Jubileum van de heer C. P. de Heiden Koninklijke onderscheiding voor medewerker van De Leidse Courant Verduistering ten nadele van ,Ned. Bloemisterij' en ,Fleurop' berecht WOENSDAG 21 JUNI 196i DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Met een halve ton verdwenen Eerst thans is bekend geworden, dat de vertegenwoordiger C. M. van de houthandel Van Swaay-Gips uit 's-Hertogenbosch, die sinds enkele weken spoorloos is, een bedrag van minstens 50.000 ten nadele van zijn werkgeefster verduisterd heeft. De vertegenwoordiger, die gedurende elf jaar voor dit bedrijf werkte, genoot daar het volste vertrouwen, zowel van zijn directie als van de afnemers. De afnemers gaven hem herhaalde lijk aanzienlijke bedragen ter afre kening. Een groot deel daarvan blijkt nooit door de vertegenwoordiger te zijn afgedragen. Omdat de man guns tig bekend stond en naar het scheen geen grote verteringen maakte, was zijn plotselinge verdwijning de eerste dagen nog geen directe reden tot arg waan. Toen echter bleek een eerste onderzoek een verduistering van 7000 aan het licht bracht, heeft de directie aangifte gedaan met het bo vengenoemde resultaat. Het onderzoek van accountants en recherche duurt nog voort. De man, die 54 jaar oud is, gehuwd en vader van twee kinderen, heeft vermoede lijk de wijk naar het buitenland ge nomen. Rijnsburgse nozems sloegen agent hersenschudding MOOI, MOOI Een hartelijke huldiging is hedenmorgen op De Leidse Courant ten deel De president-commissaris, de heer M. P. v. d. Weijden, complimenteert de jubilaris tijd, dat „Cor" nog aan de krant ver- gevallen aan de chel van de administratie, de heer C. P. de Heiden, die scheen in sporthemd en korte broek, veertig jaar aan het bedrijf verbonden is. De jubilaris werd, vergezeld van sPr* getuigde van zijn mening, dat de echtgenote, door bedrijfsgenoten en gedelegeerd commissarissen in de com- e"ïf' va? ,d?.'ubilaIa? naar een ver- antwoordelijke positie op de krant missanssenkamer verwelkomd. Er waren bloemen voor de dames, niet alleen aan vakbekwaamheid, maar ook aan persoonlijkheid is te Hoogtepunt van deze huldiging op de krant. De kwaliteiten van de danken. De heer De Heiden is een was wel het moment, waarop wet- heer De Heiden tekenend, stlede spr. rustige hartelijke vriend van ieder- houder S. Menken gewag maakte van onder meer vast, dat deze door zijn een ongedwongen en zeer meele- het feit, dat het H.M. de Konnigin goede kwaliteiten, waarbij vooral de Ven'd met het wel een wee van de heeft behaagd de jubilaris te onder- accuratesse opvalt, indertijd de aan- Leidse Courant Namens de techni- scheiden met de zilveren medaille gewezen man was om de heer So- sche afdeling bood hij een kistje si- verbonden aan de Orde van Oranje- mers als administrateur op te volgen, garen aan. Nassau. Eerste spreker was de pre- Meer echter nog was het zijn on- sident-commissaris van de N.V., de kreukbaarheid, die een onmisbare Maakten de meeste sprekers reeds heer M. P. van der Weyden, die ge- eigenschap is voor iemand, die aan gewag van het feit, dat de heer De tuigde van hartelijke dankbaarheid het hoofd staat van een administra- Heiden een goed' gewaardeerd en voor al hetgeen de jubilaris in de tie waar grote geldbedragen om- veel-gevraagd zanger is, die ook als loop van veertig jaren voor de Leid- gaan. Spr. memoreerde ook de vele solist uitblinkt wethouder S. Men- se Courant heeft gedaan. Hij is de goede, van rustig inzicht getuigende ken vestigde hierop nog eens extra Courant trouw gebleven in goede .en adviezen, die de heer De Heiden de aandacht nadat hij de vele andere kwade jaren. Het deed spr. genoegen steeds wist te geven. verdiensten van de jubilaris had ge- ook mevr. De Heiden na haar ziekte memoreerd. Bij de aanvrage en het m goede welstand aanwezig te zien. Goede collegialiteit als basis voor verlenen van de kon. onderscheiding „Gelukkig het bedrijf', aldus spr, een goede verstandhouding met be- wel degelijk overwogen, dat de „waaraan mensen als de jubilaris drijfsgenoten, behoudzucht, in de heer De Heiden ook koorzanger verbonden zgn. Met bekwaamheid, goede zin van het woord, die met de parochie Haagweg en als koor energie en toewijding vervulde u warsis van vernieuwing als deze ,elder de stad Krote diensten be- steeds uw taak; u was voor de be- inderdaad verbetering betekent, oom- 0j bewezen drijfsgenoten een vriendelijke colle- pieteerden het portret, dat spr. van ga en zeker geen „hoge autoriteit", de jubilaris schilderde. Veel dank jyQ- h. Geise 'bestuurslid van Spr. memoreerde, dat de jubilaris de bracht de directeur de jubilaris voor het pensioenfonds voerde nog het gehele ontwikkeling van het bedrijf de trouw en de toewijding waarmee w00rd dankend voor het vele werk heeft meegemaakt. Als chef van de deze veertig jaar lang de Leidse dat de' haer De Heiden belangeloos, administratie hield de heer De Hei- Courant heeft gediend. Spr. bracht als penningmeester van het pensioen den niet alleen de boeken bij, maar ook dank aan mevrouw De Heiden, fonds heeft verricht. Hij overhandig- hield ook een wakend oog op de on- die haar man de zo belangrijke steun de kist sigareA Eenzelfde ge- kostenrekeningen in het belang van in zijn werk heeft gegeven. Hij over- ontving de jubilaris van de een zuinig beheer. Grote belangstel- handigde haar een boeket bloemen heer Zonderop oud-redacteur van ling legde de heer De Heiden, aldus en de jubilaris een geschenk onder de Leidse Courant die een geluk- Een deel van de Rijnsburgse jeugd maakt er de gewoonte van op zon dagavond het centrum van het dorp onveilig te maken. Om hieraan een halt toe te roepen zijn, naar eerst thans bekend is geworden, twee le den van de Rijkspolitie afgelopen zondagavond tegen de Rijnsburgse nozems opgetreden. Zij zijn daarbij slaags geraakt. Opperwachtmeester Van Santen liep bij deze vechtpartij een hersenschudding op. Pas nadat de hulp van de Oegstgeester politie was ingeroepen, kon men drie van de acht nozems inrekenen. Waar schijnlijk zullen nog meer arresta- Hardy Amies, ontwerper voor de Engelse koningin, heeft op de daktuin ties volgen. Burgemeester B. H. Koo- van het Carlton Tower hotel in Londen een show van damesblouses ge ge- mans heeft meegedeeld, dat hij deze ven. Sue Carter (links) draagt een blouse van Dogana satijn, terwijl Kay zaak zeer ernstig opneemt. Hutton een gestreept Dacron shirt toont. wens uitsprak namens de gepensio neerden. Hij sprak ook in dankbare herinne ring over de oud-directeur, de heer C. M. van Hamersveld, en de oud- Salarisverhoging spr., aan de dag voor de persoonlijke couvert, omstandigheden van ieder die op de courant werkzaam is. Veel steun Een hartelijke felicitatie namens heeft het bedrijf ook van de jubilaris de administratie werd uitgesproken De heer De Heiden sprak tenslotte ondervonden bij het opstellen en uit- door de heer L. van der Meer, die met overtuiging een warm dank- voeren van het urgentieprogramma, persoonlijke herinneringen ophaalde woor<< waarin hij niemand vergat. dankzij de bedrijfseconomische en a-an de vele jaren van vriendschappe- 1_ -_i- jï.ii boekhoudkundige gegevens die hij lijk contact met een gewaardeerde verstrekte niet alleen in cijfres, maar collega. Vooral zeer erkentelijk toon- namersvau c« uc ook in toelichtingen, steunend op de spr. zich voor de prettige toon, -jTnsT1«-|T-1t«ir de heer Somers. persoonlijke belangstelling en veer- die er steeds in de persoonlijke om- tig jaar ervaring. Spr. stelde vast, dat gang klonk. Namens administratie en de heer De Heiden zich practisch redactie bood hij als geschenk een nojit vijanden, maar alleen maar radio tafel aan, welk present, zoals vrienden maakte, zonder echter een. spr. vaststelde, op rolletjes liep. „Het- allemansvriend te zijn. De naam De zelfde kan gezegd worden van uw l j j Heiden is, aldus spr., in regelrechte loopbaan en laten wij hopen dat ook OD1 VCrdlllStCrdC ffCluCIl tegenspraak met de jubilaris, die uw verdere leven op rolletjes moge diepgelovig is en daarnaar ook steeds gaan." j-g loggen handelt. De heer L. C J. Roozen, hoofdre- Een 39-jarige procuratiehouder uit Er bestaat een spreekwoord: „goe- dacteur van de Leidse Courant, Amsterdam, die zijn ex-patroon voor de wijn behoeft geen krans", aldus maakte virtuoze variaties over de 12.OOO heeft opgelicht, wordt door de directeur van de Leidse Courant, naam van de jubilaris. Vooral de zjjxi tegenwoordige patroon èn door de heer J. F. J. M. Koens, in zijn voornaam „Cor" „hart" mspi- zgn ex-patroon de hand boven het rede, maar als wij u vandaag een reerde hem tot toepasselijke uitspra- hoofd gehouden, krans omleggen, dan gebeurt dit, ken. Een boedhoudkundige beoorde- Bij zijn vorige patroon inde hij omdat de wijn eerst zijn volheid en ling, ook van hemelse zijde uitge- kwitanties, waarvan hij de opbrengst flonkering van kleur krijgt als hij in maakt, zal zeker gunstig uitvallen, niet afdroeg. Na zijn ontslag, wegens het zonnetje wordt gezet." Cor de Heiden was een rechtvaardig onenigheid in april van dit jaar, Spr. memoreerde de vele jubila- en voorzichtig boekhouder. Spr. be- kwam de verduistering aan het licht, rissen, die in de afgelopen periode in sloot met een „tot het gouden feest", Zijn ex-patroon bood hem aan geen de erezetel plaats hebben genomen, want ook het gouden feest zal door politiewerk hiervan te maken, mits er op wijzend, dat er nu voorlopig 'n de jubilaris op de Leidse Courant, hij de 12.000 terugbetaalde. Als stilstand is in de viering van jubilea „Deo Volente", nog gevierd kunnen voorwaarde werd hierbij gesteld, dat worden. hij zijn auto, gekocht van het gestolen geld, verkocht en daarmee reeds een De heer H. de Graaf, sprekend na- deel van het verduisterde terugbe- ffet ere-metaal wordt de jubilaris mens het technisch personeel, haal- baalde. Dit weigerde de ex-procura- opgespeld door wethouder Menken de grappige herinneringen op uit de °kldri bedrag t^af^Ting be talen. Zijn ex-patroon een groothan delaar in gordijnstoffen in Amster dam, stelde daarop de politie van de diefstal in kennis. De procuratiehou der, die inmiddels een dienst was getreden als bedrijfsleider van een regen j assenzaak in de hoofdstad, werd gearresteerd. Zijn tegenwoor dige patroon kan hem, nu hij de zaak tot grote bloei heeft gebracht, niet meer missen. Hij heeft daarom mans salaris verhoogd om hem in staat te stellen het verduisterde bedrag te rug te betalen. Hiermee is nu een begin gemaakt en bovendien is de auto nu wel verkocht. SALARISVERBETERING KLEUTERLEIDSTERS In de bijzondere commissie voor georganiseerd overleg voor het kleu teronderwijs is op 19 juni algehele overeenstemming bereikt over een salarisverbetering voor kleuterleid sters. De datum van ingang van deze salarisherziening is gesteld op 1 april 1960. Dit is van de zijde van het ministerie van O. K. en deeld. Een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek van het voorarrest heeft de officier van justitie bij de recht bank in Den Haag geëist tegen de 57-jarige Haagse administrateur P. C. W., die volgens de dagvaarding in ongeveer tien jaar tijds ruim 100.000 heeft* verduisterd ten na dele van de vereniging „Nederlandse Bloemisterij" en van de „Stichting Bloemenexpres Fleurop". De verdachte was bij de vereni ging „Nederlandse Bloemisterij" sinds 1950 in dienst als administra teur. Ook trad hij op als administra teur van de „Stichting Bloemenex pres", die nauwe relaties onderhoudt met genoemde vereniging. Tal van buitenlandse deelnemers aan de „Stichting Bloemenexpres" vooral uit Suriname en de Antillen maakten bedragen over aan de stich ting via de „Hollandsche Bankunie". Steeds weer incasseerde verdachte deze tegoeden, die hij niet in 't kas boek vermeldde. In deze gevallen ging het om een totaal bedrag van 83.000. Daarnaast verduisterde hij 13.000 ten nadele van binnenlandse leden van de ver eniging. Van een chèque, groot 15.000, die hij zelf incasseerde, stak hij 10.000 in eigen zak. Tijdens de behandeling van deze zaak werd gezegd dat deze fraude mogelijk is geworden door een ge brekkige controle. Tot 1958 had een accountant slechts opdracht een jaarrekening op te stellen. De ver dachte gaf deze accountant dan zelf bepaalde bedragen op. In 1958 kwam er een nieuwe accountant, die een ruimere opdracht kreeg. Maar pas aan het eind van het vorige jaar werd de fraude ontdekt, doordat men bemerkte dat een der rekenin gen niet klopte. Verdachte had toen reeds schriftelijk ontslag genomen en was op vakantie in het buiten land. De president van de rechtbank laakte het gebrek aan controle. „Dit is geen vertrouwen meer", zo zei hij, „maar dit is de kat op het spek bin den". Ook kwam vast te staan, dat ver dachte geregeld, met medeweten van de secretaris-penningmeester, die als getuige werd gehoord, chèques te kende, hoewel hij geen tckenings- bevoegdheid had. Verdachte heeft naar zijn zeggen een belangrijk deel van het geld ge bruikt ten behoeve van een Haagse sportvereniging (dames handbalver eniging „Athene") waar hij een vooraanstaande positie innam. Zo or ganiseerde hij buitenlandse trips voor deze vereniging. De rechtbank zal op 4 juli uitspraak doen. Weduwe smijt melkfles door ruit en verdrijft gewapende rover De 35-jarige weduwe, W. E. Krijs- wijk in Amsterdam, die in de stille Pieter Baststraat een melk- en kaas winkel drijft, heeft vannacht in alle koelbloedigheid een gewapende roof overval door een jongeman verijdelt door een melkfles door de grote spie gelruit van haar winken te gooien. Het geluid van de neerkletterende glasscherven werkte zo drastisch in op de zenuwen van de aanvaller, die reeds in het huis was doorge drongen, dat hij er ijlings vandoor ffing. Omstreeks half twee werd mevr. Krijswijk haar bed uitgebeld. Van achter de gesloten deur vroeg de we duwe wat de late klant nog van node had. De aanvaller antwoordde, dat hij een telegram kwam bezorgen. Mevrouw Krijswijk vertrouwde de zaalk niet erg en daarom vroeg zij of meneer het maar onder de deur wilde schuiven. Niet uit het veld geslagen werd van de straatkant geantwoord, dat er ook nog afgerekend moest worden. Tenslotte opende de wedu we de deur. Een slanke jongeman drong het huis binnen en duwde de verraste vrouw een pistool onder haar neus. Mevrouw Krijswijk stel de zich te weer door met beide han den de loop van het wapen te om klemmen. In de volgende worsteling zag de aangevallene kans om een melkfles te grijpen en met kracht door de ruit te smijten. Hierop koos de aan rander het hazenpad. Later in de nacht, nadat de weduwe aangifte had gedaan, herkende zij haar aanval ler op foto's, die haar door de poli tie werden voorgehouden. De man is echter nog steeds voortvluchtig. Hoe wel de fles de uitwerking op de aanvaller niet gemist heeft, is ver der niemand gealarmeerd. Het ge rucht is in de buurt niet opgemerkt. Van de dertig films, die ver toond zijn op het thans gesloten eer ste filmfestival in Boston (V.S.) is het in Surfiname vervaardigde werk van de cineast Herbman van der Horst „Faja Lobbi" als de beste aan gewezen. Zoals bekend verwierf de film reeds tweemaal een eerste prijs n.l. op het festival te Berlijn en op dat van Edinburg. KONINGIN IN ANTHONI VAN LEEUWENHOEK-HUIS Sr® het a Dinsdagmiddag heeft H.M. Koningin Juliana een bezoek gebracht aan het Antoni van Leeuwenhoek-huis in W. medege- Amsterdam, waar de vereniging „Het Nederiandsch Kankerinstituut" is gevestigd. De foto to^nt de Lnbirin met een groep verpleegsters hij het verlaten van het gebouw. konnigin

Leidse Courant | 1961 | | pagina 7