageren en Tr. Oost. VOORSCHOTEN Geboren: Apolonia Johanna Maria d.v. J. A. M. Th. Berk, chauffeur en G. W. A. Veenhof, won. Leidseweg 94; Eline Jacomientje d.v. J. A. Riet mulder, Officier Kon Landm. en C. C. Kramer, won. L. de Colignylaan 17; Bea d.v. P. D. Chr. Moleveld, boekhouder en H. v Doornen, won. Prof. Asserlaan 15; Johannes Anto- nius z.v. J. M. Berk. mechaniker .n P. J. A. v. d. Ham, .von. Nw.-Voor- dorpstraat 58; Winoid Reinier z.v. N. Wilt u zich abonneren op DE LEIDSE COURANT? Dat kan - graag zelfs- door deze bon in te vullen Ondergetekende: Naam Adres Woonplaats geeft zich hierbij op als abonné en wenst betaling per week (ƒ0 59) per maand (ƒ2 55) per kwartaal (ƒ7 50) Doorhalen wat niet verlangd wordt. Willen wij U of een van uw kennissen ter kennismaking De Leidse Courant twee weken gratis op proef zenden? Ook dat kan als U onderstaande bon Invult. De heer/Mevr./Mej Adres Woonplaats zal gaarne De Leidse Courant gratis 2 wekeD op proef ontvangen. Deze bon verzenden als drukwerk ln open envelop (4 cent'postzegel) aan De Leidse Courant, Papengracht 32, Leiden. H. de Wilde, commies Prov. Griffie, en M. C. Janssen, won. Kon. Emma- laan 2. Gehuwd: Lambertus J. Vogelen zang 37 j., boekhandelaar, won. te Amsterdam en Wilhelmina Keizer, 42 j., verpleegster, won. L. de Co- lignylaan 14. Overleden: Henderica Zandbergen 54 j., e.v. R. v. Leeuwen, gewoond hebbende Burg. de Kempenaerstraat 29. HAZERSWOUDE PAARDENBELANGSTELLING BIJ HUWELIJK VAN „DE BAAS" Het was woensdagmiddag een aan gename drukte rond et raadhuis in verband met het huwelijk van de heer B. Schipper en mejuffrouw W. Voordam. Kinderen en ouderen toonden hun belangstelling voor het jonge paar envoor een aantal paarden met hun ruiters en amazo nes. Het bruidspaar moest zich deze kleurrijke omlijsting doen welgeval len, daar de bruidegom zelf lid is van de' Bentruiters in Benthuizen. Wanneer „De baas" een zo belang rijke stap in zijn leven doet, dan blijft zelfs een paard hiervoor wel even in de houding staan. RIJNSATERWOUDE BLIKSEM SLOEG IN Gisterochtend omstreeks half elf is de bliksem ^ingeslagen in de christe lijk gereformeerde kerk. De kleine spits werd door de kracht van de bliksem losgeslagen en is later door de brandweer verwijderd. Ook het gebouw liep enige schade'op, hetgeen totaal een schadepos van ca. 1000 betekent. Het kerkgebouw was niet verzekerd. De 10-jarige Piet den Dubbelden, die zich in de nabijheid van het gebouw bevond, werd tegen de grond geslagen, waarbij hij het bewustzijn verloor. Hij kwam echter, nadat hij thuis was gebracht, weer spoedig op verhaal. BROMFIETS IN BRAND GEVLOGEN Een 18-jarige jongeman uit Dor drecht, die per bromfiets op vakan tiereis was, zag zijn reis voortijdig beëindigd. Nadat hij enige kleine re paraties aan zijn bromfiets had laten verrichten en getankt had bij de heer Kroon, wilde hij welgemoed zijn reis vervolgen. Hij had echter nog maar enkele honderden meters afgelegd, toen zijn bromfiets, waarschijnlijk tengevolge van een lek in de ben zinetank, in brand vloog. De jonge man kwam met de schrik vrij, maar zijn bromfiets Werd totaal vernield. BODEGRAVEN Sportfeest LTJ-LT Het dis trict Gouda-Rijnland organiseerde een sportmiddag voor zijn leden op het Estoterrein. Het programma voor de heren betrof een zeskamp. Voor de dames een vierkamp. Deelnemen de afdelingen waren (behalve Bode graven) Alphen a. d. Rijn, Reeuwijk, Aarlanderveen en Nieuwkoop. En kele afdelingen lieten, jammer ge noeg, verstek gaan. Onder uitsteken de weersomstandigheden werd het een sportieve kamp. De uitslagen lui den: voor heren: Hoogspringen: 1 A v. d. Starren, Reeuwijk; 2 A. van Leeuwen, idem. Verspringen: 1 A. v. d. Starren, 2 A. van Vliet. Hink- stapsprong: 1 A. v. d. Starren, 2 A. van Leeuwen. 100 m hardlopen; 1 A. v. d. Starren, 2 H. Visser, Aarlan derveen. 400 m hardlopen: 1 H. Vis ser, 2 J. van Leeuwen. 1500 m.: H. Visser, 2 J. van Leeuwen. Door deze resultaten was de puntenklas- sering als volgt: 1 A. v. d. Starren 51 pnt.; 2 A. van Leeuwen 46 pnt.; 3 J. van Leeuwen, Alphen a. d. Rijn 44V2 pt.; 4 N. Vergeer, NieuwkooD 36H pt.; 5 H. Visser 33V» pt.; 6 G. Vergeer 29'/a pt. A. v. d. Starren won dus op fraaie wiize de uitgeloofde beker. Bij de James won mej. A. Bakker alle nummers, terwijl mej. C. Bak ker steeds de tweede plaats bezette. In punten was de uiLslag mej. Bak ker 40 pt.; 2 C. Bakker 36 pt., 3 L. Vergeer 29 pt.: 4 B. Menken 27 pt., 5 G. Verkiey 25 pt. Des avonds werd het sportfeest besloten met een gezellig samenzijn in het Parochiehuis, waar voorzitter H. v. d. Veldhuizen de Drijzen uit reikte en de dansmuziek verzorgd werd door de Golfbrekers uit Reeu wijk. Marktberich ten LEIDEN, 4 AUG. Kaas Aange voerd 22 partijen Goudse kaas en 4 partijen Leidse kaas. Noteringen: Goudse extra kwal. tot 2.36: le kwal. 2.17-2.22; 2e kwal. 2 05-2.16; Leidse le kwal. tot 2.62. Handel kalm. LEIDEN 4 AUG. Vee Stieren 8; melkkoeien 53 975-1300, rustig; vette koeien 320, 2.80-3.40, lui; vare koeien 54, 625-1050, lui; vette kalveren 142, 2.40-3.00, vlug; nuchtere kalveren 33, 1.70-1.90, vlug; id. p. stuk 40-90; vette schapen 60, 105-118-130, stug; vette lammeren 900, 80-100, stug; 158 wei- deschapen 81-85-87, stug; zeugen 44, 350-475, redelijk; schrammen 292, 80-115, redelijk; biggen 594, 64-70-75, redelijk; geiten 7; paarden 2. Totale aanvoer 2667. LEIDSCHENDAM, 3-8. Eieren. Aangevoerd 77700 kippe-eieren; 3200 0 1720-1800; 6200 1 1600-1665; 15900 2 1530-1625; 12500 3 1430-1500; 17300 4 1160-1250; 13600 5 870-930; 9000 6 700-800; eende-eieren 1080; 11 kip pen 215-330; duiven 40.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2