„UW ZOON JACK" Eén Haarlemse uitbreker gegrepen weer 1 Oktober: 26 uur TV Pro Ecclesia voor Vincentiaan A. J. de Groot DONDERDAG 27 JULI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA T NOG EEN HANDTKENING VAN DE BONDSKANSELIER Visserij-koningin in Breskens De gemeente Breskens zal op za terdag 12 augustus ter gelegenheid van de vier dagen durende visserij feesten de 21-jarige Anke Vermeu len inhalen als visserijkoningin. Aan het visserijfeest gaat een congres van „Zevibel", de vereniging voor Zeeuwse visserij belangen vooraf, 's Middags zal het vlaggeschip van de vissersvloot de versierde haven binnenvaren met de visserij koningin aan boord. Zij zal direct na aan komst het jaarlijkse bloemencorso openen. Breskens heeft thans 45 vis sersschepen. Deze vissersvloot wordt thans met gemeentelijke steun be langrijk verbeterd. Er zijn vijf scheepjes vervangen door sterkere stalen schepen met motoren met 'n grotere capaciteit. De Westduitse bondskanselier, dr. Konrad Adenauer, is met vakantie naar Italië. Echter, vlak voor zijn vertrek van het vliegveld van Keulen kwam zijn secretaresse, mej. Siegel, nog met een map met staatsstukken, welke dringend ondertekening behoefden (telefoto) Oplettende burger gaf tip naar het hoofdbureau van politie werd overgebracht, is vandaag voor Bij beschikking var de staatssecre taris van O.K. en W. mr. Y. Schol ten is de zendtijd voor televisie-uit zendingen met ingang van 1 oktober a.s. vastgesteld op 26 uur per week. Hiervan komt 40 procent aan de verder verhoor aan de Haarlemse programma's der NTS en 60 procent politie overgeleverd. De jongeman aan die der omroepverenigingen. De heeft zich tegenover de politie niet kerken krijgen tezamen ruim vijf Eén van de drie Amsterdamse ge- uitgelaten over de verblijfplaats van kwartier per week. De tijdstippen detineerden, die gisteren uit de de twee andere vluchtelingen. Hij der kerkelijke uitzendingen zullen Haarlemse strafgevangenis ontvlucht- toonde zich bij zijn aanhouding nog- door het bestuur der Nederlandse Te- ten, is gisteravond omstreeks half al verrast, doch verzette zich niet bij levisie Stichting worden vastgesteld negen in de hoofdstad gegrepen. Het overbrenging naar het politiebureau, in overleg met het IKOR, het con- „Dat heeft mij natuurlijk die vrouw vent der kerken en de K.R.O. geflikt" was zijn eerste reactie, In troebel water gevist Twee 31-jarige Amsterdam mers zijn tegen de lamp ge lopen omdat een oplettende politieman wel eens iets meer wilde weten over het „vissers latijn" dat zij met elkaar praat ten. De politieman was door zijn wachtcommandant naar het Erasmuspark in Amster dam gestuurd, omdat daar vis- stropers waren gesignaleerd. „Ze zijn bij het water alle maal lijnen aan het spannen", zo luidde de telefonische tip. De politieman, die een kijkje ging nemen, zag in het park inderdaad twee mannen.' Ze stonden op flinke afstand van elkaar. Maar toen hij ze in een taal van „hallo, ja je komt lek ker door" tegen elkaar hoorde praten, geloofde hij niet meer aan visstropers. Uit een nader onderzoek bleek, dat het twee zendamateurs waren, die hun zelfgebouwde apparaten in het park beproefden. Ze had den geen zendvergunning en kregen dus een proces-verbaal. Nu gaan ze misschien vissen, want de zendapparatuur zijn ze kwijt. de 23-jarige kelner H. T. S._ wegens een reeks inbraken en dief- Een beeld uit het 12e „Fedder-mysterie", dat onder de titel „Uw zoon Jack" donderdagavond door de NCRV onder regie van Max Douwes op het beeldscherm gepresenteerd wordt. We zien hier John Soer en Mia Goosen respectievelijk als prof. Meys en Odile Brent. stallen werd veroordeeld. Hij kon waarbij hij van de veronderstelling door de politie worden gearresteerd uit ging, dat de publieke vrouw, dank zij een tip van een Amster- waar hij de nacht heeft doorgebracht dammer, die in de Warmoesstraat hem heeft verraden. Hij wist toen een jongeman had zien lopen, die evenwel nog niet, dat zijn aanhou- veel leek op het portret, dat hij in ding geschiedde dank zij de tip van de krant had gezien. Hij waarschuw- een attente burger. S. schijnt na zijn de meteen de vijf-maal-acht-dienst vlucht regelrecht naar Amsterdam van de Amsterdamse politie, die en- te zijn gegaan, waar hij verscheide- kele surveillance-auto's de buurt liet ne vrouwen en veel café's heeft be- afzoeken. zocht. Of hij daarbij gezelschap heeft gehad van de twee andere uit- Inderdaad werd S. gevonden in de brekers is niet bekend. Vermoed Oude Brugsteeg bij het Damrak. Hij wordt dat het drietal na de vlucht werd naar het politiebureau in de uiteen is gegaan. Hoewel men ver- Warmoesstraat overgebracht. Zowel onderstelt, dat de andere uitbrekers de Haarlemse officier van Justitie, ook in Amsterdam of omgeving ver die van de aanhouding onmiddellijk blijven, heeft de politie nog geen op de hoogte werd gesteld, als de spoor kunnen vinden. Amsterdamse politie toonden zich bijzonder verheugd over deze mede werking van de bui gerij. De slanke donkerblonde S., die nog dezelfde avond na een kort ver blijf in het bureau Warmoesstraat Wilde staking bij Van Gelder Bus vol arrestanten Ongeveer 150 werknemers van de middagploeg van de produktie-afde- ling der N.V. Koninklijke Papier fabrieken Van Gelder en Zonen te Het was geen alledaagse gebeur- Apeldoorn zijn gistermiddag in sta- tenis, die zich gistermiddag in en gegaan. Als gevolg daarvan ligt buiten het politiebureau aan de Sin- ^et grootste gedeelte van de machi- gel in Amsterdam afspeelde. Een nes stil. De reden voor deze staking bus vol arrestanten reed voor en was ontevredenheid over de herclas- één voor één stapten de dertig a sificatie. De betrokken stakers zijn vijfendertig jeugdige Franse toe- het niet eens met de nieuwe inde- risten het politiebureau binnen. Ze üng ^er loongroepen en gaven daar- keken nog een beetje beduusd, want van bij de uitbetaling van de lonen na hun bezoek aan een souvenirwin- duidelijk blijk. Het gevolg was een kei aan de N.Z.-Voorburg wal hadden wilde staking. Gistermiddag ver- ze gezellig een gasfabriek bezich- klaarden de betrokkenen niet aan het tigd. Toen ze weer in de bus wil- werk te zullen gaan alvorens een be den stappen, werden ze door de po- vredigende regeling is verkregen. In litie opgewacht. „Even allemaal mee de loop van de middag hebben_afge- naar het bureau", vroeg de politie man vriendelijk. Op het werden de jonge Fransen maal in de leeftijd van veertien tot bedrijf gevoerd. De totale personeels- twintig jaar vaderlijk toegespro- sterkte bij Van Gelder en Zonen te vaardigden van de bij het NW en bureau het GNV aangesloten vakbonden een alle- bespreking met de directie van het ZOETERMEER ken door de recherchechef. Apeldoorn bedraagt ongeveer 1000 De teneur ervan was: „Pas op, jul- man. Het merendeel daarvan is week- lie mogen niet stelen". loner. Bij fouillering kwam uit de zak- ken van een van de jongens een si garettenkoker te voorschijn, die hij in de souvenirwinkel had meege nomen. De eigenares van de winkel vermiste evenwel nog veel meer: le- N.R.K.M. wenst Reeds 40 jaar lid van conferentie De Sint Vincentiusvereniging onder de parochianen en op welke wijze daaraan iets gedaan kan wor den. De conferentie-avond van deze week week wel heel veel af van de ge- is wone regel. In de pastorie, waar de een instelling, die niet aan de grote wekelijkse vergadering altijd plaats weg timmert. Ver van alle gerucht, vindt, verenigden zich alle leden van staatssecretaris Nu er een nieuwe staatssecretaris Paar ™et '^panning van alle krach- peltjes, ansichtkaarten, boerinnetjes oet women voor Fcnnomiw-h.. 7a ten zetten de leden zich in voor de Steijn, mevT. A. J. de Groot—Rutten e.d„ maar de Franse jongetjes wis- daafS. Veldkamp^t?Sister leniBin® van de nood der naasten. - - - - - ten van niets. De vrouw had geen van Sociale Zaken is benoemd heeft De Conferentie van de Snit Vincen- kassabon afgegeven, zodat de politie de Nederlandse R.K Middenstands- tiusvereniging van Zoetermeer ver verder niets kon doen. Om vier uur bond kenbaar gemaakt dat zij de gadert sinds haar oprichting in 1913, t reed de bus weer weg. De politie voorkeur geeft aan en prijs stelt op wekelijks, waardij de voorschriften de heer J. Groenewegen Hzn., sprak deed de jonge Franse toeristen met een bewindsman, die speciaal belast nauwkeurig in acht worden geno- een hartelijk woord van welkom tot pon nu rpvnir p>+ Vinn vnvaup" irrion. ïc j- mpn pn mpn 7.irh r1n11wpp7.pt. rpkpn. de Conferentie, pastoor P. J. van en de heer J. de Groot lid van de Bijzondere Raad van de St. Vincen tiusvereniging. De president van de Conferentie, een „au revoir et bon voyage" vrien delijk uitgeleide, is met de behartiging middenstands- men en men 2*ch nauwgezet reken- aangelegenheden. schap geeft van de noden, die er zijn toor J. van Steijn, mevr. Groot-Rutten en de heer ONTSNAPT UIT HAARLEMSE GEVANGENIS Dit zijn de drie mannen, die dinsdagmiddag zijn ontsnapt uit de strafgevangenis van Haarlem, nadat zij een spijl van een tralievenster van hun cel hadden doorgezaagd.-Van links naar rechts: de 23-jarige kelner H. Th. S. uit Amsterdam; de 37-jarige judo-leraar W. de G. eveneens uit Amsterdam; en de 24-jarige sphiid^r ij. ook uit Amsterdam. H. Th. S. is reeds door de politie gegrepen. de leden en in het bijzonder tot pas- A. J. de Groot. De oorzaak van deze ongewone vergadering was gelegen in het feit, dat de heer A. J. de Groot 40 jaar lid was van de Conferentie te Zoe termeer. Spreker wees op de grote verdiensten van deze voorbeeldige Vincentiaan. In 1921, toen de heer De Groot lid werd van de Confe rentie, was hij het jongste lid. Met grote nauwgezetheid heeft hij altijd de plichten van zijn lidmaatschap vervuld. Een man van de klok, met grote belangstelling voor de vraagstukken, die aan de orde kwamen en blijk gevend van een helder inzicht. Het was niet te verwonderen, dat hij na verloop van tijd gekozen werd tot vice-president van de Conferentie, een functie, die hü nog steeds be kleedt. Spreker dankte de jubilaris voor het vele door hem gedaan en stelde zijn mede-leden de heer De Groot tot voorbeeld. Hierna was het woord aan pastoor Van Steijn. Pastoor verontschul- Me vrouw De GrootRutten speeldt de pauselijke onder scheiding Pro Ecclesia et Ponti- fice op bij haar echtgenoot. digde zich, dat hij het werk van de Conferentie nog zo kort kende. Uit hetgeen hem ter ore was gekomen was hem gebleken, dat de verdien sten van de heer De Groot wel zeer groot zijn. Spreker feliciteerde de jubilaris van harte en deelde hem mede, dat het Z.H. de Paus behaagd had hem te begiftigen met het ere kruis Pro Ecclesia et Pontifice. Na dat spreker het begeleidende pro tocol had voorgelezen verzocht hij mevr. De GrootRutten de onder scheiding bij haar echtgenoot op te spelden. Hierna werd de heer De Groot gecomplimenteerd met de onderscheiding die hem te beurt was gevallen. Vervolgens werd het woord ge voerd door de heer J. de Groot, na mens de Bijzondere Raad der Sint Vincentiusvereniging. Met een kort, kernachtig woord, geheel in de stijl, dankte de heer De Groot voor de grote eer, die hem ten deel gevallen was. Van de president van de Bijzondere Raad mr. G. J. M. Stulemeijer was een schriftelijke felicitatie binnen gekomen. In dc boerderij van de vee houder Postma, aan de Oude Zeedijk van Kuinre naar Lemmer in de ge meente Weststellingwerf, is gister avond omstreeks negen uur brand uitgebroken. De boerderij is tot de grond afgebrand. De oorzaak is vermoedelijk hooi- broei. De bewoners, die reeds naar bed waren, werden snel gewaarschuwd. Er is bij deze brand geen vee om gekomen. Een „rustige" dag in het K.L.M. dierenhotel Er stonden vijf dozen, elk een vette koningscobra bevattend. Ze kwamen uit Singapore en wachtten in Afdeling 1 van het KLM Dierenhotel op de Am sterdamse luchthaven Schip hol, op hun aansluiting naar Ne, York en Moskou. De do zen waren omspannen met fijn kippegaas, terwijl de slangen zich in de doos nog in een lin nen zak bevonden. Of ze slie pen is niet bekend, maar enige beweging was - gelukkig - niet waar te nemen. Volgens KLM dierensteward Pieters was het een rustige dag in het hotel, die dag in juli. Een dag met weinig gasten, al thans volgens de heer Pieters. Zes colli met in totaal een 750 paradijswida's, edelzangers, mozambiquesijzen, oranje rots- haantjes, vuurvinken, staalvin- vinken en Napoleonnetjes. Vijf colli met in totaal 600 stuks tropische vissen uit Singapore. Zes colli met 750 Javaspreeu- wen en rijstvogels. Zeven colli met 8 kakatoes, 25 geelsnavel lories en 12 parkieten. Drie kis ten met 3600 zilverbekjes, dan nog 40 stuks Indische nonpa reils en Chinese dwergkwar tels, wat papegaaien en kaka toes, 2 katten en een zilver- Gibbon die door het gaas van zijn kooi iedere voorbij ganger een hand wilde geven. Op de cobra's na, hadden allen een bestemming in Nederland, vanwaar dat zij zich in Afde ling 1 bevonden. Eéndagskui- kens, 738 stuks in totaal, had den het hotel juist verlaten. In Afdeling 2 bevonden zich een aantal passanten op door reis naar het buitenland. Be halve 70 Rhesus-apen uit New Delhi bestemd voor Budapest, stonden er 17 honden (reis) kennels, waaruit enthousiaste geluiden klonkei. zodra iemand binnenkwam. Dit was de situatie in het KLM Dierenhotel op Schiphol tijdens een gewone dag. Tij dens een ..rustige" dae. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. V.S. van Amerika: ss. Nieuw Am- serdam (30-7), ms. Heina (30-7), ms. Westerdam (2-8); Argentinië: ss. Co- racero (2-8); Australië: ss. Oriana (31-7), ms. Vogtland (2-8); Brazilië: ms. Cap Ortegal (1-8); Brits-Oost- Afrika: ms. Jean Laborde (2-8); Ca nada: ss. Arkadia (30-7), ms. Volum- nia (2-8), ss. Groote Beei* (3-8); Chili: ms. Ceres (2-8), ms. Buntei stein (3-8); Indonesië: ms. Düsseldofl (30-7); Ned. Antillen: ss. Zuider kruis (1-8); Ned.-Nw.-Guinea: ss. Zuiderkruis (1-8); Nieuw-Zeeland: ss. Zuiderkruis (1-8), Suriname: ms. Jason (2-8); Unie van Z.-Afrika en Z.W.-Afrika: ms. Pretoria Castle (30-7), ms. Algol (1-8). Inlichtingen betreffende de ver- zendinsdata van postpaketten geven de postkantoren.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 7