TW$LM£LGAT kW fTc m<k RUNSTREEK ST, AGNESLYCEUM Gem. HBS voor meisjes met afd. MMS Gemeente Noordwijk wil wijkgebouw voor Kruisverenigingen stichten Burgerlijke Stand DINSDAG 20 JUNI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 GESLAAGD VOOR HET TOELATINGSEXAMEN Lcny Vink, Noordwijk; Marie-Thé- rèsce van der Voort, Noordwijk; Ine ke Vreeburg, Zoeterwcude; Joke de Vrind; Igna Wakka; Joke Warnau; Plonie Paardekooper, lisse; Frances- Marianne de Wekker; Leny Woerde, Mieleke Aalders; Jeanne Aart- ca peeFt Sassenheim; Lidwien Peter- Alphen a.d. Rijn; Carla van der Zalm sen, Katwijk a d Rijn; Anky /an se; Ineke Ponsioen, Alphen a.d. Rijn; Warmond; Anneke Zandvliet; Ella Amsiel, Voorschoten; Ellen Bailey, Tineke Portier; Erna Pouw; Mieke van der Zon, Alphen aan den Rijn. Voorschoten; Barne Bakker; Jopie Raaphorst; Petra de Ridder; Marjo- Beekman; Anneke Belt; Toin Boon; iijn van Ruit; Wila van Ulden; Waar geen plaatsnaam vermeld Ellie v. d. Bosch, Zoetermeer; Dine- Hannie van Velsen, Hazerswoude; staat, is Leiden bedoeld, ke Bouter, Voorschoten; Marieke Mariek van Velzen; Loes Verhoef; Van de 110 candidaten zijn er 30 Brandenburg; Fia Breedeveld; Pau- Henny Verhoeven; Louise Verra; afgewezen, la v. d. Broek; Lia Charpentier, Zoe- -» terwoude; Loes Cranssen; Rennée v. Dam, Katwijk aan Zee; Ina Dazert; Anneke Dekker, Leidschendam; Ma- rie-Thérèse Diepstraten; Ria Does- wijk, Voorschoten; Veronique van Dongen; Toos Duindam; Mirjam Dui venvoorden, Margo van Egmond; Marleen Eisenk Smeets, Voorscho ten; Anne-Lène v Eijndhoven, Voor- schoten; Gerda Fontijn, Zoeterwou- J- van L j 'f"' Baayens.Kok; G. F. Koolemans Beyne de; Wineke Gieske; Corrie Gijbels, Wassenaar; M Baldal Oegstgeest; Doorn; J. N. Koppier, Sassenheim, Verschoten; Marijke Gründemann; A. J. M. Beenhakker; J. Benjamins; G E Latooy, Oegstgeest; M C. A. Joke de Haas; Toto Hendriks, Was- H. M. v. d. Berg, Boskoop; D. F. E. E. Lelanne Deprez, Oegstgeest; J. C. senaar; Trix Hensen, Katwijk aan Bodt, Oegstgeest; N. E. Bogaard, Noordzij, Oegstgeest, P. E. Ouwe- Zee; Ria Hermans, Hazerswoude; Oegstgeest; A. Boorsma, Oegstgeest; hand; J. K. Poortenaar, Oegstgeest; Yvon Herüer, Noordwijk; Agnes F- Brouwer, Oegstgeest; V. Bruide- E. Rozeboom, Oegstgeest; P. van der Hiep, Noordwijk; Joke Hijdra; Annie g°m- Sassenheim; A. L. Burgmeijer, Schinkel, Voorschoten; L. C. v. d. Hoogerv'orst, Oegstgeest; Annemieke Wassenaar; L. Cramwincker, Oegst- Schroeff, Wassenaar; C. Segaar; M. Hoogeveen;' Geertruid van Iersel; geest; B. Crema de Jongh, Warmond; C. van Sisseren, Katwijk a. Zee; L. Nelly van Kampen, Noordwijk; Gin- M. E. Dankmeijer, Oegstgeest; G. C. I. Sitzen; A. J. Slegtenhorst; M Y. ny Kemmers, Alphen a. d. Rijn; Olga Delfos; W. van Doesburg, Sassen- Snelleman, Wassenaar; I. H. Steding, Kolks, Voorschoten; Lysette Koster, heim; A. E. van Driest, Oegstgeest; Oegstgeest; Sj. J. F. Th. Teding van Voorburg; Ingrid Lambregts; Caro- P- van Duyn, Oegstgeest; M. M. Ens, Berkhout, Oegstgeest; S. L. Tesink; lien Leenen, Warmond; Trés Leenen, Oegstgeest; J. Erades; M. A. Fokke- M. F. Tonkens; J. S. Verhoeven; R. Warmond; Jacqueline van Leeuwen; ma; P. S. Gerritsen, Voorschoten; C. Vermond, Oegstgeest; R. D. A. M. Tine v. Leeuwen, Voorschoten; Truus E. M. van Ginkel, Oegstgeest; A. G. Vervoort; J. Vincourt; H. de Vos; R. v Leeuwen, Warmond; Greetje Lim- J. Grootenboer, Oegstgeest; W. J. de Vreedenburgh, Leiderdorp; M. W. C. burg. Oegstgeest; Nellie v. d. Meer, Haas; A. N. Hartog; Y. Hayes; L M. de Vries, Noordwijk aan Zee; A. Rijnsburg; Joke Menken. Hazerswou- Helmond; M. A. Hogerwoning; M. N. Wendt; E. Werner, Wassenaar; A. C. de. Grada Nederlof; Willy v Nierop, v. d. Horst, Leiderdorp; E. J. A. de A. Zwart Voorspuy; S. Clements; Voorschoten; Jeannette Nieuwen- Jong, Oegstgeest; L. S. de Jong, Voor- van Es; J. Weymeer, Leiderdorp, stein; Lucie Noordman; Mieke van schoten; M. E. Kaars Sypestein, Waar geen plaatsnaam vermeld Noort; Gatha Nou wens, Oegstgeest; Oegstgeest; E. Th. v. d. Kamp; G. staat is bedoeld Leiden. Leidse Universiteit m Geslaagd voor het doct.-ex. Ned. Recht de heer H. J. Helb te Den Haag; voor het doct.-ex. Geologie de heer J. Rupke te Haastrecht; voor het kand.-ex. H Wis- en Natuurkunde mej. M. Sipp°l en de heren W. F. BeundeTman en F. Lucas, allen te Leiden; voor het kand.-ex. J Wis- en Natuurkunde de heer J. L. Lie- zenberg te Leiden; voor het liand.- ex. I Wis- en Natuurkunde de heer H. Rijclchorst te Leiden. GEM AANKONDIGING uitbreidingsplan De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 22 juni 1961 tot en met 5 juli d.a.v. ter gemeentesecretarie, afdeling Openbare Werken (Stad huis, kamer 111), voor een ieder ter inzage zal liggen een plan tot herzie ning (aanvulling) van het partiële uitbreidingsplan „Leiden-zuidwest", herziening 1959, met betrekking tot een gedeelte openbare weg (Haag- weg), vastgesteld door de Gemeente raad in zijn vergadering van 19 juni 1961, zulks met intrekking van het voor dat gedeelte geldende uitbrei dingsplan. Leiden, 20 juni 1961. De Burgemeester voornoemd, f. H. VAN KINSCHOT. NOORDWITKERHOUT Bestelauto gestolen Naar wij eerst thans vernamen, is vrijdag avond de DKW-bestelauto van de heer J. Verschoor, welke geparkeerd stond voor de garage van de rijks politie aan het Schoollaantje, gesto len. De onbekende dader(s) hebben 'n ruit van de auto ingeslagen en zijn dankbaar gebruik makend van de pas gevulde tank met de auto vertrokken. Tot heden ontbreekt elk spoor van de wagen. De heer Ver schoor is bijzonder gedupeerd, te meer omdat in de auto al zijn papie ren, alsmede een groot aantal te in nen rekeningen lagen. Voor het diploma hbs B slaagden de heren B. G. Nijhuis en W. J. van Noort, leerlingen van het Triniteits- lyceum. LEIDSCHENDAM Concert. Onder zeer gunstige weersomstandigheden heeft de R.K. Harmonie „St. Cecilia" gisteravond een concert gegeven in de tuin van Hulp en Heil aan de Veurse straat weg. Blijkens het steeds gulle applaus is dit concert bij de patiënten en ver pleegsters bijzonder geapprecieerd. O.m. werden uitgevoerd de Arroman- ches, mars van Kelly, een selectie van Strausswalsen en een werk van Gus- tave de Roeck. Raad keurde plan voor bouw van 100 woningen goed Gebrek aan frisse lucht in Leiden Leiden doet, zoals men zal weten, ook mee aan het Holland Festi val. Dat is een traditie geworden. Zo zou er vanavond een openluchtcon cert gegeven worden op het binnen plein van museum De Lakenhal. Al thans, dit was volgens de program ma's die over het gehele land zijn verspreid de bedoeling. Slechts bij ongunstig weer zou men gebruik maken van De Grote Pers. De zon staat stralend aan de hemel, het klimaat is uitzonderlijk mild, maar Leiden geeft geen openlucht concert. In het naar lucht snakkende leven van onze goede' stad is het niet mo gelijk dit te arrangeren, wijl men tegen de moeilijkheden, die aan de omlegging van het verkeer vastzitten opzag. Bussen razen op gezette tij den langs De Lakenhal. Palestrina, Mozart. Pijper en Milhaud, kan men moeilijk concerteren bij de uitlaat gassen van Maarsse en Kroon. Het verkeer moest omgelegd wor den, maar in onze goede stad komt dit neer op een hiërargieke lijdens weg. die in 19-voud uitgelopen moet worden. Dan maar weer naar binnen daar zit je droog en kan je niks ge beuren. jack london-verbond ging dagje uit Gisteren hebben een aantal Leid se en Haagse leden van het Jack Leidse Agenda woensdag 21 juni Concertgebouwquintet Concert op voorplein museum „De Laken hal", 20.15 uur. donderdag 22 juni Stadsgehoorzaal Voorlichtings bijeenkomst Commissie voor Huis houdelijke Voorlichting ten Platte- lande, 2.15 en 7.30 uur. vrijdag 23 juni Kon. Ned. Ver. ehbo Feest avond St. Antonius Clubhuis, aan vang 19.45 uur. apothekersdienst Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502. bioscopen De films in de week van 16-23 juni zijn door de Kath. Filmcentrale als volgt gekeurd: Trianon: „The magnificent seven", 14 j. Dgl 2 30 7.00, 9.15 uur; znd. 2.15, 4.30, 7.00, 9.15 uur. Casino: „De grote bluf", 18 jaar. (Dond „Schuld en boete" 18 j.) Dgl 2.30. 7.00. 9.15 uur; znd. 2 30, 4.45. 7.00, 9.15 uur. Lido: „Alleen de zon was getui ge", volw. Dgl 2.30, 7.00, 9.15 uur; znd 2 30, 4.45, 700 9.15 uur. Luxor: Afgekeurd. Studio: „De wilde stroom", 14 j. Dgl. 2.30. 7.00, 9.15 uur; znd. 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u. Rex: „Fabriek van officieren" 14 j. Dgl 2.30, 7.15, 9.15 uur; znd. 2.30, 4.45, 7.15, 9.15 uur. London-verbond een trip per auto bus gemaakt naar Zandvoort en Soest. In eerstgenoemde plaats werd 'het gezelschap ontvangen door bur gemeester mr. H. M. van Fenema, die de tochtgenoten koffie aanbood en een toespraak hield, waarin hij sprak over veel dierenleed bij vangst, transport en dressuur. Vanaf het Belvedère werd genoten van het prachtige panorama waarna gelegenheid werd geboden een paar uur op het strand te zonnen. In de namiddag vertrok het gezel schap naar Soest. Tijdens de tocht daarheen hield de heer W. F. K. de Kievit een korte propagandaspeech, hetgeen een vijftal nieuwe leden op leverde. Nadat in Zeist was gepau zeerd om iets te nuttigen, ging het weer huiswaarts. SCHILDERSBEDRIJF H. SCHUTTE JUBILEERT Gisteren was het veertig jaar ge leden, dat de heer H. Schutte in het pand Lage Rijndijk 18 een schilders bedrijf opende, dat in april 1923 werd verplaatst naar het huidige adres Lage Rijndijk 57. In de loop der ja ren is het bedrijf, waar in 1957 ook een spuitinrichting werd onderge bracht, meedere malen uitgebreid. In 1943 werd een zoon, de heer J. Schut te, in de firma ongenomen, terwijl thans ook de heer G. Schutte als firmant optreedt. Tijdens een gistermiddag in „Het Gulden Vlies" gehouden receptie heeft dit jubilerende trio vele geluk wensen in ontvangst mogen nemen. Behalve zeer vele zakenrelaties, col lega's en vrienden boden hier feli citaties aan de heer M. Dubbeld na mens de provinciale afdeling van de Ned. Chr Patroonsbond, de heer P. Schippers, secretaris van de afdeling Leiden van de Bond van Ned. Schil derspatroons, de heer D. Hartog, di recteur van de Ambachtsschool en de heer J. H. de Jong, voorzitter van de bouwcommissie van de Geref. Schoolvereniging. Onder de vele schriftelijke en telegrafische geluk wensen was een hartelijk schrijven van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland en van het hoofdbestuur van de Ned. Chr. Schil derspatroonsbond. De heer D. Honders, die namens 't personeel het woord voerde, schonk aandacht aan de groei van het be drijf en bood de firmanten een blauw herinneringsbord aan, terwijl de da mes met bloemen werden verrast. Een geanimeerd diner met het per soneel, besloot deze jubileumviering. Geboren: Marcel z. v. O. Grijn en M. G. K C. Brink. Jacobus Adria- nus z. v L. Arnst en P. J. v. d. Meij. Sepkje d. v. F. Nicolai en W. Broers- ma. Jannetje d. v. A. de Bier en H. Bokhorst. Leunt je d. v. A. de Gier en H. Bofkh korst. Antoon z. van G. Grif fioen en T. Sluijmer. Robertus Fre- derik Maria v. N. G. v. d. Voorn :en A. Warmerdam. Marina Elizabeth Ursula v. L. Jansen M. ter Lüün. Trijntje Hendrica d. v. H. van Delft en T. Heemskerk. Peter Joharn es z. v. A. Favier en J. v. d. Wijngaard. Overleden: J. L. van Leeuwen 73 jaar echtgen. v. W. C. Hooijmans. C. J. Zindel 8" jaar man. M. M. Zon dag 59 jaar echtgen. v. H. Neleman. M. Bosman 8° j. wed. van N. Leli- veld. L. Leenheers 39 j. man. G. Rotteveel 56 jaar vrouw. HAZERSWOUDE „St. Bernardus" won in vlotte wedstrijd van Genie-elftal „St. Bernardus" heeft na een al leszins aanvaardbare wedstrijd een elftal, gerekruteerd uit de militai ren van het Geniekamp te Alphen aan den Rijn, met 43 verslagen. Geheel onbevangen trad het Rijn- dijks elftal de militaire ploeg, waar in enkele spelers vai derde en vier de klasclubs uit het zuiden waren opgenomen, tegemoet. Het was dan ook geenszins verwonderlijk, dat de eerste kansen voor de thuisclub in volle mate aanwezig waren, maar door gebrek aan accuraatheid en zelfverzekerdheid van de voorwaart- sen nog niet werden benut. Linksbinnen Van Elzenn van de gasten had er een beter oog in. Ten gevolge van een misverstand in de Rijndijkse defensie benutte hij op handige wijze een hierdoor ontstane doelrijpe kans (01). De voorsprong van de Land machtsmensen was echter maar van korte duur, gezien het feit dat Valk na een goede combinatie met een fel schot doelman Zwarts oren deed sui zen en hiermede de stand in even wicht bracht (11). Minder prettig was het voor de goed zijn doel verdedigende Zwart, dat hij na een half uur van de speel tijd het veld moest ruimen door een hem na een botsing met Kaptein toegekomen blessure. Bepaald men v/as het dan ook voor diens vervan ger dat hij enkele minuten voor het rustsignaal van de heer Honsbeek maar het net moest voor een afge meten schot van Wortman (21). Ook na de rust kwam de Genie doelman al snel voor een gang naar het net te staan. Wortman had het weer op zijn geweten, nadat hij op goede wijze een keurige voorzet van Valk in schietpositie had gebracht (3-1). Nu achtte de kleurling Chupaku- wa echter de tijd gekomen om zijn capaciteiten aan het vrij talrijke pu bliek te tonen. Tot tweemaal toe wist hij in samenwerking met zijn mede voorwaartsen de „St. Bernardus"- defensie murm te spelen en te sco ren (3—3). Een safe van doelman Zandvliet en een nu toch weer beter spelende verdediging leidden er tenslotte toe dat de voorhoede weer van zich deed spreken en met een doelpunt van Wortman er toch voor zorgde, dat 'n kleine overwinning (43) op de mi litairen werd behaald. ALPHEN AAN DEN RIJN Nieuwe scholen en onderwijsvormen Als straks in september het nieu we schooljaar begint zullen behalve de reeds bestaande zeven RK kleu ter-, l.o.- en ulo-scholen met inbe grip van die te Aarlanderveen) te Alphen aan den Rijn twee nieuwe katholieke scholen haar deuren voor leerlingen gaan open stellen. Het zullen zijn de RK Streek BLO- school waarvan het nieuwe gebouw aan de Paradijslaan zijn voltooiing nadert, en de RK Centrale School voor Vrouwelijke Vorming, welke school voorlopig zal worden gehuis vest in de houten noodlokalen, vrij gekomen van het lo, achter de St. Bo- nifaciusschool, eveneens aan de Pa radijslaan. Een plan voor de bouw van een nieuw zelfstandig en permanent ge bouw voor deze nieuwe onderwijs gelegenheid, is reeds in vergevorderd stadium. De nieuwe school is tot stand geko men in nauwe samenwerking met de katholieke scholen te Bodegraven. Hazerswoude en Alphen aan den Rijn. Zoals de overige RK scholen in Alphen aan den Rijn komen ook de ze nieuwe onderwijs inrichtingen on der de leiding van de Stichting RK Onderwijs te Alphen aan den Rijn. Over de Streek BLO-school schre ven wij reeds uitvoerig Tot hoofd van de Centrale school is benoemd de heer W. J. v. d. Ak ker te Leiden. Hieraan zijn voorts drie leerkrachten en een vakleer kracht verbonden, die gaarne bereid zijn om na elke schooltijd (of op een ander tijdstip, na afspraak) ie dereen, die het nodige over het uitge breid leerplan der school wil weten, nadere informaties te verstrekken. De school is toegankelijk voor alle meisjes, die zes klassen lager onder wijs hebben gehad. Het onderwijs zal zich richten op de huishoudelijke en de economisch-administratieve beroepen, b.v. serveerster, hulp in de huishouding, verkoopster, cassière, typiste, coupeuse enz. Naast het algemeen vormend on derwijs, welke iedere leerling (wette lijk) verplicht is te" volgen, maken de meisjes aan het begin van het schooljaar de opening der scholen is bepaald op 1 september een keuze uit een groep zg. vrije vakken, om een paar te noemen: naaien, ko ken, boekhouden, Engels, huishoude lijk werk, wetskennis, typen. De keuze hangt van een groot deel af van de aanleg én de toekomstplan nen van de leerlinge. Zo zal het stu diepatroon van een leerlinge, die la ter „in huishouding" wil, er anders uitzien, dan dat van de adspirant- verkoopster. Voor belanghebbenden vermelden wij het voorlopig correspondentie adres van het hoofd der RK Centra le School voor Vrouwelijke Vorming: Paradijslaan 9, Alphen aan den Rijn. NOORDEN Kinderkoor gaat pontificale Hoogmis in Keulen zingen De zangertjes van Noorden gaan a.s. vrijdag naar het kerkmuziekcon- gres in Keulen. Op uitnodiging van het Ward Instituut zullen zaterdag 1300 Nederlandse en Belgische kin deren een Pontificale Hoogmis zin gen. Wat is het „Ward-Instituut?" Een methode voor muzikale vorming op de scholen, genoemd naar de ont werpster „Justine Ward", wordt ge propageerd door het Ward-instituut te Roermond en wordt steeds meer op katholieke scholen toegepast. Dit „Ward-Instituut" is door de Keulse congrescommissie uitgenodigd en van deze uitnodiging wordt dank baar gebruik gemaakt. Het kinder koor van de heer Van Tol gaat dan ook naar Keulen om daar hun mede werking te geven. Voor de belang- Gisteravond kwam de voltallige gemeenteraad in openbare zitting bijeen onder voorzitterschap van bur gemeester mr. G. F. W. van Berckel. Als eerste punt kwam aan de orde de benoeming ambtenaar van de bugerlij ke stand Met algemene stem men werd de heer M. Veldman voor- deze functie gekozen. Op haar ver zoek werd aan mej. E. B.' Behage, zulks in verband met haar voorge nomen huwelijk, eervol ontslag ver leend als onderwijzeres aan de open bare lagere school met ingang van 1 september 1961. Het bezwaarschrift tegen vaststelling vergunningsrecht wegens drankverkoop van de he ren P. Weijers en Th. Ruigrok op de door hen aangevoerde gronden werd ingewilligd. Kampkaarten. Door de Stichting Nederlandse Jeugdherberg-Centrale, welke stich ting in exploitatie heeft de jeugdher berg „De Duinark" aan de Lange- velderlaan alhier, werd medege deeld, dat wanneer de bestaande plaatselijke kampeer verordening zou worden toegepast dit haar zou no pen op verscheidene punten af te wijken van het in haar andere (55) jeugdherbergen gevolgde systeem. Kampkaarten en kampeerpas- poorten worden in de jeugdherber gen niet verlangd, doch in plaats daavan wordt geëist, dat de gasten lid zijn van ie desbetreffende jeugd herbergcentrale reden waarom ge noemde stichting enkele ontheffin gen vraagt van de plaatselijke kam- peerverordening. Zonder hoofdelijke stemming werden de voorgestelde wijzigingen in de kampeerverorde- ning opgenomen. Aankoop van grond aan de Zwarte- weg van de heer J. G. Hoogeveen voor reconstructie van deze weg en aankoop van grond aan de Duin- damseweg eveneens voor reconstruc tie van de bestaande weg, werd goedgekeurd. Grond voor kleuterschool. Aan het bestuur van de parochie van de H. Jeroen werd ter beschik king gesteld een perceel bouwgrond, gelegen aan de Van de Mortelstraat en de St. Jeroensweg, voor de bouw van een nieuwp kleuterschool, be staande uit drie leslokalen en een speellokaal. Teneinde de architect de nodige vrijheid te laten op 'deze belangrijke plaats aan de ingang van het dorp een representatief gebouw te ontwer pen, werd de totale oppervlakte vast gesteld op 2000 m2. Woningbouw. Om de grote woningnood enigszins te verlichten, hebben b. en w. een plan laten ontworpen voor de bouw van 100 woningen aan en nabij de Beeklaan, waarbij ervan is uitge gaan, dat dit plan zoveel mogelijk huurwoningen met een voor de Noordwijkse woningzoekenden be taalbare huurprijs zou bevatten. Het plan, ingediend door het Bouw- en Aannemersbedrijf M. de Raad en Zn. C.V., hetwelk omvat de bouw van 44 met premie te bouwen eengezins woningen met een huurprijs van 70.— per maand, 10 driekamer- en 10 vierkamer- in de vrije sector te bouwen étage-woningen, die aan door de gemeente aan te wijzen ge gadigden zullen worden verhuurd voor gemiddeld 80.per maand, met het recht van de aangewezen huurders tot koop tegen kostprijs, waarvan het bedrag globaal is vast gelegd en tenslotte 36 meergezins- huizen in 3 woonlagen met 5 ka mers aan de Beeklaan, te bouwen in de vrije sector, te verkoper even eens tegen globaal vastgelegde prij zen vond het college zeer aantrek kelijk en stelde de raad voor dit plan te aanvaarden en overeenkom stig het ontwerpbesluit te verko pen aan Bouw- en Aannemersbe drijf M. de Raad en Zn. C.V. onge veer 11.864 m2 bouwgrond voor 394 732.—. Dit belangrijke voorstel werd met algem. stemmen aangenomen. Lening aan S.J.C. Door de R.K. Voetbalveren. S.J.C. was een verzoek ingediend voor een garantie-verklaring van de gemeen te voor een leninj, van f 20.000. ten behoeve voor de bouw van een nieuwe kleedtent op het sportpark aan de Lageweg. Voorgesteld werd op het verzoek gunstig te beslissen, onder voorwaar de, dat de rente niet uitgaat boven het gamma, dat geldt wanneer de lening moet worden opgenomen. stellenden geven wij hier ook het programma van het congres: Vrijdag 8.30 vertrekken de kinde ren uit Noorden per bus naar Zuid- Limburg. De middagpauze wordt er gens op de heide gehouden, om 18.30 worden de kinderen verwacht in het Kasteel Rijckholt te Gronsveld, waar zij de nacht zullen doorbrengen. Zaterdag 8 uur, na het ontbijt ver trekken de kinderen weer voor de tocht naar Keulen, ->m 11 uur begint daar de Pontificale Hoogmis, die men kan beluisteren via de KRO. Na de H. Mis is het voor de kinderen nog niet afgelopen, want om 12 uur volgt er een pelgrimstocht naar de beroemde Driekoningenschrijn in de Dom. Om 13 uur worden de kinde ren verrast met een boottocht op de Rijn, op de boot zullen zij het mid dagmaal gebruiken. Om 15 uur volgt een bedevaart naar de Kerk van St. Ursula. Plm. 17 uur wordt de terug tocht aanvaard met nog een flinke rustpauze onderweg om de kinderen gelegenheid te geven hun boterham op te eten. De ouders kunnen dan ongeveer 23 uur hun kinderen thuis verwachten. Opdat het bestuur met de uitwer king van het bouwplan kan voort gaan, werd in principe besloten te garanderen de rente en aflossing van een door S.J.C. te sluiten geldlening. Subsidie voor Reddings Brigade Ter stimulering van het menslie vende werk der Noordwijkse Red dings Brigade werd besloten, haar overeenkomstig het gedane verzoek ingaande 1 januari 1961 een jaarlijk se subsidie toe te kennen van 5000. Medewerking werd verleend aan het bestuur van de Hervormde Schoolvereniging te Noordwijk aan zee .voor de aanschaffing van meubi lair' en leermiddelen. Eveneens werd medewerking toegezegd aan het ver zoek van het bestuur van de Vereni ging Christelijke Kleuterschool te Noordwijk aan zee voor het stichten van een kleuterschool aan de Hoog- wakersbosstraat. Schoonhouden strand, In het voorstel begrotingswijziging werden twee belangrijke punten naar voren gebracht en wel, de strand- hygiëne, voorgesteld werd een bedrag van 1500 uit te trekken voor het schoonhouden van het strand in de zomer en hiervoor aan te stellen een schelpenvisser met paard en kar, die zich dagelijks belast met het ophalen van het verzamelde vuil. Restauratie toren. Het tweede voorstel behelste res tauratie van de toren te Noordwijk- binnen. Voor dit doel werd enige ja ren geleden een krediet van 22.150 beschikbaar gesteld, doch bij nader inzien blijkt dit thans niet vodoende te zijn. Blijkens een ingesteld onder zoek zijn de restauratiekosten thans te stellen op 35.000. De gevaarlijke toestand, waarin de toren thans verkeert, gedoogt geen langer uitstel. Stichting wijkgebouw. Aan de agenda was nog toegevoegd een voorstel stichting wijkgebouw ten behoeve van het Groene- en Wit Gele Kruis. In de raadsvergadering van 17 januari 1961 werd voor de totstandkoming van een gemeen schappelijk wijkgebouw ten behoeve van de beide alhier gevestigde Kruis verenigingen door de raad besloten. 1. tot beschikbaarstelling van een perceel bouwgrond aan de Van Pan- huysstraat, tegen een prijs van ƒ8,- per m2; 2. in principe te garanderen de rente en aflossing van een door de Kruisverenigingen te sluiten geld lening naar raming groot ƒ250.000,-; 3. de jaarlijkse subsidies te ver hogen tot het exploitatietekort van bedoeld gebouw en maximaal met ƒ15.000,- boven de thans voor beide Kruisverenigingen geldende subsi die-bedragen. De financiële consequenties hier van waren aanleiding tot de ge dachte, dat het aanbeveling verdient de stichting van het gebouw niet door de verenigingen zelf maar door de gemeente te doen uitvoeren Aan gezien deze gedachte ook voor de verenigingen niet nieuw is, maar be wust overwogen, zal van die zijde hiertegen zeker geen bezwaar wor den gemaakt. B. en w. stellen daarom voor: 1. Het besluit van 17 januari 1961 houdende verkoop van een perceel grond aan de Van Panhuysstraat aan de afdelingen Noordwijk van 't Groe ne Kruis en het Wit-Geie Kruis in te trekken; 2. B. en w. te machtigen de stich ting van een wijkgebouw ten behoe ve van beide verenigingen voor te bereiden. Dit voorstel verkreeg de instem ming var de raad. Na de rondvraag, waarbij ver scheidende verkeers- en parkeerpro blemen werden besproken, ging de raad tot besloten zitting over. OEGSTGEEST Toneelavond Anjercomité De eerste van de drie avonden, georga niseerd door het Anjercomité in sa menwerking met de Oranjevereni ging, mag men zeker geslaagd noe men. Er was, gezien de tijd van het jaar, een goede belangstelling voor deze toneelavond, waarvan de baten geheel ten goede komen aan het An jerfonds. De Willibrordzaal van het parochiehuis was behoorlijk bezet en mede dank zij het optreden van „The Singing Strings", een bandje, be staande uit een 5-tal jongelieden met een evenredig aantal snaarinstru menten, zat de stemming er al vlug goed „in". Mevr. Smits-Witvliet sprak namens de burgemeester het ope ningswoord. Het w<s haar een ge noegen de heer v. Weizen, voorzitter van de Oranjevereniging welkom te kunnen heten. Ook de wethouders Steenmetser en v. d. Voet betrok zij in haar welkomstwoord, evenals de comité- en bestuursleden der diver se verenigingen. Alvorens de toneel opvoering een aanvang nam zongen de aanwezigen het eerste en zesde couplet van het Wilhelmus. Het bij zondere van de opvoering was, dat dit stuk werd opgevoerd door leden van alle Oegstgeestse toneelvereni gingen nl. „De Grunerie", „De Le- kenspelers" en het KA V-toneel. Een samenwerking die, gezien het gebo- dene, hopelijk in de toekomst nog eens herhaald zal worden. De schrij ver van het stuk „Welkom binnen" moet waarschijnlijk wel eens aan Bernhard Shaw's „Pygmalion" ge dacht hebben, want er werd 'n huis houden ten tonele gevoerd, waar de „stand" werd hooggehouden. Marktberichten woerden, 21-6. Kaas Aanvoer 111 partijen. Noteringen: le kw. 2.27- 2.33, 2e kw. 2.20-2.26, extra kw. tot 2.57. Handel matig.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2