RIJNSTREEK R.K. COLPORTEUR ZATERDAG 24 JUNI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 14 ALPHEN AAN DEN Tjy ting de heer M. Zeelander welke zich J bereid verklaart heeft de training op zich te nemen. Na nog enkele zake lijke noodzakelijke onderdelen be sproken te hebben werd eenparig 't besluit tot oprichting genomen. DE HEER P. M. VINK 25 JAAR GEMEENTE-AMBTENAAR Vrijdagmorgen is de heer P. M. Vink te zijnen huize aan de Tous- saintkade 56 door zijn superieuren en collega's op hartelijke wijze ge huldigd ter gelgenheid van zijn zil veren jubileum als ambtenaar. Twee en een half jaar heeft de heer Vink gewerkt in Leimuiden en de rest van de 25 jaren te Alphen aan den Rijn, ter gemeentesecretarie, afde ling Sociale Zaken. Burgemeester Z. Bruins Slot, die vergezeld was van zijn wethouders en de gemeentesecretaris, sprak de heer Vink in zijn huiselijke kring hartelijk en zeer waarderend toe en overhandigde hem in enveloppe de gebruikelijke en gereglementeerde gratificatie. Namens de collega's van de afde ling Sociale Zaken werd het woord gevoerd door mej. M. Faase, maat schappelijk werkster der gemeente. De heer G. Schollaardt vertolkte het medeleven van het bestuur en de aangesloten leden van het ver bindingsorgaan van het gemeentelijk personeel en bood eveneens een ge schenk aan. Geboorten: Angela d.v. W. van Leersum en M. van Erkel; Peter z. L. de Rijk en J. M. Snijders; Paulus M. z.v. J. C. van Kampen en C. Vis ser; Victor z.v. J. C. Hehmeijer en F. A. Jansen; Marcel W. z.v. J. Pie- ters en J. Swaak; Marrigje d.v. P. Koenekoop en M. Baas; Roelof z.v. W. Zijlstra en J. E. Da velaar; Elisa beth d.v. J. C. Zirkzee en P. C. J. Moerkerk; Joyse M. F. d.v. M. J. Hil- lebrand en J. M. T. Omtzigt; Pia R. d.v. J. jongenburger en A. M. Rijns- dijk; Renate M. d.v. W. H. de Korte en A. M. Frison; Eveline d.v. G. Ho- geweg en A. van der Wal; Eduard J. z.v. R. Kerkhoven en A. Vonk; Wil helmus z.v. H. G. Sassen en M. G. Rotman; Elisabeth G. M. d.v. M. A. Pouw en E. M. van der Laan; Marti na H. d.v. H. C. de Rijk en M. H. Waardenburg. Overlijden: Geertruida de Jong e.v. G. Thomasse, 57 j.; Thomas van der Vlies, 45 j. Huwelijken: A. M. de Vries, 26 jaar en A. Voctehloo, 24 jaar; G. A. van den Brink, 28 jaar en P. J. Stigter, 24 jaar; R. Tent, 22 jaar en M. Verka de, 22 jaar; C. H. Kroft, 28 jaar en C. P. Cocx, 26 jaar; IJ. Tuinenburg, 22 jaar en S. P. J. Broekhuijzen, 21 jaar. Getrouwd: Johannes v. Kóoten, 23 jaar, chauffeur, en Elisabeth Akker man, 19 j., z.b.: Frederik W. Kruk, 24 j., kantoorbediende, en Geertje P. v. d. Leeden, 24 j., z.b.; Cornelis Veldkamp, 26 j., chauffeur, en Geer tje Voordouw, 25 j„ z.b.; Johannes H. Griffioen, 25 j., constructietekenaar, en Pietje Houtman, 24 jaar typiste; Jan Klop, 42 j., boekhouder, en Te- rena E. Mol, 27 j., z.b.; Antonius v. d. Ven, 25 j., magazijnbediende, en Gerri Dirkx, 21 j., gezinshulp. ALKEMADE ZWEM-. EN POLOVERENIGING „DE BRASEM" OPGERICHT In de aula van de St. Jozefschool te Roelofarendsveen kwam 'n groep enthousiaste jongeren bijeen om te trachten tot oprichting van 'n zwem en polovereniging te komen. De voorz. van de raadscommissie van toezicht op de zweminrichting, de heer N. A. J. Rietbroek, leidde deze oprichtingsvergadering in, waarbij hij zijn blijdschap uitsprak over de goede opkomst der jongeren. Spr. hoopte dat dit enthousiasme blijvend zal zijn, want nu het doorzwemmen in de winter waarschijnlijk nog een probleem vormt, is het noodzakelijk, dat als men lid wordt, dit ook voor winter en zomer is. Wij mogen ons gelukkig prijzen, aldus spr., dat wij de volledige medewerking hebben van de badmeester der zweminrich- Bestuur. Het voorlopige bestuur werd als volgt samengesteld: voorz. Nic. Deen, secr. mej. Ans van Rhoon, penn. Wim van Es, beheerder materialen Jacq. Turk en als mede-bestuurslid mej. Irene Hoogenboom. Op een vol gende vergadering zal het reglement worden vastgesteld. De contributie werd vastgesteld op ƒ0.25 per week beneden de 16 en op ƒ0.50 voor le den boven de 16 jaar. De trainings avond werd vastgesteld op woens dagavond te 7.30 uur. Door het ge meentebestuur waren twee wed strijdballen beschikbaar gesteld, ter wijl nu nog de doelen moeten wor den aangeschaft. Daarna zal er officiëel geopend worden met een polo-wedstrijd, waarvoor twee be kende verenigingen uitgenodigd zul len worden. Als naam werd gekozen zwemvereniging „De Brasem". De vereniging telt reeds 36 leden. Ge- informeerd zal worden naar de mo gelijkheid van aansluiting bij de KNZB. Geadviseerd werd om reeds deel te nemen aan het diploma- zwemmen op 20 juli a.s. en te trach ten het C-diploma te behalen. Tot slot verzocht de heer Rietbroek nog, dat mochten er nog speciale wensen bestaan t.a.v. de accommodatie van het zwembad, dit zo spoedig moge lijk kenbaar te maken, opdat dit mo gelijk in de nieuwbouwplannen ver werkt kan worden. Vermelden wij tenslotte nog, dat nieuwe leden als nog kunnen toetreden en zich by de bestuursleden of op de trainings avond kunnen opgeven. Ongetwij feld mag de tot standkomig van deze zwemvereniging een belangrijke aan winst in de sportmogelijkheden van onze zo waterrijke gemeente ge noemd worden. BOSKOOP Nieuwe parochieherder verwelkomd Vrijdagavond werd de nieuwe pas toor van Boskoop, de zeereerw. heer A. Hooyschuur, door zijn parochianen op feestelijke wijze ingehaald. Aan de grens der gemeente by het Reijne- veld vond de begroeting plaats door het kerk- en armbestuur, waarbij afgevaardigden van alle plaatselijke katholieke verenigingen aanwezig waren. Voorafgegaan door de St. Jo- risdrumband van de R.K. Verken ners, een groep leden van de gymnas tiekvereniging GDS, kabouters, wel pen en verkenners werd via de Goud se Rijweg en Reijerskoop, langs wel ke route velen de nationale dri kleur ter verwelkoming hadden uitgesto ken, naar de kerk gereden. Hier werd pastoor Hooyschuur tussen een haag van bruidjes naar het altaar geleid, terwijl de gelovigen een welkomstlied zongen. Onder de talrijke aanwezigen merkten wij o.a. op mgr. Kerkvliet, geheim Kamerheer van Z.H. de Paus, oud-pastoor van pastoor Hooyschuur, de pastoors van de buurgemeenten Waddinxveen en Reeuwijk, burge meesters en wethouders van de ge meente Boskoop. Na de plechtige installatie door de hoogeerw. heer G. P. Regeer, deken van Gouda, werd door de pastoor een kort lof gecelebreerd. Na deze korte en indrukwekkende plechtig heid was er voor de genodigden in de pastorie gelegenheid nader met de pastoor kennis te maken. EERSTE PRIJS VOOR BOSKOOPSE STANDWERKER. Aan het in Emmeloord (Noordoost polder) gehouden standwerkers-con cours werd door 12 van de bekend ste „aanpraters" uit den lande deel genomen, o.m. ook door de Bos- koopse standwerker, de heer W. v. d. Vliet. Het bleek, dat het babbeltje bij zijn diverse aangeprezen artikelen precies naar de mond van de jury bestaande uit vier terzake 1eundigen, v/as gepraat, want de heer v. d. Vliet keerde met de eerste prijs (geldprijs) en met lof van de jury, waaraan een extra-prijs, in de vorm van een grote sierasbak was verbonden, huiswaarts. Een resultaat om trots op te zijn. BODEGRAVEN DE INZET VAN DE SPORTWEEK. Tegen acht uur was er meer dan gewone bedrijvigheid in het dorps centrum. Vanaf het Parochiehuis startte een lange stoet, bestaande uit de leden van de drie plaatselijke gymnastiekverenigingen Esto, DOS en Hercules. Voorafgegaan door de muziekkorpsen Triomf en Semper Avanti trok men door de voornaam ste straten van het dorp. Muzikale versterking werd verleend door de muziekkorpsen Wilhelmina uit Zwam- merdam, NGV uit Nieuwerbrug en DSS uit Aarlanderveen. Deze keer was ook de Wandelsportvereniging Andrélon van de partij. OnderwijzersVeteranen. Voor de hekken van het Esto-ter- rein was ondertussen een enorme me nigte samengekomen om de voetbal wedstrijd te zien van de onderwij zers tegen een veteranen-elftal. Als circusnummer zou deze wedstrijd ze ker geslaagd zijn. Het publiek heeft zich danig vermaakt en er waren dan ook komische tafereeltjes. Zo zat de 62-jarige doelman van de school mensen plots boven op de aanvallen de middenvoor. Met kunst- en vlieg werk wist hy onmogelijke ballen uit zijn heiligdom te houden. De jongste der onderwijzers wist de score te openen. Dit werd de ruststand. In de tweede helft kregen de onderwij zers het harder te verduren. Soms lagen er drie tegelijk op de grond. De brandweercommandant smaakte het genoegen, de stand in het voor deel van de veteranen om te zetten. Een meester (in de rechten) maakte er 31 van. Maar toen kwam het mooiste doelpunt van de strijd. De mid voor der onderwijzers dreef snel op. De bal kwam voor de voeten van mr. Krijnen, die met een mees terlijk schot de achterstand verklein de. In de laatste minuut priemde de brandeercommandant nummer vier langs de nestor van het veld, die wel verdiend na afloop op de schouders ging. Als er nu maar geen leerkrach ten weggekocht worden! KOUDEKERK Ondertrouwd: Jacobus Verbree, 27 j., metaalbewerker, Hazerswoude, en Neeltje v. d.-Voorst, 23 j., gezinsver zorgster. Getrouwd: Bastiaan Visser, 25 j., brood- en banketbakker, en Johanna v. Vliet, 23 j., verkoopster. HAARLEMMERMEER Geboren: Cornelis z.v. C. Jansen en A. Schoenmakers; Ronald z.v. H. J. Renting en M. H. H. Onken; Jo hanna Maria d.v. A. J. A. Kramer en B. C. de Bruijn; Henriëtte d.v. J. C. Koen en G. v. Neutegem; Bob z.v. H. de Roo en A. Nikerk; Catharina d.v. C. v. Oene en E. G. Raaphorst; Ma ria Theresia d v. H. E. v. d. Laan en L. M. Homan; Hugo z.v. E. H. Char- don en L. C. Roosjen; Dirk Paulus z.v. A. v. d. Stelt en A. v. Maastricht; Peter z.v. P. Schalk en J. H. Baaij; Alexander z.v. H. Doeleman en N. Hus; Geertruida Everdina d.v. J. Vinke en G. Maliepaard; Maria Cla- sina Elisabeth d.v. L. K. v. d. Lee en G. Landman; Maria Magdalena d.v. G. Spijker en G. Betjes; Maria Adira- na d.v. J. Geluk en M. C. Fieman; Sophia Catharina d.v. M. J. Ebbing en M. C. Valk; Anthonius Josephus z.v. M. J. Ebbing en M. C Valk; Ma ria d.v. C. de Bruin en B. C. C. Waas dorp; Albertus Jens z.v. J. Kofoed en F. Biemond; Martha Lena Hen- drika d.v. J. de Jong en C. de Buck; Bob z.v. J. A. B. Gladpootjes en S. Reijnders; Titia d.v. H. B. R. v. Til- Leidse Agenda ZATERDAG 24 JUNI Leidse Amateurfotografen Foto excursie in omgeving van Leiden. Nat. Hist. Ver.. Excursie naar Katwijk-Binnen. 2 uur n.m. ZONDAG 25 JUNI ARKA Autotocht. Vertrek 9.15 uur van Stadhuisplein. R.K. Middenstand Bedevaart naar Heiloo. BIOSCOPEN. De films in de week van 2330 juni zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Trianon: „Rilling", 18 jaar. Dgl. 2.30, 7.—, 9.15 uur; znd. 2.15, 4.30, 7.—, 9.15 uur. Casino: „De eerste man op de maan", 14 jaar. (Donderd. „Hoe vertel ik het mijn dochter", volwassenen). Dgl. 2.30, 7.—, 9.15 uur; znd. 2.30, 4.45, 7.—, 19.15 uur. Lido: „De zoon van de rode pi raat", 14 jaar. Dgl. 2.30, 7.9.15 uur; znd. 2.30, 4.45, 7.—, 9.15 uur. Luxor: „De schaamtelozen", vol wassenen. Dgl. 2.30, 7.—, 9.15 uur; znd. 2.30, 4.45, 7.9.15 uur. Studio: „Alleen de zon was ge tuige", volwassenen. Dgl. 2.30, 7.9.15 uur; znd. 2.30, 4.45, 7.—, 9.15 uur. Rex: „Tarzan en de luipaard' koningin", 14 jaar. Dgl. 2.30, 7.15, 9.15 uur, znd. 2.30, 4.45, 7.15, 9.15 uur. burg en H. Hammersma; Peter z.v. A. T. v. Groenigen en A. Molenaar; Johannes z.v. J. Koopmans en J. Prins. Ondertrouwd: W. v. Smeerdyk en A. E. D. Vaandering; C. Mels en H. P. Selser; J. Bonte en J. M. Dam; J. de Jong en J. E. Goossen; J. C. Noorthoek en J. C. W. v. Etten; H. Onkenhout en N. W. Maliepaard. Getrouwd: J. Stronkhorst en T. v. Blaaderen; L. Klaassen en G. A. A. de Leeuw; J. M. C. Nieuwenhuis en N. A. Smits; H. A. A. Stalenhoef en Ph. Th. Bogers; A. G. Bus en W. Th. Schoorl. Overleden: J. v. Bladeren e.v. G. v. Veller 71 j.; J. G. F. Dingier e.v. M. J. A. Klasen 83 j.; M. Thomasse e.v. J. P. v. Leijden 73 j. ZOETERMEER LOTERIJ GERED DOOR ONBEKENDE De bliksemloterij, die het Wit-Gele Kruis afgelopen zondag gehouden heeft en die door allerlei factoren tot een mislukking gedoemd scheen, heeft uiteindelijk toch een - zij het klein - batig saldo opgeleverd. De hoofdprijswinnaar heeft zich bij de voorzitter gemeld. Toen hij ver nam, hoe de stand van zeken was, heeft hij zijn prijs ter beschikking van het Wit-Gele Kruis gesteld, doch wenst uitdrukkelijk onbekend te blij ven. Een sympathieke geste, die ten zeerste op prijs gesteld wordt. Dit gebaar heeft het bouwfonds het dou ceurtje van 300.- opgeleverd. Wilt U iets weten? Een abonné Th. B. K. vraagt of hij een nagekomen rekening moet be talen van een aannemer, die iets vergeten heeft. Wanneer inderdaad van een ver gissing sprake is (hetgeen u niet betwist) dient deze rekening alsnog voldaan te worden. G. A. C. te Leiden Route van Leiden naar Twello per bromfiets: Leiden, Alphen a. d. Rijn, Bodegra ven, Woerden, Utrecht, De Bilt, Amersfoort, Hoevelaken, Voorthui zen, Apeldoorn, Twello, totaal ong. 125 km. Ieders bijdrage is onmisbaar Nu van 26 juni t.m. 1 juli de gezamenlijke verenigingen voor kinderuitzendig, verenigd in de Leidse Raad voor Kin deruizending, wederom een beroep doen op de milddadig heid van het publiek, zij het mij vergund even stil te staan bij het prachtige werk van de ze uitzendverenigingen en de betekenis hiervan na te gaan voor de gezondheid van onze kinderen. Zeker, de sociaal-hygiënische omstandigheden waaronder 't kind tegenwoordig wordt groot gebracht zijn beter dan vroe ger. De tuberculose is gelukkig langzamerhand aan het ver dwijnen, de voeding is beter dan 25 jaar geleden en echte ondervoeding komt bijna niet meer voor. Men zou zich daarom kun nen afvragen of kinderuitzen ding nog wel noodzakelijk is. Toch kan deze vraag zonder meer bevestigend worden be antwoord. Het mag dan waar zijn dat de tuberculose bij kin deren sterk is teruggelopen, maar de kans op besmetting door volwassenen van het in slechte conditie verkerende kind blijft. Wij zullen dus moe ten zorgen, dat de besmetting geen kans krijgt door het kind in zo goed mogelijke conditie te houden. Steeds is er nog een vrij gro te groep kinderen, die na een langdurige of ernstige ziekte weer moeten aansterken en op verhaal komen. Ook voor hen is uitzending naar een kolonie huis aangewezen. Maar even eens onze astma- en bronchi- tis-kinderen en vooral ook de tegenwoordig zol talrijke ner veuze kinderen. Nerveuze kin deren, die juist door hun zwak ke constitutie zo nerveus zijn geworden. Hierbij moet vooral ook gedacht worden aan gevolg toestanden van de nog steeds voor velen zeer ongewenste en soms ontoelaatbare woonsitua tie in deze gemeente. Het staat vast, dat opneming van deze kinderen in de koloniehuizen, waar met alle beschikbare middelen wordt gepoogd de kinderen weer tot rustige even wichtigheid te brengen, van onschatbare waarde is ter voor koming van ernstiger psychi- sché stoornissen. Kinderuitzending is en blijft noodzakelijk en het is nog steeds zo, dat er meer candi- daatjes zijn dan mogelijkheid tot plaatsing in verband met de financiële draagkracht van de verenigingen. Het is daarom, dat ik hierbij een dringend beroep doe op het publiek om de a.s. collecte ruim te gedenken, want kinder uitzending is en blijft noodzake lijk en de bijna 200 kinderen die zo jaarlijks worden uitge zonden, zullen u daarvoor dankbaar zijn. Dr. J. G. BAZUIN, Directeur van de GG. en G.D. C. v. D. te Leiderdorp Route van Leiden naar Nunspeet per brom fiets: Leiden, Alphen a. d. Rijn, Bo degraven, Woerden, Utrecht, De Bilt, Amersfoort, Hoevelaken, Nij- kerk, Ermelo, Harderwijk, Nunspeet, totaal ong. 116 km. I. de H. te Katwijk-Rijn Route van Leiden naar Arnhem per brom fiets: Leiden, Alphen a. d. Rijn, Woerden, Utrecht, De Bilt, Zeist, Woudenberg, Renswoude, De Klomp, Ede, Arnhem, totaal ongeveer 113 km. B. v. L. te Zoetermeer Route van Zoetermeer naar Hoenderlo per fiets: Zoetermeer, Gouda, Haas trecht, Oudewater, Montfoort, Utrecht, De Bilt, Zeist, Woudenberg, Renswoude, De Klomp, Ede, Otterlo, Hoenderlo, totaal ong. 113 km. C. H. te Koudekerk a. d. Rijn Route per fiets van Koudekerk a- d. Rijn naar Vorden (Gld.)Koude kerk, Alphen a. d. Rijn, Bodegraven, Woerden, Utrecht, De Bilt, Amers foort, Hoevelaken, Apeldoorn, Giete- lo, Voorst, Zutphen, Warnsveld, Vor den, totaal ong. 137 km. L. P. v. K. te Roelofarendsveen Route per auto van Roelofarends veen naar Oostburg (Zeeuws-Vlaan deren): de route over Antwerpen is 16 km langer dan de route overVlis- singen, maar bespaart de wachttijd bij de boot naar Breskens en de overtocht. Over Antwerpen is de route: Roelofarendsveen, rijksweg 4a, Rijswijk, Delft, Rotterdam, Dor drecht, Moerdijk, Princenhage, Zun- dert, Wuust wezel, Brasschaat, Ant werpen, Beveren Waas, St. Niklaas, Hulst, Axel, Sluiskil, Philippine, IJzendijke, Oostburg, totaal ong. 224 km. Vanaf Princenhage is de route over Vlissingen: Roosendaal, Bergen op Zoom, Kruiningen, Goes. Middel burg, Vlissingen, (boot) Breskens, Schoondijke, Oostburg, vanaf Roe lofarendsveen in totaal ong. 208 km. A. v. G. te Noordwijkerhout - Rou te per fiets van Noordwijkerhout naar Enschede; Noordwijkerhout, De Zilk, Bennebroek, Heemstede, Hoofd dorp, Aalsmeer, Uithoorn, Vinke- veen, Hilversum, Baarn (door dorp), Hoevelaken, Voorthuizen, Apeldoorn, Deventer, Holten, Goor, Hengelo, Enschede, totaal ong. 176 km. Th. L. te Ter Aar Route per auto van Ter Aar naar Valkenburg (L.): Ter Aar, Alphen a. d. Rijn, Bo degraven, rijksweg naar Utrecht, Vianen, Zaltbommel, Hedel, Den Bosch, Boxtel, Best, Eindhoven, Weert, Stramproy, Belgische grens, Kinrooi, Maaseik, Nederl. grens, Sus- teren, Sittard, Geleen, Beek, Val kenburg, totaal ong. 192 km. Val- kenburg-Trier: Valkenburg, Wijlre, Vaals, Aken, Eupen, Malmedy, St. Vith, Winterspelt, Rittersdorf, Bit- burg, Trier, totaal ong. 160 km. Trier, Wittlich, Kochem, Treis, Koblenz, to taal ong. 141 km. Koblenz-Ter Aar: Koblenz, Remagen, Bonn, Keulen, Neuss, Uerdingen, Mörs, Xanten, Kleef, Kranenburg, Nijmegen, Arn hem, rijksweg E36 langs Veenendaal, Maarsbergen. Bunnik, rotonde Oudenrijn, rijksweg E8, Bodegraven, Alphen a. d. Rijn, Ter Aar, totaal ong. 342 km. Route van Roelofarendsveen naar Valkenburg per bromfiets: Roelof arendsveen, Alphen a. d. Rijn, Bode graven, Woerden, Utrecht, Houten, Culemborg, Geldermalsen, Waarden burg, Zaltbommel, Hedel, Den Bosch, Boxtel, Best, Eindhoven, Leende, Maarheeze, Weert, Horn, Roermond, Linne, Echt, Susteren, Sittard, Ge leen, Beek, Valkenburg, totaal ong. 224 km. Een kortere route voert over België van Weert naar Stramproy, Kinrooi, Maaseik, Susteren enz., dit bespaart u 14 km. C. S. te Oegstgeest Route per bromfiets van Leiden naar Duisburg (Did.): Leiden, Alphen a. d. Rijn, Bodegraven, Woerden, Utrecht (54 km), De Bilt, Zeist, Woudenberg, Scherpenzeel, D Klomp (36), Ede, Arnhem (26), Nijmegen, Kranen burg, Kleef (39), Kalkar, Xanten, Mörs, Homberg, Duisburg (65), to taal ong. 220 km. W. S. te Rijpwetering Route per bromfiets van Rijpwetering naar Geulem-Limburg: Rijpwetering, Al phen a. d. Rijn. Bodegraven, Woer den, Utrecht, Houten, Culemborg, Geldermalsen, Waardenburg, Zalt bommel, Hedel, Den Bosch, Boxtel, Best, Eindhoven, Leende, Maarhee ze, Weert, Horn, Roermond, Linne, Echt, Susteren, Sittard, Geleen, Beek, Geulem, totaal ong. 225 km (de rou te Weert, Stramproy, via Belgische grens, Kinrooi, Maaseik, Susteren bespaart 14 km). Bijverdiensten. Hoeveel mag een vrouw bijverdienen als haar man dienstplichtig soldaat is, vraagt N.N. De echtgenote van een dienstplich tig soldaat mag zoveel bijverdienen als zij kan, alleen kan met de kost winnersvergoeding hiermede reke ning worden gehouden. Heden overleed, zacht en kalm, na gesterkt te zijn door de Genade middelen van de H Kerk, in het St. Eliza - bethziekenhuis te Lei den, onze dierbare zwa ger en oom CORNELIS VAN SCHIE weduwnaar van Jacoba Immerzeel in de leeftijd van 77 jaar. Familie Van Schie Familie Immerzeel Hazerswoude (dorp), 24 juni 1961 Dorpsstraat 190. De plechtige H. Mis van Requiem zal plaats vinden op woensdag 28 juni te 10 uur in de pa rochiekerk van de H.H Engelbewaarders te Ha zerswoude (dorp), waarna begrafenis op het R.K. kerkhof al daar. Rozenkransbidden zon dagavond 7 uur, maan dag- en dinsdagavond te 7.30 uur in de paro chiekerk. De overledene is opge baard in de rouwkapel van het St. Elisabeth- ziekenhuis te Leiden. Bezoekuren rouwkapel zondag 9-11, 3-4 en 6-7 uur en maandag van 9 -11 en 3-4 uur. Voor abonnementenwerving in Leiden en omstreken vragen wij op korte termijn een beschaafde, energieke Wij bieden een interessante betrekking en een goed inkomen, gedeeltelijk op provisiebasis. Brieven met uitvoerige inlichtingen en eventuele er varing te richten onder no. 1643 aan het bureau van dit blad. AANGEBODEN 3? Aangeboden 1 Opel Olympia 1955. A. Kooloos, Rijndijk 178. Voorschoten. 2? Aparte Bankstellen van fabrikant, als model ge diend, 550.—, 750.—, 850.—, 950.— en 995.Gebogen model len. Te zien alleen zater dag, zondag tot en met donderdag, ook 's avonds. Nieuwe Parklaan 115, 's-Gravenhage Telefoon 070-55.16.80. 2T Te koop Ford Prefect, tevens motor DKW 200 cc van particulier. Te bev. bij Rooaakkers na 18 uur. Molenlaan 5, Voorschoten. S A.s. bruidsparen uw bruidsstoet wordt le klas verzorgd door het gespe cialiseerde trouwautobe- drijf, Zeemanlaan 12a. Di rectie: De Jong tel 23055 7 pers. auto's Keuze uit zwarte, zilvergrijze of wit te bruidscoupe. S' Garage Schilthuizen, odern doorsmeerstation. reparatie-inrichting en uit- deukerij. Vlug en billijk! Hoofstr. 4-6, Leiden, tel. 20000. 3? Grote uitverkoop. Dit is de laatste week! Alles staat zondag geprijsd in etalage voor schandelijke prijzen: bureaus, kasten, divanbedden, kapokma trassen, gootstenen, dres soirs, tafels, theekasten, ameublementen, brand kast. Pluym, Hoogewoerd, tel. 21266. fjg Alt op de Mare 112. Engelse damesfiets f 19, Magneet-sport ƒ37,50, he ren werkfietsen 25. ƒ30,Balako-sport, velg- remmen 85,neren Ga zelle, 3 versn. ƒ115,he- renry"wiel 85,-, Raleigh remnaaf 95, 3? Er is maar een v. d. Berg, die in eigen stoffeer- derij stoffeert, repareert, lijmt. Gerrit Doustr. 1-27, tel. 34824. 2T Opel Record '60 van eerste eigenaar, weinig bereden, in staat van nieuw 4750,Opel Re cord '50 met nieuwe ban den, in prima staat 1800. Austin Cambridge '55 m. roldak, leuke auto 1650. Inruil, ook motoren, finan ciering met W.A. Langen- horststraat 11, Voorscho ten. 3? Let wel! H. tentharin- fen voor strand, tuinmeu- elen, kindermeubelen, K. kinderwagens, werkbank je, keukentafels, stelten, kleppers, gereedschapskist markttafel en 2 schragen. H. lintzaagmachine, goed koop hout voor kolenhok ken. Vijlen en zagen. Oude Singel 216. 32" Doet Uw voordeel. Koopt bij de Warmtebron. 10 korting op gasfornui zen, comforen, geysers, straalkachels, kampeertoe- stellen enz. Vraagt inlich tingen en folders. Lage Rijndijk 3a. Leiden. 2? Divanbedden; wentel bedden; stalen ledikan ten. Een pracht collectie tegen de laagste prijzen vindt U by De Kleine Winst. Haarlemmerstr. 51, Lpiden. ■33* Wasmachineverhuur ,,Edy" voor Leiden en om streken. Wasmachine met klok 2.00, centrifuge 1.50 en 1.75, wasmachine met centrifuge 3.00 huur voor de gehele week. Kan ook eigendom worden. Bern. hardkado 23, tel. 25245. Te koop: Peugeot 203 met schuifdak en kachel, in zeer goede staat. Ben zine 1 11. ƒ650,—. Gla- diolenstr. 62, Sassenheim. Tel. 02532-7715. Gebruikte bromfietsen en motoren. Bromfietsen in alle merken en kleuren vanaf 120,Puch en Spartamotoren van Rijks diensten. v. d. Mey, Mid delweg 29, Leiden. 32' Te koop Simca Aronde 1953 in zeer goede staat, van particulier, Schenkel- weg 48, Zoeterw. Dorp. 2? Rechtstreeks met al uw reparaties aan meubelen naar v. d. Berg, die in eigen stoffeerderij stof feert, repareert, overtrekt, lijmt Gerrit Doustr. 1-27, tel. 34824. 3? Scooters te koop. Bella, Zundap. Te bezichtigen zaterdag 2-6 uur, andere dagen 6-8 uur. H. v. d. Oord, Utrechtse Veer 8a, Leiden. 3? Aangeboden Bromfiet sen. HMW 2 versnell. tel. ƒ110,—: Berini ƒ90,— So lex 100 en 30. Hoofd straat 1 b.d. Doezastraat, tel. 25063. 3? Markiezen; rol scher men; al. jaloezieën. Groot ste sortering zonwering. Prima afwerking. Vraagt inlichtingen en prijs bij het verkoopkantoor van Melchers' Markiezenfa- briek C. E. Jedeloo, Oegst geest, Juffermansstraat 35, tel. 01710—31165. 2* Rotan meubelen, wie een, mandenwerk koopt U het voordeligst bij Fa Van der Vaart, Lange Pie- terskerkkoorsteeg 24, tel 30534 Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen 2T Voor direct gevraagd: nette werkster, goed en zelfstandig kunnende wer ken, voor enige weken, leeft, liefst tussen 2545 jaar. Aanmelden 's avonds tussen 67 u„ Hooigracht 3? Wegens verkoop effec ten-bezit, enige goede be leggingspanden te koop gevraagd in Leiden, Haar lem of omgeving. Ér. on der no. 496 bur. v. d. blad. WONINGRUIL 2T Woningruil in Leiden. Bej. achtp wil ruilen heel huis, bev. 5 kamers, keu ken, douchecel, turn en achteruitg. Veel zon, dicht bij k. en sch. voor kleiner huis of vrije ben. woning 3 kamers en keuken. Tuin en schuur. Br. 519 bur. v. d. blad. 3? Aangeboden: Een z.g.a. n. damesfiest 130,te vens een wandelwagentje 20,Te bevr. Church- illlaan 45. 3? Geroutineerde en aan komende modinettes gevr Gehuwd geen bezw Goed loon 's zaterdags vrij Met vakantieafspraken wordt PERSONEEL 2T Net R.K. meisje gevr. voor halve dagen, zelfst. kunnende werken en ko ken. Br. no. 2420 bur. v. d. blad. melden: G. Biesot, Heren gracht 84. Leiden telef 30268 2? Tuinders-bloemist knechtje gevr. A. Spruit, Westeinde 71b, R.A.Veen. DIVERSEN 3? Verloofde jongelui. Via onze vereniging ontvangt U inlichtingen betreffende het kopen van Uw gehele uitzet, meubelen enz. met 10 korting. Reeds 2000 deelnemers. Keus in 40 winkels. Postbus 158, Lei den. 2T Gevraagd voor halve dagen en net meisje. Zelf standig kunnende werken. Heerenstr. 124, Voorhout. ■S* Werkster gevraagd v 2 halve dagen per week. Wijttenbachweg 61, Oegst- gr est. 3? Gevraagd een net meis je, leeftijd 18 jaar, voor huishouding en kantoor, goed kunnende typen. Br. onder no. 2390 bur. v.d. blad. GEVRAAGD 3? Gezocht een jongen v. 14-16 jaar om als R.K. pleegkind in land en tuin bouw te worden opgeleid in gezin zonder kinderen. Brieven W. Omzigt, Lan- geraarseweg 8, Langeraar. *2* R.K. meisje, 16 jaar, zoekt leuke vriendin om gezellig mee om te gaan in Leiden. Br. onder no. 518 bur. v. d. blad. •3T Bollenpellers en -pel- sters gevraagd. Er kunnen nog enkele geplaatst wor den J. Elstgeest, Zuid einde 99a, Roelofarends veen, tel. 01713-291. 3? Helpt mee een kerk bouwen ter ere van St. Jo zef. Elk dubbeltje is wel kom, giro: 227223 A. A. J. Buys, bouw-pastoor, Leid- schendam. 32* Dame b.b.h.h. zoekt zit- en slaapkamer met wasge legenheid, ongemeubileerd, omg. St. Petrus-kerk. Zo spoedig mogelijk. Br. ond no.2362 bur. v. d. blad. Bollenrooiers gevraagd. JT Th. Rodewij k, Flora weg 111, Roelofarendsveen. 3? Bremmer vraagt antie ke meubelen, koperwerk kristal, porseleinen groe pen, goud, zilver. Verder alle soorten antiek. Brem mer. Goegerritst. 1, telef. ■BBBBMHHI 3P Gevr. een nette jonge man voor broodbezorging Hoog loon. Bakkerij Oomen, Hoofdstraat 255, Adverteert in dit blad

Leidse Courant | 1961 | | pagina 14