TUINIER MET PLEZIER! EEN ITALIAAN IN NEDERLAND Voor uw gehele Woninginrichting óók naar Langezaal Het is veel kleuriger dan Italië j ZATERDAG 29 JULI 1961 DE LEIDSE COURANT (Vierde week van juli) SIERTUIN Rozen worden in de zomer door oculeren voort- gekweekt; een knop van de veredelde soort wordt overgebracht op een onderstam. Eenjarige zaailingen van de hondsroos of de egelantier worden uitgeplant in het voorjaar, ingesnoeid en de onderste 10 cm van de stam wordt met grond bedekt. Pas als men gaat oculeren wordt de wortelhals weer vrijgemaakt. Van een tak van de veredelde roos worden de knoppen losgesneeden, het houtige deel achter de knop weg genomen, maar de eigenlijke knop blijft zitten. Het reepje bast wordt bijgesneden en in een T-vormige, ondiepe snede van de onderstam geschoven, die zo dicht mogelijk bij de grond is gemaakt. De oculatie wordt dichtgebonden met raffia of plastic-band en de wortelhals met aarde afgedekt. In het volgende voor jaar worden, nadat de grond is gladgestreken, de on derstammen ingesnoeid. Eind april gaan de oculaties uitgroeien, na enige tijd worden de nieuwe scheuten op een paar bladeren ingenomen, zodat de struik zich gaat vertakken. Ook esdoorn, hulst en vruchtbomen worden wel geoculeerd, het duurt bij deze soorten echter langer voor men een volgroeide plant heeft. De jónge bomén in dé tuin moeten bij het planten goed worden vastgezet. De steunpaal wordt aan de zijde van de meest voorkomende wind geplaatst, zou m ende boom aan de windzijde zetten, dan wordt deze voortdurend tegen de paal gedrukt en kan de bast beschadigen De boom zetten we met een band van touw of canvas aan de paal vast; deze wordt in 8- vorm tussen boom en paal geslagen en met krammen of spijkers bevestigd. Controleer geregeld of de boom nog goed vastzit en of na enige jaren de band niet losser moet worden gemaakt. Een te knellende band groeit in de boom en kan deze ernstig beschadigen. MOESTUIN In het algemeen zal men het zaad steeds van de handelaar betrekken om verzekerd te zijn van gezon de planten met een hoge opbrengst. Een enkele keer kan men, wanneer men over goede planten beschikt, van bónen e.d. zaad winnen. Het zaad wordt uitge spreid gedroogd en men mag de zaadplanten niet op een hoop bewaren. Nadat het zaad goed is schoonge maakt, wordt het bewaard in flessen of plastic zakjes. Pas op voor schimmel of voor muizen, die het zaad kunnen aantasten. Als het zaad ouder wordt gaat de kiemkracht achteruit, na enkele jaren zal er vrijwel niets meer van kiemen. Bij goede bewaring kan men bonen ongeveer 2 jaar, erwten 3 jaar, bieten 4 jaar én spinazie 5 Jaar bewaren. De beste resultaten heeft men natuurlijk met het zaad van het voorafgaande jaar. FRUITTUIN Door het planten van leibomen in de fruittuin, wordt ruimte gespaard en vlug opbrengst verkregen. Lei bomen worden op rijen geplant als hagen of langs muren opgekweekt. De eenvoudigste vorm is de staan de snoer: een onvertakte, rechtopstaande stam, die geheel bezet is met vruchttakjes. Een schuinstaande snoer wordt op 30 cm van de grond schuin omhoog geleid. Moeilijker te lelden ls de U-vorm, die zelfs wel dubbel wordt opgekweekt. Een andere vorm is de palmet, deze en de vorige gebruikt mèn vaak tégen muren, waaraan men latten en draden heeft bevestigd om de leibomen op te kweken. en D. Merbis, Steenbakkerslaan 8: Marijke Elvira d.v. G. v. d. Sterreen J. M. v. Egmond, Acacialaan 22; Lea Pieternella Maria d.v. R. Paulides en C. M. Rietveld, Tuinstraat 6; Marcel Dirk z.v. D. v. Leeuwen en J. C. v. Rossum, Mauritssingel 116; Dirk Marten z.v. N. P. Blankevoort cnM. D. Scheffers, Willem de Zwijgerlaan 16; Johannes Wilhelmus Nicolaas z.v. C. W. v. Heel en A. P. C. v. Egmond, Zijloordkade 1; Hans Marcel z.v. J. F. Viertelhauzen en S. Beurze, Pink sterbloem 22; Elisabeth Maria d.v. W. J. Nagtegaal en P. Kranenburg, Hoofdstraat 12; Arnold Jacobus z.v. A. Smit en C. L. Meijburg, Frederik Hendrikplantsoen 25; Gerrit z.v. B. v. Winkel en M. v. Harskamp, Mau ritssingel 50. Ondertrouwd: T. J. R. de Jong 27 j., Arnhem, en R. M. J. Voost 29 j. BOSKOOP Motorrijder ernstig gewond Donderdagmiddag te ongeveer 5 uur waren de neefjes H. op de Wilhel- minalaan, rijdende op him rijwielen aan het spelen, waarbij zij niet of tè weinig op het andere verkeer letten. Vlak voor de motorrijder H., die uit de Julianastraat de Wilhelminalaan op wilde rijden, stak één van hen de rijweg over. De heer H. reed om de knaap te ontwijken het naast de weg gelegen bloemperk in, doch kwam daarbij zo ongelukkig te vallen dat hij een schedelbasisfractuur bekwam en naar een ziekenhuis moest worden vervoerd. VOORHOUT Spreekuren. De woningadvies commissie zal in de maand augustus a.s. geen spreekuur voor woningzoe kenden houden, zodat het spreekuur op maandag 7 augustus komt te ver vallen. De burgemeester van Voorhout is verhinderd op vrijdag 4 augustus spreekuur te houden. ZOETERWOUDE SUCCES VOOR „ZWIETEN" IN NIJMEGEN De vier leden van de WSV „Zwie- ten", te weten de dames Tini van Leeuwen en Nel van Bemmelen on de heren Bert v. d. Voort en Fer Hoogervorst, hebben met groot suc ces de 4-daagse te Nijmegen vol bracht, alwaar het bestuur van de WSV „Zwieten" hen met bloemen opwachtte. Van de dames, die voor het eerst aan deze 4-daagse deelnamen en de 40 km per dag moesten lopen, is dit een prachtig resultaat, ook voor oe heer Hoogervorst, die dit jaar op de 55 km moest overschakelen, was dit een zware opgaaf. LANGERAAR Altior Voetbalprogramma voor zaterdag 29 en zondag 30 juli. Zaterdag: Altior C- jun.-Nic. Boys B-Jun., aanvang half zes. Altior 1- SVOW 1 ten bate van de bejaarden- reis. Aanvang 7 uur. Deze wedstrijd wordt gespeeld op het le terrein. Altior 2-SVOW 2, aanvang 7 uur, 2e terrdln. Zondag: Adspirantentoernooi voor adspiranten geboren na 1 september 1946. Er wordt aan dit toernooi deel genomen door Altior, Weteringse Boys, St. Pancratius, KDO, Forehol- te, NSV. Deze nemen allen deel met een A- en een B-elftal. Het program ma is als volgt: Altior-A-Weteringse Boys A, 12 uur; St. Pancratius A- KDO A, 12.20 uur; Forehoife A-NSV A, 12.40 uur; KDO A-Altior A 1 uur; Foreholte A-Weteringse Boys A, 1.20 uur; NSV A-St. Pancratius A, 1.40 Uur; Altior A-Foreholte A 2 uur; We teringse Boys A-KDO A 2.20 uur; St. Pancratius A-Foreholte A, 2.400 uur- Weteringse Boys A-NSV A, 3 uur; St. Pancratius A-Altior A, 3.20 uur: KDO A-Foreholte A, 3.40 uur. De A-elftallen spelen op het eerste terrein en de B-elftallen op dezelfde tijden en volgens hetzelfde program ma op het 2e terrein. LEIDERDORP GEMEENTERAAD MAAKTE HET KORT De gisteravond onder leiding van burgemeester K- van Diepeningen gehouden raadsvergadering ken merkte zich wel bijzohdêr als een vakaptiezitting. Van de elf raadsle den waren er slechts zeven aanwe zig. Mevr. Seret en de herenDe Graaf, Los en Boot waren wegens vakantie afwezig. De afwerking van de. agenda paste zich er geheel bij aan, want alle punten werden zon der een enkele op- of aanmerkng aartgenömen. De vergoedingen voor het bijzonder onderwijs waren vast gesteld voor de Chr. Nationale Schoolvereniging op 15383,31; voor de Herv. Schoolvereniging od 17667,96; voor de R.K. Schoolstich ting op 9113,99 en voor de Chr. Ulóschoolvei eniging op 13813,33. Deze cijfers geven de vergoedingen aan, die over I960 aan de scholen werden verstrekt. Het in de vórige zitting aangehouden punt inzake aanschaffing van enig gymnastekma- teriaal voor de school aan de Splin terlaan stond nu weer op de agenda en werd overeenkomstig het ver zoek toegewezen. Deze uitbreiding met gymmateriaal houdt verband met het geven van gymnastiekonder wijs op de school, dat wegens tijd gebrek van de vakleraar nu voor alle klassen op de school moet gebeuren. Tot dusver werd vanaf de vierde klas onderwijs in het Dorpshuis ge geven. Ook de rondvraag leverde niets óp en zo was deze zitting in drie kwartier ten einde. Geboren: Dick z.v. H. v. Zanten n. In hun reisbeschrijving van Nederland, opgeno men in de „Corrlère Fio- rentino" gaan de heer en mevrouw Luigi Vernicio De Bellis voort met hun opmerkingen over de Ne derlandse spoorwegen. „Steken de Nederland se stations zeer gunstig af bij de Franse en de Engel se, gezellig zijn ze niet. Men kan er namelijk niét binnenkomen alvorens een kaartje gekocht te hebben. De Koninklijke Spoorwe gen (Ferrovie Regie) hou den er een, ons inziens, ingewikkeld en Overbodig systeem van controle op na. Men passeert om naar de perrons te komen een soort douane-loket. Boven dien worden de rijbewij zen in de trein gecontro leerd. Aan het einde Van de réis gekomen, moet men, weer aan een doua ne-loket, zijn biljet af geven. Dat gaat bij ons en ook in Zwitserland vrij wat éénvoudiger. De signor en signora veronderstellen, dat er wel een beweegreden zal zijn voor deze drievoudige controle, doch de doelma tigheid ervan ontgaat hun: „Bij het passeren van de ir.gangsdouane is het ons zelden of nooit overko men, dat de dienstdoende ambtenaar naar ons biljet vroeg. Als wij ermee veel hulpvaardigheid en hoffelijke gedienstigheid ontmoet als bij de beamb ten op het station en de conducteurs in de treinen. Zij spreken alle een mond je Engels. (Ofschoon het land op ongeveer dezelfde afstand van Parijs ligt als zwaaiden, keek hij er nauwelijks naar. Bij het verlaten van een station was het gedrang meesten tijds zo groot, dat wij geen normaal wezen in staat achten al die kartonnetjes te controleren". (In Italië wordt alleen in dè trein gecontroleerd. Red. L. Crt.). /"\ver het personeel van de N.S. is hét Italiaanse echtpaar overigens bijzon der goed te spreken: „Zelden hebben wij zo Florence van Rome kan men er met Frans bijna niet terecht). Niets is het spoorwegpersoneel te veel om de reizigers té gerieven, en waarlijk niet alléén de buitenlanders. Daar kun nen de Italiaanse spoor weg-beambten de vele goede niét te na gekomen een voorbeeld aan ne men, óm van de Franse spoorwegen, beroemd om hun gebrek aan wellevend heid, maar te zwijgen. Het viel hun op, dat de spoorwegbeambten nog maals: „innemende en be schaafde mensen" keu rig geüniformeerd waren, hoewel zij moeite hadden de spoorwegen van de pos terijen te onderscheiden!: „De uniformen zijn zwart, met rood gebiesd en, naar mijn vrouw op merkte, van uitstekende kwaliteit. Niet zo slobbe rig en half-verzorgd als bij ons. In onderscheid met de uniformen van de Deutsche Reichbahn die op onaangename wij ze aan de bezetting herin neren zijn de Nederland se spoorweg-beambten meer als heer dan als mi litair gekleed. Zij gedra gen zich ook als zodanig. Van militair gedoe moet het Nederlandse volk, naar men ons vertelde, evenmin iets hebben als het Italiaanse". Ook het autobus-perso neel zij reisden o.a. met een Overladen auto bus van Leiden naar Haar lem om de bloemen te zien, die er niet meer wa ren kregen een com plimentje: „beleefd, ge moedelijk en correct". LANGEZAAL - STILLE RIJN 3-4LEIDEN TELEF. 26545 Bezoekt u gerust onze verkoopafd. op de le Etage Slaapkamers - Dekens - Matrassen enz. Bekendmaking Het Hoofd van het ge meentebestuur van Zeven- hoveri maakt bekend, dat het ontwerp tot herzie ning van het uitbreidings plan .Kromme Mijdrecht" (zgn. Recreatieplan) in On derdelen in uitvoerige kaart uitgewerkt met ae bebouwingsvoorschriften ter secretarie dier gemeen te voor een ieder vanaf 31 juli 1961 gedurende vier weken ter inzage zal lig gen; dat gedurende deze termijn belanghebbenden bij ae gemeenteraad be zwaren hiertegen kunnen indienen. Zevenhoven, 28 juli 1961. Het Hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, w.g. H. C. DE GROOT, loco-burgemeester. VERHUIZINGEN ook naar buitenland. Met gratis beperkt personenvervoer. JANVANDUUREN Middelstegracht 36 Telefoon 25468 Leiden Na 6 uur: Kamerlingh On- neslaan 12, telefoon 30292 EMIGRATIE VERPAKKINGEN Nette bakkersleerling gevraagd bij: Th. W. v. Niekerk Dorpsstraat 60 Warmond - Tel. 01711-357 Telefoontjes PERSONEEL 2 Gevraagd: flinke le kapster nieuwe zaak. J. A. Ruinemans, Hoofdstraat 194, Sassenheim, teL 02532 761Ü. 2 Léèrling-kraamver- zo: gsters gevraagd bij het Oranje Groene Kruis. In lichtingen bij de leidster docente Voorstraat 88. Katwijk a. Z.. tel 4444 Adres penningmeester: L. de Colignylaan 6. Voor schoten. 2 Gevraagd nette werkster voor 2 x per week. Firma Melco, Haarlemmerstraat 105 Leiden. 2 Gevraagd in gezin met kleine kinderen een net meisje voor halve dagen. Tel. 23313. 2 Biedt zich aan meisje voor de hele week. P. v. d. Meer, Noórdeindé 78, ROe- lofarendsveeh. 2 Er biedt zich aan een meiSjê vén 15 jaar om na de middag als zodanig in win kel behulpzaam te zijn. Br. onder no. 847 bur. van dit bl. Net meisje (19 jaar) in het bezit van ULO diploma en MMS opleiding zoekt een betrekking bij een reisbureau of soortgelijke omgeving. Br. onder no. 4200 bur. van dit blad. ïtompwijk. Gevr. vóór zo jpoeaig mogelijk een leer- hng-bromfietsmonteur. Tel. 01761-1677. SF Biiverdienste-tippen voor thuiswerk, folders, bez.. enz. Inl. „De Tipge ver Postbus 21. Paulus- weg 109, Hendrik Ido Am bacht. 2 Wegens dienstpl. der tegenw. gevr. een jongen 16-17 jaar tegen sept a.s., tuin en bl. bjj: Van der Meer, Noordeinde 60. Roe- lofarendsveen. 2 Leerling kapster eevr. voor direct of later. M. P. van Marwijk, dameskap salon, Leiaschendam, Damlaan 39 t.o. het post kantoor. tel. 3797. AANGEBODEN 2 Accordeon, gitaar, mandoline, banjo, trompet sax, klarinet en drumcur sus. Instrument direct mee naar huis en aan het einde van de cursus uw eigendom. Vraagt gratis prospectus. Muziek school Zwaag. Korevaart- straat 5, tel 24358. SF Te koop: 2e hafids da mes-, heren- én kinderrij wielen. Alles gemoffeld en onder garantie, Rij wielhandel A- Grimber gen, Dubbelebuurt 11, Rijnsburg, tel. 01718-^2967 2 Verloofde jongelui. Via onze vereniging ontvangt U inlichtingen betreffende het kopen van Uw gehele uitzet, meubelen enz. met 10 korting. Reeds 2000 deelnemers. Keus in 40 winkels. Postbus 158, Lei den. 2 Een nieuwe batterij voor zo laag mogelijke prijs. Vraagt dan uw ga ragehouder onze revisie batterij met 18 maanden volledige garantie, dus zonder bijbetaling. Indien niet voorradig vraagt dan rechtstreeks. Accu-service Gfoenèh, Nieuwe Rijn 106, Leiden, tel. 23140. 2 Trekklstjes, alle maten plankjes en sinaasappelen- kisten aangeb. Jac. J. Rode- wijk, Floraweg 19, R' Veen, tel. 01713-631. 2 „De Houthal", Hoge- woerd 99. bet domein voor de „Doe het zeiver" Hu vindt daar wat hij (of zil) nodig heeft. „Maakt het zelf kunt t wel klaar krijgen met onze voorlich ting. 2 Roei. en visboten. kano's enz. v.a. 129.-; sta len boten 3'/s m. compl 289.-, 4 m. 329.-; plastic zeilb. 3.15 m. 795.-. B.o,- motoren. Gratis prosp Dekabo", Dacostalaan 104 Rijswijk Z.H., tel, 070— 633260. Werf: J. Thijsen- weg 8 bij Hoornbrug. 2 <LVi N. Bakker Hzn. Roelofarendsveen, 01713 487 in Groententeeltver- gunningen en Sierteelt vergunningen. ■T Wij verzorgen al uw .rukwerk tegen 2eer scherp concurrerende prij zen o.a. geboortekaartjes, verlovingskaartjes huwe- lijksaank. en uw zaken- drilkwerk enz. Prima af- Wêfkihg vlotte bediening. Halpa Vulpenservice Haarlemmerstr. 64. naast muziekhandel Gé Hofenk. 2 Aangeb.: 100 are tuinb. teeltVèfg.; 11Ó are tuinb. teeltvèrg.; 20.000 Wirral Supreme. C.V. N. Bakker Hzh. R A.Veen, tel. 487. 2 Wasmachines f135.- nog enkele dure machines iets beschadigd f i55 een trifuge. Fa. Dusoswa Turfmarkt 1-3. tel 244Ö9 2 2e hands scooters, reeds vanaf 250.-; 2e hands mo torrijwielen, reeds vanaf 150.-; 2e hands bromfietsen Gebr. Huisman, Hoge- woerd 30--68, Leiden, tel 31292—22962. Het adres voor alle sierteeltvergunningen is J. v. Paridon Jz., Herenweg 140, Noordwijkerhout. Koop betaling bij het te kenen van het formulier, verkoop na overdracht. Telef. 02533—205. 2 Herenhoeden stomen. modelleren, nieuw lint, nieuw leer. eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk: V Veizen hoe- denkliniek, Donkersteeg 3. 2 CredieteD tun. f 3000. (voor iedereen en zondel börg) voor aankoop meu belen en woningtextiel direct van fabriek Enor me keuze en besparing uiterst soepele betalings regeling en strikte ge heimhouding Vraagt vrij blijvend inlichtingen: Postbus 538, Den Haag. 2 De Sleutelkoning. Bij maken van alle sleutels repareren, veranderen en leveren v. elk slot. Haar lemmerstr. 273, tel 3395B (bij dê Overdekte). Leve ring aan rijk en gemeen te. Maandagmorgen geslo ten 2 Pullman-.. Auping- en kapokmatrassen vindt U in de grootste sortering en de laagste prijs bij De Kleine Winst, Haarlem merstraat 51, Leiden. 2 Te koop: Peugeot 403 open dak, kachel, motor, ?;erevideerd, ideale vakan- ieauto: geheel in pr. st. Telef. 24949. Leiden. 2 Nieuwe auto's zonder chauffeur. Nieuwste 1961 modellen o.a. Taunus 17M Opel Rekord, Volkswa gens, Anglia, Consul, volkswagenbusjes m. open dak. Oarage Werkhoven, Maredijk 34a, tel. 23300— 32735. 2 Zeshonderd stoelen uit Acad. Ziekenhuis, kasten, bureaus, bedschermen, glazenkastjes, nachtkasten, grote en kleine tuinban ken, diverse tafels, divans, ameublementen, fauteuils, enz. Pluym. Hogewoerd. koopt inboedels, tel. 21266 2 A.s. bruidsnarer utv bruidsstoet wordt le klas verzorgd door het gespe cialiseerde trouwautobe- drijf, Zeemanlaan 12a Di rectie: De Jong. tei 23055 7 pers. autos. Keuze uit zwarte, zilvergrijze of Wit te bruldseoupe. 2 Automatische fotoser vice. Rolfilms, kleinbeeld- films, kleurenfilms, witte S blauwe flitslampen. ans ook verkrijgbaar via onze automaat in de hal van het Station. Fotore- portagebedr.-Fotohandel N. v. d. Horst. Doezastraat 39, tel. 24702. Zie ook on ze automaten Doezastraat- Bevrij dingsplein. 2 Berini bromfietsen m lö modellen uit voorraad leverb. Pfilzen vanaf 398.- Vah Zijp, Haarlemmerstr 295, Korevaarstraat 6. 2 Onderdelen voor So lex-, Berini-, Puch-. JLO- Sachs-, HMw- en Rapmo- toren uit voorraad lever baar. Van nierstraat 2 Steeds prima gebruikte bromfietsen voorradig. Door inruil verkregen Door vakmensen nagezien Van Zijp, Haarlemmerstr 295, Korevaarstraat 6. 2 Monarscoot. Dé brom fiets-scooter Prils geheel compl 798 -. Ih 3 pr kleu- 2 Berini-, Batavus-, Rap Solex-, Puch-, Magheet- DKW-. Monarscoot-. Ga zelle-. Locomotief-, Union- bromfietsen uit voorraad leverbaar Van Zijp. Haar lemmerstraat 295. Kore vaarstraat 6. 2 Puch bromfietsen met 2 én 3 versnellingen Vanaf 655.-. Leverbaar ih 2 kleu ren en in sportuitvoering van Zijp, Haarlemmerstr. 295. Korevaarstraat 6. 2 Solex-ótó. De niéuwste automatische Solex uit voorraad leverbaar Prijs 395.- Van Zijp, Haarlem merstraat 295. Korevaar straat 6 2 Markiezen; rolsChèr- men; al Jaloezieën Groot ste sortering zdnweflng. Prima afwerking Vraagt inlichtingen en prijs bii het verkoopkantoor van Melcher's Markiezenfa- briek C. E. Jedeloo. Oegst- feest Juffermansstraat 35 01710-31165. fff 2 Ih onze boekhandel hebben we een aardige sortering nieuwe en oude boeken Prijzen reeds v a 25 ct per boek Van Leeu- wans nieuwe en oude boekhahdel. Lokhorststr 'Pieterskerker 2 5 nieuwe stationaire fenzinemotoren Brigt tratton, zeer geschikt v inbóuwboot of waterpomp- installatie Gebr Huisman Hogewoerd 66 -68, Leiden, tel. 3129222962. 2 Scooters. 7 in ïêer goe de staat verkerende Ves- pa's 1958; 2 Lambretta's. zo goed als nieuw; 1 NSU prima. Voll. garantie, fi nanciering. Gebr Huisman Hogewoerd 66—68, Leiden, tel. 31292—22962. 2 Kofferschrijfmachines in diverse uitvoeringen en prijzen. Vrijblijvend de monstratie ook bij U thuis. Hees Kantoormachines, Hogewoerd 92, tel 31983. 2 Sierteelt. Het adres voor in- en verkoop, huur en verhuur van alJe sier- teeltyergunnrngen, ook alle inlichtingen hierover. J. ÉlStgeest, Roeiutarends- veen, tel. 01713—291. 2 Rotan meubelen, wie gen, mandenwerk kóöpt U het voordeligst bij Fa Van der Vaart, Lange Pie- terskerkkoolsteeg 24, tel 30534 Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. 2 Krediet tot f4000.- voor aankoop meubelen, wo ningtextiel Vraagt gratis folder. Discrete behande ling en zeer lage aflossin gen. Postbus 1083, Rotter dam. 2 Autohoezen, kappen, Syama's complete bekle- mgen, sponsrubber zittin gen, asbakken, spiegels, jashaken, bloetrïvaasjes, armsteunen, zonneklep- pen, rubbermatjes, vloer matten, kaplak, ruiten, sloteh, tochtrubbers. Th. van Kuijk, Autobékleder. Morsstraat 46, tel. 30552, Leiden. 2 Te koop VW de Luxe 1952; in prima staat. Dr. v. Noortstraat 75, Stomp- wijk. 2 Leert BAF rilden. Een voudig goedkoper Iftl. bij Gebr. Van Ulden, DAF dealer, Verdamstraat 6. te lef. 23041. 2 Gulf-smeerstation. Se rieuze aandacht voor Uw kostbare auto Gulf-servi- ce, Verdamstraat 6. 2 Borrward een klas apart Dealer: Gebr Vafl üldèn. Vefdamstraat 6. te lef 23041. 2 Te koop of te rail Triumpf 500 cc. twin met iwingarm, Batavus Comhi- sport 1060, Batavus Super sport i960, NSU nieuw /350 met gar. Ch. Th. v. d. Post, Dorpsstraat 42. Koudekerk a.d. Rijn. 2 Te koop aangeb. grote partij boerenkoelplanten. G. van der Sleet. Smidstraat 10, Rijnsburg. 2 Aangeboden moderne ba- bywieg (rotan) met hemel en beó z.g.a.n. Prijs ƒ45. La- bruyère. De Goejestraat 43. 2 Te koop wegens omstan digheden Sparta 200 cc. Te bezichtigen Westelnde 14, Roelofarendsveen. 2 Aangeboden Sharpie niet gêklaSs. In zeer góede staat met tuig ed. 950.-. Pr. Hèn- driklaan 24, Oegstgeest, tel. 24000. 2 Aangeb. 2-pers. kano i.g.st. nieuwe peddels ƒ90.-. Tole- naar, Rljnsburgerweg 31f, Leiden. 2 Motordienst. Jonge schip persknecht gevraagd. Adres: Lindestraat 4» tel. 30228. 2 Alt op de Mare 112. Nieuw meisjesrijwiel 69.50- 84.50, Ervo damessport 163,75, Nelson-dames 185, Union herensport velgrem 85, Raleigh remnaaf 95, hoog herenrijwlel, reMhaai 85, Dames Simplex, velg- rem 1ÖÓ. 2 Te koop aangeboden een auto, merk Skoda, bouwjaar 1953. Te bevra gen Meerlaan 57, Stomp- wijk. GEVRAAGD 2 Bremmer vraagt antie ke meubelen, koperwerk kristal, porseleinen groe pen, goud, zilver. Verder alle soorten antiek. Brem mer, Goègerritst. 1, telef 22791. 2 Pension gevraagd voor r.k. jongeman van 17 jaar. Brieven aan P. van Nunen, Tesselschadèpleitt 7, Haar lem. 2 R-K. mèlsje, 22 jaar, alg. ontwikkeld, zoekt vriendin om dè weekenden gezéllig door te brengen. Liefst om geving Leiden óf Voorscho ten. Brieven ofidef no. 4243 bur. van dit blad. 2 Door verfeoóp effecten enige beleggingshuizen ge- vfaagd-. Leiden, Haarléfn óf omgeving. Briévèn ondër ho. 765 bur. van dit blad. TE HUUR 2 Uw adres voor het hu ren Van léte klas bruids- toilet, compleet met petty- cöat, kapje, sluier, tksje en handschoéfièn in de nieuwste modellen, is al- ufVWea00'' Suh8 R"n 2 Verhuur van nieuwe luxe automobielen o.a. Mercedes, Opel, Simca, V.W. en D.A.F. Bierman's Automobielbedrijf, Oude Singei 66, Leiden, telef. 34403. 2 Wasmachineverhuur „Edv" voor Leiden en om. strekèn. Wasmachine met klok 2.00, centrifuge 1.50 en 1.75, Wasmachine met centrifuge 3.00 huur voor de gehele week. Kan ook eigendom worden. Bern. hardkade 23, tel 25245. DIVERSEN 2 Engels. September aan vang opleiding L.O., alle spreekvaardigneids-, han delscorrespondentie- en Cambridge examens. Emi grantencursus. Dagelijks aanmelding. W. Verboog, Engels M.O.. beëdigd Tolk- Vertaler, Cambridge C.O.P., Steenschuur 18, Leiden, têlef. 25335. 2 Autorijden leren? Frans Goddijn, erkende rijschool, geeft les in nieu we Opel Snelle dus voor delige opleiding, ook theorielessen. Madoerastr. 29. Garênmarkt 5, Leiden, telef. 34430. 2 Behangwerk. Wilt U uw kamers laten behan gen? Bel dan eer^t 25813 en wij komen kijken en Prijs opgeven. Keuze uit lpoo dessins. Verfhandel Pelikaan, Pelikaanstr 27 2 Alle metsel- en onder houdswerken worden door ons met de grootste zorg afgeleverd tegen de laagst gestelde prijzen, ook bui ten de stad. Sinds 1875. Jac. Stouten, Schelpenka de 23, Leiden, tel. 21751. 2 10 RUlessen a 60 min. voor 47,50. in fonkelnieu we Ford Anglia. Erkende bondsautorijschool .Joop Groenendijk". Morsweg 135, Leiden, tei. 31283, Zandvoortsestr. 9. Noord- wijk, tel. 3599. 2 Helpt mee een kerk bouwen ter ere van St. Jo- eef Élk dubbeltje is wel kom, giro: 227223 A A. J. Buys, bouw-pastoor. Leid- schendam. 2 10 Rijlessen voor 47.50 in nieuwe Renault Dau- pnlhe I960. Erkende bonds-autor ij school „Ire ne" Gediplomeerde in structeurs, Bóddens Ho- Sangweg 52, Woubrugge, tel 286; Leiden teL 26753. Den Haag, registreert ook in Leiden kosteloos gevon den en verloren dieren. Adres voor opgave: mevr. J. Hovius, Suringarstr. 17. tel 23556. Dieren kunnen niet worden opgenomen.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 5