LMtLGAT 'ÜajmmTAD I - O Eindexamen M.M.S. J. BERGMAN, arts Zang en muziekconcours „Die Gouwe Sangers" Laatste Berichten DONDERDAG 29 JUNI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 „Roodenburg" naar Leiden-Noord Op 10 februari 1959 stelde de ge meenteraad een krediet van f 429.600 beschikbaar voor de aanleg als ,flan- vullend werk" van recreatieterreinen in Leiden-Noord (achter de W. de Zwijgerlaan). Daar wegens de toe stand van de arbeidsmarkt geen mo gelijkheid bestond arbeiders voor dergelijke gesubsidieerde werkob- jecten beschikbaar te stellen, werd 'n nieuwe kostenberekening gemaakt voor uitvoering der werken zonder rijkssubsidie in vrij werk met me chanische hulpmiddelen. Op 23 mei stelde de raad nog een aanvullend krediet beschikbaar van 131.000. Van het totale krediet is ƒ262.486 nodig voor de aanleg van 3 voetbalvelden (zonder grondkosten). Met de aanleg van deze velden is Inmiddels een begin gemaakt en er wordt naar gestreefd, dat zij vóór 1-963 bespeelbaar zullen zijn, terwijl overwogen wordt bij een van de vel den een eenvoudige tribune-accom modatie aan te brengen. Daar de voetbalvereniging „Roo denburg", die met 21 elftallen aan de competitie deelneemt in de Leidse Hout te kampen heeft met een groot tekort aan speel- en oefengelegen heid, zullen deze Leidse Houtbewo ners t.z.t. naar het nieuwe sportpark Leiden-Noord gaan verhuizen. Geslaagd Aan de Nederlandsche Economische Hoogeschool te Rotter dam slaagde voor het kandidaats examen in de economische weten schappen de heer N. L. Hartmann. Tot op dit ogenblik is in Lei den voor het Anjer comité een bedrag Leidse Universiteit Geslaagd voor het Doet. ex. Ned. Recht de heer R. van Hattem te Den Haag; voor het Doet. ex. Nederlandse laai- en letterkunde mej. J. M. Hol laar te Leiden, mej. K. van Tuil te Den Haag en de heren P. C. A. van Putte te Voorburg (cum laude) en C. van de Ketterij te Leiden. Gepromoveerd tot docter in de godgeleerdheid, op een proefschrift, getiteld: Hoop, eeuwigheid en tijd in de prediking van Augustinus, de heer C. F. D. Locher, geboren te Was pik in 1906 en thans wonende te Eindhoven. Voor het eindexamen MMS te Leiden zijn geslaagd: .Nel Arentshorst, Noordwijk aan Zee; Marianne Bouscholte, Voor schoten; Caro Buurman, Leiden; Willy Diemer, Sassenheim; Joosje Hartog, Katwijk a. Zee; Cytha van Heerden, Leiden, Annetien Heering, Voorschoten; Wil Hemerik, Leiden; Beate Kiesling, Katwijk a. Zee; In- grid Kwestro, Leiden; Ada Lamain, Leiden, met lof; Jacqueline Lichte, Leiden; Hannie Marijnissen, Leiden; Mary Ann Monkhorst, Oegstgeest; Jetty Most v. d. Spijk, Noordwijk a. Zee; Carien Philipsen, Leiden; Ma rijke Rijnsburger, Leiderdorp; Arda v. d. Scheer, Leiden; Marijke Tap- penbeck, Noordwijk a. Zee; Pleun Volker, Leiden; Ine Waltuch, Ter Aar; Coby Zwitser, Noordwij k-Bin- nen; Janneke Bouma, Leiden; Made- Ion Bulthuis, Oegstgeest; Henny Dul- lemond, Noordwijk a. Zee; Denise v. Hasselt, Den Haag; Ada Henipman, Leiderdorp; Peterke v. Heuven, Oegstgeest; Lida den Heyer, Rijns burg; Anneke v. Houten, Leiden; Millie Kamst, Leiden; Alice Knuf- man, Leiderdorp; Aryaan v. d. Kooy, Katwijk a. Zee; Marijke Krom, Oegstgeest; Els Lepelaar, Leidedorp, met lof; Hanneke v. d. Loo, Noord wijk a. Zee; Hanneke Mulder, Oegst geest; Hanke Nieuwenburg, Leiden; Lily Prins, Katwijk; Marijke v. Waas- bergen, Noordwijk a. Zee; Marente Zaalberg, Leiderdorp. Totaal 1 afgewezen. MULO-EXAMENS LEIDSE HOUTSCHOOL Voor het Chr. Mulo-examen slaag den de volgende leerlingen van de Leidse Houtschool: de dames: J..N. Paauw te Leiden; J. W. Oosterom H. E. N. Mulder*, N. Kroon en M. Aukema allen te Voorschoten; de heren: J. Oudshoorn te Zegveld; P. C. Rijkaart te Zwammerdam; P. de Wit te Hazerswoude; J. Scheren te Leiden; J. H. Weduwer en J. W. Zwaan beiden te Voorschoten; W. A. v. d. Plas* te Leidschendam; J. Willems of Brilman te Leiden. Voor diploma B: mej. M. E. Boo gaard te Oegstgeest; de heren: J. v. Weizen en F. Burgerjor beiden te Leiden; J W. Boerrna te Katwijk; C. Maas Geesteranus te Leiden; R. P. Meesters te Leiden. Afgewezen van A en B tezamen 8 kandidaten. De kandidaten achter wier naam een staat, behaalden tevens het middenstandsdiploma. van 4000.bijeengebracht. Hier is de straatcollecte bij inbegrepen. Op dinsdag 4 juli a.s. zullen van 9 tot 18 uur in het Sportpark De Leidse Hout de militaire atletiekwed strijden om het kampioenschap van de koninklijke landmacht worden ge houden. In totaal zullen ruim 600 militairen aan deze wedstrijden deel nemen. Op donderdag 20 juli a.s. zullen in het Sportpark De Leidse Hout de Nederlandse Militaire Atletiekkam- pioenschappen worden afgewerkt. Vanaf 10.30 uur zullen de kam- pioensploegen van de koninklijke Land- Lucht- en Zeemacht de on derlinge strijd aanbinden om het Mi litaire Atletiekkampioenschap van Nederland. Burgerlijke Stand Geboren: Wilma dochter van A. v. Lunsen en M. W. Rietbergen; Mark Eduard zoon van J. Ligtvoet en M. J. W. Broeken; Christina dochter van A. Minke en J. Boom; Alexandra Cornelia Jannetje dochter van H. A Verboon en K. de la Rie; Martijn Se- bastiaan zoon van F. Oort en M. E. Harberts; Jan Odo zoon van J. O. Op den Orth en J. M. Wesselingh; Pieter zoon van J. de Ruiter en C. de Roode; Gerardus zoon van C. A. G. Toor en E. T. J. v. d. Valk. Getrouwd: P. de Smit en H. Pauw. Overleden: A. Kwinkelenberg 63 jaar man. Tienjarig bestaan Bejaarden-sociëteit „Hartebrug"-parochie Een groot aantal leden van de be jaarden-sociëteit, parochie Hartebrug was woensdagmorgen samengeko men voor bijwoning van de H. Mis uit dankbaarheid voor het 2e lus trum. De celebrant was de geestelijk adviseur van de bond, pastoor Van Berkel. Na het dankgebed verenig den leden en genodigden zich aan een keurig verzorgd ontbijt. Allereerst sprak de presidente van de sociëteit, mevr. Jansen, een har telijk welkomstwoord tot de aanwe zige leden. In het bijzonder werd welkom geheten, past. Van Berkel, zuster Remmers, de dames bestuurs leden van de parochie-sociëteiten van St. Joseph, Petrus-Lodewijk en Leonardus en het dag. bestuur van de bejaardenbond. Zij dankte voor de prettige samenwerking tussen bestuur en leden, en hoopte dat men in staat zou zijn dit belangrijke werk voor de bejaarden van de parochie te kunnen blijven vervullen. Na het ontbijt bracht de heer Van Beek dank aan het bestuur voor het vele werk, belangeloos voor de be jaarden gedaan. Hij overhandigde de leden van het bestuur, mevr. Jansen, mevr. Kampenhout, mevr. Kloeg, mevr. Langeveld, mevr. Lub en mevr. Smit een prachtig bloemstuk. Zichtbaar getroffen dankte mevr. Jansen voor deze blijken van waar dering van de leden. Pastoor Van Berkel schetste met goed gekozen woorden het werk voor de bejaarden en dankte vooral zus ter Remmers voor t initiatief dat zij 10 jaar geleden genomen heeft. Zij mag trots wezen op het resultaat, dat zij en haar medewerksters heb ben bereikt in deze 10 jaar. Een hartelijk gezongen „Lang zal zij le ven" was de dank van de aanwezige leden. Het was ook de heer F. A. v. Hees GEM. AANKONDIGING VERKEER Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de Mey van Streefkerkstraat met ingang van 3 juli 1961 voor de duur der bestratingswerkzaamheden al daar, is afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdie ren en vee, in beide richtingen. UITBREIDINGSPLAN De burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 30 juni 1961 tot en met 27 juli 1961 voor een ieder in ont werp ter inzage zal liggen ter ge- gemeentesecretarie, afdeling Open bare Werken, Stadhuis, kamer 111), een plan van uitbreiding met be trekking tot gronden, begrensd door het Rijn-Schiekanaal, de Trekvliet en de spoorlijn Leiden-Woerden (par tiële uitbreidingsplan „Leiden-Cro- nesteinsepolder 1961"), met daarbij behorende bebouwingsvoorschriften, vast te stellen met intrekking van het voor dat gebied geldende uitbrei dingsplan en gedeelten van uitbrei dingsplannen. Leiden, 29 juni 1961. De burgemeester voornoemd, F. H. van Kinschot. een groot genoegen om namens de bejaardenbond woorden van geluk wens en waardering te mogen uit spreken aan het bestuur, dat deze taak vrijwillig op zich heeft geno men. Deze intieme bijeenkomst werd met pianomuziek opgeluisterd door mevr. JansenLindenhoff. Na het officiële gedeelte bleven de leden nog een uurtje gezellig bijeen en met trots mag het bestuur terug zien op een zeer goed geslaagde 10- jarige herdenking van de bejaarden sociëteit par. „Hartebrug". MELKTAND GEVONDEN. Tijdens een speurtocht naar fossie len in de Oosterschelde hebben de conservators van het museum voor geologie en mineralogie te Leiden, drs. J. Overweel en drs. G. Korten- bout van der Sluis een melktand van een mastodont omhoog gebracht. Zulk een vondst is in Nederland nog nooit gedaan. De jacht op fossielen werd moge lijk gemaakt dank zij een subsidie. De Leidenaars hebben succes. Zij do ken reeds diehonderd kilogram aan fasielen uit het water op. Leidse Agenda DONDERDAG 29 JUNI. Holland Festival. Nederlands Bal let. Schouwburg, 8.15 uur n.m. Mater Amabilisschool. Sluitings avond. St. Antoniusclubhuis, 8 uur n.m. VRIJDAG 30 JUNI. R.K. Handelsavondschool „St. Pie ter". Diploma-uitreiken. 7.30 uur in het St. Antoniusclubhuis. VOLA-Excursie naar Brussel en Soignies. Jubileum Leidse Sportstichting. Herdenkingsavond 8 uur n.m. in de Stadsgehoorzaal. Postzegelclub. Vergadering café- rest. „Zomerzorg", aanvang 8 u. n.m. APOTHEKERSDIENST Geopend voor spoedeisende ge vallen: Zuider-apotheek, Lammen- schansweg 4, tel. 23553. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde, Steenstraat IA tot 1 oktober: Vang die vis! (hoe de mens de vis te slim af is). Rijksmuseum Voor de geschiedenis der natuurwetenschappen, Steenstr. IA tot 29 okboter: Uit de kinder jaren der electriciteit (ontwikkeling van de electriciteit in de 17e, 18e en begin 19e eeuw). Rijksmuseum van Oudheden, Ra penburg 28 vanaf 24 juni: De Ro meinse bezetting in Nijmegen. AFWEZIG TOT 24 JULI KATWIJK Voor spoedgevallen nemen waar de doktoren: Hagen, Hueting en v. d. Laan. (Advertentie) BIOSCOPEN. De films in de week van 2330 juni zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Trianon: „Rilling", 18 jaar. Dgl. 2.30, 7.9.15 uur; znd. 2.15, 4.30, 7.—, 9.15 uur. Casino: „De eerste man op de maan", 14 jaar. (Donderd. „Hoe vertel ik het mijn dochter", volwassenen). Dgl. 2.30, 7.—/ 9.15 uur; znd. 2.30, 4.45, 7.—, 19.15 uur. Lido: „De zoon van de rode pi raat", 14 jaar. Dgl. 2.30, 7.9.15 uur; znd. 2.30, 4.45, 7.—, 9.15 uur. Luxor: „De schaamtelozen", vol wassenen. Dgl. 2.30, 7.—, 9.15 uur; znd. 2.30, 4.45, 7.9.15 uur. Studio: „Alleen de zon was ge tuige", volwassenen. Dgl. 2.30, 7.9.15 uur; znd. 2.30, A45, 7.—, 9.15 uur. Rex: „Tarzan en de luipaard' koningin". 14 jaar. Dgl. 2.30, 7.15, 9.15 uur, znd 2.30, 4.45, 7.15. 9.15 uur. KOMENDE TENTOONSTELLINGEN Stedelijk museum „De Lakenhal" 15 juli-4 sept.: Tentoonstelling van de Rembrandtprijs (werken van Kees Verwey); 22 juli-5 aug.: Bloe mententoonstelling. Hortus Botanicus der Rijksuniver siteit 22 juli-5 aug.: Aquarium tentoonstelling. BOSKOOP SASSENHEIM Adjunct-directeur E. Broekma 25 jaar bij Sikkens N.V. Op 1 juli a.s. zal de heer E. Broe- kema, adjunct-directeur van de Sik kens groep N.V., 25 jaar bij Sikkens in dienst zijn. Reeds vrijdag 30 juni a.s. zal in de kantine een bijeenkomst belegd wor den om dit feit te herdenken. De ju bilaris werd te Groningen geboren op 30 november 1917, en is thans woonachtig te Oegstgeest. Sportdag Sikkens. Zaterdag 1 juli zal in het kader der vrije-tijds- besteding de Sikkens sportdag wor den gehouden. Deze zal bestaan uit de sporten voetbal, atletiek, tennis, enz. De sportdag vangt aan om 10 uur v.m. op het terrein van G.W.S. Succes voor „S.A.". De Sassen- heimse tennisvereniging „S.A." heeft de bekerhouder van het district Am sterdam „V.G.A." een 5-0 nederlaag toegebracht en wist hiermee beslag te leggen op de hoogste titel in de zaterdagcompetitie van de K.N.L.T. B. Zij legde met het eerste team, dat dit succes behaalde, tevens beslag op de wisselbeker, die hierdoor weer naar het district Den Haag is ver huisd. De huldiging van het kampioens team vond plaats in hotel-restau rant „Het hof van Holland" te Noordwijk. NOORDWTTK AAN ZEE „Noordwijk"-„Henkes"-elftal Het eerste elftal van „Noordwijk" speelt zaterdag a.s. haar vijfde nederlaag wedstrijd tegen het „Henkes"-elftal. Jhr. mr. C. J. A. de Ranitz, burge meester van Utrecht en echtgenote ontvingen zeer vorkomend de Leid se studenten, die het beeld van Fran cois Villon na het in Leiden rood geverfd te hebben in Utrecht kwa men terugbrengen. (Zie ook pag. 3). Deze ploeg is samengesteld uit oud- eerste klas-spelers en telt vele klin kende namen, o,a. die van Kok van d. Tuyn, Kuneman, Jan van Schyndel en Steenbergen. De opstelling van het „Henkes"- elftal luidt als volgt: Doel: Scholtens (Feyenoord); ach ter: Melief (Hermes DVS) Buitenhek (SVV); midden: Hendriks (RFC; Vervoort (Sparta) en Jan v. Schijn- del; voor: R. J. Bens (Feyenoord), Kok van der Tuyn (Hermes DVS), Kuneman (SVV), Steenbergen (Feyenoord) en Seton (Sparta). De wedstrijd vangt aan om 7 uur n.m. en wordt gespeeld op het ge meentelijk sportpark aan de Van Panhuysstraat. Evenementencommissie In de maand juli staan de volgende punten op het programma van de „Evene mentencommissie" in Noordwijk: Zaterdag 1 juli 7 uur Gem. Sport park: voetbalwedstrijd Noordwijk- Oud eerste klassers; dinsdag 4 juli 10 uur groot vuurwerk; donderdag 6 juli 8 uur concert door Crescendo in de muziektent nabij „Palace", na af loop lampionoptocht; zaterdag 8 juli 7 uur Gem. Sportpark voetbalwed strijd Noordwijk-Quick Boys; maan dag 10 juli 8 uur Ned. Herv. Kerk Noordwijk aan Zee: Orgelconcert; dinsdag 11 juli 10 uur groot vuur werk; woensdag 12 juli 7 uur Gem. Sportpark voetbalwedstrijd Noord- wijk-Militair Garnizoenselftal (Den Haag); woensdag 12 juli 9.30 uur Vuurtoren: Openluchtfilms; zaterdag 15 juli 7 uur Gem. Sportpark: voet- balwedsdtrijd Noordwijk-??; maan dag 17 juli 8 uur Grote Kerk Noord- wijk-binnen Orgelconcert door Piet van Egmond; dinsdag 18 juli 10 uur groot vuurwerk; woensdag 19 juli 2 uur grote schatgraverij op het strand voor het „Palace"-hotel; donderdag 20 juli 9 uur Taptoe door drie mu ziekcorpsen op de Kon. Wilhelm, boulevard. (In voorbereiding: 8.30 uur optreden van de „Tukkense dansgroep" op de boulevard; zater dag 22 juli 7 uur Gem. Sportpark: voetbalwedstrijd Noordwijk-??; dins dag 25 juli 8 uur Grote Kerk Noord- wijk-binnen: Orgelconcert Feike As- ma; dinsdag 25 juli 10 uur groot vuurwerk; woensdag 26 juli 9.30 uur Vuurtoren: Openluchtfilms; donder dag 27 juli 8 uur concert door Excel sior op de boulevard, na afloop lam pionoptocht. KATWIJK Carillonspel. - Hedenavond zal ter gelegenheid van de verjaardag van prins Bernhard van 89 uur het ca rillon worden bespeeld. Het pro gramma, uit te voeren door de bei aardier De Harder, luidt: Wilhelmus van Nassauwen, Lippe-Detmoldmars, Piet Hein-rhapsodie, De draaiersjon gen, In naam van Oranje doe open de poort, 2 liederen uit Valerius Gedenck-clanck: Wilt heden nu tre den en Geluckig het land. Mijn Nederland, Wij leven blij en Stu dentenlied. LISSE K.R.O. REVUE VOOR „LISSE" Als afsluiting van alle festivitei ten van de R.K.V.V. Lisse organi seerde het feestcomité een feesta vond voor alle leden, donateurs en genodigden in de grote zaal van Treslong. Lisse heeft zich deze avond niet onbetuigd gelaten en gaf het or ganiserend comité loon naar werk. De grote zaal van Treslong was dan ook tot de laatste plaats bezet. Voorzitter, de heer J. v. Dijk, heet te allen hartelijk welkom, in het bij zonder het dagelijks bestuur, de voor zitter van de K.N.V.B. afd. Leiden, de heren geestelijkheid en de vele afgevaardigden van de stands en vakorganisaties. Ook had de heer Van Dijk het ju bilerend bestuur nog een kleine sur prise aan te bieden in de vorm van een voetbal, aangeboden door de sup portersclub. Na de K.R.O. revue Rikketik, was er nog tot 2 uur gele genheid voor een dansje. De N.Z.H. had zijn lijndienst hiervoor verlengd tot 2 uur, zodat allen in de gelegen heid werden gesteld tot het laatste ogenblik toe dit grote feest mee te vieren. Hierna was het de beurt aan het K.R.O. revue-gezelschap, dat voor het voetlicht bracht revue „Rikke tik". Een vlot en vrolijk revue, waar in voor elck wat wils was verwerkt, er waren 22 medewerkenden, waar onder Gerard Walden (leider), Nol MINISTER CALS onware beschuldiging over benoemingsbeleid De minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen de heer Cals, beantwoordde aan het begin van de Tweede Kamervergaderig vanmiddag mondeling schriftelijke vragen van de heer Albering (KVP) over het benoemingsbeleid aan zijn departe ment. De heer Alberink vroeg o.m. of het juist was, dat volgens een dagblad- publicatie (Het Vaderland) „op tien personen aan de top van het beleid in ondenvijszakener zeven Rooms-Katholiek, een protestant en een protestant-gereformeerd is, ter wijl een functionaris neutraal is en niet actief voor het openbaar onder wijs". Minister Cals ontkende met de meeste stelligheid, dat 7 van de 10 personen aan de „top" van het beleid in onderwijszaken" katholiek zijn. Hij noemde dit, „zonder meer onwaar". Hij zeide voorts, dat het kranten artikel een samenweefsel van enkele weergegeven feiten met vele hele en halve verdichtsels is. De minister verklaarde niet te dulden, dat integriteit van ambtena ren van welke levensbeschouwing ook expliciet of impliciet in twij fel wordt getrokken. De secretaris-generaal van het de partement is niet-katholiek, doch protestants-christelijk. Daaronder staan de vier directeuren-generaal van onderwijs, kunsten, volksontwik keling en wetenschappen. Ongere kend, die van kunsten en volksont wikkeling, zijn de directeuren-gene raal van onderwijs en wetenschap pen, de eerste katholiek, de tweede niet-katholiek. Van de drie raadsadviseurs in alge mene dienst is één katholiek. Van de drie raadsadviseurs-hono rair zijn de heer Sassen en mej. De Waal katholiek, de heer Pippel niet. De heer Sassen heeft vaak verschil van inzicht op kardinale punten en van mej. De Waal is nooit advies ontvangen. Hen tot de beleidstop te rekenen is pertinent onjuist, aldus de minister. In de beleidstop bij on derwijs zitten twee katholieken, twee protestants-christelijke en twee neu trale figuren. Van de laatste twee weet de minister niet of zij openbare dan wel bijzondere scholen voor kin deren verkiezen. Spr. vond het onjuist van het dag blad de raadadviseurs-honorair wel mee te tellen, terwijl andere niet- katliolieke adviseurs terzijde worden gelaten. WIELRENNEN N TOUR DE FRANCE WIM VAN EST IN DE KOPGROEP Bij de ravitaillering van Luneville (na 86,500 km) had een vijftal ren ners aan kop: Wim van Est, Lefebvre (Parijs noord oost), Lach (Parijs noord oost), Bergaud (centraal zuid) en de Belg Hoevenaers een voor sprong van 5 mm. 40 seconden op het compacte peloton. De Brit Coe heeft de strijd gestaakt. en Barry Kievits en vele andere pro minenten. Niet alleen de zang en voordrachten maakten deze avond zo geslaagd, doch de mooie decors en de prachtige steeds wisselende cos- tuums droegen hier ook veel toe bij. ALPHEN AAN DEN RIJN Sleepboot te water gelaten. Gis termorgen is vanaf cle scheepsbouw- werf P. de Vries Lentsch te Alphen aan den Rijn met goed gevolg te wa ter gelaten een sleepboot die voot rekening van een buitenlandse fir ma wordt gebouwd. Het schip heeft een lengte van 25 meter, is 6.84 meter breed en heeft een holte van 3.20. Het wordt uitge rust met een 500 pk dieselmotor en er is een accommodatie aan boord voor 5 man. Het zang en muziekconcours, dat sinds de laatste jaren door het Al gemeen Mannenkoor „Die Gouwe Sanghers" in de z.g. Boskóopse Ker- misweek (betalingsweek wordt geor ganiseerd, blijkt van verschillende zijden bijzonder te worden gewaar deerd. Een bewijs hiervan is o.m. dat ditmaal 40 verenigingen uit den lande voor deelname aan het concours heb ben ingeschreven. Dit tweedaagse (28 juni en 1 juli) zang er muziek- festein, werd dinsdagavond geopend met een zangconcert door de organi serende vereniging, waaraan enige dames en heren solistische medewer- ring verleenden. Zang en muziekconcours is voor Boskoop belangrijk. De belangstellenden voor het ope ningsconcert werden in de met bloe men versierde beurshal van „florida" begroet door de voorzitter van het mannenkoor, de heer J. Treffers, die aanving met op te merken, dat de 27ste juni een niet onbelangrijke da tum in Boskoop is. Dan komt men in de boomkwekersgemeente betreffen de betalingen „over de brug" en het is intussen traditie geworden, dat het Algemeen Mannenkoor „Die Gouwe Sanghers" in de betalingsweek een nationaal zang en muziekconcours organiseert. Gevarieerd programma. Het met zorg samengestelde pro gramma bood voor eck-wat-wills, zo dat bij voorbaat reeds kon worden ge zegd, dat „Die Gouwe Sanghers" niet aan welslagen behoefden te twijfe len. Na een muzikale inleding door de heer Jan v. d. Bosch aan de piano, vertolkte met mannenkoor „Beati Mortui" van F. Mendelssohn, ..Zon- nezang" van A. Zwijssig en „De laats te Sorm" van Leo Smeets. Hierna zong Ada de Ruyter, welke over een mooie sopraanstem beschikt, „Und ob die Wolke sie verhülle" van Weber en „Gib mir dein Herz" van Franz Abt. In aansluiting hierop klonk de prachtige tenorstem van A. van 't Hoog. Het optreden van mej. N. Jcnggejan, mezzo-sopraan, met „Ro- linda" van Handel en „Pur dicesti" van Lotti bezorgde haar een ovatie. Met aan de vleugel mevr. Kruiswijk- Schouten en begeleid door de klari nettist S. Cok, vertolkte mevr. van Willigen-Schouten met een bijzonder mooie sopraanstem „Der Hirt auf dem Felsen. Vervolgens zong de tenor G. Hout man op zeer gewaardeerde wijze „Mamma" van Bixio.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2