DUINSTREEK Laatste Berichten DINSDAG 18 JULI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 HTLLEGOM RKSV Cóncordia Gisteravond hield de RKSV Concordia haar jaar vergadering onder voorzitterschap van de heer J. Stevens. Uit het fi nancieel overzicht bleek, dat voor dit jaar door een paar bijzondere meevallers de touwtjes weer aaneen geknoopt kunnen worden. Voor het volgend jaar is er een tekort ge raamd van ruim ƒ2.000,Het be stuur weet dus alweer, dat het op de kleinigheden zal moeten letten om 't grote tekort zo klein mogelijk te maken. De heer J. Stevens werd met alge mene stemmen herkozen als voor zitter. De heren J. van der Lans en E. Sanders werden herkozen en de heren J. Brouwer en L. Bijwaard ge kozen in het bestuur in de plaats van mej. J. Luibbe en de heer H. G. Duwel, die zich niet meer herkies baar hadden gesteld. In de kascon- trolecommissie werden benoemd de heren J. Pieterse, J. Stijnman en H. Schoonderwoerd. In de elftalcommis sie werden gekozen de heren W. Tromp, H. Hulsbosch, P. Hageman en W. Klein. Dit viertal zal nog wor den aangevuld met een bestuurslid. Geboren: Carolina Maria, d.v. H. Kardol en A. Andeweg. Ondertrouwd: H. Blijleven en W. Kardol; A. W. Schuringa en J. P. v. Linden v. d. Heuvell; A. Zomerhuis en C. A. Balkenende; W. B. v. d. Lans en A. M. H. v. d. Hoorn; N. Es- veldt en A. M. Jansen. Getrouwd: J. B. v. Haaster en W. H. M. v. d. Weijden; W. N. Janssen en Th. E. Stoker. Overleden: J. Th. v. d. Veldt, m., 79 j. KATWIJK Oeverbescherming. Tegelijk met het maken van de nieuwe brug over de Zandsloot aan de grens Val- kenburgse weg-Rijnstraat, zijn bur gemeester en wethouders voorne mens langs de tuin van de gemeen telijke sociale werkplaats een beton nen schoeiing te laten maken. Voor het leggen van een gedeelte van de transportleiding van de Baron van Wassnaerlaan naar het pompgemaal worden de kosten geraamd op 2100. Met enige particulieren, wonende aan de Rijnstraat zijn B. en W. in on derhandeling over de aankoop van enkele perceeltjes grond, nodig voor de verbetering van de Rijnstraat. Duivensport. Met 161 duiven hield de postduivenvereniging „De Rhijnmonders" een wedvlucht vanaf Vilvoorde, afstand 142 km. De eerste duif kwam aan te 14.15.21 uur met krachtige zuidwesten wind, snelheid 1562 meter per minuut .De uitsla- Jongerius 3. Krijn Schaap 4. P. Ho- gewoning 6. L. Knetsch 7. H. Schmidt 8. T. de Kluiver 9. K. van den Eijkel 10. NOORDWIJK „BLIJF VOOR T LAND" TELDE PUNTEN EN ROZEN OP De schietavonden van „Blijf voor 't Land" dragen een aparte, gezellige sfeer. Clubs elders zijn er vaak ja loers op. „Het is bij jullie zo anders, zo gewoon", wordt er dan gezegd. Dit merkte voorzitter J. P. Goud- riaan op tijdens de jaarvergadering van de Noordwijkse schietvereni ging, in het clublokaal aan de Kerk straat. De heer Goudriaan dankte „schut- tersmoeder" mevr. Lüschen voor de uitstekende verzorging, hetgeen door de dames en heren met een klinkend applaus werd onderstreept. Als blijk van waardering overhandigde hij haar een fraai bloemstuk. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat de wedstrijd in het pis toolschieten te Wassenaar vanwege het slechte weer was uitgesteld tot september. Secretaris W. Stafleu las het jaar verslag. De penningmeester, de heeer C. Tissing sloot de jaarbalans af met een voordelig saldo. Namens de kas- commissie rapporteerde de heer A. van der Loo. Voor het komend jaar zijn de heren A. van der Loo en J. Plug kascontroleurs. De aftredende bestuursleden, de heren J. P. Goudriaan, W. Stafleu en J. de Groot werden bij acclamatie herbenoemd. Als blijk van erkentelijkheid voor het vele werk van het bestuur, bood OUDE-WETERING Pater Van der Swalm 25 jaar priester Op 25 juli a.s. hoopt pater Hugo van der Salm (M.S.F.), de enige parochiezoon-missionaris van Oude Wetering, de dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar te Ouden bosch, priester werd gewijd. Gaarne had pater v. d. Salm dit feest thuis temidden van zijn familie, vrienden en kennissen gevierd. De verhoudin gen met Indonesië maken dit ech ter onmogelijk. Weliswaar kan de pater verlof krijgen om naar Ne derland te reizen, maar wanneer hij van deze mogelijkheid gebruik maakt, wordt het hem niet toege staan weer naar zijn missiepost te rug te keren. Reeds sedert 1937 is pater V. d. Salm werkzaam op het Zuid-ooste lijke deel van Borneo, een ontoe gankelijk gebied met een zeer pri mitieve bevolking. Op zijn missie reizen drong de pater tot zeer diep door in het ontoegankelijke land om daar, waar zelden of nooit een blan ke werd gezien, de blijde boodschap te verkondigen. Gemakkelijk heeft de heer L. Wassing namens de leden sigaren en cigaretten aan. Daarna maakte de voorzitter de klasse-indeling voor het komende seizoen bekend. Er gaan i4 schutters kampen in de le klasse, waarvoor het gemiddelde met 39 punten gelijk was gebleven, het gemiddelde van de 2e klasse was van 34 op 36 ge bracht en deze afdeling telt 18 schut ters, terwijl in de 3e klasse 19 schut ters overblijven. Mej. A. van Weeghel leverde de buitengewone prestatie om in één seizoen van de 3e klasse naar de le klasse te promoveren. Voor het eerst in de geschiedenis van „Blijf voor 't Land" gaat nu een dame in de topklasse meeschieten. Mevr. Lüschen promoveerde met een gemiddelde van 36 11/29 naar de 2e klasse. Vervolgens ging de heer Goudriaan over tot de uitreiking van de ere prijzen. In de eerste klasse gingen de me dailles naar W. van Bohemen er. N. W. Caspers, in de 2e klasse naar W. Caspers en in de 3e klasse naar P. Slingerland. Mej. A. van Weeghel mocht eveneens een medaille in ont vangst nemen. De kampioensbeker werd veroverd door W. Caspers, de benjamin van de schietclub, tweede was mej. A. Z. van Weeghel en derde C. van der Tang, die elk ook een trofee ontvin gen. In de afdeling K.S.O. behaalden W. van Bohemen en L. van der Meer de wisselmedailles in de le klasse, en in de 2e klasse waren dit J. Luyckx, L. Wassing en L. J. Plug. W. van Bohemen schoot met de buks het hoogste aantal rozen in do le klasse (49), A. Boot nam er na een spannende strijd in de 2e klasse 35 voor zijn rekening, terwijl mej. A. van Weeghel in de 3e klasse maar weinig voor de heren onderdeed, want zij raakte 32 maal de roos. Bij de schutters met de buks werd het hoogste gemiddelde behaald door W. van Bohemen in de le klasse (44 17/25), J. P. Goudriaan in de 2e klasse (40 1/25) en mej. A. van Weeghel in de 3e klasse (41 5/25). In de K.S.O.-afdeling raakte L. van der Meer in de le klasse 51 maal de roos, op de voet gevolgd door W. van Bohemen met 50 rozen, en in de 2e klasse was het L. J. Plug die 38 rozen op zijn naam zette. Het hoogste gemiddelde behaalde W. van Bohemen met 55 17/25 en L. J. Plug met 53 1/25, respectieve lijk inde le en 2e klasse. De Goudriaan-beker viel ten deel aan mevr. Wassing met 12 punten boven het gemiddelde. W. Caspers stelde een beker be schikbaar, die de naam draagt van The T-hreecas-Cup en die in het ko mende seizoen op de zes avonden van de koppelwedstrijden zal wor den verschoten. Nadat mevr. Lüschen nog gezorgd had voor een fikse versteviging van de kas, ging de voorzitter over tot het uitreiken van vele mooie prij zen naar keuze als beloning voor de prestaties op de laatste onderlinge wedstrijd. Geslaagd Te Amsterdam is ge slaagd voor het examen Boekhou den M.O. de heer P. J. U. Jansen. AANLEG VOETPAD LANGS DE LANGEVELDERSLAG In de vorige raadsvergadering is een krediet verstrekt voor de aanleg van het weglichaam van een wandel pad langs de Langevelderslag. Er wordt naar gestreefd de aanleg van het wandelpad tezamen met de ove rige werkzaamheden aan de Lange velderslag in opdracht van de pro vincie te doen uitvoeren, maar dat kan alleen geschieden als die aanleg zonder uitstel kan plaats hebben. Dit brengt met zich mede, dat het beno digde krediet voor het gehele werk op zeer korte termijn beschikbaar moet zijn. De definitieve begroting hiervoor kon nog niet worden opgemaakt, doch de globale begroting zal ongeveer 30.000.- zijn, zodat de totale kosten voor dit wandelpad 50.000.- zullen bedragen. Aanwijzing architect voor stichting gezondheidscentrum Naar aanlei ding van de machtiging door de raad verstrekt tot het voorbereiden van de bouw van een gezondheidscen trum aan de Van Panhuysweg ten behoeve van de plaatselijke afdelin gen van het Wit Gele Kruis en het Groene Kruis, stellen b. en w. de raad voor als architect aan te wijzen doe heer J. van Tubergen alhier, voor het ontwerpen en uitwerken van een bouwplan. VAAnrxnrr» v*rr<r«rf/\TTT ZOMERFEEST OP DE ST. BAVO- STICHTING TEN BATE VAN DE MISSIE Voor de derde maal sinds 1959 or ganiseert de St. Bavostichting op haar terreinen aan de Langevelderweg 'n groot zomerfeest. En dankbaar voor de successen van de afgelopen jaren is opnieuw van dit evenement iets bijzonders gemaakt, waar voor ieder een, maar in het bijzonder voor de jongelui veel te genieten valt. In een kolossale plastic-tent van 1000 m2 is een groot deel afgeschei den en ingericht als dancing, waar alle avonden - de zomerfeesten zijn van 12 tot en 15 augustus - bekende dans- en showorkesten zullen op treden. Onder meer zijn gecontrac teerd de Three Jacksons, het trio Van der Heeft, Eric Krans' Dixieland Pi- pers en de Florida-band met de mu zikale clown. Een ander gedeelte van de tent wordt ingericht als Tiroler Weinstube. In een derde gedeelte is de ruimte gevonden voor vele aan trekkelijke en moderne attracties, terwijl op het terrein verder een aan kermisvermakelijkheden als balco en een schommelmolen een standplaats zullen innemen. Op zaterdagavond. 12 augustus ver zorgt de fa. Kat uit Leiden een groots vuurwerk. Ook dit jaar wordt we derom op een groot aantal bezoekers gerekend en ook dit keer zijn de ba ten voor de verpleging van het doof stomme kind in de missie van Wono- sobo. Landdag LTJ en LTM in Heemstede Op zondag, 23 juli a.s. wordt in Heemstede de landdag voor de LTJ en de LTM in de bisdommen Rotter dam en Haarlem gehouden. Deze landdag, een ontmoetingsdag voor de land- en tuinbouwjeugd, begint om 10 uur met een H. Mis, op te dragen door aalmoezenier Matthjjssen. Een deel van deze dag wordt mede geor ganiseerd door de LTJ en LTM van Noord wij kerhout. Tot slot van de landdag wordt er namelijk in hotel Flora te Hillegom door de afdelingen Monster en Noord wij kerhout een balavond ge organiseerd, waarvoor de toegangs kaarten uitsluitend bij de bestuurs leden van de LTJ en de LTM in Noord wij kerhout verkrijgbaar zijn. Concert van },St. Jeanne d'Arc" Het oorspronkelijk op zaterdag, 8 juli te houden concert van de r.k. muziekvereniging „St. Jeanne d'Arc" wordt thans - wind en weder die nende - gehouden op donderdag, 20 juli a.s. op de Brink. Het concert vangt om 8 uur 's avonds aan. VOORHOUT Geboren: Nicolaas C. A. J. zn van C. A. P. Berg en C. P. Kromhout; Martinus M. zn van C. J. v. d. Vlugt en P. H. Vergeer; Johanna C. T. dr van A. P. J. v. d. Berg en A. J. T. van Leeuwen; Willy T. dr van T. T. Canter Visser en G. Reidsma; Johannes A. M. zn van J. M. van Steijn en W. A. T. Groen. Ondertrouwd: S Cantiere, 29 jaar te Noordwijk en A. J. Zuidhoek, 25 jaar; W. P. F. Huijts, 22 jaar te Sas- senheim en J. v. d. Starren, 22 jaar; E. J. Kuiken, 21 jaar te Leiden en A G. v. d. Lans, 18 jaar; B. Zwetsloot 25 jaar en A. M. W. Overdevest, 23 jaar; M. A. Eliens te Veghel en A. J. Vink te Voorhout. Getrouwd: R. J. M. van Leur, 23 jaar te Sassenheim en V. Boon, 23 jaar. WASSENAAR Geboren: Marie Cornelia Virginie Violette dr van L. O. van Helsdin- gen en P. J. Haringhuizen; Suzanna Anna Maria dr van H. C. Voorham en A. C. Lagerberg; Franciscus Ca- rolus Maria zn van C. H. M. van Druten en F. H. Portier; Johanna dr van J. van Biezen en M. J. J. Idenburg; Roderik Franciscus zn van J. Sorbi en M. Schut. Ondertrouwd: P. H. A. Warmer dam en F. J. A. Brama; H. J. van der Ham en M. v. d. Kamp; J. J. C. Mulder (Leiden) nen P. Vigeley Niijuluw; D. Wolleswinkel (Voor schoten) en van der Does; J. W. B. Zuurdeeg en G. J. Domhof (Den Haag); J. van Kooperen (Leiden) en A. C. M. Beijersbergen; B. H. Larsen (Slagelse in Denemarken) en M. Berenbak; P. J. Pot (Amsterdam) en M. E. van Sloote;.; J. G. T. Wol- ters en E M. C. Mol; F. W. Goulooze en H. J. Giel (Den Haag); P. Fran ken (Rotterdam) en A. Varkevisser. Getrouwd: K. H. Boon en W. H. H, van Arkelen; H. G. M. Koot en J. ,G. M. van der Ven; N. van der Splinter en F. J. van der Sman; J. Borsboom en C. V. M. H. Joosten; H. J. Helb en M Kolff; G. L. van 't Riet en S. Pars; J. M. M. Luk en A. C. van Leeuwen; A. P. Rippen en J. A. P. Maat; T. Burgmeijer en E. A. van Zuijlen; C. A. Raaphorst en C. Blankespoor. OEGSTGEEST Geslaagd Te Amsterdam is ge slaagd voor het examen Engels M.O. a. de heer H. J. P. Witteman. Möhlmann; Jantina Johanna dr van F. Kohier en H. Boer; Walter zn van K. Fidom en W. M. Visser; Maurice. Johannes Maria zn van J. G. van Duin en C. J. M. Laan; Jacobus Franciscus zn van B de la Fonteijne en C. M. H. Ven te vogel; Gregorius Antonius Theodorus zn van C. W. van der Veldt en A. C. M. Vreeburg; Johannes Cornelis zn van J. J. van der Weerd en M. van der Beek. Ondertrouwd:, van Zadelhoff, Pleun, 24 jr en van der Ban, Marga- retha Gijsberta, 23 jr; Meijer, Johan Adam, 25 jr en Vermeulen, Anna Lamberta, 24 jr; Sandee, Hendrik Pieter, 22 jr en van Rijn, Hendrika, 20 jr; Siebeling, Jan, 27 jr en Paau- we, Neeltje, 24 jr; Leegwater, Jacob 33 jr en den Boer, Maria, 31 jr; van der Schaaf, Ynze, 47 jr en van Hooi donk, Adriana, 32 jr; van der Burg, Jan, 29 jr en Heinhuis, Jantje, 25 jr. Getrouwd: van Wieringen, Corne lis Jacobus en Bauer, Leintje; Ste kelenburg, Huibert en de Vries, Teuntje; Beukers, Willem Frederik en Maij, Marijke; Boersma, Coen- raad en Kemp, Johanna; Romeijn, Jacob en Deugd, Janna Seintje; de de missionaris het in die vele jaren niet gehad. Het normale leven vraagt heldhaftigeopofferingsgezindheid. Nog moeilijker werd het tijdens de Japanse bezetting. Drie jaar bracht de pater door in een gevangenkamp en werd hij gedwongen te werken aan een spoorlijn. Tegen het einde van de oorlog was de gevangene genoodzaakt om van zijn laatste toga de meest noodzakelijke kledingstuk ken te maken. Kort na de oorlog is pater V. de Salm' enige tijd met verlof geweest in Oude Wetering. Op zijn verlofreis was hij ook in staat een bezoek te brengen aan zijn zus ter in Makassar, die daar sedert 1931 in de missie werkzaam is. Sedertdien woont hij weer in zijn sacristie zon der tafel of stoel en reist hij door zijn parochie, bestaande uit 5 kam pongs. Hard en zwaar werk dat nog wordt bemoeilijkt door een ontstel lend gebrek aan missionarissen. TER AAR Toch viering in Oude Wetering. Raa(J Snel aCCOOrd met enige agendapunt Ondanks de afwezigheid van de pater zal het jubileum te Oude We tering niet ongemerkt voorbijgaan. Zondag a.s. wordt de hoogmis in de parochiekerk te zijner intentie op gedragen. Pater Jan van Heeke, een goede kennis van de jubilaris, zal een predikatie houden in alle heilige missen. Tevens zal worden gecollec teerd voor pater V. de Salm. De to tale opbrengst zal aan de jubilaris worden aangeboden als geschenk van de parochie. Degenen, die de pa ter per brief hun gelukwensen wil len aanbieden kunnen hun schrijven richten aan Pater Hugo v. d. Salm, Pos Tering via Samarind, Kaliman- tan Timur, Indonesia. De burgemeester had de leden van de raad maandagavond bijeen ge roepen voor de behandeling van een agenda, waarop slechts één punt voorkwam: de verkoop van grond in het uitbreidingsplan Langeraar. Wegens vakantie waren wethouder H. A. Volgering en A. Hoogervorst afwezig. Er is in het uitbreidingsplan Lan geraar een bouwplan van 40 wonin gen opgenomen. Onlangs zijn daar van 16 woningwetwoningen aanbe steed. De aannemer Guyt, die aan deze aanbesteding had meegedaan, bleek interesse te hebben voor de bouw van de resterende 24 wonin gen in dit plan voor eigen rekening. B. en W. stelden de raad voor de benodigde grond voor deze 24 wo ningen, een oppervlakte van 3768 m2, te verkopen voor de totaalprijs van 72.000. De bedoelde aannemer heeft toe gezegd, dat ingezetenen bij de ver koop van deze huizen voorrang zul len genieten. De voorzitter sprak er zijn vreug de over uit, dat dit plan nu zo spoe dig kan worden volgebouwd en daar om wilden B. en W. ook de nodige spoed betrachten bij deze verkoop, waarom ook zo snel mogelijk de goed keuring kan worden gevraagd van de provinciale directie van weder opbouw. De raad had hierop weinig te zeg gen en z.h.st. werd dit voorstel aan vaard. Langeraar zal dus in de toe komst weer 40 huizen rijker zijn. HAARLEMMERMEER Geboren: Jan zn van J. Griek- spoor en M. Bakker; Adriana Hen- drica Maria dr van W. J. Kempers en P. J. Duindam; Yolanda Helena Gerarda Maria dr van P. J. Brands en T. S. Frederiks; Eduard Nicolaas Franciscus zn van F. N. M. Corve- leijn en C. H. Bouwmeester; Anneke dr van S. de Wit en E. Markus; Hen drik zn van H. H. A. M. Meekel en M. Oudt; Maria Wilhelmina dr van G. C. van Es en M. C. Blokker; Wij- nanda dr van M. van der Voet en E. Jon§, Jan Pieter en Faas, Neeltje Maria; Buis, Jacob en Hendriks, Wilhelmina Hendrika Maria; de Booij, Joseph Aloysius en Luke, Cornelia Adriana. Overleden: de Lange, Albertus, e.v. H. Vermond, 72 jr; de Ruiter, Aalbert, e.v. F. Klein, 68 jr; Grinwis, Catharina Maria e.v. J. C. Tanis, 70 jr; Eveleens, Gerrit, e.v. G. Onos, 76 jr. LEIDSCHENDAM Dorpsfeest Het jaarfeest van alle inwoners (de zgn. Oranjefees ten) zal plaats hebben op 24 tot en met 27 dezer en wordt geopend met een taptoe voor het gemeentehuis aan de Kon. Wilhelminalaan. Aan deze taptoe verlenen medewerking de muziekkorpsen „St. Cecilia" al hier, „St. Laurentius" uit Voorscho ten, „Forum Hadriani" ut Voorburg en het Rijswijks muziekkorps. De volgende morgen dinsdag 25 dezer wordt het grote feestterrein aan de Vap Ruysdaellaan opengesteld. Het bestuur heeft er voor gezorgd dat op het terrein een grote verscheiden heid van attracties aanwezig zijn. Woensdag 26 dezer is bestemd voor de schoolkinderen, die in de morgen in optocht vanaf de Rijn landstraat zullen optrekken naar 't feestterrein en daar de gehele dag bezig gehouden worden met kinder spelen waaronder voor de nodige tractaties gezorgd wordt. Donder dagmorgen komen de paarden aan de beurt die ook weer in optocht naar het terrein trekken en daar met hun berijders gaan deelnemen aan het traditionele ringsteken. Het feest wordt op die avond besloten met een groot vuurwerk. ZOETERWOUDE Autotocht voor 221 bejaarden weer een succes Een der krachtigste uitingen van ware burgerzin in Zoeterwoude is de organisatie van de jaarlijkse autotocht voor de bejaarden. Het volijverige werkcomité moest voor 1961 i.v.m. de viering van het 10-jarig bestaan vorig jaar met een lege kas beginnen, maar de burge rij betoonde, toen de financiële toe stand bekend was gemaakt, een zo daadwerkelijke sympathie, dat het weer mogelijk was de autotocht, nu met 221 bejaarden, tot zeer groot genoegen te organiseren. Van alle kanten kwam de finan ciële steun spontaan binnen. Drie voetbalwedstrijden brachten 500 op, de viswedstrijd gaf een winst van 250 en voor de collecte offer de de burgerij de grote som van 1500. Geheel belangeloos stelden 33 autobezitters hun luxe-auto's ter be schikking en zo was het mogelijk de karavaan, waarin 2 autobussen meereden, prompt op tijd te negen uur vanaf de Schenkelweg te laten vertrekken. Op deze plaats van samenkomst werden de gasten door de goede zorgen van het comité van allerlei versnaperingen, sigaren en zelfs van eau de cologne op de zakdoek voor zien. Reeds om vijf uur in de morgen was een groot aantal dames en heren aan het werk gegaan om 900 broodjes en 250 krentenbollen te smeren en te beleggen. De eerste étappe van de tocht ging via Alphen, Bodegraven naar Zeist, waar in „Het Jagershuis" heerlijke koffie met gebak werd geserveerd. Als altijd was de reis weer goed uitgestippeld met gebruik van de goede adviezen van de heer Th. Lubbe. De beschermheer, burge meester J. A. Detmers, had met en kele leden van het werkcomité de rit te voren gecontroleerd en ge reden. Aan de autotocht werd ook deelge nomen door burgemeester J. A. Det mers, deken P. J. A. Juffermans, pastoor A. P. Emmen en ds. G. J. van Embden Al spoedig voegde dr Wybo Kort- mann zich ook bij het gezelschap. De eerwaarde zuster van Huize Emmaus en enige leden van de EHBO ver leenden hulp aan de meest gebrek- kigen. Twee motorrijders, de heren Van der Drift en Van Cromvoirt bewezen als verkeers-aanwijzers zeer goede diensten. Na de tweede étappe door de mooie streken van Woudenberg, Scherpenzeel, Renswoude, Ede tot Apeldoorn werd halt gehouden in Prins Bernharddal, waar de lunch gereed stond. De voorzitter van het werk-comité de heer C. Berg, heette de gasten welkom aan de dis en deelde mede, dat burgemeester J. A. Detmers het beschermheerschap van het comité aanvaard had en nu al zeer grote be langstelling en steun aan het werk van het comtié had gegeven. Burgemeester Detmers sprak zijn grote sympathie uit voor het werk van het volijverige comité, voor de grote financiële steun van de burge rij en ook voor vele autobezitters voor het beschikbaar stellen van hun auto's. Door de beschermheer werd tra ditiegetrouw aan de twee oudste deelnemers een geschenk aangebo den. Mevr. J. van Haaster-van der Lee (91) ontving een doos bonbons en de heer G. Veldhuizen (90) kreeg eet) doos sigaren. Nadat in deze uitspanning nog enige tijd was vertoefd, ging de reis verder via Hoogsoeren, Uilhngen en Amersfoort naar de Leusderheide, waar in „Bergzicht" twee consump ties werden aangeboden. Op de terugtocht geraakte een ge deelte van de auto's door verkeers maatregelen uit de koers, waardoor niet alle auto's te gelijk in Zoeter woude aankwamen. Vanaf het raadhuis werd de stoet door de St. Jans-Fanfare met volle muziek ingehaald. Weer aangekomen op de Schen kelweg dankte de burgemeester al len, maar zeer in het bijzonder het KON. PAAR NAAR LA COURTINE HJVI. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden hebben het voornemen in de tweede helft van september de Nederlandse troepen in La Gourtine te bezoeken. Ontvluchte jongen aangehouden Op aanwijzing van zijn moeder is gisteren in Den Haag de 19-jarige W. J. van Z., die drie weken geleden was ontsnapt uit een Rijksopvoedingsge sticht, aangehouden. De moeder ont moette haar zoon toevallig in de bin nenstad en waarschuwde onmiddel lijk een agent. Na een korte achter volging gelukte het de agent met be hulp van twee burgers de jongeman te vatten werkcomité, dat had meegewerkt om de bejaarden deze heerlijke dag te bereiden. Gemeenteraad De raad dezer gemeente vergadert woensdag 19 juli n.m. 8 uur. De agenda bevat o.m. een voorstel van b. en w.: tot medewerking aan het bestuur van de St. Aloysius- school voor het aanschaffen van een nieuwe methode voor het godsdienst onderwijs; tot uitbreiding van het personeel gemeentewerken; tot ver bouw van huis Miening 6; tot het ga randeren van de betaling van rente en aflossing van een door de R.K. Woningbouwvereniging te sluiten geldlening; tot onderhandse aanbe steding en gunning van de Schouten- brug c.a.; tot drinkwatervoorziening in Gelderwoude en Gierpolder; tot vaststelling van het plan tot herzie ning van het uitbreidingsplan in hoofdzaak het industrieterrein „Grote Polder"; tot onteigening van de gron den gelegen in het westelijk deel van het uitbreidingsplan in hoofd zaak het industrieterrein „Grote Polder". De dobbelrit 1961, die aanvankelijk hedenavond zou worden verreden, is nog even uitgesteld, omdat het Don Boscohuis bezet is. Er wacht de deelneemsters en deelnemers dit jaar nl. na afloop nog een aangename verrassing, maar hiervoor is het Don Boscohuis nodig. Nog even ge duld dus. Training. A.s. donderdagavond is er voor de laatste maal vóór de zomervakantie training. Daarna kan iedereen even op rust komen. Maar alle leden worden dan ook a.s. donderdag ver wacht. Marktberichten ROTTERDAM, 18-7. Vee Totale aanvoer 3117; weekaanvoer 5000; vet te koeien 215, gebruiksvee 841, vette kalveren 684, graskalveren 272, nuch tere kalveren 408, varkens 7, lopers 100, biggen 86, paarden 78, veulens 48, schapen en lammeren 352, geiten 26. Prijzen: vette koeien 320-345,280- 315, 260-275; vette kalveren 285-295, 250-285, 220-250; graskalveren 460, 360, 260; nuchtere kalveren 80, 68, 56; lopers 140, 110, 95; biggen 80, 70, 55; sl.paarden 275, 265, 240; schapen 140, 110, 100; lammeren 105, 85, 70; kalf- en melkkoeien 1290, 1160, 990; varekoeien 940, 750, 650; vaarzen 950, 750, 650; pinken 600, 500, 420. Vette koeien, aanvoer als vorige week, handel flauw, prijzen onveranderd; vete kalveren, iets kleiner, willig, vooral niet lager, prima's boven no tering; graskalveren, even groter, re delijk, konstant; nuchtere kalveren, gewoon, vlot, even hoger; lopers en biggen, groter, willig, wat stijver; sl.paarden, als vorige week, kalm, prijshoudend; schapen en lammeren, kleiner, kalm, stabiel; kalf- en melk koeien, tamelijk, redelijk, ruim prijs houdend; varekoeien, gewoon, stug, onveranderd; vaarzen en pinken, als vorige week, tamelijk, iets stijver. BODEGRAVEN, 18-7. Kaas - Aan voer 113 partijen. Noteringen: le kw. 2.14-2.20, extra kw. 2.48. Handel flauw. TER AAR, 17-7. Groente Kas- snijbonen 1.52-1-92, id. B 1.16-1.48, id. stek 25-1.06, snijbonen natuur 1.36 -1.60, id. stek 80-90, stamprinsesse- bonen 1.50-1.70, stokprinsessebonen 1.60-1.70, blauwschokkers 62-69 alles per kg, tuinbonen 80-1.85 p. 10 kg, tomaten A 65-67, id. B 64-73, id. C 27-54, id. CC 20-29, waspeen 24-39, id. B 19-23, andijvie 13-24, id. B 7- 10, rabarber 7-8, aardappelen 11-16, id. kriel 2-11, rode kool 70-11, kroten 16-18, spitkool 22-24, id. afw. 14, pos telein 38, augurken 27, komkommers stek 13 alles per kg, sla 4-7, bloem kool A 51-68, id. B 28-40, id. C 12- 17, komkommers 11-28 alles per st., bospeen 28-53, id. B 14, bosuien 16- 17, boskroten 16 alles per bos, stoof- sla 40 per kist. LEIDEN, 18-7. Vette varkens Er zijn aangevoerd 109 vette var kens. Notering per kg levend gew.: zware varkens 180-184, lichte var kens 190-193, slagersvarkens 194-196, zeugen 165-170. Handel goed. ROELOFARENDSVEEN, 17-7. Bloemen Colvilleis 26-63, Ranon kels 14-16, Ornithogalum 33-67, Lia- tris 28-60, Wirrals Supreme 13-32, Goudsbloemen 14-21, Lathyrus 8-18, Gladiolen 40-90, Dahlia's 23-75, Se- getum 16-18, Phlox 18-22, Anemonen 6-10 per bos. Chrysanten: Delight- full 14-15, White Hope 18-20. Am. Anjers: Sim Rood 5-15, Si mRose 5- 14, Sim Wit 7-11, G. J. Sim 8-13, Har vest Moon 9-12, Fanfare 9-13, Tange rine 13-15, Brenner 5-7, Rozen 5-18, id. Super Star 27-33, Lelies 23-25 per stuk. Groente Aardbeien 49-82 p. 2% ons doos, krapsla 3.50-10.00, tomaten 20.00-79.00, rabarber 18.00, bloemkool 23.00-29.00, snijbonen 135.00-170.00, id. stek 65.00-105.00, dubb. stambonen 150.00-155.00, tuinbonen 8.00-13.00, capucyners 57.00, peulen 3000-37.00.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 5