Doet Ronde van de toekomst interesse voor hoofdschotel verflauwen? Russische schaakkampioenen vierden dr Euwe's verjaardag PUlUüa r Wagtmans nam na vijfde etappe afscheid van Ronde van Zwitserland Charly Gaul won Ronde van Luxemburg Damspel DINSDAG 20 JUNI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 TOUR-DIRECTEUR GODDET EXPERIMENTEERT JACQUES GODDET 't grote avontuur WANNEER ROUAANS burgervader zondag 25 juni het startpistool ter hand neemt om de 48e Tour de France uit zijn stad te schieten, dan bete kent dat sterker dan ooit, dat het vertreksein wordt gegeven voor „het grote avontuur". Want het getuigt van 'n zekere avonturiersgeest van tourdirecteur Jacques Goddet om naast de schepping van wijlen Henri Desgrange 'n nieu we „Ronde van de toe komst" voor onafhankelij- ken en amateurs te creë ren. Goddet heeft hiermee zekere risico's genomen, zeker ten aanzien van de belangstelling in het bui tenland. Het is immers niet ondenkbaar, dat in landen als Nederland, Duitsland, Zwitserland en Engeland die slechts bij uitzondering vooral de laatste jaren in de „Grande bouclé" een rol van enige betekenis spelen, door de verrichtingen van de amateurs en onafhanke- lijken de aandacht voor het hoofdevenement kan verflauwen. En dat kan nooit de opzet van Goddet zijn geweest. Het is prijzenswaardig, dat de grote baas met deze „Tour de 1'avenir" wil trachten om naast de wereldkampioenschappen en de olym pische spelen een evenement op te bouwen, waarin coureurs uit alle werelddelen naast en tegen elkaar strijden. Maar uiteindelijk blijft voor Goddet en zijn medewerkers de ronde van de professionals de hoofdschotel, het tot de verbeelding sprekende pronkstuk van het nu wel overvloedige wieler- menu. STERRENPLOEG \7EEL ZAL ER van afhangen of Bidot van zijn sterrenploeg een eenheid zal kunnen maken. De recente geschiedenis van de Tour levert echter talloze bewijzen voor het tegendeel. Een van de grootste rebellen zou wel eens Henry Anglade kunnen zijn met Raymond Mastrotto op het tweede plan. Zij immers rijden niet voor het zelfde merk als Jacques Anquetil, die wel op de gretige Jean Graczyk, de lange Louis Rostollan, Louis Delberghe en Jean Stablinsky zal kunnen rekenen. Want al moge Goddet er tot nog toe als enige organisator in geslaagd zijn de merkenploegen uit zijn ronde te bannen, achter de schermen spelen de stalbazen Overvloedig wielernienu van de extra-sportieven een niet te onderschatten rol. En wat de Italianen betreft? Antonio Covolo, de opvolger van Alfredo Binda als ploegleider van de blauwhemden, heeft geen gemakkelijk debuut. Eerst bedankt de Giro-winnaar Pambianco voor een plaats in zijn équipe en tot overmaat van ramp werd maandagmiddag bekend, dat de Tour-win naar van 1960, Gastone Nencini, door een val in de Ronde van Zwitserland voor deelneming was uitge schakeld. De Italianen hebben hiermee een ernstig kwaliteitsverlies geleden. Bovendien zijn er ook nog altijd de Belgen. Onze zuiderburen hebben sinds 1939 toen Sylveer Maes de laatste vooroorlogse Tour won, het zoet der overwinning niet meer geproefd en zullen juist nu, in het Tourverhaal, dat volgens de kenners niet ge schreven zal worden door de bergspecialisten, hun uiterste best doen om de gele draad zij hebben in het klassement van Tourwinnaars nog altijd met 10-8 de leiding voor Frankrijk weer op te ne men. Hun formatie is indrukwekkend en op het grote doel gericht met Jean Andriaenssens, Jos Planckaert en Jos Hoevenaars als grootste troeven. DE ROL VAN DE NEDERLANDERS |7 VEN ALS DE Zwitsers-Luxemburgse combinatie, de Duitsers, de Britten, door het wegvallen van Bahamontes nu ook de Spanjaarden en de Franse regionalen schijnen ook de Nederlanders voorbe stemd om uit de met 110.000 welgevulde Tourruif hier en daar een graantje mee te pikken. Misschien wordt het zelfs eèn stevige hap. De successen van Ab Geldermans en Jo de Haan in grote buiten landse klassiekers hebben echter in het internatio nale gezelschap genoeg de aandacht getrokken om dit sterke internationale gezelschap tot waakzaam heid te manen. Vooral naar het debuut van Jo de Haan zal de internationale wielerwereld met be langstelling uitzien. Evenveel aandacht zal het her- optreden van Coen Niesten krijgen, die het vorige jaar, juist toen hij van zich ging doen spreken, door een val uit de strijd verdween. Zij kunnen rekenen op de steun van de onverwoestbare Wim van Est, die door zijn zege in Bordeaux-Parijs weer in het volle nieuws kwam. De enorme ervaring van ijzeren Willem betekent ook een morele hulp voor Martin van der Borgh als hij maar niet valt Piet Damen, Piet van Est, Jef Lahaye, Jaap Ker sten, de winnaar van de Ronde van Nederland, Dick Enthoven, die evenals Jan Westdorp tot de debutanten behoort. Wout Wagtmans zorgde voor de laatste verrassing Kieler Woche door harde wind geteisterd Op de 2de das van de Kieler Woche heeft het meer op een zwem- dan op een zeilwedstrijd geleken. Door de har de wind windkracht 6 a 7 sloegen ruim 50 boten om, en de politie te wa ter had de handen vol om de zwemmen de zeilers en hun boten weer op het droge te brengen. In de Flying Dutch- man-klasse braken de alluminiummasten alsof het lucifershoutjes waren en ook in de andere klassen was er heel wat weer veilig aan de wal te krijgen. In de 5,5 meter-klasse ging de over winning voor de tweede achtereenvol gende maal naar de Italiaan Lapanje, die na twee dagen de leiding heeft met 16 punten. Bij de FD's toonde de Europese kam pioen dr. Kreidel (W.Dld.) zich de sterk ste, op de tweede plaats gevolgd door de Fransman Henri Samuel. De Zuid-Afrikaan McCurrlch werd maandag winnaar in de Finnjollen-klas- se. Hij is momenteel met 1814 punten tweede in zijn klasse, achter de Duitser Kuhweide, die 1853 pnt heeft verzameld. In het klassement zijn de plaatsingen van de Nederlanders. 8. Koos de Jong, 948 pnt; 10. Wayboer, 705 pnt; 11 Wil- lems, 597 pnt; 12. Koopmans 467 pnt. Draken-zeiler Hans Ravenborg be haalde maandag zijn tweede overwin ning. Met 1194 punten heeft hij thans in zijn klasse de leiding. De Nederlander Cor Groot is met 790 punten negende. Visser staat met 482 pnt op de tiende plaats en Nolles bezet met 196 de ze ventiende plaats. Stram en Rhenmatisch Doe dm toch eens een bloedzuiverende kuur. Met Kruschen Salts. Al tientallen jaren was Kruschen over de hele wereld redder in de nood, in duizenden gevallen van Riheumatische Pijn. Dat komt omdat 't principe waarop Kruschen werkt, de oorzaak van de kwaal aantast en verdrijft. Rheumatische Pijnen vinden veelal him oorzaak in de vertraagde wer king van de bloedzuiverende orga nen. Juist die komen door Kruschens zes minerale zouten weer op gang. 't Bloed gaat weer sneller stromen en wordt gezuiverd van alles wat nu de pijn verwekt. Probeer 't eèns met Kruschen! (Advertentie) Alle nog in leven zijn de ex-wereldkampioenen schaken: onze landgenoot dr. Euwe en de Russen Tal en Smyslov, alsmede de wereldkampioen Bot- winnik, zaten gisteroch tend in vrolijke stem ming rond een tafeltje in de wachtkamer Europa van de luchthaven Schip hol. De Russische schakers waren op doorreis naar Oberhausen, waar zij zul len deelnemen aan het Europees kampioenschap voor landen en dr. Euwe zou dr. Euwe niet zijn als hij niet onmiddellijk van de gelegenheid ge bruik had gemaakt om zijn vele vrienden op Schiphol even te ontmoe ten. Als verlaat verjaardags- geschonk voor de Neder- met champagne en een aantal „vluggertjes" ■:5"-r 111 111 landse grootmeester, die op 20 mei jl. 60 jaar ge worden is, hadden de Rus sen enige flessen cham pagne uit Moskou meege bracht, alsmede een pop, waarmee dr. Euwe uiter mate in zijn schik was. Dr. Euwe had nog een bekende oud-schaker, die toevallig in Nederland verblijft, naar Schiphol meegebracht: de Ameri kaanse grootmeester Rue- ben Fine, die sinds 1951 niet meer heeft gespeeld doch gisterochtend al snel in een „vluggertje" met Tal gewikkeld was, Binnen vijf minuten won Tal de partij, die door vele andere partijen werd gevolgd. Overal kwamen de zakschaakbordjes te voorschijn en werden korte maar vaak felle partijen uitgevochten tus sen de grootmeesters. winnende goal van Beck in de tweede helft (4-3) heeft Nederland nog wel ge tracht de strijd een andere wending te geven, doch de aanvallen waren veel al te doorzichtig opgezet om de verde diging van IJsland in moeilijkheden te brengen. De beslissingswedstrijd die uitmaakt wie tegen Elinkwljk om een plaats in de eredivisie moet uitkomen tussen De Vo- lewijckers en DHC (de nummers twee van de eerste divisie A en B) zal zondag a.s. in het DOS-stadion te Utrecht wor den gespeeld. De voetbalelftallen van Tsjecho-Slo- wakije en Argentinië hebben maandag in Brno met 3-3 gelijkgespeeld. Bij de rust was de score eveneens gelijk: 2-2. Ruim 60.000 toeschouwers woonden de wedstrijd bij. PAARDESPORT de kampioensontmoeting tegen ICC, met 5-3. Volgende week volgt de promotie- Strijd om een plaats in de 2de klas. Roomburg 3 promoveerde naar de derde klas door een zege op Jatiloo. Slechts de laatste partij, het dames dub bel van Mevr. Splinter en Mevr. Ub- bink ging verloren, maar toen stond Roomburg met 6-0 reeds gewonnen. Roomburg promoveerde naar de vier de klas door een 5-3 zege op De Metse laars. De Duitse Davis Cup-speler Ingo Bu- ding is maandag in de eerste ronde van de Londense tenniskampioenschappen op grasbanen uitgeschakeld door de Engels man Riessen. In de tweede ronde van het heren enkelspel werden de Nederlandse ver tegenwoordigers Piet van Eysden en Willem Maris beiden uitgeschakeld. Van Eysden verloor met 6-8, 3-6 van de Aus- stralier Roy Emerson een van de favo rieten voor Wimbledon. Maris verloor met 3-6, 3-6 van de Amerikaan Froeling. HET Op weg naar Tour de France In ons bericht van de overwinning van de Leidse Swift-rennner in de interna tionale wielerwegwedstrijd voor ama teurs te Frechen (W.-Duitsland) heette het, dat Karstens met de Duitser Vie- De uitslae van de vljtde etappe over hoefer op de eerste plaats eindigde, een afstand van 188 km: 1 Kurt Gimml Karstens eindigde echter met een halve in 5.45.28: 2 Kurt Postl (Oostenr.) 5.46. 'enSte voorsprong op Viehoefer in de 51; 3 Hilaire Couvreur (B.) 5.51.13; 4 ,Ud van 1 42 min- 14 sec Atillio Moresi (Zwits.) 5.51.14; 5 Giu seppe Pardini (It.) 5.51.26. De Neder landse klasseringen waren: 14 Westdorp 5.58.43; 19 Van der Steen 6.06.14; 25 Van Egmond 6.09.45. Wout Gagtmans staakte de strijd. als Nencini niet in Ronde van Frankrijk Het staat vrijwel vast. dat Gaston Nencini, winnaar van de ronde van Frankrijk 1960, dit jaar niet aan „la Gerda Kraan brak pink op thuisreis Gerda Kraan, die zondag tijdens de atletiekwedstrijd tussen de da- mesploegen van Frankrijk en Ne derland in Rijssel het Nederlands record 800 m verbeterde, heeft maandag tijdens de terugreis uit Frankrijk door het dichtslaan van een treinportier haar linkerpink gebroken. In een ziekenhuis is de pink on middellijk gespalkt doch het her stel zal minstens zes weken ver gen. Vandaag zal een specialis tisch onderzoek moeten uitwijzen of de Bataven-atlete toch nog aan wedstrijden zal kunnen deelne men. Gerda Kraan heeft voor de Russische atletiekkampioenschap- pen, die zondag 2 juli in Moskou worden gehouden, een uitnodi ging ontvangen. J De Zwitser Kurt Gimmi zegevierde maandag in de vijfde en zwaarste etappe 27 Westdorp 24.14.06; van de Ronde van Zwitserland, van Va- 24.14.56. rese naar Saas Fee, waarin opgenomen de Simplonpas, over een afstand van 188 km. Zes renners, namelijk Gallati, Schleuniger, Gimmi, Postl, Van Wijns- berghe en onze landgenoot Westdorp. namen al direct na de start de leiding en trokken er zo hard aan dat er een gaping ontstond tussen de zes vluchte- ^v^r (B.) 23.27 18; 3 Rügg (Zwits) ^ndTWclë" zal deelnemen. Ito- KORFBAL.... i1?az?,cuïftl ?-34-3Vo?n.f ole liaan *af maandag tijdens de vijfde etap- IP L23:3.6,151.21- Egmond 24.07.25; pe van de Ronde van Zwitserland op Van der Steen wegens een blessure, die hij zaterdag de derde etappe bij een valpartij had Italiaanse wielrenner plotseling overleden opgelopen. Onmiddellijk nadat hij in de bezemwagen was gestapt, verklaarde Nencini, dat deze blessure hem niet in staat zal stellen tijdens de Ronde van Frankrijk zijn kansen te verdedigen. Nencini had zaterdag bij de valpartij opnieuw zijn knie beschadigd, waaraan hij reeds ernstig gewond was geraakt lingen en de rest van het peloton. Elf n°JP"aai ie <-nias?° ae in de minuten en vijftien seconden bedroeg de °Rwm«anRag, PUnen vnnrsnrnnp na 88 km in Dnmndossola liaanse wielrenner Bruno Busso over- tourwinnaar van het vorig jaar maan- maar toen waren er nog vier renners op 1f3^n' BHSS0 was «ondagmiddag in het dag in de vijfde rit al spoedig het pele- V™iSir ritSt»?Pnii Pollui Ir, 2iekenhuis opgenomen na tijdens de ton moest laten gaan, teleurgesteld de g'""'1' ®'m™' 22? ronde van Piemont plotseling onwel te strtid staakte en verkondigde van deel- r£ïïS? ïnïï? hJt zljn Bew°rden. De oorzaak van zijn plot- neming aan de Ronde van Frankrijk af Gimmi en Postl overgebleven en het seiinge overlijden is nog niet bekend. te zien. was de Zwitser die in de eindfase van de strijd zich losmaakte van Postl. Wout Wagtmans staakte In dese etap pe de strijd, omdat hij een telegram ont ving met de uitnodiging aan de Ronde van Frankrijk deel te nemen. Wagtmans vervangt de Amsterdammer Joop Cap- tein. Zilverberg eindigde als zevende Leidse scheidsrechters hielden jaarvergadering etappe luidt: 1 Ernzer (Lux.) 5.46.41; 2 Groussaard (Fr.) z.t.; 3 Bolzan (Lux.) z.t.; 4 Champion (Fr.) z.t.; 5 Gaul (Lux.) z.t.; 9 Zilverberg (N.) 5.47.21; 22 ex aequo: Kersten en Knoops (beiden N.) Charly Gaul (Lux.) heeft maandag de 5.52.40. Ronde van Luxemburg gewonnen. De Het eindklassement slet er .15 volgt Luxemburger had weinig moeite de se- uU. Gaul (Lux233641; 2 Ernzer ven minuten voorsprong, die hij zondag (Lux.) 23.43.56; 3 Groussard (Fr.) 23. had veroverd, te verdedigen. 45 19; 4 Bolzan (Lux.) z.t.; 5 Champion (Fr.) z.t.; 7 Zilverberg (N.) 23.45.56; 18 De vierde en laatste etappe van Die- Knoops (N.) 23.57.07; 25 Kersten (N.) Maandagavond hield de COVS, groep Leiden en omstreken van de Leidse kirch naar Esch zur Alzette werd in de 24.( scheidsrechters de jaarvergadering- in spring gewonnen door de Luxemburger de Kleine Burcht, waarbij voorzitter Ernzer. Hij reed de 194 km in 5 uur 46 x" jV' Klugt de geringe opkomst minuten en 41 seconden. Gaul werd betreurde en een klein overzicht gaf vjjfde in dezelfde tijd als de winnaar OVvwt j afgelopen jaar. Huib Zilverberg was de bestgeplaatste Uit de 2ver^aa^ff?a««t1^0-®1 Nederlander. Hij eindigde als negende mocht worden geconstateerd, dat de sa- achterstand van 40 seconden op menwerking tussen diverse instanties P uitstekend was. Terwijl zowel bij de n „i»«i«« v9n 9. i9at«to contactavond voor scheidsrechters aan De u,tslaB van de vierde en laatste het begin van het seizoen als bij het te houden scheidsrechters-internaat „Oud- Poelgeest" in juli a.s. de COVS groep Leiden en omstreken in de organisatie Flp Rnnifp i/9n OnGtpnmiL' is betrokken behoeft het geen nader be- luHlUC VdH UUMCDT1JK toog, dat deze geste van de afd. Leiden op hoge prijs werd gesteld. Veel is er De Oostenrijker Spinka heeft maandag over dit internaat gesproken, maar ook de derde etappe van de Ronde van Oos- veel door de heer Dussée weerlegd, zo- tenrijk gewonnen. Hij legde de 143 km dat de vergadering het bestuur volkomen van Reutte naar Bregenz af in 3 uur 37 steunde. minuten en 15 seconden. De ciubavonden werden iets minder De uitslag was verder: 2 Heeb (Oost.) bezocht, terwijl de training werkelijk z.t.; 3 Inthaler (Oost.) 3.37.22; 4 Blum bedroevend was en dan te weten hoe (Oost.) z.t.; 5 Weiss (Oost.) 3.41.49; 8 ex groot het tekort aan scheidsrechters is. aequo o.a. De Jongh (N.) z.t.; 39 Solaro Na het verslag van de kascommissie (N.) 3.42.55; 43 ex aeque o.a. Van der en de begroting 1961-'62, waarover nog (N.) 3.42.55; 43 ex aequo o.a. Van der vele vragen werden gesteld, volgde na Amsterdam (N.) 3.48.25; 79 ex aequo o.a. de pauze de bestuursverkiezing. Aange- Walravens (N.) 3.57.01. zien geen tegenkandidaten ter tafel j^et algemeen klassement luidt nu: 1 kwamen, werd het bestuur als volgt sa- Heeb (Oost.) 13.22.47; 2 Bracke (B.) mengesteld: J 13.25.52; 3 Mascha (Oost.) 13.27.20; 4 le voorzitter: Th. W v. d. Klugt. 2e Van dcn Bossche (B) 13 27.29; 5 Dahl- voonitter: C. v. d. Lelie; Iesecretaris. bom (Zïwden) i3.33.i8; 10 De Jongh G. van Stnen: 2e secretaris. /L Verhoef(N 133040. ]e Soïfaro i33344; 37 l Neuteboom a!b' be- Walravens 13.47.26: 46 Van der Horst JtuurslfdT R óud"h„o™ g' 24 Van Amsterdam 14.15.07. Na de gebruikelijke rondvraag, sloot Na de derde etappe luidt het algemeen voorzitter Th. W. v. d. Klugt deze ge- ploegenklassement: 1 Belgie 40.2a.01; 2 animeerde jaarvergadering, waarbij ze- Oostenrijk 40.33.36; 3 Duitsland 40.38.43; ker wel eens te veel werd gepraat. 4 Nederland 40.42.45. 9.45. Honkballers terug uit de States „Veel geleerd Maandagmiddag zijn 14 van de 20 leden van het Nederlandse honkbalteam dat in de Ver. Sta ten zeven wedstrijden tegen de „Grand Rapids Sullivan's" heeft gespeeld, op Schiphol, terugge keerd. Ondanks het feit dat alle wedstrijden grote nederlagen voor het Nederlandse team hebben op geleverd waren de honkballers op getogen over hun verblijf in Ame rika, dat hen veel geleerd heeft en vooral' nog eens een bewijs is geweest van de noodzaak om veel meer te trainen, zo zei coach Charles Urbanus. De jongens waren allen gewa pend met een splinternieuwe zwarte honkbalknuppel, die ze in de V.S. ten geschenke hadden ge kregen. Over de wedstrijden zei Urbanus: „ze waren te vergelijken met partijen van een AVB-vlub tegen Real Madrid, zo groot was het verschil. Vooral defensief hebben we voor ons 'doen echter fantastisch goed gespeeld." Korfbal en gymnastiek op jubileumprogramma Sportstichting Leiden De sportwedstrijden en demonstraties ter gelegenheid van de viering van het 25-jarlg bestaan van de Sportstichting lopen langzamerhand ten einde. Van avond vindt nog plaats de korfbalwed strijd tussen de vertegenwoordigende teams van de Chr. Korfbal Bond, afd. Zuid-Holland Noord en de Leidse Korf- balbond op het terrein aan de Zoeter- woudsesingel. Op donderdag 22 juni, 's avonds om 7 uur, worden op het Stadhuisplein gym- nastiekwedstrijden gehouden, waaraan medewerking wordt verleend door de verenigingen Brunhilde, DOS, Groen wit, Jahn, LTC, Rondom de Maredijk, Sportief en Victorie. 150 turners en turnsters zullen het volgende program ma verzorgen: algemene opmars en vrije oefening, hoogbrug. kleuterles, brug ongelijke leggers, knotsoefening (LTC), rekstok, vrije oefening (Groen wit), lange matspringen, knotsoefening (Brunhilde), ringen, knotsoefening (Vic torie). Als nu het weer ook nog medewerking geeft belooft het deze avond een mooie demonstratie te worden, die zeer zeker het aanschouwen waard zal zijn. Het laatste evenement van het pro gramma brengt op zaterdag 24 juni om 2 uur een cricketwedstrijd op het ASC- terreln aan de Kempenaerstraat tussen Leiden en de Flamingo's. VOETBAL Nederlandse amateurs verloren van IJsland Slechts twee minuten heeft het er naar uitgezien, dat het Nederlandse ama teurelftal in de wedstrijd tegen IJsland, maandagavond ten aanschouwe van 8000 toeschouwers in Reykjavik gespeeld, een nederlaag zou kunnen ontlopen. Een kwartier na het begin van de tweede helft bracht rechtsbinnen Hainje (Hee renveen) de stand op 3-3 na goed voor bereidend werk van Libregts, maar twee minuten later nam IJsland opnieuw een voorsprong. Er waren nog geen acht minuten ge speeld toen de gevaarlijke Beek en rechtsbinnen Felixson elkaar vonden in een snelle combinatie, die eindigde met een onhoudbaar schot van laatstgenoem de: 1-0. In de zestiende minuut^ was het opnieuw raak: 2-0. Linksbuiten We ber profiteerde van een fout in de IJs landse verdediging en scoorde beheerst (2-1) Ook na de derde goal van IJs land volgde een snelle reactie van de Oranjeploeg en nog voor het einde van de eerste helft was het verschil opnieuw teruggebracht tot een doelpunt. N« de gelijkmaker van Hainje en de De Nederlandse derby-winnaar 1960, Ybe van Papenhoef, is toegelaten tot de start van de selectie-wedstrijd voor het wereldkampioenschap van 4-jarige dra vers. Dit is een eervol resultaat voor de Nederlandse drafsport aangezien 24 'paarden uit alle Europese landen waren aangemeld, docht slechts tien dravers mochten deelnemen. Deze voorwedstrijd wordt zondag 25 juni a.s. op de Hamburgse baan Farm- sen gehouden. De selectie-proef gaat over 2100 meter en is gedoteerd met een totaal van DM 30.000 aan prijzen. De Nederlandse draver Nico BS zal voorts zaterdag 24 juni a.s. deelnemen aan een internationale draverij op de renbaan Sterrebeek nabij Brussel. De afstand van deze race is 2300 meter. Het prijzenbedrag is 100.000 franc. OL. SPELEN Beslissingen op IOC-congres Tussen de openingsceremonie van de Olympische Spelen in Tokio en de ei genlijke wedstrijden zal een rustdag worden ingelast. Dit werd maandag beslo ten op de eerste dag van het 58e con gres van het IOC in Athene, waar ook de aanvraag om volledige erkenning van het Oostduitse Olympische comité in be handeling werd genomen. Het IOC ging akkoord met de toelating van Cambodja als 98ste aangesloten land. De aanvragen van Gibraltar, Somaliland, Mongolië en Saoedie-Arabië werden echter afgewezen. Verder weigerde het IOC San Salvador weer als lid te er kennen, omdat de samenstelling van het olympisch comité van dat land te poli tiek getint is. Wat betreft de organisatie van de winterspelen werd besloten de b athlon, die voor het eerst voorkwam op het pro gramma van Squaw Valley, ook in 1964 in Innsbrück te houden. Dat zal echter de laatste maal zijn, dat deze gecombi neerde ski- en schietwedstrijd in zijn huidige vorm plaats vindt. Inzake de zomerspelen werd beslist om ook de nummers vier, vijf en zes van elke olympische finale op het ere- platform plaats te laten nemen. Deze atleten zullen na afloop van de spelen een jïiploma toegestuurd krijgen TENNIS Exhibitie Wimbledon- spelers te Scheveningen Evenals vorige jaren zal ook ditmaal, op de zondag na de finales van Wim bledon, in ons land een exhibitie plaats vinden van topspelers uit de tenniswe reld. De exhibitie-wedstrijden zijn vast gesteld op zondag 9 juli a.s. en zullen op de Metsbanen te Scheveningen worden gespeeld. Zij worden gehouden onder auspiciën van de KNLTB, in samen werking met de IC van Nederland. Dé organisatoren hebben reeds toe- Alle correspondentie betreffende deze rubriek gelieve men te senden aan W. J. v. d. Voort, Korenaarstraat 30, Nieuw- Vennep. LADDERWEDSTRIJD Deze week komen wij de aandacht vragen voor een tweetal keurige vraag stukken van vooraanstaande problemis- ten. Onder no. 1094 een vraagstuk van de heer v. Tol. Na een mooie aanvangs- stand, waarin slagwerk verwerkt zit, eindigt dit probleem tenslotte nog in een leerzaam slotspel. WEDSTRIJDPROBLEEM No. 1904 Auteur: J. J. v. Tol, Rotterdam le publikatie Zwart: 7/10, 12, 17, 19, 20, 22, 24, 25, 27. Wit: 16, 26, 28, 29, 33/35, 38, 39, 44. 47, 48. Wit speelt en wint. Vervolgens een heel aardig stukje werk van de heer Geerlings, waarin de meerslag een grote rol speelt en met een verrassend slot, welke in de langste ver dediging op de tric-trac lijnen uitge vochten wordt. Het enige wat men van deze stand zou kunnen opmerken is wel, dat de zwarte schijven 34. 35 en 40 een gevaar opleveren aan de laatste zet van zwart, want indien zwart inplaats van 17-22, nu eens 34-39 had gespeeld, dan had het er voor wit niet zo goed uitge zien. Verder een pittig stukje, vooral het slotspel. WEDSTRIJDPROBLEEM No. 1095 Auteur: G. Geerlings, Leiden le publikatie Wimbledon was en die dit jaar tot een der hoogst geplaatsten behoort, en van de Indiase kampioen Krishnan, die vorig jaar bij de laatste vier kwam. In de overgangsklas B voltrok zich het degradatievonnis over het Leidse Hout. Een lot dat reeds vanaf het begin van de competitie onvermijdelijk was. Tegen Oud Wassenaar 2 werd puntloos verloren waardoor de Leidenaren naar de tweede klas degradeerden. Bonte was weer van de partij doch kon niet veel in de score veranderen. Wél kreeg hij tesamen dub belend met Den Helder in de beslissen de set een matchpunt dat helaas verlo ren ging. Vermeldenswaard is ook het spel van invalster mevr. Zandvoort die zowaar een derde set wist te forceren. LLTC dat tegen Spieghel 3 reeds 4-2 voorstond kon dankzij vooral de dames Verploegh-Chasé en Van Regteren-Al- tena de resterende twee gemengde dub bels in winst omzetten Daarmee was de zege ruimschoots verzekerd. De promo tiewedstrijd tegen NMC 2 zal pas over enige tijd worden verspeeld. Indien ook deze een succes wordt, zal Leiden een ander overgangs B team rijk zijn. Roomburg 2 won haar eerste wedstrijd Zwart: 7. 8, 12. 18, 22, 26, 34, 35 en 40. Wit: 21. 23. 27, 29, 37, 42, 43 en 45. Wit speelt. Oplossingen van alle problemen over de maand juni kunnen worden ingezon den tot uiterlijk 6 juli a.s. aan het boven deze rubriek vermelde adres. MEDEDELING Van de' zijde van de auteur van pro bleem no. 1087 mochten wij de medede ling ontvangen, dat in het bovengenoem de probleem nog een wit stuk op ruit 15 behoorde te staan. In verband hiermede zullen aan alle deelnemers toch hier voor 2 punten worden toegekend. CORRESPONDENTIE L. C. te M„ J. v. d. B. te R., J. A. en J. jr. (vader en zoon) te 'sB. en W. K. te S., allen dank voor de toegezonden vraagstukken. Er zijn weer ware mees terstukjes bij waarvan de oplossers weer eens kunnen genieten hoor. PRIJSWINNAAR In verband met de plaatsruimte ver melden wij alleen de prijswinnaar van de meiserei, en wel de heer A. Stolwijk te Hazerswoude.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 9