Leidse botanici beklimmen als eersten het Cycloop-gebergte GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN DINSDAG 25 )UL1 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 eerd door de Nederlandse Organisa tie voor Zuiver-Wetenschappelijk Onderzoek. Voor zover kan worden nagegaan, aldus prof. Lam die zojuist bericht van de expeditie heeft ontvangen, is dit de eerste maal, dat de bovenge noemde toppen zijn overwonnen. Uit mededelingen van de plaatselijke be volking zou kunnen worden afge leid, dat wat wij „De Cycloop" ple gen te noemen, door de bevolking met de naam „Baloko" wordt aange duid, maar of dit voor het gehele gebergte geldt, is onzeker. Bij zijn exploratie in 1954 had dr. Van Royen begrepen, dat „Baloko" de naam van de hoogste rug was met toppen, waarvan de hoogten boven de zee op de kaarten als 2160, resp. 1900 meter zijn opgegeven. Men heeft thans gevonden, dat die getallen juist zijn. De twee hoogste toppen, dicht bij elkaar aan de oostkant van het gebergte gelegen, heten resp. tvara (de oostelijke) en Raveni en bereiken slechts hoogten van suc cessievelijk 1700 en 1880 meter Het is onbekend of zich westelijker nog hogere toppen bevinden, maar dit is niet waarschijnlijk. Er werden twee bestijgingen ver richt, beide door uitzonderlijk goed weer begunstigd- de eerste op 23 m- ni, waarbij alle drie deelnemers met enige inheemse gidsen en dragers de Rara bereikten, terwijl twee gidsen er in slaagden ook de Raveni te be klimmen. De tweede bestijging was op 4 juli, waarbij dr. Van Royen en de heer Dijkstra, in gezelschap van twee enthousiaste militairen van de Koninklijke Luchtmacht, de Rara beklommen, terwijl de heer Dijkstra als eerste Eurooeaan dezelfde dag ook de Raveni bereikte en de hoogte van 1880 meter bevestigde. Naar wij van umf. dr. H. J. Lam, hoogleraar in de systemische plant kunde aan de Rijksuniversiteit te Leiden en directeur van het Rijks herbarium alhier vernemen, is de botanische exploratiegroep van dit herbarium er in gestaagd dc hoogste toppen van het cycloop-gebergte na bij Hollandia op Ned. Nieuw-Guinea te bestijgen. Deze groep bestaat uit dr. H. Sleumer, dr. P. v. Royen en de ambtenaar bij het boswezen, de heer J. Dijkstra. Deze expeditie, waarover reeds eerder publikaties zijn verschenen, wordt gesubsidi- DOCOS op het N.K.S.-kamp te Vught Maandag 24 juli. Gisteravond om 8 uur werd het kamp geopend door de hoofdkamp leider, de heer J. Smeding uit Lei den, met de gebruikelijke speech en het hijsen der vlaggen van de tien verenigingen, die deze week de ten ten aan de Bréantélaan te Vught bevolken. Deze clubs zijn: Blauw zwart, Wassenaar (3 elftallen) S.V. L.V., Voorschoten (3), Roda. Raalte (2), Swift, Roermond (2), O.W.B., Oud-Zevenaar (1), Velo. Wateringen (1), V.NX. Leiden (1). St. Martinus, Amstelveen (1), Esto, Bodegra ven (2) en DOCOS (3). DOCOS komt uit met één B en twee C-elftallen. Het B-elftal is in gedeeld bij Blauw-Zwart, S.V.L.V., Roda, Swift en O.W.B. en DOCOS C 1 en C 2 bij Swift, St. Martinus, S.V.L.V., Blauw-Zwart. Esto 1 en Esto 2. De eerste groep speelt een hele competitie, waarschijnlijk op één der velden van stadion „De Vliert" in Den Bosch en groep twee speelt een halve competitie op een vlak bij het kamp gelegen terrein. Na de traditionele, onrustige nacht werden wij om kwart voor zeven ge wekt, om half acht volgde de H. Mis opgedragen door de kampaalmoeze nier, Pater Van Mill, die wij reeds kenden van vorig jaar. Na het ont bijt werd een aanvang gemaakt met de sportwedstrijden. De eerste resul taten konden weer genoteerd wor den en bij het doeltrappen het eerste onderdeel van de vierkamp waren van DOCOS B. Ton van Dinten en Ronnie Kamphuis de besten met resp. 14 en 13 punten. DOCOS C 1 en C 2 begonnen met verspringen en op dit nummer waren Huub Toe bosch (3.45 m) en Gé Lovink (3.40 m) van C 1 en Jos van Kempen (3.50 m) en Leo Kamphues (3.40 m) van C 2 de besten. 's Middags is de gehele groep gaan zwemmen in „De IJzeren Man". Op 't ogenblik komt men weer in groep jes terug in he tkamp, in de keuken kijkend, benieuwd als men is, waaruit vanavond het diner wel bestaat. Het weer is hier prima en het ziet er naar uit, dat het nog warmer wordt. De jongens zijn allen in goede welstand en vermaken zich best; daar zorgen de heer M. Kikkert en zijn staf wel voor. Morgen kunt U weer meer lezen over het wel en wee van DOCOS. Een der leiders. NOORDWIJK AAN ZEE Zwemexamens in het Golibad Mevr. Van Tilburg tien jaar instructrice in Noordwijk (Advertentie) m Verbouwing Cemsto Architect J. Niegeman te Blaricum heeft na mens de N.V. Cemsto het verbou wen van het kantoor en de maga zijnen aan de Papengracht opgedra gen aan de firma J. P. Dosker te Amsterdam voor 20.000. Winkel aan Mare Namens de heer Werkhoven van het schuimrub ber- en plastichuis heeft architect G. Scheepstra te Leiderdorp 't bou wen van een winkelpand met boven woning aan de Lange Mare 102 op gedragen aan de firma W. J. v. d. Graaf te Leiden. Geslaagd Voor het examen Li chamelijke oefening MO is te Am sterdam geslaagd d eheer R. v. d. Loos te Leiden. GEVESTIGDE PERSONEN IN DE WEEK VAN 13 T.M. 19 JULI 1961 P. H. Lok en fam., chef schuurmat be- dr., Vingboonshof 8; H. G. W. van Wijk en fam., banketbakker, Turfmarkt 9; A. B. van der Meer en fam., poelier, Groe- nesteeg 41; A. C. Buijzen en fam., arts, v. Vollenhovenpl. 23: B. du Mortier en fam., graniet werker, Vingboonshof 13; C. Lamain. apothekersassistente, de Sitter- laan 88; A. G. J. van den Broek-Bosch, Debussystr. 10; W. L. L. Hulsman, psy choloog, Joh, de Wittstr. 9; A. K. Er- wig, havenarbeider, Rijnsburgerweg 140; F. W. G. Graat, vertegenwoordiger, Joh. de Wittstr. 26; W. Aarts, militair, de Ge- nestetstr. 51a; G. C. Roos. verpleegster, Vreewijkstr. 20: D. van Bentveld, verte genwoordiger, Kam. Onneslaan 27; A. J. A. van Oorschot, onderwijzer, Heren gracht 100; R. H. J. de Vries, banket bakker, de L. de Kanterstr. 3: W. J. van Schie, 11. kraamverzorgster, le Binnen- vestgr. 30; E. H. S. Schuil, 11. verpleeg ster, Witte Singel 27; H. J. Bisschop, verpleeghulp, Mezenstr. 2; F. T. van Ma nen, de L. de Kanterstr. 3;M. J. G. de Vink, onderwijzer, Ververstr. 23; J. P. Wilkeshuis, 11. verpleegster. Rijnsburger weg 10; L. M. J. Deckers, Zoeterwoudse- weg 80: M. Boom, 11. verpleegster, Me zenstr. 2; S. Prins, machinist. Mozartstr. 2; B. Meijer-Verschoor, hulp in de huis houding. Nw. Beestenmarkt 19; R. E. Katz, Nieuwe Rijn 70; R. Baron, ver pleeghulp, Rijnsburgerweg 10; J. Lub bers, Herenstr. 126; M. M. P. van der Reijden, 11. verpleegster, J. P. Coenhof 13; J. M. Bosch, militair. Noordeinde 2a: E. P. B. Moolenbeek. militair, Noord einde 2a: W. Dantuma. Ringkade 9a; A. H. van Gent-Hardus. Plantage 14: C. Hil- lebrand, Evertsenstr. 38; A. E. van der Reijden-Monster, secretaresse. Koning- str. 13; J. Hooftman, chauffeur, Hya- cinthenstr. 23a. H. L. Folkers en fam, Potgieterlaan 25, Enschede, Wooldriksweg 12; O. M. Lui- nenburg en fam., Roomburgerln. 63, Val kenburg ZH, Hoofdstr. 99: C. T. Hart en fam., Scholtenstr. 38. Vlaardingen, Park zicht 20; C. Brenninkmeijer en fam., Breestraat 108, Boxmeer, Bocstraat 25; M. T. Jacob en fam., Schoolsteeg 15, Al phen a. d Rijn. Seringenstr. 14; K. A. M. Münninghoff en fam., v. Vollenhovenpl. 23, Nieuwer-Amstel, Galerij 70; C. L. Circkens en fam.. Galgewater 9, Alphen a. d. P.ijn, Seringenstr. 2; D. J. H. den Haan en fam., Potgieterln 13a. Valken burg ZH. ab Hoofdstraat 17; H. G. H. Alsem en fam. v. d. Hoevenstr. 1. Ede Gld, Zonneoordlaan 37; J. Egelman en fam. Magd. Moonstr. 10a, Wijde Wormer, Zuiderweg 11; F. G. de Munck en fam.. Zoeterwoudseweg 58, 's-Gravenhage, Fahrenheitstr. 309; J. Jansen en fam., Brucknerstr. 59, Epe, Asseltseweg 9; G. N. Hoffman-Tan en fam., Rijnsburger weg 140, Zwollerkerspel, Hollewandsweg 17; P. H. Alkemade en fam., Lokhorst - str. 21, 's-Gravenhage, Copernicusstraat 238; H. I. de Nie en fam., Scholtenstr. 14, Vleuten-de Meern, Rijksstraatweg 2; M. E. Mans, Raamsteeg 85, Nijmegen, van Heutzstr. 40; P. M. Bosscher, Klikspaan- weg 7. Amsterdam, J. v. Goyenkade 24 hs; M. van Veen, Klikspaanweg 13, 's-Gravenhage, Ln v. Clingendael 74; H. G. W. Vollemans-Montanus, Fred. v. Ee- denln 3, Columbia; C. Cerielo. Haarlem- merstr. 216a, Iitalië; A. Tempestoso, Maarlemmerstr. 216a. Italië: T. T. Njoo, Noordeinde 52, Zweden; M. C. Horn- beck. Houtstr. 4. Veren. St. v. N. Ameri ka; J. T. Huberts, Noordeinde 2a. 's-Gra- venhage. de Lannoystr. 68; K. Ghafoer- khan, Klikspaanweg 36, Suriname; B. ten Hove-van den Berg, G. Brandtstr. 19. Amsterdam. Linnaeusstr. 5a II; L. A. J. Hondebrink, Fagelstr. 20, Almelo, Krom mendijk la; T. Kooistra, Breestr. 123a, 's-Gravenhage. de Mildestr. 57; A. de Vogel, Levendaal 91, Leidschendam, Veurse Achterweg 133: G. Filippo, Bili- tonstr. 23a. Hardlnxveld, Giessendam, Parallelweg 51; G. Oele, de Sitterlaan 70. Dordrecht. Steegoversloot 61; T. Kingma Bolties, v. Vollenhovenpl. 54, Amsterdam. Fr. v. Mierisstr. 61 hs; H. van Rriel, Rijnsburgerweg 41, Oegst- geest, Warmonderweg 88; T. Nicolai, Rijnsburgerweg 10, Utrecht. W. v. Noort- str. 36; H. van Houten, Morsweg 88, Duitsland; W. A. J. Urban, Tib Siegen- beekstr. 6. Amerongen. Koenestr. 112; J. Ter Beek-Bek. Charl de Bourbonhof 23, Warmond, Norremeerstr. 24; Jonkvrou- we M. A. van der Does, J. v. Goyenkade 18, Arnhem, van Goijenstr. 4; A. A. van der Zwan. Maresingel la, Zwollerkerspel Kuyerhuisln 11; W. J. Tinbergen, Mors weg 4, 's-Gravenhage, van Zaeckstr. 8; H. P. W. Boer. Morssingel 9. Boskoop. Biezen 59: C. Hoogkamer. Oosterdwars- str. 5, Wassenaar, Meijboomlaan 1; P. Wiersinga. Lombokstr. 26. Valkenburg ZH, Mar Poststr. 26; B. A. G. Ensink- Beins, Le L. de Kanterstr. 11, 's-Graven hage, M. de Brauwweg 18; A. van Driel- Scheurwater, Kersenstr. 5, Zoeterwoude, Ommedijkseweg 7; J. Fokkema, Haar- lemmerstr. 195, Emmen, ab ligg. v. Ech- tenskanaal; S. H. N. Wijnveldt-Liem, Nieuwe Rijn 8, Rotterdam, Mathenesser- ln. 375b; C. de Ridder-Pasma, Boom- markt 23a. Bleiswijk, Ireneweg 2; H. T. F. Landman. Korte Mare 22; Wassenaar, Prinsenweg 24; R. A. Abrachamian, Klik spaanweg 13, Waalwijk, J. Vredestr. 55; M. B. Nieman-van Halle, Warmonder weg 33, Haarl, meer, IJstochtkade 24a. BROMFIETSERS VOOR DE BIJL. 16 Bromfietsers zijn gisteravond in Leiden op de bon gegaan, omdat zij harder dan dertig kilometer per uur reden. De politie controleerde tussen acht en tien uur. Het ingezonden stuk over de borden met wachtverbod tussen Boomgaardsteeg en Gangetje was van de hand var? de zestienjarige zoon des huizes, de heer J. Schoen makers, en niet van de heer des hui zes, die zich hiermede openlijk dis tantieert van wat er in geschreven werd. Overigens heeft ook ons een onderzoek ter plaatse de overtui ging gegeven, dat het bord een op vallender plaats nodig heeft. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes z.v. S. C. Poot en A. Hannaart; Veronica Bernadet- te d.v. J. F. de Graaf en S. Hüsch; Jacob zv. A. v. Beelen en M. Krijgs man; Matthijs z.v. M. Harte velt en J. Neuteboom; Anna Maria d.v. C. J. Hogenboom en C. M. v. Berkel; Ire ne Jacoba Petronella d.v. R. Paling en J. M. Gaastra; Robert Jan z.v. R. J. Kylstra en J. Matze; Johannes Willem z.v. J. Dool en M. de Wit; Maarten Karei Cornelis z.v. K. M. Dolman en F. M. v. Ssch; Pieternella Johanna d.v. J. W. T. v. Griensveen en M. Regeer; Irmgard Regina d v. J. Stol en A. de Ruiter; Johanna Her- mina Judith d.v. H. Molenaar en J. M. de Graaf; Amerik Willem z.v. J. v. Rijn en J. Hellenberg; Jaantje d. v. H. Eveleens en J. v. Weenen; Wil- helmina Maria d. v. J. W Bodrij en W. M. v. d. Linden; Willem Synco Michaël z.v. S. Meijburg en O. J. A. Calmeijer; Hermanus z.v. H. Hons- beek en M. M. v. d. Kwaak; Jolanda d.v. J. Petiet en A. T. v. Elten; Hen- drika Johanna d.v. J. L. Bronsgeest en P. D. T. J. Goddijn; Emmelientje d.v. W. J. Wagner en A. N. Krijgs man; Rikste d.v. E. Jager en A. van Komen; Gerritje d v. M. Hoek en H. D. Groen. Overleden: H. J. Hoeffnagel 77 j., m.; L. W. de Bruijne 27 j., m.; J. v.d. Doe 84 j., w.v. L. v. d. Linde; J. M. v. Staden 82 j., w.v. D. v.d. Wijn gaard. Gehuwd: J. A. M. Willems en J. A. M. Goddijn; G. W. J. Schouten en M. G. Waasdorp; A. J. V. Munsteren en J. Schreuder; R. A. v. d. Bos r J. Lolkes de Beer. -•> Leidse Agenda BIOSCOPEN De films in de week van 21-28 juli zijn door de KFC als volgt gekeurd: Trianon: „Tammy tell me true", a.l. Dgl. 2 30. 7.00, 9 15 u znd. 2.15, 4.30, 7.00, 9.15 uur. Casino: „Rio Bravo", 14 j. ('s Middags: „Robin Hood", alle leeftijden). Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.15, 4.30, 7.00, 9 15 uur. Lido: „lm weissen Rössl", a.l. Dgl. 2.30, 7.00, 9 15 u-; znd. 230, 4.45, 7 00, 9 15 uur. Luxor; „Jerry als ruimtevaarder", alle leeftijden. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2 30. 4.45 7.00. 9 15 uur. Studio: „Amerika zonder masker" volwassenen. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2 30, 4 45. 7 00, 9 15 uur Rex: „De verleidster van de Nijl", 14 j. (Dond.: „De levensroman van Richard Tauber", a.l.) Dgl. 2.30, 7 15, 915 u.; znd 2.30. 4.45. 7.15 9 15 uur. TENTOONSTELLINGEN Eretentoonstelllng-Lakenhai van 15 juli-4 september. Geopend dage lijks van 10-5 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: tot 1 oktober: Vang die vis! (Hoe de mens de vis te slim af is). In het „Golfbad" te Noordwijk aan Zee werden zaterdag jl. de examens ter verkrijging van het schoolzwem- diploma afgenomen. Een bijzonder gedenkwaardige dag was het voorts voor de instructrice van het bad, me vrouw Van Tilburg, die deze exa mens voor de tiende maal afnam en die dit seizoen voor het tiende jaar het grootste gedeelte van de zwem- opleiding van de Noordwfijkse jeugd voor haar rekening heeft genomen. Ter gelegenheid van dit feit werd mevr. Van Tilburg na afloop van de examens hartelijk toegesproken door de heer Grannetia, wiens kin deren tijdens hun vakanties in Noordwijk, door de enthousiaste en deskundige lessen van de jubileren de zweminstructrice, in korte tijd en met succes voor de zwemproeven werden opgeleid. De heer Grannetia liet zijn dankwoorden vergezeld gaan van enige geschenken. De heer Haakman, hoofd van de Christus Koningschool, bedankte mevr. Van Tilburg namens alle Noordwijkse schoolkinderen voor 't vele werk, door haar in het belang van het zwemonderwijs verricht, waarna ook hij haar een geschenk overhandigde. Een ontroerde zwem- lerares, voor wie deze korte - huldi ging volkomen onverwacht kwam, dankte sprekers en kinderen voor hun sympathieke woorden en mooie cadeaus en prees voorts de goede samenwerking met de Maatschappij Zeebad, de gemeente Noordwijk en de heer Boers, leraar lichamelijke opvoeding. De examens, die onder supervisie van de heer W. Roggeveen, rijks consulent voor de lichamelijke op voeding in de inspectie Leiden, wer den afgenomen, hadden 'n zeer vlot verloop en brachten vele kinderen weer de zo begeerde zwemdiploma's. Slechts in een enkel geval moesten de examinatoren een candidaat af wijzen. Geslaagden De volgende candidaten behaalden het A-diploma: Adje Vlieland, Mari an Viergever, Leon Huibers, Jan de Vres, Piet Karreman, Peter Kam- stra, Fietje Groen, Beppie Passchier, Joke v. Kan, Jaap Smit, Elsbeth v. Rijksmuseum van Ondheden: tot 20 augustus: Vierhonderd jaar Romein se bezetting. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen. Steenstr IA tot 29 okboter: Uit de kinder jaren der electriciteit (ontwikkeling van de electriciteit in de 17e, 18e en begin 19e eeuw). Academiegebouw: tot 15 augustus: Piet Retera, Waldy Vastrick en Dolf Zwerver (Tekeningen, aquarellen, schilderijen, grafiek). AVONDMISSEN St. Lodewijkskerk: donderdag 9 u., zondag 6 uur Herensingelkerk: vrijdag 9.30 uur. zondag 6 30 uur St. Leonarduskerk: zondag 7 u. n.m. Hartebrugkerk: dinsdag 7 uur, zon dag 7 uur St. Petruskerk: woensdag 9.30 uur, zondag 6 uur. St. Willibrordus (Oegstgeest): zon dag 7 uur Meerburg (Leiderdorp): zondag Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. ÏJCSE Geslaagden katholieke ULO. Van de R.K. Ulo-school „St. Domi- nicus Savio" te Lisse zijn de volgen de leerlingen geslaagd voor het Mulo- examen: Henk de Bruin, Gerard Doeswijk, Anke van Noort, Cok van der Lans, Nel Ransdorp, Rob Brox- terman. Jan v. d. Laan, Peter van Stein, Helga Schrama, Rina Grims- bergen, Joke Kaptein, Hannie v i Dongen, Corrie Dofferhof, Lucienne Theissen, Johan van Rijn, Leo Lie- verse, George Reurings, Riet Meyer, Marianne Wetter, Maja van Zeist, Ton Warmerdam, Hans van Beelen, Hans Langeveld, Cor v. d. Zwet, Kees Smakman, allen wonende te Lisse. Toos Seysener en Wim Verh even uit Hillegom. Peter Blom, Ton v. d. Kraan en Aartjan Verdegaal uit Sas- senheim. Ria Nijssen uit Nieuw Ven nep. 28 Candidaten behaalden tevens het Middenstandsdiploma. BLOEMBOLLENVEILING De aangevoerde tulpen werden graag verkocht. De p*-:;-en voor ver schillende soorten tulpen zijn oplo pend. De volgende prijzen werden besteed: Tulpen z. 12 z. 11 Paul Richter 11.95 8.90 Fantasy 10.65 10.25 Princeps 13.— 12.10 Mariëtte 8.95 Bonanza 9.75 8.60 Algiba 7.70 6.70 Prominence 14.95 11.70 Prins Carnaval 1L90 11.10 Edith Eddy 7.65 6.65 Bellona 10.90 8.80 Sulphur Triumph 10.90 7.70 Red Parrot 10.65 9.50 Korneforos 7.80 6.55 Gen. de Wet10.30 Oxford 9.25 8 15 Sulphur Cloud 10.70 7.60 Pink Glow12— 8.05 Fridtjof Nansen 9.30 7.80 Ursa Minor 8.75 8.25 K. M, Triumph 10.15 8.65 Prins v. Oostenrijk 9.10 8.70 Golden Harvest 6.75 Van der Eerden 6.10 Bijgoed: Enk. Galanthus 60 p 4.40; Colch. Autumn. Major zwaar 24. 21.50; Crocus Jeanna d'Arc z. 8/9 2.20; z. 7/8 1.20; Crocus Grand Mai- tre 9/10 1.65; idem 8/9 1.20; dem 7/8 1.15; Crocus Purpurea 11/12 6.45; idem 10 p 5.45. NOOR n WT TIT1TO WOTTT DIEFSTALLEN OPGEHELDERD In de laatst'» weken kwamen bij de politie te Noordwijkerhout zowel als te Noordwijk regelmatig aangif ten binnen van diefstal van kleding stukken van waslijnen. De dief toon de een opmerkelijke voorkeur voor badkleding en lingerie. Zondagmiddag heeft de rijkspolitie te Noordwijkerhout de hand weten te leggen op de dader. Het bleek een 35-jarige gehuwde inwoner uit deze gemeente te zijn. Een flinke hoeveel heid van bovenvermelde kleding stukken werd in zijn woning aange troffen en in beslag genomen. Tevens werden twee onlangs ge pleegde inbraken met diefstal van geld uit winkelpercelen in Noord wijkerhout en de diefstal van een fiets te Noordwijk opgehelderd. De dader bleek hier een 20-jarige onge huwde Noordwijkerhouter te zijn. Beelen, Ineke Borst, Carla Peeters, Laura Meiland, Willy Plokker, Lenie Vink, Dick Passchier, Yvonne Beuk, Yvonne Héruèr, Lida Mooyekind, Patricia Logan, Cara v. d. Drift, Mar- jo Duyndam, Annalies Duindam, Li- neke Dijkema, Stijntje v. d. Niet, Ma rion v. Bergen Henegouwen, Piet v. Ammers, Kees Caspers, Rinus Glas bergen, Jan Slagtveld, Ida v. Win- sen, Willy Hoek, Helna Dullemond, Ineke Lefferts, Els v. Oosten, Wil lem de Bruin, Hennie Wijnands, Piet Kesteren, Marian Smit, Nel Com- pier, Ria v. Abswoude, Lia Salman, Mijntje Lambers, Dries de Ruiter, Elly Rietvink, Kries Hazenoot, Lenie Duyndam, Peter Kooremen, Crick Verhey van Wijk, Menno de Jong, Nineke Bouvy, Plonia Braun, Nellie Foogendam, Yolanda Noordam, Her man Hoogervorst, Kees Deelder, El ly Rietvink, Henk Ammeraal, en M. Korteweg. Voor het B-diploma slaagden: Ma rian de Sakker, Reitze Bloember gen, Greetje Verhagen, Linda v. d. Loo, Wendy Admiraal, Ria v. d. Ploeg, Maartje Hazenoot, Gerda van Dijk, Dinie v. Nobelen, Karei Vaart jes, Yvonne v. Rijzen, Anne Marie Passchier, Rietje Groenewoud. Be rend Heemskerk, Ten Sporre, Jeroen v. Dijk, Huub v. Hal? Peter Hogan, Ploni Broekhof, Maaike Goudriaan, Gerard Steen voorden, Koos Wij nands, Jan Klnkenberg, Connie de Boer, Marianne Korteweg, Hans Kor teweg, Hans Vink, Ada v. Velsen, Monica v. Dijk, Jaap Smit. LEIDSCHENDAM HET ZOMERFEEST. Het zomerfeest, dat ook nu weer georganiseerd wordt door de Wil- helminavereniging, belooft weer een echt feest te worden voor geheel het dorp. Voor de vele nieuwe Leidschen- dammers is dit een welkome gele genheid met de plaatselijke gebrui ken kennis te maken. Gisteravond is het feest ingezet met een taptoe voor het gemeente huis. De belangstelling was zeer groot. De plaatselijke harmonie „St. Ce cilia" sloeg daarbij een zeer goed fi guur, temeer nu de harmonie einde lijk geüniformeerd voor de dag kan komen. Ook de andere muziekkorpsen uit Rijswijk, Voorschoten en Zoeter woude hebben tot aller tevredenheid tot het slagen van deze, voor de eer ste maal in Leidschendam gegeven taptoe veel bijgedragen. Het herhaald gulle applaus van de grote schare be langstellenden was dan ook ten volle verdiend. Hedenavond kunnen de liefhebbers van dansen hun hart ophalen. Op het feestterrein aan de van Ruysdael- laan is een grote dansvloer gelegd met een prachtige verlichting. De dansmuziek wordt verzorgd door een gerenommeerde band. Woensdag is geheel bestemd voor de schoolkinderen. Duitse dieven gepakt. De politie heeft twee Duitsers aangehouden, de pl.m. 30-jarige J. G. uit Aken en de 30-jarige H. A. S. uit Stolberg. Zij hadden een fiets weggenomen bij een landbouwer aan de rijksweg 4a. De landbouwer heeft de dieven achter volgd, totdat zij door de inmiddels gealarmeerde politie gearresteerd werden. De rioolzuiveringsinstallatie. De grote moderne installatie in de Riet vinkpolder zal, naar verwacht wordt, in de maand september a.s. in ge bruik genomen worden. De installa tie zal er voor zorger. dat het riool water voor 99 pet. bacterievrij in de Vliet geloosd zal worden. Tot machi nist van deze grote installatie is be noemd de heer Boes uit Emmen. 270 Woningen. De gemeentelij ke woningdienst van 's-Gravenhage heeft aan Muys en De Winter Bouw en Aannemingsbedrf N.V. te Rotter dam het bouwen van 270 woningen opgedragen. Deze woningen, die ge bouwd worden te Leidschendam in het uitbreidingsplan de Heuvel van het Haagse woningbouwcontingent zullen worden toegewezen aan de R.K. Woningbouwvereniging te Leid schendam. HAZERSWOUDE HONDERD-EEN-JARIGE VIERDE FEEST Op het laantje, leidend naar het intieme woninkje, w> het gisteren een gaan en kom i van kerkelijke en wereldlijke overheidspersonen, buren en belangstellenden die de 101- jarige oud-grenadier Herman Aker boom kwamen feliciteren. Geheel naar de wens van de fees teling verzamelden de familieleden zich in de ochtenduren in de kerk van de H. Michael ter bijwoning van de H. Mis, ter intentit van „Opa" opgedragen. Zelf ontving de nog kwieke overeeuwer te zijnen huize uit handen van pastoor C. Koene de II. Communie. In de loop van de dag boden tal rijke buren en belangstellenden uit het Zwaantje en omgeving hun wen sen aan. Schriftelijk kwamen de ex- tuinder uit Roelofarendsveen ooi: di- virse berichten toe met de beste wensen voor zijn honderd tweede le vensjaar. In de loop van de dag had de jari ge een genoeglijk onderonsje met pastoor C. Koene en pater Eligius Willems, terwijl Hazerswoudes bur gemeester, de he?r A. Smit, en de gemeentesecretarisJ. Verlare al eveneens acte de présence gaven. Dat de inwonende dochter haar be jaarde vader met zijn gasten trac- teerde op een extra sigaartje en een glaasje geestrijk vocht valt wel te raden. De familie liet zich al evenmin on betuigd. Zondag kwamen zij uit Hil versum en opa's geboorteplaats Roe lofarendsveen, terwijl maandag de feeststemming haar hoogtepunt be reikte, toen drie Kinderen en klein kinderen rondom hun vader en grootvader geschaard waren. De twee achterkleinkinderen vonden vanzelf sprekend ook een gastvrij onthaal bij hun overgrootvader. De gymnastiekvereniging „Hou Vast" heeft zaterdagavond op het schoolplein van de School met de Bij bel voor donateurs en overige belang stellenden een demonstratie van haar kunnen gegeven. De Harmonie van Hazerswoude zorgde er voor dat de Hou-vasters niet met stijve spieren op de stenen behoeften te verschijnen. Met enkele goed gespeelde marsen zorgde dit ge- zeischap ervoor, dat én demonstran ten én kijkers in de allerbeste stem ming op en rond het imitatie-plat form verzameld waren. De kinderen lieten enkele elemen taire oefeningen zien, doch voordat zij in actie kwamen, herdachten allen het jeugdlid L. P. Langhou., die eni ge weken geleden verdronk. Achtereenvolgens werkten de jon- jens, meisjes en dames verschillende ritmische en knotsoexeningen af. De vrije oefeningen en de ringoefeningen van de dames demonstreerden de vooruitgang, die in Hou Vast te be speuren valt. Een beoordeling van de prestaties van de heren viel nogal zeer moei lijk, gezien het zeer geringe aantal deelnemers. ALPHEN AAN DEN RIJN GESLAAGD. Voor het MULO-diploma A met wiskunde slaagden de volgende leer lingen van de Ichtusschool: Piet Augustinus te Nieuwkoop, Ingrid Barreveld, Els Basie, Nita van den Berg, Annelies Engelberts, Irene Goudsbloem, Anneke Groenheiden, Ineke Hilgers, Rob Joha, Bert Lan geveld, Betty Locker, Rijnie Ouds hoorn, Greet v. d. Pol, Marianne Rademaker, Willy Stapper, Joke Vierbergen, Gerdien van Zoomeren, Ronny van der Kraats, te Boskoop en Elly Brouwer te Nieuwveen. De leerlingen zonder plaatsaan duiding wonen te Alphen aan den Rijn. Drie candidaten werden afge wezen. Van de Immanuelschool slaagden voor het Mulo-diploma A met wis kunde: Jan Hogenbirk, Hennie Bre- develd, Paulien van Loo, Anneke Jongeneel, Rudie Bergsma, Ada van den Oever, Dik van Brummen, Bert ten Brink, Ineke de Knijff, Jannie Rijlaarsdam, Rudie Lammers, Hans van Wijk, Jennie Vink en Ina de Graaf allen uit Alphen aan den Rijn en Rien Bouma uit Leimuiden. Voor het diploma A Handel slaag den: Anneke Bulthuis te Alphen, Bep Schippers te Woubrugge en Margriet de Jong te Leimuiden. Voor het diploma A, Handel en Middenstand slaagden: Gert van Dijk, Willie Sloof, Henk van Wijk, Anke Pols, Ria Qualm, Koos Rijns burger, Jan de Bruijn, Gerrie Baer- veldt en Rieta van Horzen te Alphen. Piet de Boer te Leimuiden, Nel Overvliet te Woubrugge, Adrie Schuurman te Nieuwkoop, Albert Vis te Leimuiden, Ellie van Arkel te Nieuw-Vennep, Marian van Klei, Jannie van der Ham, Betty Herre- wijn en Joop Blij leven allen te Nieuw koop. Voor het aanvullend examen B slaagde Evert van Eijk te Alphen aan den Rijn. Voor het MULO-diploma B slaag den: Cobie van der Lee. Jannie van der Meent, Theo Rijswijk, Henk van Vliet, Hennie Stortebeker en Hennie van Wieringan te Alphen aan den Rijn. Ida Boer te Hazerswoude en Gerard den Hollander te Ter Aar. Totaal werden zes leerlingen afge wezen. OÏTD-ADE HANDBALTOURNOOI JONG ADE Mocht vorige week zondag 't vast gestelde Handbaltournooi door de weersomstandigheden niet doorgaan, afgelopen zondag waren de weer goden de organisatoren beter gezind. Alles kon op tijd worden afgewerkt- Er werd vanaf 12 uur tot 5 uur ge speeld onder leiding van de heren v. d. Geest en v. Kampen. En wat zo prettig aandeed: de be langstelling was werkelijk groot. Aar dig was ook de ingelaste wedstrijd tussen Jong-Ade en de dames, die vroeger onze kleuren hadden verde digd. De uitslag was 31 voor de jeugd, maar dit was tenslotte zo be langrijk niet. De geestelijk adviseur toonde ook zijn belangstelling en maakte nog enkele leuke foto's. De wedstrijden hadden alle een spannend verloop. HVS en Jong Ade eindigden ge'ijk en moesten doel- worpen uitmaken wie de beste was. Dit bleek toen HVS te zijn. De uitslagen waren: Jong Ade- MMO 3—2; HBE-HVS 1—4; Jong Ade-HBE 2—1; HVS-MMO 6—3; Jong Ade-HVS 4—4; HBE-MMO 2-1. Het was 5 uur geweest toen de voorzitter de mooie prijzen uitreik te na een hartelijk woord van dank aan de heren scheidsrechters en de deelnemende clubs. TER AAR Comité zwembad. Er is in deze gemeente een comité opgericht, dat zich ten doel stelt het stichten van een zwembad. Het comité bestaat uit bestuursleden van de verschillende standsorganisaties van alle richtin gen. In zijn eerste vergadering heeft het een plan van werken opgemaakt. In de toekomst zal men er wel meer van horen.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2