„Tour de Frats" is uit Arnhem gestart Paard verdronken in veilingkanaal Welke jongens gaan er nog mee op zomerkamp MAANDAG 17 JULI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Leidenaars in de regen op weg Zeven uur pijpestelen! Eerst maar naar de kerk. Daarna pijpestelen! Even droog. En op stap gingen de 16 deelnemers voor Ome Joops „Tour de Frats" op weg naar Arnhem. Bij Meerburg droog. Hazerswoude weer pijpestelen. In Alphen nog steeds regen. De jongelui wren nog welge moed, maar de leider vond het wel letjes. Een inderhaast gecharterde vracht auto werd volgestopt met fietsen, en de jongelui station Alphen ingedre ven. Daar werd eerst eens flink de pro viand aangesproken, en toen ging 't in ijltempo naar Arnhem per spoor. De Leidse Nationale Ploeg vond het niks, want die hadden al een sprintje georganiseerd en dat „ging net zo lekker". Maar toen ze droog zaten kregen ze snel weer praatjes. Veel eerder dan verwacht, was men zodoende in Arnhem. En daar was het droog. De fietsen werden" beste gen en de stad verkend. Maar al gauw stuurde men vanuit Leiden weer water over. Na een biscoopje was het tijd om naar het tourcircus te gaan. Bij stuk jes en beetjes kwamen de jongens binnen. Het werd 'n ware verkleed partij, maar toen was iedere jongen ook weer het ventje. Omje Joop ver welkomde toen op zijn bekende ma nier de verschillende ploegen. Hij stelde de leiders aan de jongens voor. Een filmprogramma, afgewisseld door een fikse eetpartij bracht de stemming nog verder omhoog. Toen er een zwaar karweitje banken te sjouwen was streden de Rijnvogels en de Brummense ploeg al om de eerste punten. Zij deden beiden zo hun best, dat ook beiden de eerste 5 punten (seconden) toegewezen kregen. Tijdens de verdere avond werden ook de „kopmannen" aangewezen. Dit leek sommigen wel wat, maar dat viel tegen. Deze moest namelijk het „manusje voor alles" voor de hele ploeg zijn. m MODERNE HUMOR DE HUMOR verandert met de dag en het sterkst merkt men dat aan de jeugd, die de middelbare school bevolkt. De jongelui slingeren elkaar kei harde Amerikaanse mopjes in het gelaat zonder een spier te vertrek ken; vertellen elkaar grapjes van schooljongens, die duizendmaal moesten schrijven: „Ik mag mijn vriendje niet doden", omdat de le raar hen op heterdaad betrapt heeft. Hoe sterk verschilt dat van de tijd toen wij lange moppen aan elkaar vertelden over een heer die zijn huis verliet om een pond appelen te ha len en daarbij een vriend ontmoette, die op zijn beurt weer een heel ver haal uit de doeken deed. Dat waren moopen met een koD en een staart. Merkwaardig staaltje van eigen tijdse Freudiaans getinte humor vond een leraar van een Leidse middel bare school dezer dagen in de twee de klas van de H.B.S., waar hij een briefje bemachtigde dat van hand tot hand ging. Hij vouwde het open en las: „Hoe komen die voetstappen op het plafond?" Het behoefde geen nadere verklaring, dat er in het ge heel geen voetstappen op het pla fond stonden. Mooier nog was het briefje, dat hy twee dagen daarna opgevouwen op zijn lessenaar tvond en dat als alarmerende opschrift vertoonde: „Bij brand openen!" De leraar vouw de het briefje open en las: „Alleen bij brand, suffert." Mede namens enige lezers van de krant, zouden wij U van harte willen aansporen, de tentoonstelling te be zoeken, die de zusters van de St. Lidwinaschool ingericht hebben van 't werk, van de aan hun toever trouwde leerlingen. U zuit er beslist geen spijt van hebben en van de ene verbazing in de andere vallen over de prachtige prestaties van de meisjes. U kunt de tentoonstelling hedenavond nog bezoeken van 7 uur tot half negen. Ondanks de barre en ongezellige weersomstandigheden hebben de personeelsleden en bedrijfsleiding van alle P. C. herenmodehuizen in Nederland gisteren een geslaagde sportdag gehouden in het Gem. Sportpark te Hilversum. Peek en Cloppenburg-Leiden wist op de 80 meter sprint heren een 2e en 4e prijs weg te slepen. Bij het voetbal len was huis Leiden minder fortuin lijk en mocht op huis Groningen na de laatste plaats innemen. Na afloop van dit sportief gebeu ren in onsportief weer zetten de 550 personeelsleden met familieleden zich aan 55 ronde tafels, waar voor een monstrueus diner was gedekt. Terwijl wij dit schrijven doen ome Joop en zijn helpers hardnekkige po gingen om de jongelui in slaap te filmen. Morgenochtend starten zij op de Grote Markt en de leiding heeft nu al schik om de figuur, die morgen het startschot zal lossen. Vanochtend half 12 stond het paard „Toos" van de heer A. Rijnsburger uit Leiderdorp aan een betonnen paal op de Leidse Groenteveiling vastgebonden, toen het op onver klaarbare wijze op hol sloeg. Met wagen èn paal rende het dier regel recht op het Veilingkanaal af, maar de wagen duwde het paard verder het kanaal in en kantelde boven op het dier. Een chauffeur, de heer W. Ouwer- sloot, die het ongeluk zag gebeuren sprong op de wagen en sneed de strengen door. Desondanks zag het paard geen kans zich te bevrijden en verdronk jammerlijk. De ijlings opgebelde brandweer haalde paard en wagen binnen drie kwartier weer op het droge. De eigenaar was ver zekerd. Kamernood onder Leidse studenten Het kamerbureau van de Stichting Studentenhuisvesting is ten einde raad. Op het ogenblik zijn daar in het geheel geen kamers voor meis jestudenten meer ingeschreven, ter wijl voor mannelijke studenten slechts enkele kamers in Oegstgeest en Warmond vrij blijken te zijn. Weliswaar is een uitbreiding van de studentenflat aan het Piet Paal- tjenspad in aanbouw, maar de 160 studenten die hierin huisvesting zul len vinden kunnen daarin pas begin 1962 terecht. Het bureau doet nu een dringend beroep op de Leidse burgerij thans kamers beschikbaar te stellen, ook al liggen deze niet in het centrum maar in één van de buitenwijken. Op het ogenblik is de nood namelijk het grootst Na het gereed komen van de uitbreiding van de studenten flat en na het afstuderen van de ouderejaars wordt begin 1962 de si tuatie wat minder nijpend. Ook de genen die dus slechts voor enkele maanden een mannelijke of vrouwe lijke student willen huisvesten zijn welkome gasten op het bureau in het Prytaneum, Rapenburg 6, tel. 23905. Leidse Agenda WOENSDAG 19 JULI Katholiek Vrouwengilde. Kring vergadering in De Vergulden Turk, 2.30 uur. BIOSCOPEN Trianon: „De Vrijbuiter", 14 jaar. Dgl. 2.30, 7.00, 9 15 u znd. 8.15, 4.30. 7.00. 9 15 uur. Casino: Programma afgekeurd. Lido: „De stoutmoedig muske tier", 14 jaar. Dgl. 2.30. 7.00, 9 15 U-; znd. 230, 4.45, 7 00, 9.15 uur. Luxor: „Uit Hollywoods lachfa briek", a.l. Dgl. 2.30, 7.00, 9 15 u.; znd. 2-30, 4.45 7.00, 9 15 uur. Studio: „Amerika zonder masker" volwassenen. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2 30, 4.45, 7.00, 9 15 uur. Rex: „De reis om de wereld in 80 dagen", a.l. Dgl. 2.30, 7.15, 9 15 u.; znd. 2.30, 4.45. 7.15 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Eretentoonstelling-Lakenhal van 15 juli-4 september. Geopend dage lijks van 10-5 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: tot 1 oktober: Vang die vis! (Hoe de mens de vis te slim af is). Boerhaavezalen: Leids Kunstcen trum. Rijksmuseum van Oudheden: tot 20 augustus: Vierhonderd jaar Romein se bezetting. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen, Steenstr. IA tot 29 okboter: Uit de kinder jaren der electriciteit (ontwikkeling van de electriciteit in de 17e, 18e en begin 19e eeuw). Academiegebouw: tot 15 augustus: Piet Retera, Waldy Vastrick en Dolf Zwerver (Tekeningen, aquarellen, schilderijen, grafiek). AVONDMISSEN St. Lodewijkskerk: donderdag 9 u., zondag 6 uur. Herensingelkerk: vrijdag 9.30 uur, zondag 6.30 uur. St. Leonarduskerk: zondag 7 u. n.m. Hartebrugkerk: dinsdag 7 uur, zon dag 7 uur. St. Petruskerk: woensdag 9.30 uur, zondag 6 uur. SL Willibrordus (Oegstgeest): zon dag 7 uur. Meerburg (Leiderdorp): zondag AVOND- EN NACHTDIEN8T APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek Reijst, Steenstraat 35, teL 20136. GEM. AANKONDIGINGEN AFSLUITING SPOORWEGOVERGANG Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de spoorwegovergang Heren straatZoeterwoudseweg in de nacht van 18 op 19 juli 1961 van 22 tot 7 u. in verband met de uitvoering van werkzaamheden is afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij en trekdieren en vee alsmede voor voetgangers, in beide richtingen. VLEESKEURINGS VERORDENING LEIDEN Burgemeester en wethouders bren gen ter openbare kennis, dat op de secretarie dezer gemeente, kamer 222, voor een ieder gedurende 3 maanden ter inzage is gelegd een be sluit tot wijziging van het besluit van 9 september I960 (gemeenteblad no. 27), houdende regeling ter uitvoe ring van enige artikelen van de Ver ordening op de keuringsdienst van slachtdieren en van vlees in de ge meente Leiden (Vleeskeuringsver ordening Leiden) van 11 april 1960 (Gemeenteblad no. 16). Het besluit houdt een wijziging in ten aanzien van de dagen van openstelling van het bureau van de vleeskeurings dienst, verband houdende met de invoering van de vijfdaagse werk week. Het besluit treedt in werking op 18 juli 1961. Nog steeds kunnen de jongens van de zesde klassen van lagere scholen en eerste klassers van Leidse onder wijsinrichtingen terecht op een van die mooie kampen, die door het R.K. Comité voor Vakantiebezigheden te Noordwijkerhout en Mook georgani seerd worden. Niet iedere jongen is in staat om met vader en moeder op vakantie te gaan. Om toch iedere jongen zijn va- kantieplezier te gunnen - heerlijk met jongens van eigen leeftijd „eens helemaal eruit" - staan er dit jaar weer vier jongenskampen en twee meisjeskampen op het programma. De meisjeskampen staan al dermate in de belangstelling, dat het comité geen meisjes meer kan opnemen. Jongens kunnen echter nog steeds te recht. Het succes van vorig jaar staat er borg voor, dat men zich ook dit jaar weer zal amuseren tenzy deelnemers zijn, want voor plezier maken zijn er meestal een heel stel nodig. Het grote aantal deelnemers is echter ook noodzakelijk om de or ganisatie ook zakelijk tot een succes te maken. De beide kampen in Noordwijker hout van van 24 juli t.m. 31 juli en van 6 t.m. 16 augustus kosten beide 15.-. Het kamp, dat van 7 t.m. 17 augustus gehouden wordt te Mook, is in verband met de reis 10.- duur der. Aan de data van de kampen te zien is het kort dag wat het opgeven betreft. Liefhebbers haasten zich dus naar Roodenburgerstraat 53. Wie het eerst meldt, maalt voor een prachtige vakantie. Wilt U iets weten? J. W. v. d. V. te L. De kortste route van Langeraar naar Klimmen (L.). Antw.: Langeraar, Alphen a. d. Rijn, Gouda, Gorinchem, Woudri- chem, via Heusden naar Den Bosch, Eindhoven, Weert (wanneer U in 't bezit bent van de nodige grenspa- pieren) over Stramproy en Maaseik naar Susteren, anders via Ittervoort en Maasbracht naar Susteren, van daar naar Sittard, Hoensbroek en tenslotte Klimmen. MeJ. T.L. te S. Route Sassen- heim naar Halsteren (N. Br.). Antw.: Sassenheim, Leiden, Den Haag, Rot terdam, Barendrecht, Klaaswaal, Numansdorp (met de pont over het Hollandsch Diep), Willemstad, Steen bergen en Halsteren. Ong. 120 km. P. J.M. te S. Route van Sas senheim naar Houthem. Antw.: Sas senheim, Leiden, Alphen a. d. Rijn, Boskoop, Gouda, Schoonhoven, Go rinchem, Heusden, Den Bosch, Hel mond, Meijel, Roermond, Sittard, Amstenrade, Meerssen, naar Hou them. C. W. te N. Kortste route per auto van Nieuwkoop naar St. Nico- laasga (Fr.). Antw.: Nieuwkoop, Meijdrecht, Ouderkerk, Amsterdam, Hoorn, Enkhuizen, via de autopont naar Staveren en vandaar naar St. Nicolaasga. G- N. te V. De route van Voor schoten naar Sterksel (N. Br.) en vandaar naar Margraten. Antw.: Voorschoten, Den Haag, Rotterdam, Breda, Tilburg, Eindhoven, Heeze, Sterksel, Weert, Maasbracht, Sittard, Meerssen, Valkenburg, Margraten. J. B. te R. Route per bromfiets naar Wichmond. Antw.: Roelof- arendsveen, Woubrugge, Alphen a. d. Rijn, Utrecht, Amersfoort, Barneveld, Hoenderlo, Loenen, Bronkhorst, Baak, Wichmond. A. P. v. d. K. te L. Is de eerder aangegeven route van Leiden naar Den Bosch over Boskoop, Gouda, Gorcum, Heusden, geschikt per bromfiets of is de route over Utrecht te prefereren? U kunt het beste de eerder aangegeven route volgen, die is fraaier èn korter. J. O. te S. Route per fiets van Stompwijk naar Harskamp. Antw.: Stomp wijk, Alphen a. d. Rijn, Bode graven, Woerden, Utrecht, Zeist, Woudenberg, Scherpenzeel, Barne veld, Harskamp, afstand pl.m. 85 km. Mej. A. H. te H. Route Hazers- woude-Hengelo (O.) per bromfiets. Antw.: Hazerswoude, Utrecht, Zeist, Woudenberg, Scherpenzeel, Barne veld,Kootwijk, Apeldoorn, Twello, Deventer, Bathmen, Holten, Rijssen, Borne, Hengelo. Afstand pl.m. 180 km. P. J.L. te A. a. d. R. Route Al phen a. d. Rijn-Axel. Antw.: Alphen, Boskoop, Waddinxveen, Gouda (Krimpen aan de Lek 6.30 uur in dienst, Amerstol 6 uur, daarom via Rotterdam), Rotterdam, Zwijndrecht Dordrecht, Zevenbergen, Ouden bosch, Kruisland, Heerle, Woens- drecht, Krabbendijke(veer), Axel. Afstand pl.m. 170 km. ALPHEN AAN DEN RIJN VAKANTIESPEL 1961 STAAT OF VALT MET DE LEIDERS (STERS) Het „Vakantiespel 1961" dat van 7 t.m. 11 augustus aanstaande voor kinderen van 812 jaar, voor de derde maal in Alpben a. d. Rijn zal worden gehouden, hangt aan een zijden draad. Het is namelijk nog wel de vraag of de realisering van dit aantrekkelijk plan, waartoe zich velen inspannen, wel een feit zal zal kunnen worden. Waar het aan schort is niet een ge ringe belangstelling tot deelname, noch een gebrek aan de nodige fi nanciën, maar wel een groot tekort aan leiders en leidsters. Er hebben zich intussen ruim 1300 kinderen aangemeld en zij verlangen allen vurig gedurende een hele week volop te kunnen genieten van aller lei spelen, welke nun door de alge meen spelleider, de heer F. M. Pon- sioen, zullen worden geboden. De er varingen, die men in dit opzicht van de heer Ponsioen heeft kunnen op doen, laten niets aan twijfel over. Het bedrijfsleven en de midden stand, waarop de commissie van or ganisatoren een beroep heeft ge daan, blijken, evenals voorgaande ja ren, het plan een goed hart toe te dragen.. Men heeft ook dit keer weer de nodige financiën en/of goederen beschikbaar gesteld om de organisa toren in elk geval op dit punt geen hoofdbrekens te laten. De commis si e heeft van haar kant alles gedaan om de uitvoering van het program ma niet aan toevalligheden over te laten. Het programma zit in elkaar en goéd in elkaar. Alles is overigens tot in de puntjes geregeld, voor zo ver het de commissie het zelf in de hand heeft. Maar dit alles baat weinig als de dringend nodige helpsters verstek la ten gaan. De structuur van de meeste spelen is zodanig, dat deze in groepen ge speeld moeten worden. De groepen zijn groot gedacht circa 15 kinderen. Over elk vijftiental kinderen is een leidster of leider nodig. De bereke ning van de commissie heeft uitge maakt, dat er voor het gehele spel van 7 t.m. 11 augustus nog 50 leid sters of leiders ontbreken en boven dien voor de maandag (7 augustus) 30 extra. Zij, die zich niet voor de hele week voor dit werk kunnen vrijmaken, kunnen zich beschikbaar stellen voor een gedeelte van die week. Men kan zich opgeven bij mej. G. Sprey, burg. Visserspark 10. De commissie doet hiertoe, in het belang van de kinderen, een drin gend beroep op 'n ieder, die de leef tijd van 15 jaar heeft bereikt. En doet u dit zo vlug mogelijk! De instructieavond voor leidsters en leiders is bepaald op maandag 31 juli a.s., des avonds om 8 uur, in „Nabij". Van het programma kun nen wij alvast enkele punten noe men, als kermis, fiets- en wandel- theater, autopedrace en ballonwed strijd, kampvuur en lampionoptocht. Bejaardenbond. De leden van de r.k. bond van bejaarden en ge- gepensioneerden te Alphen aan den Rijn hebben wedstrijden gehouden in kaarten en sjoelen. Kaarten: 1. Droog 3344 punten; 2. Wijfje, 3315 p.; 3. mevr. L. v. Eg- mond, 3277 p.; 4. mevr. Berkhout, 3250 p.; 5. Griffioen, 3209 p.; 6. Ha verkamp, 3199 p.; 7. Marbus, 3196 p.; 8. Brasker, 3193 p.; 9. J. Groenen dijk 3176 p.; 10. Banning 3143 p.; 11. mevr. Hoeks, 3126 p.j 12. mevr. Van Schaik, 3100 p.; 13. mevr. Veens- wijk, 3070 p.; 14. mevr. v. d. Louw, 3031 p.; 15. Verhaar 3028 p. Het laagste aantal punten behaal de de heer P. v. Leeuwen, namelijk 2146. Hij kreeg een troostprijs. Sjoelen: l. Wolswijk, 178 p.; 2. mevr. Grobben, 175 p.; 3. mevr. Kwakkenbos, 163 p.; 4. mevr. Ha verkamp, 160 p.; 5. mevr. Brasker, 146 p.; 6. mevr. Verkerk, 142 p.; 7. mevr. Van der Aar, 140 p.; 8. mevr. Killenstein, 140 p.; 9. T. Zeijerveld, 135 p.; 10. S- Oijendijk, 130 p. Geslaagden. De heer D. G. de Groot is aan de Hogere Zeevaart school te Utrecht geslaagd voor het diploma B.M. (Scheepswerktuig- kunde). Aan de Hogere Technische School te Utrecht slaagden de heren W. J. Harts en J. Westmaas aan de af- ling Bouwkunde voor het einddiplo ma. De heer Westmaas was de 2500ste cursist die gediplomeerd „afgele verd" werd door de 50-jarige Utrechtse H.T.S. In verband met dit feit werd hij o.m. namens de school leiding en de Ned. Aannemers- en Patroonsbond toegesproken en h(j kreeg een niet te versmaden boe kenbom bestuur van de Boskoopse Oranje vereniging is georganiseerd. Dinsdagavond zullen motorraces worden gehouden onder auspiciën van de motorcros-club IJsselstreek- Gouwe. De woensdagfeesten worden inge zet met een prestatie zwemtocht in de Gouwe over de afstanden 500 en 1000 meter. Vervolgens worden wa- terfietswedstrijden gehouden op de Gouwe. 's Middages om 3 uur en 's avonds om half acht is er een revue van de kunstrolschaatsclub „Victoria" uit Eindhoven. Dit is voor deze omge ving een onbkende en men zou de prestaties van deze club het beste kunnen vergelijken met die van een ijsrevue. De verwachtingen van dit optreden zijn dan ook hoog gespan nen. Het ziet er echter naar uit dat de jaarlijkse zomerfeesten welke door het bestuur van de Boskoopse Oran jevereniging worden georganiseerd tot het verleden zullen gaan beho ren. Tot nu toe is het bestuur er in geslaagd steeds een zeer gevarieerd programma te bieden doch de steeds stijgende kosten, welke tot nu toe werden gedekt door de contributies van de leden en de entreegelden van niet-leden maken een sluitende fi nanciering welhaast onmogelijk. Een en ander heeft het bestuur doen overwegen met de zomerfeesten te eindigen en het accent te verleggen naar de feestviéring op 30 april. Hoe dit dan zal worden kon nog niet worden medegedeeld. WIOS WANDELTOCHT DOOR BOSKOOP Ondanks de gunstige weersom standigheden bestond er voor de door de Boskoopse wandelsportver eniging WIOS georganiseerde wan deltocht grote belangstelling. Niet minder dan 790 wandelaars versche nen er aan de start. De afstanden bedroegen resp. !0; 15; 20; 30 en 40 km. Het volbrengen werd beloond met een speciaal ontworpen medail le. De beoordeling van de groepen nl. 21 op de 10 km, 7 op de 15 km en 3 op de 20 km geschiedde door mevr. van Helden te Voorburg en de heren de Graaf uit Rotterdam 2n Verkerk te Gouda. Bij de prijsuitreiking sprak de voorzitter van WIOS, de heer K. v. Leeuwen, die oordeelde dat ondanks de vele regen, welke moest worden getrotseerd, het ge heel toch als goed geslaagd mocht worden beschouwd. De prijzen werden toegekend aan: 1. Koningin Julianaschool, Gouda 443 punten (wisselbeker); 2. Savor- nin Lohmanschool, Rotterdam (429) 3. Openbare school Boskoop (338). Sportverenigingen: 1. Nivo I Nieu- webrug (474) beker; 2 Nivo II Nieu- werbrug (435) lauwertak. 3. A.V/47 Boskoop (360). Wandelsportverenigingen: 1. DES Gouda (428) beker; 2. Quick Steps Alphen a. d. Rijn (425); DVT Gou da (420); idem 15 km: 1. EMM Reeu- wyk (422) beker; 2. Op Goede Voet te Alphen a. d. Rijn (420) beker; idem 20 km: 2. „Op Goede Voet" te Alphen a. d. Rijn, 418 punten (be ker). HAZERSWOUDE OOK OP EXTRA-FEESTDAG REGEN Zaterdag hel ben in het leader van de Oranjefeesten nog diverse wed strijden plaatsgevonden. Tevens waren in verband met de minder prettige weersomstandigheden de vermakelijkheden voor het publiek opengesteld. Het getuigde allemaal van het doorzettingsvermogen van het bestuur van de Oranjevereniging Rijndijk. Maar dat ook de derde dag de natuurelementen weer roet in het eten gooiden was niet hun schuld. De beker voor de Hervormde school. Enfin, jong en oud, die de regen lieten voor wat ze was, waagden toch een tocht naar het minder aan genaam begaanbaar feestterrein. De elftallen van de "tijndijkse en Kou de kerkse scholen kwamen zelfs nog binnen de geïmproviseerde krijtlij nen om uit te maken wie uiteinde lijk als winnaar van het schoolvoet- baltournooi uit de bus zou komen. Zo goed en zo kw,.ad als het ging verliepen de twee nog te spelen wedstrijden tot een goed einde en het eindresultaat was van dien aard, dat het elftal van de Hervormde School uit Koudekerk met de beker Vijfling in Argentinië Mevrouw A. de Sceny, de echtge note van een arbeider te Humahua- ca, een Indianandorp, 135 km ten noorden van de Argentijnse stad San Salvador, heeft het leven geschon ken aan een vijfling. Moeder en kin deren maken het goed. ging strijken. Doordat de Christe lijke Nationale School een gelijk spel forceerde (0-0) tegen de Open- BOSKOOP BOSKOOPSE ZOMERFEEST KOMT IN GEDRANG Dinsdag en woensdag zal het jaar lijkse Boskoopse Zomerfeest weer worden gehouden hetwelk door het bare School Koudekerk en een 3-0 nederlaag opliep tegen de Her vormde School, was een derde prijs, bestaande uit een lauwertakje, slechts weggelegd voor een Rijn- dijkse school. De Openbare School uit Koudekerk behaalde namelijk de tweede prijs, hiermee het overwicht van de „overbruggers" nog accen tuerend. Terwijl het hemelwater met fikse teugen op het Rhynenburchs feest terrein neerdrensde, stelden de elf tallen van Koudekerk en St. Ber- nardus zich op om uit te maken, wie de door de Oranjevereniging beschikbaar gestelde beker naar zijn ige prijzenkast mocht meevoeren. In het alt begin hadden beide ploegen, die nogal met nieuwe spelers en inval lers experimenteerden, vrij veel moeite met de terreinsomstandig- heden. Vooral de backs en buiten spelers moesten dubbel op hun pas sen letten, temeer omdat een gedeel te van het terrein meer deed denken aan een cross-country-beeld dan aan een terrein, bestemd voor voetbal. Dank zij de gedachte hieraan en de ten top gevoerde sportiviteit bleven niettemin buitensporigheden achter wege. Frans van de Berg zorgde ervoor, dat St. Bernardus aan een 1-0 voor sprong kwam. Midvoor Wesselingh gaf zijn linksbuiten een dusdanige pass dat voor Koudekerks doelman Kruit er geen kruid meer te wassen wasToen er pas vijfentwintig minuten gespeeld waren, oordeelde scheidsrechter Wetzelaar het meer dan verantwoord om voor een ge dwongen rustperiode te fluiten. Er kwam een plensbui aanrollen, die het onmogelijk maakte van het ene doel naar het andere te kijken. Niettemin stelden de ploegen zich hierna weer op om de tweede helft te beginnen. Ook nu was dit wed strijdgedeelte in verband met de weersomstandigheden, van korte duur. De Koudekerkers poogden weliswaar nog een gelijk spel te for ceren, maar Van der Zwaan cum suis voelde zich best thuis op dit voor hen vreemde veld, zodat de poort voor de wit-roden gesloten bleef. Het bleef uiteindelijk bij de 1-0 score ten gunste van de Rijndij kers, die hiermee de beker zij het op goedkope wijze in ont vangst mochten ncn.en. De voorzit ter van Rijndyks Oranjevereniging B. den Braven roemde dan ook tij dens de prijsuitreiking niet vooral de verdienste van de St. Bernardus- mensen, maar de moed en de energie die beide ploegen met achterstel ling van de omstandigheden aan de dag legden. Het was weliswaar een wedstrijd, voor weinig publiek rond het veld en in de nabijgelegen woningen verspeeld, maar het ge tuigde, aldus de heer Den Braven, van de saamhorigheid van de voetbal lers ten opzichte van de Oranjever eniging. Aanvoerder Huib van der Zwaan nam dientengevolge de beker in ontvangst, terwijl Koudekerks aanvoerder Arie Zweris de lauwer tak mee mocht voeren over de Rijn brug. De muziekvereniging Kunst na Arbeid, die ook al haar op het pro gramma staande marsen niet op het speelterrein ten uitvoer kon bren gen, versaagde toch ook weer niet voordat bij plenzen neerkomende water. In de muziekkiosk gaven zij met populaire melodieën kennis van hun kunnen en stimuleerden de be zoekers ertoe om nog niet te gaan feesten in huiselijke kring. Tenslotte werd dan ook nog het vuurwerk afgestoken, dat al sinds donderdag haar plaats in het wei land had gevonden. Ongetwijfeld vormde het een briljant slotstuk van de festiviteiten, die weliswaar grotendeels in het regenwater vie len, maar in elk geval de organisa toren in de meninö heeft gesterkt, dat de goede wil aanwezig was om het geheel weer als een traditie van elk jaar in het leven te roepen. Rectificatie Zaterdag werd in ons blad gemeld, dat aanstaande woensdag de bejaardensoos van de Groenendijk voor het laatst zou bij eenkomen. Een ieder, die alsnog een gang naar het Groenendijks in ge dachte had, wordt aangeraden, hier van af te zien, in verband met de reeds aangebroken vakantieperiode van het organisatiecomité. Uitreiking diploma's EHBO Dinsdagavond, 18 juli, zullen aan de nieuwe negen gediplomeerde EHBO- leden de diploma's ter hand worden gesteld. Hierbij worden alle dona teurs van de EHBO-vereniging Ha- zerswoude-Rijndijk uitgenodigd in het parochiehuis St. Joris in het Zwaantje. Het is de donateurs toege staan een introducé mee te nemen. Na de uitreiking van de diploma's verzorgt het gezelschap „De Mon- dorico's onder leiding van de heer P. de Klerk een gevarieerd program ma. LEIDSCHENDAM Schoolzwemmen. - 54 Leerlingen legden met succes hun zwemproeven af. Het waren van de r.k. jongens school te Stompwijk Piet Baak, Piet de Kier, Han Vreeswijk, diploma A; r.k. meisjesschool te Stompwijk: Ti neke Graneman, Ria v. d. Salm, di ploma A; St. Willibrordusschool Ge orge Beisser, Ben '"trampraad, Nico Hartman, Hans v. Leeuwen, Gert. v. d. IJssel, Jan v. Heiningen, dipl. A; St. Jozefschool: Marijke Aarts, Lia Nederpel, Fineke Meeuwissen, M. Vieveen, Lia Demeijer, Lia Barn- hoorn diploma A; Chr. Nat. School I: Rob Blanken- spoor en Abeline Koser, dipl. A; Lien v.d. Kooy, Ed de Groot, Kees Brons en Arjen Reedeker, diploma B. Prins Bernhardschool: Otto Heek, Ger. v. Dijk, Barend Mastenbroek, Jaap Tonnon, Jan Smit, Theo Bak ker, Bette de Boer en Netje Bakker, diploma A; Riet Broersman, Vincent Kerkhoven, Peter de Blanken, diplo ma B. St. Janschool: Bert Haneveld, Bep Blokland, Corry Blokland, Ineke de Jong, Joke v.d. Hulst, Maria Hooy- mans, Anneke v. Vliet en Ria v.d. Salm, dipl. A.; Bert Haneveld en Paul Hoornweg, diploma B.. St. Mariaschool: Jan v. Vliet, Fred v. Rijn, Henk Eijssen, Marian Mut- saers, Gerard v.d. Meer, Elize Waay- er, Maria Waayer, Wil v. Berkel en Lies v. Strang, dipl. A. Het behalen van het diploma is niet alleen een bekroning voor de leerlingen zelf, maar ook voor het gemeentebestuur, dat hiermee de eerste resultaten van het school zwemmen heeft geboekt. TER AAR Geslaagd Een dezer dagen slaagde te Aalsmeer voor het diplo ma bloemenvakonderwijzer, de heer Jan Leliveld alhier.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2