SUNIL SUNIL Weerbericht Jhr mr L. HL F, von Fisenne (Warmond) benoemd tot burgemeester van Hengelo Diamanten echtpaar Weijers-v. Rooijen WASDAG - SUNILDAG Burgemeester van Valkenburg legde eerste steen voor Dorpshuis WASDAG - SUNILDAG Leidse jeugdtour start maandag Het weer in Europa v DONDERDAG 22 JUNI 1961 DE LEIDSE COURANT HILLEGOM die van school moet veranderen, haar oudere zusjes studeren aan het meisjespensionaat te Vaals en dit blijft ook straks nog zo. Jhr. mr. Von Fisenne werd in 1939 benoemd aan het gemeentehuis te Rijswijk, waar hij in 1942 tevens 'n advocatenpraktijk begon. Op 1 maart 1946 volgde zijn benoeming tot bur gemeester van Warmond, waarvan hij dus thans 15 jaar eerste burger is. Zijn belangstelling voor het wa terschapswezen maakte al spoedig, dat hij in enige belangrijke functies werd gekozen. Hij werd aangewezen als hoofdingeland van de Haarlem mermeerpolder en in 1951 als hoofd ingeland van het Hoogheemraad schap Rijnland, waarvan hij in 1952 Hoogheemraad werd en eerste plaatsvervangend Dijkgraaf. Jhr. mr. Von Fisenne is voorts algemeen voorzitter van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde en blijft dit voorlopig. Het ligt voor de hand, dat de burgemeester van de andere functies afscheid zal moeten Het echtpaar L. N. Weijers-N.A.C. dat zal niet lang meer duren. Zij nemen. Dit geldt ook voor het be- van Rooijen hoopt 4 juli a.s. het bij- zullen tot de eerste bewoners beho- stuurslidmaatschap van de Prov. zondere feit te beleven, dat zij zestig ren van het nieuwe r.k. bejaarden- VW Zuid-Holland en het bestuurs- jaar geleden in de echt werden ver- huis „Bloemswaard" in de Elsbroe- lidmaatschap van de landschapsver- bonden. Daar de bruid in Lisse woon- kerlaan. Tien van hun kinderen wo- betering in Zuid-Holalnd. Voorlopig de, werd het kerkelijk huwelijk in de nen in Hillegom, één in Bennebroek blijft hij nog wel bestuurslid van de St. Agatha voltrokken. Dat ging nog en één in Australië. Ook deze ver- Nationale Katholieke Gezinszorg. In wel een beetje op een bijzondere wij- weg-wonende dochter is met haar mei jl. heeft de burgemeester al af- ze, want zij moesten die morgen naar man, naar aanleiding van de diaman- scheid genomen als ondervoorzitter Hillegom om daar voor de wet te ten bruiloft over gekomen. Over het van de Zuidhollandse Provinciale trouwen. Dat zou eigenlijk in Hoofd- vertrek van dit echtpaar naar Austra- Brandweerbond. Jhr. mr. Von Fisen- dorp moeten zijn gebeurd, omdat de lië in mei 1951, het echtpaar J. van ne is derde kapittelridder in de Sou- bruid in Lisserbroek (gemeente Haar- der Meij-Weijers met hun 9 kinde- vereine en Militaire Orde van Mal- lemmermeer) woonde, maar dat lag ren, heef ttoen een uitvoerig relaas tha (Malthezer-ridder) en voorts m die tijd zover weg, dat men had gestaan in de kranten, omdat hun vi- ere-voorzitter van watersportvereni- besloten dit in Hillegom, waar de sum niet niet was getekend en zij bruidegom woonde, te doen geschie- drie weken later per vliegtuig, in bezoek ^en" was wethouder A. Topper, plaats van per boot naar hun nieu- ging De Kaag. Maandag a.; aan Hengelo Met ingang van 1 juli aanstaande JHR. MR. L. M. E. VON FISENNE, sinds maart 1946 burgemeester van Warmond, is met ingang van 1 juli a.s. benoemd tot burgemeester van Hengelo in Overijssel. Zelfs in de kring der burgemeesters, zo bleek hedenmorgen wel uit hét gesprek, dat we met burgemeester Von Fisen ne mochten hebben, was deze be noeming een volkomen verrassing. „Indien deze benoeming niet zulk 'n grote promotie inhield, aldus de bur gemeester, zou ik er niet over ge dacht hebben Warmond te verlaten. De gemeente en vooral ook de prach tige streek met het onovertroffen watersportgebied, ligt me zeer na aan het hart. Ik hoop dan ook straks zo nu en dan gelegenheid te vinden Warmond en de Kagerplassen te be zoeken." De promotie houdt in, dat jhr. mr. Von Fisenne eerste burger wordt van een groeiende industriestad met ruim 60.000 inwoners.. Warmond is een gemeente met vierduizend zie len. Hengelo ken ik slechts opper vlakkig, maar het Overijsselse land, waar ik mijn vrouw gevonden heb, zeer goed. Ik vind het 'n prachtig landschap". De nieuwbenoemde burgemeester van Hengelo is op 5 juni 1911 te Den Haag geboren en na middelbare schoolopleiding student geweest aan de Nijmeegse universiteit, waar hij in 1938 het doctoraal examen rechts geleerdheid behaalde. In 1939 huw de hij met baronesse Beatrix Thérèse Maria v. Voorst tot Voorst, die woonachtig was te Zwolle en Over ijsselse van geboorte is. Uit het hu welijk werden vier dochters gebo ren, thans 21, 18, 16 en 11 jaar oud, waarvan de jongste, Beatrix, op de lagere school zit. Zij alleen is het hrpnpEi 6^nf rnnrfpr die de plechtigheid verrichtte. Toen v/e vaderland vertrokken. Den pprctp ic cïr^c'ïk ze in de Lisser pastorie aankwamen hun kinderen is met zijn Nederlandse vnrf Hit? t w To r waren ze wat over tijd en de pastoor vrouw naar Nederland teruggekeerd T - tT l r" was al enige tijd „aangekleed", wach- en is nu in politiedienst in Bloemen- gemeester van s-Hertogenbosch. tende op het bruidspaar. Toen deze de daal. Zijn gezin telt ook alweer acht sacristie binnenkwamen voegde hij achterkleinkinderen van het diaman- hun toe: „kom opschieten, ge be- ten paar. In het geheel zijn er 91 hoeft alleen maar te zeggen: „Ja ik kleinkinderen en 26 achterkleinkin- wil" en dan doe ik de H. Mis." Voor deren. „Toch zijn we met ons tweeën degene, die de geschiedenis van „De begonnen", zegt de 85-jarige diaman- Aagtenkerk van Lisse" kennen en ten bruidegom, die vol humor over daarin de levensschets lezen van de zijn belevenissen vertelde. Hij is ook pastoor, die hier bedoeld wordt, pas- een van de oprichters van katholieke toor B. J. Kleekamp, kunnen begrij- arbeidersbeweging en heeft op vere pen, dat het zo is gegaan. Maar dat nigingsterrein vele verdiensten ver- dubbele „Ja, ik wil" is van betekenis worven. De bruid is 82 en beweegt geweest. Hun huwelijk werd gezegend zich door het huis alsof zij nog geen met 14 kinderen. Eén is jong gestor- 70 jaren telt, maar buiten de deur ven, en een zoon keerde niet terug waagt zij zich niet zover als vader uit Duitsland tijdens de oorlogsjaren. Weijers, die nog trouw ter kerke gaat. De bruidegom heeft tot zijn vijf en Op 4 juli a.s. is er in de St. Martinus- zeventigste jaar gewerkt, eerst bij de kerk om half tien een gezongen H. firma Schilpzand en daarna bij Goe- Mis, tot intentie van het diamanten mans-Prins. Zij wonen nu reeds 33 paar en des middags van 3 tot half jaar op „Slagers-Welwaren", maar vijf is er gelegenheid hen te felicite- ren in café Koper (De Bollenbeurs) aan de Weeresteinstraat. NEOMDS i MEEST Uil EL suNii.uwa Eerste geld voor inventaris binnen WASMIDDEL SUN II. IK so 6 Op uitnodiging van het dagelijks bestuur van de Stichting Dorpshuis hadden gisteravond afgevaardigden van vier en dertig verschillende vereniginigen of corporaties zich naar de kerkzaal der Ned. Herv. Kerk begeven, om vandaar vooraf gegaan door Valkenburg's Harmonie, zich naar het in aanbouw zijnd Dorpshuis te begeven, waar burge meester M. A. v. d. Have de eerste steen zou leggen. Nadat de harmonie eerst een paar pittige marsen had weggegeven, nam de' burgemeester het woord. „Wij hebben", aldus spreker, „de langste dag hiervoor uitgezocht. Wij zijn bij zonder dankbaar gestemd, dat deze mijlpaal bereikt is. Zeer veel werk is achter de schermen hieraan voor afgegaan. Als iedereen alle bespre kingen en gedane formaliteiten zou weten, dan zouden er velen zijn, die gedacht hadden, dat komt nooit voor elkaar". Zich richtend tot het dagelijks be- Advertentie) stuur, wenste hij dit de. steun van alle verenigingen toe en de aanne mer, de fa. W. Oosterlee, wenste hij een voorspoedige afbouw. Hierna overhandigde de voorzitter van het bestuur, de heer N. Ouwer- sloot, aan de burgemeester een ver sierde truffel en de burgemeester kweet zich van zijn taak, daarbij in het zonnetje gezet door de vele flits lampen van de fotografen. Hierna begaf men zich weer naar de zaal, waar een consumptie werd aangeboden. Hier sprak de voorzit ter. En hoe kan het anders, hij hield een hartstochtelijk pleidooi voor de finahaciering van de inrichting en meubilering. Het benodigde kapitaal hiervoor is geraamd op 34000 gulden. „Dit moe ten we lenen. Maar zouden de ver enigingen niet de eerste duizend gul den bij elkaar kunnen brengen?" Men zag vele zorgelijke gezichten, totdat de voorzitter van de Boeren leenbank, de heer S. Poot, namens het bestuur 500.- toezegde. En toen kwam de bui los. De heer R. Oudshoorn, oud-voor zitter van de vroegere voetbalver. „Valken Boys" bood het spaarbank boekje van de opgeheven club aan, ten bedrage van 462.15 gulden. Hij sprak daarbij de wens uit, dat de tijd weer zou aanbreken, dat de gemeen te een terrein zou kunnen aanbieden en dat de leden zouden kunnen trai nen in het Dorpshuis. De heer N. Ouwersloot gaf als wet houder van Openbare Werken de voorzitter enige hoop. Nu Valken burg in verband met de grenswijzi ging groter wordt, bestaat misschien de mogelijkheid hiertoe. Hierna maakte de voorzitter van de Chr. Jongeren Ver. de duizend gulden vol met het resterende bedrag van 38.-. Toen begon men maar aan de tweede duizend gulden. De voorzitter van de Chr. Zangver. de heer A. v. d. Steen, beloofde alle steun, maar hij moest overleg plegen met het bestuur. De heer G. v. Leeuwen, penning meester van het Paardenmarkt Co mité, bood namens de leden vijftig gulden aan. Hierna kwamen nog be langrijke particuliere schenkingen binnen, terwijl de fa. M. H. v. Stijn de naam „Dorpshuis" in kunstsmeed werk toezegde. Zo zal Valkenburg dan a.s. win ter kunnen profiteren van deze aan winst. ZOETERWOUDE Gemeenteraadsagenda De raad dezer gemeente vergadert vrijdag, 23 juni acht uur n.m. De agenda bevat o.m.: voorstellen van b. en w. tot het aangaan van een geldlening groot ƒ350.000.-; tot on derhandse aanbesteding van vernieu wing Schoutenbrug en gedeetelijke omlegging van het Watertje; tot het verlenen van een crediet voor het af sluiten van vuilnisstortplaats. Behandeling van het ontwerp tot wijziging van de gemeentegrenzen. Bestemming gronden Ter secretarie is neergelegd een ontwerp van een partieel plan in hoofdzaak omvattende de gronden, die bij de vaststelling van het plan op 23 nov. j.l. in hoofdzaak buiten 't plan waren gelaten, alsmede het ten-ein gelegen tussen de Hoge Rijn dijk, de grens met Hazerswoude, de spoorlijn Leiden-Woerden en de Öm- medijkse weg. Overeenkomstig het structuurplan voor de Leidse agglomeratie is het deel van de Oostvliet Polder ten noordwesten van de ontworpen rijks weg 4 B en de grondstrook tussen Rijksweg 4 A en de Meerburgerwe tering ten noorden van de spoorlijn Leiden-Woerden zodanig bestemd, dat bebouwing - behoudens kleine gebouwtjes ten dienste van het agra risch bedrijf - is uitgesloten. Een gedeelte van het kadastrale perceel sectie C nr. 200 aan de west zijde van de Weipoortse weg is be stemd voor agrarische industrie. Het zal dienst doen voor de bestaan de malerij aan de Weipoortseweg, die op het huidige terrein geen groei- Als maandag de eerste uitslagen van de „Tour de France" bekend zijn hebben velen de tourkoorts weer te pakken. Dan start 's avonds voor de negende keer de Leidse Jeugd-Tour. Precies als bij de Tour de France zijn er bij de Jeugd-Tour van die vaste moeilijkheden met de samen stelling van ploegen. Ook de jonge lui hebben hun „vedetten", die als de erkende goede rijders, zich ter dege laten gelden. Knechten of wa terdragers zijn niet nodig, want daarvoor zijn de etappes te klein. Men probeert een ploeg van zoveel mogelijk goede renners bij elkaar te zoeken. Heeft men een ploeg en er wordt weer een „crack" ontdekt, dan wordt de zwakste zonder meer aan de kant gezet. De tourleiding moet dan maar zorgen dat ook zo'n renner weer onder dak komt. Dit spelletje gaat door tot de laatste avond. Zodoende weten we aan de start pas goed hoe de krachten ver deeld zijn. Deze negende Tour heeft voor de leiding nu al verrassingen opgele verd. De „Leidse Nationale Ploeg" kon eerst maar mager voor de dag komen. Nu de start nadert blijken zij, al moet er nog een vijfde man bijkomen, in een sterkere formatie aan de start te komen, dan zij ooit gehad hebben. Wim Zaalberg, de winnaar van vorig jaar, vormt met Eric en Rob Faber de ruggegraat van deze ploeg. Noordwijks „Vrijgezellen"-ploeg heeft dit jaar een grote keus, waarbij de gehele ploeg van vorig jaar. Daar ook Zoeterwoude weer in een sterke formatie aan de start komt, kan in de B-klasse een felle strijd worden verwacht. Ook Voorschoten heeft hier een fikse ploeg ingeschreven. In Lisse en Sassenheim is men pas laat begonnen om de ploegen bij el kaar te brengen. Daar weet men ech ter wel wat van wielrennen af, dus zullen zij hun partij wel meeblazen. Maandagavond gaat de eerste etap pe op de wielerbaan „Duinhorst" te Wassenaar. Een persoonlijke- en een ploegentijdrit, een wegparcours en slotavond op de baan vullen de rest van het programma van deze week. Opgaven tot vrijdagavond bij het uitreiken der startnummers en keu ren der fietsen bij N. Vermeer, Flo- resstraat 31, Leiden. mogelijkheid meer heeft. Bezwaren tegen dit plan zijn niet ingediend. B. en W. stellen voor het plan onveranderd vast te stellen. Filmopname Deze zal niet op donderdag 28 juli, doch op 28 juni plaats hebben. Omtrent de plaats waar des avonds de geluidsopname zal gedaan worden volgt nog een nader bericht. (Medegedeeld door het K.N.M.I. Geldig van donderdagavond tot vrijdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur). WESTELIJKE WIND. Aanvankelijk bewolkt en mo gelijk hier en daar wat lichte regen. Later opklaringen. Zwakke tot matige, overwegend weste lijke wind. Iets lagere tempera turen overdag. max. min. HELSINKI onbew. 17 9 STOCKHOLM zw. bew. 17 9 OSLO zw. bew. 21 11 KOPENHAGEN h. bew. 17 10 ABERDEEN zw. bew. 15 8 LONDEN regen 22 13 AMSTERDAM geh. bew. 19 12 BRUSSEL zw- bew. 21 11 LUXEMBURG h, bew. 10 PARIJS 1. bew. 24 11 BORDEAUX zw. bew. 30 17 GRENOBLE 1. bew. 30 18 NICE 1. bew. 26 19 FERLIJN onbew. 19 9 FRANKFORT onbew. 24 10 MüNCHEN onbew. 25 13 ZüRICH zw. bew. 27 14 GENèVE onweer 29 17 LOCARNO geh. bew. 29 19 WENEN h. bew. 25 13 INNSBRUCK h. bew. 26 15 BELGRADO zw. bew. 29 19 ROME onbew. 32 17 AJACCIO h. bew. 28 15 MADRID zw bew. 35 19 MALLORCA h. bew. 30 18 LISSABON geh. bew. 30 18 PAUZE Morgen: Vigilie van het geboorte feest van Johannes de Doper. DANKBETUIGING AAN REISGENOOT. Zoals bijna alles in het ondermaan se heeft het dood-alleen op reis gaan zijn vóór- maar ook zijn nadelen. Een nadeel is het gebrek aan gezel ligheid. Een voordeel is, dat je juist daardoor ertoe gedrongen wordt in nauw contact te treden met andere volkeren. Wij reizen altijd alleen en zonder vast programma. Op die rei zen hebben wij iemand heel goed leren kennen, die ons sindsdien stee vast op onze omzwervingen bege leidt: onze engelbewaarder. Sommige mensen hechten weinig waarde aan de engel, die hen terzijde staat. Iemand zei: „Kroetsjef heeft er ook een!! Engelen zijn hoffelijke wezens, die zich zelden opdringen, maar al leen desgevraagd hun vrienden diensten verlenen. Deze „pauze" is geschoven als dankbetuiging aan mijn Heer Engelbewaarder. PUZZEL No 530 Hor.: 1. zwemvogel, 6. duw, 7. zuster, 8. morsdoekje, 9 ge sloten, 10. kruipend dier. Vert.: 2. nonsens, 3. naaste bloed verwanten aan vaderszijde, 4. lans, 5. wijnmaat. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 528 Hor.: 1. Belg 5. baar, 8. nergens, 11. noest, 13.' stand, 15. ere, 17. Se, 18. del, 20. E.K. -I. alm, 23. geluk, 25. arena, 27' maandag, 29. Kant, 30. Enos. Vert.: 2. en, 3. Lena, 4. grond, 5. bes, 6. ante, 7. as, 9. gedegen, 10. As sam, 12. Mekka, 14. tel, 16. rue, 19. lende, 22. maan, 24. laan, 26. rat', 27 ma, 28. go. PUI\T „Wat een romantische juninacht, hè? en kijk eens hoe de satellieten weer vliegen. ...i"

Leidse Courant | 1961 | | pagina 3