DUINSTREEK Weerbericht Gemeenteraad van Alphen nam 3 belangrijke besluiten MEDISCHE DIENSTEN beauty products Het weer in Europa ZATERDAG 29 JULI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Wegens vakantie van de burge meester werd de openbare vergade ring van de gemeenteraad van Al phen a. d. Rijn vrijdagavond als voorzitter geleid door wethouder J. v. d. Berg, die als loco-burgemeester funtgeert. Voorts waren om dezelfde reden afwezig wethouder Deeren- berg en de leden Gesman, Duin en v. d. Meent. Wethouder Rogaar was afwezig i.v.m. het dezer dagen over lijden van zijn echtgenote. De loco- burgemeester betuigde bij de aan vang der vergadering de deelneming van het college en de leden. Onderhandse aanbesteding. Wat het voorstel van het college betreft om de aanvangswerkzaam- heden voor het bouwrijp maken van een gedeelte van het nieuwe uitbrei dingsplan „Noord I" onderhands aan te besteden onder een vier vijftal aannemingsbedrijven, dit kon de vol le instemming krijgen van de raad, met uitzondering evenwel van de heer Honout. De Aarlanderveense KVP-afgevaardigde voorzag in deze vorm van aanbesteding moeilijkhe den. Hij vond dit zo geen aanbeste ding en tussen de regels door liet hij zijn vrees blijken, dat de desbe treffende bedrijven een voor de ge meente wel wat kostbare opgave zouden kunnen produceren. De heer Geerlof had niet anders verwacht, dan dat b. en w. de pro cedure van aanbesteding op uitno diging zouden volgen. Het betreft hier een omvangrijk werk en er is bovendien haast bij de uitvoering. Niet alle aannemingsbedrijven kun nen hieraan voldoen. Spr. informeer de of het college niet wat al te op timistisch is gestemd voor wat de ge noemde data betreft. Met het bouw rijp maken wil het college in sep tember a.s. beginnen en met de be bouwing al een jaar later. Hij wenste het college overigens veel succes met zijn verwachtingen. Spr. vroeg nog naar de grootte van het gebied, dat in eerste aanloop bouwrijp wordt gemaakt en verzocht het college rekening te houden met de wensen die de raadsleden ten aanzien van dit plan, in de onlangs gehouden informele bespreking, die een besloten karakter droeg, hebben geuit. De voorzitter antwoordde, dat de vooruitzichten alleszins gunstig zijn voor het handhaven van de ge stelde data. Met het rijk is overeen stemming bereikt. Spr. hoopt, dat de aanbesteding vlot en gunstig zal verlopc-i, zodat de streefdatum sept. 1962 voor de bebouwing niet voorbij zal gaan in afwachting. De grootte van het des betreffend gebied is ca 20 ha. Met de wensen van de raadsleden zal zoveel mogelijk en indien van be lang, rekening worden gehouden. Wat de bezwaren van de heer Honout betreft verklaarde de voorzitter, dat het college in elk geval zal trachten de voor de gemeente voordeligste weg te bewandelen. De rioolwaterzuivering. Een ander project, dat de gemeen te in korte tijd ter hand zal moeten nemen, is de uitbreiding van de capa citeit van de rioolwaterzuiverings installatie in „West" van 10.000 zg. inwoner-equivalenten tot 26.000. Dit werk komt volgens een voorlopige begroting van het ingenieursbureau dr. ir. J. Kuipers te 's-Gravenhage, dat ook de oorspronkelijke installa tie heeft gebouwd, op een uitgave van 1.800.000. De heer Geerlof noemde dit voor stel een consequentie van de snelle groei van de gemeente. In het plan „West" is reeds lang alle bouwgrond uitgegeven en een groot gebied is al bebouwd. De heer Ruijssenaars vond in de cijfers een post van 150.000 voor onvoorziene uitgaven. Hij was er weinig mee ingenomen. Hr vroeg 'n nadere specificering. De voorzitter zegde de heer Ruijs senaars een specificatie toe, zodra een en ander b-^end zal zijn. Het betreft hier een voorzichtigheids maatregel van de directeur van de dienst van gemeentewerken. Het kan ook best nog meevallen. „Onvoor zien" behoeft niet altijd bestemd te worden. Parallel met dit „uitbreidingsplan" van de bestaande zuiveringsinstal latie loopt dan binnenkort ook het plan tot bouw van een nieuwe soort gelijke installatie voor het gemeente- deel „Oost", waartoe onlangs het be sluit tot voorbereiding enz. werd ge nomen. Aankoop boerderij. Het derde belangrijke besluit, dat na een korte besloten zitting van de raad werd genomen, betreft de aan koop van de boerderij met aanhorig- heden, aan de Verlengde Aarkade 1, van de heer M. van Zwieten, een en ander ten behoeve van de uitvoering van het uitbreidingsplan „Verlengde Aarkade" (sportpark en recreatie gebied). Voor het aangaan van deze transactie verleende de raad, na her opening van de openbare vergade ring, een crediet van 455.000. De raad besloot voorts tot ruiling van eigendommen met de Coöp. Boe renleenbank, Raiffeisenbank te Al phen a. d. Rijn, t.b.v. de bouw van haar nieuwe kantoorgebouw aan de Pieter Doelmanstraat, nabij de Al- phense brug, zulks onder beding, dat de gemeente haar op het gebouw aan de Sint Jorisstraat 32.500 toebetaalt en dat de bank op haar kosten het transformatorgebouwtje bij de brug laat verplaatsen. De heer De Ruiter vond in deze transactie een nieuwig- heidje, dat hem weinig aanstond. Hij vond namelijk vreemd, dat de kosten van het transformatorhuisje in de overeenkomst met de bank, niet in cijfers zijn uitgedrukt. Hij zou alsnog gaarne zien, dat hiervoor een vast bedrag werd' opgenomen. Dan weet de directie waaraan zij zich heeft te houden. De voorzitter maakte de heer De Ruiter er op attent, dat de situatie de bank bekend is uit de voorlopige overeenkomst, die zij heeft bekrach tigd. Spr. wil nu niet meer tornen en stelde voor het maar zo te laten. De heer De Ruiter stemde niet te gen, maar wenste aantekening van zijn bezwaar. En nog verder..... Zichtbaar met veel genoegen be sloot de raad ook tot het doen ver richten van de voorbereidende werk zaamheden voor het aansluiten van het industriegebied „West" dat al lang aan verdere uitbreiding toe is aan de spoorlijn van de Neder landse Spoorwegen. Toen dit voor stel, waarvan de uitvoering voorlopig 59.000 vraagt, ter sprake kwam zei de voorzitter: en wij gaan nog verder. Met dat „verder", dat hij in tussen niet nader specificeerde, is nu reeds rekening gehouden, merkte hij op. School is ver weg. Het bestuur van de vereniging „Chr. Bewaarschool Gouwsluis", dat aan de Gouwestraat sedert 40 jaar een kleuterschool exploiteert, wenst ter vervanging van dat gebouw, dat uiteraard in veel opzichten niet meer aan de daaraan te stellen eisen vol gens de huidige desbetreffende wet voldoet, een nieuw gebouw te stich ten en wel aan de Vorselenburg- straat, op een afstand van ongeveer 3 km. van het oude gebouw. Het voorstel van het college om aan dit plan medewerking te verlenen, heeft nogal wat stof doen opwaaien. Min der om het feit, dat het desbetref fend schoolbestuur met zijn tijd mee wil en een nieuwe school wil stich ten, danwel om het feit, dat de nieu we school zover verwijderd van het oude vertrouwde centrum Gouwsluis, dat een eigen gemeenschap kent, zal verrijzen, en omdat dit plan impli- Leiden en Omgeving Leiden. In spoedgevallen nemen waar de doktoren Teegelaar, Smit, Van 's-Gravenzandt, Hartman en Van Alphen. tandarts: H. J. van Dijk, tel. 24309. Apotheken: Doeza-apo- theek, Doezastraat 31, tel. 21313, Ha ven-apotheek, Haven 18, tel. 20085. Alkemade en Leimuiden. Dkt. Van der Werf. Koppoellaan 1, Rjjp- wetering, tel 01712-202 en dkt., Van Haselen, Kerkstraat 91, Oude Wete ring, tel. 01713-217. Alphen aan den Rijn. Dkt D. ten Cate, Anna van Buienlaan 5, tei. 2170, Groene Kruis, Willem de Zwij gerlaan 31. Apotheek: Somberg, Wil- helminalaan 67. Bodegraven Dr. D. Ragaij, tel 2030. Wijkzuster zr. Faber, tel. 2599. Boskoop. Dkt. G. A. S. Jonge- neel. tel. 2019. Hillegom Dr. Wijkmans. Sta tionsweg, tel. 5771. Katwijk aan den Rijn. Dkt. J. Bergman, tel. 2921. Apotheek: Prin- cesstraat 3, tel. 2755. Katwijk aan Zee. Dkt P. A. Vis ser. tel. 2023. Voor apotheek zie Kat wijk aan den Rijn. Koudenkerk. Wijkverpleegster zr. Van der Holst, Rijndijk 200, Ha- zerswoude, tel. 01714-255. Bij onge vallen aan de Rijndijk, bel 01714- 278. Voor dkt. zie Leiderdorp. Langeraar. Zie Woubrugge. Leiderdorp. Dkt. Blauwendraad, Hogewaard 4, Koudekerk, tel. 01714- 208. Wit Gele Kruis, zr. Lamberta, tel. 01710-26541. Leidschendam. Dkt. M. W. Han- ning, Koningin Wilhelminalaan 64, tel. 3494. Apotheek: Dr. v. d. Schaaf, Herenstraat 28, Rijswijk, tel. 070- 118767, Groene Kruis, Voorburgse- weg 2, tel. 3449. Ambulance, Rode Kruis, tel 4200. Lisse Dr. Haase jr., tel. 3685. Noordwijk Dr. Goudriaan, tel 2333. De apotheek aan Zee is ge opend van 11.30-18 uur. Voor het Wit-Gele Kruis zr. Hooymans, tel. 3388. Noordwljkerhout. Dkt. B. C. C. Wösten, Kerkstraat 28, tel. 285. Nieuwkoop. Voor dkt. zie Zwammerdam. Nieuwveen. Zie Woubrugge. Oegstgeest. Dkt. J. B. Hugen- holtz. Wilhelminapark 2, tel. 20390: Wit Gele Kruis, zr. Warmenhoven. Rijnsburg. Zie Katwijk aan Rijn Sassenheim. Dkt. G. L. van Raaij, Gouverneurlaan 40, tel. 02530- 7777. Valkenburg. Zie Katwijk aan den Rjjn. Voorhout. Dkt A W Bots, tel. 02532-7393. Voor zuster zie Warmond. Voorschoten Dr. J. E. J. James, Leidseweg 51, tel. 2520. Voor zuster Gezondheidscentrum, v. Wijngaar denlaan 1, tel. 2177. Warmond. Voor dkt. zie Voor hout. Wijkverpleegster zr. Muiler man, Herenweg 57, Warmond, tel. 01711-879. b.g.g. 206. Wassenaar Dr. J. A. Römer, Lange Kerklaan 56, tel. 2501. Dr. H F. Boogaart, Storm van 's-Graven- zandeweg 1, teL 4466. Wassenaarse Apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. Woubrugge. Dkt. J. Nooter, tel. 01729-104. Zoetermeer Dr. J. Bruyn, Dorps straat 1, tel. 3059. Zwammerdam. Dkt K. Gill, tel 01726-2527. ceert, dat de oude school wordt op geheven. Het waren vooral de heren Sloot jes en Pennewaard, die voor het be houd van de school als instituut al daar in de bres sprongen. Die wijk heeft al minstens veertig jaar de school daar gekend, aldus b.v. de heer Slootjes. Vele ouders zien het met angst en vrees verdwijnen. De nieuwe komt veel te ver te staan. Als de Vorselerburgstraat en omge ving een kleuterschool behoeven, laat men er daar een nieuwe bouwen en de school in Gouwsluis behouden of, indien nodig, ook daar een nieu we bouwen. De heer Pennewaard merkte op, dat de meeste leerlingen, die voor deze school in aanmerking komen, wonen in het gebied aan de overkant van de Gouwe. Die zullen nu onge veer 3 km - hij meent zelfs 4 - enke le malen per daig moeten afleggen om de kleuterschool te bezoeken. Spr. vroeg het gemeentebestuur overleg te plegn met het schoolbestuur ten einde te voorkomen, dat Gouwsluis verweesd wordt van zijn kleuter school. De wethouder van onderwijs e.a., de heer Dekker, antwoordde de spre kers en wees er met nadruk op, dat de aangelegenheid een zaak is van het desbtreffend schoolbestuur. Het gemeentebestuur moet namelijk wel aannemen dat het de kwestie goed zal hebben overwogen. Dit verklaarde namelijk ook de voorzitter van de raad. Het staat de ouders ook de ie- den van de raad, vrij zich in verbin ding te stellen met het schoolbestuur. De aanvrage voldoet in alle opzich ten aan de voorwaarden van de wet De gemeente staat dus niet anders te doen, dan haar medewerking te verlenen. Indien in die omgeving ten minste 30 kleuters voor de school zijn te vinden, laat men er dan ook daar een kleuterschool oprichten. Nu ver wacht het schoolbestuur de meeste leerlingen uit de omgeving van de Vorselenburgstraat. Rond de ge noemde straat komt een heel nieuwe wijk. Wat de wethouder betoogde werd in grote lijnen onderstreept door de heer Ruijssenaars. Het oude gebouw heeft sprekers bewondering niet. Maar niemand belet de belang hebbenden óók daar een nieuwe kleuterschool te vestigen, mits men daar in de naaste omgeving ten min ste 30 leerlingen kan vinden. Het is helemaal niet moeilijk. De wet biedt alle mogelijkheid daartoe. De raad besloot overigens tot me dewerking inzake nog enkele kleu terschol enbouw en het beschikbaar stellen van een ander gebouw. Wij hebben hierover eerder uitvoeriger bericht. Wat de aanvrage van de Nutskleu- terschool betreft, een aanvrage die weinig bewondering van het gemeen tebestuur had verworven voor wat de wijze betreft, deelde de wethou der mee, dat het desbetreffende schoolbstuur zijn excuses had aange boden. Het college heeft het gaarne aanvaard. De behandeling van kleuterschool- zaken heeft de heer De Ruiter aan leiding gegeven om aandacht van het college te vragen voor de aanvrage van de Oranje Nassauschool voor het mogen gebruik maken van de Geref. kerk t.b.v. haar kleuterschool. Dis aanvrage kon nog niet worden be handeld, maar is inmiddels bij het college binnengekomen. De voorzit ter en de wethouder stelden hem ge rust met te zeggen: „u kunt er gerust op zijn". Verkrijgbaar bij: Parfumerie SURINGAR BREESTRAAT 108 LEIDEN TELEFOON 23401 (Advertentie) HAZERSWOUDE Contactavond Woensdag 2 aug. belegt het bestuur van de R.K. Ulo school „Christus Koning" een bij eenkomst voor de ouders van hen, die in september de eerste schreden op dit Ulo-pad zullen zetten. Tijdens de om half acht begnnende bijeen komst in het parochiehuis Groenen dijk wordt de ouders gelegenheid ge geven om met het lerarenkorps ken nis te maken. Bovendien zal men zich van de gang van zaken betref fende huisvesting, huiswerk enz. kunnen vergewissen. Geslaagd De heer C. Pennings slaagde voor het staatsexamen Gym nasium te Amersfoort. Puzzelrit Voor degenen, die op een zondagmiddag hun tijd willen doorbrengen met „fietsend puzze len", wordt hiervoor zondagmiddag een mooie gelegenheid geboden. De KAJ- en VKAJ-afdelingen van „Het Zwaan je" organiseren namelijk zon dagmiddag een tocht van 28 kilome ter. Inschrijven voor deze rit kan men tegen de prijs van 50 cent bij het startlokaal, te weten het pa rochiehuis „St. Joris". Vooi de goe de orde zij nog vermeld, dat de rit alleen gereden kan worden door hen, die zich zonder een hulpmotortje op hun rijwiel voortbewegen. TER AAR Geboren: Maria E., d.v. B. Reijn- goud en W. M. Maaskant, Westka naal weg 102; Nicoline, d.v. J. Hoo- gendoorn en M. Bes, Oude Kerkpad 4a; Theo, z.v. W. Meeuwis en L. C. M. Revenich, Korteraarseweg 41; Petronella S. M., d.v. P. W. Vrijburg an W. H. Fransen, Langeraarseweg 73; Yvonne, d.v. Th. Valk en K. M Rietveld, A. van Heusdenstraat 2. Ondertrouwd: A. v. Maanen, 21 j chauffeur, Mijdrecht, en C. W v. Eijk, 17 j., Ter Aar; W. Reijngoud, 33 j., fabrieksarb., Ter Aar, en J. Meeuwis, 19 j., Ter Aar. Getrouwd: R. v. Ark, 29 j., wals- machinist, Ede, en M. S. Versluis, 22 j., Ter Aar. Overleden: H. Heemskerk, 87 j.. Ter Aar; C. Lek, e.v. A. Keijzer, 80 j., Ter Aar^ J. H. v. Leeuwen, 24 j Ter Aar. ZOETERWOUDE Geslaagd De heer W. Pieterse uit Zoeterwoude is te Den Haag ge slaagd voor het staatsexamen HBS-B ZOETERMEER Benoemd Bij koninklijk besluit is tot hoogheemraad van het Hoog heemraadschap Schieland benoemd de heer K. P. Janse. KATWIJK VAN HET KATWIJKSE POLITIERAPPORT De 11-jarige A. E., stak de Boule vard over zonder op het verkeer te letten. Hij werd daardoor aangereden door een personenauto. Met verwon dingen aan het hoofd werd de knaap op advies van een arts overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. Aan de K. Doormanlaan werd een jeugdige wielrjjdster „gesneden" door een automobilist. Het meisje viel daardoor tegen de zijkant van de auto en vervolgens op het wegdek. Tengevolge van de opgelopen ver wondingen moest zij zich onder dok tersbehandeling stellen. De automo bilist reed door. Een onderzoek naar de bestuurder van de auto wordt in gesteld. Door onoplettendheid reed de be stuurder van een bestelauto in de Louwestraat een geparkeerde perso nenauto aan. Beide voertuigen liepen materiële schade op. Tegen bedoelde bestuurder wordt proces-verbaal op gemaakt. De 7-jarige B. J. v. M. werd op het strand aangereden door een paard. Hij bekwam wat ontvellingen en kon, na door een arts te zijn behandeld, naar zijn wóning te Leiden terugke ren. Het paard van de schelpenvisser Van R. overleed op het strand tenge volge van een hartverlamming. Per kraanwagen werd het kadaver van het strand gehaald en vervolgens per vrachtauto naar de nood-slachtplaats vervoerd. Persoonlijke ongelukken deden zich hierbij niet voor. B. en W. antwoorden Op een door de heer A. G. Berkheij in vo rige raadsvergadering gestelde vraag over het reinigen van straten in Katwijk aan den Rijn, evenals dat in Katwijk aan Zee plaats heeft, ant woorden b. en w. thans dat aan 't ver zoek van de heer Berkheij om op za terdagavond ook de Rijnstraat en de Van Egmondstraat te laten reinigen, zal worden voldaan. Aan het verzoek om het parkeren van vrachtauto's op het St Andreasplein tegen te gaan, zal gevolg worden gegeven. Uitbreiding school De betrek kelijk nieuw 6-klassige Beatrixschool aan de Louise de Colignylaan bleek reeds bij de opening in 1960 te klein te zijn, zodat reeds toen al uitbrei ding met zes klassen is aangevraagd. Thans is bij het gemeentebestuur bericht uit Den Haag binnengeko men, dat de rijksgoedkeuring voor de uitbreiding van de Prinses Bea trixschool met zes lokalen, dezer da gen is ontvangen, zodat aanbeste ding spoedig zal kunnen plaats heb ben. NOORDWIJK GROOT VUURWERK IN HET LANGEVELD Het was een goed idee van de Noordwijkse Evenementencommissie, ditmaal ook het Langeveld in haar activiteiten te betrekken. Een enorme mensenmenigte was daar gisteravond getuige van een prachtig vuurwerk, dat boven genoemde commissie in samenwer king met de Noordwijkerhoutse VVV op het terrein van hotel „De Witte Raaf" organiseerde. Bij dit evene ment in het Langeveld zorgde de Noordwijkerhoutse harmonie „De Harpe Davids" onder leiding van de heer L. van der Hoef voor de muzi kale omlijsting. De beide wethouders, de heren J. van Leeuwen en J. de Geus, alsmede de gemeentesecretaris, de heer B. Ike gaven van hun belangstelling blijk, terwijl wij onder de vele aanwezigen voorts nog opmerkten, de inspecteur van Politie, de heer P. Verhoef, de technisch directeur der bedrijven, de heer J. Melse en de voltallige evene- mententcommissie. Na afloop van het vuurwerk ver zamelden de officiële genodigden zich in hotel „De Witte Raaf", alwaar de voorzitter van de evenementencom missie, de heer J. van der Haak, zijn voldoening uitsprak over het feit, dat dit eerste evenement in het Lange veld zoveel belangstelling had ge trokken. Hij bracht dank aan het college van Burgemeester en Wethouders, voor de wijze waarop zij het werk van de commissie steunt en wat hun de overtuiging schonk om dit werk ook in de toekomst voort te zetten. Hij memoreerde voorts de goede samenwerking met de „VW" Noord wljkerhout en hoopte, dat zij geza menlijk nog vele evenementen zou den mogen organiseren. Ook tot de heren van de pers, Ie heer Oostdam van „De Witte Raaf" en de directeur van „De Harpe Da vids", de heer L. van der Hoef, sprak de heer van der Haak woorden van waardering. Namens het gemeentebestuur van Noordwijk werd het woord gevoerd door de loco-burgemeester, de heer J. van Leeuwen. Hij zei respect te hebben voor het werk van de leden van de evenementencommissie, die geheel belangeloos vele vrije uren opofferen, teneinde het verblijf van de gasten in Noordwijk zo aange naam mogelijk te maken en hij hoop te, dat deze commissie dit werk ook in de toekomst zou blijven voortzet- Auto-radio gestolen. Een groen- tengrossier uit Katwijk deed bij de politie aangifte, dat uit zijn bestel auto een autoradio was ontvreemd, Hij had de wagen 's avonds laat op 't parkeerterrein aan de Duindamse Slag neergezet en was daarna gaan vissen. Toen hij na middernacht terug kwam bleek, dat men via de achterklep in de auto was geklom men en dat men het toestel uit het dashbord had gesloopt. De recherche heeft de zaak in onderzoek. VOORSCHOTEN Postduivennleuws. De Postdui venvereniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht met oude duiven van af Bordeaux, afstand p.l.m 891.500 km. Gelost om 12 uur met n.o. wind. Aankomst eerste prijsduif 20.38.50 uur. Deze vlucht had een heel traag verloop. Kwam er zondag maar een duif door, ook op maandag kwam er maar een duif door. Op dinsdag kwamen er nog vijf bij, dus kunnen we spreken van een abnormaal ver loop. De prijzen werden als volgt be haald: H. v. d. Wal 1, J. P. v. d. As sem 2, 4; P. N. van Wissen 3; F. Hendriks 5; A. de Graaf 6; W. On- stenk 7. Ie kampioen Fond J. P. v. d. As sem met 468,8 punten; 2e kampioen Fond F. Hendriks met 4177,3 punten; 3e kampioen Fond W. Onstenk met 348,2 punten. Kampioen aangewezen doffer J. J. Heyne. Kampioen aange wezen duivin W. Onstenk. Tevens werd een wedvlucht ge houden met jonge duiven vanaf Vil voorde, afstand pl.m. 134.500 km. Ook hier een traag verloop. Gelost om 10.30 uur met n.w. wind. De eer ste prijsduif arriveerde 12.12.22 uur, snelheid 825 78 meter per minuut. Laatste prijsduif 13.22,10 uur, snel heid 558,92 meter per minuut. De prijzen werden als volgt be haald: F. Hendriks 1, 5, 16, 17, 22, 43, 48, 53; H. Rol 2; A. de Groot 3, 36; J. P. v. d. Assem 4; K. I. Waasdorp 6, 8, 20, 54; H. Verhoork 7, 25; P Belt 9; M. Paardekooper 10 ,29; W. Onstenk 11, 27, 30, 32, 38, 41 ,46, 47: J. Schrijvers 12; J. J. Heyne 13, 18, 19, 35, 49; P. N. van Wissen 14, 21, 34; P. J. d'Haens 15, 51; G. Loo 23, 24; A. G. Kleiweg 26, 28, 44; J. Roessen 31, 37; P. van Veen 33; A. de Graaf 39, 42; F. C. v. Heusden 40, 45; D. Maat 50; H. v. d. Wal 52; L. Hem mes 55. KortebaandraverijGistermiddag werd in Voorschoten de jaarlijkse kortebaandraverij gehouden, de win naar van deze draverij is tevens kampioen van Zuid-Holland. Vijftien paarden kwamen aan start en de dravers werden gevolgd door vele belangstellenden waaronder het voltallige college van B. en W. met hun echtgenoten. Er waren in totaal vier omlopen. Na de eerste omloop bleven nog in de baan X Parisien Bond, U. Daniël, Xanover, Un Gamin, Xylon S., Wil liam Axkit, Vaut Mieux K en Willi am Hanover K. Na de 2de omloop Xanover, Xylon S, William Axkit en Vaut Mieux. In de beslissende omloop kwam als winnaar en tevens kampioen van Zuid-Holland aan Xylon S van de stal Frisia met als berijder Wagenaar Jr. Tweede werd Vaut Mieux K van de stal Onrust, derde William Axkit van de stal Wagenaar en 4de Xanover van de stal Z.E.T. Het weer was gunstig, de baan, de Prins Bernhardlaan, zeer goed, de belangstelling iets minder dan voor gaande jaren. Het was een prettige, spannende draverij en de totalisator had druk werk. Deze kortebaandraverij was een van de onderdelen van de „Dag van het Paard" in Voorschoten. Deze dag werd door vele Voorscho tenaren weer besloten alwaar zij be gonnen was: De Voorstraat. Daar draaiden tot 's avonds laat de ver scheidene vermakelijkheden voor jong en oud. De bekende artieste, Heintje Da vids, verkocht op de Voorstraat gra mofoonplaten voorzien van haar handtekening ten bate van het Franklin D. Rooseveltfonds (Kinder verlamming). Zij deed goede zaken. Voorschoten heeft weer een dag gast vrijheid verleend aan vele paarden, paarden die bewezen dat het paard van de schilleboer beslist een grote familie heeft ook al zou men dat op het eerste gezicht niet zeggen! VUURTOREN-ONGELUK Men heeft nog geen opheldering kunnen krijgen over de toedracht van een ongeluk, dat zich vannacht bij stormweer heeft voorgedaan bij een vuurtoren-in-aanbouw aan de mon ding van de Wezer en waarbij een zestal arbeiders - en mogelijk nog meer - gewond is. Een groot aantal bootjes worstelde vanochtend door zware zeeën om de gewonden te hulp te komen. Wegens het zware weer kon niet van een hef- schroefvliegtuig gebruik gemaakt worden. Eén van de gewonden scheen er ernstig aan toe te zijn. Het scheepvaartbureau van Bre merhaven meldde, dat de vuurtoren, waarin volgens de eerste berichten een scheur gekomen zou zijn, nog overeind stond. Volgens de arbeiders zou zeewater het bouwwerk zijn bin nengedrongen. Een elfjarige jongen in Ginters ville (Alabama) heeft een postbe- steller doodgeschoten en de brieven, die deze bij zich had, verbrand. Vol gens zijn moeder keek de knaap te veel naar de televisie. (Meegedeeld door het KNMI. Geldig van zaterdagavond tot zondagavond. Opgemaakt te 11.15 uur) TIJDELIJK ENIGE VERBETERING Bewolkt weer met enkele zon nige perioden en hier en daar een bui. Ongeveer dezelfde tem peratuur. Matige wind tussen noordwest en zuidwest. De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: temp. gisteren max. min. HELSINKI zw.bew. 17 11 STOCKHOLM zw bew. 17 12 OSLO onbew. 17 14 KOPENHAGEN geh. bew. 17 12 ABERDEEN regenbui 13 9 LONDEN zw.bew. 21 10 AMSTERDAM zw.bew. 18 12 BRUSSEL zw. bew. 18 9 LUXEMBURG 1. bew. 15 7 PARIJS onbew. 20 1 BORDEAUX mist 22 13 GRENOBLE zw.bew. 25 16 NICE 1. bew. 26 19 BERLIJN zw.bew. 16 10 FRANKFORT h. bew. 15 9 MüNCHEN zw.bew. 21 11 ZURICH zw.bew. 21 10 GENèVE 1. bew. 21 12 LOCARNO 1. bew. 24 13 WENEN geh. bew. 28 15 INNSBRUCK regenbui 25 13 BELGRADO zw.bew. 33 19 ROME zw. bew. 31 20 AJACCIO 1. bew. 28 17 MADRID onbew. 33 20 MALLORCA h. bew. 32 21 LISSABON onbew. 26 17 PAUZE Morgen: Tiende zondag na Pink steren, „Cum clamarem. Toen ik tot de Heer riep, heeft Hij mijn stem gehoord". Psalm 54; Martha, zuster van Lazarus, Beatrix, martelares, t 303, Olav, koning van Noorwegen, t 1030. ZONDAGSHEILIGING VAN DE BAAN? De mening wordt verkondigd, dat de verplichting van Mis-horen op zondag „binnenkort" wel zal worden afgeschaft. Sommigen lopen daar al vast op vooruit. Om een voorwendsel of foef blijven ze uit de kerk. Het zal niet onbekend zijn, dat in het land van de paus, Italië, met die heilzame verplichting nogal breed de hand wordt gelicht. Men zou dus verwachten, dat Johannes ge hoord dat „binnenkort" er maar liever het zwijgen toe deed. Maar neen! In zijn jongste encycliek wordt nog eens ingescherpt, dat „God het recht heeft van de mens te eisen, dat hij één dag in de week aan de eredienst wijdt". „In naam van God herinneren Wij u allen aan het onderhouden van het gebod van God en van de Kerk door ieder van u voor de zware verantwoordelijk heid te plaatsen PUZZEL Oplossing No. 530. Horizontaal: 1. enkel, 6. ere, 7. Eem, 8. dra, 9. gil, 10. adder. Verticaal: 2. niemand, 3. energie, 4. lende, 5. emelt. PUNT Ik weet echt niet, dat er van mij ge worden zou zijn, als ik vroeger niet bij de padvinders was geweest.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 3