DUINSTREEK Programma zomeraktiviteiten DONDERDAG 27 JULI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Woonwagenbewoners doken met auto in de Trekvaart Een angstig en bevreemding wek kend avontuur beleefden vannacht enkele bewoners van het woonwa genkamp aan de Haarlemmertrek vaart. Omstreeks kwart over twaalf reden zij met hun grote Amerikaan se wagen op de Haarlemmertrek vaart ter hoogte van de Jan Lieven- straat, richting kamp. De wagen raakte hier de trottoir band, ramde in een flits een lan taarnpaal, die met een klap tegen het wegdek sloeg, en schoof daarna dwars over de weg door het perkje heen de Haarlemmertrekvaart in. Nadat 't viertal zich met moeite uit de drijvende wagen hadden bevrijd, zonk de auto, die niet meer dan een wrak was, in enkele ogenblikken naar de bodem. Omwonenden waarschuwden in middels de brandweer en de politie. Toen de druipende woonwagenbewo ners in de verte de sirenes van de politie hoorden lieten zij de wagen voor wat ze was en kozen het hazen pad. Burgerlijke Stand Geboren: Bianca Monique Lucia dochter van J. Tausent en M. v. d. Zeeuw; Leonarda Hendrika Maria dochter van A. J. Baars en G. A. M. v. d. Haagen; Clara Olga Elfrieda dochter van P. v. d. Heuvel en M. K. Montagne; Klaas zoon van W. Ver loop en T. E. Hof; Cornelia dochter van G. A. Janssen en C. Vermeer; Jozepha Catharina Maria dochter van H. v. d. Westen en A M. van Schagen, Anneke Catharina Wilhelmina doch ter van P. Sierat en A. van Cittert; Rochus Willem zoon van W. Bierens en A. L. Folkerts; Francina Wilhel mina dochter van G. W. J. Webber en C. Post; Eimert Jan Henri zoon van J. Hoogendoorn en M. Krerrer. Getrouwd: A. J. van der Eb en T. A. J. M. Brongersma. Overleden: R. J. J. L. M. van der Leeuw 6 jaar zoon; J. Aanen 78 jaar man. Leidse Agenda BIOSCOPEN De films in de week van 21-28 juli zijn door de KFC als volgt gekeurd: Trianon: „Tammy tell me true", a.l. Dgl. 2.30, 7.00, 9 lb u znd. 2.15, 4.30, 7.00, 9.15 uur. Casino: „Rio Bravo" 14 j. ('s Middags: „Robin Hood", alle leeftijden). Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.15. 4.30. 7 00. 9 15 uur. Lido: „lm weissen Rössl", a.l. Dgl. 2.30, 7.00, 9 15 u-; znd. 230 4 45. 7 00. 9 15 uur. Luxor: „Jerry als ruimtevaarder" alle leeftijden. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15' u.; znd. 230. 4.45 7.00, 9 15 uur. Studio: „Amerika zonder masker" volwassenen. Dgl 2.30, 7.00, 9.15 u-; znd. 2 30 4 45. 7 00. 9 15 uur Rex: „De verleidster van de Nijl", 14 j. (Dond.: „De levensroman van Richard Tauber", a.l.) Dgl 2.30, 7 15, 9 15 u.; znd. 2.30. 4.45. 7.15 9 15 uur. TENTOONSTELLINGEN Eretentoonstelling-Lakenhal van 15 juli-4 september. Geopend dage lijks van 10-5 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: tot 1 oktober: Vang die vis! (Hoe de mens de vis te slim af is). Boerhaavezalen: Leids Kunstcen trum. Rijksmuseum van Oudheden: tot 20 augustus: Vierhonderd jaar Romein se bezetting. Rijksmuseum voor.de geschiedenis der natuurwetenschappen. Steenstr IA tot 29 okbuter: Uit de kinder jaren der electriciteit (ontwikkeling van de electriciteit in de 17e, 18e en begin 19e eeuw). Academiegebouw: tot 15 augustus: Piet Retera, Waldy Vastrick en Dolt Zwerver (Tekeningen, aquarellen, schilderijen, grafiek). noord wijk Dinsdag 1 aug. 10 uur Groot Vuur werk. Woensdag 2 aug. 9.30 uur Vuur toren: Openluchtfilms. Grote Kerk Noordwijk-binnen: Orgelconcert Jan Bonefaas. Donderdag 3 aug. 8 uur: Concert door de „Echo der Duinen" op de boulevard. Na afloop lampionoptocht. Dinsdag 8 aug. 2 uur: Grote Schat- graverij op het strand voor Palace- hotel; 10 uur: Groot Vuurwerk. Donderdag 10 aug. 8 uur: Concert door Crescendo op de boulevard. Na afloop lampionoptocht. Maandag 14 aug. 8 uur: Grote Kerk Noordwijk-binnen. Orgelconcert Fei- ke Asma. Dinsdag 15 aug. 2 uur: Kortebaan- draverij op de boulevard; 10 uur: Groot Vuurwerk. Woensdag 16 aug. 9.30 uur: Vuur toren: Openluchtfilms. Donderdag 17 aug. 8 uur: Concert door Excelsior op de boulevard. Na afloop lampionoptocht. Maandag 21 aug. 8 uur: Ned. Herv. kerk Noordwijk aan Zee: Orgelcon cert. Dinsdag 22 aug. 10 uur: Groot vuurwerk. Woensdag 23 aug. 8 uur: Ned. Herv. kerk Noordwijk aan Zee: Or gelconcert. Donderdag 24 aug. 9 uur: Taptoe door de drie muziekkorpsen op de boulevard nabij hotel Noordzee. Dinsdag 29 aug. 10 uur: Groot vuurwerk. N.B. De concerten worden alleen bij gunstig weer op de boulevard ge- geeven, bij ongunstig wper op het Kerkplein. Indien een vuurwerk op dinsdag door ongunstig weer moet worden uitgesteld, wordt het op de vrijdag d.a.v. afgestoken. Zeer waarschijnlijk organiseert Ex celsior bij gelegenheid van haar 40- jarig bestaan, grote muziekfestivals op de zaterdagmiddagen 29 juli en 5 augustus in het gem, sportpark aan de Van "anhuysstraat. Nog in voorbereiding: diverse strandwedstrijden zowel voor kinde ren als volwassenen en zwemwed strijden op bepaalde afstanden in zee. alphen aan den run Boekbespreking (Advertentie) AVONDMISSEN St. Lodewijkskerk: donderdag 9 u.. zondag 6 uur Berensingelkerk: vrijdag 9 30 uur. zondag 6 30 uur St. Leonarduskerk: zondag 7 u. n.m. Hartehrugkerk: dinsdag 7 uur, zon dag 7 uur St. Petruskerk: woensdag 9-30 uur. zondag 6 uur St. Willibrordus (Oegstgeest): zon- lag 7 uur Meerburg (Leiderdorp): zondag Geopend voor spoedeisende geval- len: apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. RTT T fcom „St. Liduina" afd. Bollenstreek be staat 12'/! jaar. - De afdeling Bollen streek van de Nederlandse Katholie ke Invalidenbond „St. Liduina" be staat sinds 8 februari j.l. 12'/! jaar. De viering van dit jubileum moest door verschillende omstandigheden worden uitgesteld tot een later tijd stip. Het bestuur acht dit ogenblik nu gekomen. Op zondag 6 augustus a.s. komt de voetbalvereniging „Vo- lendam" met een elftal naar Hille- gom om een wedstrijd te spelen te gen een elftal van de voetbalvereni ging „Hillegom". De baten van deze wedstrijd zullen bestemd zijn voor de Algem. Invalidenbond en de afd. van St. Liduina-Bollenstreek. Het ligt verder in de bedoeling, deel te nemen aan de landdag van de Lan delijke Bond op 3 september a.s. te 's-Hertogenbosch. Daarvoor hebben zich reeds meer dan honderd perso nen gemeld. De bisschop van 's-Her togenbosch zal een pontificale Hoog mis opdragen en de minister van Maatschappelijk werk zal een rede houden. Om 1 uur is er een geza menlijke lunch en daarna volgt een ontspanningsprogramma. De landdag wordt besloten met een taptoe. Aan de leden van de afdeling Bollen streek wordt des avonds een diner aangeboden in verband met het 12Vj jarig bestaan. Op een nog nader te bepalen datum wordt het feest al gemeen herdacht en wordt degenen, die geen deel hebben kunnen nemen aan de reis naar Den Bosch, een to neelvoorstelling aangeboden. De afdeling Bollenstreek telt thans ruim 400 leden en 600 donateurs. De eerste voorzitter, de heer M. Kamp man, heeft tot deze bloei veel bij gedragen., in samenwerking met de mede-oprichters de heren J. Appel man en Ivo Bouckaert die achtereen volgens het secretariaat hebben waargenomen. Het dagelijks bestuur bestaat thans uit de heren J. J. van Roode, voor zitter; mej. E. J. Snellenberg, secre taresse; de heer C. N. M. van der Laan, penningmeester en de pastoor van de St. Josephparochie te Hille gom, H. J. A. Theissen is geestelijk adviseur. katwijk Duivensport Met 133 jonge dui ven hield de Postduivenvereniging „De Rijnmonders" een wedvlucht vanaf Mons, afstand 196 km. Ze wer den gelost om 12.15 uur met kalme Noord-noordwesten wind en licht be wolkt. De eerste duif kwam aan te 16.01, snelheid 875.46 meter per mi nuut. De uitslag was als volgt: Krijn Schaap 1, L. van Duyn 2, Th. de Kluiver 3, 7, T. de Liefde 4, Kr. van den Eijkel 5, H. Smit 6, J. Jungerius 8, 9, en G. Passchier 10. Een wedvlucht met 50 oude duiven vanaf Bordeaux, afstand 897 km gaf de volgende uitslag: L. van Duyn 1, Th. de Kluiver 2, H. Tjebbes 3, J. Jungerius 4, 5, 7, B. Pauw 6 en N. de Vreugd 8. Geboren: Dieuwertje dochter van C. van Leeuwen en J. M. Verhoeven; Martin zoon van J. Prins en P. van Dijk; Johanna dochter van L. P. v. Duyn en M. Berkheij; Cornelis A. zoon van C. A. de Willigen en G. C. J. Mugge; Cornelia W. dochter van H. Haasnoot en J. G. W. van der Plas; Johannes J. zoon van J. J. Sol en P. J. de Mooy; Anna B. dochter v. van Lieshout; Maria N. dochter van A. Spaanderman en C. van den Oever; Leendert C. zoon van W. van der Plas en B. Vooys; Agnes A. M. dochter van A. F. Willigendaal en H. M. Wilms; Willem J. zoon van W. E. Schone veld en A. van Rhijn. Ondertrouwd: K. Kerkman en P. J. van Bekkum; A. Nijgh en W. Hoek. Getrouwd: G. J. van der Meij en H. van Duyn; K Haasnoot en W. Kuyt; J. Schouten en E. den Duik; B. Star en A. C. Haasnoot; M. van Duyn en A. Harteveld; R. Eding en E. N. Zuyderduyn; Iterson en M. J. Paap; L. Dubbelaar en C: G. Hoep. Overleden: M. de Vreugd 88 jaar m., wed. C. van Rooden geb. Parle- vliet 72 jaar vr., J. van den Oever 76 jaar man. noordwttk Bloeraencomité Noordwijk. Het Noord wij kse Bloemencomité, dat er voortdurend naar streeft het aanzien van de badplaats te verfraaien, kwam ter bespreking van verschillende plannen bijeen in hotel „Zeerust" te Noordwijk aan Zee. Onder voorzit terschap van de heer J. C. van der Meer, besprak men allereerst de moeilijkheden ten aanzien van de vlagversiering. Het lag aanvankelijk in de bedoeling van het comité om de uit het vlaggenfonds aangeschafte vlaggen gedurende alle seizoenm^an- den te laten wapperen, doch gezien de zeer onaangename ervaring, dat sommige vandalen er niet voor te rugdeinsden de vlaggen te beschadi gen, moest men het besluit nemen de vlagversiering slechts op bepaal de toegangswegen en punten te hand haven. Vele kosten zijn verder gemoeid met het onderhoud van vlaggen, lij nen en stokken en daar het vlaggen fonds nodig c-.i.e aanvulling be hoeft, besloot men voor dit doel bin nenkort de steun van de Noordwijkse burgerij te vrager., teneinde deze vorm van versiering ook in de toe komst voor de badplaats te behou den. De reeds geplaatste bloembakken, aangebracht op vele belangrijke dorpspunten staan thans in volle bloei en het comité maakte met dankbaarheid gewag van de mooie geste van de directie van de „HoBa- Ho" te Lisse, die enkele bloembakken schonk, uit waardering voor de ar beid in het Bloemencomité. Wie volgt dit voorbeeld uit het be drijfsleven? Voor de toekomst heeft dit comi té nog vele plannen opgesteld. Men bestudeert de mogelijkheid om be paalde wegen en straten van een aparte versiering te voorzien en ook wat dit betreft rekent men op de steun van burgers en gasten- Het actieve bloemencomité ver dient de medewerking ten volle, want een smaakvol versierde bad plaats is voor de gehele Noordwijkse gemeenschap van zeer groot belang. Puzzelrit gemeente-personeel. Pre cies één minuut over zes gaf hoofd inspecteur A. N. Merkelbach gister morgen het startsein voor de eerste deelnemer aan de puzzelrit voor de Noordwijkse Hermandad en het se- cretariepersoneel. De door de hoofd agent F. Mertens samengestelde rit bevatte vele angels en klemmen en stelde de deelnemers vaak voor de grootste problemen. Kennelijk heeft de samensteller gedacht „een goed begin is het halve werk", want nog geen tien meter van de startplaats, het politiebureau aan de Oude Zee weg, had hy reeds de eerste val op gezet, waar de meesten prompt in trapten. Een nieuw ingevoerd ele ment was het rijden op een vast ge middelde. De bedoeling hiervan was meer differentiatie te verkrijgen in de einduitslag, hetgeen volkomen is geslaagd. Als beste puzzelaar kwam uit de bus hoofdagent P. Valkenier met in totaal 48 strafpunten. Als tweede eindigde A. v. d. Tlas, eveneens een politieman, terwijl adjudant Barend- se de derde plaats voor zich opeiste. Van de secretarne-ambtenaren was H. J. Wamelink met 53 strafpunten de beste puzzelaar. Tweede en derde werden respectievelijk J. v. d. Meer en J. Kuipers. 's Avonds vond op het politiebureau de prijsuitreiking plaats. Wegens ont stentenis van de hoofdinspecteur was het de voorzitter van de Noordwijk se Politie Sportvereniging, de heer Barendse, die namens alle deelne- mers^de heer Mertens dank bracht voor al de moeite, die hij zich ge troost heeft om zijn collega's en vrienden enkele genoeglijke uren te bezorgen. Ook dankte hij de onmis bare controleurs langs de weg en hij hoopte, bij een volgende gelegenheid wederom op hen te kunnen rekenen. Namens het secretariepersoneel sprak de heer M. Kortekaas een kort dank woordje. Hierna reikte de voorzitter de prijzen uit. VUURWERK IN LANGEVELD BIJ „DE WITTE RAAF" Onder auspiciën van de Evene menten-commissie Noordwijk en met belangrijke financiële medewerking van derden zal vrijdag (morgen)- avond om tien uur het voor het Lan- geveld aangekondigde vuurwerk wor den afgestoken bij „De Witte Raaf". Geslaagd De heer W. L. de Witt, onderwijzer aan de Dr. J. Th. de Vis- serschool, slaagde te Den Haag voor het examen hoofdacte 2e gedeelte. Geslaagd r— Voor het examen mid delbaar onderwijs lichamelijke oefe ning is geslaagd de heer J. Th. Bou- ma uit Noordwijk aan Zee. Concert Hedenavond om 8 uur musiceert het R.K. Fanfarekorps „Ex celsior" op de Koningin Wilhelmina- boulevard. Na afloop wordt met mu zikale medewerking van het corps 'n lampionoptocht door Noordwijk aan Zee gehouden. Mochten de weersomstandigheden minder gunstig zijn, dan wordt het concert gegeven op het Kerkplein te Noordwijk aan Zee. Geboren: Adrianus A. J. zoon van F. M. Wassenaar en A. C. A. v. Dam; Yvonne W. J. dochter van J. C. M. v. Rijn en M. C. v. d. Voort; Antonius W. M. zoon van J. C. M. v. Rijn en M. C. v. d. Voort; Michael J. M. zoon van F. J. v. d. List en E. G. M. Beuk; Johannes A. zoon van J. A. Wolvers en A. M. Droog; Catharina C. M. d. van A. C. de Haas en C. A. A. v. d. Weijden; Maria C. dochter van W. L. v. d. Meer en A. van Zonneveld; Jo hannes J. W. zoon van Th. L. N. Turk en M. J. M. Vink. Ondertrouwd: W. P. v. Beveren en A. M. v. Duin; C. Marijt en M. J. Haasnoot. Getrouwd: P. Huigen en P. S. Th. van Houten; G. B. v. d. Wiel en J. M. Compier. Overleden: Johannes M. Mulder 77 jaar. sassenheim GAAT KINDERBLOEMENCORSO DOOR? In 'een vergadering van de Oranje vereniging met de hoofden van scho len te Sassenheim bleek, dat het zo veel moeilijkheden geeft een kinder bloemencorso via de scholen te orga niseren, dat zij er vanaf moeten zien hun medewerking daaraan te ver lenen. Het door de hoofden van scho len gedane voorstel om het via ver schillende straatcomité's te organi seren, heeft het. bestuur van de Oranjevereniging' van de hand moe ten wijzen, omdat een en ander zo veel organisatorische werkzaamheden medebrengt, dat dit plan bij voorbaat' reeds tot een mislukking gedoemd is. Het bestuur zou bet jammer vinden als dit mooie stuk uit het program ma zou moeten vervallen, vooral om dat de le dag van de Oranjefeesten speciaal voor de schoolgaande jeugd wordt gehouden en een groot bedrag ctah geldprijzen hieraan verbonden is. Het bestuur van de Oranjevereni ging wil toch trachten dit kindercor so door te laten gaan, omdat het steeds iets groots en enigs in deze streek was en zeer veel belangstel ling trok. Daarom roept het bestuur de medewerking in van verenigin gen, groepen, eventuele schoolklas sen e.d. om tot een goed georgani seerd kindercorso te komen. Aanmeldingen hiervoor kunnen schriftelijk gedaan worden vóór 15 aug. bij de secretaris van de Oran jevereniging Molenstraat 23, alhier. Bij genoegzame deelname zullen door de O.V. mooie prijzen beschik baar gesteld worden. Het woord is nu aan de Sassenhei- mers. „De Blauwband" Deze hield een wedvlucht met jonge duiven vanaf Mons 201 km. In concours 125 duiven deze werden aldaar gelost te 12 uur 15 min., aankomst eerste duif 4-1-48, snelheid 886 meter per min., laatste duif 4 uur 3 8min. 26 sec. C. Vonk 1, 6, 12, 14, 20 ,28; N. Koelewijn 2, 7, 8; L. de Ridder 3, 5, 22, 25, 27; Gebr. v. d. Krogt 4, 11, 17, 26 ,30; G. Zand bergen 9; R. G- Slikkerveer 10, 31; L. J. Drost 13, 24; W. v. d. Zwart 15, 16; Gebr. Krom 18, 19; ~R. Beunder- man 21; G. Ammerlaan 23; J. Plug 29. Ook hield zij een wedvlucht met oude duiven vanaf Bordeaux 903 km. Fond in concours 59 duiven, deze werden aldaar gelost te donderdag 20 juli om i'ó uur, aankomst eerste duif vrijdag 13-49-53, snelheid 800,3 meter per minuut, laatste duif 6-50- 06, snelheid 631 meter per minuut. R. G. Beunderman 1, 7, 11; Gebr. v. d. Krogt 2, 3, 14, 177, 19; L. J. Dorst 4, 9, 13, 15. 18; C. Dorst 5, 16, 20; L. de Ridder 6, 8, 10 en 12. oegstgeest Geboren: Eric J. L., z. v. L. de Winter en C. P. J. v. Rheenen, Rid derspoorlaan 99; Margje Catharina, dr. v. H. A. Graven en J. C. v. Eke- ren, Leidsestraatweg 3; Marijke, dr. v. L. P. de Vries en M. M. Wouda, Hofdijck 64; Steven Frans M. J., zn. v. S. L. Th. J. Agt en A. E. A. Ross, Ridderspoorlaan 71; Caroline Yvon ne, dr. v. R. la Rivière en E. Musterd Akeleilaan 83; Hendrik Hugo, z. v. H. E. G. Hartgrink en C. A. Gerrits, Karei Doormanlaan 18; Jeulje Fran ke, z. v. A. R. Zijlstra en A. Ris- seeuw M.H. Tromplaan 156. Ondertrouwd: Pieter Rooijakkers, 25 jaar, Zijlsingel 6 Leiden, en Jo hanna Maria, 23 jaar, Dorpsstr. 62, toek. adres: Zijlsingel 6, Leiden; Pe trus Canisius Lambertus Gerardus van der Pol, 36 jaar, Regoutstraat 6, Gouda, en Antonia Gerarda Maria Timmers, 24 jr, Prinsenlaan 23, toek. adres: Regoutstraat 6, Gouda. Getrouwd: Petrus Johannes Slewe 20 jaar, en Jacoba Margaretha de Mooij; toek. adres: Formosastr. 40 a Leiden; Herman Weima, 25 jaar, en Johanna v. Kalkeren, 21 jaar, Bad hoevedorp, Sperwerstraat 11. Overleden: Egbert Nicolaas Peter Schroten 35 jaar; Adriana Joh. M. AUTO IN BESLAG GENOMEN Een aanrijding veroorzaken en doorrijden wordt als een kwalijke zaak beschouwd. Daarom kende de Alphense politie vannacht omstreeks half twaalf geen pardon, toen een Alphenaar op de :>teekterweg een te genligger ramde en er met gas op de plank vandoor ging. De politie was evenwel snejler. De auto werd achterhaald. De bewering van de chauffeur, dat hij niets van een aan rijding afwist, hield geen stand meer, toen men de bestuurder op de be schadigde voorkant van zijn wagen wees. De auto is door de politie in beslag genomen. De bestuurder, zo blijkt achteraf, oordeelde het het ver standigst om door te rijden, daar hij niet verzekerd was. alkemade DE KAAG WEER IN DE RAAD? Naar wij vernemen is door het be danken van enkele candidaten uit Roelofarendsveen inzake de vacatu re van het raadslid C. v- d. Meer aan de heer W. C. J. Versteege uit de Kaag toegestaan wederom eer. e.v. benoeming als raadslid te aanvaar den. Dit houdt in dat dë Kaag we derom in de Raad van Alkemade vertegenwoordigd wordt. Benoemd. In de vacature W. F. A. de Leeuw is tot hoofdcommies ter gemeentesecretarie ingaande 16 sept. a.s. benoemd de heer P. Th. M. Bra- ma uit Monster. Raadsvergadering Naar wij ver nemen ligt het in de bedoeling, dat de eerstvolgende openbare raadsver gadering gehouden wordt op 14 aug. bodegraven Geslaagd. Voor het Midden standsdiploma „Algemene Handels kennis" slaagden de volgende can didaten: Mej. B. Röling en de heren W. Knecht, J. Schouten, A. Burg graaf en C. Voorn. Voor het diploma Kantoorstenografie in de Nederlandse taal slaagden de dames: L. v. Rijn, A. v. d. Sluis, A. v. d. Heuvel, M. Hoogenbopm en G. v. Velzen. Voor het diploma Machineschijven slaagden de dames: A. Verstoep, J. Voordouw, A. Walraven. A. de Vos, W. v. d. Laan en de heer A. Hoogerwerf. Voor het diploma Nederlandse Handels correspondentie slaagden nog Mej. H. Streefkerk en de heer P. Rietveld. Ook deze candidaten werden weer opgeleid door het Instituut VABOS. Duivensport. „De Snelvlucht" heeft deze week deelgenomen aan een vlucht vanaf Vilvoorde over een afstand van 131 km. Deelgenomen werd door 142 duiven, die gelost wer den om half 10 's morgens. De eerste duif kwam in Bodegraven terug om 12.13.20, Gemidelde snelheid 801 me ter per minuut. De prijzen werden als volgt verdiend: A. B. Zuurveen 1, 4; J. D. van Rijn 2, 3, 6. 7, 10, 11, 19; C. v. d. Heyden 5; G. Nagel 8; K. Stik- kelroen 9; N. van Ben rem 12; T. G. Louwen 13, 16; T. Sterk 14; P. Zeil- stra 15; A. B. de Vos 17, 20; J. Sterk 18. Ook werd door deze vereniging deelgenomen aan het concours van af Bordeaux, over een afstand van 896 km. 24 Bodegraafse duiven wer den in de Franse stad-gelost. De prij zen vielen hier als volgt: G. Nagel I, 2, 7; T. G. Louwen 3, 5; J. D. van Rijn 4, 6; T. Sterk 8. C. Nagel wist als eerste Fondkampioen te eindigen met 2900 punten hazerswoude Wat in het vat zit. De reeds eer der vastgestelde rugbywedstrijd tus sen Hilversum en 't Gooi is tot nader order uitgesteld. Wanneer de gras mat op het gemeentelijk sportter rein weer in goede conditie verkeert, zal alsnog een speeldatum worden vastgesteld. Geen training. De Groenendijk van der Voort, 61 jaar; Dirk Johann De de Wilde, e.v. Grietje Oorlog, 63 jaar; Jannetje van der Doe, 76 jr. wed. L. van der Linde; Bertha Ploeg 85 jaar, e.v. Gerh. Fabius. zoeterwoude Geslaagd Aan de modevakschool in de Zuidbuurt slaagden voor het examen coupeuse: Carla v. Gent, Ria v. Latum. Voor costumière: A. Haagen, R. v. d. Ham, E. Heeemskerk, A. v. d. Krogt, R. Luiten uit Stompwijk, N. Wolvers, A. Olsthoorn, T. v. Santen uit Stompwijk, A. Turk, B. d. Vette, R. v. Veen, G. Versteegen. „Zoon van Amerika" Ri chard Wright Uitg. Ad. M. C. Stok, Zuid-Hollandse Uitg. Mij., Den Haag. In een vertaling van mevr. mr. A. W. Ebbinge-van Nes is thans een her druk van het standaardwerk van de onlangs overleden auteur Wright verschenen. Deze roman, die hanaelt over de vrijheidsstrijd van het zwar te ras in Amerika (thans weer zeer actueel helaas) tekent het leven van de negerjongen Bigger Thomas, die met zijn moeder, broer en zuster in één enkele kamer woont Na ver scheidene malen met de politie en een kindergesticht in aanraking te zijn geweest, krijgt hij als chauffeur een baan bij een goedwillende blanke familie. Door omstandigheden gedre ven begaat hij hier een moord op de dochter des huizes. Ondanks dat hij de sporen verwijderd (radikaal) wordt hij na enige dagen toch na een spannende vlucht gegrepen. Dan volgt zijn berechting. Het boek geeft op een zeer goede wijze de innerlijke strijd van deze neger-moordenaar weer. Maar be langrijker is dat de auteur óp mees terlijke manier de achtergrond van de daad beschrijft en niet alleen van dit geval, maar de hele verscherpte houding blank-zwart. Vooral de ver dediging tijdens het proces is mees terlijk. Dit boek (prijs 9.75) is waard door volwassenen gelezen te wórden. „Spionage verhalen" Kurt Singer Uitg. Prisma. Een dertiental spionageverhalen met politieke achtergrond, waarvan sommige meer andere minder bekend zijn in dit boekje bijecngèbracht door Kurt Singer, die op spionagegebied geen onbekende is. se tafeltennisvereniging „Slagvaar dig" en de voetbalvereniging „St. Bernardus" nemen volledig vakan tie. De tafeltennissers vangen op 31 augustus weer aan met de training in het parochiehuis, terwijl de voet ballers op 25 augustus weer op het terrein worden verwacht. R.K. school 't Zwaantje. Het bestuur der R.K. school in het Zwaan tje - de Banneuxschool - heeft het gemeentebestuur een verzoek om medewerking doen toekomen voor aanschaffing van boeken en leermid delen Het betreft hier de vakken le zen, rekenen, Nederlandse taal, ge schiedenis, aardrijkskunde, natuur kunde, zingen, tekenen en godsdienst. Op de Banneuxschool zijn er voor genoemde vakken in het geheel géén of wel verouderde boekjes. Boven- dein komt het voor. dat de in ver- schilllende klassei gebruikte boekjes niet op elkaar aansluiten. Vóór de samensmelting van de jon gens- en meisjesschool in 1958 hiel den de twee verschillende scholen er twee uiteenlopende onderwijsme thoden op na. Bovendien waren de scholen toen al slecht voorzien van leermiddelen. In 1958 verleende de gemeente reeds haar medewerking bij de aan schaf van de allernoodzakelijkste leerattributen, terwijl de verouderde boekjes toen echter nog niet werden vervangen. Omdat het college van B. en W. de mening is toegedaan, dat de normale eisen niet worden overschreden, ad viseert zij de gemeenteraadsleden om vanavond tijdens de raadsvergade ring de gevraagde medewerking te verlenen. koudekerk Geboren. Willemina Maria. d.v. W. van Egmond en van C. J. Bos. langew/var Voetbalwedstrijd reis bejaarden. Zaterdagavond om 7 uur wordt op het Altiorterrein de jaarlijkse wed strijd gespeeld ten bate van de reis voor bejaarden en invaliden. Het zal een ontmoeting zijn tussen Altior 1 en SVOW 1. Voetballiefhebbers zul len kunnen genieten van een span nende wedstrijd. Er wordt gerekend op een groot aantal bezoekers, zodat Altior evenals vorige jaren weer een flinke opbrengst ten bate van dit mooie doel aan het comité zal kun nen afdragen. Niemand heeft vrije toegang tot deze wedstrijd. Dus le den zowel als donateurs worden ver zocht entree te betalen.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2