Weerbericht WEEKELYKSE CRONYCKE Ernstig tekort aan oefen en wedstrijdruimte DE LEIDSE BIOSCOPEN MEDISCHE DIENSTEN Besprekingen in Brussel van Sierteeltsector 't Hoorntje ZATERDAG 17 JUNI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 't Was deese weeck een weeck van blye caepelaenen, die eynd'lyck quaemen aen een eyghen stee. Och, yeder mensch die haeckt toch naer promotie, al valt een eyghen huyshoudingh dan langh niet altyd mee. Een caepelaen van d'Heerensinghelkerck in Leyden, die vierde sondagh 't feyt dat een quarteeuw gelêen hy aen het altaer stond als jonghgewyde priester. Sondagh nogh caepelaen, gingh hy dees' daeghen heen. als kersversche pastoor. En onse Lodewyck nam afscheyd van syn eerste caepelaen, omdat die, nae vier jaer verblyf in Leyden, als herder moest naer Everdinghen gaen. Boscoop en E.A.Veen kreeghen oock andere herders, door veele oude caepelaenen seer benyd, die wachten moeten tot een pastoor eens dood gaet of als emeritus het byltj'er neer by leyt. In Warmond daelde een paus'lyck eerelintjen voor Van der Zwet (neen, écht niet, geen pastoor; hy swaeyt de refterscepter slechts op Warmonds seminaerie, 't Geen oock belanghryck is, want door de maegh gaet niet alleen de liefde van ons, leecken, dat hebben oock de geestelycke heeren wel bekeecken. Want wie ons geest'lyck voedsel moet bereyden, magh oock syn g'loof in een goed mael belyden). WILLEM VAN HORSTENDAEL JAARVERSLAG 1960 SPORTSTICHTING LEIDEN Het jaarverslag van de „Sportstichting Leiden" over 1960 is dezer dagen verschenen. In 24 pagina's druk wordt uitgebreid en zorgvuldig een ver slag gegeven van de werkzaamheden van deze stichting, van de toestand waarin de sportaccommodatie in Leiden verkeert, van het personeel, dat administratief en voor het onderhoud van de sportterreinen en accommo daties hierbij betrokken is, van de veldensituatie (nog steeds het grote knelpunt in Leiden) en van de medische sportkeuring. Grote aandacht hebben de samenstellers van dit jaarverslag besteed aan het sportpark in de Kikkerpolder, dat in 1960 door de semi-profclub UVS in gebruik werd genomen, nadat in '59 al de r.k. v.v. „Docos" de beschikking over een deel van dit complex had gekregen. Belangrijk jaar Uit dit jaarverslag nemen wij de inleiding in zijn geheel over. Hierin wordt vooral aandacht geschonken aan de moeilijkheden rond sportvel den en accommodaties^in Leiden, die hier nog steeds zeer onvoldoende zijn. „Het jaar 1960 mag voor de sport beoefening in Leiden door enkele bijzondere feiten als een belangrijk jaar worden gezien. De bouw van de accommodatie op het hoofdcom plex in de Kikkerpolder kwam ge reed en dit deel van het complex kon op 22 oktober in gebruik wor- Leiden en Omgeving Leiden. In spoedgevallen nemen waar de artsen Mastenbroek, Plei ter, Roodenburg-Vermaat, Meel en Postel. Tandarts: M. J. v. Rij-Zit- man, tel. 24912. Apotheek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502. Alkemade en Leimuiden De artsen v. d. Werf, Rijp wetering, tel. 01712—202, en Van Hazelen, Oude Wetering, tel. 01713—217. Alphen a. d. Rijn. Dr. J. H. Veenendaal, tel. 2072. Bodegraven. Dr. D. Ragay, tel. 2030, zr. A. de Groot, tel. 2599. Boskoop Dr. Jongcneel, tel. 20'0. Hazerswoude Zie Leiderdorp, voor zuster zie Koudekerk; dr. J. de Goeje, tel. 017903636, Benthuizen. Katwijk Rijn Dr. C. J. Hagen, tel. 3222, apotheek Je Katwijk Zee. Katwijk Zee Dr. T. Lodder, tel. 2424, apotheek Princestraat 3, tel. 2755. Kouderkerk a. d. Rijn zie Lei derdorp; zr. Van Leeuwen, telefoon 01714—505. Langeraar. Dr. J. A. Sandkuyl, tel. 01722—139. Leiderdorp Dr. P. van 't Woud, tel. 01710—30070, voor zuster zie Kou dekerk. Leidschendam Dr. Perquin, tel. 3510. Groene Kruis, tel. 3449, zie kenauto tel. 4200. Lisse. Dr. A. J. Duymaer van Twist, tel. 3453. Nieuwkoop zie Zwammerdam. Nieuwveen zie Langeraar. Noordwijk. Dr. Mulder, tel. 2230, Duinrand-apotheek van 121 en van 56 uur. Wit-Gele Kruis zr. Hooy- mans, tel. 3388. Noordwijkerhout Dokter B. C. C. Wösten, Kerkstr. 28, tel. 285. Oegstgeest Dr. D. Held, tel. 24649; zuster Warmenhoven, telefron 24188 of 21726. Rijnsburg zie Katwijk Rijn. Sassenheim Dr. G. L. v. Raay, tel. 02532—7777, voor z"ster zie War mond. Valkenburg zie Katwijk R Voorhout Dr. A. W. Bots, tel. 025327393, voor zuster zie War mond. Voorschoten. Dr. F. J. M. To- nino, tel. 2493. Warmond zie Voorhout; zuster Muilerman, tel. 01711879 of 206, neemt waar voor de zusters Meyssen en Konijn. Wassenaar De artsen dr. R. S. ten Cate, tel. 3027 en Jac. H. Jaarsma telef. 9676. Wassenaarse apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. Woubrugge zie Langeraar. Zoetermeer Dr. J. H. N. de Bruyn, tel. 3059. Zwammerdam Dr. K. Gill, tel. 01726—2527. den gegeven aan de v.v. UVS. Met de aanleg van 3 voetbalvelden in Leiden Noord werd begonnen en de werkzaamheden bevonden zich aan het einde van het jaar reeds in een vergevorderd stadium. Tevens werd een begin gemaakt met de bouw van de nieuwe meisjes HBS, waarbij on der de gymnastiekzaal een instruc tie-zwembad is geprojecteerd. Voorts werd door de gemeenteraad een kre diet beschikbaar gesteld voor de bouw van een overdekte veemarkt, die tevens voor sportbeoefening kan worden gebruikt. Nog verdere voorzieningen staan op het programma. O.m. is in voor bereiding de aanleg van een recrea tie-centrum in zuid-west, waarin twee voetbalvelden en een halfver- hard oefenveld van 100x150 m., dat tevens in de wintermaanden als sproei-ijsbaan kan worden gebruikt, zijn opgenomen. De rijksgoedkeuring voor de open zweminrichting bij de Voorschoterweg werd nog niet ver leend. Het ernstige tekort aan oefen- en wedstrijdruimte deed zich ook in 1960 sterk voelen. Ook na totstand koming van de hiervoor genoemde sportaccommodatie zal dit tekort niet zijn verdwenen. Binnen de hui dige gemeentegrenzen zullen geen nieuwe sportvelden meer kunnen worden aangelegd. Verheugend is, dat de Sportstich ting ook in het afgelopen jaar door het gemeentebestuur nauw bij de voorbereiding en uitvoering van plannen werd betrokken. In samen werking met de sportverenigingen konden een aantal verbeteringen van de accommodaties worden tot stand gebracht, waarbij de Sport stichting voor de materialen zorgde en de clubs de werkzaamheden uit voerden. Vermeld moge nog worden, dat burgemeester en wethouders gunstig hebben beschikt op het verzoek van de Sportstichting tot het doen ver vaardigen van een beeldhouwwerk, dat betrekking heeft op de sport. Aan de beeldhouwer P. Killaars te Maastricht is opdracht gegeven tot het vervaardigen van een schetsont werp. Over de plaatsing van het beeldhouwwerk is het overleg nog gaande". Grote belangstelling voor komende VEBO-tentoonstelling De medewerking, die het VEBO- bestuur ontmoet, bij de voorberei ding van de grote Landbouwtentoon stelling, die van 22 t.m. 26 augustus a.s. in het Plantsoen te Leiden zal worden gehouden, is groot. Het Mi nisterie van Landbouw gaf de VE- BO nuttige adviezen en de werk kracht van terzakekundige ambte naren. Aalsmeer zorgt voor bloemen en bloemversiering. De bekende heer Kuiper, kunstenaar in z'n vak, heeft daarvan de leiding op zich genomen. Op een vlonder, groot 80 m2, aan gebracht door het Ministerie van De fensie, zullen culturele voorstellin gen worden gebracht en het park wordt schitterend verlicht. De rand stad zal op een unieke wijze kennis kunnen maken met het agrarisch le ven van en rond de stad Leiden. De fokveedag, op vrijdag 25 augus tus, op de veemarkt, zal naast de topdieren uit Zuid-Holland, ook de Blaarkop uit Utrecht tentoonstellen. Met betrekking tot het te ver wachten bezoek zijn deskundigen optimistisch. De gedachten gaan uit naar zeker 30.000 belangstellenden. Casino. In „De groet bluf" is het Eddie Constantine, die met de van hem bekende bravour een ingewik kelde intrige ontwart. Zoals gebrui kelijk gaat Eddie nogal eens „op de vuist" en spelen ook vrouwelijke charmes een grote rol. Een en an der is voor de K.F.C. aanleiding om deze rolprent te reserveren voor personen boven de 18 jaar. Lido „Alleen de zon was getui ge" van de moord die door een jon geman met een „babyface" wordt gepleegd op een rijke vriend. Het is een film in warme, Italiaanse kleu ren geworden, een relaas van het in houdloze leven van uitstekend ge situeerde leeglopers, die uit louter verveling van lieverlee van kwaad tot erger komen. Tot een ernstige misdaad komt in dit geval een uiter lijk zachtgeaarde jongeman, Tom Ripley, die op stap is met een vroe gere vriend uit zijn schooltijd. De (rijke) vader van die vriend vraagt aan Tom of hij zijn zoon, Philippe, wil bewerken, dat hij terugkeert naar huis omdat hij daar nodig is. Tom stelt allerlei pogingen in het werk, maar Philippe vindt het in Italië maar al te best, hij amuseert zich bovendien heel goed met zijn vriendin Marge. Tom geeft dan maar zijn pogingen op en profiteert van zijn vakantie op kosten van Philippe, die in zijn le vensonderhoud voorziet door nu en dan naar een bank te lopen om flin ke cheques te verzilveren. Philippe's vader had Tom een beloning van 5000 dollar in het vooruitzicht ge steld als hij zijn zoon naar huis zou brengen, maar Tom ziet opeens een veel meer belovende mogelijkheid. Met zijn onschuldigste gezicht doodt hij Philippe, neemt al zijn eigendom men in bezit, zijn papieren en che queboek en slaagt erin, Philippe's handtekening getrouw na te boot sen. Hij is Philipp's dubbelganger geworden. Er is nóg een moord no dig om zijn rol niet in gevaar te brengen en het ziet ernaar uit, dat de engelachtige misdadiger zijn le ven verder in de gloria kan slijten; zelfs de diepbedroefde vriendin van Philippe helt naar zijn kant over en het staat bijna vast, dat Philippe Leidse Agenda ZATERDAG 17 JUNI Circus Williams Schuttersveld, Voorstelling, 3 en 8 uur. ZONDAG 18 JUNI Circus Williams Schuttersveld, Voorstelling, 3 en 8 uur. RADIO TELEVISIE zelfmoord heeft gepleegd. Maar dan grijpt het toeval in. De Franse sfeer van deze verdien stelijke rolprent is doordrenkt met Italiaanse luchtigheid. Over de zin van het verhaal moet men zich maar niet al te druk maken: aan normaal levende mensen schijnt de filmkunst nog niet veel houvast te hebben. De film heeft een knappe intrige, die boeiend uit de doeken wordt ge daan; de spelers zijn in hun uitbeel dingen geheel geslaagd. De kleur rijke thriller met kwaliteit kan ge zien worden door volwassenen. Luxor. Programma door de K.F.C. afgekeurd. Rex. De „Fabriek van officie ren" is een Duitse fabriek, een krijgs school, waar officieren worden klaar gestoomd om in de oorlog te wor den geworpen. Een naargeestig be drijf, vooral als dat wordt geleid door een man, die weliswaar het rid derkruis draagt, maar allesbehalve een ridderlijk heerschap blijkt te zijn. Deze krijgsschool maakt echter niet alleen officieren, maar maakt ze ook af. Althans één van hen wordt ver moord, al lijkt het een ongeluk. De vraag is nu maar, wie deed het? Aan de oplossing daarvan kan men een dik uurtje meewerken. Toegang 14 jaar. TrianonRegisseur John Sturges heeft al eerder van zich doen spre ken met het vervaardigen van goede Westerns, zoals „The gunfight at The O.K. Corral" en „Last train from Gun Hill". Met de film „The Magnifi cent Seven (zeven mannen^ zonder vrees) doet hij die reputatie eer aan. Deze film speelt zich af in het grens gebied van Mexico met de U.S.A., waar een Mexicaans dorpje wordt geterroriseerd door een bende. De in woners roepen de hulp in van een stel avonturiers, wiens „werk" er uit bestaat te vechten voor geld. Dat hebben deze armelijke Mexicanen niet veel te bieden, doch om de een of andere onnaspeurlijke reden krij gen zij toch het stel naar hun dorp. Tijdens hun verblijf in het dorp komt bij ieder van hen op geheel verschillende^ manier het verlangen naar boven wat anders te zijn dan een pistoolvechter. Dit punt heeft Sturges aangegrepen om zijn grootste troef uit te beelden: karakterteke ning. Om die karakters te spelen had •hij evenwel de beschikking over een stel filmsterren, die hun naam reeds met grote letters in de geschiedenis van Hollywood en andere film „para dijzen" hebben geschreven: o.a. Yul Brynner, Horst Buchholz en Elli Wal lach als de Mexicaanse bendeleider. „The Magnificent Seven" is een goede film, die stukken uitsteekt bo ven de vele andere produkten ;n dit soort. Wanneer we deze film nog tot de Westerns mogen rekenen. Er wordt weliswaar behoorlijk in ge knokt en er wordt ook veel gescho ten, doch dit is hier slechts een on derdeel van een film, die bedoelt meer te zijn dan een aaneenrijging van wat lawaaierige „vuurwerk" en dat beslist ook niet is. Een heel be hoorlijk amusement, dat boven de 14 jaar gezien kan worden. Studio. „De wilde stroom" is de Tennessee, een rivier in de ge lijknamige zuidelijke staat van de Verenigde Staten, welke telkenjare grote overstromingen veroorzaakte en vele mensen deed verongelukken. Totdat in 1933 de Amerikanse rege ring besloot de rivier door middel van een stelsel van dammen aan banden te leggen. Daartoe moest zij evenwel de beschikking krijgen over Het is bekend dat de besprekin gen in het raam van de Europese Eco nomische Gemeenschap (E.E.G.) nim mer al te vlot verlopen en het minst vlot in de land- en tuinbouwsector. Worden deze besprekingen over het algemeen gevoerd in de boezem van de Europese commissie, in de sier teeltsector van het grote land- en tuinbouwcomplex scharen zich de voormannen uit alle deelnemende landen eerst rond de tafel om te trachten gezamenlijk discutabele voorstellen te bespreken, ter voor legging aan deze commissie. Dit heeft een niet te onderschatten voordeel, omdat dan de internationale vakgeno ten het over die voorstellen alvast eens zijn. Kort geleden zijn in Brussel met betrekking tot de bloembollen we derom besprekingen gevoerd en wel met name over de teeltregeling. Voor de eerste maal schijnt men tot een mate van overeenstemming daar omtrent te zijn gekomen, doch moei lijker bleek de wijze van uitvoering. Zoals men weet is de bollenteelt tn Nederland aan areaalbeperking on derhevig, terwijl de cultuur in an dere landen vrij is. Overeenstemming in deze zaak is een dringende be hoefte. Hoewel men algemeen van gevoelen is, dat de teelt in het bui tenland slechts lonend is bij een in Nederland gehandhaafde teeltbe perking en bij het loslaten daarvan het voor de buitenlandse culturen moeilijker zal worden zich te hand haven, omdat dan de Nederlandse concuirentiepositie sterker wordt, is het daarnaast de vraag of een Neder- VERDACHT VAN AANRANDING In Almelo is gearresteerd de zes tien-jarige H. E. uit Oldenzaal, die verdacht wordt zich te hebben schul dig gemaakt aan de aanranding van een ziek meisje in zijn woonplaats. Enkele weken geleden zou de nu aangehoudene bij een poging tot in braak in een winkel aan de Ben- tinckstraat in Oldenzaal een zeven tienjarig meisje, dat ziek te bed lag, hebben overvallen. De jongeman werd aangehouden bij een poging tot diefstal -n Almelo. Niet allen tegelijk 's Avonds goedkoop telefoneren Van 1 juli af zullen alle automatisch aangesloten tele- foonabonné's in ons land kun nen gaan profiteren van het nieuwe, goedkope AZZ-tarief. In de late avond, 's nachts en in het weekeinde zal men dan voor hetzelfde geld anderhalf keer zo lang kunnen telefone ren als op de drukkere uren, hetgeen een tariefsverminde ring met eenderde betekent. Van maandag tot en met vrij dag geldt het goedkope tarief van negen uur 's avonds tot zeven uur 's morgens, in het weekeinde van zaterdagmiddag twee uur tot maandagmorgen zeven uur. De PTT hoopt nu, dat niet iedereen meteen om negen uur 's avonds of om twee uur 's zaterdagsmiddags in de telefoon zal klimmen, omdat iedereen dan iedereen in ge sprek zou treffen en de tele foondienst in verlegenheid zou brengen. een paar eilanden in de rivier, welke onder water zouden komen te staan. Op één van die elanden woonde een oude vrouw met haar zoons en een troepje negerarbeiders. Zij weigerde haar eiland te verkopen. Was Ella Garth zo heette deze 80-jarige vrouw alleen maar een seniele, koppige oude vrouw, die de plannen van de Amerikaanse regering sabo teerde? Of viel er met haar te pra ten, als de vertegenwoordiger van de regering, Chuck Glover, haar een nieuw huis met veranda en een goede koopsom aanbood? Na dagenlange vergeefse pogingen begreep Chuck Glover iets van de gehechtheid van deze vrouw aan de grond, die haar hele leven bevatte. De gedwongen uitzetting betekende haar dood. Elia Kazan heeft van deze zo menselijke tragedie een mooi verfilming ge maakt, welke scherp afsteekt tegen de vaak lawaaierige en holle produc ten, welke aan de Amerikaanse smaak schijnen te beantwoorden, 't Is een sympathiek verhaal, dat pakt en ontroert. Toegang boven 14 jaar. landse „vrije" teelt zichzelf geen overlast zal bezorgen. Het is een wijs man, die deze zaak zal weten op te lossen tot ieders heil. Moeilijker is de kwestie var. de minimum-exportprijzen, de zoge naamde m.e.p. Eenvoudig beschouwd, zou bij een Europese tolunie een mi nimumprijzenstelsel voor Nederand- se bollen overbodig zijn, als men ten minste uitgaat van de stelling dat de E.E.G. dan „binnenland" wordt. Maar zo eenvoudig ligt de zaak nu weer niet en er zal nog heel wat water door de Rijn moeten stromen, vooraleer deze kwestie tot ieders be vrediging zal 2ijn opgelost. Intussen is het al een heel ding dat men die oplossing zoekt in ge zamenlijk overleg van alle belang hebbende „vakgenoten". WAT DOET U, als u van hoger hand wordt opgedragen, rabarber te halen? Je erbij neerleggen en ge woon rabarber halen, nietwaar? Dat doet ieder weldenkende man en ook wij, ofschoon minder weldenkend, brachten van de week een uurtje zoet bij de groenteman. Nu is onze groenteman een echte heer, met recht een groenteheer, die niet al leen een frisse, vooruitstrevende mo delzaak drijft doch bovendien zijn mannelijke cliënten in moeilijke kwesties omtrent keuze en, gewicht een heel eind met adviezen' tegemoet komt. Het hoogste huishoudelijke gezag had ons dus gezonden naar de plaats, waar wij steeds weer met plezier vertoeven temidden van het vette der aarde, de pi kante geuren, het frisse groen, de sappige vruchten, de huisvrouwen met haar onuit puttelijke verlang lijstjes en de uit nodigende vijgen. „Een kilo rabarber", luidde onze opdracht, heel eenvoudig en weinig moeilijkheden belovend. „Oude of nieuwe?", vroeg de groenteheer vriendelijk. „Nou", zeiden wij weer, „dat maakt niet zoveel uit". „Zal ik ze dan maar schrappen?", ging de le verancier verder. „Klinkt niet gek; dan heeft de vrouw er waarschijn lijk niet veel werk meer aan, he?", vonden wij opgelucht. „Nee hoor, al leen maar even wassen en dan op zetten", besloot de deskundige man het vraag- en antwoordspelletje voorkomend terwijl hjj een bloem kool uit zijn hand liet glippen, om dat een mens nu eenmaal niet met twee dingen tegelijk kan bezig zijn. Het huishoudelijke gezag stond thuis op de rabarber te wachten. Het was een rond pakje papier en op straat hadden wij een wijle aan dacht besteed aan dit voorwerp en gedacht, dat er wel flink geschrapt moest zijn aan die lange stelen, in welke vorm rabarber zich doorgaans toont. Het pakje lag op het aan recht in het gezag en wij koutten reeds gezellig over verfrissend voed sel in warme dagen toen de inhoud van het pakje zichtbaar werd: een armzalig hoopje blote, kale, natte aardappelen. De technische uiteenzettingen van haar die de keuken in haar zak heeft zullen wij u besparen. In de groen tezaak is de affaire een kwartier la ter afgewikkeld onder irriterend ge- gichel van omstaande vrouwelijke groente-experts. „En tóch heb ik om rabarber gevraagd", hielden wij voet bij stuk. „Dan had u zeker net een hete patat in uw mond", meesmuilde de groenteman, die zijn heerschap aan ons kennelijk niet besteedvond. Als wij de volgende keer aardappels be stellen laten wij hem de rabarberste- len net zolang schrappen tot hij moes overhoudt en geen pap meer kan zeggen.... EEK. In Amerika gaan we de bollenreizigers „opvoeden" In verband met het rapport „Samen werking tot exportbevordering", dat enkele weken geleden een punt van diepgaande bespreking door de bloembollenexporteurs heeft uitge maakt en waarvan wij uitvoerig verslag uitbrachten, vernemen wij dat de Amerikaanse groep van de Bond van BloembollenhandelaTen een Amerikaanse professor heeft aangetrokken, die als „marketing" expert" een onderzoek zal instellen naar de mogelijkheden van de bol- lenhandel door middel van de mo derne handelsmedia als super-mar kets, garden centres, e.d. Aan de hand van dit marktonder zoek, zo stelt men zich voor, zullen in het najaar voor het verkoopsei zoen enkele korte cursussen voor dan in Amerika aanwezige bollen reizigers worden gegeven, teneinde deze in de nieuwe verkoopmetho den te instrueren en hen theoretisch vertrouwd te maken met een voor hen veelal nog onbekende groep van kopers. Voorts denkt men ook in de rich ting van cursussen in Nederland zelf, evtl. in samenwerking met or ganisaties als „Theorie en Praktijk", doch deze zaak is nog niet rond. Wel neemt men zich voor met de Ame rikaanse deskundige een Nederlan der méé op pad te sturen, die dan in eigen land instructief kan optreden. (Meegedeeld door het K.N.M.I. Geldig van zaterdagavond tot zondagavond. Opgemaakt te 11.15 uur). MEER BEWOLKING Over het algemeen bewolkt en nevelig weer met later kans op wat lichte regen, voorname lijk in het westen en noorden van het land. Dezelfde tempera turen als vandaag of iets lagere. Matige tot vrij krachtige zuid westelijke wind. Het weer in Europa De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: temp. gist. max. min. HELSINKI licht bew. 21 10 STOCKHOLM geheel bew. 12 11 OSLO zwaar bewolkt 24 15 KOPENHAGEN onbewolkt 21 12 ABERDEEN zwaar bew. 18 13 LONDEN zwaar bewolkt 23 13 AMSTERDAM geheel bew. 21 14 BRUSSEL geheel bew. 23 14 LUXEMBURG zwaar bew. 20 10 PARIJS half bewolkt 24 13 BORDEAUX mist 3 9 GRENOBLE licht bew. 25 11 NICE zwaar bewolkt 22 17 BERLIJN onbewolkt 20 11 FANKFORT half bew. 23 9 MUNCHEN onbewolkt 22 10 ZURICH onbewolkt 23 9 GENEVE onbewolkt 25 7 LOCARNO zwar bew. 26 14 WENEN zw. bew. 23 10 INNSBRUCK half bew. 26 12 BELGRADO onbewolkt 25 12 ATHENE zwaar bew. 29 21 ROME licht bewolkt 17 AJACCIO zwaar bew. 24 14 MADRID onbewolkt 32 16 MALLORCA licht bew. 30 17 LISSABON onbewolkt 28 17 PAUZE Morgen: 4e zondag na Pinksteren .Dominus illuminatio mea De Heer is mijn Licht"; Ephrem, Syriër, kerkleraar, t 373. DIENT HET ALTAAR OMGEKEERD? Moet het altaar omgekeerd wor den, zodat de priester met het gezicht naar de gemeenschap staat? Het heeft zijn voordeel, omdat de gemeenschap der gelovigen beter de heilige hande ling kan volgen. Dezer dagen lazen wij echter een protestantse uitleg van de H. Mis. Uiteraard was deze protestant het niet eens met het offer van het H. Avondmaal, maar redeneerde hij als de Mis het of fer is van de Zoon aan de Vader, behoort de priester, die de Kerk, dus Christus, vertegenwoordigt, zich naar God toe te keren er niet naar de gemeenschap. Ook voor deze opvat ting is veel te zeggen. PUZZEL Oplossing. Nr. 525. Horizontaal 1. manhaftig, 8. Ali, 9. eer, 10. N.S., 11. sik, 13. R.O., 14. staak, 16. ever, 17. Bali, 18. koper, 20. er, 22. pal, 23. eg, 24. nog, 26. ode, 27. termieten. Verticaal. 1. mankement, 2. als, 3. Ni, 4. aria, 5. te, 6. lier, 7. Groningen, 11. strop, 12. kabel, 14. sek, 15 kar, 19. pali, 21. roe, 23. Ede, 25. gr., 26. Ot. PUNT „Het zou mij beter uitkomen, als je hiérin zou slaan, Pietje."

Leidse Courant | 1961 | | pagina 3