Ook automatische overweg Telderskade-Rijn en Schiekade Dr J. A. C. Koek van Leeuwen (Oegstgeest) hoofd voorlichting Praevent. Geneeskunde Grissom veilig geland Courantenbezorgers gevraagd Laatste Berichten De toestand in Tunesië Vreemde vrijwilligers voor Bourguiba VRIJDAG 21 JULI 1961 DE LEIDSE COURANT Begin augustus gereed gelijk met Herenstraat Niet alleen de automatische be veiligde overweg Herenstraat-Zoe- terwoudseweg komt begin augustus gereed: het is de bedoeling, dat tege lijkertijd ook de automatische bevei liging met halve bomen van een nieuw aan te leggen spoorwegover gang Telderskade-Rijn en Schiekade klaar is. De opritten naar deze nieu we overweg worden reeds aangelegd en óók met het technische gedeelte is men al een eind gevorderd. Deze verkeersovergang zal van enige bete kenis zijn voor de bewoners van Zuid-West die in de omgeving van de Hoflaan wonen. De overweg wint aan belangrijk heid als in het kader van het nieuwe wegenschema een weg wordt gepro jecteerd van een bredere brug over de Vliet naar de Herenstraat, dwars door bebouwing van 3 oktoberstraat en Magdalena Moonstraat. Voorlopig is er echter maar een ge- ZEILBOOT BIJ AUTOBOTSING VERNIELD Gistermiddag omstreeks kwart voor drie heeft er op het kruispunt Lage Rijndijk-Herensingel te Leiden, nabij de Zijlpoortbrug een botsing tussen twee auto's plaats gehad. Waarbij een op een aanhanger vervoerde zeilboot werd vernield. De wagen met aan hanger verleende geen voorrang. Be halve de zeilboot liepen ook beide wagens schade op. Er waren geen persoonlijke ongevallen. LEIDERDORP Diplomazwemmen in „De Does". De onderstaande deelnemers (sters) hebben met goed gevolg het examen afgelegd voor het diploma A. Eveline v. d. Bley, Janneke Ba- relds, Lena Koolhaas. Marian Kan- ning, mevr. G. Kanning, Benay de Wit, Leen de Wit, Tiny Talsma, Gert v. d. Zwam, Ton Hulsbos, Jan Boa man, Ellen Jongens, Peeter Scheffer, Carel v. d. Nadort, Anri v. d. Mey, Paul Theunissen, Riet Kurpershoek, Ger Vons, Sjaak Vellekoop, mevr. P. Giezen, Marianne v. Dorenmale, Ellen Mulder, Netty Groeneveld, Jan v. d. Graaf, Chris v. Schravendijk, Gerri Smit, Bert Kieft, Henk v. d. Linden, Rob v. Wijk, Katy Verduyn, Helen Sillevis, Michiel Koens, Ben nie Koens, Marian Koens, Millebrand v. Tol, Nico v. d. Berg, Anneke Tijs- sen, Jannetje Dijs, Chris de Jong, Geert Goekoop, Amnemarie Hoonn, Ruth Vredenburg, Jan v. d. Berg en de heer W. S. Volkers. Diploma B: Herman Lamars, Wil lem Zuidervaart, Jacob de Rijk, Arie v. d. Nadort, Marie Koolhaas. Personeelswijziging Engelendael- school. Per september zullen aan de Engelendaelschool twee onderwij zers niet meer terugkeren wegens vertrek naar elders. Het betreft op de eerste plaats het hoofd der school, de heer N. J. J. v. d. Kroft, die be noemd is aan een school te Rotter dam. De tweede leerkracht, die ver trekt, is de heer P. Rotteveel, die benoemd is aan de St. Caeciliaschool te Leiden. Tot nieuw hoofd der Engelendael school is benoemd de heer A. P. den Haan, die afkomstig is uit Raalte. OEGSTGEEST Zwemdiploma's. Voor het zwem- examen in de zweminrichting „Poelmeer" slaagden de volgende jongens en meisjes: A-diploma: Guus Willink, Truus de Wit, Carolien v. d. Handel, Jacque line v. d. Hoeven, Rob Smolders, Jan Laarman, Jan Willem Hillebrandt, Theo Duivenvoorden, Betien Pool, Clasientje Kalsbeek, Eija Wiersema, Willy v. d. Kaay, Barbera Vogelen zang, Jaap v. Toorenburg, Jan Zwaan, Marlies Gottmar, Theo de Hollander, Ans Molenkamp, Astrid Doornink, Liesbeth Bachrach, Peter Plomp. B-diploma: Janne Marie Ver douw, Mark Bergmeijer, Joke v. d. Kwaak, Monica Zonneveld, Pieter Zonneveld, Lavinica de Graaf, Jacqueline Ravelli, Lietsbeth van Gulik, Johanna Hoger vorst. Geboren: Helena Christianne d.v. W. J. A. Maaskant en C. W. Teeu- wen; Catharina Francisca Maria d.v. W. A. J. v. d. Voort en M. M. E. van Schie; Adriana Johanna Maria d.v. W. A. J. v. d. Voort en M. M. E. v. Schie; Johannes z.v. J. de Mooij en A. Kiers. Ondertrouwd: Johannes F. v. d. Wijngaard 24 j., Leiden, en Beppy C. de Vries 22 j., toek. adr.: 's-Grave- zandestraat 95, Leiden; Paul O. Sol- lewijn Gelpke 27 j., Haarlem en El- selize M. Droogh 21 j., toek. adres: J. de Mijterlaan 10, Haarlem. Getrouwd: Cornelis B. de Feijter 24 j. en Maria A. A. v. d. Voort 26 j.; Pieter v. Veen 28 j. en Bastiaantje H. J. v. Seventer 23 j.; Jan J. W. Bor- leffs 30 j. en Elly P. M. Kuijsten 29 j., Jan de Ruiter 23 j. en Maria H. Rodenhuis 18 j.; Jonathan Roeloffs 27 j. en Barbara C. v. Dam 24 j.; Jan de Wit 25 j. en Sophia Mulder 20 j.; Jacobus C. v. Rossum 25 j. en Ge- rarda S. P. Molenkamp 21 j.; Pieter Paauw 36 j. en Johanna Driebergen 23 j.; Erick J. Lo-Fo-Wong 22 j. en Rinia V. Chin-a-Loi 22 j. Overleden: Catharina E. v. Dix- hoorn w.v. I. C. Ie Grand. Vooral ook verbreding van de overweg en het feit, dat men niet ring aantal weggebruikers bij het gereedkomen van deze AHOB ge baat. Met méér verlangen wordt uit gekeken naar het gereedkomen van de AHOB-Herenstraat, waaraan op het moment hard gewerkt wordt en die van onschatbare betekenis is voor de bewoners van Zuid-west, voor verkeer, dat de veiling wil bereiken en voor doorgaand verkeer. langer dan één minuut op de trein behoeft te wachten is van beland. Met het leggen van betonplaten tussen de rails heeft men nu al een eind gemaakt aan een voorhistorische situatie, die al vele jaren om verbe tering riep. Banden en veren van voertuigen worden thans niet meer door N.S. belaagd. Het is nog niet bekend of de opening van beide AH OB's een officieel karakter zal dra gen. Tot hoofd van de afdeling Voor lichting van het Nederlands Instituut voor Praeventieve Geneeskunde is met ingang van 1 september a.s. be noemd, dr. J. A. C. de Koek van Leeuwen te Oegstgeest. Onder deze afdeling ressorteert in het bijzonder de post-academische cursus Gezond heidszorg en Preventieve Genees kunde. Zeer onlangs heeft deze cursus, die met steun van de Rockefeller Foun dation in 1948 is begonnen, een ge heel nieuwe betekenis gekregen. In de wet op de Bedrijfsgeneeskunde is duidelijk vastgelegd, dat de bedrijfs artsen een specialistische kennis be hoeven. De Koninklijke Nederland se Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst heeft thans het Neder lands Instituut voor Praeventieve Geneeskunde als een der opleidings instituten erkend. Onder het specialisme van sociaal- geneeskundige, dat mede in verband hiermee is ingesteld, zullen naast de bedrijfsartsen ressorteren de school artsen en de geneeskundigen op het terrein van de Algemene Gezond heidszorg. Ook voor deze beide ge bieden is het theoretische gedeelte van de cursus van het Instituut thans als volwaardig deel der opleiding erkend. Ten aanzien van het verde re gedeelte kunnen zeer binnenkort nadere regelingen worden verwacht. Dr. J. A. C. de Koek van Leeu wen volgt dr. S. Spijer op, die als oud-directeur van de G.G. G.D. te Rotterdam en van het Nederlands Instituut voor Praeventieve Genees kunde de cursusleiding heeft waar genomen. Dr. S. Spijer zal nog als adviseur aan de uitbouw van de cur sus medewerken. Afscheid van de heer P. van Weeren Gisteren nam de heer P. van Wee- ren officieel afscheid van zijn werk kring bij de Amsterdamsche Bank N.V., waar hij ruim 41 jaar in dienst is geweest, waarvan sedert 1 mei 1958 als bijzondere procuratiehou der. Nadat hij, met zijn echtgenote, door de directie was ontvangen en aan mevrouw van Weeren bloemen werden aangeboden, begon om 4 uur een receptie voor cliënten en relaties, teneinde deze in de gelegenheid te stellen afscheid van de heer Van Weeren te nemen. Velen hebben van deze receptie gebruik gemaakt om dank en waar dering uit te spreken voor de aan gename wijze waarop de heer Van Weeren hen met raad en daad heeft geholpen. Om zes uur vond de bij dergelijke gelegenheden gebruikelijke bijeen komst hen directie en personeel plaats. Eén der directeuren, de heer E. H. Koens, sprak woorden van dank tot de scheidende functionaris en over handigde hem een ets als blijvend aandenken. Namens het personeel sprak de heer H. Zaalberg, die een schoorsteen- klok en een boekenbon van zijn goede wensen vergezeld liet gaan. Een uitgebreid dankwoord van de scheidende functionaris, waarin vele namen werden genoemd en herinne ringen opgehaald, besloot deze bij eenkomst. Burgerlijke Stand Geboren: Herma Engeline d. van J. N. Taverne en A. M. Statius Mul ler. Petra Gerarda Maria d. v. P. A. A. Fasel en D. H. Bon. Ivonne d. v. W. de Vos en D. v. d. Voord. Ernst Jan z. v. M. de Kooker en A. den Butter. Hendricus z. van G. de Vos en G. van Bakkum. Robertus Jacobus Johannes z. van J. J. Henzing en M. C. A. Kerkvliet. Milde Georgette d. v. J. A. Eichhorn en J. L. Bauer. Ve ronica d. v. M. C. Gijzenij en A. C. Gonlag. Cornelia d. v. H. G. Buijn en M. J. van Putten. Overleden: J. Smits 59 j. echtgen. v. J. van der Leek. W. Timmers 56 j. man. B. Kooreman 88 jaar echtgen. van A. de Jongh. W. van Putten 72 j. man. Gehuwd: H. T. F. Landman en A. M. L. Thieme. B. M. de Ridder en C. Pasma. F. L. N. Nieman en M. B. van Halle. H. G. Runhaar en E. M. J. H. Foppen. T. Vink en E. M. Visser. J. Witteman en N. Regeer. J. van Gent en M. Beij. J. J. de Ridder en W. C. Abspoel. G. Burgersdijk en A. C. J. Tol. W. Hartevelt en H. Distelvelt. J. A. la Lau en P. Philippo. J. J. C. Uljee en W. C. Benning. W. G. van den Berg en H. E. Spijker. J. Mul der en E. Groenhuizen. P. J. de Nobel en H. Koppe. C. J. M. Herm- sen en J. F. Webbers. N. Schouten en H. Thomas. H. Jansen en L. Har tevelt. W Hillebrand en S. van Po- lanen. J. Boom en E. G. J. v. d. Valk. A. F. Verbij en T. van der Meij. Dr. J. A. C. Koek van Leeuwen, geboren 7-9-1926 te Bandoeng, be haalde in 1951 het artsexamen.. Hij specialiseerde zich in de Psychiatrie. In 1958 promoveerde hij cum laude bij professor dr. P. Muntendam, bui tengewoon hoogleraar in de Sociale Geneeskunde aan de Rijksuniversi teit te Leiden op een proefschrift over 't ziekteverzuim. Aan de afde ling Geestelijke Gezondheid in het Nederlands Instituut voor Praeven tieve Geneeskunde verricht hij sinds 1954 onderzoekingen op uiteenlopen de gebieden als Sociale Pathologie, Bedrijfssociatrie e.d. Enge jaren is hij tevens directeur van het Medisch Opvoedkundig Bureau te Leiden. BEJAARDEN OP REIS De reisclub van de Alg. Bond van Ouden van Dagen heeft met drie autobussen een uitstekend verzorgde autotocht gehouden. 's Morgens om 8 uur vertrok men van het Sociëteitsgebouw aan de Pie terskerkgracht, nadat aan de heren vijf sigaren en aan de dames een zakje snoep en chocolade was uitge reikt. Vla Leiden en Gouda ging het naar Doorn, waar in café-rest. „Flora" koffie met gebak werd aangeboden. Hierna werd de tocht voortgezet en via Leersum en Oosterbeek ging het naar Arnhem waar in het café-res. „De Schelmse Brug" de lunch werd gebruikt. Om 2 uur vertrok men via De Steeg, Velp, de Postbank, de Westerbouwing, Arnhem en Ede naar Scherpenzeel naar het cafe-restaur. „Boschzicht" waar men om half vijf arriveerde. Daar werden twee con sumpties aangeboden naar keuze, en onder gezellige muziek werd van de gelegenheid gebruik gemaakt een dansje te maken. De stemming was prima. Om 6 uur stond een welver zorgd diner te wachten. Leidse Agenda BIOSCOPEN De films in de week van 21-28 juli zijn door de KFC als volgt gekeurd: Trianon: „Tammy tell me true", a.l. Dgl. 2.30, 7.00, 9 15 u.; znd. 8.15, 4.30, 7.00. 9 15 uur. Casino: „Rio Bravo", 14 j. ('s Middags: „Robin Hood", alle leeftijden). Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.15, 4.30, 7.00, 9 15 uur. Lido: „lm weissen Rössl", a.l. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2 30, 4.45, 7 00, 9.15 uur. Luxor: „Jerry als ruimtevaarder", alle leeftijden. Dgl. 2.30, 7.<K), 9.15 u.; znd. 230, 4.45. 7.00, 9 15 uur. Studio: „Amerika zonder masker" volwassenen. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2 30. 4 45. 7 00, 9 15 uur. Rex: „De verleidster van de Nijl", 14 j. (Dond.: „De levensroman van Richard Tauber", a.l.) Dgl. 2.30, 7.15, 9.15 u.; znd 2.30. 4.45. 7.15 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Eretentoonstelling-Lakenhal van 15 juli-4 september. Geopend dage lijks van 10-5 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: tot 1 oktober: Vang die vis! (Hoe de mens de vis te slim af is). Boerhaavezalen: Leids Kunstcen trum. Rijksmuseum van Oudheden: tot 20 augustus: Vierhonderd jaar Romein se bezetting. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen, Steenstr. IA - tot 29 okboter: Uit de kinder jaren der electriciteit (ontwikkeling van de electriciteit in de 17e, 18e en begin 19e eeuw). Academiegebouw: tot 15 augustus: Piet Retera, Waldy Vastrick en Dolf Zwerver (Tekeningen, aquarellen, schilderijen, grafiek). AVONDMISSEN St. Lodewijkskerk: donderdag 9 u., zondag 6 uur Uerensingelkerk: vrijdag 9.30 uur, zondag 6 30 uur St. Leonarduskerk: zondag 7 u. n.m. Hartebrugkerk: dinsdag 7 uur, zon dag 7 uur St. Petruskerk: woensdag 9.30 uur, zondag 6 uur. St. Willibrordus (Oegstgeest): zon dag 7 uur Meerburg (Leiderdorp): zondag AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Op het ogenblik dat de ruimte cabine bij zijn terugkeer het zee oppervlak naderde meldde Grissom, dat alles goed ging aan boord. Het vliegdekschip Randolph heeft Grissom veilig en wel opgepikt. Kapitein Virgil (Gus) Grissom is vandaag/vrij dagmiddag in de „Mer- cury"-ruimtecabine „Vrijheidsklok 7" door een gat in het wolkendek de ruimte ingeschoten en heeft de tweede Amerikaanse ruimtevlucht met succes kunnen volbrengen. Een kwarti-T na de lancering werd de 35- jarige kapitein, vader van twee kin deren, veilig en wel door een heli copter uit de Atlantische Oceaan op gevist en aan boord van het vliegdek schip „Randolph" gebracht. De ca bine werd omhoog gebracht door een „Redstone"-raket. Grissom heeft op deze vlucht een snelheid van ongeveer 5.800 kilome ter per uur bereikt en een hoogte van ongeveer 190 km. Hij kwam neer op 488 km van de lanceerbasis, aldus is meegedeeld. Hij werd hiermee de derde ruimteman ter wereld na de vluchten van de Rus Joeri Gagarin en de Amerikaan Alan Shepard. Tijdens zijn vlucht meldde Grissom, dat hij door een venster „zulk een fascinerend uitzicht had dat hij bijna vergat te werken". Nadat de cabine in de Atlantische Oceaan was neer gekomen, na een boogvormige baan beschreven te hebben, werd Grissom door een hef schroef vliegtuig van zijn cabine gehaald. De ruimtecabine zelf is in zee ge zonken nadat zij van een andere heli copter, die haar had opgevist, was losgeraakt. Grissom kwam kalm en rustig uit zijn cabine te voorschijn. Volgens de eerste meldingen ver keerde hij in goede lichamelijke en geestelijke toestand. Tijdens zijn vlucht had hij gemeld zich heel goed te gevoelen. Kapitein Grissom stond gedurende geheel zijn vlucht in contact met de schepen en vliegtuigen, die zich op de Atlantische Oceaan gereed hielden om hem op te pikken. Op ongeveer 15 km hoogte meld de Grissom, dat hij zich goed voelde en na het ondergaan van de sterke druk van de zwaartekracht bij het terugvallen in de dampkring meld de hij „a-ok", de Amerikaanse term dat er niets te wensen overbleef. Eerder had Grissom na de lance ring gemeld dat hij twee en een half maal de zwaartekracht moest door staan. Alle toestellen werkten prima. Tijdens de daling liet Grissom zijn cabine om en om rollen „als een kogel uit een kanon", zo zeiden de technici. Hij moest toen een druk van tien maal de zwaartekracht ón dergaan. Na de lancering kon men de raket gedurende twintig seconden recht de lucht in zien gaan. Spoedig daarna was de raket niet meer dan een klimmende stip met een wit spoor erachter. Nader wordt gemeld, dat de heli copter de uit zee opgeviste ruimte cabine op een verkeerd moment los liet, zodat deze inplaats van op het scheepsdek van de „Randolph" in zee terecht kwam en spoedig daarna zonk. Het vliegdekschip Randolph meld de dat Grimssom „in uitstekende conditie blijkt te zijn^hij glimlacht en is zeer welgemoed". Tijdens de vlucht werd de kwali teit van de radioverbinding minder, maar de instrumenten toonden aan, dat Grissom zijn vlucht normaal vol bracht. De raketbasis kreeg aanwij zingen dat de eerste remparachute zich ontplooid had. Daarna meldde Grissom, dat hij met de daling door middel van de hoofdparachute zou gaan beginnen. De controletoren van de basis meldde daarbij dat de stem van Grissom niet goed doorkwam, maar de instrumenten op de grond wezen uit dat alles prima in orde was. Grissom meldde toen, dat hij nog niet veel had kunnen zien. De drie remraketten werden door Gris- sim zelf afgevuurd. Kap.-luit. ter zee Shepard was in doorlopend mondeling contact met de ruimtevaarder. Van het vliegdekschip werd ge meld, dat de parachute duidelijk werd waargenomen en dat zij een prachtige daling maakte. Tijdens deze daling zag Grissom de wereld door zijn periscoop en zijn venster. Twee helicopters van de marine vlogen rond het gebied waar Grissom neerkwam, gereed om hem en zijn capsule uit de Atlantische Oceaan op te pikken. Na de landing werd Gris som, zoals gemeld, aan boord van de Randolph gebracht. De geleerden en astronauten in het controlecentrum zeiden „zeer gelukkig en verheugd te zijn met de manier waarop Gris som z(jn taak nauwkeurig heeft vol bracht". Officieel werd meegedeeld dat het tijdstip van lancering precies tien minuten voor half twee was (07.20 plaatselijke tijd). De „Randolph" met Grissom aan boord heeft koers gezet naar de Ba- hama-eilanden, waar het schip ver moedelijk over twee dagen zal aan komen. door de ruimte.... Wegens uitbreiding van onze wijken in Leiden vragen wij enige NETTE BEZORGERS. Aanmelden: abonnementenafdeling LEIDSE COURANT. J LEZERS SCHRIJVEN: Leiden, 20 juli 1961 Op 31 juli a.s. vieren we het eerste lustrum (misschien volgen er meer) van een voorstel tot onteigening van gronden aan de Morsweg alhier, ge legen tussen Lopsenstraat en spoor weg-overgang, Leiden-Utrecht; gaat zien wat daar in die vijf jaar gebeurd is, tot nu toe NIETS Daar deze weg de enige weg is tot het Morskwartier en het verkeer daar steeds drukker wordt, vooral in de spitsuren en na het passeren der treinen, zullen ongelukken niet uitblijven; waarom de P.C. Hooft- laan niet doorgetrokken, hetgeen de Morsweg heel wat zou ontlasten? Allen, vooral voor voetgangers en wielrijders, welke geregeld van deze weg gebruik maken, zou het zeer wenselijk zijn, voor alle zekerheid een levensverzekering af te sluiten, want het is daar levensgevaarlijk en zeer zeker een aanfluiting voor „Vei lig Verkeer". J. 't HART, Vondellaan 1, Leiden KOUDEKERK Geitenkeuring - Gisteravond orga niseerde de geitenfokvereniging „Ons Genoegen", te Koudekerk a. d. Rijn-Hazerswoude (Rijndijk) de jaarlijkse keuring van geiten van leden van de vereniging. Keurmees ters waren de heren De Jong, secre taris van de Bond van Geitenfok- kersverenigingen en Wesseling van Hazerswoude. Het aantal inzendin gen was bevredigend, terwijl de heer De Jong zijn voldoening uit sprak over de kwaliteit van 't aan gevoerde materiaal De vijf hoogst geklasseerden in de verschillende klassen waren: Lammeren: 1 mevr. Rademaker-Groen, lauwertak; 2 M. v. d. Lely, lauwertak; 3 B. v. Hemert, medaille; 4 K. Biesheuvel; en 5 K. Biesheuvel. 1-jarigen: 1 M. v.d. Le ly, medaille; 2 mevr. Rademaker- Groen; 3 P. Maat; 4 v. Vliet, Hazers woude; 5 K. Biesheuvel 2-jarigen: 1 v. d. Winden; 2 mevr. Rademaker- Groên; 3 Captein, Hazerswoude; 4M. v. d. Lely; 5 v. Vliet, Hazerswoude. 3 jaar en ouder: mevr. Rademaker- Groen; 4 K. Biesheuvel; 5 mevrouw Rademaker-Groen. Kampioen van alle klassen: mevr. Rademaker- Groen, met Geertje, die hiermede de wisselbeker voor een jaar in haar bezit kon houden; 2 v. d. Winden; 3 M. v. d. Lely. Waar geen woonplaats is vermeld zijn betrokkenen te Koudekerk a. d. Rijn woonachtig. S OMPWIJK LTJ en LTM.Woensdag 19 juli was de jaarlijkse uitgaansdag. Om 8 uur 's ochtends vertrok men met 48 jongens en meisjes uit Stompwijk, richting pyramide van Austerlitz. Na een kopje koffie op de pyramide ver trok het gezelschap in opperbeste stemming naar Harderwijk. Via HoogSoeren en het Uddelermeer toerde men naar de Julianatoren. In Soest werd het diner gebruikt. In de laatste stopplaats, Haastrecht, was er tenslotte nog gelegenheid voor een dansje Tegen twaalven ar- riveerd men voldaan en tevreden in Stompwijk. Landdag LTJ en TLM. Op zon dag 23 juli wordt in Heemstede op HBC-terrein aan de Cruqiusweg de grote sportontmoeting gehouden van de LTM en LTJ afdelingen uit Noord- en Zuid-Holland. Na de H. Mis, die om 10 uur is, wordt een vlot amusementsprogram ma o.a. met medewerking van het „Cocktail-Trio" en een groep judo ka's afgewerkt. Te 13.30 uur begint het sportieve gedeelte met 100 meier hardlopen, touwtrekken, estafettes, volleybal, de monstratie bob-bal en vérspringen. Na de taptoe op het veld van de Fanfare „Pius X" volgen de finales 400 meter dames en de 1500 meter heren. Deelnemerskaarten voor leden uit het district zijn verkrijgbaar bij de afdelingssecretaris. WOUBRUGGE Geboren: Freddy z.v. P. Linting en G. H. Sepers; Jan Hermanus z.v. T. C. Verboom en F. J. v Tol; Hen- diikus N. M. z.v. W. C. J. v.d. Meer en H. M. de Jong; Jacobus H. z.v. P. J. v. Ley den en Th. Vervoorn; Franse troepen en tanks zijn van- ocshtend begonnen in Bizerta door te dringen. Tunesië heeft besloten met alle middelen weerstand te bie den. In het zuiden van het land wordt ook gevochten, dicht bij de Franse olievelden in Algerië, waar op Tunesië aanspraak maakt. Het Tunesische persbureau TAP meldt, dat er in de Sahara veel slachtoffers onder de burgerbevolking zijn ge vallen, maar dat de Fransen geen vorderingen van betekenis maken. De Tunesische regering heeft be kendgemaakt dat in Bizerta straat gevechten zijn uitgebroken en dat de stad sinds kwart over twaalf door de Fransen wordt gebombardeerd. „De Tunesische regering is gedwongen snel tegenmaatregelen te nemen" aldus het communiqué. President Bourguiba van Tunesië heeft verklaard, dat hij vrijwilligers uit het buitenland heeft aanvaard voor de strijd tegen de Fransen. „Wij hebben besloten tot een wij ziging van tactiek. Wij zullen met alle middelen weerstand bieden. Als er straatgevechten nodig zijn, zullen alle Tunesische burgers en militairen tot het laatste toe vechten", aldus de president, die sprak voor de radio. Hij deelde mee, dat er ook in het zuiden gevechten zijn uitgebroken. „Ik heb besloten vrijwilligers uit broederlanden en bevriende landen te aanvaarden. Wij hebben al onze ambassades opdracht gegeven vrij willigers in te schrijven. Libiërs en Algerijnen hebben zich al aangebo den. Dp Algerijnse regering in bal lingschap heeft zich bereid ver klaard zij aan zij met ons te strij den." In Parijs wordt meegedeeld, dat Tunesische troepen vanochtend ver scheidene aanvallen op Franse in stallaties hebben gedaan en hebben getracht het kwartier van de com mandant binnen te dringen. Zij wa ren teruggeslagen. Wilhelmus G. M. z.v. G. J. den Dub belden en A. C. v.d. Ploeg. Ondertrouwd: Hendrik Holtrop 29 j. en Martina C. v.d. Laan 24 j.; Jo hannes C. v. Leeuwen 38 j. en Geer- truida M. Leygraaff 26 j. Getrouwd: Johannes C. Adegeest 29 j. en Elisabeth C. v. Tol 24 j.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2