SsuraMT* nrf, Raad van Leimuiden heeft geen behoefte aan sauna RIJNSTREEK STEUNT HET PRINSES BEATRIX- P0LI0F0NDS Alphens raadhuis-klokken spel speelt 31 aug* voor 't eerst DE LEIDSE BIOSCOPEN ZATERDAG 8 JULI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 NOORD WIJK ZR. HAASNOOT. Na een langdurige riekte is op 44- larige leeftijd overleden zuster Haas noot, hoofdverpleegster bij het Groe ne Kruis, afd. Noordwljk. Sportuitwisseling N.KJ.B. Mor een zal op het DOSR-terrein te Boe- fofarendsveen een bmtensport-ont^ moeting plaats vinden tussen de NK JB. van Koelofarendsveen en Noord- wijk. Na de twee uitstekend gfslaag- de binnensportontmoetingen zynde „erwachtingen voor deze ontmoeting hoog gespannen. Schietvereniging Bij de laateet gehouden schietwedstrijden van Sïfïtoü ^UelZSlmedames: «S3 tl pp:,'2ee Saa|:cy. Tane 41 P-, 3e klasse. Met K..S.U. werden winnaar van wisselmedail- les L. Wassing 55 p., Ie klasse, r. T^nntPn 51 P., 2e klasse. Bij een schietwedstrijd te Loos- duinen wonnen twee korpsen een 2e oriis en één korps een 4e prijs. Vrij- dag 14 juli a.s. houdt Blijft voor Land" haar jaarvergadering in het clublokaal aan de Kerkstraat. Benoemingen Kerk- en armbe stuur Door mgr. M. A- Jansen, bis schop van Rotterdam is als kerkmees ter van de parochie van de H. Je roen benoemd de heer n. Rooijers. Op zijn verzoek 's eer™[ ontslag verleend als lid van he armbestuur de heer Th. G v. Went. Als nieuwe leden van het armte stuur zijn benoemd mevr. GAlke madeJonkheer en de heer v» Augustinus. Van paard gevallen. Tijdens een strandnt viel een 16-jarig meisje uit Rotterdam van haar paard, toen het dier plotseling een zijsprong maakte. De jeugdige amozo"a k.laaf; de over pijn in de rug en moest ter observatie naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden worden overge- bracht. Bromfietser brak been. pen,,?-ï" iariee Leidenaar reed op de Wil- helminastraat, waarschijnlijk door achteloosheid, met zijn brommer te gen een geparkeerde personenauto. Auto noch bromfiets liepen s^ade op, maar de bromfietser kwam zo on gelukkig te vallen, dat hu een been brak. Na medische behandeling werd hij overgebracht naar een zie kenhuis te Leiden. Noordwijkse Sportvereniging. - De heer H. van Beelel, eigenaar van hotel Noordzee", heeft bedankt als bestuurslid .van de Noordw^kse ffirmaagkTgopNdeVve?gadrrtngvan aandeelhouders. In de vacature is nog niet voorzien. Tentoonstelling van grafiek en plastiek in „De Baak". - Met in gang van vandaag wordt in het conferentiecentrum „De Baak aan de Koningin Astridboulevard een toonstelling gehouden van en Plastiek", uit de collectie van het Haags Gemeentemuseum. Men kan er kennis maken met het werk van Odilon Redon, Toulouse Lautrec, Pi casso, Rozendaal, Westerik, Nieu- wenhuyzen, Chailloux en Lucebert en op het gebied van plastiek treft men er scheppingen aan van Kamerling- Onnes en van den IJssel. Eindexamen M.M.S. Y°°r ^et eindexamen M.M.S. van de H.B.S. voor meisjes te Leiden slaagden on ze plaatsgenoten: Nel. Arenshorst, Jetty van der Most van Spijk, Ma rijke Tappenbeck, Coby Zwitser, Henny Dullemond, Hanneke van der Loo en Marijke van Waasbergen. lijf voor 't Land" Bij de laat ste schietwedstrijd, die door „Blijf voor 't Land" te Noordwijk m dit seizoen werd gehouden, werden de volgende schutters met de buks win naar van een wisselmedaille: W Caspers 47 punten le klasse; mej. A. Z. van Weeghel 44 punten 2e klas se; C. van der Tang 41 punten 3e Me^KSO werden de wisselmedailles gewonnen door L. Wassing 55 pun ten le klasse; F. van Kooten 51 pun ten 2e klasse. Bij een schietwedstryd te Loosaui- nen wonnen twee korpsen van „Blijf voor 't Land" een 2e prijs en een korps een 4e prijs. Op vrijdag 14 juli a.s. houdt „oiijt voor 't Land" in haar clublokaal aan de Kerkstraat de jaarvergadering van de schietvereniging. „Steeds Sneller" De Vereniging van Postduivenhouders „Steeds Snel ler' 'te Noordwijk organiseerde een wedvlucht met oude duiven vanaf Chateauroux. De afstand bedroeg ongeveer 636 km. Er waren 141 dui ven in concours, die te 6.30 uur met een noordoosten wind werden gelost. Wind later west-zuidwest. De eerste duif bereikte haar hok te 15.33.40 uur en had gevlogen met een gemiddelde snelheid van 1170.75 meter. De laatste duif arriveerde te 16.54.50 uur en behaalde een snel heid van gemiddeld 1018.45 m. De uitslag luidt: 1. J. Passchier Zn; 2. Duindam-Noordermeer; 3. J. Beugelsdijk; 4. J. Star; 5. C. L. Smit; 6. H. L. Smit; 7. M. van der Wiel; 8. J. van der Wiel; 9. G. van den Berg; 10. idem; 11. J. van der Niet; 12. L. A. Glasbergen; 13 L. Steenvoorde; 14. Haak-H«jnaari. 15. L. Steenvoorde; 16. H. L. Smit, 17. W. Hoek; 18. P. Borst; 19. M. van der Wiel; 20. L. Steenvoorde. „NoordwW-Haags Garnizoenseljtai Woensdagavond a.s. wordt op het gemeentelijk sportpark aan de Van Panhuysstraat een voetbalwedstrijd gespeeld tussen het le elftal van Noordwijk en het Haags Garnizoens elftal, welke wedstrijd geleid zal worden door de bekend* internatio nale scheidsrechter Leo Horn. Het Garnizoenselftal is als volgt samengesteld: Doel: van Heest (Feyenoord 2); achter: van Straten (Blauw Wit 2; Pirovane (Stormvogels 1); De Bruin (VCS 1); midden Aartsen (ADO 1) en Mussche (RCH 2); voor Webster (DWS-A 3); van der Arend (SHS 2); Riemvis (Vios 1); Kroonsberg (RCH 1) en Overtoom (O. Gezellen 1). De ontmoeting vangt aan om 7 uur n.m. Geslaagd Mej. Joke Wassenaar slaagde in Den Haag voor 't examen staatsbevoegdheid Heilgymnastiek en Massage. NOORDWIJKERHOUT Geslaagd Aan de Hogere Poly technische School „Techrucum" in Rotterdam slaagde voor het examen voor tekenaar en opzichter de heer W. O. Wenckebach. ALPHEN AAN DEN RIJN Laura-nieuws. - Maandagavond of ficiële opening van het bordes van het raadhuis in het bijzijn van ver schillende burgerlijke en politie autoriteiten. De muziekvereniging Arti et Reli- gioni zal het geheel met muziek op vrolijken, terwijl de dames van Hou- Vast en Wilskracht een baloefening uitvoeren. Een dames keurturnploeg, waaronder de Nederlandse kampioe ne Ria van Velsen, zal een nummer ringen-zwaaien ten beste geven, ter wijl enige dames een persoonlijke vrije oefening zullen laten zien. Het geheel o.l.v. gymnastiekleeraar de heer P. Zuidam. Van twee uur 's middags af is het Nutsgebouw het domicilie van de Laura. Daar kunnen de deelnemers zich melden en ontvangen ze de no dige bescheiden. Daar vinden dan de ontmoetingen plaats tussen oude be kenden, die elkaar in een heel jaar niet hebben gezien, en worden al vast afspraken gemaakt voor de ko mende week. De genie doet dit jaar voor het eerst mee met een groep burgers, die bij het complex werkzaam zijn. Ho pelijk wordt het volgend jaar zo, dat er ook een detachement militai ren meerijden. Deze groep van min stens zestien man (waaronder enkele dames) vormt al vast een prachtig begin. Wij hopen, dat de burgerij in de Laura-week veel meeleven .zal be tonen, door persoonlijke beiangstel- lling, almede door het uitsteken van de vlag gedurende de hele week. Elke vreemdeling kan dan zien, dat er feest is in Alphen. Ook zullen deelnemen de EHBO en het Rode Kruis, terwijl voorts zal meerijden de BB-moblifoonwagen. BODEGRAVEN Hengelwedstrfjd. In de Goudse Vaart organiseerde de Bodegraafse Hengelsportyereniging een viswed strijd op karpers. De heer F. van Staalduinen behaalde met 127 cm. vis de eerste prijs. De verdere uitsla gen waren: 2. L. van Egmond 107 cm., 3. J. de Koning 89 cm. 4. R. Ver hagen 72 cm., 5. W. Streefland 57 cm. Deze laatste won bovendien de wisselbeker, omdat hij de meeste exemplaren ving. Duivensport. De Snelvlucht or ganiseerde een wedvlucht vanaf Oudenbosch voor jonge duiven. Af stand 57 km. Gelost om 8 uur. Aan komst eerste duif 8.46.17 uur. Snel heid 1229 m. per minuut. Aantal dui ven 175. De prijzen vielen als volgt: J. van Rijn 4, 12, 14, 15; K. Stikke- lorum 2; K. v. d. Veer 3, 9, 10, 16; C. Oostveen 5, 7, 8, 18; P. Zeilstra 6; A. de Vos 11; R. v. d. Star 13; C. Baas 17, 19; T. Sterk 20. Een tweede vlucht ging vanaf Cor- beil. Afstand 418 km. Gelost om 5 uur. Aantal duiven 50. Aankomst eerste duif 11.48.47 uur. Snelheid 1023 m. per minuut. Uitslag: J. van Rijn 1, 3, 6, 8, 11, 14, 15; G. Nagel 2; K. v. d. Veer 4, 7, 10; T. Louwen 5; T. Sterk 9, 16, 17; C. Baas 12, 13; N. van Bentem 18, 19, 20. De midfonds-kamp had tot resul taat: 1. J. van Rijn 5859 p. 2. K. v. d. Veer 5525 p., 3. H. Louwen 5485 p. KOLLEKTETE ALPHEN AAN DEN RIJN VAN 10 T/M 15 JULI In snel tempo werd de toch al korte agenda van de gisteravond ge houden raadsvergadering van Lei muiden afgewerkt, zodat burgemees ter Kammenga al na ruim een half uur de harher voor het laatst liet vallen. Deze korte duur was mede het ge volg van het feit, dat de raadsleden de notulen van de vorige raadsver gadering gestencild thuis hadden ontvangen, hetgeen door de raad blijkens het bedankje van de heer Muys aan het adres van burgemees ter Kammenga zeer werd gewaar deerd. By de ingekomen stukken was o.m. de goedkeuring van G.S. voor de restauratie van de toren van de Ned. Herv. kerk, hoewel de voor zitter mededeelde, dat het toch nog wel even zou duren voor men aan het werk kon gaan, omdat deze res tauratie tegelijk met die van de kerk moet worden uitgevoerd. De goedkeuring van G.S. van de begroting van het woningbedrijf waarop een post voorkwam van 36.000 voor het schilderwerk aan de gemeentewoningen was voor de heer Muys aanleiding tot het stellen van enige vragen. Bij de toelichting van deze begrotingspost in de vorige raadsvergadering nad de voorzitter namelijk gesteld, dat er bij de plaat selijke schilders voor een dergelijk object geen belangstelling was. De heer Muys was echter gebleken, dat er bij de plaatselijke schilders wel degelijk belangstelling voor dit kar wei bestond. Zij waren weliswaar niet in staat het werk achter elkaar uit te voeren, doch waren zeker in staat de gemeentehuizen successieve lijk van een verfje te voorzien. Er was zelfs een prijsopgave ingediend, doch hierop had men nooit meer iets gehoord. De voorzitter verzekerde de heer Muys, dat men er van gemeentewege naar streeft de plaatselijke bedrij ven zoveel mogelijk in te schakelen en dat men hierbij de schilders ze ker niet zou overslaan. In dit geval voer hij echter op het kompas van de technische dienst. Gezien de slechte toestand van de verf van de gemeentewoningen was het beslist noodzakelijk, dat hier alle huizen zo spoedig mogelijk geschilderd werden en men prees zich gelukkig een be drijf te hebben gevonden die dit in één maal wilde uitvoeren. De tech nische dienst heeft in de afgelopen jaren geen gelegenheid gehad dit karwei te laten uitvoeren, zodat men wel gedwongen is thans spoed te be trachten, omdat men anders voor (Advertentie) Gistermiddag werd in de klokken gieterij van de N.V. Petit en Fritsen in Aarle Rixtel in aanwezigheid van enkele genodigden van het Alphense carillon-comité te weten de heren drs. Taal, Joh. Westmaas en L. Sprey Jzn. mgt de dames, alsmede mej. Bruins Slot en haar drie jongste broers, die met zijn vieren hun vader burge meester Bruins Slot vertegenwoor digden, de grootste van de nieuwe klokken gegoten namelijk de 600 kg wegende klok. Deze klok zal na het in gebruik nemen van het carillon tevens als derde luidklok dienst gaan doen. De gegoten klok draagt het op schrift, dat deze is geschonken door de Boerenleenbank, dat is echter zui ver toeval omdat de randschriften bij loting zijn aangewezen. Met de moederklok van 1200 kilo en de tweede klok van 850 kilo, die reeds in de toren hangen, zal het carillon uit 42 klokken bestaan waarvan de lichtste 11 kilo weegt. Het is dan een 4 octaven carillon, dat echter pas ge heel compleet is als er nog vijf klei ne klokjes bijkomen. De heer West maas vertelde dat er naar gestreefd wordt ook deze vijf klokken er nog bij te krijgen, zodat Alphen dan een geheel volwaardig 4 octaven carillon rijk zal zijn. De meeste van de 42 klokken zijn al klaar en liggen gestemd en gesle pen in de magazijnen voor verzen ding naar Alphen gereed. In de to- ■ren moet nog het een en ander pas klaar worden gemaakt, met welke werkzaamheden zo spoedig mogelijk zal worden begonnen. Het is de bedoeling 31 augustus voor de eerste maal het carillon te doen bespelen. Daarna zullen de be woners van Alphen vier maal per uur het carillon kunnen beluisteren. Casino. „Doctor in love" had met evenveel recht van spreken „doc tors in love" kunnen heten, want de ze week draaiende filmprent toont ons de wederwaardigheden van een paar jonge Engelse artsen, die hun gebrek aan medische ervaring com penseren met het luchtig bestuderen van het vele vrouwelijk schoon, dat steeds weer hun paden kruist. Uiter aard is deze film geen propaganda stunt voor het geneesheerschap ge worden; geheeld wordt er maar wei nig en daar hebben de jolige Engel se artsen ook hoegenaamd geen tijd voor. Het komt ons zelfs voor, dat de vrouwelijke bioscoopbezoekers be paald geen patiënte meer zouden wil len zijn van jonge, jolige artsen. Maar, dames, stelt u zich gerust, deze filmische visie van de firma Arthur Rank berust op een misvatting om trent de kwaliteiten van de meeste jonge dokters. Het verhaal zullen wij niet hele maal ophangen: u behoeft er trou wens niets van mee huis te nemen. Er valt overigens wel te lachen bij het zien van dit kolderieke niemen dalletje. Het is natuurlijk weer goed te merken, dat het een Engelse film is en dat is naar onze smaak de eni ge garantie voor een prettige tijdver drijf. Om de onthullende en ietwat frivole diagnosetekening van de ver liefdheidsziekte van de onderschei dene artsen achtte de KFC een leef tijdsgrens van 18 jaar gewenst. Lido. - Eddie in vuur en vlam, een filmprodukt van het kaliber: flinke revolver en stevige vuisten, met de hartveroverende Eddie Constantine is geprolongeerd. Luxor. - Van een film met Elvis Presley zou men een slap verhaaltje met veel gezingzang verwachten, maar de rolprent „de Mesties" heeft geen plaats voor muziek, of hét zou een inleidend liedje aan het begin van het verhaal zijn, als alles nog vredig is. De beroemde Amerikaan speelt hier de rol van een halfbloed; zijn moeder is Indiaanse, zijn vader 'n blanke pionier. Hij heeft ook nog een blanke broer en de familie is een eenheid, tót de Indianen, tot welke stam de moeder van het gezin be hoorde, de oorlogsbijl opgraven en een moordpartij onder de blanken beginnen, die hun gebied ongevraagd in bezit hebben genomen. Het ene gezin na het dere wordt uitge moord en het gevolg is, dat de blan ken zich ook keren tegen het gezin en in het bijzonder tegen de Indiaan se moeder en haar zoon. Door toe doen van de blanken sterft de In diaanse moeder van Elvis, en dit doet hem omslaan als een blad aan de boom. Hij sluit zich aan bij de In dianen, maar als dezen zijn vader vermoorden en zijn broer ernstig verwonden weet hij niet meer bij wie hij hoort. Zwaar gewond door pijlschoten van de Indianen zwerft hij over de prairie, wachtend op de „Flaming Star" de vlammende ster, die de dood brengt. Het is een ge- gewelddadige film, waarin het bloed bij stromen vloeit. Om het extra- mooi te maken, ziet men het bloed in kleuren en over breed scherm stro men. KFC-keuring 14 jaar. Rex. The Last Blitzkrieg. De tweetalige titel doet misschien iets vreemd aan. Met het zien van de film wordt het al spoedig duidelijk, dat deze titel terecht en goed geko zen is. Een groep Duitse spionnen dringt zich in het Amerikaanse le ger, dat in hevige gevechten gewik keld is tegen het in de Ardennen stuiptrekkende derde rijk. Het doel van de groep is te saboteren en te spioneren, overal en zoveel moge lijk. Het groepje en met name de leider ziet echter door de belevenis sen in het „vijandelijke" kamp de oorlog door een andere bril, terwijl ook een bevelvoerend seigeant yan een uitgedunde Amerikaanse com pagnie door zijn Duitse herkomst niet alleen gruwwekkende, maar ook onschuldige Duitsers kent en wil zien. Tenslotte beijveren beide par tijen zich een einde te maken aan het onterend bedrijf, dat oorlog heet. De Duitser keert zich van zijn land genoten af en gaat met de Amerika nen meevechten. Hoewel deze film geen oorlogsfilm van allure is af en toe lijkt het meer op een pittig velddienst je komen er toch wel verdienstelijke trekken naar voren. De karakterise ring en uitbeelding varieert van re delijk tot goed. Omdat de strekking overwegend wel moreel verantwoord is, heeft de KFC blijkbaar een oogje dicht gedaan voor het verruwende oorlogsrealisme en de film toelaat baar gesteld voor personen boven de 14 jaar. Studio. - Geprolongeerd is ook de interessante Franse documentaire over het Amerikaanse leven, onder de titel „Het onbekende Amerika". Trianon. - De heer George Pal, die verantwoordelijk is voor de film „De slavenopstand in Atlantis" moet of wel gedacht hebben, dat het bios cooppubliek geen smaak heeft, of zelf een kronkel in zijn hersens hebben. Bij het soort films, dat kleu rige verhaaltjes maakt van de oud ste geschiedenis der mensheid, zijn wij bereid veel door de vingers te zien. Het gaat in de bioscoop in de eerste plaats om ontspanning, doch zelfs aan deze voorwaarde is hier niet voldaan. Nog nimmer hebben we dergelijke nonsens, die zelfs vol komen serieus wordt gebracht, op het witte doek gezien. Twee dingen zijn bij een dergelijk produkt mogelijk, zich ergeren of er om lachen. Het eerste hebben we achterwege gelaten en er dus maar om gelachen. Zonde van het vele geld, dat onge twijfeld aan dit kleurenprodukt is verspild. Behoorlijk geakteerd wordt er zelfs niet. Geen enkel pluspunt konden we hier met de beste wil van de wereld in zien. Toegang bo ven 14 jaar. nog veel grotere kosten komt te staan. Op een vraag van de heer Muys over een binnengekomen ver zoek namens de heer C. J. v. d. Meer om spoedige afdoening van de regeling omtrent de vergoeding voor zijn gedeeltelijk af te breken huis, bleek, dat b. en w. niet verzuimen alles te doen wat de ontsluiting van de Nokweg kan bevorderen. De heer v. d. Meer heeft echter zoals de voorzitter mededeelde zijn plannen om een nieuw pand te bou wen laten varen en wil nu het be staande pand verbouwen. De voor zitter verzekerde de heer Muys, dat dit niet van invloed zou zijn op de voorgenomen plannen. Geen sauna Het bezwaarschrift van de heer Waldman te Amsterdam tegen het besluit van b. en w. hem geen ver gunning te verlenen tot het bouwen van een sauna aan de Geerweg vormde, zoals burgemeester Kam menga het in zijn inleiding zei, de hoofdschotel van deze vergadering. Het vermocht echter na de uitvoe rige toelichting van de voorzitter, niet de tongen der raadsleden in be weging te brengen. De heer Muys merkte alleen op geheel achter het besluit van b. en w. te staan en geen behoefte te hebben aan sau na's. Daar echter het verzoek door b. en w. was afgewezen op grond van het bestaande uitbreidingsplan vroeg hij of het eventueel mogelijk was dit uitbreidingsplan te wijzigen. Dit was volgens de voorzitter uiter aard mogelijk, doch in dit geval mede op grond van het door de stedebouwkundige adviseurs uitge brachte advies ongewenst. Met het voorstel het beroepschrift niet ge grond te verklaren ging de raad zonder stemming accoord. De begrotingswijzigingen, waarin o.m. aan de R.K. Jongens- en meis jesschool 7300 voor nieuwe leer middelen ter beschikking werd ge steld en de wijzigingen in de sala risvoorschriften gingen zonder com mentaar onder de hamer door. In de rondvraag vroeg de heer Beuk nog de medewerking der ge meente om de Nokweg op te laten knappen voor de tijdens de a.s. oranjefeesten te houden wielerron de. Traditiegetrouw, zeide burge meester Kammenga, zal hiervoor gezorgd worden. De nieuwe brandspuit bleek nog niet gereed te zijn. De levertijd be draagt niet minder dan 7 maanden zo deelde de voorzitter, de heer Beuk mede. Bromfietsherrie. De heer Muys informeerde of er een verzoekschrift was binnenge komen naar aanleiding van de over last, die men ondervindt van de bromfietsende jeugd. Hij vond het lawaai vooral in de avonduren bij zonder hinderlijk, en er zijn bepaal de gedeelten in de gemeente waar de herrie zich concentreert. De voor zitter zeide het verzoekschrift in derdaad te hebben ontvangen, doch nog niet in de gelegenheid te zijn ge weest het in behandeling te nemen. Hij zegde de heer Muys toe bij een van de volgende vergaderingen met voorstellen te zullen komen om aan deze overlast een einde te maken. Naar aanleiding van de notulen had de heer De Haan nog gevraagd naar de openbare aanbesteding van de 9 gemeentewoningen, waartoe de raad in de vorige vergadering besloot. Burgemeester Kammenga deelde mede, dat deze zaak bij de tech nische dienst in behandeling is en dat men inmiddels contact met de plaatselijke aannemers heeft opge nomen, zodat dit spoedig geregeld zal worden. LANGERAAR Woningwetwoningen aanbesteed. - Gisteren hebben b. en w. van Ter Aar een openbare aanbesteding ge houden voor het bouwen van zestien woningwetwoningen langs de Lange- raarse Plassen volgens een ontwerp van de dienst van gemeentewerken. Tien aannemersbedrijven leverden een prijsopgave in. Dat waren van hoog naar laag: Gebr. Van Veen te Utrecht 287.700; A. v.d. Voorde te Amstelveen 287.200; L. N. Zandvliet Zn, Wassenaar 286.000; A. J. v.d. Pol, Kapel-Avezaath 285.700; H. G. Jongebloed, Bergen (N.-H.) 283.700; J. G. Koridon, Vinkeveen 283.500; N.V. Bouwbedrijf Van Reij en Ver does, Katwijk a. Zee 283.000; J. A. de Koning, Spanbroek 279.000; Gebr. Van Dijk, Nieuwveen 276.000 en L. Guyt, Katwijk 260.248. De raming werd niet bekendgemaakt. De gun ning is nog aangehouden. HAZERSWOUDE Programma Oranjefeesten. De feestelijkheden zullen gehouden wor den op woensdag 12 en donderdag 13 juli a.s. op het terrein van de heer A. Kasteleyn. De ingang van het feestterrein bevindt zich aan de Rhij- nenburcherlaan. Woensdag 12 juli, 1.30 uur: Op de Parallelweg stellen de schoolkinde ren zich op om af te marcheren naar het feestterrein. Ongeveer 800 kin deren van de scholen van Roderkerk Rijndijk en Groenendijk zullen hier aanwezig zijn. 2.00 uur. De feestelijkheden wor den geopend met het zingen van 2 strofen van het Wilhelmus. 2.15 uur. Het jeugdcircus „Atleta" uit Warmond zal een schitterende voorstelling verzorgen, waaraan 25 kinderen deelnemen. 4.30 uur. Voetbalwedstrijd tussen Zwaantje I en een elftal van de Ne derlandse Hervormde School. 5.00 uur. Voetbalwedstiijd tussen elftallen van de R.K. School van de Groenendijk en de Openbare School te Koudekerk. 7.30 uur. De gymnastiekvereniging van Hazerswoude geeft een grote de monstratie. Donderdag 13 juli. 1,30 uur. Voetbalwedstrijd tussen Zwaantje II en een elftal van de Christelijke Nationale School. 2.00 uur. Halve finale van de voet balwedstrijden. 2.30-5.00 uur. Diverse volksspelen met aantrekkelijke prijzen. 5.00-5.30 uur. Finale van de voet balwedstrijden. 7.30'uur. Bekerwedstrijd St. Ber- nardus I - Koudekerk I. 11 uur. Groot vuurwerk op het feestterrein. De kinderfestiviteiten zijn georga niseerd in samenwerking met de Oranjevereniging te Koudekerk. Op het feestterrein bevinden zich diverse kermisattracties. NIEUWVEEN Verkeersexamen. Gistermiddag had in zaal Leliveld de diploma-uit reiking plaats aan de leerlingen van de lagere scholen in deze ge meente die hadden deelgenomen aan het jaarlijks schoolverkeersexamen uitgaande van het Verbond voor Veilig Verkeer. Aan drie leerlingen, n.I. T. Reijne- veld, H. Soede en J. Vervark, kon het diploma met lof worden uitge reikt, daar zij een geheel foutloos examen hadden afgelegd. Bovendien ontvingen deze leerlingen een pre sentje van de gemeente Nieuwveen. Hierna werd een tweetal films vertoond n.L: het bezoek van Prins Bernhard aan de Ned. Antillen en het bezoek van Prins Bernhard aan Zuid-Amerika. De verdere geslaagden zijn: L. Ver burg, P. Jansen, M. van der Lee. T. Blijleven, W. de Bruijn, B. van Heusden, E. van Leeuwen, C. Pijper H. Rietveld, P. van Roon, G. Treur] A. van der Vaart, A. Visser, I Baars. T. Blauwhoff, C. Burgmeijer] A. van Capel, M. Droog, N. Egberts W. Freije, M. Janmaate N. Kle'ijn, T. Leliveld. C. Lek, R. Speet. W. van Tngt, P. Venne, E. van der Vlugt. J Bader, H. Fransen, D. Klijn, J. Kui pers en J. Hoogenboom. RUP WETERING Oranjefeesten. - Het plaatselijk Oranje-comité heeft voor dit jaar de jaarlijkse Oranjefeesten vastgesteld op dinsdag 8 en woensdag 9 augus tus a.s. Er zal weer getracht worden om er een paar gezellige en feestelijke dagen van te maken. Speciaal aan de kinderen zal de nodige aandacht be steed worden. Verschillende verras singen heeft het comité voor de jeugd in petto. Zoals elk jaar baart dit echter weer de nodige financiële zor- gen. En dat is begrijpelijk, want zon der geld kan men nu eenmaal niets beginnen. Vandaar dat voor dit doel dan ook nu weer een huis-aan-huis- collecte zal worden gehouden om het comité in de gelegenheid te stellen voor de kinderen een prettig en be vredigend feest te bereiden. In de loop van de volgende week kan men de commissie aan de deur verwach ten om de bijdragen in ontvangst te nemen. Houd dan een royale gift gereed, zodat voor de kinderen (ook uw kinderen) en voor uzelf het Oranje feest weer in alle opzichten zal mo gen slagen. WOUBRUGGE Geslaagd. De heer A. Robbe, ambtenaar ter secretarie, behaalde in Den Haag het diploma Archief- verzorging I met aantekening. ZWAMMERDAM DOKTER A. SCHREUDER t In zijn tegenwoordige woonplaats te Apeldoorn is overleden de heer A Schreuder van 1936-1953 arts te Zwammerdam-dorp. Dr. Schreuder was de derde in opvolging van de familie Schreuder, die te Zwammer- dam zijn praktijk uitoefende, en ook na zijn vertrek uit de gemeente is er altijd een band gebleven, o.a. met de gymnastiekver. UDI. Niet voor niets stond op zijn woning in Apeldoorn „Damme". Dr. Schreuder was een goed en, als het nodig was, een doortastend arts, wat o.a. wel bleek in de oorlogsda gen mei 1940, toen het door hem ge organiseerde noodziekenhuis je in da Nutszaal te Zwammerdam voortref felijk heeft gewerkt na de aanval op een autocolonne op de Rijksweg. De begrafenis te Zwammerdam heeft heden plaats gehad na een dienst in de Herv. kerk. Marktberichten LEEUWARDEEN, 7 juli. Kaas. Commissienoteringen: Goudse kaas 1.80—1.81; Edammer kaas 1.71—1.72; Broodkaas 1.701.71. Handel kalm. KATWIJK AAN DEN RIJN, 7-7. Groente waspeen per kst: Al 12.50- 1460, A2 6.40-9.20, BI 13.60-15.70, bloemkool p. 100 st.: Al 45.00-71.00, A2 16.00-54.00, BI 15.00-29.00, bos- peen p. 100 bos: 36.00-61.00, sla per 100 st.: 5.80-10.00, rode kool 13.00- 14.00, tomaten 50.00-83.00, komkom mers per 100 st.: 900-14.00, tuinbo nen 18.00-32.00, prinsessenbonen per kg: 1.95-2.15, snijbonen p. kg: 1.80- 1.90, kroten p. 100 bos: 6.00-9.00, kro ten p. kist: 1.70-3.30, blauwschokkers 77.00-86.00, krombekken 73.00-85.00, spinazie 12.00-14 00, uien 11.00-16.00, doperwten 37.00, rabarber 8.00-15.00, andijvie 10.00-12.00, radijs p. 100 bos: 5.00, aardbeien p. doosje a 200 g: 25- 34, id. p. kg: 0.98, peterselie p. 100 bos: 2.10-4.60, krulpeterselie p. 100 bos: 8.00, selerie p. 100 bos: 2 00-3.90, bonerkruid p. 100 bos: 5.00-5.90, ker vel p. 100 bos: 15.00-16.00. Aanvoe ren: waspeen 45.000 kg, waarvan 29.000 kg voor export werd verkocht; bloemkool 16.000 stuks.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 7