SINGER Achtste Tour van Valkenburg op 11, 12 en 13 juli Scheidende directeur ontving zilveren penning van Alphen niKNKTKN kamp richting Valkenburg; in Val- jjjkheid nog vefe jaren voor het Ne- Moskou en Peking oneens over kernwapens Onderlinge rivaliteit Japanse berg kwam naar omlaag Meer dan 110 milj'oen machines in 110 jaar! VRIJDAG 30 JUNI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Rijdend postkantoor Als bijzondere attractie voor fila telisten zal ook het rijdend postkan toor van de PTT naar Katwijk aan den Rijn komen en tijdens de dagen, dat de toer duurt, een plaats innemen ting Katwijk aan Zee; in Katwijk aan Zee: Nachtegaallaan, Parklaan, Sportlaane rijwielpad door de duinen richting Wassenaar: in Wassenaar: Wassenaarseslag, Vleymanslaan, Van der Doeslaan, Meiboomlaan, Laan van Rhemenihuizen, Van Bergenlaan, Bronkhorstlaan, Katwijkerweg, via de D-poort bij het zenderpark het De Toer van Valkeniburg, georga- de amateurrenners van de KNWU vliegkamp weer in en verder naar niseerd door en voor het personeel zijn ondergebracht, terwijl tenslotte, de finish bij het gebouw van de foto van het Marine Vliegkamp Valken- der traditie getrouw, een groep ge- dienst, burg, zal dit jaar voor de achtste kostumeerden voor de vrolijke noot maal worden gehouden en wel op zal zorgen. De hoofdprijs bestaat, zo- 11, 12 en 13 juli a.s. Dan zullen weer als gebruikelijk, uit een fiets, omstreeks 100 renners in razende snelheid de pedalen van hun gewone Route toerfietsen rondtnppen in de hoop de zege weg te dragen. Ook ditmaal Voor de eerste en de derde dag loopt het parcours weer door de ge- luidt de route als volgt: Vliegdienst- - meenten Katwijk, Wassenaar en Val- gebouw in het marinevliegkamp de hoofdingang van het vlieg- kenburg. Op 14 juli zal tijdens een (start), over het vliegkamp, Provin- kamp. Er wordt een bijzondere eer- feestavond in het vliegkamp, zoals cialeweg, vliegkamp richting Valken- stedagsenveloppe uitgegeven, terwijl gebruikelijk, de commandant de burg; in Valkenburg: Zonnevelds- de daarop geplakte postzegels kun- prijsuitreiking verrichten. Op de eer- laan, Voorschoterweg, Hoofdstraat, nen worden voorzien van een spe- ste en de derde dag wordt des na- Katwijkerweg; in Katwijk aan den ciaal stempel. Het kantoor is dage middags om kwart over twee gestart, Rijn; Valkenburgseweg, Zonnebloem- üjks geopend van des voormiddags terwijl op de tweede dag, als de in- straat, Tulpstraat, via kruispunt Mo- negen uur tot des namiddags zes uur. dividuele tijdrit over 23 km wordt lentuinweg, Provincialeweg richting Postzegelverzamelaars, die op deze verreden, de start des namiddags om Wassenaar; in Wassenaar: Kokshorn- uren verhinderd zijn, kunnen op de twee uur zal plaats hebben. In Kat- laan, Oostdorperweg, Achterweg, toerdagen deze enveloppen echter wijk aan Zee, Katwijk aan den Rijn. Langstraat, Gravenstraat, Plein, ook verkrijgen des avonds tussen zes Wassenaar en Valkenburg zullen Poortlaan, Ridderlaan, Storm van en acht uur ten huize van de heer weer premiesprints worden gehou- 's-Gravenzandeweg, Wassenaarse W. Sloos, Baron van Wassenaerlaan den, waarvoor door de plaatselijke slag tot hotel Duinoord, rijwielpad 60 te Katwijk aan den Rijn. middenstandsverenigingen en ver- door de duinen richting Katwijk aan enigingen voo'r vreemdelingenver- Zee; in Katwijk aan Zee: Sportlaan, keer premies zijn toegezegd. De deel- Boulevard, Rijnmond, Binnensluis, nemers worden in verschillende Zwarteweg tot voorbij dr Dr. Mr. W. groepen ingedeeld. Groep 1 omvat van den Berghstichting, daarna renners in de leeftijd van 15 tot 16 rechtsaf Provincialeweg richting Kat- jaar, groep 2 27 tot 36 jaar, groep 3 wijk aan den Rijn, door het vlieg - OEGSTGEEST Anjerfonds. - Ter gelegenheid van de 50e verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard werd gisteravond in de 37 tot 43 jaar en groep 4 44 tot en kamp heen en via de ingang bij het recreatiezaal van „Endegeest 4 c4tt*c „f_ jmii7iplr- pn vfinrdrarhtavond zonderlijke groep gevormd, waarin waarna de weg wordt gevolgd tot de ve£; finish bij het gebouw van de foto dienst. Voor de tweede dag, als de tijdrit ||fffL1r}|C{',L|L' wordt verreden, is de route sterk in- Itll-JjLJlwJvjIlJu gekrompen en loopt als volgt: Vlieg- dienstgebouw in het marinevlieg- Burgemeester H. L. du Boeuff, voorzitter van het Anjercomité, sprak een kort openingswoord. „Ik wil gaarne de bede uitspreken, dat God de Prins nog jaren moge sparen, dat zijn onvolprezen werk kracht en zijn sympathieke persoon- A Uil kenburg: Zonneveldslaan, Voorscho- derlandse volk behouden moge blij- terweg, Hoofdstraat, Katwijkseweg Ven." f richting Katwijk aan den Rijn; in Spreker zette vervolgens nog eens LiGlCLGIX Gil \JIIXflGVlfXg Katwijk aan den Rijn: Valkenburg- het doel van het Prins Bernhard- seweg, Zonnebloemstraat, Tulpstraat, fonds en het Anjerfonds uiteen, via kruispunt Molentuinweg, Provin- De voorzitter richtte een woord Leiden tandarts: G. J. v. Erk, cialeweg, rechtsaf Cantineweg rich- van oprechte dank tot de geneesheer- tel. 21694; apotheek Centraal, Bree- straat 74, tel. 20552. Alkemade en Leimuiden de art sen v. d. Werf, tel. 01712-202, Rijpwe- tering, en v. Haselen, tel. 01713-217, Oude Wetering. Boskoop dr. De Wilde, tel. 2740. Hazerswoude zie Leiderdorp. Katwijk a. d. Rijn dr. H. M. Hue- ting, tel 2182; apotheek Princestraat 3, tel. 2755. Katwijk a. Zee dr. L. Borleffs, tel. 2182; apotheek, zie Katwijk a. d. Rijn. Koudekerk a. d. Rijn zie Leider dorp. Langeraar zie Woubrugge. Leiderdorp dr. M. P. Hennink, tel. 01710-33686; zr. Hoogvliet, tel. 24909, b.g.g. 31297. Leidschendam dr. Ludwig, tel. 3532; Groene Kruis, tel. 3449; zieken auto, tel. 4200. Nieuwkoop zie Zwammerdam. Nieuwveen zie Woubrugge. Noordwijkerhout en De Zilk dr. B. C. C. Wösten, tel. 285. Oegstgeest de artsen E. W. F. v. Walchren, tel. 22030, ert A. B. J. v. d. Vliet-de Vries, tel. 22331; apotheek Wilhelminapark 8, tel. 26274; Wit- Gele Kruis, zr. v. d. Kley. Rijnsburg zie Katwijk a. d. Rijn. Sassenheim dr. H. Kwint, tel. 02532-7253; voor zr., zie Voorhout. Valkenburg Zie Katwijk a. d. R. Voorhout dr. A. W. Bots, tel. 02532-7393; zr. Meijssen, tel. 7796, neemt waar voor de zrs. Muilerman en Konijn. Voorschoten dr. S. v. d. Kooi, tel. 2527; wijkverpleging: Gezond heidscentrum, tel. 2177. Warmond zie Voorhout. Wassenaar - de artsen H. W. Plink, tel. 2075, en H. S. Boogaart, tel. 4466; Wassenaarse apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. Woubrugge 01729-104. directeur van „Endegeest" en tot de heren Beekman en Spiering voor het beschikbaar stellen van de recreatie zaal en de adviezen in deze gegeven. „Mijn grote dank gaat ook uit naar de kunstenaars van hedenavond, de voordrachtskunstenares Helen Pi- mentel en de pianist Joop Stokker- mans," aldus spreker. Met het gezamenlijk zingen van twee coupletten van het Wilhelmus werd de toespraak besloten. Voor de pauze droeg Helen Pimen- tel gedeelten voor uit „Adam in Ballingschap" van J. v. d. Vondel, „Voorland" van Belcampo en proza uit het bekende boekje van Paul Gé- raldy „Toi et Moi". Na de pauze was haar voordracht van meer luchtiger aard met een tweetal schetsjes van Simon Carmig- gelt, getiteld „In de Zon" en „Schep pen". Van Annie M. G. Schmidt droeg zij voor het bekende „Impres sies van een simpele ziel". Zij be sloot met „Het is heus waar?" van Hans Christiaan Andersen. De vele aanwezigen hebben bijzonder van haar voordracht genoten. Vooral in het gedeelte „Voorland" van Bel campo was zij op dreef. Deze merk waardige geschiedenis, waarin Bel campo naar ons gevoelen de draak steekt met de immer voortschrijden de automatisering, vermocht de aan wezigen zeer te boeien. Joop Stokkermans bracht met veel gevoel het „Sicilienne" van J. S. Bach. In het daaropvolgende „So nate in C" kwam zijn techniek zeer wel aan het licht. De Sonate opus 53 (Waldstein) van Ludwig von Beet hoven werd voortreffelijk door de pianist uitgevoerd. Stokkermans kwam tijdens het al legro con brio en allegretto moderato tot briljant spel. De klanken over spoelden de zaal als een waterval, de aanwezigen geboeid meeslepende. Bravo voor deze jonge pianist, die een klaterend applaus kreeg toebe deeld. Na de pauze speelde hij de Rapso die opus 119 van J. Brahms, het bij zonder graag gehoorde „Traümerei" van R. Schumann, het „Etude de concert" van G. Piérné en tot be sluit een Nocturne en Ballade van Fréderic Chopin. Helen Pimentel en Joop Stokker mans hebben met deze avond bijzon der veel eer ingelegd. Het publiek toonde zich uiterst dankbaar. Burgemeester H. L. du Boeuff sprak aan het slot van de avond een kort dankwoord en stak het enthou siasme niet onder stoelen of banken. Het is te hopen, dat er in de toe komst binnen de gemeente meer van dergelijke avonden worden gehou den. Diploma-zwemmen Poelmeer Geslaagd zijn: diploma A, R.K. Meisjesschool te Oegstgeest: Anneke Plouvier, Ria v. d. Voorden, Els Dof- ferhoff, Aatje Juffermans, Christal Onderwater, Kitte Meijers, Betty Ja- gel, Marie Louise Gerbracht, Tineke Buikstra, Paula Limburg, Ria den Hollander, Lenneke Thor, Monica Zonneveld, Marijke Grimbergen, Nel ly v. dv Meer, Elisabeth Vogels, Ria Buschman, Maruska de Wit, Karin Verbaken, Cornelia v. Zon, Janette Bank, Anna Hoogervorst, Vervolgen slaagden nog voor di ploma A: Hans Roland, Rob Rooij- akkers, Harry Boer, Mark Bergmeij- er, Corrie de Groot, Rob v. Suijle- kom, Wout Koppen, Letha Pieterse, Lida Oostdam, Jacqueline Oostdam, Paul Menses, Evert Mol, Els Hille- brand, Mia Giesbers, Janny Walra ven, Paul Gerard Smit, Annemarijke Smit, Nicolaas Oudshoorn, Ada v. d. Broek, Arend Verkuil, Petrus de Bekker, Victor Ploos v. Amstel, Wil lem v. d. Heijden, Annemieke van Beer, Gerardine Gijsel, Els Walra ven. Diploma B, R.K. Meisjesschool te Oestgeest: Ria Juffermans, Ineke de Ridder, Anke Duivenvoorden, Stans Huls, Mieke Legerstee, Marian Mes- semaker, Ineke Fles, Petra de Wolf, Eugenia Dofferhoff. Verder slaagden nog voor dipl. B: Koosje v. Leeuwen, Ursulina van Vliet, Dirk v. Driesten, Johanna Smit, Cornelis Smit. Geslaagd Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het ingenieursexamen voor geodetisch ingenieur de heer H. T. de Goeij. Geboren: Lourens Johan z.v. J. v. d. Kraats en J. Kiel; Maria Hen- drika Hubertha d.v. J. C. Juffermans en C. Th. v. d. Salm; Maud d.v. W. R. de Sitter en M. Koekebakker; Ib Sven Olav z.v. C. F. H. Huijsman en H. A. Brongers; Ernest Jozef Cle mens z.v. J. M. Josemans en C. J. Gijbeis; Theodora Hendrika d.v. L. de Kluijver en A. Verdoes. Ondertrouwd: Segaar A. D. Nieu- wenhuizen 23 j., te Rotterdam en Henny E. N. Kamsteeg 23 j.; Herman W. H. v. Hoek 27 j., Alkmaar en Ni- coline J. Bruin 22 j., toek. adres: Flo ralaan 45; Jan de Ruiter 23 j. en Ma ria H. Rodenhuis 18 j., toek. adres: Vinkeweg 1. Johannes Greevelink 28 j., Rijs wijk (ZH) en Alette E. Schudel 22 ja., toek. adres: Julianalaan 11; Jac ques Boeré 27 j. en Anna M. M. Kist 24 j., Zaandam, toek. adres: Velsen, Santpoort, Roos en Beeklaan 17; Verdi Moens 22 j., 's-Gravenhage en Evaline J. P. v. d. Zwan 22 j., toek. adres: Sorong-Doom, Nw. Guinea. zoetppmfer Geslaagd. Voor het diploma lin- nennaaien slaagden de volgende leer lingen van de r.k. v.g.l.o.-school voor meisjes: Cok Ammerlaan, Jannie Bierman, Nera Bierman, Nellie Bol- leboom, Ria Dolle, Jannie v. Dorp, Annie van Galen, Ria v. d. Goes, Lenie de Groot, Thea Janssen, Diny Klos, Joop Lexmond, Nelleke Lug- tigheid, Riet Luiten, Truusje v. d. Meer, Ria Straathof en Corrie Wind- meijer. Een leerling werd afgewezen. Voor het diploma typen A slaag den Corrie Ammerlaan, Jannie Bier man, Nera Bierman, Nellie Bolle- boom, Ria Dolle, Jannie van Dorp, Annie van Galen, Ria van der Goes, Lenie de Groot, Diny Klos, Joop Lex mond, Nelleke Lugtigheid en Corry Windmeijer. Voor het type diploma B slaagde Riet Luiten. Alle candi- daten slaagden. Directeur L. Spreij Jzn met pensioen J. Constandse aan de heer L. Spreij Jzn naar aanleiding van diens af scheid als directeur van de n.v. Houthandel Spreij, de zilveren leg penning met oorkonde van de ge- Tijdens een gisteravond in „Nabij" meente Alphen aan den Rijn uitge- gehouden personeelsbijeenkomst, reikt dr. J. Nooter. tel. heeft burgemeester Bruins Slot, die vergezeld was van de vier wethou- Burgemeester Brums Slot wees er Zoetermeer dr. P. Vegt, tel. 3035. ders J. v. d. Berg, A. J. Dekker, C. daarbij op, dat zowel uit de schen- Zwammerdam dr. K. Gill, tel. M. Deerenberg en Ph. H. Bogaar en king van dit ere-metaal als uit de 01726-2527. de waarnemend secretaris, de heer aanwezigheid van het volledig col lege duidelijk de dank uitspreekt van de gehele bevolking der ge meente tot de heer Spreij. „Onze gemeente", aldus de burgemeester, „heeft aan u veel, zeer veel te dan ken. De grote belangstelling, die al tijd is getoond ook voor andere be drijven in de gemeente heeft vaak een goede uitwerking gehad". Spre ker noemde de scheidende directeur als zakenman bijzonder geslaagd, een zakenman, die heus niet altijd alleen het eigen belang op het oog had, maar heel dikwijls uitsluitend naar het algemeen belang heeft ge keken. Iets wat o.m. blijkt uit de vele functies, die door de heer Spreij worden vervuld op kerkelijk- en on derwijsgebied, alsmede op sociaal terrein. Alphen kan alleen maar trots zijn op zulke inwoners", aldus de burgemeester, die ook mevrouw M. Spreij-Altona in de hulde betrok. Tevoren had de heer Th. Spreij een kort inleidend woord gesproken en allen daarbij welkom geheten. De heer G. van Staalduinen, pre sident-commissaris van de N.V., sprak na de pauze, de heer Spreij namens het personeel van de vier n.v.'s toe, waarbij hij het vakman schap en de ijver van de directeur prees. De liefde tot het hout was hem aangeboren, aldus de heer Van Staalduinen. Als blijk van waarde ring bood spreker vervolgens een bijzonder fraaie zonnewijzer aan be stemd voor de tuin van de villa „Welgelegen". Mevrouw Spreij-Al tona werd door Marry van Diggelen bloemen aangeboden. Zowel de heer als mevrouw Spreij toonden zich met dit verrassende geschenk bijzonder ingenomen. Jules de Corte verzorgde een zeer speciaal programma, dat werd aan gevuld met het optreden van de he ren Winnighoff en Van Wijk uit Al phen aan den Rijn. Volgens berichten uit Amerikaan se bron is er wrijving ontstaan tus sen de Sowjet-Unie en de Chinese Volksrepubliek over de vraag, of Sowjet-Rusland communistisch Chi na moet helpen een met kernwa pens uitgeruste mogendheid te wor den. Eén der voornaamste redenen voor de wrijving is, dat een reactor, die het Kremlin naar Peking heeft laten zenden, geen splijtbaar mate riaal kon produceren. Bovendien zijn de Russische des kundigen, die naar China waren ge togen om de Chinezen te helpen bij het in bedrijf stellen en houden van de reactor, weer naar de Sowjet- Unie teruggekeerd. Volgens deze berichten uit Ame rikaanse bron heeft de Sowjet-Unie op alle mogelijke wijzen blijk gege ven, dat zij niet wil dat communis tisch China de beschikking krijgt over kernwapens. Men meent te Washington ook, dat de weigering der Chinese Volksre publiek om enig akkoord te onder schrijven, waarover door de Sowjet- Unie, de V.S. en Groot-Brittannië overeenstemming zou worden be reikt, één der redenen is voor de recente onwilligheid der Russen om in te stemmen met de jongste Wes terse voorstellen, om tot een over eenkomst betreffende een verbod op het nemen van kernwapenproeven te komen. Ontploffing in Sowjet-Unie Zweedse seismologen hebben don derdag te Stockholm verklaard, dat zich op 31 januari in de Sowjet- Unie niet ver van de Finse grens, een ontploffing heeft voorgedaan van een kracht van vijftig tot hon derd ton t.n.t. Van Amerikaanse zijde wordt in dit verband opgemerkt, dat zich op Sowjet-Russisch gebied meer hevige ontploffingen hebben voorgedaan, waaronder er waren met een kracht tot driehonderd ton t.n.t. Hieraan werd toegevoegd, dat het mogelijk is een kernwapen te beproeven, waarbij de kracht van de ontplof fing minder bedraagt dan 250 ton t.n.t. Men vreest, dat minstens tachtig mensen zijn omgekomen, doordat donderdag een gedeelte van een berg van 1600 meter hoogte naar be neden kwam en een dorp in de pre fectuur Ngano in Midden-Japan ge deeltelijk wegvaagde. Honderden tonnen aarde en steen blokkeerden de rivier de Kosjiboe, waarvan het door regens gezwollen water het puin van 36 door de grondverschuiving vernielde huizen overstroomde. Er woonden ongeveer honderd mensen in de huizen. Ge wonden werden naar een nabijgele gen tempel vervoerd. Men heeft geen nieuws over het lot van de bewoners van ongeveer 170 huizen op de berghelling. MODERNE SINGER ZIGZAGS* Geen rechtstik machine meer. voordelige SINGER zigzag l Doe nu uw voordeel en koop direct! Alleen door de enorme vraag over de hele wereld naar Singèr zigzags is deze fantastische aanbieding mogelijk. Singer is nu al meer dan 110 jaar met ruim 110 miljoen verkochte machines een begrip Yoor kwaliteit en service. Stel nu niet langer de aankoop uit van een moderne Singer zigzag machine. Doe het nu! Zelfs bij deze gunstige aanbieding geldt nog het gemakkelijke betalingssysteem. Winkels en agentschappen in elke plaats. Zij lichten u ook gaarne in over de waarde van uw verouderde machine. Aan Singer Maatschappij N.V., Kalverstraat 60-62, Amsterdam. O™" Zend mij s.v.p. gratis brochure over uw Singer zigzag naaimachines. Naam Adres: CU Woonplaats: I7

Leidse Courant | 1961 | | pagina 4