Weerbericht Zomerstemming van Leidse justitia Lage straffen voor verkeerszondaars Spoedvergadering Assemblée gevraagd Over Bizerta De schulden van Borgward „Slavenjagers" in Oost-Duitsland KORTE golf DE PRINS" Gladiolen-wisselbeker naar Noordwijk De lotgevallen van Robinson Crusoë Nasoetion had niet veel succes Het weer in Europa DINSDAG 1 AUGUSTUS 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Het onverwacht stralende zomer weer, dat gisteren tot in de zitting zaal aan het Rapenburg doordrong, bracht een dermate milde zomer stemming mee, dat zelfs de magistra ten achter de groene tafel hieraan blijkbaar niet konden ontkomen. De boetes bleven veelal aan de lage kant en daar de categorie „zware geval len" bos en strand kennelijk profe reerde boven een bezoek aan het kantongerecht, kwam het hoogste vonnis, dat de kantonrechter mr. R. de Bruyn gisteren uitsprak niet bo ven de 40 subs. 8 dagen uit. Van deze milde stemming profi teerde eveneens een 49-jarige carros seriebouwer uit Koudekerk, die met zijn auto op de hoek Hoge Rijndijk- Burggravenlaan geen voorrang had verleend aan een van rechts komen de auto met als gevolg een fikse aan rijding en een gepeperde schadereke ning. Verdachte voerde tot zijn ver dediging aan, dat de stadsbus op de hoek stopte en zijn uitzicht dus werd belemmerd. „Dan had U achter deze bus moeten blijven tot U een vrij uitzicht kreeg," aldus weerlegde de kantonrechter verdachte's pleidooi, dat meer gericht was op zelfbeklag, omdat zijn auto nu „in elkaar was gereden" dan op enig gevoel van medeleven met de benadeelde partij. Voor een dergelijke „kapitale fout" zag de officier, mr. A. E. G. Agter- berg, geen enkel excuus en zijn eis was dan ook 45 boete subs. 9 da gen. Gezien zijn eigen schadepost, vond verdachte de eis wel wat aan de hoge kant. Hij kreeg inderdaad een kleine tegemoetkoming in de kosten daar het vonnis 35 boete subs. 7 dagen luidde. Medeschuld Toen een 37-jarige automobiliste uit Rijswijk op 12 juni met haar auto vanaf de Papenlaan de Dobbeweg te Voorschoten indraaide, verleende zij daarbij geen voorrang aan een haar achteroprijdende bromfietser, zodat een aanrijding volgde. „Ik zag hem niet aankomen, daar een bruggetje mijn uitzicht belemmerde. Hij reed bovendien veel te hard en dook plot seling naast mij op," aldus voerde verdachte tot haar verontschuldiging aan. Inderdaad bleek, dat de brom fietser, een 20-jarige monteur uit Oestgeest, met een snelheid van ca. 50 km/u. had gereden en derhalve eveneens een proces-verbaal had ge kregen. Deze snelheidsovertreding kwam de automobiliste in niet ge ringe mate ten goede, want hoewel de eis 35 boete subs. 7 dagen in hield, vonniste de kantonrechter met slechts 15 boete subs. 3 dagen, om dat hier z.i. van medeschuld inder daad sprake kon zijn. De bromfiet ser geloofde het blijkbaar wel. Hij liet ten minste verstek gaan en zal conform de eis 40 boete subs. 8 dagen moeten opbrengen. Kievitseieren Een 20-jarige tuinder uit Noord- wijk moest toegeven, dat hij zich op 8 april inderdaad op verboden duin- grond had begeven om aldaar kie vitseieren te zoeken. Het feit, dat verdachte ondanks de nodige ver bodsborden toch over de afrastering was geklommen, kon de officier slechts matig waarderen. „Vroeger mocht het wel," aldus verdachte's excuus. Hoewel dit excuus niet in zijn voordeel werd uitgelegd, bleef de eis ditmaal nog beperkt tot'twee maal 5 boete subs. 2 dagen. Met 5 boete voor het betreden van het duinterrein kon de kantonrechter zich verenigen. Niet echter met de boete voor het eieren rapen. Dit stond z.i. gelijk met stroperij in een terrein, dat min of meer tot natuur reservaat was verklaard, dus was hier z.i. 10 boete subs. 2 dagen ze ker niet te hoog. Méésturen „Ik dacht dat hij ook de brug op zou rijden en ik dus met hem „mee kon sturen" aldus klonk het zwakke verweer van eén 21-jarige loodgie ter uit Leiden. Verdachte had op 27 mei met zijn bromfiets bij 't links- afslaan op de Herensingel geen voor rang verleend aan een hem tegemoet rijdende auto en de aanrijding le verde nogal wat materiële schade op. „Dan heeft U kennelijk verkeerd gedacht," repliceerde de officier, die 35 boete subs. 7 dagen eiste, nadat hij verdachte had geadviseerd zich in het verkeer niet al te veel aan „veronderstellingen" te buiten te gaan en in het vervolg de vereiste voorrang te verlenen. Verdachte vond de geëiste boete veel te hoog, temeer daar hij kostwinner was en met een matig zakgeldje moest rond komen. Rekening houdende met dit feit, vonniste de katonrechter hem slechts 20 boete subs. 4 dagen. Politie erbij Een 45-jarige chauffeur uit Lei den had er grote spijt van dat hij de politie erbij had gehaald, toen hij destijds met zijn vrachtauto in de Oosterstraat hoek Evertsenstraat geen voorrang had verleend aan een van rechts komende auto. Uitgaande van de mening, dat niet hij doch de tegenpartij schuldig was, wilde hij destijds van een „minnelijke schik king" niets weten. Hij haalde de po litie er dus bij en kreeg prompt een proces-verbaal omdat de wetsdiena- ren in hem de schuldige zagen. Dat niet die andere, doch hij nu als ver dachte in de bank stond, griefde hem dus in hoge mate. Het baatte hem niet veel, want zijn schuld werd wet tig en overtuigend bewezen geacht en de eis luidde 40 boete subs. 8 dagen. Hij kreeg uiteindelijk f 10 als „pleister op de wonde" daar de kantonrechter het vonnis op 30 boete subs. 6 dagen bepaalde. De Afrikaans-Aziatische groep lan den van de Ver. Naties heeft maan dag officieel om een spoedvergade ring van de V. N.-assemblée verzocht over het Frans-Tunesische geschil. Deze vergadering kan worden hij- eengeroepen binnen 24 uur nadat 'n meerderheid van leden instemmend heeft gereageerd. Zoals bekend is de Veiligheidsraad er zaterdag niet in geslaagd 'n nieuw besluit in de kwestie-Bizerta te ne men. De AA-landen hopen, dat de spe ciale bijeenkomst van de Assemblée donderdag kan beginnen. Maandagmiddag is van de zijde van het Franse consulaat in Bizerta mee gedeeld, dat alle beperkingen van Tunesische zijde ten aanzien van het vertrek van Franse ingezetenen uit Tunesisch gebied zijn opgeheven. Men schat dat er nog iets meer dan negentigduizend Franse ingezetenen in Tunesië zijn. Sinds het uitbreken van de vijan delijkheden is een aantal Franse in gezetenen in staat van beschuldiging gesteld wegens illegaal wapenbezit, en zijn 167 Fransen, die tot extre- De in liquiditeitsmoeilijkheden ge raakte Borgwardmaatschappij te Bre men heeft schulden van in totaal 178.7 miljoen DM aan tezamen 3.100 schuldeisers. Hierbij zijn o.a. bank- schulden ten bedrage van 113 mil joen DM en schulden van 57.5 mil joen DM aan leveranciers. Dit is door de president van het Amtsgericht te Bremen, dr. W. Peters, bekendge maakt. De Borgwardmaatschappij wil, om faillietverklaring te voorkomen, trachten een minnelijke schikking met de schuldeisers te treffen en heeft bij de rechtbank de akkoord procedure aangevraagd. Bij deze schulden van in totaal 178.7 miljoen DM komt nog 'n be drag van 60 miljoen DM, dat de staat Bremen in februari jl. heeft ver strekt aan de maatschappij, die werd opgericht om de Borgward-onderne- ming over te nemen. Bovendien zijn er nog vorderingen van o.a. het per soneel. Tsjombe wachtte niet langer President Tsjombe van Katanga, die zich sedert zaterdag op uitnodi ging van president Joeloe van (voor malig) Frans-Kongo in Brazza ville bevond, is dinsdagochtend per vliegtuig naar Elisabethstad, de hoofdstad van Katanga, vertrokken. Men meent te Brazzaville, dat Tsjombe, het wachten op een moge lijkheid van een gesprek met presi dent Kasavoeboe van (voormalig) Belgisch Kongo moe, plotseling heeft besloten naar zijn land terug te ke ren en dadelijk na aankomst het ka binet bijeen te roepen. De bevelhebber van de strijdkrach ten van Kasavoeboe, generaal Mo- boetoe, heeft maandag geen toestem ming gekregen de grens te over schrijden om met Tsjombe te spre ken. mistische organisaties behoorden of voor de Franse inlichtingendienst werkten, geïnterneerd. Voorts zijn 51 Fransen, die even eens lid waren van extremistische groeperingen of contact hielden met de Franse inlichtingendienst, uitge wezen. Sinds 19 juli hebben de Franse troepen in Bizerta meer dan 300 Tu- nesiërs gearresteerd, die thans wor den gedwongen versterkingen aan te leggen. „Volgens een woordvoerder van de Westduitse regering heeft de cam pagne van Oostduitse zijde om de stroom van vluchtelingen naar West- Berlijn een halt toe te roepen een hoogtepunt gevonden in een mede deling via de radio van Oost-Berlijn, dat het proces tegen vijf zgn. „sla venjagers" (waarmede „Westduitse agenten" bedoeld worden, die de mensen tot uitwijken aanzetten) dat vorige week is begonnen niet een geval op zichzelf is, maar dat reeds een honderdtal „slavenjagers" in de gevangenis zit, en dat er nog wel meer zouden volgen. Volgens vluchtelingen zou de con trole van de Oostduitse politie in de naar Berlijn rijdende treinen de af gelopen nacht zeer geïntensiveerd zijn. Vele mensen zouden door de politie uit de trein gehaald zijn. Maar maandagochtend scheen de controle weer verminderd te zijn. Tussen za terdagochtend acht uur en maandag ochtend acht uur is een record aan tal van 3.158 vluchtelingen in West- Berlijn aangekomen. De Amerikaanse minister van de fensie, McNamara, gelooft, dat pre mier Chroesjtsjef „ernstig betwijfelt" of de Oostduitsers voor hem ten strij de zullen trekken in geval van een conflict om Berlijn. De Amerikaanse bewindsman leg de vorige week vrijdag een verkla ring af in de commissie voor de strijdkrachten van het Huis van Af gevaardigden. „Men overschat de Sowjet-macht wanneer men geen re kening houdt met de moeilijkheden, die de Sowjet-Unie met haar satel lieten zal hebben, wanneer het tot een gewapend conflict komt." In zee verdronken. De 25-jari- ge Duitse student Rolf Peter Siebel uit Wuppertal-Elberfelt is gistermid dag in Egmond aan Zee in zee ver dronken. Hij was naar de tweede zandbank gezwommen en kwam daarbij in moeilijkheden. Met behulp van twee Alkmaarse jongens wist zijn 17-jarige vriend Wolfgang Lehmar hem in bewuste loze toestand op het strand te bren gen. Kunstmatige ademhaling mocht echter niet meer baten. Bij een auto-ongeval nabij Sig maringen in Duitsland is gisteren mej. Hofman uit Enschede om het leven gekomen. Haar broer en zijn vrouw en hun 17-jarige zoon werden ernstig gewond. Het ongeluk gebeur de, toen de auto van de heer Hof man in Jungnau bij Sigmaringen in een bocht slipte en tegen een vracht wagen botste. Mej. Hofman werd op slag gedood. MORGEN EEN NIEUW FEUILLETON 99 Een spannend en romantisch verhaal, dat speelt in het woeste f Friese land van het jaar 677, met als centrum van handeling de toen malige koningsresidentie Staveren. Redbad, de jonge stoere erfprins, heeft liefde opgevat voor Ada, de dochter van Ocke, een der belangrijkste vrije heren van het Friese land. Maar er schort iets aan deze liefde, omdat Ada gehoord heeft van een uitspatting, die Redbad begaan zou hebben op zijn reis naar het Deense hof. Zij is uiterst terughoudend. Redbad, zich van geen kwaad bewust, meent dat er een ander in het spel is en ziet hier Ealfrith, een jong Engels edelman, die als beschermer met bisschop, prediker, Wilfrid naar het Friese land was gekomen, om daar het Christendom te brengen, voor aan. Hij vat een wrok op tegen de jongeman en daarmee tegen het Christendom en de bisschop, en probeert deze overal de voet dwars te zetten. Hij denkt twee doelen tegelijk te kunnen bereiken, wanneer hij samen spant met de Franken. Ten eerste het wegwerken van de bisschop en Ealfrith en ten tweede het jaloers maken van Ada, door een flirt met Alpaïde, de zuster van de Frankische hertog, hetgeen hem ten slotte bijna het leven kost. Hij is willens en wetens de medewerker aan een snood plan, dat tracht hem ten val te brengen, waardoor de man achter de schermen, hoopt koning Aldgillis, de oude vader van prins Redbad, op te vol gen. Het is deze snoodaard, Hemmema, een Fries aanzienlijke, die de gehele intrige beheerst, zijn netten spant, om deze op het laatste nippertje verscheurd te zien, door niemand minder dan Ealfrith, waarna een spannende strijd, met onverwachte wendingen, het ge lukkige einde brengt. Een voortreffelijk geschreven verhaal, dat boeit van de eerste tot de laatste letter. Een varhaal vol romantiek en stoer heldendom. Fonkelend-rode „Oscar", de gladiool van het jaar Het is weer beslist: de bloemen, de eer, de gelukwensen, de plaquette en de wisselbeker der Ned. Gladiolen Vereniging zijn voor de fa. Konijnen burg Mark uit Noordwijk. Gistermiddag om half twee - de lunch van de vijftien juryleden stond nog steeds onaangeroerd - maakten de heer L. Krouwel, de voorzitter der Ned. Gladiolen Vereniging, de heer J. Vink, de secretaris der vereniging, samen met mej. v.d. Velde en de heer Hage- man van Bloembollencultuur de balans op aan de hand van de formulieren, die de juryleden net hadden ingeleverd. En toen bleek dat de fonkelend rode Oscar van de Noordwijkse firma de meeste punten had behaald en dus was uitverkoren als de gladiool-van-het-jaar. Op de tweede plaats kwam de fraaie blauwe K M's Blue van dezelfde firma en op de derde plaats de lichtrose Dirigent van de fa. Preijde uit Breezand. 98. Vanaf de achtersteven zag Robinson langzaam zijn geliefd eiland in de verte wegglijden. Ook Vrijdag was ontroerd. Op dat eiland hadden zij jarenlang samen geleefd, gewroet en gestreden om him leven. Robinson dacht aan zijn jeugd, aan de schipbreuk en zijn verblijf op het eiland. De wind zat gunstig en na enige weken landden beiden in Robinson's geboortestad. De strijd is dus weer gestreden. De fa. Salman uit Noordwijk, die al zo vaak met de wisselbeker naar Noord wijk is gegaan en het begeerde kleinood verleden jaar veroverde met de rose Summer Pearl, zal hem nu dus aan de plaatselijke collega moeten afstaan. Het gevecht werd met grote felheid gevoerd, vooral ook in de wedstrijd in de kleur- klassen. Voor men de beste gladiool van het jaar aanwijst, kiest de jury eerst de beste blauwe, de beste witte, de beste gele, enz. Negentien ver schillende kleuren waren in het pro gramma opgenomen en daaruit moest dan de beste van alle worden geko zen. Men legde voor het eerst andere maatstaven aan. Vroeger werden de bloemen beoordeeld, zoals ze ter keu ring waren ingezonden. Nu niet. Nu had de beoordeling mede plaats aan de hand van rapporten die men had gemaakt van de stand, de groei en de bloei op de proeftuin der Ned. Gla diolen Vereniging. Met andere woor den de toegekende diploma's krijgen veel meer waarde. Kleurklassen Als de beste donkerblauwe werd uitverkoren K M's Blue van Ko nijnburg Mark te Noordwijk, als de beste gele Golden Pearl van de zelfde firma, als de beste roomkleu rige Genoveva ook van K M, als de beste rode Oscar, als de beste oranje Toulouse Lautrec, beiden van K M, als de beste witte Tequendama van Kon. Bloembollenkwekerij P. v. d. Meer, Noordwijk, als de beste donkerrose Perosi van H. J. Salman Zn., Noordwijk, als de beste licht rose Dirigent van A. J. Preijde, Bree zand, als de beste oranjerode Forest Fire van P. Visser, St. Pancras, als de beste zalmkleurige Long Island van K. Kooy, St. Pancras, als de beste paarse Memorandum van Sal man, als de beste gevlekte Moira Shearer van K M, als de beste ge rande Page Boy van Visser, als de beste lila Mary Ann van Salman, als De Indonesische minister van de fensie en opperbevelhebber van het leger, generaal Nasoetion, is maan dag per vliegtuig in Djakarta terug gekeerd van een reis van veertig da gen door de Sowjet-Unie en andere Europese landen. Nasoetion herhaalde, dat Indone sië zou proberen vreedzame midde len te gebruiken ter regeling van zyn geschil met Nederland over Wes telijk Nieuw-Guinea. Het zou zich echter militair voorbereiden voor 't geval „onze vreedzame politiek of politieke besprekingen geen resulta ten opleveren". Nasoetion verklaarde, dat zijn Euro pese reis in de eerste plaats ten doel had gehad de Indonesische aanspra ken op Nederlands-Nieuw-Guinea toe te lichten. „De socialistische en de neutrale landen onderschrijven de Indonesi sche aanspraken ten volle. Doch het standpunt der Westerse landen, die met Nederland in de Navo zijn ver bonden, wijkt in het algemeen niet veel van het Nederlandse af," aldus Nasoetion. Nasoetion zei, dat de Westeurope- se landen Indonesië hebben aange boden militaire uitrusting te leve ren. De voorwaarden, die zij stelden zijn echter niet zo gunstig als die waarop de Verenigde Staten en de Sowjet-Unie bereid z(jn te leveren, en Indonesië zal voornamelijk uit deze twee landen zijn militaire uit rusting blijven betrekken. de beste blauwe Mary Luz van Van der Meer, Noordwijkals de beste purperen Robert Koch van Salman, als de beste Smoky Narissa van Vis ser, als de beste gestreepte My Love van Preijde en als de beste zwart- rode Toean, eveneens van Preijde, Negentien favorieten dus en in middels was het één uur geworden. „Doet uw best heren" zei de heer H. A. G. de la Mar, de secretaris-pen ningmeester van de Kon. Alg. Ver. v. Bloembollencultuur, toen hij de vijf tien juryleden de laatste lijsten over handigde, waarop men het aantal punten voor iedere variëteit moest aangeven. Het duurde nog een half uur. Toen had men de paperassen op de tafel gedeponeerd, waar naast de grijze heer Klaas Velhuys uit Hille- gom, de krasse voorzitter van de Ned Gladiolenvereniging, de „rekenka mer" had plaats genomen. Ruim half twee was de balans opgemaakt en kon voorzitter Krouwel de heer Jos Mooy, een der directeuren van K M mee delen: de rode Oscar van deze firma had het hoogste aantal punten be haald. Hij wenste de firma K M van harte geluk, overhandigde hem de wisselbeker plus de plaquette, die definitief eigendom is en daarmee had men de strijd gehad. De juryle den verdwenen gezwind naar de be stuurskamer om aan een sterk ver late lunch te beginnen KATWIJK VAN HET POLITIERAPPORT Een tweejarig kind stak de rij baan van de Varkevisserstraat over en werd aangereden door een auto bus der N.Z.H.V.M. Wonder boven wonder liep een en ander goed af Het kind bekwam een buil aan het voorhoofd. De bestuurder van een brom fiets verleende geen voorrang aan een personenauto op de kruising Kon. Wilhelminastraat-Emmastraat. bromfietsbestuurder bekwam schaaf wonden aan beide armen en zijn bromfiets werd ernstig beschadigd. De auto werd eveneens beschadigd Door de recherche werd een personenauto aangetroffen aan de Boulevard. Deze auto bleek in de nacht van 15 op 16 juli '61 te Rijs wijk te zijn ontvreemd. Op de kruising Annastraat- Varkevisserstraat had een aanrijding plaats tussen een Duitse en Neder landse personenauto. De aanrijding ontstond doordat de bestuurder van de Duitse auto geen voorrang ver leende. Drie inzittenden van de Duit se auto moesten worden overge bracht naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. Later werd ook de bestuur der nog naar genoemd ziekenhuis overgebracht. Na in het Acad. Zie kenhuis te zijn behandeld werden de bestuurder en twee passagiers per ziekenauto overgebracht naar Keulen. De derde passagier is per auto naar genoemde stad vertrok ken. De beide personenauto's wei den zwaar beschadigd. (Meegedeeld door het KNMI. Geldig van dinsdagavond tot woensdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur) IETS LAGERE TEMPERA TUREN Af en toe bewolkt met kans op een bui. Zwakke tot matige wind tussen noord en west en iets koeler. De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: temp. gist. max. min. HELSINKI onbewolkt 23 16 STOCKHOLM regen 18 14 OSLO half bewolkt 21 10 KOPENHAGEN regen 17 13 ABERDEEN zwaar bew. 16 5 LONDEN zwaar bew. 23 10 AMSTERDAM licht bew. 21 11 BRUSSEL zwaar bew. 21 10 LUXEMBURG onbew. 20 10 PARIJS onbewolkt 24 11 BORDEAUX zwaar bew. 28 18 GRENOBLE zwaar bew. 27 13 NICE onbewolkt 24 17 BERLIJN onbewolkt 18 10 FRANKFORT onbew. 22 8 MUNCHEN onbewolkt 21 9 ZURICH onbewolkt 23 8 GENEVE licht bew. 25 11 LOCARNO half bewolkt 25 14 WENEN onbewolkt 21 10 INNSBRUCK mist 24 6 ATHENE onbewolkt 33 24 ROME onbewolkt 29 14 AJACCIO onbewolkt 29 13 MADRID onbewolkt 27 15 MALLORCA licht bew. 32 21 LISSABON onbewolkt 27 16 PAUZE Morgen: Alfons de Liguori, t 1787. GEK VERKLAARD, MAAR TOCH WIJS. Late roepingen zijn dikwijls pro bate roepingen. Was het gisteren Ignatius, die op 43-jarige leeftijd priester werd gewijd, nu is het de Napelse edelman Alfons, die op zijn 30ste jaar hetzelfde geluk ten deel viel. De deftige familie zal zich wel afzijdig hebben gehouden, want ze verklaarde hem voor gek. Niet ten onrechte! Alfons was een gevierd advocaat in Napels. Zowel Ignatius als Alfons hebben het vreselijk moeilijk gehad om orde stichter te worden. Begin daar nooit aan. Alfons stichtte in 1749 de „Con gregatie van de Allerheligste Verlos ser" of Redemptoristen (redemptor verlosser), in 't bijzonder voor apostolisch werk in de volkswijken. Tegen zijn zin werd hij bisschop. Maar hij deed zonder morren alles, wat Gods wil hem oplegde. Dat schijnt de veiligste weg te zijn. PUZZEL Slechts twee minuten miste de moeder van de anderhalf jarige Jo hanna J. M. Zwarts te Rotterdam gistermiddag haar dochtertje. In die tijd was het kind naar buiten ge kropen en in de sloot naast de ou derlijke woning gevallen. Toen men het kind vond, was het al bewus teloos. Kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Acht van de tien gevangen ge nomen leden van de invasiestrijd macht, die in de Verenigde Staten hebben gesproken over de uitwisse ling van bulldozers en tractors tegen gevangenen, zijn op Cuba terugge keerd. Twee zijn in Amerika achter gebleven. No. 507. Hor. 1. lichaamsdeel, 3. eetgerei, 5. morsdoekje, 7. ooievaar (gewestelijk), 9. metaalsoort, 11. dorp in Gelderl., 13. keurig, 15. baan voor balspel, 16. erwtensoep, 18. bad plaats in Duitsland, 20. jongensnaam, 22. zot, 23. lol, 24. trots. Vert. 1. inwendig lichaamsdeel, 2. sportterm, 3. hoofddeksel, 4. oude Ned. koperen munt, 6. tod, 7. gem. in Friesl., 8. grote forse man, 10. zij tak Donau, 12. jongensnaam, 14. wij ze, 16. kurk, 17. als 15 hor., 19. boom, 21. grond die bij een hoeve behoort. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 537. Hor. 1. reiger, 5. een, 6. kregel, 8. Po, 9. aks, 10. das, 13. Aa, 14. krekel, 17. rei, 18. kerker. Vert. 2. Ier, 3. geel, 4. eng, 6. ko ker, 7. egaal. 8. pa, 11. sa, 12. aker, 15. ere, 16. eik. PUNT Als de trein naar Pisa vertrekt.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 3