Slmclgat; ^ojmmTAO mm u Het kind in 't moderne verkeer Supporters bij huwelijk van Coen Moulijn VRIJDAG 28 JULI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Het hotel café-restaurant „Het Karrewiel" heeft gistermiddag en kele honderden ongetwijfeld smaakvolle vierkante meters aan het reeds bestaande bedrijf aan de Steenstraat toegevoegd. Te drie uur ontsloot de heer A. Timp, de eigenaar van „Het Karre wiel", de deur, die achterin de zaak waar vroeger de aapjes slingerden toegang geeft tot de nieuwe mo derne dinerruimte. Op de plaats, v/aar een half jaar geleden nog de laatste sporen té zien waren van Bie- siots bakkerij, heeft de heer Timp nu een riante aanvullende ruimte kun nen vinden voor zijn restaurant. De gastheer van „Het Karrewiel" kan in het nieuwe gedeelte van zijn zaak 85 personen ontvangen. Bij de opening waren zeer vele re laties en vrienden van de familie en het bedrijf aanwezig. Naast de ge bruikelijke fraaie bloemstukken was ook een presentje met gelukwens in de vorm van een karrewiel, geheel van banket, met een doorsnee van ruim een meter. Morgen wordt de 10.000ste be- zoeker(ster) op de Aqqua-Hortus. verwacht. De gelukkige krijgt een attentie aangeboden. Vandaag is het 125 jaar gele den, dat de door architect Molken boer ontworpen en in 1933 geheel af gebrande parochiekerk van St. Pe trus (hoek Langebrug-Ketelboeter- steeg) te Leiden (ter plaatse, waar thans de brandweergarage is geves tigd) door mgr. Van Wijckerslooth werd ingewijd. Aan het zonetoernooi van de FIDE, dat zaterdag 29 juli in Mariënbad (Tsj. SI.) begint en duurt van 25 augustus, zullen de volgende spelers deelnemen. Grootmeesters: Filip (Tsj. SI.), Olafsson (IJsl.,, Szabo (Hong) en Uhlmann (O. Did.) Internationale meesters: Bobotzov (Buig.), Perez (Sp.), Sliva (Polen) en Milic (Z. SI.' Meesters: Ciric (Z. SI.., Barendregt (Ned.), Bloom (Denm.), Gizecku (Roem.), Grager (Oost), Johansson (Noorw.), Lundquist (Zwe.) en Nie- mele (Finl.) De nummers een, twee en drie in de eindrangschikking verwerven zich een plaats in het interzonetoernooi, dat in januari 1962 in Amsterdam wordt gespeeld. AFSCHEID RECHERCHEUR M. VAN DIJK. Maandag 21 juli aanstaande zal de adjudant van de recherche, de heer Leidse Agenda TENTOONSTELLINGEN Schilder- en bloemsierkunst-ten- toonstelling t.m. 5 augustus in La kenhal Geopend van 1022 uur 's Zondags 1222 uur Aquarium- en terrariumtentoon stelling tm. 5 augustus in de Hor tus Botanicus. Geopend van 1022 uur 's Zondags van 1222 uur. Stedelijk museum „De Lakenhal" 15 juli-4 septTentoonstelling van de Rembrandtprijs (werken van Kees Verwey); 22 juli-5 aug.: Bloe mententoonstelling. Openingsuren R.K. Bibliotheek Maandag 14.00 tot 17 00 uur. Dinsdag 10 00 tot 12 30; 14.00 tot 17.00: 18 30 tot 20 00 uur Woensdag 10.00 tot 12.30; 14.00 tot 17.00 uur Donderdag 10.00 tot 12.30; 18.30 tot 20.00 uur Vrijdag 10 00 tot 12.30; 14.00 tot 17.00; 19 00 tot 20 30 uur. Zaterdag 10.00 tot 12.30; 14.00 tot 17.00 uur. BIOSCOPEN De films in de week van 28 juli tot 4 aug. zijn door de KFC als volgt ge keurd: Trianon: „Sag mir adieu", a.l. Dgl 2.30, OU, 9 15 u znd. 2.15. 4.30, 7.00, 9.15 uur. Casino: „De bruid is niet bleu", vol wassenen. ('sMidd. „Rusty en de spionnen", a.L) Dgl. 2 30, 7.00. 9 15 u.; znd. 2.15. 4.30 7 00 9 15 uur. Lido: „De snertsoldaat", a.l. ('s Morgens 10.30-12.30: „De nieuwe avonturen van Dik Trom", a.l.) Dgl 2.30. 7.00, 9 15 u-; znd. 2 30 4 45. 7 00. 9 15 uur. Luxor: „De Zigeunerprinses" a.l. Dgl. 2.30, 7.'Ki, 9 15 u-; znd. 2 30. 4 45 7 00, 9 15 uur. Studio: „Amerika zonder masker" volwassenen. Dgl 2.30, 7 00, 9.15 u.; znd. 2 30 4 45. 7 00. 9 15 uur. Rex: „De Chaplin Revue", a.l. Dgl. 2.30, 7 15, 9 15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.15, 9.15 uur. M. van Dijk, van de Leidse politie afscheid nemen wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. In de cantine van het bureau aan de Zonneveldstraat vindt van half drie tot kwart over drie een afscheidsre ceptie plaats voor het politiepersoneel en van kwart over drie tot kwart voor vier voor verdere belangstel lenden. Amerikaan boos op Leidenaars EINDELIJK heeft de Leidse VVV gezien, dat het toch niet allemaal gesmeerd kan gaan. Van de 100 men sen, die inlichtingen komen inwin nen, gaan er meestal 100 tevreden mensen met adviezen de deur uit. Een Amerikaan, zo'n typische met een blokhemd en een broek, die van al het zitten in de „car", se sight eing Europe ,glom als een spiegel, heeft de Leidse VVV-meisjes, die al aardig naar de 50.000 informaties toe tip pelen, weer met beide beentjes op de grond gezet „Het huis van Rembrandt" begre pen de meisjes, nadat zij de brauw- klanken met hun HBS-hersentjes hadden vertaald. Ja, meneer moest het huis van Rembrandt hebben. Zoals men weet, we hebben geen huis van Rembrandt meer. Een steen slechts en achter die steen een hoop herrie, die voorwaar niet meer doet denken aan het kreunen van de mo len, waarin het gezin Van Rhijn eens woonde. Het werd de Amerikaanse meneer netjes op zijn Amerikaans verteld. Zoiets als van: „We kunnen het niet helpen, maar ge zijn door d'een of d'ander in het ootje genomen". „Kom in de car", nodigde de Yank strijdlustig uit" I'll show you". De folder „Zie Holland in drie uur door Uw voorruit" sprak toch de waar heid. Alleen de beste man uit Wash- ville had de regeltjes van het kapit teltje „Rembrandt" door elkaar ge lezen. „Geboren in Leiden, woonde en werkte Rembrandt van Rhijn in Amsterdam. Het huis, waar de schil der zijn beroemde schilderijen schil derde kunt U nig vinden in Amster dam. etc." De Amerikaan gaf zich echter niet gewonnen. Goed, hij zou naar Am sterdam gaan om het huis van Rem brandt te gaan zien, maar het was van de Leidenaars geen werk geweest om die molen af te breken KAMPEN VAN DE VAKANTIE BEZIGHEDEN Maandag 24 juli vertrok het eerste jongenskamp naar Noordwijkerhout. Donderdag 27 juli gingen de meis jes per fiets naar hun boerderij in dezelfde plaats. Het was een lieve- lust de opgewekte fietsers te zien vertrekken, vol goede moed en met alle hoop op goed weer. Zaterdag 29 juli vertrekt een groep van 30 jongens per auto naar Mook om daar hun bivak te betrekken. Het tweede meisjeskamp is volge boekt. Voor het 2e jongenskamp in Mook van 7-17 aug. zijn nog enkele plaatsen beschikbaar Wie zich vlug aanmeldt bij de heer P. v. Adrichem, Roodenburgerstraat 53, tel. 30501, kan nog mee. Kosten 25,-. Burgerlijke Stand Geboren: Carl Ernst, z.v. C. E. Fla- man en G. Springer; Hendrik Jan, z.v. A. de Joode en T. A. Musegaas: Lucia Wel'helmina Maria, d.v. D. J. D. Hovenier en J. M. Nales; Agnes Helena Mathilde d.v. A. F. Kouwen- berg en E. P. Chrispijn; Arie Jaco bus, z.v. J. de Leen en M. C. de Bruin; Cornelia Emerentia Johanna, d.v. J. M. Kortekaas en J. A. A. Mens; Nicolaas Paulus Andreas, z.v. N. P. A. v. Maarle en J. Dreef; Marie Thérèse Christine, d.v. W. F. J. Tyl en E. M. Leur; Jacofoa Catharina He lena, d.v. J. M. v. d. Heijden en H. M. C. Devilee; Pieter Abraham, z.v. A. v. Delft en C. W. v. d. Berg; Abra ham Pieter, z.v. A. v. Delft en C. W. v. d. Berg; Charlotte, d.v. T. H. v, d. Honert en E. R. Kessler; Adrianus Gregorius, z.v. A. H. Verhaar en M. v. Dorp; Bertha Adrianan, d.v. D. v. v Rijn en D. A. Soer. Getrouwd: M. M. Paling en J. Ver vers; J. J. Dorst en C. M. v. Leeu wen; A. J. Melchert en A. N. de Vos: W. v. d. Hoogt en M. T. Prins; R. v. d. Boogaard en M. J. Rijsdam; C. Jongeleen en P. v. d. Stelt; P. de Kleijn en T. de Mooij; G. A. Kok en E. W. v. d. Heiden. Overleden: S. v. Egmond, 69 j., w.v. L. H. v. d. Meel; C. Teleng, 58 j., e.v. H. Nap. Een drukte als bij een interland wedstrijd heerste er vanmorgen in het Rotterdamse stadhuis, toen de populaire voetballer Coen Moulijn in het huwelijk trad. De trouwzaal werd bestormd als gold het een uitverkocht stadion. „Vijf tegelijk", werd tenslotte van hogerhand beslist. En toen de zaal bijna vol was, mocht de bruidegom zelf de laatste „supporters" uitzoe ken Toen daarop de ambtenaar van de burgerlijke stand, kennelijk van schrik, struikelend binnen gevallen was, kon de plechtigheid beginnen. Ook het bordes buiten was stamp- UIT DE OMGEVING hillegom KONINKLIJK GOUD VOOR C. M. J. VERVAT. De heer C. M. J. Vervat, wonende Haven 88 te Hillegom is in verband met zijn 40-jarg jubileum bij de N.V. Grullemans en Zn. te Lisse, de gouden ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, 'ver leend. De heer Vervat is procuratie houder bij genoemde firma. Woensdag j.l. ontving de burge meester van Hillegom het echtpaar VervatVan Wijnen ten raadhuize. Daar werd de jubilaris in tegenwoor digheid van de directeuren, de he ren Grullemans en de heer Scholte als vertegenwoordiger van het per soneel de koninklijke onderschei ding uitgereikt. vol belangstellenden al lang voordat het bruidspaar om kwart over twaalf arriveerde. De 24-jarige Coen Mou lijn was gekleed in een lichtgrijs streepjespak. Zijn 22-jarige bruid, het Rotterdamse meisje Lenie Waterreus, droeg een korte japon van wit kant. Op het donkere haar had ze een gro te wit kanten hoed. In het bruids boeket had de voetballer een hom mage aan Feijenoord gebracht. De kleuren van de bloemen waren na melijk wit en rood Overigens week de voltrekking van het huwelijk niet af van de ge bruikelijke. Trainer Sabotka, Eddy Pieters Graafland en wie allemaal niet meer waren gekomen: kregen het woord voetbal, of de naam van hun club, niet te horen. De ambte naar bleek meer literaire dan spor tieve belangstelling te hebben. Hij citeerde de schrijfster Clare Lennart en beperkte zich verder tot „de gro te dag, waarnaar uitgezien en waar tegenop gezien". Hij wenste het jon ge paar toe „blij met elkaar te zijn, heel gewoon". „Het is een heel ding om elkaar een leven lang de trouw, hulp en bijstand, die hier beloofd wordt, te geven," zei hij. „Je moet daarvoor altijd goed naar elkaar luisteren met je hart." Mogelijk had de toespraak indruk gemaakt op bruid en bruidegom, want toen het jawoord gesproken moest worden, keken ze elkaar nog even afwachtend aan toen zei den ze het tegelijk, en een lachende zaal verbrak de spanning. Lenie Waterreus, zonder beroep, en Coen Moulijn,, vertegenwoordiger (voor de burgerlijke stand althans), waren man en vrouw. alphen aan den rijn Laatste Berichten Eerste lopers in Nijmegen Auto in de Molenvliet. - In de af gelopen nacht is een inwoner van Hazerswoude met zijn personenauto in de Molenvliet gereden. De inzit tenden kwamen er met de schrik en een nat pak af. De bestuurder was gisteravond bij een schoonzoon in de Havenstraat op verjaarsvisite ge weest. Door de straatverlichting mis leid, is de man vanuit de Haven straat rechtuit het gazon en vervol gens de Molenvliet ingereden. Van morgen is de auto door een kraan wagen op het droge gehaald. Kort voor half een zijn vanmiddag de eerste deelnemers aan de 45e Nijmeegse Vierdaagse in de Keizer Karei-stad teruggekeerd. Het waren twee Zwitsers, die in snelwandel tempo de 55 kilometer hadden af gelegd. Deze laatste dag heeft de regen de Verkeer sop voeding dient reeds bij de kleuter te beginnen (Van onze verslaggever) Bekijken wij de ongevallenstatistieken, dan zien we dat die na de laatste oorlog een verschrikkelijke stijging te zien geven. Waren er in 1932 ruim 40.000 verkeersongevallen, waarvan ruim 10.000 met persoonlijke ongelukken, de laatste jaren waren het er omstreeks 130.000 met omstreeks 35.000 persoonlijke ongelukken, waarbij niet minder dan ongeveer 2000 mensen de dood vonden en niet minder dan 37.000 personen gewond werden, waarvan velen voor hun leven invalide bleven. Het aantal kinderen, dat hierbij betrokken was, bedroeg omstreeks 20% van de slachtoffers, een belangrijk deel dus en extra droevig, omdat het hier kinderen be treft, die veelal onvoldoende zijn opgevoed in het verkeer en speels van aard de dupe worden van de verkeersmoloch. DE DOOD LOERT LANGS DE KANT Volgens deskundigen, die wij hier over om inlichtingen verzochten, ls het juist het opkomende geslacht, dat in onze moderne tijd met zijn intensieve verkeer grote risico's loopt. Het kind toch moet zi;n speels heid kunnen uitleven, het heeft daar toe ruimte en terrein nodig en voor al in de grote steden vindt het dat op straat. Maar de straat is tevens een ge vaarlijke plaats waar de dood loert. Opgaand in hun spel zien de kin deren niets meer. Zij wanen zich met hun vriendjes of vriendinnen alleen en hebben dikwijls geen notie meer van het verschil tussen trot toir en rijweg, laat staan van aan dachtig uitkijken bij het verlaten van het een en het betreden van de an der. Dit heeft tot gevolg, dat op de ze manier veel minderjarigen het slachtoffer worden van het verkeer. De enorme veranderingen die in het verkeer hebben plaatsgevonden na de laatste oorlog, dragen hiertoe veel bij, alsmede de veranderingen in het spel van de kinderen. Alle factoren werken ongunstig. Daar is ten eer ste de geweldige toeneming van het verkeer. Er zijn aanmerkelijk meer motorvoertuigen dan voor de oorlog. Het aantal auto's nam met sprongen toe, doch we behoeven maar te den ken aan de 1V* miljoen nieuwe tel gen in het verkeer, de bromfietsen, om te beseffen hoeveel meer mo torvoertuigen er op de weg zijn. In de centra der grote steden zijn de verkeerssituaties er over 't algci»ieen niet beter op geworden. Smalle stra ten blijven smalle straten, onover zichtelijke hoeken blijven dit, ook al wordt er zoveel mogelijk aan ge laan. De aanpassing kan geen gelijke tred houden met de ontwikkeling van het verkeer. Daar komen dan nog de veranderde spelgewoonten der kinderen bij. We behoeven maar te denken aan kin derfietsjes, autopeds(steps), rolschaat sen en wat al niet meer, t ngen die we voor de oorlog aanmerkelijk minder zagen dan nu. De kinderen maken meer gebruik van de weg dan vroeger. Deze beide factoren werken ongevallen waarbij hinderen betrok ken zijn sterk in de hand. Spelen op de openbare weg weg brengt ongelnkken mee. De overheid en de scholen De overheid heeft dit alles wel ge zien en begrepen, dat zij de *eugd eenmaal een plaats moet even, waar zij ongestoorkan spelen, verschillende grote steden is h. ge meentebestuur daarom overgegaan tot het inrichten van speciale -peel- terreinen, ja, het heeft zelfs bepaal de wegen verboden verklaard voor het verkeer en daar kunnen de kin deren naar hartelust hun spelletjes bedrijven, rolschaatsen enzovoort. Aan dit alles kleeft echter nog een moeilijkheid. Het zijn voor een groot deel oudere kinderen die deze speel- gelegenheden opzoeken, want velen moeten hiertoe hun buurt verlaten en de ouders durven de kleintjes daar niet heen te sturen. Zo blijven toch nog veel kinderen in de straat spelen met alle risico's van dien. Veel kinderen werden het slachtof fer van het verkeer op de weg van en naar school, vooral wanneer zij daar drukke verkeerswegen moeten oversteken. Dat oversteken geschiedt dikwijls ongeorganiseerd en vier~en daar schiet zo'n kind naar de over kant, soms met noodlottig gevolg. Om een en ander in betere 'janen te leiden, begon men reeds in de twintiger jaren met verkeerslessen op enkele scholen, maar dat was vrijwillig, het onderwijzend perso neel kon hiertoe niet verplicht wor den. Aanvankelijk was dit verkeersonder- wijs op de scholen een voorzichtig proberen, maar het wierp toch reeds resultaten af. Politie en het Ver bond voor Veilig Verkeer deden hun uiterste best. Toen de ongevallen- cijfers van kinderen hoger stegen, won het Inzicht veld, dat er iets ge daan moest worden. Verkeersbrigades Het was Amsterdam, dat als ste het Amerikaanse idee navolgde om verkeerspatrouilles van school kinderen in te stellen. Een aantal leerlingen van de zesde klassen werd door de politie opgeleid, om school kinderen te helpen bij het georgani seerd oversteken van drukke ver keerswegen. Dat waren de eerste verkeersbrigadiert j es. Er waren diverse stemmen, die meenden dat aan kinderen n' 't zo'n verantwoordelijke taak mocht worden opgedragen, maar in de praktijk bleek het allemaal perfekt te gaan. Gesteund door politie en onderwij zend personeel kweten de briga- diertjes zich voortreffelijk van hun taak. Keurig geordend brachten zij hun tientallen schoolkameraadjes zonder moeilijkheden over de druk ke wegen en het ongevallen-ijfer daalde. Nu zijn deze verkee: :briga- diertjes in vrijwel alle plaatsen van enig belang te vinden en men is er zeer tevreden over. Tegelijk hiermede werd 't verkeers- onderwijs op de scholen geïntensi veerd. Met ingang van 1 januari Vcrkeersbrigadiertjes, de be schermers van de schoolgaande jeugd. 1959 werd het zelfs verplicht gesteld door de overheid en wij mogen van al deze inspanningen redelijke -esul- taten verwachten. Een moeilijk punt blijft echter het kleine kind, dat de lagere school nog niet bezoekt, de zogenaamc kleuter. Dit kind is aangewezen op de wijze lessen van de ouders, voor zover die zich van hun taak kwijten. Daarom zijn er al plannen om ook op de kleuterscholen het verke' son- derwijs in te voeren, al zal dit op een geheel andere manier moeten gebeuren dan op de lagere scholen. Verkeersopvoeding Wanneer wij de gedragingen van het verkeer gadeslaan en de ongevrllen- cijfers bestuderen, komen wij tot de conclusie, dat de verkeersop voeding eigenlijk al in de wieg moet beginnen. Zo gauw de kleuter zich op de openbare weg gaat begeven, moeten hem op de een of andere manier de grondbeginselen vzn het verkeer worden bijgebracht, wil het kind zich tegen de dreigende geva ren kunnen beschermen. Ouders die hun kinderen zonder eni ge verkeersopvoeding op de open bare weg loslaten, plegen een mis daad ten opzichte van hun eigen kin deren en ten opzichte van andere weggebruikers, want zij moeten niet vergeten, dat het éok kan gebeuren, dat hun kind de dans ontspringt, maar dat anderen het slachtoffer worden van de onopgevoede edra- gingen van het kind. Wanneer de jeugd van het begin af zijn gedragingen in het verkeer lesrt beheersen, zullen er ongetwijfeld minder ongelukken gebeuren, terwijl deze gang van zaken tot gevolg zal hebben, dat wanneer dit systeem wordt voortgezet en de kleintjes een maal groot en ouder zijn geworden, verkeersongelukken tot 'n ipinimum zullen zijn teruggebracht, zekér wan neer van overheidszijde steeds alles zal worden gedaari om de verkeers veiligheid in alle opzichten te die nen. wandelaars niet gespaard. Tot om streeks half negen maakte een hin derlijk regentje de lopers, voorzover zij niet door jassen of capes be schermd waren - doornat. Nadat het enkele uren droog was geweest, ging het er heel goed voor de wandelaars uitzien. De zon won het, na wat mis lukte pogingen, van de wolken en omstreeks half elf was de hemel in het westen zelfs egaal blauw. Langer dan een uurtje heeft het niet geduurd, want rond het middag uur - de eerste lopers waren al op Nijmeegs grondgebied - barstte de regen opnieuw los. Gelukkig bleef de bewolking echter gebroken en zelfs kwam de zon zo af en toe terug, zodat de kans op een triomfale in tocht van het wandelleger van ma joor Breunese niet reeds bij voorbaat verkeken is. Opklariiigen, later zon Niet alleen de wandelaars hebben het tijdens de Vierdaagse erg druk. ook de neringdoende middenstand weet heel wat werk te verzetten. Op velerlei wijze wordt langs het par koers getracht de gunst - en het geld - van de wandelaars te win nen. Een handelaar in fruit en aan verwante artikelen deed dat op de dijk, vlak bij Grave op zijn eigen manier. „Heus waar", stond er op een bord te lezen, „weerbericht van acht uur: opklaringen, later zon Klap in het gezicht Oude dame jaagt inbreker weg Een kordate 75-jarige Amsterdam se heeft vannacht een jeugdige in dringer op de vlucht gejaagd. In de gang van haar woning jan de Stad houderskade trof de oude dame de jongeman aan, die door het verbre ken van een ruit in de tuinkamer het pand was binnengedrongen. Zij bedacht zich geen moment en gaf de indringer een klinkende klap in het gezicht, waarvan de .ongeman zo schrok, dat hij dwar.« door het ruit van de badkamer \yeer naar buiten sprong. De jongeman was tevoren met een vriend betrapt bij een poging om m te breken in een garage aan de Frans Halsstraat. Het tweetal is nog niet achterhaald. KIND DOOR VAL OVERLEDEN Het driejarig dochtertje van de familie Welling uit Den Haag, dat in Doetinchem was gelogeerd, is om het leven gekomen bij een ongeluk kige val. Het meisje trachtte zich op te trekken aan een bloembak die aan de muur was bevestigd. De bak schoot los en bij de val kwam het kind zo ongelukkig op het achter hoofd terecht, dat het kort na het ongeval overleed. AMERIKAANSE VERONGELUKT IN ZEELAND. Vanmorgen omstreeks elf uur is op de rijksweg tussen Rilland Bath en Krabbendijke 'n verkeersongeluk gebeurd, waarbij de 26-jarige Ameri kaanse mej. S. Rawson uit New Jer sey om het leven is gekomen. Mejuffrouw Rawson was met een kleine personeuwagen op weg naar Goes. Vermoedelijk door een oneffen heid in de weg is zij de macht over het stuur kwijt geraakt. Haar wagen schampte eerst langs een autobus en kwam vervolgens in botsing met een vrachtauto. Hierbij werd mej. Raw son op slag gedood. Haar passagiere, mej. R. E. uit Brooklyn werd ernstig gewond. De dames waren per vliegtuig uit Amerika naar Europa gekomen en hadden in Frankfort a. d. Main een auto gekocht om daarmee een vakan- tietocht door Europa te maken. Marktberichten LEIDEN, 28 juli. Veemarkt. Aanvoer: 11 stieren: 45 melkkoeien 90012.50, rustig; 350 vette koeien 2 803.40, lui, duur; 77 varekoeien 62510.50, redelijk; 136 vette kalve ren 2.202.80, vlug; 24 nuchtere kal veren 1.501.80, vlug; id. 35—70 per stuk; 373 vette schapen 105118130, zeer stug; 38 zeugen 350475, rede lijk; 302 schrammen 80115, rede lijk; 575 biggen 647075, redelijk; 24 geiten; zuig- en weidelammeren 80115, matig; weidelammeren 64 7075, matig. Totale aanvoer 2886. LEIDEN, 28 juli. Kaas Aange voerd 26 partijen Goudse kaas en 3 partijen Leidse kaas. Noteringen: Goudse kaas extra kw. 2,37, le kw. 2,18-2,24; Leidse kaas extra kw. 2,58. Handel: goed. LEEUWARDEN, 28 juli. Zuivel. Commissienoteringen: Goudse kaas 1.80, Edammer kaas 1.681.69 Brood kaas 1.691.70. Handel kalm. R'VEEN, 27 juli Bloemen Or- nithogalum 18-62; Colvilleis 20-55; Leeuwenbekken 18-22; Montbretia 26 -36; Goudsbloemen 10-19; Zinnia 12- 24; Liatrix 20-41; Segetum 18-24; Gladiolen 50-53; Asters 13-24; Ane monen 10-19; Troschrysanthen 59-65 per bos. Chrysanthen geplozen White Hope 16-26; Deligtsfull 17-22 per st. Am. Anjers Witte sim 7-10; Rose sim 7-14; Rode sim 6-12; G. J. sim 7-10; Tangerine 11-13; Skyline 10-12; Har vest moon 7-10; Brenner 5-8; Aga- pantus 14-23; Rozen 5-23 per stuk. R'VEEN J27 juli Groenten Augur ken: B 90.00, idem C 98.00; idem DA 80.00; idem D 78.00; idem E 54.00; id. CD 65.00 per 100 kg. VEUR, 27 juli, Eieren Aange voerd 61700 kip-eieren; 2400 0 1645- 1750; 5700 1 1550-1675; 14300 2 1525- 1600; 10800 3 1465-1500; 13000 4 1190 -1260; 9800 5 910-975; 5700 heneieren 755-855; eende-eieren 1025.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2