GROTE 8,80 Meisjesjurken 0,98 5,- 10,- Ongeoorloofde bouw in het plassengebied van Noorden met nogMWdOOO koopjes EXCEPTIONELE EXPORT PARTII 7.80 0.98 nu 25.80 3.88 5.80 1.88 5.80 MAANDAG 24 JULI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Aan de rand van de plassen in Noorden bij Nieuwkoop werden zo wel door inwoners voor verhuur als door bewoners uit grote plaatsen al lerlei bouwsels en oude auto-bussen geplaatst, welke dienst deden als zo- mer-verblijven of voor verblijf ge durende de week-ends. De meeste objekten beantwoorden niet aan de gestelde eisen en zijn zonder de ver eiste vergunning geplaatst. Laatste week. Artike len iets beschadigd. Electr. oven van 167.50 nu 117.50 (220 V.); kolenkachel van 81.- nu 71.-; oliekachel v. 374.- nu 200.- en oliehaard van 420.- nu 350.-. Ber nard Schulte, Voorhout. 2* Gulf-smeerstation. Se rieuze aandacht voor uw kostbare auto. Gulf-servi- ce, Verdamstraat 6. <5? Leert DAF rijden. Een voudiger, goedkoper. Inl. bij Gebr. Van Ulden, DAF dealer, Verdamstraat 6, te- lef. 23041. Krediet tot ƒ4000.- voor aankoop meubelen, wo ningtextiel. Vraagt gratis folder. Discrete behande ling en zeer lage aflossin gen. Postbus 1083, Rotter dam. Autorijden leren? rans Goddijn, erkende rijschool, geeft les in nieu we Opel. Snelle dus voor delige opleiding, ook theorielessen. Madoerastr. 29, Garenmarkt 5, Leiden, telef. 34430. 6? Scooters. 7 in zeer goe- ae staat verkerende Ves- ps's 1958; 2 Lambretta's, zo goed als nieuw; 1 NSU prima. Voll. garantie, fi nanciering. Gebr. Huisman Hogewoerd 6668, Leiden, tel. 31292—22962. 5 nieuwe stationaire benzinemotoren Brigt Stratton, zeer geschikt v. inbouwboot of waterpomp installatie. Gebr. Huisman, Hogewoerd 66--68, Leiden, tel. 31292—22962. 2e hands scooters, reeds vanaf 250.-; 2e hands mo torrijwielen, reeds vanaf 150.-; 2e hands bromfietsen Gebr. Huisman, Hoge woerd 66—68, Leiden, tel. 31292—22962. 3? Slagerij Pieterse. Deze week 500 gr. heerlijk ge kruide verse worst 1.38; 500 gr. gehakt halfom 1.40; 500 gr. magere speklappen 1.60; 3 slavinken 0 98; 500 gr. rookworst 1.25; 200 smeerleverworst 0.50. renstraat 29 „Wienese" ladders, trappen, steigers voor tim merlieden, aannemers, loodgieters, schilders Fa brieksprijzen. Hout, board, triplex. Hangkasten, leg kasten, keukenkasten. Komt vrijblijvend eens kijken en prijs vragen. „De Houthai Hogewoerd 99. telef. 22536. 5? Overhemdenreparatie moderne boorden met ste vige voering Herenmode Warnecke, Haarl.straat 158 Leiden, tel 33983. 3? Postzegelverzamelaars. Ontvangt U reeds ons maandbericht met vele aanbiedingen, zoals nieuw tjes, verzamelingen, restan. ten, pakketten, kilowaar enz.? Op aanvraag gratis toezending v. Leeuwen s postzegelhandei, Lokhorst- straat (Pieterskerkgr.). 3? Verhuur, verkoop van kampeertenten, 2, 3, 4. 6- persoons; luchtbedden: slaapzakken kooktoestel- len- Buta-benzineolie. H R. Troost. Haven 14, Lei den, telf. 21664. ST Kinderrijwielen vanai 49 50; sportrii wielen vanai 89.-. Ook Rudge en Sim plex voorraoig Firma Du- soswa Turfmarkt 1-3, te. 24409. S" Te koop: Citroën Deux Cnevaux 1958 en 1959. Ca- Abonneert U op het Parochieblad Sursum Cord a per jaar 4.50 per kwartaal 1.20 per maand 0.40 Bureau: Papengracht 32, Leiden Telefoon 20935 Hierdoor dreigde in en bij 't plas sen gebied van Nieuwkoop een chao tische en onhoudbare toestand te ontstaan. Aanschrijvingen van b. en w. van Nieuwkoop aan de betrokken ter rein-houders werden in de regel ge negeerd of leiden tot het indienen van verzoekschriften om nog gedu rende één zomer-seizoen te mogen blijven staan. Dergelijke verzoeken, hoezeer er telkens bij inwilliging op werd ge wezen, dat na afloop van het seizoen onmiddellijk de bouwsels moesten worden afgebroken en de bussen moesten worden verwijderd, werden telkens onder andere motiveringen herhaald, zodra nieuwe waarschu wingen vanwege het gemeentebe stuur werden gedaan. Ten einde radikaal een einde te maken aan deze toestand hebben b. en w. van Nieuwkoop de deurwaar der dier gemeente, de heer Th. J. v. d. Hejjden te Leiden, opgedragen te beginnen met vijf „zomerhuisjes" en twee autobussen onder leiding weg te nemen, eventueel te doen slopen. De verstrekte opdracht houdt krachtens de Gemeente- en woning wet een lastgeving in om tegen de wil van de bewoners alle objekten binnen te treden. De heer v. d. Heij den heeft de betrokkenen om be schadiging van materiaal en het slo pen van de bussen met snijbranders te voorkomen (de bussen zijn in de drassige grond praktisch niet te ver voeren, terwijl er ook moeilijkheden kunnen zijn t.a.v. de vraag waar de bussen na verwijdering neergezet zouden moeten worden) gewaar schuwd dat indien niet binnen een week alles is weggenomen, hij, zo nodig met assistentie van de Rijks politie, zijn opdracht zal uitvoeren. Ingevolge de wet worden de kos ten, welke met deze maatregelen ge moeid gaan, op de nalatigen ver haald. Sommigen hebben reeds eieren voor hun geld gekozen en zijn bezig met het zelf afbreken van de onge wenste huisjes, terwijl de Haagse en Utrechtse rechtskundige advi seurs van de eigenaren van de auto bussen deze eigenaren ook hebben aangeraden te zorgen dat deze bus sen tijdig zijn weggehaald. NIEUW DEKENAAT IN DE MIJNSTREEK Rekening houdend met de uitgroei en het eigen karakter van de mijnge- meente Hoensbroek, heeft de bis schop van Roermond een nieuw de kenaat Hoensbroek opgericht. Het zal bestaan uit de parochies en rectora ten van de gemeente Hoensbroek, waaraan nog zijn toegevoegd de pa rochies Amstenrade, Nuth, Vaesrade en Wijnandsrade. Het nieuwe deke naat is in zijn geheel afgescheiden van het dekenaat Schinnen. Tot deken is benoemd de pastoor van de parochie Sint Jan Evangelist te Hoensbroek, de zeereerwaarde heer G. J. H. Lenders. ERNSTIG VERKEERSONGELUK BIJ ASSENDELFT Zondagmiddag is een personen auto, bestuurd door de vertegen woordiger C. H. uit Ede, op de pro vinciale weg, t.o. station Krom menie-Assen delft, op de linkerweg helft gaan rijden en in botsing gé- komen met een motor met zijspan. De bestuurder van de motor, de 40- jarge Zaandammer M. v. S., werd zo danig gewond, dat hij kort na aan komst in het gemeentelijk zieken- hius te Zaandam overleed. Zijn echtgenote en de bestuurder van de auto moesten met zware verwondin gen naar het ziekenhuis vervoerd worden. De drie andere inzittenden van de auto en drie kinderen, die in het zijspan zaten liepen slechts lich te verwondingen op. De bestuurder van de auto had geen rijbewijs. SEIZOEN OPRUIMING „Leighi-weight" damesblazers in moderne streepdessins, w.o. marine-koren of groen. 1e Klas afwerking. Van ,3+75 nu voor 7.80 Wollen damesvesten in verschillende modellen. Vele prachtige kleuren. Zeer geschikt voor de kille vacantie dagen. Alle maten van JArtt en 9.75 voor No-iron heren overhemden in effen en ton sur ton zowel wit als grijs. Maten vanaf 39. Nu Prachtige kwa liteit mousse dameskousen zeer solide en fantastisch elastisch. Mooie kleuren. Nu per paar 2.88 voor abnormaal lage prijzen. Koop er nu een extra voor de vacantie. Alle maten Serie I Serie II Serie III bedrukt katoen waaronder zeer fraaie rockita's. Dessins en kleuren te kust en te keur. Geschikt voor japonnen en rokken. Nu van «3f95* voor 2.48 Gestreepte flanel voor het vervaardigen van jongens- of herenpyama's. 70 cm. breed nu EO met rugleuning. Flinke maat. Gestreepte loper in zonnige kleuren. Handig mede te nemen. Van voor 6.80 Tafelplastic in vele leuke kleuren en dessins. 130 cm. breed. Nu een spotkoopje p.m. Partij cretonne in frisse bloemdessins. Leuk voor spreien, gordij nen, kussens etc. 120 cm. breed. Nu slechts p.m. 2.48 Stalen divanbedden met solide staaldraadmatras Prachtig brons gelakt. 1-pers. 80x190. Interieur matrassen met fraaie damast over trokken en voorzien van handgrepen. Prima afwerking. 1-pers. 80x190 van^9T— voor 39.80 Sicoloper voor Uw keuken of gang. De bekende „Ster" kwaliteit. 70 cm. breed p.m. van^5f5ö voor 100 cm. breed p.m. vao.8c25 voor Keukenspiegel 30x30 cm. Op houten raam. Ongekend voordelig Extra grote motzak voor 12 kledingstukken. Geheel van plastic. Melkstellen bestaande uit: 1 melkkan modern model 6 melkbekers p. stuk slechts 4.80 Aardewerk melkbekers in pastelkleuren O 23 ZETTER en JONGGEZEL ZETTER kunnen geplaatst worden in le klas bedrijf met schitterend ingerichte zetterij. Wij geven een menswaardig bestaan in prettige omgeving, hoog loon, goede sociale voorzieningen, kans om vooruit te komen, en eventueel levens positie en natuurlijk reiskosten voor onze rekening. Kom eens praten (wij betalen uw reis) of schrijf aan de HAAGSCHE DRUKKERIJ, Boomsluiterskade 20, hoek Pletterijkade, Den Haag het schoonhouden van een kantoor in Leiden, 1.50 p. uur. W. Wieman, Celebes- straat 22, Oegstgeest. 3? Gevr. r.k. kosthuis met pension voor leerling K.O.- lab., tegen 21 aug. Br. on der no. 791 bur. blad. sST Adjunct-inspecteur vraagt kamer van 25 juli 3? Gevr.: 125 R.R. land voor aardbeienplanten, Noordeinde 132, R.A.Veen. Fa. v/h Modehuis ff. MACK BREESTRAAT 131—133 LEIDEN vraagt voor spoedige indiensttreding: ASSISTENTE voor de boekhouding Mulo-diploma, kennis der moderne talen en enige jaren kantoorervaring vereist. Leeftijd 20 jaar. S" Voor jonge zindelijke gecastr. kater van 8 mnd. wordt heel goed te huis gezocht. Tel. 24295. S* Borgward een klas apart. Dealer: Gebr Van Ulden, Verdamstraat 6, te lef. 23041. GEVRAAGD: NET WINKELMEISJE bij voorkeur met het vak bekend (echter niet noodzakelijk). Gratis bedrijfskleding, hoog loon. MAASDAME Slagerijen STEENSTRAAT 18 HAARLEMMERSTRAAT 216 Dagbladreclame is je ware

Leidse Courant | 1961 | | pagina 4