DUINSTREEK Gemeenteraad van Voorhout ZO ZIJN ONZE KINDEREN ZATERDAG 24 JUNI 1961 DE LÉIDSE COURANT LEIDSCHENDAM RKAVV 2 naar derde klasse KNVB Gistermiddag heeft RKAVV 2 de promotiewedstrijden met succes af gesloten. De laatste wedstrijd ging tegen Vredenburch 2 uit Rijswijk dat tenslotte het onderspit moest del ven met 4-2. Het was een geani meerde strijd, waarvan de rust in ging met 2-0 voor RKAW. De doel punten werden gemaakt door Piet Hakkaart en T. Togni. Na de rust pakte Vredenburch fel aan en wist de stand gelijk te ma ken 2-2. RKAVV deed al het moge lijke om de wedstrijd met succes af te sluiten. Het waren weer Piet Hak kaart en T. Togni die het Rijswijkse doel wisten te vinden, terwijl Vre denburch enige malen de kansen misten. Met 4-2 kwam RKAVV aan het slot van deze laatste promotie wedstrijd, waardoor dit tweede elftal is gepromoveerd naar de reserve 3e klasse KNVB. Namens het bestuur werden bloemen aangeboden. Gemeenteraad De steeds op de laatste woensdag van de maand vast gestelde vergadering van de gemeen teraad zal ditmaal niet doorgaan we gens de uitgaansdag van de ouden van dagen. Burgemeester is ere-voor zitter van het betreffende comité en maakt als naar gewoonte met zijn echtgenote de tocht mede. De vergadering van de gemeente raad is nu verschoven naar woens dagavond 5 juli a.s. NOORD WIJK „Lindenhof" dependance van Acad. Ziekenhuis? seling de Koningin Wilhelmina Bou. levard opliep en daarbij ernstig werd gewond, is gisteren aan de be komen kwetsuren overleden. NOORD WIJK NOTARIS J. W. DE HAAN f Na een ernstige ziekte is op 58- jarige leeftijd overleden de heer J. W. de Haan, notaris alhier. In de ruim 6 jaar, dat de heer De Haan het notarisambt heeft vervuld, had hij vele vrienden verworven en was Kij een algemeen gezien persoon in deze gemeente. Zijn menslievendheid ging vooral uit naar de minvermo genden en in het bijzonder naar de invaliden, want zelf gehandicapt zijnde, wist hij hun leed te verzach ten en bracht hij door zijn opge wektheid en goed gekozen woorden troost in die gezinnen, waarin werd geleden. Zijn bekwaamheid bracht zijn naam door geheel het land. Im mers in de ruim dertig jaar als op leider in het notariaat heeft hij vele jonge mensen opgeleid voor het no tarisambt. De begrafenis zal plaats vinden maandag 26 juni a.s. op het kerkhof alhier Uitstapje KAV Het jaarlijkse uitstapje van de KAV, dit jaar naar de Betuwe, zal zeker bij de deel neemsters een prettige herinnering achterlaten. Een 40-tal dames trok ken er al vroeg op uit. De eerste pleisterplaats was Geldermalsen, waar aan de hand van kleurendia's de belangrijkheid van de Betuwe bij de dames werd bijgebracht. Na de lunch volgde een interessante tocht door de Betuwe, waarbij zeer begrij pelijk het „kersen eten" niet ont brak. Met een gezellig diner in Zalt- bommel werd deze gezellige dag be sloten, waarna men voldaan huis waarts keerden. Succes voor DOS Vijftien meis- jes-adspiranten van de gymnastiek vereniging DOS namen deel aan een adspirantenwedstrijd, georganiseerd door de Turnkring Leiden en Om streken van het KNGV. In deze kamp wisten zij beslag te leggen op een eerste plaats. De onderdelen wa ren: klassikaal brug, klassikaal kast- springen en een voorgeschreven vrije oefening Voorwaar 'n goed re sultaat en een compliment voor lei der G. Wiethaar. Vakantiebonnen Het vakantie fonds van de Landbouw maakt be kend, dat er op maandag 26 juni a.s. van 7-7.30 uur in het Juvenaatsge bouw gelegenheid is tot het inleve ren van vakantiebonnen. Na deze ge legenheid zijn de bonnen niet meer geldig. WARMOND Afscheid van burgemeester Von Fisenne Op 1 juli a.s. zal burgemeester jhr. mr. L. M. E. von Fisenne afscheid nemen van Warmond. Er heeft zich een comité uit de burgerij gevormd, om bij dit af scheid de heer en mevrouw Von Fi senne een blijk van hulde en dank aan te bieden. In dit comité hebben zitting ge nomen de heren: H. A. G. M. Wa lenkamp, voorzitter, M. M. B. Pie- terse, secretaris, K. Giinther, pen ningmeester, H. L. Boonstra, N.H. predikant, J. Th. M. A. Gussenhoven pastoor en prof. J. van 't Westeinde, president R.K. Seminarie. Alle inwoners en bedrijven wor den opgewekt naar vermogen bij te dragen om het afscheidsgeschenk 'n aangelegenheid van de gehele War_ mondse gemeenschap te doen wor den. Voor het afscheid op zaterdag 1 juli a.s. in ,,'t Trefpunt" is het vol gende programma opgesteld: 2 uur: bijzondere vergadering van de gemeenteraad. Daarop aanslui tend zal door het comité het af scheidsgeschenk van de burgerij worden aangeboden, alsmede gele genheid zijn om het woord tot het burgemeestersechtpaar te richten. Deze bijeenkomst welke toegan kelijk is voor genodigden zal om plm. vijf uur geëindigd zijn. Vanaf plm. vijf tot zes uur wordt een voor een ieder toegankelijke af scheidsreceptie gehouden. Voor hen, die niet op deze middagreceptie kun nen komen, is er nog gelegenheid 's avonds van half negen tot half tien afscheid te nemen, eveneens in ,,'t Trefpunt". Nieuwe straatnemen Naar wjj vernemen, is Huize De 17 agendapunten van deze houdelijke voorlichting ten platte- Lindenhof», het vroegere notaris, raadszitting van de gemeente Voor- lande in de provincie Zuid-Holland huis van Mr. C. Pun aan het Lin- hout, gisteren gehouden werden in krijgt een sub*idie van n85 Voor denplein te Noordwijk-Binnen, ver- een zeer snel tempo afgehandeld. de aan, van een eiektricit'eitskabel huurd aa nde Rijksgebouwendienst. De heer W. Borst maakte nogal lan„ de Riinsburaerwee zal de ee- Het ligt in de verwachting, dat de bezwaren tegen de aanbesteding van mSfnte een tedr^van 3M1.75 voor ]ymtermaan^en m P.a"« het maaien van het jpras enz langs de haar rekening neSmen. Naar aanlei- een dependance van het Academisch Leidsevaart. Hij vond het bedrag van dta„ va voorstel van de heer Ziekenhuis te Leiden zal worden ge- /2400 - veel te hoog De voorzitter w«d L principe beslotS vestigd. en andere leden bestreden dit. hur^mPMtor pt. wpthnndpr* nn tP Als wij verder goed zijn ingelicht, Besloten werd nog enige percelen ^fen een ontwerD baatbelasting te hebben de heer en mevr. Punt het bouwgrond te verkopen, o.a. aan de e^d°t lan de raad voo? te voornemen te gaan wonen in een te heer D. E. Schuitema te Soest, aan bouwen villa aan de Oude Zeeweg, het bouwbedrijf Van Es en Kusters nabij de Koepelweg. te 's-Gchravenhage en aan dr. W. J. Binnema te Voorhout. Aan de heren Na ongeval overleden - De>2-ja- J. G. van Leeuwen en J. P H. van Er komen nieuwe straatnamen, o.a. rige Romke Botermans uit Halfweg, Steyn werden premies toegekend in- de straat, parallel aan Julianalaan die woensdag door een personen- gevolge de premieregeling woning- wordt Oranje-Nassaulaan; de straat auto werd aangereden, toen zij plot- verbetering. De commissie voor huis- tussen Prins Bernhardstraat en Boek- horstlaan wordt Wilhelminastr; de ver bindingsstraat tussen Julianalaan en Oranje-Nassaulaan wordt Emma- straat; de meest noordelijke zijstraat in Oranje-Nassaulaan wordt Willem de Zwijgerstraat, terwijl de andere zijstraat in de Oranje-Nassaulaan de Mauritsstraat zal gaan heten. Besloten werd om de woning Loos- terweg 1 onbewoonbaar te verkla ren. Een voorstel om de heer K. van der Ploeg te benoemen tot werkman le klasse werd teruggenomen. Ge noemde kandidaat kan nl. nog geen ontslagbewijs van zijn werkgever overleggen. Na de rondvraag ging de raad in geheime zitting. Na heropening werd besloten een voorstel van b. en w. te aanvaarden om het krediet van 125.000,voor verbetering van de Jacoba van Beierenweg te verhogen met 80.000,De begroting van dit werk is nu 1.105.000, VLEKKENMISERE Het verwijderen van vlek ken geeft doorgaans vele moeilijkheden. Ten dienste van onze lezeressen volgen hier enige wenken. In het algemeen moge dienen, dat van het vlekkenmiddel slechts weinig gebruikt mag worden. Daarbij geldt bovendien nog dat steeds zo vlug mogelijk gewerkt moet worden en men zich moet bepalen tot de vlek zelf. Het ver dient aanbeveling rond de vlek in stoffen waarin kringen kunnen vocfrkomen, eerst een randje mag- nesiapoeder te leggen, dit ter voor koming van doorlopen. Vooral die vlekkenmiddelen welke de stof kunnen aantasten moeten altijd heel goed worden uitgespoeld. Verwarmde vlekkenmiddelen In sommige gevallen moet men gebruik maken van verwarmde vlekkenmiddelen, zoals spiritus, eau de cologne, alcohol of terpen tijn. Vergeet nooit, dat men deze middelen moet verwarmen in een klein bakje dat geplaatst moet worden in een groter bakje met heet water. Deze middelen ,,au bain marie" verwarmd, mogen nimmer op een open vuur ge plaatst worden. Ze zijn brandge vaarlijk. Brandvlekken in stoffen Is de stof niet aangetast, dan kan men deze vlekken verwijde ren door ze te bevochtigen met 'n papje waarop boorwater. Eerst moet onder het weefsel een oud lapje gelegd worden, ter voorko ming van doorlopen. Goed met water naspoelen. Is het goed reeds Eau de colognevlekken Deze vlekken moeten verwij derd worden met benzine. Deze benzine hoeft niet verwarmd te worden, doch men doopt hierin 'n v/atje en wrijft daarmede de vlek uit. Leren voorwerpen kan men hiermede ook bewerken, doch u moet niet vergeten het voorwerp na de behandeling weer in de was van de goede kleur te zetten. Voorts is het raadzaam geen ben zine te gebruiken in een vertrek waar vuur brandt, dus b.v. in de keuken of bij een brandende ka chel. Rook niet tijdens de behan deling. Glimmende plekken Deze zijn vooral goed te zien in zwarte stoffen. Toch behoeft u er niet mede te blijven doorlopèn. U neemt gewoon een lapje gedrenkt in een mengsel van zwarte koffie en een beetje ammonia. De plek ken zullen verdwijnen, doch het is wel nodig de stof na de behan deling aan de verkeerde kant op te strijken. Kaarsvetvlekken Wellicht zit u nog met een vlek van druipende kaarsen van de achter ons liggende feestdagen. Deze vlekken kunt u te lijf gaan met verwarmde benzine, tetra of witte terpentijn (zie de waarschu wing). Eerst moet echter het vet zoveel mogelijk weggebrokkeld worden door de vlek tussen de duimen heen en weer te wrijven. Ook hier weer naspoelen. Eenzaam maar niet alleen Bij de Uitgeverij W. ten Ha ve N.V., te Amsterdam, is de vierde druk van 't boek van H.K.H. prinses Wilhelmina als goedkope uitgave verschenen. Het boek is opgenomen in de Carillonreeks van deze Uitge verij. Wat is dat voor een vlieg tuig? William Green, ver taald door Hugo Hooftman. Uitgave Hollandia, Baarn. Een boekje, waarin 150 recente vliegtuigtypen zijn beschreven, met van elk vliegtuig een foto en sil houettekeningen. Een standaard werkje op het gebied van vliegtuig herkenning, waarvan een eerste reeks vorig jaar is verschenen. „Rubens", door Jacob Burck- hardt Uitg. Phoenix Poc kets. Burckhardt, reeds in 1897 overle den heeft het leven van Rubens en de verklarende uitleg en achtergron den van diens werk op meesterlijke wijze beschreven. De schilderijen en tekeningen van Rubens, na Rem brandt de grootste schilder van de 17e eeuw, plegen een historische ach tergrond te hebben, zodat, om ten volle van zijn meesterwerken te kunnen genieten, terdege kennis hier van noodzakelijk is. Hiervoor heeft Burckhardt, als cultuurhistoricus, dan ook gezorgd. Afbeeldingen van Ru bens werken vinden we ook in deze uitgave terug. „Zonen van God", Gwyn Griffin Uitg. Fontein, Utrecht. „Zonen van God" worden de En gelsen genoemd door de Arabieren en Chinezen in een Engelse kolonie. Zij voelen zich ver verheven boven de andere bevolking. Het leven van een van deze „zonen" wordt in dit boek op een sarcastische manier be schreven. Spurgeon, een oude vrij gezel van in de veertig, trouwt met een 19-jaar oud Frans-Egyptisch meisje, dat zich echter in dit verve lende standing-leven, dat geheel is gericht op het maken van promotie, niet thuis voelt, evenmin als haar jongere broer, die bij haar inwoont en waar zij zeer op gesteld is. De konflikten, die hier onvermijdelijk door ontstaan, worden sterk door de schrijver getekend en dit geeft een bijzonder cachet aan dit verhaal. „Het vuur op de bergen", William Mayne Uitgave Prisma Juniores. John. Bargate en zijn 33-jaar oude tante vormen de hoofdpersonen in een verhaal, dat het lot van 'n oude boerderij bepaalt. Een oude houten staf van een overgrootvader speelt hierbij een zeer belangrijk woord in mee. Een spannend boekje voor jon gens van 9 tot 12 jaar. „Tochten in Italië, met Sicilië en Sardinië", door Th. Mul ler Alfeld Uitg. Mij. G. J. A. Ruys N.V., Bussum. Vooral voor degenen, die per auto reizen is deze „beschrijvende" reis gids handig en goedkoop. In 211 blad zijden worden de bezienswaardige plaatsen langs de grote (en goede) autowegen gegeven. Als eerste in leiding voor een reis naar Florence, Rome en Zuid-Italië betrouwbaar. „Meditatie van de Heilige Mis", deel I, door Th. Schnitzler Uitgave J. J. Romen en Zonen, Roermond. De tweede druk van dit fijnzinni ge boek over onze geheimzinnige Of ferhandeling is een bewijs van de waardering, die het allerwege ont vangt. Het is voornamelijk geschre ven voor de meer ingewijden, zowel priesters, kloosterlingen als leken. In het eerste deel wordt de canon van de Misoverwogen en de lezer, die het méde-overweegt, wordt er door ontvlamd tot liefde voor de H. Mis. „Vrouwen aan de top", door Catharine Gaskin Uitgave „Fontijn", Utrecht. Dez typisch Amerikaanse roman omschrijft op nuchtere wijze het le ven van vier vrouwen. Vrouwen, die onder invloed van een chemische fa briek, de Amtec, welke zich vestigt in het stadje Burnham Falls, gedwon gen worden een bpaalde levenshou ding aan te nemen. Een houding, die overigens niet zo eenvoudig is, daar zij als de vrouwen van hooggeplaats te personen rekening moeten hou den met de positie van hun echtge noten. Dat ook zij hierin soms falen is te begrijpen. Jammer is het, dat er weinig onderling contact bestaat tussen de hoofdpersonen in deze roman, zodat het geheel een enigs zins onsamenhangende indruk maakt. Manon van de bronnen Prisma-uitgave, Utrecht. Als wij het wel begrepen hebben is dit Prisma-boekje een Nederlands verhaal, door Rogier van Aerde na verteld van de Franse film „Manon des Sources". Deze film is enige ja ren geleden ook in Leiden vertoond, zodat velen deze geschiedenis zullen kennen. Deze Manon is een heksje uit de bergen, waar het water uit de bronnen een onmisbare voorwaar de is voor de vruchtbaarheid van 't land. Uit wraak op de dorpsgemeen schap, die haar als vreemdeling niet wenst te accepteren, weet zij de dorpsfontein droog te leggen en de bron te stoppen. Tenslotte lukt het de onderwijzer haar door genegen heid te vertederen. Een goed ge schreven verhaal. Moord op rijm, door Ellery Queen Prisma-uitgave, Utrecht. Het is wel een eigenaardig geval met de serie -noorden, welke Ellery Queen beschrijft. Zij schijnen nl. op elkaar te volgen als de woorden van een oud rijmpje. Eerst een edelman, dan een bedelaar, een dokter, notaris, enz. worden het slachtoffer. Maar bij de laatste (de politieman) blijft het bij een aanslag. Dan is de moorde naar ontmaskerd. Weer eens een ori gineel gevonden en spits uitgewerkt detective-verhaal. „Kom maar schaapje", gra- mofoonplaat naar het boek van Lea Smulders Uitg. „Helmond", Helmond. „Kom maar schaapje" is een in een alleraardigste hoes gestoken 45-toe- ren EP-plaatje met versjes en een verhaaltje van Lea Smulders naar het gelijknamige boek uitgegeven door uitgeverij „Helmond" te Helmond en verkrijgbaar in de boekhandel Het verhaaltje en de versjes wor den afwisselend door Lea Smulders en haar dochtertje Marleentje voor gedragen op een heel leuke e» char mante manier, welke elk kind van 3 tot 12 jaar bijzonder aanspreekt. „Baby en kleuters", door Eli sabeth Plattner Prisma, Het Spectrum, Utrecht. Met praktische en gedetailleerde adviezen geeft hier de schrijfster een handleiding voor de opvoeding van en de omgang met het jonge kind. Zij rekent op een gropt aantal lezers, want zij is ervan overtuigd, dat ieder een, die van zijn kind houdt, niet pas door schade en schande wijs wil wor den, maar zoveel mogelijk liever voorkomt dan geneest. Ook van dit nuttige opvoedingsboekje zullen ouders en opvoeders veel nut kun nen hebben. Moderne gedachte en chris telijke wijsbegeerte, door Raymond Vancourt. Uitg. Standaard Boekhandel N.V. Amsterdam. Dit werkje is verschenen in de Cre do-reeks, welke zeer diepgaand niet slechts de verschillende onderwer pen behandelt op een wijze die met de nieuwe gegevens van theologie en de profane wetenschappen reke ning houdt, maar bovendien terrei nen betrèedt waarop de christen van deze tijd zich beweegt en waar de hedendaagse problemen liggen. Het eerste deel van dit vierde boekje brengt de voornaamste kenmerken van de moderne gedachte naar vo ren. In het tweede deel wordt on derzocht hoe de christelijke filosofie reageert op de wezenlijke aspecten van deze gedachte. WARMOND RKSV Warmunda Maandag 26 juni a.s. wordt de Algemene Leden vergadering gehouden in hotel „De Stad Rome", aanvang 20.30 uur. Op deze vergadering worden niet alleen alle leden verwacht, doch zijn ook de donateurs van harte welkom. WASSENAAR Geboren: Axel z.v. W. Hagg en A. F. Siebenga; Onno z.v. G. C. B. Doffegnies en M. G. Reinhardt; An na Maria Helena d.v. J. A. v. d. Ys- sel en A. A. v. Noort; Leonardus Maria z.v. G. J. v. Hemert en M. M. Bakker; Willem Matthijs z.v. P. de Koning en T. Klomp; Cornells Jo hannes z.v. J. v. d. Spek en L. van Egmond! Ondertrouwd: N. v. d. Splinter en E. J. v. d. Sman. Gehuwd: F. W. A. Smit en M. C. Beursgens; L. Kohlenberg en H. C. Moejes; L. Willink en S. G. Stelt man. Het moet niet zó De moeder tot de onderwijzeres: „Ik snap eenvoudig niet, waarom Peter zulke moeilijkheden met het lezen heeft. Zijn zusje, dat een klas lager zit dan hij leest al dikke boeken. Hij wil nog niet eens de tekst onder plaatjes lezen". Een goede raad: Onderwijzers praten graag met de het gesprek moet niet plaatsvinden zolang de kinderen Maar zó Moeder tot vader: „Ik schrijf een brief aan de on derwijzeres van Peter en ik vraag haar, wanneer ik eens met haar ongestoord over hem kan spreken. Ik maak me er een beetje zorgen over, dat Peter nog niet behoorlijk kan lezen". Vader: „Ja, dat is een goed idee". ouders over hun kinderen, maar.ontzie de kinderen: erbij zijn. Een dier medestanders had ze ge vonden in haar medebestuurslid Kruiderink. Deze apotheker, die z'n schaapjes op het droge had, maar nimmer ge noeg bezat naar z'n zin, was bezitter van enkele stukken bouwterrein, die aanzienlijk in waarde zouden stijgen wanneer de gemeente ze betrok in het uitbreidingsplan. Dikkenbiirg voelde er echter niet veel voor en Lefebre, de gemeente-architect, zou misschien wel te bewerken zijn, maar die liet het meeste werk over aan zijn opzichter De Gooyer, die hem wellicht mettertijd vervangen zou. De Gooyer voelde niets voor uitbrei ding in die richting. Kruiderink had al vele proefballonnetjes opgelaten, Een verhaal vol verwikkelingen door T. LODEWIJK zoveel in feite, dat De Gooyer arg wanend werd en begon te denken aan omkoperij. Toen hij zich eens in dien geest tegen de burgemeester had uitgelaten, was ook deze gezagdrager wantrouwend geworden en minder dan ooit te vinden voor het plan, dat Kruiderink voordeel zou brengen. Wanneer de aannemer Kareisen, de stroman van Kruiderink, dan ook in de Raad ovêr het uitbreidingsplan begonen steevast uitbreiding naar de natte zijde, de ongezonde Westpolder bepleitte, waar de belangen van de apotheker lagen, ging Dikkenburg rechtop in zijn burgemeesterszetel zitten en stelde zich met alle macht teweer tegen die plannen. Kruide rink wist dus, dat De'Gooyer en Dik kenburg hem in de weg stonden. Mevrouw Boom had in hem een me destander gevonden en had er dus geen bezwaar tegen, wanneer Dik kenburg zijn gemeenteopzichter in zijn val zou meesleuren. Vandaar de instemming van deze dame met de opmerking van de apo theker dat de burgemeester oud be gon te worden. „Maar nog niet oud genoeg om te worden gepensioneerd", vervolgde Kruiderink. Mevrouw Boom had dit, als gezegd, ook reeds geconstateerd en achtte 't dus voldoende, instemmend te zwij gen. „Toch zal er verandering moeten komen, in het belang van de ge meente en van het weldenkend deel van de burgerij", ging Kruiderink voort. Mevrouw Boom zweeg nog steeds, wachtend op de climax. „En ik heb zo'n gevoel, dat zo langzamerhand de loop der dingen leidt tot een openlijk conflict. Er zijn verscheidene zaakjes die me niet be vallen, bijvoorbeeld de kwestie...." „Clarenbough". Mevrouw Boom stootte het ene woord er als een kla roenstoot. Kruiderink keek haar met ongeveinsde bewondering aan. „Mevrouw, als er ooit sprake is ge weest van twee zielen en één ge dachte „Dat is een zaak met 'n luchtje" ging mevrouw Boom voort. „Ik heb het idee, dat wanneer we dat zaakje opklaren, we een heel eind verder zijn". „En dat Dikkenburg er tot in zijn heup inzit en De Gooyer ook". „Niet onwaarschijnlijk". „Wanneer we hiervan een goed gebruik maken, is het afgelopen met de dictatuur van het raaadhuis. Dan komt er jong fris bloed". „Ik denk aan mijn zoon", zei me vrouw Boom. „Hij is in Meeldam ge boren, hij heeft kennis en ervaring. Hij zou een goede burgemeester zijn". „Als hij een goede directeur van gemeentewerken weet te benoemen, als Lefebre volgend jaar gepensio neerd wordt, kan ie op mijn steun rekenen", gromde Kruiderink. „Maar ik vraag me af of uw zoon niet een beetje te veel enchanté is van die dochter van Dikkenburg, om aan zulk een actie mee te werken". „We zullen zien" zei mevr. Boom. „Als hij dat kind weet in te palmen zullen we een paar jaartjes langer moeten wachten, maar dan is het ri sico veel minder. Lukt het hem niet en ik zal wel zorgen, dat hij in die zaak wat voortgang maakt, dan is hij misschien net in de stemming om haar en haar familie een poets te bakken". „Dan zijn we het eens" constateer de Kruiderink. „Maar hoe krijgen we klaarheid in deze zaak?" „Ik heb kennis gemaakt met die Amerikaanse journalist" vertelde mevrouw Boom. „Misschien kan die ons van veel nut zijn. Wanneer in derdaad blijkt, dat Clarenbough niet achttien karaats is, kan hij voor de publiciteit zorgen, die Dikkenburg als burgemeester onmogelijk maakt. En als tweede pijl op mijn boog heb ik nog een ander plannetje". Hier vervielen de beide samen zweerders in een gefluister, dat de dienstbode, had ze nan het sleutel gat willen luisteren, onmogelijk had kunnen verstaan. Tenslotte rees Kruiderink op en schudde zijn me dewerkster opgetogen de hand. „Met u durf ik in zee" zei hij voor zijn doen hartelijk. „Als hét geluk nu maar een beetje meewerkt. Neuriënd wandelde hij naar huis. Mevrouw Boom, zittend in de serre met haar Pekingees op de schoot keek hem na. En spon verder aan haar toekomstdromen. Mr. Clarenbough had enkele ang stige momenten doorleefd, toen hij door de ontmoeting met Clare, de secretaresse van de Amerikaanse journalist, mr Colverton, plotseling was geconfronteerd met de mogelijk heid van ontdekking. Hij had tot nog toe het spel onbezorgd gespeeld, maar op het moment, waarop Clare's briefje was bezorgd en hij wist, dat hij ten minste door een persoon doorzien was, had hij het gevoel ge had, alsof de grond hem onder de voeten wegzonk. Na die tijd was wel iets van de glans en de glorie van zijn avontuur verdwenen. Hij wist, dat Clare de secretaresse was van een man, die waarschijnlijk de echte mr. Clarenbough persoonlijk en misschien zelfs vrij intiem kende. En al was hij vreselijk blij, dat hij in het kamp van deze mogelijke vij and. die hem een voortdurende be dreiging vormde, thans een mede werkster had, al vertrouwde hij, dat Clare hem niet zou verraden, alleen het denken aan de mogelijkheid van ontdekking reeds deed hem 't zweet uitbreken en dat geschiedde dikwijls op de meest ongelegen momenten. Hij was dan ook maar blij, dat het huldigingscomité er voortdurend op uit was, het hem naar de zin te ma ken, geen gelegenheid voorbij liet gaan om feestelijkheden, excursies, diners en dergelijke op touw te zet ten. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1961 | | pagina 7