Klein Artis wederom te Leiden EEN ITALIAAN IN NEDERLAND 's Werelds duurste voetballers Directeur Laan als schuldeiser van n.v. toegelaten Hulde aan spoorweg en buspersoneel .VRIJDAG 28 JULI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 50.000 Berekeningen per seconde Rekenwonder voor T.H.-Delft In december 1962 2al de Techni sche Hogeschool in Delft de be schikking hebben over een nieuw electronisch rekenapparaat. In fe bruari heeft de T.H. toestemming verkregen dit apparaat, dat meer dan 3 miljoen gulden kost, aan te kopen. Voor de bediening zijn 40 mensen nodig. Slechts in. enkele an dere Europese steden is tot dus ver een apparatuur van dit type (Telefunken TR 4) opgesteld. De machine is duizendmaal snel ler dan de thans in gebruik zijnde rekenautomaat en kan in een secon de vijftigduizend elementaire bereke ningen maken; de mens zou hier voor enige jaren nodig hebben. Toch verwacht men, dat over vijf tot zeven jaar de technische problemen zó in gewikkeld zijn, dat de apparatuur dan verouderd is en vervangen moet wor den. De machine zal ten dienste staan van de gehele technische hoge school in Delft voor de oplossing van technische problemen van de afde lingen scheepsbouwkunde, vliegtuig- bouwkunde, natuurkunde, scheikun de en de weg- en waterbouwkunde. Men verwacth, dat reeds na een jaar de automaat volledig bezet zal zijn met de oplossing van proble men. Op dit moment worden reeds vraagstukken voorbereid, die eind volgend jaar direct aan de machine zullen worden voorgelegd. Daarbij zijn problemen waar de automaat honderd uur mee bezig zal zijn. De oude, thans nog in gebruik zijnde machine zou daarvoor hon- duizend uur nodig hebben. T.H.-Delft krijgt wolkenkrabber worden van de T.H.-wijk n.l. 90 meter en 22 verdiepingen krijgen. Deze hoogte is onder meer nodig voor het onderzoek van radartech nieken en die van straalzenders. Rond dit torenlaboratoium komen diverse afdelingen in laagbouw. De totale kosten worden geraamd op dertig miljoen gulden en men verwacht dat het in 1967 in gebruik kan worden genomen. TAPTOE DELFT dit jaar: luchtmacht Taptoe Delft, het militair muziek festival, dat van 24 augustus tot en met 2 september, met uitzondering van zondag 27 augustus, iedere avond op het Delftse marktplein zal wor den uitgevoerd, zal dit jaar in het teken staan van de Koninklijke Luchtmacht. Vorig jaar vormde de marine het middelpunt en in 1959 de landmacht. Er zullen dit jaar 700 militairen aan deelnemen. Het marktplein zal worden ver anderd in een denkbeeldige lan dingsbaan voor vliegtuigen met aan- en uitflitsende landingslichten. Vliegers van de luchtmacht zullen in vliegersuniform de markt opmar cheren, uitgerust met gele zwemves ten. In hun midden zullen ze de vlag van de luchtmacht meevoeren. Veertien speciaal voor deze gelegen heid vervaardigde vlaggen zullen worden gedragen, voorzien van de emblemen van de verschillende es- quadrons. Ook dit jaar zal het historische element niet ontbreken. Prins Frede- rik, zal samen met zijn echtgenote in een calèche zijn intocht maken, op de markt een kleine parade af nemen, onderscheidingen uitreiken en een excercitie gade slaan. In totaal zullen twaalf korpsen deelnemen, waaronder het exercitie peloton van de luchtmacht instruc tie- en militaire opleidingenschool, dat onder leiding van de tweede lui tenant W. J. Kreupeling een model exercitie zal geven. Hee geheel staat weer onder leiding van majoor mr. P. Ch. L. Eschauzier. Nu de transferperiode in het Italiaanse voetbal is afgesloten, waarin dit jaar kapitalen zijn omgegaan als nooit tevoren, geeft de ranglijst van de duurste voetballers ter wereld onder de eerste dertig niet minder dan 24 spelers aan, die uitkomen voor Italiaanse clubs, 's Werelds duurste voetballer is de Spanjaard Luis Suarez, die voor 1 miljoen 350 duizend gulden van Barcelona overging naar het Mila nese Internazionale, waarbij nog komt het bedrag, dat Suarez zelf in handen kreeg. De Braziliaanse wondervoetballer Pele komt echter niet op de lijst voor, daar zijn vereniging. F.C. Santos hem niet vrü gaf, ondanks de fabelachtige bedragen, die voor hem zijn geboden en die de 3 miljoen gulden naderen. De Fransman Raymond Kopa, voor wie Real Madrid indertijd 800.000 gulden aan Reims betaalde, wat toen een recordbedrag was, neemt nu de vijfde plaats in. De lijst van de duurste spelers, opgemaakt aan de hand van de transferbedragen, is: 1. Suarez (Spanje) voor 1.350.000 gulden van Barcelona naar In ternazionale. 2. Angelillo (Argentinië) voor 1.220.000 gulden van Internazionale naar Roma. 3. Julhinho (Brazilië) voor 1.110.000 gulden van Fiorentina naar Palmeiras. 4. Law (Schotland) voor 1 miljoen gulden van Manchester United naar Torino. 5. Kopa (Frankrijk) v. 800.000 gulden van Reims naar Real Madrid. 6. Greaves (Engeland) voor 780.000 gulden van Chelsea naar Inter nazionale. 7. Burelli (Italië) voor 770.000 gulden van Vicenza naar Juventus. 8. Di Stefano (Argentinië) voor 750.000 gulden van River Plate naar Real Madrid. 9. Selmonsson (Zweden) voor 730.000 gulden van Lazio naar Roma. 10. Schiaffino (Uruguay) voor 700.000 gulden van Penarol naar Milano. In de nieuwbouwplannen van de Technische Hogeschool te Delft is onder meer opgenomen een labora torium voor de afdeling elektrotech niek. Het zal verrijzen aan de Prof. Mekelweg en het hoogste gebouw (Van onze t.v.-medewerker). Twaalde Fedder-mysterie. Voor de twaalfde maal heeft de NCRV een Fedder-mysterie uitgezonden, waar voor de auteur Jan de Cock en re gisseur Max Douwes weer een pas send openlucht-décor hadden uit gezocht. Deze keer was de keus ge vallen op een mysterieus, nogal gril lig huis aan de idyllische plassen van Breukelerveen. Daar heeft zich zo van alles afgespeeld, hetgeen mo gelijk was omdat De Koek, die in het nabije Naarden public relation man is, het huis als in een hand omdraai had aangepast by de weers omstandigheden. Robert So bels als inspecteur Fedder had zich als steeds geheel ingeleefd in zijn rol. En dan waren er John Soer en Mia Goossen als professor Meys en Odile Brent aan de natuurschone waterkant en de drie rollen van Frans Vorstman, Piet Römer en Frans Kokshoorn. Onder de titel „Uw zoon Jack" is het mysterie afgewikkeld en de kijker thuis voor de jeugd was het genre niet bedoeld kon zich lijd zaam ontspannen. Knokke geen succes. Als om de kijker voor te bereiden had Karei Prior van de AVRO alvast een wat ontmoedigende voorbeschouwing ge geven omtrent de capaciteit van de vijf Nederlandse deelnemers aan het songfestival te Knokke aan de Bel- gis'che kust. En inderdaad: het op treden in competitie met de Belgi sche ploeg is waarlijk geen succes geworden. Het eindresultaat was 256 punten tegenover 500 van de Belgen. Nu zegt dat op zich betrekkelijk weinig, waar ook de prestaties van onze zuiderbuurtjes zeer aan de ma gere kant waren. Knokke is nu een maal geen teenagerfestijn en dus hebben we ons niet geamuseerd. Wel konden we waardering opbren gen voor de Nijmeegse Sacha Dénis- sant met haar „Gamin de Paris" en Conny van den Bos, die men zich van de KRO-springplank zal herin neren. Bij alle ellende kan woTden gevoegd de mededeling van niet steeds perfecte beeldkwaliteit. Veel meer zal men hebben genoten van de uitstekende documentaire film „De twee gezichten van Japan". Komende uitzendingen. Van avond komt de VARA met het derde en laatstt deel van de filmreportage over Australië en zal er paardesport zijn via de Eurovisie. Zaterdag heeft de KRO een Zonnebrandpunt en een derde programma met amusement uit Alassio aan de Italiaanse Rivièra. Over de priesterwijding van zon dagochtend hebben we reeds ge- Schreven. Wie zo'n plechtigheid nooit eerder zag, zal zich de kans stellig niet laten ontnemen. In de avond is er bij de AVRO een show met de vermaarde Line Renaud. Verder voor en na tennis en gym nastiek. Rijksbemiddelaars en bakkers gaan weer samen praten Nadat het georganiseerd overleg van de bakkerij woensdagmorgen be sprekingen heeft gevoerd met de looncommissie van de Stichting van den Arbeid, zal men maandag be sprekingen gaan voeren met het Col lege van Ryksbemiddelaars De ver wachtingen in bakkerijkringen zijn thans gespannen wat betreft het al of niet mogen verhogen van het loon. Zoals de bedoeling was, zouden de lonen met 10% verhoogd worden. De eerste 5% zouden betaald kunnen worden uit de productiviteitsmarge, maar voor de tweede 5% achtte men in bakkerij kringen een verhoogde broodprijs noodzakelijk. Verhoging van de broodprijs heeft tot nu toe echter verzet opgeroepen van de minister De Pous en het College van Rijksbemiddelaars. f^E DWERGAAPJES, die op boven- staande foto zo speels aan 't klau teren zijn hebben hiervoor niet een of andere grillige boomstronk uitge kozen, maar onze fotograaf verraste de grappige beestjes in de ruggewer- vel van een walvis.De vrij rond springende diertjes zijn een van de velé aardige dingen, die dezer da gen in „Klein Artis", ondergebracht op een boot in het Kort Galgewa ter, te zien zijn. De heer M. H. D, voor Leiden geen onbekende, (in 1955 „lag" zijn expositie eveneens in het Kort Gal gewater) heeft zich in de 36 jaar dat hij nu al door Nederland trekt met de verzameling waarvoor zijn vader, de heer W. Deutz, de eerste bijdragen leverde, een bijna fabel achtige kennis verworven op natuur- en praehistorisch gebied. Behalve een uitgebreide verzame ling levende en opgezette dieren, (uiteraard heeft hij zich tot 't kleine moeten beperken) zijn in deze „Ark van Noë" een zeer interessante ver zameling praehistorische vondsten ondergebracht. Ook van de verre rei- De bloembollenzaak in Hapert De bloembollenhandelaar C. Laan uit Venhuizen in Westfriesland, di re «teur van het inmiddels gefail leerde Eerste Zuidnederlandse Bloembollenbedryf te Hapert in Nrd. Brabant, is door de Bossche recht bank onschuldig bevonden aan de daden waarvan hij werd beticht. Zoals bekend werd de n.v. te Ha pert opgericht met de bedoeling de in de Brabantse Kempen gevestigde bloembollenkwekers gunstiger be- drijfsvoorwaarden te bezorgen. Deze De heer Laan diende toen een vordering in wegens een groot aan tal betalingen die hij uit eigen zak voor de n.v. had gedaan. De curator had die vordering betwist. De positie van de heer Laan was er daardoor niet beter op geworden; hij werd zelfs een ogenblik van verduistering verdacht. De Bossche rechtbank heeft hem nu als schuldeiser toegelaten tot een bedrag van 63.000 gulden, waarvan 23.000 gulden preferent. zen van de beide heren Deutz naar de Indische archipel zijn belangwek kende voorwerpen meegenomen. Op de expositie zijn ook enkele primeurs te zien. Een Molukse zeetuin b.v. zal men nergens vinden. De exposant twijfelt er ook sterk aan of men er gens ter wereld de electrische vissen, die in volwassen toestand schokken van 100 volt kunnen geven, in een aquarium kan aanschouw «n. De rijke verscheidenheid rechtvaardigt zeker een bezoekje aan de tentoon stelling. De boeiende wijze, waarop de heer Deutz tijdens de rondleiding vertelt over alles wat te zien is en wat er allemaal bij ter sprake komt, is tenslotte een meer dan welkome aanvulling. (fqto: De Leidse Courant) N.S. beproeft nieuwe trein De Nederlandse Spoorwegen neemt op het ogenblik proeven met een nieuw type elektrische trein. De ge gevens, die men dank zij dit proto type verkrijgt, zullen worden ge bruikt bij de vervaardiging van een nieuwe serie treinen. De construk- tie van het prototype is gebaseerd op die van een nieuw type diesel- elektrische trein, waarvan er tijdens de afgelopen winter vijf beproefd zijn op de lijn Geldermalsen-Dor- drecht. Deze treinen halen een topsnel heid van 125 km per uur. Het pro totype bestaat uit 4 rijtuigen. INBREKER ZIET ƒ5000.— OVER HET HOOFD. In de nacht van woensdag op don derdag is ingebroken in een kan toor van een handel in lompen en oude metalen in Heerenveen. Een be drag van 40 gulden aan kleingeld werd ontvreemd, maar een bedrag van 5000 gulden werd over het hoofd gezien. Uit de NKS-kampen VNL. Gisteren is het weer nog al somber geweest, doch het bleef droog. Het eindresultaat der vier kamp is nog steeds niet bekend, maar het voetbaltournooi is op de finales na beëindigd. Uit de laatste drie wedstrijden be haalde VNL vier punten: één over winning op Blauw Zwart en twee gelijke spelen tegen respectievelijk Rhoda en SVLV. De wedstrijden duurden 2x7'/i min,, zodat over het algemeen de doelpun ten duur waren. Tegen Blauw Zwart kon Jos Heul eerst in de tweede helft het winnende doelpunt maken, dit ondanks een voortdurend over wicht. De eindstand was dus 10. De belangrijke wedstrijd tegen Rhoda werd na een spannende ener verende strijd 00. Hierdoor was Rhoda vrijwel zeker van de eerste plaats, daar VNL één verliespunt meer had, terwijl beide ploegen nog één wedstrijd moesten spelen. De streekrivaliteit speelde VNL ln deze laatste wedstrijd parten. Deze wedstrijd ging namelijk tegen SVLV en deze trokken zo fel van leer, dat VNL met moeite gelijk kon blijven (0—0). Door de resultaten is VNL onge slagen gebleven, doch door vier ge lijke spelen eindigden zij op de twee de plaats. Morgen spelen zij tegen Docos om de derde en vierde plaats in de eindrangschikking. De donderdag middag was vrij en werd gebruikt voor een tocht door de bosrijke om geving van Vught. Wij stoppen wee- en gaan met wat pijn in 't hart de laatste dag tege moet, want daarna is het weer af gelopen! De Leiders DOSR. De 2de dag weer stralend weer. Onze A-junioren speelde twee voetbalwedstrijden, waarvan zij er één wonnen met 42 en één gelijk (33) speelden. De twee volleybal wedstrijden eindigden ook gel^jk. B. speelde een voetbalwedstrijd, welke zij met een 41 stand wonnen. De volleybalwedstrijden speelden tij ge lijk. C speelde een voetbalwedstrijd, die zij met 41 wonnen. De volleybal wedstrijd wonnen zij eveneens. Ver der is de stemming onder de jongens prima. Het wee* werkt dan ook bij zonder mee. De verjaardag van Piet v. d. Meer is ook in ons kamp ge vierd. 's Avonds hebben wij nog van een film kunnen genieten. Vol ver langen zien allen weer uit naar de volgende dag. Woensdag onze 3e kampdag be gonnen wij met de zwemwedstrijden. Wij namen deel hieraan met 18 jon gens, welk aantal alle verenigingen overtrof. Vermeldenswaard is wel het snelle zwemmen van Theo v. d. Meer, die de 50 m zwom in 40,2 sec. Met volleyballen kunnen onze jongens dit jaar ook aardig mee. Door een intensieve training wisten onze C-adsp. zelfs ongeslagen win naar in hun poel te worden. Bij het hardlopen in poel A over 80 m maakten Joop v. Klink en Kees v. d. Poel een tijd van 11,3 sec. Bij C waren op de 60 m Th. v. d. Meer en Ton v. d. Stam no. één, resp. met tijden van 8,9 en 9 sec. Ook bij de voetbalwedstrijden wisten onze jon gens zich dapper te weren, ondanks de eerste nederlagen van deze week. Hoewel wij vandaag enkele fikse buien gehad hebben is de stemming opperbest. Leiders en jongens genie ten allen een uitstekende gezondheid. Een leider VVSB. Dinsdag was erg rustig, 's Morgens alleen doeltrappen, dat werd gewonnen door Corie van der Hoorn. Het middageten werd opge luisterd door de aanwezigheid van twee families Van der Hoorn, die Noordwijkerhout op joviale manier vertegenwoordigden. Het Wijlerbad gelegen aan de Duits-Nederlandse grens, was het terrein waar we de middag zwemmende doorbrengen. Het bleek bereikbaar te zijn via ^e Wijlerberg, een heuvel die ons de il lusie gaf in Oostenrijk te zijn. De avond werd gevuld met volley balwedstrijden, waarbij wij het zwakke BWC uit Steenwykerwolde met 151, 152 klopten. Op het voetbalveld werd woens dagmorgen gevoetLald (nederlaag tegen PVC (02). Atletiek beoefend (80 m) winnaar Hans v. d. Hoorn 12,6 op 0,1 sec. gevolgd door Frans Stikkelhoek en gedribbeld, waarbij Kees de Klerk de beste was. Met de ze twee nummers was de vijfkamp afgewerkt. Over de vijf nummers le verde Kees de Klerk gemidddeld de beste prestaties. Tweede Gerard v. d. Voort, derde Frans Stikkelhoek. De strijd tussen onze leiders op de 60 m eindigde gelijk in een (zo als te verwachten) supersnelle tijd. Het volleybalteam versloeg van middag, toen de eerste regen van de ze week in stromen viel, in een zeer goede wedstrijd het sterke Haarlemse TYBB (15—1, 15—10) Op het ogenblik zijn de jongens bezig (woensdagavond 8 uur) met een fietsenralley. Wij hebben nog drie dagen voor de boeg, maar daar over kunnen de jongens U persoon lijk inlichten, wanneer ze zaterdag pl.m. 1 uur weer thuis zijn. Een leider HET WERELDKAMPIOENSCHAP VOOR STUDENTENTEAMS De uitslagen van de tiende ronde van het toernooi om het wereldkampioen schap schaken van studententeams lui den: Rusland-Denemarken 31/»-1/», Neder- land-Tsjecho-Slowakije 1-2 en 1 afgebr. (L^ngeweg-Hort 0-1. Roessel-Jansa */*- V», Jongsma-Kawalek afgebr., Kuypers- Augustim Vi-Vï), Hongarije-Tunesië 2-0 en 2 afgebr.. Buiten Mongolië-Groot Brittannië 1-1 en 2 afgebr.. Zweden- Ver. Staten 1-2 en 1 afgebr., Oost- Duitslnad-Finland 4-0. Rusland leidt na tien ronden met 3l*/« punt, op de tweede plaats gevolgd door Amerika met 24 pnt. en 1 afgebr, partij en Oost-Duitsland met 24 punten. In de „Corriere Fioranti- no", een vari de meest gelezen dagbladen in Flo rence en Toskane, be schreef een zekere dr. Luigo Vernicio een drie weekse reis, die hij met zijn echtgenote, signora Bianca Vernicio-De Bellis in Nederland heeft ge maakt. Het, blijkens de erbij afgedrukte foto's, nog jon ge echtpaar maakte de reis in de meimaand. Zo als iedereen zich herinnert of niet herinnert, was het toen tamelijk koud hier te lande. Dr. Vernicio: „Het Ne derlandse hotelpersoneel verzekert ons telkens, dat het ongewoon koud was voor de tijd vaii het jaar, een bewering, welke ook voor Italië bevestigd werd door brieven, die wij uit Florence ontvingen. Ook bij ons was het weer wis selvallig en zelfs in de zuidelijkste provincies van ons geliefde vaderland en in Sicilië liep men met jassen aan voor de regen, of als het niet regende, voor de kou." Het echtpaar was- ech ter voor zijn tocht naar Nederland op alles voor- bered geweest: „aangezien men van een land, zo dicht naar de Noordpool geschoven en bovendien kunstmatig boven het wa ter van de Noordzee ge houden, niet kon verwach ten, dat er een zuidelijk klimaat zou heersen". Aetherklanken warm-groene kleur ver toonde van weiden en loofbossen: „Bij Nederland vergele ken zijn de natuurlijke kleuren van Italië wat grijzer en grauwer, voor al als de zon niet schijnt". Op die verrukkelijke Reis-indrukken van Nederlanders, die Italië bezoch ten, hebben wij nu wel voldoende gelezen en ge hoord. Het is daarom belangwekkend, het oordeel van een Italiaan over Nederland te vernemen, in een Florentijns blad publiceerde een Italiaans echtpaar enige beschouwingen over Nederland. Het is niet onaardig, ons land door een Italiaanse bril bekeken te zien. Zij hadden zelfs gummi- beddekruiken meegeno men, op aanraden van een winkel in toeristen-artike len te Florence. Het viel hun dus wat tegen, dat „niet alleen de café-terrassen druk be zocht waren en gezellig" (koffie goed en goed koop!), maar dat het ge hele land een heerlijke, groene kleur van Neder land komen zij in hun correspondentie verschei dene malen terug. „Zelfs als de lucht somber is en het wat regent, blijft dit land zijn natuurlijke fris heid behouden, terwijl in Italië bij bedekte hemel alles verfletst lijkt." „Kortom, het is 'n groen land"* Zij beschouwen daarom de grasgroene verf van de treinen als een soort schutkleur! Mooi konden zü deze kleur niet vinden, integendeel: „Orrendo afschuwelijk". De sneltrei nen zijn echter donker blauw geverfd, „wat een deftiger indruk maakt." Overigens hebben zij voor de spoorwegen bijna niets dan lof: „De treinen zijn, evenals bij ons, alle elektrisch en ook even geriefelijk. Al leen, zij rijden veel lang zamer. Men legde mij uit, dat de soppige moeras grond geen hogere snel- hed gedoogde". De stations vonden zij lang niet zo groots en mo dern als de Italiaanse, of schoon toch wel keurig en royaal, vergeleken bii de stations in Frankrijk en Engeland. „Vooral de En gelse stations zijn, zoals wij verleden jaar reeds bij onze reis door Engeland opmerkten, slordig, en zelfs in Londen trooste loos en bovendien onprak tisch". Wat de heer en me vrouw Vernicio nog meer over de spoorwegen op merkten, in een volgend stuk. ZATERDAG 29 JULI 1961 HILVERSUM I, 402 m. 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en overwe ging. 8 00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 10.45 Gram. 11.00 V.d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - nood klok. 12.04 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Gram. 13.30 Jeugdkoor. 13.50 V.d. jeugd. 14.00 V- d. jeugd. 15.00 Gram. 16.00 Gre goriaanse zang. 16.30 Gram. 18.50 Fanfarecorps. 17.10 Gram. 17.30 Gram. 18.00 Kunstkron. 18.30 Gram. 18.45 Gram. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19 25 Gram. 19.30 Gram. 19.50 Licht baken, lezing. 20.00 Promenade-ork. en solist. 21.00 U bent toch ook van de partij?, lezing. 21.00 Lichte muz. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Reli gieuze muz. m. comm. 23.55-2400 Nws. HILVERSUM n, 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VA RA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.35 Rep. Frie se Elfstedenweek. 8.40 V. d. jeugd. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Tips voor vakantie. 9.20 Gram. 10.00 Samen thuis, praatje. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Herhaling programma's van de afgelopen week. 12.00 Gram. 12.25 Rep. Friese Elfstedenweek. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Ham mondorgelspel met zang. 13.00 Nws. 13.15 Vara-varia. 13-20 V.d. jeugd. 14.10 V.d. jeugd. 14.45 Van de wieg tot het graf, praatje. 15.00 Lichte muz. 16.40 Boekenwijsheid. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nws. en comm. 18-20 Openlucht recreatie ir onze steden, lezing. 18.35 Lichte muz. 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 Passepartout, praatje. 19.40 Le ven in een verdeelde wereld, klank beeld. 19.55 Deze week, praatje. 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.40 Lichte muz. 21.15 Soc. comm. 21.30 Uram. 22.00 Sportnieuws. 22.30 Nws. 22.40 Jazz muz. 23.00 Rep. Friese Elfsteden week. 23.10 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S KRO: 17.00-17.30 V.d. kind. NTS: 20 00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Act. progr. 21.00 Amus.progr. 21.25 Lichte muz. 22.00 Filmprogr. NTS: 22.35-23.05 Eurovisie: Wereld festival Gymnastiek te Stuttgart. In Viissingen is gistermiddag de 40-jarige mevrouw Verbeek uit het raam van haar woning op de eerste verdieping gevallen. In haar val raakte de vrouw het uithangbord van een beneden haar woning gele gen bar. Zij kwam hierna met het hoofd op het trottoir terecht. Zij was op slag dood.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 9