Weerbericht Huldiging van dierenbeschermer mr dr W. Hugenholtz uit Leiden Het weer in Europa DINSDAG 25 JULI 1961 DE LEIDSE COURANT Op 26 augustus a.s. welke dag tot „dierenvriendendag" is geprocla meerd zal mr. dr. W. Hugenholtz, de bekende direnbeschermer, in hotel Oud-Leusden te Leusden worden ge huldigd. Hierbij zullen onder meer aanwezig zijn leden van de Neder- landsche vereeniging tot bescherming van dieren, leden van de Sophia- vereniging, van de anti-trekhonden- bond, van het Jack-Londonverbond, van de anti-vivisectiebond, van de Driebergse vereniging voor dieren bescherming „kennis en bescher ming", van de politiebond ter be scherming van dieren, alsmede ge organiseerde en ongeorganiseerde dierenvrienden uit alle delen des lands. Het initiatief tot deze huldi ging werd genomen door de heer L. Fokkema, industrieel te Driebergen, die reeds lang een grote bewondering koestert voor het werk op dieren- beschermingsgebied, dat mr Hugen holtz nu al veertig jaar lang geheel belangeloos verricht. De heer Fokkema besloot zijn be wondering in een daad om te zetten, toen de minister van justitie, mr A. C. W. Beerman, bij de behandeling van het ontwerp dieren wet in de Eerste Kamer der Staten-Generaal, de heer Hugenholtz lof toezwaaide voor zijn aandeel in de tot standko- ming van dit project. Hij riep toen eerst de mr. dr. Willem Hugenholtz- stichting in het leven, waarvan de statuten onder meer bepalen, dat de revenuen van het stichtingskapitaal elk jaar zullen worden besteed voor dierenbescherming in de ruimste zin des woords. De stichting blijft voor Gistermiddag zijn drie Duitse bad gasten in zee bij Scheveningen in moeilijkheden geraakt. Het waren de 32-jarige slijper W. P. uit Muhlen. ramede, de 17-jarige doktersassisten te I. C. en de 17-jarige typiste C. M., beiden uit Rheinhausen. Ze geraak ten in een muistroom en hebben het strand niet meer kunnen bereiken, omdat ze de zwemkust niet voldoen de machtig zijn. Drie leden van het politie-stranddetachement haalden het drietal uit zee. OMGEKOMEN IN BEIEREN Bij een verkeersongeval op een autoweg nabij de stad Memmingen in Beieren, is gisteren de 20-jarige W. v. Gils uit Goirle om het leven gekomen. De 21-jarige R.. Donders uit Tilburg werd bij dit ongeluk ernstig gewond. Het tweetal, dat op een scooter 'n vakantiereis door Zuid-Duitsland maakte, botste tegen een voor hen rijdende personenauto, die remde. Een achteropkomende vrachtwagen kon hen niet meer ontwijken. Van Gils was op slag dood. Donders werd met zware verwondingen" opgeno men in een ziekenhuis te Memmin gen. Hij is thans buiten levensge vaar. KONINKLIJK GEZIN MET VAKANTIE. H.M. de Koningin, Z.K.H..Prins Bern- hard en H.H. K.K. H.H. de Prinses sen Beatrix, Margriet en Marijke zijn vanochtend om kwart over elf per vliegtuig van Soesterberg vertrok ken voor een vakantieverblijf in de villa te Porto Ercole in Italië. Eind augustus wordt het Koninklijk gezin weer in Nederland verwacht. (H.K.H. prinses Irene verblijft op het ogenblik, zoals bekend, in Mexico). Een auto, die werd bestuurd door de negentienjarige, uit Amsterdam afkomstige Cornelis Meijer, is maan dagmiddag op de Boulevard Miche- let, in Marseille, in botsing gekomen met een andere auto. Meijer en een naast hem zittende 22-jarige Am sterdammer werden ernstig gewond. Zij zijn naar een ziekenhuis in Mar seille overgebracht. Even ten zuiden van de vuur toren van Eierland op Texel is maan dagmiddag de 22-jarge IC. A. Buist uit Eist (Overbetuwe) in de Noord zee verdronken. Het stoffelijk over schot kon spoedig worden geborgen. Gisteravond is de 63-jarige bromfietser G. A. Koorn uit Am sterdam op de brug over het Mer- wedekanaal te Diemen in botsing gekomen met een andere bromfiet ser. Hij is opgenomen in het Wilhel- mina Gasthuis, waar hij later is overleden. Getuigen van dit onge val wordt verzocht zich in verbin ding te stellen met de rijkspolitie te Diemen. dit doel vanzelfsprekend gaarne gif ten en erfstellingen tegemoet zien. In de tweede plaats stelde de initia tiefnemer de huldiging op 26 augus tus vast. Hierbij zal mr dr Hugen holtz een bescheiden herinneringsge schenk worden aangeboden door „een commissie van drie", alsmede een chèque voor de bovengenoemde stichting, ter waarde van het thans voor deze stichting ontvangen be drag. Daarna zal de heer Hugenholtz worden toegesproken door jonkheer I. F. den Beer Poortugael, burge meester van Veere, en door dr H. A. ten Bruggencate te 's Gravenhage, die tot zijn beste vrienden behoort. Vervolgens zullen de heren Rinke Tolman en D. Gijsberti Hodenpijl korte causerieën houden over de on derwerpen „ontmoetingen met die ren" en „ervaringen met dieren". De bijeenkomst wordt besloten met een gezellig samenzijn. Zoals indertijd gemeld, zal mr dr W. Hugenholtz wegens zijn over drukke advocatenpraktijk op 21 ok tober het voorzitterschap van de Ne- derlandsche Vereeniging tot Bescher ming van Dieren op een kadercon ferentie in Utrecht neerleggen. Het voorzitterschap van de door hem in 1950 opgerichte „wereldfede ratie tot bescherming van dieren" legde hij in 1958 om dezelfde reden neer. Van deze organisatie is hij thans ere-voorzitter. LEIDERDORP Raadsagenda Vrijdagavond 28 juli te 8 uur komt de raad in openbare zitting bijeen. Behandeld wordt o.a.: voorstel tot vaststelling van een verordening op het toezicht op ver pleeghuizen voorstel tot het verlenen van sub sidie in de kosten van ..omeravond- bespelingen in de Ilerv. kerk; voorstel tot aankoop van grond van de heer J. W. Barendse; voorstel tot vaststelling der exploi tatievergoedingen der bijzondere scholen over 1960; voorstel tot aankoop van grond van de heer D. Groene veld; voorstel tot het verlenen van me dewerking aan de Herv. Schoolver eniging voor het aanschaffen van hulpmiddelen voor het gymnastiek onderwijs; voorstel tot het verlenen van een bijdrage aan de provincie in de kos ten van onderhoud van de provin ciale weg 5bis; voorstel tot onderhandse aanbeste ding van de bouw van een tweede complex van 17 woningwetwoningen aan de Akkerstraat en het aanvra gen van voorschotten en steun uit 's Rijks kas t.b.v. de bouw van deze woningen. Verordening op bejaarden en verpleeghuizen. In verband met het toenemen van het aantal verpleeghuizen voor be jaarden en andere hulpbehoevenden en het gevaar daarbij voor het op treden van misstanden zijn verschil lende gemeentebesturen overgegaan tot het vaststellen van een verorde ning op het toezicht var deze in richtingen. Hiermede wordt wel vooruitgelopen op een algemeen wet telijke regeling, die in voorbereiding is, maar er moet worden aangeno men, dat deze regeling voorlopig nog niet tot stand zal komen. Het provin ciaal bestuur van Zuid-Holland heeft deze materie geregeld in een veror dening, waarbij is rekening gehouden met de reeds vastgestelde gemeen telijke verordeningen en wensen van de gemeentebesturen. Vooi gemeen ten, waar deze kwestie op 1 januari 1962 nog niet is geregeld, wordt de provinciale verordening van kracht. De overige gemeenten kunnen van 't provinciaal bestuur een verklaring verzoeken, dat het toezicht op be doelde inrichtingen op genoegzame wijze is geregeld. Teneinde voor een dergelijke ver klaring in aanmerking te komen, dient het gemeentebestuur vóór 1 september een verordening vast te stellen en op grond daarvan de ver klaring aan te vrage i. B. en W. acht het wenselijk, dat dit geschiedt en hebben daarvoor een ontwerp sy steem samengesteld. Dit berust op een aangifteplicht, waarbij de aan gevers verplicht zijn aan de burge meester en wethouders aan te wijzen personen alle gewenste inlichtingen te verstrekken betreffende de huis vesting, c.q. verpleging en verzor ging van de in het desbetreffende tehuis opgenomen personen. Indien blijkt, dat er tekortkomingen zijn of bepaalde bezwaren van de inwonen- den, dan kunnen B. en W. aan de be stuurder of ondernemer aanwijzin gen geven, die binnen een termijn van 30 dagen dienen te worden op gevolgd. Geschiedt dit niet dan kun nen B. en W. alsnog het verschaffen van huisvesting verbieden. Beroep op de raad hiertegen blijft open. Het toezicht op de gebouwen wil len B. en W. opdragen aan de dienst bouw- en woningtoezicht der ge meente. Het sociaal-medisch toezicht willen zij opdragen aan een onaf hankelijke instantie en zou hiervoor een beroep worden gedaan op de ge meentelijke geneeskundige en ge zondheidsdienst te Leiden. Tenslotte zal overtreding van de bepalingen strafbaar worden gesteld. Met deze regeling menen B. en W. voldoende mogelijkheden te hebben om tegen misstanden te kunnen optreden. Zomeravondbespelingen. Gedurende de zomermaanden van mei tot en met september wordt door de organist, de heer A. de Jong, een reeks van 9 concerten gegeven in de Herv. kerk te Leiderdorp. Behalve orgelbespeling verlenen verscheidene andere solisten hieraan hun mede werking. De samenstelling van de programma's is zodanig, dat zij geen kerkelijk, doch een meer algemeen karakter dragen. Door de heer De Jong wordt er naar gestreefd meer bekendheid te geven aan het kerk orgel. B. en W. hebben hierover ad vies ingewonnen van de culturele raad en deze gaf een positief advies omdat zü van mening is, dat de con certen op een dergelijk peil staan, dat zonder bezwaar van een cultu rele gebeurtenis kan worden gespro ken. De culturele raad is voorts van mening, dat zoveel mogelijk moet worden gestreefd naar uitbreiding van het culturele leven. Daarbij zijn in verhouding de kosten betrekkelijk gering nl. 267,25. Dit is het tekort over de 9 concerten van deze zomer. B. en W. stellen voor het advies van de culturele raad op te volgen en de gevraagde subsidie te verlenen. Aankoop grond. De deskundige van de gemeente, de heer Van Dijk, is tot overeenstem ming gekomen over de aankoop van een perceel grond, gelegen in de Bos polder, dat in het uitbreidingsplan is bestemd voor recreatieterrein. Zo lang- de gemeente de grond niet no dig heeft kan de heer Barendse de grond van jaar tot jaar blijven pach ten. Aan de heer Barendse zal behalve de grondprijs een bedrag betaald moeten worden voor het on rendabele deel van de door de ver koper nieuw aan te kopen grond, 'n bedrag als vergoeding wegens ver plaatsingskosten van de op de grond aanwezige opstallen en een bedrag wegens inkomenderving, in totaal 50.500, alsmede de belastingschade. Dit laatste vast te stellen door de Centrale Commissie voor de Ontei geningsvergoedingen te Rotterdam. Het college stelt voor tot aankoop over te gaan. Omdat de onderhandelingspogi - gen met de heer D. Groeneveld over een complex grond aan de M. P. Splinterlaan geen resultaat oplever den, besloot de raad in februari j.l. een onteigeningsprocedure aan te gaan. Hangende deze procedure zijn pogingen om tot overeenstemming te komen voortgezet. Van de rechtskun dig adviseur van de heer Groeneveld is bericht binnengekomen, dat de op levering van de grond op uiterlijk 30 september a.s. kan geschieden. Aan de heer Groeneveld zal mede gelet op het feit dat de grond pacht- vrij zal worden opgeleverd een koopsom van 24.500 moeten wor den betaald. Onderhoudsbijdrage Provinciale weg. Reeds in oktober 1956 vroegen Ge deputeerde Staten, ten behoeve van de vervroegde aanleg van Provin ciale weg 5bis, een bijdrage in de kosten van de aanleg omdat zij van mening waren, dat de aanleg voor de gemeente van belang was. De totale bijdrage voor deze weg becij ferde G. S. op 1080.— per jaar. Dit bedrag zou opgebracht moeten wor den door de gemeente Woubrugge 3/8 deel, Alkemade 1/8 deel en Lei derdorp 4/8 deel. Na overleg met de betrokken besturen hebben B. en W. G. S. medegedeeld, dat zij voorals nog geen aanleiding zagen, de raad terzake een voorstel te doen. De ver vroegde aanleg van de onderhavige weg leken B. en W. voorlopig illu soir. Nu de Rijksweg 4a geheel voltooid is, is de Provinciale weg 5bis ook voor de gemeente van belang gewor den en derhalve stellen B. en W. voor, op een herhaald verzoek van G S. voor een bijdrage voor deze weg, alsnog in te gaan en 4/8 deel van de bijdrage, zijnde f 540.per jaar, bij te dragen in de onderhouds kosten. Bouw 17 woningwetwoningen. Voor het bouwen van de 17 wo ningwetwoningen, aan Leiderdorp voor 1961 door G. S. toegewezen, is door B. en W. contact opgenomen met de fa. Noorlander Zonen te Leiden, die ook de overige woning complexen in het Doeskwartier heeft gebouwd. Deze firma is bereid de woningen te bouwen tegen een aan nemingssom van 253.730. Het col lege vindt deze prijs acceptabel en stellen voor de bouw aan genoemde firma op te dragen. Voor het verkrij gen van de financieringsmiddelen voor de bouw- en grondkosten stel len zij voor op grond van de bepa lingen van de Woningwet voorschot ten uit 's Rijks kas aan te vragen en te aanvaarden en wel voor de grondkosten in verbard met het exploitatie-tekort van complex VI van het Gemeentelijk Grondbedrijf een zo hoog mogelijk bedrag, en voor de bouwkosten een bedrag van 270.220,48. Tevens zal van het Rijk een bij drage worden gevraagd in het jaar lijks exploitatietekort. Deze bijdrage is voorlopig geraamd op 4491,04. De huurprijs is eveneens voorlopig berekend op f 16.55 per week. Ten slotte delen B. en W. mede, dat het hier alle woningen van het type A betreft, derhalve bestemd voor de huisvesting van 9 personen. Marktberichten LEIDEN, 25-7. Vette varkens - Er zijn aangevoerd 127 vette varkens. Notering per kg levend gewicht: Zware varkens: geen notering; lich te varkens 188-192; slagersvarkens: 192-197; zeugen: 155-168. De handel was redelijk. ROTTERDAM, 25-7. Veemarkt Totale aanvoer 3329; weekaanvoer 5410; vette koeien 230, gebruiksvee 938, vete kalveren G00, graskalveren 305, nuchtere kalveren 354, varkens 10, lopers 101, biggen 58, paarden 73, veulens 29, schapen 588, geiten 43. Prijzen: vette koeien 320-345, 280- 315, 260-275; vette kalveren 285-295, 250-285, 220-250; graskalveren 460, 360, 260; nuchtere kalveren 80, 68, 56; lopers 130, 110, 95; biggen 80, 70, 55; sl.paarden 270, 260, 240; schapen 140, 110, 100; lammeren 110, 90, 80; kalf- en melkkoeien 1290, 1160, 990; vare koeien 940, 75'), 650; vaarzen 960, 760, 670; pinken 610, 500, 420. Vette koeien, aanvoer gewoon, han del lui, prijzen onveranderd; vette kalveren, even minder, goed, onge wijzigd, prima's boven notering; graskalveren, iets groter, tamelijk, constant; nuchtere kalveren, wat kor ter, willig, prijshoudend; lopers en biggen, wat kleiner, kalm, lopers niet geheel prijshoudend; sl.paarden, als vorge week, stroef, iets gedrukt; schapen en lammeren, groter, stroef, onveranderd; kalf- en melkkoeien, iets meer, kalm, vast; vare koeien, tamelijk, redelijk, prijshoudend; vaarzen en pinken, wat ruimer, iets levendiger, goed prijshoudend. BODEGRAVEN, 25-7. Kaas Aanvoer 95 partijen. Noteringen: le kw. 2.15-22.20; 2e kw. 205-2.14; ex tra kw. 2.49. Handel kalm. ROELOFARENDSVEEN, 24-7. Bloemen Ornithogalum 30-56, Colvilleis 25-63, Lathyrus 18-27, As ters 16-29, Liatris 22-52, Goudsbloe men 14-23, Dahlia's 21-68, Montbre- ta 30-35, Gladiolen 55-90 per bos. Chrysanthen geplozen: White Hope 16-24, Delightfull 15-19 p. stuk. Am. Anjers: Rode sim 10-17, Rose sim 11- 17, Witte sim 11-14, G.J. sim 15-16, Skyline 22, Fanfare 12-16, Tangerine 16-20, Brenner 9-11, Harvest moon 13-16. Rozen 10-26, id. Super Star 26-51 per stuk. Groente snijbonen I 160.00- 20.00, id. II 150.00-170.00, idem stek 70.00-125.00, dubb. stambonen 85.00- 125.00, tuinbonen 10.00, kropsla 3.50- 8.00, tomaten 34.00-87.00, komkom mers 13.00-29.00. Augurken C 109.00, id. DA 107.00, id. D 104.00, id. E 75.00, id. CD 80.00-82.00 per 100 kg. TER AAR, 24-7. Groente Augur ken C 95, Da 94, D 96, C-D 77, E 71, C-D-II 47, C-D groot 27, alles per kg. (Meegedeeld door het KNMI. Geldig van dinsdagavond tot wdensdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur) AF EN TOE ZON Droog weer met af en toe zonneschijn en opnieuw iets ho gere temperaturen. Matige, aan de kust vrij krachtige zuidwes telijke wind. De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: TE KOOP Buta-gasstel en -oven, Beckers kolenhaard, ledi kant met spiralen bed, gang -en traplopers, grote cocosmat, eiken tafels en antieke secretair. 's Avonds te bevragen bij A. VOORN Simon v. Capelweg 147 Noorden. LERAAR zoekt in Leiden KAMER liefst met zon, per 1 sept. a.s. Brieven onder no 806 bur. van dit blad. 3? Net persoon met veel veel vrije tijd vraagt thuiswerk of iets anders. Brieven onder no. 818 bur. van dit blad. ■3? Biedt zich aan jongen 14 jaar, om in het textiel- vak te worden opgeleid. Hans v. Gerven, Heren straat 136, Voorhout. 18 bouwkundige opl. VMTO, 5 j. MSG, V» jaar tekenkamer, lVi jaar tim meren, zoekt afwisselend werk, geen tekenen, b.v. timmeren, calculeren, ass. opzichter enz. omgeving Leiden. Br. onder no. 810 bur. van dit blad. 3T Gevraagd nette jongen 12-16 jaar voor de tuin. Ook gedurende de vacan- tie. G. v .d. Hulst, Leidse- weg 388, Voorschoten. 2" Gevraagd meisje tot 17 jaar, halve dagen. Loon enz. nader te bespreken. Mevr. A. v. d. Hoek, Hoge Riindijk 165, Zoeterwoude, tei. 24850, Leiden. VIERDAAGSE TE NIJMEGEN tweede marsdag 2" Woning van uw schoor steen maken de kraaien. Gevolg: straks kolendamp en rook. Onze speciale kraaienkorven voorkomen alle narigheid. Jac. Stou ten, mr. schoorsteenveger sinds 1875, Schelpenkade 23. telef. 21751. Hangkasten, legkasten, keukenkasten, „Wienese' ladders, trappen en stei gers voor aannemers, tim merlieden loodgieters en schilders. Fabrieksprijzen Hout, board, triplex, lijs ten. Komt eens vrijbfij- venijd kijken en prijs vra gen. „De Houthal", Hoge- woerd 99, tel. 22536. •3? Ras zuivere poedels, klein model, 7 weken. Bakker, Rijnsburgerweg 93, Leiden ,tel. 33746. 3? Alle onderdelen, acces soires, banden enz. voor uw bromfiets, motor en scooter H. Walenkamp Zonen, Caeciliastraat 5--§ (Turfmarkt), Leiden, tei. 01710—20050. N.V. Nederlandse Maatschappij tot Financiering van Huurkooptransacties „NEMAFI" te Leiden, vraagt voor spoedige indiensttreding: a. een ASSISTENT voor de Mechanische Administratie, leeftijd 16-17 jaar. De opleiding geschiedt in ons bedrijf. b. TYPISTES voor de Korrespondentie-afdeling. c. ADMINISTRATIEVE KRACHT voor de afd. Boekhouding. Voor deze functies is een M.U.L.O. diploma gewenst, doch niet vereist. d. een JONGSTE BEDIENDE (mnl. of vr.). Aanmelden mondeling of schriftelijk, Rijnsburger weg 3 te Leiden. Tel. 01710 - 30875 - 24362 - 34165. 21 Strandvliegers 69 cent. Viegtuigmodel met draai ende vleugels, compleet met touw. Alleen met in levering van deze adver tentie geheel compl. v. 69 ct. I.V.A., Haarlemmerstr 48, Nova, Noordeinde 43 Leiden. 3? Gulf-smeerstation. Se rieuze aandacht voor uw kostbare auto. Gulf-servi- ce, Verdamstraat 6. 2 10 Rijlessen voor 47.50 in nieuwe Renault Dau phine 1960 Erkende bonds-autorijschool „Ire ne" Gediplomeerde in structeurs, Boddens Ho sangweg 52, Woubrugge tel. 286: Leiden tel. 26753 2* Help! Help! Voor een keurige alleenst. dame zoek ik een onderkomen. Hetzij één of twee kamers met mogelijkheid van ko ken of iets van gelijk ge halte. Veel spoed! Brieven onder no. 802 bur. van dit blad. 16. 2* Woningruil. Aangeb. benedenhuis omg. Zijlsin gel, bev. 3 kl. kamers, achteringang en schuur. Gevr. groter huis. Brieven onder no. 807 bur. van dit blad. Scooters. 7 in zeer goe de staat verkerende Ves- pa's 1958; 2 Lambretta's. zo goed als nieuw; 1 NSU prima. Voll. garantie, fi nanciering. Gebr. Huisman Hogewoerd 6668, Leiden, tel. 31292—22962. 2* 'n Foto Is altijd 'n wel kom geschenk! Foto-stu dio Koopman. Hooigracht 96 tel. 31701 maakt voor U mooie, vlotte brief kaartfoto's, vanaf 3.75 oer 3 stuks; pasfoto s vanaf 1.per 3 stuks. 2* Te leen gevraagd. Par ticulier met vaste positie vraagt voor direkt 3000 te leen. Hoge tegenwaarde. Brieven onder no. 818 bur. van dit blad. 2* Woensdagmarkt. Al onze pracht Kwal. mooi super wit rib herensport- goed geprobeerd? Het goed dat zo mooi blijft in de was. Nu alle maten 198, Hoek Stadhuisplein. Japie. 3? Woensdagmarkt. Grote opruiming bij Japie. Grote frisse badlakens, de laat ste geen 598 maar 298. Laatste heren poloshirts, korte mouwen geen 789 maar 298, teenager hemp- jes. Hoek Stadhuisplein. Japie. 3T Woensdagmarkt. Grote opruiming by Japie. Da messlips 89, drie stuks voor twee gulden. Leuke heren ankiets drie paar voor twee gulden. Char- meuze jupons 125, thee doeken, washandjes, slo- Ïen. Hoek Stadhuisplein, apie. 3? Door verkoop effecten enige beleggingshuizen gevraagd. Leiden, Haar lem of omgeving. Br. on der no. 763 bur. van dit bl. 2* Te koop aangeboden 'n mooie, goed onderhouden Fiat 1400. prijs ƒ900.-. Burg. Vernèdepark 12, Voorschoten. 3? R.K. weduwe zoekt een vriendin om gezellig mee om te gaan liefst tussen de 60 en 65 jaar. Br. onder no. 817 bur. van dit blad. 3? .Rosine' geeft de hoog ste prijs voor goud, zilver en juwelen Grote keuze in verlovingsringen, gou den. zilveren en verzil verde artikelen. Het adres voor alle reparaties en uurwerken. Steenstraat 16, telef. 26854. 2* 5 nieuwe stationaire benzinemotoren Briet Stratton, zeer geschikt v. inbouwboot of waterpomp installatie. Gebr. Huisman, Hogewoerd 66--68, Leiden, tel. 31292—22962. 3P Borgward een klas apart. Dealer: Gebr. Van IJlden, Verdamstraat 6, te lef. 23041. Morgen: de H. Moeder Anna, moe der van de H. Maagd. Men zal in de Bijbel vergeefs zoe ken naar de naam van Moeder Anna of van Joakim, haar echtgenoot. Ze worden er niet in genoemd. Hun le ven staat beschreven in het z.g. „evangelie van Jacobus", dat uit de 2e eeuw dagtekent en door de Kerk nooit als „geïnspireerd" is aangeno men. De overlevering is echter zeer oud. Volgens die overlevering was zij een vrome vrouw, maar om dat te weten hebben wij geen schrifelijk getuigenis nodig! Dat getuigenis is haar dochter Maria. Iedereen is er mee vereerd, als zyn ouders geëerd worden. Ook Maria! Moeder Anna is bovendien de grootmoeder van onze Heer. Deze verwantschap in de rechte lijn heeft haar sinds onheug lijke tijden een hartelijke verering bezorgd, eerst van de Oosterse, later (4e eeuw) ook van de Westerse chris tenheid. 3? Goldmaster sportfiets (het succes van „Goed Kamp"), geheel compleet 119.75. Vraagt prospectus aan: Mercury Holland Agency. Prinsegracht 101. Den Haag. 2* Goedkope kop en scho tels!! Zes stuks voor 3.98. Mooi hoog model met mo derne streep decors. Zes verschill. kleuren. Prima eerste keus-kwaliteit. IVA Haarlemmerstr. 48, Nova, Noordeinde 43, Leiden. 3? Plastic sportbal 89 cent. Extra grote maat, ongeveer 62 cm omtrek. Vastgestelde prijs 1.29. Nu met deze ad vertentie voor 89 cent. IVA, Haarlemmerstraat 48, Nova, Noordeinde 43, Leiden. 2* Wat kost hetbed denreparatie? 1-pers. v a 18.50; 2-pers. v.a. 24.90 mq damast. Desgewenst in eèn dag gereed. De 3 Eenen, Haarl.straat 111, tel 23867. 3? Stokvis damessportrij- wiel en -herensportrijwiel, tevens meisjes- en ion- gensrijwiel, leeftijd 7-10 jaar. invalidewagen, in goede staat voor 95, JLO motor met wiel 75, ge schikt voor bakfiets. Le vendaal 47 hoek Oranje- boomstraat. 3T Te koop van particu lier Peugeot 203, 1953 in zeer goede staat, zeer mooie bekleding, deskun dig onderzoek toegestaan. Celebesstr. 2, Oegstgeest. 2* Motorvletje plus-minus o ton te bevragen bij W. Hölscher, Roelofarends- veen, tel. 417. 3? Gitaren mooi van toon en kwaliteit 25 en 30. Pickup 25. Staande sa- lonkast met pickup 60. Tevens gevraagd platen 45 en 33 toeren. Muziekh. W. Grönloh, Burgsteeg 9, Lei den. 2* Aangeb. wegens aan schaf nieuwe, Sparta mo torrijwiel 125 cc. In goede staat 70.-. V .d. Waalsstr. 28, Leiden. 2* De grootste sortering onderdelen. accessoires, banden, enz. voor uw bromfiets, motor en scoo ter vindt U in het maga zijn van H Walenkamp Zonen. Caeciliastraat 59 (Turfmarkt), Leiden, tel. 01710—20050. HELSINKI zw. bew. 20 7 STOCKHOLM zw. bew. 21 12 OSLO zw. bew. 15 13 KOPENHAGEN zw. bew. 18 11 ABERDEEN regen 19 10 LONDEN zw. bew. 24 12 AMSTERDAM zw. bew. 19 14 BRUSSEL zw. bew. 19 11 LUXEMBURG onbew. 17 8 PARIJS onbew. 23 9 BORDEAUX onbew. 28 14 GRENOBLE onbew. 25 12 NICE onbew. 25 18 BERLIJN geh. bew. 17 12 FRANKFORT onbew. 20 6 MüNCHEN onbew. 22 9 LOCARNO onbew. 25 1 WENEN zw. bew. 22 10 INNSBRUCK h. bew. 26 13 ATHENE onbew. 25 ROME onbew. 31 16 AJACCIO 1. bew. 28 15 MADRID onbew. 32 19 MALLORCA 1. bew. 33 23 LISSABON onbew. 29 20 PAUZE PUZZEL No. 533. Horizontaal: 1 gezamen lijk verteer, 4 vlaktemaat, 7 water in België, zijtak Maas., 9 stad in Al gerije, 11 voegwoord, 12 hond, 13 meisjesnaam, 14 voornaamw-, 15 zwemvogel, 16 lyrisch gedicht, J7 boom, 19 wachtplaats. Verticaal: 1 gebod, 2 stadje in 't N. van Hongarije, 3 jongensnaam, 5 goedertierenheid, 6 oude vlaktemaat, 8 teken, 10 hoepel, 13 schoen vorm, 15 nobel, 18 per expresse (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing no. 519. Horizontaal: 1 harp, 4 Best, 8 ora, 10 Leo, 11 Ne, 12 bak, 14 M.O., 15 maart, 17 ter rein, 19 Polen, 21 as, 23 net, 24 Ta, 25 rat, 27 vel, 28 knap, 29 berk. Verticaal: 1 hond, 2 are, 3 ra, 5 el, 6 Sem, 7 toon, 9 Haarlem, 12 baron, 13 kreet, 15 mep, 16 tin, 18 bark, 20 valk, 22 San, 24 ter, 26 Ta, 27 V.E. PUIST Er is haast bij!

Leidse Courant | 1961 | | pagina 3