Weerbericht Raad van Voorschoten over annexatie Leidse raad haalde de grens niet Verzamelen van SPORT- is zeer in trek zegels WIST U... Iet weer in Europa DINSDAG 11 }ULI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 VOORSTEL-PELS AANGENOMEN „Ten anderen male wordt de raad gesteld voor de taak haar visie te ge ven op een door GS van Zuid-Hol land opgesteld ontwerp van wet tot wijziging van de grenzen der ge meente Leiden en omliggende ge meenten, waarbij ook Voorschoten helaas is betrokken en waarmede ruim 25% van Voorschotens grond gebied, 15% van de Voorschotense bevolking, dreigt verloren te gaan". Met deze aanhef begon de heer For- tanier (KVP) zijn beschouwing over het prae-advies van b. en w. inzake de grenswijziging. De heer Pels (PvdA) diende een wijzigingsvoorstel in. Hij betoogde, dat aan de voorgestelde grenswijzi ging geen goedgekeurd streekplan ten grondslag ligt. De belangen van de Leidse agglomeratie in haar ge heel dienen te worden vastgesteld in een streekplan, waarbij niet alleen de betrokken gemeentebesturen, doch ook de gehele burgerij in de gelegen heid wordt gesteld van haar opvat tingen te doen blijken. Zolang een streekplan ontbreekt, bestaat geen overeenstemming over de daarmee in het geding zijnde vraagstukken van ruimtelijke ordening, waarvan eventuele grenswijzigingen afgeleid worden voor het voeren van een pla nologisch beleid. Na een schorsing der vergadering werd dit wijzigins- voorstel door de gehele raad aange nomen, benevens een aantal aanvul lingen, eveneens opgesomd door de heer Pels. Ernstig verontrust De raad stond unaniem achter het college van b .en w. en vond een wil lig gehoor van de overvolle en voor deze gelegenheid vergrote publieke tribune, waar tussen de bewoners van de in het geding zijnde gebieden zich ook hun geestelijke leiders be vonden, pastoor G. de Greeve, ds W. G. Meijering en ds. W. J. Modde raar. De vier fracties spraken hun ern stige verontrusting uit over het feit, dat GS, ondanks het door college en raad zakelijk gevoerde verweer in de raadsvergadering van mei 1960, on veranderd het toenmalige voorstel tot voorontwerp van wet gemaakt hebben. De heer Fortanier was van mening, dat de ontworpen begren zing van Leiden geen stedebouw kundig geheel vormt, doch juist aan leiding geeft om over een luttel aan tal jaren met nieuwe annexatieplan nen te moeten komen. De heer De Groot haalde een gezegde uit de Leidse raadsvergadering aan, waarin gesteld werd, dat deze annexatie voor Leiden geen afdoende oplossing voor een reeks van jaren is, maar dat Leiden liever een snelle dan een af doende oplossing heeft. De heer Van der Wilde (PC) stelde, dat het pro bleem van Leiden betreffende de be volkingsaanwas niet meer is dan 'n gestadige groei der bevolking, een groei, die zelfs sterk ten achter blijft bij het gemiddelde van Nederland. Tegenstrijdig en willekeurig Tegenstrijdig en willekeurig werd dit plan van GS genoemd, omdat een geprojecteerde hoofdweg de grens moet gaan vormen, Rijksweg 4B. Waar deze weg moet komen, is nog zelfs bij benadering niet te voorspel len. De heer Van der Wilde zag zelfs de mogelijkheid, dat deze eens via Leidschendam zal moeten gaan lo pen, wil zij althans de streekfunctie behouden, welke haar thans is toe gedacht. Burgemeester L. de Kool kon de raad mededelen, dat de z.g. Rijksweg 4B, de grens tussen Voorschoten en Leiden volgens GS, zelfs geheel niet voorkomt op het Rijkswegenplan van 1960. Er is destijds naarstig gewerkt aan een structuurplan, betoogde de heer Fortanier, voor de Leidse agglo meratie, welk plan de goedkeuring heeft verkregen van alle bij de ag glomeratie betrekking hebbende ge meentebesturen en welk plan als ba sis zou dienen voor een actief geza menlijk beleid voor een periode van circa 15 jaar. Naar de mening van de katholieke fractie kan de harmo nische ontwikkeling van deze agglo meratie het best worden behartigd door een samenwerking op het hoog ste bestuursniveau b.v. in enge zin door toepassing van de wet gemeen schappelijke regeling van 1950 en in ruimere zin door districtsbestuurs vorming. De heer Fortanier haalde als voorbeelden aan plaatsen waar men ook van annexatie is terugge schrokken. Den Haag -Rotterdam en IJmond. Het lijkt hem in dit ver band dan ook rëel eerst een oplos sing te vinden o.a. voor de Haagse en Rotterdamse agglomeratie, waarna 'n bestuurlijke oplossing voor de Leidse agglomeratie betrekkelijk eenvoudig zou zijn te verwezenlijken. Gevoelens De heer Fortanier is van mening, dat bij het hanteren van de an nexatie te weinig rekening wordt gehouden met de gevoe lens van de mens. De mens, die recht heeft op de medewerking van de Overheid en die zich zelf wenst te kunnen zijn. Daartoe kan de Overheid veel bijdragen, o.a. door een woongelegenheid te scheppen, waarin hij zich kan ontplooien De katholieke fractie wenst in deze hele problematiek de mens „centraal" te stellen. 97% Van de betrokken bewoners hebben zich unaniem uitgespro ken voor het blijven bij de ge meente Voorschoten, en hun ge voelens worden gedragen door een groot gedeelte van de ove rige bewoners. De heer Van de Wilde (PC) stelde, dat het niet denkbeeldig is, dat het door Leiden begeerde gebied ge bruikt zal worden voor het vestigen van hun industrie-arbeiders, zoals de zaken thans staan en wanneer Lei den dit ten uitvoer brengt volgens haar plan, moeten deze industrie mensen dwars de stad door gaan om bij hun werk of fabriek te komen. Er is een streven de stad te ontvluchten en het platteland te gaan bevolken o.a. omdat daar een andere bebou wing is. Leiden maakt thans aanmer king op uitbreidingsplannen van Lei derdorp omdat deze te weinig „steeds" zijn, er is dus een gegronde reden om zich af te vragen of Leiden de „Haagse overspill" zal kunnen boeien en pakken. Voorschoten kan dat, dat heeft zij reeds bewezen. Goed aangepakt? De heer Pels stelde nog een vraag of dit vraagstuk in vroeger jaren wel goed door Voorschoten aangepakt is. Een jaar geleden was het als het ware vijf voor twaalf, thans één voor twaalf. Evenals de heer Fortanier vroeg hij zich af, waar de rapporten van de door de raad aangestelde des kundigen waren. Burgemeester De Kool verzekerde, dat de deskundigen in nauw overleg met het college van b. en w. het annexatievraagstuk be sproken hebben en uiteindelijk is men gezamenlijk tot dit prae-advies gekomen. Een en ander is echter steeds mondeling geschiedt, zodat geen schriftelijke rapporten aanwezig zijn. Unaniem kwam de raad zonder hoofdelijke stemming tot aanneming van het ontwerp-besluit volgens het prae-advies, waarbij echter als punt één werd ingevoegd het wijzigings voorstel van dr. Pels inzake het ont breken van een streekplan. ker de prettige sfeer in de raad schade zou kunnen lijden. De burge meester wilde echter niet zover gaan, de heer Bakker tot een excuus te brengen. Het betrof het voorstel tot verkoop van een perceel grond in Treslong aan mej. F. Kuiper te Haar lem, groot 710 m2 voor 15.200 en het voorsel tot verbetering van de riolering en bestrating van de Vos- selaan en Meidoornstraat. Ondanks bovenstaande werden deze voorstel len toch met algemene stemmen aan genomen. De bejaarden van „Parkwijk" krij gen dit jaar nog de kermis voor de deur. De heer Imthorn had gaarne een andere plaats voor dit doel aan gewezen gezien, daar hij aannam, dat het rumoer voor de bejaarden wel wat hinderlijk kon zijn. De voorzit ter antwoordde, dat het betreffende terrein reeds verhuurd was en het moeilijk zou zijn nog een ander ter rein te vinden. Volgend jaar zou echter met dit bezwaar rekening ge houden worden. B. en W. deelden ook mede, dat de koninklijke goedkeuring was bin nengekomen inzake de onteigening van perceel sectie E 823. Daar de eigenaar niets meer van zich heeft laten horen, toen b. en w. een op lossing in deze kwestie wilden zoe ken zal binnenkort tot onteigening moeten worden overgegaan. HILLEGOM Kritiek ging te ver vond burgemeester Met als tekst: „Ondank is 's we relds loon" nam burgemeester Van Nispen tot Pannerden in de vrijdag avond gehouden raadsvergadering van Hillégom stelling tegen de heer Bakker (KVP), die naar aanleiding van enkele voorstellen van het col lege zijn misnoegen naar voren had gebracht over het feit, dat de voor stellen niet in de commissie van Openbare Werken behandeld waren. De burgemeester had meer waarde ring verwacht. Het aantal vergade ringen was tot een minimum be perkt vanwege de seizoendrukte, de vergaderingen waren op verzoek van de raad 's avonds gehouden en de commissieleden zijn met alle mate riaal op de hoogte gehouden. De burgemeester was van oordeel, ge zien de naar zijn mening juiste ar gumenten van de commissie van openbare werken, (reden waarcm de voorstellen niet behandeld waren), dat door de repliek van de heer Bak- VERKEERSREGELS IN FRANKRIJK parkeerverboden worden aan gegeven door borden evenols ir. Nederland,doch ook door rood - witgeschilderde trottoirband of door rode tegels in het trottoir. Vterboden te parkerenrvoor een ziekenhuis.politiebureau Uitgesteld tot donderdag De Leidse raad is gistermid- dag niet toegekomen aan het agendapunt: bespreking van het s grenswijzigingsplan van Gede- puteerde Staten. De publieke 5 tribune en de perstribune waren 1 voller dan normaal, men keek reikhalzend uit naar deze be- spreking, maar naar het debat over verschillende zaken van de twee en twintig punten tellende 5 agenda vorderde zakte de hoop. Zeer lang werd gesproken 2 2 over de vuilverbrandingsinstal- 2 latie en toen de wijzer van de raadsklok zes uur naderde be- 2 sloot de voorzitter van de raad 2 na overleg in college en met senioren de bespreking van dit 2 agendapunt uit te stellen tot 2 2 donderdagavond a.s. Dat zal dan 2 een bespreking op het nippertje zijn, want vrijdag moet de con- 2 2 clusie van de raadsleden bij Ge- j 2 deputeerden zijn en maandag a.s. is er een zitting van de Sta- 2 ten over dit onderwerp. 2 2 Een strop voor het raadslid Winsemius die ter bespreking van de grenswijziging gisteren 2 2 van vakantie was teruggekomen j om zijn visie op het plan te ge- ven. Donderdag kan hij nog eens 2 2 de reis van een halve dag on- 2 dernemen. Had het college er niet beter 2 aan gedaan een aparte vergade- 2 2 ring bijeen te roepen voor be- spreking van dit belangrijke on- derwerp? R.K. Mulo -examen te Leiden Geslaagd voor het examen van de „Stichting het R.K. Mulo-examen', zijn te Leiden: J. Zettelen; H. Gijzen P. van Noort; J. v. Dam; C. Hop; G. Niers man; A. van Schie; A. Stuifzand; P. van Engelen P. de Heij J. van den Hoek P. van Kampen J. Snels; M. Warmerdam J. Zandber gen J. Arnoldy M. Ballem J. Belt M. v. d. Berg M. Blans- jaar W. Blom Tevens middenstandsdiploma. R.K. LYCEUM LEIDEN Bevorderd van de tweede naar de derde klas gymnasium van het St. Bónaventura-lyceum: Aad Stolwijk, Leiden. Dividendvoorstel Leidsche Wol In de heden gehouden vergadering van de raad- van commissarissen van de Leidsche Wolspinnerij n.v. is be sloten aan de a.s. algemene verga dering van aandeelhouders voor te stellen het dividend over het boek jaar 1 april 1960 tot en met 31 maart 1961 te bepalen op twintig procent, waarvan zes procent reeds als inte rim-dividend betaalbaar werd ge steld. Ten aanzien van de resterende 14 procent wordt voorgesteld vier procent uitsluitend in contanten be schikbaar te stellen en de overige tien procent naar keuze in contan ten dan wel in gewone aandelen der vennootschap (vorig jaar 20 pet di vidend, waarvan tien pet in aande len). Bovendien besloot het bestuur uit sluitend voor aandeelhouders der vennootschap beschikbaar te stellen een gedeelte van het bezit aan in gekochte eigen aandelen en wel zo danig, dat op elke tien aandelen uit staande per 31 maart 1961 kan wor den verkregen één gewoon aandeel tegen 100 procent. De jaarvergadering zal worden ge houden op maandag 21 aug. a.s. Amerikaanse zomercursus in Leiden Het afgelopen weekeinde heeft de universiteit van New York in het Juridisch Centrum Gravensteen te Leiden voor de tweede maal haar jaarlijkse zomercursus geopend. Deze cursus die onder leiding van prof. dr. Seymour L. Flaxman staat, is in 1960 een groot succes gewor den. In zijn openingswoord wees prof. Flaxman er op, dat er dit jaar in tegenstelling tot 1960 zowel aan Europese als aan Amerikaanse stu denten beurzen voor deze zomercur sus waren verleend. Dit werd onder meer mogelijk gemaakt door de Netherlands American Foundation te New York en een aantal gröte be dreven. POSTE-RESTANTE Het is begrijpelijk, dat door de steeds grotere stroom van nieuwe zegels, het aantal beeldverza melaars voortdurend toeneemt. Vooral na de tweede wereld oorlog het beeldverzamelen als zodanig is veel ouder dan de meesten vermoeden steeg het aantal zo, dat er naast de Phi- latélie, de internationale orga nisatie van landelijke bonden, waarbij ook de Nederlandse Bond is aangesloten) nog een F.I.P.C.O. (Fédération Interna tionale de Philatélie Construc tive) ontstond, waarbij ook de Nederlandse vereniging „De Beeldfilatelist" als sectie is aan gesloten. Tot één van de onderwerpen, dat voral de laatste jaren zeer in trek is, behoort het verzamelen van zegels met „sportmotieven". Volgens een door de Duitse sec tie van de F.I.P.C.O. gehouden enquête houden 15 pet. van alle beeldverzamelaar zich bezig met sportmotieven. In Nederland, dat tot één van de sportlanden gere kend mag worden, zal dit per centage niet veel afwijken. On geveer 29 pet. van de beeldver zamelaars verzamelt dieren, 22 pet. planten, 13 pet. beeldende kunst, 13 pet. techniek op post zegels. Met de andere groepen (religie, heraldiek, muziek enz.) houden zich minder dan 10 pet. van de beeldverzamelars bezig. De sportzegels nu het zijn er heel wat! zijn vaak zeer aantrekkelijk en het is dus niet te wonderen, dat ook heel wat sportliefhebbers er door worden aangetrokken en dus beeldfila telist worden. Dat bij beeldverzamelaars eni ge tekst voral kort en toch veelzeggend! gewenst is, zal u duidelijk zijn. En dat zo'n ver zameling in een blanco-album moet worden opgezet, spreekt vanzelf. Daardoor kunt u aan zo'n verzameling een persoonlijke noot geven en dat is nu eenmaal het streven van iedere serieuze filatelist. Bij de foto's: Van links naar rechts: Voetballen; uitgegeven door de Nederl. Antillen t.g.v. Caraïbische kam pioenschappen in 1957. Wielrijden; t.g.v. de „Dag van de Postzegel 1959" in Spaans Guinea uitgegeven. Finland; uitgegeven t.g.v. de Finse sportfeesten in Helsinki 28.6-1.7.'56). Baron Pierre de Couber- tin (1863—1937) de grond legger van de moderne Olympische Spelen; San Marino 1959. Daarvoor heeft u literatuur nodig en die is er voor deze groep verzamelaars voldoende. Er verschijnt immers een tijd schrift (Sport-phila, Rome) in 5 talen, dat uitsluitend aan sport zegels is gewijd, er bestaan twee goede catalogi (eveneens meerta lig), terwijl er bovendien enkele boeken zijn verschenen, die voor ieder „sportverzamelaar" een uitstekende leidraad zullen blij ken te zijn. Het zijn: „Sport und Briefmarken" door dr. G. Schmidt en G. Schneider (Ihl- Velag, Coburg/Beieren, prijs 12.50) en „Die Olympischen Spiele auf den Briefmarken der Welt" door Fabian Bura (N. J. Hoffmann-Verlag, Keulen; prijs 14, waarvan binnenkort een tweede deel verschijnt, dat alle zegels behandelt, die voor de laatste Olympische Spelen te Rome (1960) zijn verschenen. De bekende Nederlandse sport-fila- telist Van der Heyden gaf in 1955 een boekje uit getiteld: „Les jeux loympiques tels qu'unphila- téliste les voit". U zie, dus: postzegels met sportmotieven zijn er genoeg, literatuur is aanwezig, dus u kunt starten. K. E. KöNIG. DATu bij gebrek aan poeder suiker ook kristalsuiker tussen twee velletjes wit papier kunt ge bruiken? Strijk hierover met een warme bout en uw kristalletjes zullen in poeder veranderen. DATu een „gaatjeskoekepan" eerst moet verhitten, waarna de boter of het vet er in kan worden gedaan? De pan moet u altijd schoonmaken met een beetje zacht papier en wat zout. Eens in de week in een afwassopje. DATu kletsnatte schoenen snel kunt drogen door ze te vullen met verwarmde tarwe- of haver- zemelen? DATu glazen en pullen het best schoonmaakt, door deze te vullen met warm z'eepsop met een scheut ammoniak? Dit laat u een uurtje staan, daarna naspoelen met ver dunde azijn. Erg vuile vazen daarna nog even flink omspoelen met water waarin stukjes eier schaal. DATwanneer de visite is ver dwenen en de kamer een bedomp- j te rooklucht vertoont, u, om deze lucht snel te doen verdwijnen 'n 1 paar druppels eau de cologne op i een koude lamp moet sprenkelen, t waarna u deze even aansteekt? Dan verkrijgt u na korte tijd een frisse geur. DATuw haar een mooie glans kan krijgen wanneer u het wast t met kamillenthee, waaraan wat borax of koolzure natron is toe- J gevoegd? DATwanneer u gewoon bent uw haar te borstelen boven de wastafelbak, u het verstopt raken van de afvoer door uitgvallen haren kunt voorkomen, door voor het borstelen een vel papier (oude krant) in de bak te leggen? DAThet uitdrogen van busjes verf kan worden voorkomen, door na het gebruik het busje op z'n kop te zetten? Dan kunnen er geen luchtbelletjes bij de verf komen, die zelf dienst doet als luchtdichte afsluiter. DATsinaasappelen gemakkelij- ker geschild kunnen worden als u zé vooraf met kokend water overgiet? Het wit laat dan goed los. I DAThorloges ook op tijd ge- smeerd moeten worden? Het is verstandig ze hiervoor ten min- ste een maal per jaar naar de vakman te brengen, dit voorkomt onregelmatig lopen. DATregenbakken en regenton- nen, waarin drinkwater wordt verzameld, geregeld moeten wor- den schoongemaakt? Eventuele resten op de bodem en aanslag aan de wanden kunt u met ko- kend water verwijderen. SASSENHEIM GOED AFGELOPEN. Zondagavond half elf had op Rijks weg 4 een verkeersongeval plaats, dat bijzonder goed afliep. Een Duitse touringscar op weg naar Noordwijk reed de afrit naar de Provinciale weg voorbij en stopte in de berm, juist toen uit de riching' Leiden een per sonenauto naderde. De bestuurder A. C. van L. uit Oegstgeest veronderstelde dat de bus achteruitreed, waarbij zij, toen zij naar links uithaalde, de scheidings heg raakte. Hierdoor verloor zij de macht over haar stuur, met het ge volg, dat de auto vele malen om haar lengte-as rolde en op het weg dek bleef liggen. De passagiers kropen ontdaan, maar ongedeerd uit de flink beschadigde wagen. De Blauwband Zaterdag 8 juli werd een wedvlucht met oude dui ven gehouden vanaf Orleans, 515 km. In concours 56 duiven. Deze werden gelost te 8 uur. Aankomst eerste duif 2.47.59, snelheid 1261 m. per minuut, laatste duif 3 uur 31 min. 17 sec., snelheid 1140 meter per minuut. De uitslag luidt: L. J. Drost 1, 2, 3, 7; R. Beunde. nan 4; H. van Nie- kerk 5; W. v. d. Zwart 6; C. Vonk 8; Gebr. v. d. Krogt 9, 10; G. Am- merlaan 14, 16. Met jonge duiven werd een wed vlucht gehouden vanaf Roosendaal, 76 km. In concours 283 duiven. Deze werden gelost te 1 uur 15 min. Aan komst qerste duif 2.16.14, snelheid 831 meter _per minuut, laatste duif 5.50.54-, snelheid 27b meter per mi nuut. Gebr. v. d. Krogt 1, 3, 4; J. Plug 2; H. van Niekerk 5; G. Zandbergen 6; L. de Ridder 7; R. Beunderman 8; L. J. Drost 9; C. Vonk 11; N. Koe- lewijn 12; W. v. d. Zwart 18; H. v. d. Lans 19; M. Berg 25; G. Ammer- laan 26; Gebr. Krom 31; J. Haver 39; R. G. Slikkerveer 49; C. Drost ALPHEN AAN DEN RIJN ATTC-nieuws. Door restauratie van de turnzaal „Hou-Vast" zal de laatste nederlaagwedstrijd van AT TC tegen SVE uit Utrecht niet in Alphen aan den Ryn maar bij SVE te Utrecht worden gespeeld. De 4 teams vertrekken per trein om 6.50 uur. De datum blijft maan dag 10 juli (heden). Mede als gevolg van de voor noemde restauratiewerkzaamheden zullen de trainningswedstrijden van ATTC gedurende enkele weken in het LJsclubgebouw worden gehou den en wel op 13 juli vanaf 7 uur, 15 juli van 26 uur, 21 juli vanaf 7 uur en op 22 juli van 2—6 uur. Medegedeeld door het KNMI geldig vam dinsdagavond tot woensdagavond, opgemaakt te 11.15 uur TIJDELIJK WARMER Vrij warm, met enkele zonnige perioden, gevolgd door regem- of onweersbuien en afkoeling.. Zwakke tot matige wind tussen zuidwest en zuidoost. De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: max. min. temp. gisteren HELSINKI geh. bew. 22 12 STOCKHOLM motregen 17 12 OSLO zw. bew. 19 10 KOPENHAGEN zw. bew. 15 13 ABERDEEN half bew. 16 8 LONDEN zw. bew. 24 16 AMSTERDAM geh. bew. 19 14 BRUSSEL half bew. 21 15 LUXEMBURG half bew. 21 11 PARIJS licht bew. 24 13 BORDEAUX zw. bew. 28 15 GRENOBLE licht bew. 26 13 NICE zw. bew. 26 19 BERLIJN geh. bew. 19 12 FRANKFORT x mist 22 11 MüNCHEN onbew. 21 11 ZüRICH licht bew. 24 11 GENèVE half bew. 26 11 LOCARNO zw. bew. 27 18 WENEN half bew. 22 14 INNSBRUCK mist 23 9 BELGRADO zw. bew. 25 14 ATHENE onbew. ROME onbew. 30 16 AJACCIO onbew. 27 16 MADRID licht bew. 35 18 MALLORCA niet ontvangen LISSABON onbew. 30 PAUZE FOUT. Onlangs ontmoetten we iemand, die veel gelezen had. Geen detective- romannetjes en Pa Pinkelman, zoals wij. Nee, echte, degelijke kost. Shakespeare haalde hij vlot aan en van Goethe's Faust ratelde hy hele lappen uit zijn hoofd op. „Ik heb de wereldliteratuur ongeveer verslon den", zei hij bescheiden. Maar de Bijbel bleek hij niet gelezen te heb ben, behalve de stukjes, die daar uit zondags onder de Mis worden vóórgelezen. „Maar je zult toch wel de levensbeschrijving van de grootste Man van de wereldgeschiedenis heb ben gelezen!" riepen we verwonderd uit. Dat bleek niet het geval. Dat vonden we fout en hij (eerlijk) ook. Ieder katholiek behoort op z'n minst de vier Evangeliën gelezen te hebben en er veel in te lezen, want hoe kan men iemand navolgen zonder Hem te kennen? PUZZEL No. 525 Hor.: 1. gem. in N.H.; 3. vlaktemaat, 9. gevangenis, 10. scheik. element (afk.), 11. bitter vocht, 13. rivier in Italië, 14. houtworm, 16. lusthof, 17. een der gamelaninstru menten, 18. platte gebakken steen, 20. inhoudsmaat (afk.), 22. voorzet sel, 23. aardrijkskundige aanduiding, 24. telwoord, 26. vlaktemaat, 27. dorp in Gelderl. onder Gendringen. Vert.: 1. gem. in Gelderl., 2. kan ton in Zwitserland, 3. muzieknoot, 4. gem. in N.H., 5. voegwoord, 6. wol vlokje, 7. dorp in N.Brab., 11. Spaans rypaard, 12. krijgsmacht, 14. voorzet sel, 15. pret, 19. gindse, 21. water in Z.H., 23. vreemde munt, 25. deel v. d. bijbel (afk.), 26. in het jaar onzes Heren (afk. Lat.). Oplossing morgenavond. Oplossing gisteren: Hor.: 1, snaak, 6 tor, 7. tol, 8. ere, 9. non, 10. Assen. Vert.: 2. nerveus, 3. antenne, 4. stier, 5. slang. PUNT te lachen....?"

Leidse Courant | 1961 | | pagina 3