Weerbericht Vervoerders in bollenstreek gaan samenwerken De lotgevallen van Robinson Crusoë WOENSDAG 14 JUNI 1961 DE LEIDSE COURANT „DOE HET ZELF IN DE POLITIEK OP DE BUITENGEWONE deputu- tenvergadering van de anti-revolu tionaire partij, die in het jongste weekend te Utrecht werd gehouden, heeft de minister van Financiën, prof. J. Zijlstra in een belangwek kende rede enkele actuele punten aangeroerd, die naar ons oordeel ten zeerste de moeite van een korte na beschouwing waard zijn. De minister zei in de eerste plaats over de hoofden van zijn geestver wanten heen tot het gehele volk, dat men er onjuist aan doet af te geven op de huidige welvaart in ons land(l omdat zij met een aantal onaange name nevenverschijnselen gepaard gaat. Dat komt tot uiting in een pro ces van vergaande vermaterialise- ring bij velen, die een verkilling in het maatschappelijk leven teweeg brengt, waar de charitas niet of uitermate moeilijk gedijen kan. De bewindsman had met het aanwijzen van deze kwade gevolgen volkomen gelijk; eveneens met te stellen, dat men daarvoor toch bezwaarlijk de welvaart als schuldige (wèl als oor zaak uiteraard) mag veroordelen. Wij hebben op deze plaats al ver scheidene malen op de paradoxen gewezen, die met onze huidige wel stand samengaan. Een goed deel er van zal men als onvermijdelijk over zich dienen te laten komen, zoals bijvoorbeeld de ontoereikende ar beidskrachten voor niet begeerde functies en in bepaalde delen van het bedrijfsleven, waar we ons zul len moeten schikken in de dar door ontstane situatie, MAAR TEGEN de boven-materiële schade, die ook weer paradoxaal, maar zeer reëel helaas de wel stand ons in nationaal opzicht zou kunnen toebrengen, kunnen en moe ten we ons zeker teweerstellen. Het verschijnsel doet zich onder meer ook voor, dat velen in de tegen woordige omstandigheden slechts de staat (c.q. de overheid), die immers ook overvloedige revenuen van de welvaart plukt, aansprakelijk stel len voor het lenigen van allerlei no den. Als gezegd: de charitas lijdt daardoor een dodelijk gevaar, maar zelfs zakelijk gezien kan geen overheid uitgeven, wat ze niet eerst ontvangen, dat is: genomen heeft. Met andere woorden: ook in de wel vaartsperiode maakt het wel degelijk verschil uit langs welke wegen de bestaande noden financieel worden gelenigd. Het zou funest zijn, wan neer de mening algemeen ging post vatten, dat in een tijdperk, waarin 't velen goed gaat, dus ook de staat, van zijn kant alle initiatieven,, voor hulpverlening en de daarmee cor responderende arbeid zouden moe ten komen. MET DEZE DOOR ons aan de op merking van prof. Zijlstra toege voegde mijmering hangt ook diens uitspraak nauw samen, dat een be lastingverlaging politiek beschouwd niet meer zo lucratief is en dat het veel gunstiger lijkt uit te pakken, wanneer men zogenaamd vecht voor het doen van bepaalde overheidsuit gaven. Dit moet men wel als een zeer bit tere klacht van de bewindsman be schouwen, die immers sedert vele maanden al het mogelijke in het werk heeft gesteld om de onlangs uitgestelde fiscale verlichting moge lijk te maken (men moet aannemen uit werkelijk innerlijke overtuiging dat de druk in beginsel te zwaar is), maar die dat blijkens zijn nota aan de Kamer voorshands toch niet met zijn fiscaal-economisch geweten in overeenstemming kon brenger). Hij heeft daarop van bepaalde zijde te horen gekregen, dat er zoveel serieu zer dingen te doen zouden zijn dan het verlagen van belastingen, gezien de veie overheidstaken enz De critici, die de minister op het oog had, willen blijkbaar de veel groter waarde van het „zelf doen" in plaats van het aldoor aan leunen tegen de staat niet zien, maar ze vergeten ook de louter zakelijke kant van deze zaak, waarop wij zoëven al doelden. Tenslotte was er ook samenhang met een derde door prof. Zijlstra ter sprake gebrachte aangelegen heid: de zo vaak lichtvaardige kri tiek op het kabinet-de Quay, veelal zelfs niet anders dan bij wijze van algemeen en goed gebruik. Nu heeft de bewindsman naar onze smaak niet het beste voorbeeld van stal ge haald door van de hand te wijzen, dat men het kabinet-de Quay veel psychologische blunders kan verwij ten. Wij achten dat verwijt nu im mers wèl tamelijk gegrond. Maar we zouden daaraan onmiddellijk willen toevoegen, dat op het terrein, dat prof. Zijlstra en zijn ambtgenot n in het economisch vlak bestrijken, aan zienlijk, beter dan in menig ander kabinet, wordt tewerk gegaan. De minister kon die uitspraak uiteraard niet „zelf doen". Laat ons dat dan voor hem mogen zeggen Federatie van transportondernemingen opgericht De tijd dat een onderneming op eigen houtje de strijd tegen de moor dende concurrentie kon volhouden, lijkt achter de rug. Wat niemand had gedroomd gaat thans werkelijk heid worden: ook in de bollenwereld gaat men samenwerken. Het zijn niet alleen de hollenexporteurs, maar ook de bollenvervoerders, die de handen inéén gaan slaan. In De Deljl te Wassenaar is opgericht de FTO, de Federatie van Transporton dernemingen in de hollenstreek. In de federatie zijn opg omen de Ver eniging Steenvervoer te Lisse en de Vereniging van Bloembollentrans porteurs te Hillegom. In totaal zijn 125 ondernemingen toegetreden. Hun wagenpark heeft een gezamenlijk laadvermogen van 6000 ton. „Waarom is men tot het vormen van deze federatie overgegaan?" zo vroegen we aan de administrateur van de FTO, de heer S. de Best te Lisse. „We willen", zo zei hij, „ons wapenen tegen ongezonde concur rentie. We willen eikaars relaties en eikaars tarieven eerbiedigen en als er moeilijkheden zijn, ze door sa menwerking uit de wereld helpen. Nu de ondernemers van steen en bollen in één organisatie zijn ver enigd, kunnen we ook sterker staan als onderhandelingen gevoerd moe ten worden met overheidsinstanties en met afgevaardigden van organisa ties ovpr de tariefstelling". Voor het overige beschouwt de heer De Best dit als een eerste stap. Ook andere verenigingen en onder nemingen kunnen toetreden tot de FTO. Hij noemde in dit verband de bodediensten, de bietenrijders, het mestvervoer, het zgn. kiepvervoer (zandrijders) enz. Het stichten van deze federatie houdt indirect verband met de alge mene problematiek in het vervoers wezen en de invoering van de vijf daagse werkweek ook in de sector der vrachtrijders. Het heeft lang geduurd voor het tot het stichten van een federatie kwam. In januari zijn de eerste be sprekingen reeds begonnen en vele moeilijkheden heeft men moeten overwinnen voor men de oprich tingsvergadering kon uitschrijven. „Maar", zo zei de heer De Best, „de ondernemers hebben elkaar tenslotte toch gevonden". Tot voorzitter is benoemd de heer Hard gelach In de kantoren van de Eltax aan de Haarlemmerweg in Leiden hebben onbekenden vannacht een poging gedaan de brandkast te kraken. Het is bij een poging gebleven, want de vierduizend gulden, die zich in de brandkast bevonden, zijn aan hun (dieven)neus voorbij gegaan. Wanneer de heren vernemen, dat vanmorgen een der em- ployées van dit bedrijf bij het openen van de brandkast, die door de inbrekers met 'n snij brander was bewerkt, de deur op zijn been kreeg de man liep hierbij slechts een lichte verwonding op dan zullen zij hier zeker niet om lachen. Hadden zij nl. zelf vannacht een paar flinke rukken aan de deur gegeven, dan was die er hoogstwaarschijnlijk uitgeval len. In dat geval waren ze vierduizend gulden rijker ge worden. Via een schutting aan de achterzijde en door 'n schuif deur zijn zij het bedrijf bin nengedrongen. De brandkast gingen zij dus te lijf met een snijbrander. Tot zover ging al les goed, toen is (vrijwel ze ker) hun apparatuur in brand gevlogen en vonden zij 't be ter te verdwijnen. Hadden zij echter een flinke ruk aan de brandkastdeur gegeven. W. de Jong uit Wassenaar (bollen- vervoer), tot secretaris de heer A. Beijersbergen te Wassenaar (steen- vervoer) en tot administrateur de heer S. de Best uit Lisse. Verder hebben de navolgende bollenver voerders zitting in het bestuur: W. v. d. Linden, Lisse, D. van Doorn, Hillegom en de heer J. Wesseling, Sassenheim. Namens de steenvervoerders heb ben zitting in het bestuur H. Roubos, Waddinxveen, E. Scholte, Hillegom en B. Kaufman, Nieuw Vennep. NOG EEN SLACHTOFFER VAN HET ONGELUK MET DE „SIRIUS" Vanochtend is in een ziekenhuis te Caïro de heer Eng Lay Gan, uit Kuala Lumpur, overleden. Hij was een der zeventien personen, die bij het ongeluk met de „Sirius" der KLM gewond werd. Het aantal do den bedraag thans twintig. MILITAIR OMGEKOMEN BIJ SLIPPARTIJ In de afgelopen nacht om ongeveer tien minuten over twaalf is bij het viaduct in rijksweg 16, onder de ge meente Zevenbergsche Hoek een mi litaire jeep geslipt en over de kop geslagen. De bestuurder, de 44-jari- ge opperwachtmeester J. Duizer, die woonde in Sleeuwijk (N.-Br.) werd uit het voertuig geslingerd en kwam om het leven. De opperwachtmeester was gehuwd en had vier kinderen. Hij behoorde tot de stafverzorgings- batterij van de 937ste afdeling lichte LUA in Eindhoven. KORTE GOLF De 26-jarige ongehuwde heer G. Peetjens uit Venlo is gisteravond bij een verkeersongeval om het le ven gekomen. De heer Peetjens, die een scooter bereed, kwam op het kruispunt Karbinderstraat-Linnewe- verstraat te Venlo in botsing met 'n vruchtwagen met oplegger. Hij was op slag dood. Gistermiddag is het driejarig zoontje van de familie Hendriks uit Den Bosch in een van de stadssin gels gevallen en verdronken. De G. G. D. en de brandweer hebben vergeefs getracht de levensgeesten op te wekken, doch kort na aankomst in het ziekenhuis „Johannes de Deo" is het kind overleden. Tussen Hongkong en Rabaoel in Australisch Nieuw-Guinea, worden drie kleine vaartuigen met een geza menlijke bemanning van 25 vermist. Sinds 31 mei is niets meer van de scheepjes gehoord. William Covington, een beamb te van het Amerikaanse bureau voor de nationale veiligheid, die sinds het begin van de vorige week werd ver mist, is opgespoord. Hij werd aange troffen op een racebaan nabij Wil mington in Delaware. Een ambte naar van het ministerie van defen sie zei, dat Covington, voorzover be kend, niets verkeerds had gedaan. De belangrijkste vergadering van Indiaanse opperhoofden sedert de oorlogen tussen de roodhuiden en bleekgezichten is dinsdag in de uni versiteit van Chicago gehouden. Af gevaardigden van bijna alle ver maarde stammen, zoals de Sioux, de Navajo's en de Zwartvoetindianen, hebben er de vredespijp gerookt. De Indianen beklagen zich erover, dat de Amerikaanse regering tracht hun ontwikReling tegen te gaan en hen aanmoedigt in reservaten te wo nen, die geen deel hebben aan de vooruitgang. VOORSCHOTEN DIPLOMA-UITREIKING E.HH.O. De E.H.B.O. kwam ir de grote zaal van het Gezondheidscentrum bijeen voor de diploma-uitreiking voor de onlangs geslaagden. De avond werd geopend door de voorzitter van de E.H.B.O., de heer Duijzers. Hij zette het doel van de avond uiteen en wel uitreiking van de diploma's aan die genen, die onder leiding van dr Van den Horn, kortelings voor 't EHBO- examen geslaagd waren. De gelede ren van de E.H.B.O.-ers dienen ver sterkt te worden en de jongeren zullen de taak van de ouderen moe ten overnemen. Burgemeester L. de Kool reikte de diploma's uit. Vooraf sprak hij de E.H.B.O.-ers toe. Spr. had het over de vervlakking van het leven door een tekort aan burgerzin. Het jach tende leven van heden stelt vele eisen. Daarom kunnen er niet ge noeg mensen zijn, die zich vrijwillig en geheel belangeloos in dienst stel len van de naastenliefde. Veel men sen worden in dit leven hulpeloos gemaakt en dan moeten er anderen klaar staan om hulp te kunnen bie den. Dit is een blijvend begrip, dat de maatschappij oplegt. Thans staat er weer een nieuwe lichting gereed om hulp te verlenen, waar 't nodig is. Overal schuilt gevaar. Op straat met het verkeer, in huis met de elec- triciteit natuurrampen enz. Laat het erop aankomen, aldus de burge meester, dat men kan zeggen „daar is een E.H.B.O.-er, daar gaan we om hulp". Het aantal geslaagden is deze keer wat onder het gemiddelde gebleven nl. zeven. Burgemeester L. de Kool reikte daarop de diploma's uit en sprak tot ieder een woord van ge lukwens. Het diploma werd uitge reikt aan de dames A. v. d. Leeden Woerkom, J. H. v. d. Toonden Hertog, mej. G. de Kool, T. de Kool en de heren W. Duyts, A. M. J. Boo- gert en Paul Achthoven. Dokter Van den Horn kreeg een geschenk aan geboden en werd door de heer W. Duyts bedankt namens de cursisten. Ook de instructrice, mevr Van Ooyen-Brouwer, kreeg een geschenk als herinnering aangeboden. Na de pauze sprak opperwacht meester Robbertsen. Hij gaf meer een instructie. Wanneer en waarom de politie gewaarschuwd moet wor den bij 'n ongeval. De normale gang van zaken is immers zo. Eerst de politie waarschuwen en de politie zorgt dan voor een dokter en een ziekenauto. Als er een E.H.B.O.-er in de buurt is, is het vaak nodig, dat hij ingrijpt. Er ontspon zich een le vendig gesprek. Na het vraaggesprek met de heer Robbertsen, vertoonde de heer Duyts vele mooie dia's zo wel uit het buitenland als uit het eigen land. Men ging zittend op reis door geheel Europa. Geslaagd Aan de Nederlandsche Economische Hogeschool in Rotter dam is geslaagd voor het propaedeu- tisch examen in de economische we tenschappen de heer A. Houweling. Geboren: Karin, d.v. Hgns v. d. Vis ser, kelner, en Johanna Bolle, z.b. An- thoni v. Leeuwenhoekkade 14; Carlo Wilhelmus Johannes, z.v. Wilhelmus Jo hannes v. d. Laan, arbeidsanalyst, en Cornelia Johanna Diemer, z.b., a.b. ws. achter Valkenburgseweg 102a; Albertus Petrus Casper Nicolaas, z.v. Johannes Petrus Peeters, boekhouder, en Petro- nella Maria Wohrmann, z.b., Peppellaan 6b; Jolanda, d.v. Jozua Michaël v. Rooij- en, sergeant* radio-radarmonteur, en Marretje Mourik, z.b., Prof. Einsteinlaan 42; Robbert Adriaan, z.v. Willem Hen drik Nieuwenhuijs, geoloog, en Grieta Paulen, z.b., Palestrinalaan 8; Adriaan, z.v. Hermanus Benjamin Zuijderduin, schilder, en Florentina Cornelia Schui temaker, z.b. Bijdorpstr. 52. Ondertrouwd: Jacobus Hendrik Koo reman, 34 j„ architect, Voorburg, Para- dijsstr. 45, en Cornelia Stikvoort, 25 j., z.b., W. de Zwijgerlaan 4. datum huw. 20 juni 1961; Cornelis Verkalk, maga zijnmeester, Erasmusstr. 5, en Cornelia Theodora Maria Vogelaar, 20 j., z.b., Parkstr. 6, datum huw. 27 juni 1961. Getrouwd: Pieter Cornelis Hof, 24 j., korp. schrijver KM, Kon. Marinelaan 2, en Siberdina Hermanna Wissink, 26 j., tandarts-assistente, Vredeenhoeffstr. 24, adres na huw. Vredenhoeffstr. 24. Overleden: Johanna Hendrika Euwens, 86 j„ religieuse, gew. hebb. Veurseweg 3; Albertus Theodorus Wohrmann, 70 j., z.b,, e.v. Lucia Albina Petronella Johan na Oosterhof, gew. hebb. Veurseweg 38; Cornelis v. Ipenburg, 74 j., z.b., e.v. Cor nelia Westerwaal, gew. hebb, Kam. On- nesplantsoen 1. LEIDSCHENDAM Veertig jaar bij de PTT. De heer A._ J. Tas, wonende Looierslaan 8 zal op woensdag 14 dezer gedurende 40 jaar werkzaam zijn bij de PTT. Zijn tegenwoordige functie is thans chef- monteur voor de buitendienst. Tafeltennis. Van de tafeltennis vereniging VVV hebben 25 leden deelgenomen aan de wedstrijden om het clubkampioenschap. Bij de dames werd Hilde de Man eerste, Nelly van Veen tweede en Coby van Schie derde. Bij de jongens was de uitslag: 1, G. v. d. Meer, 2. J. Tetteroo. Bij de senioren was 1, J. van Leeuwen en 2. G. van Leeuwen. Begin juli weer Nederlands-Duits gesprek Een woordvoerder van het minis terie van buitenlandse zaken heeft vandaag in antwoord op een vraag meegedeeld, dat het Nederlands-Duits gesprek over de AKU en de conces sies in de Eemsmonding begin juli zal worden gehouden, Deze kwesties houden, zoals bekend, verband met het vorig jaar getekende Nederlands- Duitse verdrag. Het is nog niet bekend welke Ne derlanders de staatssecretaris van buitenlandse zaken, dr. H. R. van Houten, bij dit gesprek zullen bij staan. Van Duitse zijde zal, naar wordt aangenomen, dr. R. Lahr de voornaamste vertegenwoordiger zijn. De plaats van het gesprek is nog niet vastgesteld. 58. Rob'nson gevoelde zich een koning te rijk. Hij bezat nu lama's, een papegaai en een dienaar, die hem het leven verschuldigd was. Voor hem begonnen nu gelukkige dagen. Hij spoedde zich naar de grot om zijn verblijf aan de wilde te tonen en hem te doen begrijpen wat zijn leven was. Hij raapte enige blokken hout samen, alsof hij vuur wilde maken en wilde zijn zwarte vriend met de ogen te kennen geven wat hij van hem ver langde, Zonder een woord greep deze Robinson's bijl en spoedde zich naar buiten. Robinson keek hem ver baasd na. - Was het misschien een ontsnappingspoging? Enige seconden later kwam de neger echter al terug en zwaaide triomfantelijk een brandende tak boven het 'hoofd. Hij kende de kunst, zoals alle wilden, om vuur te maken en Robinson was zielsgelukkig hem te kunnen ontvangen. Hij noemde zijn beschermeling Vrijdag. WASSENAAR DODELIJK ONGELUK Op de Rijksstraatweg ter hoogte van het viaduct is dinsdagmiddag kort voor 2 uur de 62-jarige mevrouw J. M. Klazinga-Peels uit Den Haag bij het onvoorzichtig oversteken van de rijweg aangereden door een be stelauto en dodelijk verongelukt. Mevr. K. stak met haar fiets plotse ling over, terwijl haar jongere zus ter die .bij haar was, nog bleef wach ten. De bestuurder van de met ma tige snelheid uit Den Haag naderen de bestelauto, de 49-jarige vertegen woordiger J. B. S. remde krachtig en week naar links uit. Op hetzelfde moment echter wilde mevrouw K. omdraaien om naar de kant terug te keren. Zij werd door de auto ge grepen en op slag gedood. De autobestuurder treft geen schuld. OEGSTGEEST BOERENLEENBANK De algemene ledenvergadering van de Boerenleenbank te Oegstgeest, aangesloten bij de Coöperatieve Cen trale Boerenleenbank te Eindhoven, werd gisteravond gehouden in Café „Zomerlust". De belangstelling was wéér iets groter dan het vorig jaar en de voorzitter, de heer C. M. de Hollander, was verheugd dit te con stateren. Hij heette allen welkom, in het bijzonder pastoor Loyaard en het ere-lid de heer Hooimans. „Over het algemeen mogen wij terugzien op gunstige resultaten, welke het afge lopen jaar behaald werden, de om zetten en de spaargelden namen toe ondanks dat land- en tuinbouw te kampen had met zeer wisselvallig weer en veel regen. De landbouwbe drijven zijn bij de hoogconjunctuur wat achtergebleven, de spaargelden zijn in deze gebieden maar met 9 gestegen, over alles genomen is dit percentage echter 11 In Oegst geest is dit 13 Men heeft weer veel landbouwgrond aan de woning bouw kwijtgeraakt. Spreker vond het prettig te kunnen meedelen, dat de rente voor voorschotten- en credie- ten voor land- en tuinbouw worden gelijkgesteld. Voorts herdacht de voorzitter de oud-kassier, de heer v. d. Post, en de heren L. Hogervorst en De Wolf, welke het afgelopen jaar zijn overleden. Hierna werd als secretaris aange wezen de heer Juffermans en als stemopnemers de heren J. Hogervorst er J. v. d. Hulst. De heer Juffermans las de notulen der vorige vergade ring. Deze werden in orde bevonden. De kassier, de heer v. d. Post, gaf vervolgens een overzicht van de fi nanciële situatie. „Over het algemeen kunnen wij van een gunstig jaar spreken", aldus de heer v. d. Post. „Er zijn 145 nieuwe spaarders bijge komen, 43 boekjes werden opge vraagd, zodat wij van een aanwas kunnen spreken van 102. Als nieuwe wijze van sparen noemde spr. het „verzekerde spaarcertificaat". De af lossingen waren goed nagekomen. De winst over het afgelopen boekjaar bedraagt 9.850,04. Hiervan zal 500,— gestort worden in het alge meen Jubileumfonds (In 1963 bestaat de bank 50 jaar!!), terwijl de rest bij de reserve gevoegd zal worden. De totale reserve bedraagt thans ƒ48.106,61." De vergadering ging ging hiermede akkoord. De heer A. Kooloos werd met algemene stem men als bestuurslid herkozen, terwijl als lid van de Raad van Toezicht de heren J. Th. Juffermans mede deze eer te beurt viel. Tijdens de rondvraag bracht de heer L. Hogervorst het voorstel naar voren het bestuur een presentiegeld toe te kennen voor de vele werk zaamheden, die het verricht in het algemeen belang van land- en tuin bouw. De heer Hogervorst vond, dat dit punt als voorstel ingediend moest worden bij de Centrale Bank, waar na men tot stemming overging. Het bleek, dat de overgrote meerderheid ter vergadering het volkomen met de heer Hogervorst eens was, zodat men dit voorstel aan de Centrale Bank ter goedkeuring zal voorleggen Als presentiegeld wordt gesteld het bedrag van f 17,50 per bestuursver gadering. De heer v. d, Hulst vroeg of de jaarvergadering in verband met de thans aan de gang zijnde hooitijd e.d niet wat eerder gesteld kon worden De voorzitter antwoordde, dat dit het volgend jaar zeker het geval zal zijn. Na de rondvraag vond een g verloting plaats met fraaie prijzen. Raadsvergadering Maandag 19 juni a.s. te 19.30 uur komt de raad in openbare raadszitting bijeen. Be treffende subsidie voor de restaura tie van het pand Wijttenbachweg nr. 6, het historische Torenveld, delen b. en w, de raad mede, dat op 20 fe bruari 1961 de staatssecretaris van O., K. en W., aan de heer Kret, ko per van dit pand, een vast bedrag van 10.000 zou subsidiëren. (De to tale restauratiekosten zijn begroot op 53.180). De Ged. Staten hebben thans aan de Prov. Staten voorge steld voor de restauratie een subsi die van 2500 toe te kennen. Aan gezien in de regel bij restauratie de provincie en de gemeente een gelij ke subsidie geven, stellen b. en w. de raad voor het subsidiebedrag van de gemeente eveneens te bepalen op 2500. Het vorig jaar oktober werd be sloten een perceel bouwgrond aan de Verlengde Korenbloemlaan te verkopen aan. het Bouwfonds Neder landse Gemeenten voor de bouw van 10 woningen. De verkaveling van grond aldaar is echter zodanig, dat voor de bouw van twee woningen een naastgelegen terrein beschikbaar is. Het Bouwfonds heeft zich intus sen tot b. en w. gericht met het ver zoek deze grond te mogen kopen. Hierdoor zouden nóg twee personen aan een woning geholpen kunnen worden. De opervlakte van het ter rein bedraagt 423 m2 tegen 'n prijs van 6-364,40 totaal. B. en w. vra gen de raad tot verkoop te willen besluiten. (Meegedeeld door het KNMI. Geldig van woensdagavond tot donderdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur) WARMER OVERDAG Droog weer met zonnige pe rioden. Vanacht nog vrij koud; morgen overdag hogere tempe raturen. Matige tot zwakke ver anderlijke wind. Het weer in Europa De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: HELSINKI zw. bew. 23 14 STOCKHOLM zw. bew. 12 OSLO regen 17 12 KOPENHAGEN zw. bew. 16 13 ABERDEEN 1. bew. 13 1 LONDEN on bew. 18 6 AMSTERDAM zw. bew. 17 11 BRUSSEL zw. bew. 17 7 LUXEMBURG 1. bew. 14 9 PARIJS h. bew. 17 6 BORDEAUX 1. bew. 20 7 GRENOBLE 1. bew. 18 9 NICE 1. bew. 22 15 BERLIJN zw. bew. 16 13 FRANKFORT zw. bew. 19 10 MüNCHEN geh. bew. 18 10 ZüRICH zw. bew. 19 11 GENèVE onbew. 7 LOCARNO onbew. 17 12 WENEN 1. bew. 23 14 INNSBRUCK regen 19 9 ATHENE onbew. 19 ROME zw. bew. 26 15 AJACCIO h. bew. 32 13 MADRID onbew. 30 15 MALLORCA onbew. 25 LISSABON geh. bew. 24 17 PAUZE Morgen,- Vitus, Modestus en Cres centia, martelaren, Zuid-Italië, 303. HET MAG DAN OUDERWETS ZIJN. Hoe populair Vitus een jeugdige martelaar is geweest, blijkt uit het feit, dat hij en zijn gezel en gezellin een geheel eigen Mis-officie heb ben. Daarin komt een merkwaardig gebed voor: „Geef aan uw Kerk, dat zij niet hoogmoedig denkt, maar in de deemoed, die U welgevallig is, vor deringen maafct.Soms krijg je te genwoordig de indruk, dat deemoed of nederigheid voor ouderwets wordt aangezien. Een verlicht man, die eens werd ondervraagd over zijn levens wijze, zei: „Wanneer ik in de dee moed blijf en in het geloof, kan ik niet dwalen". Maar een geloof zonder nederigheid is heel gauw: eigenge reidheid en oorsprong van allerhand inwendige en uitwendige ketterijen. PUZZEL No. 521. Horizontaal: 1 bijwoord, 3 vreemde munt, 6 muzieknoot, 7 vallende ster, 11 de griekse letter d, 13 waterstand (afk.), 15 heden, 16 eer, faam, 17 kleur, 18 voegwoord, 20 voornaamw., 21 lijst, 25 wonder, 27 voedsel, 28 voegwoord, 29 spil van een wiel. Verticaal: 2 voorzetsel, 3 sociëteit (afk.), 4 verdikking der opperhuid, 5 ontkenning (Eng.), 6 academische titel (afk.), 8 bekende afkorting, 9 bekende afkorting, 10 hoofddeksel, 12 gem. in N. Brab., 14 nachtgewaad, 15 bijwoord, 19 kale streep in weef sels, 21 muzieknoot, 22 baan voor balspel, 23 bijl, 24 voorzetsel, 25 mu zieknoot, 26 bergplaats. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 520. Horizontaal: 2 linde, 6 ore, 8 pro, 10 ooit, 12 Deil, 13 N.B., 14 Uri, 16 af, 17 Amoer, 13 ha, 20 Oss, 21 os, 23 ader, 25 toon, 27 ren, 29 ore, 30 draak. Verticaal: 1 loon, 2 lei, 3 N.T., 4 Epe, 5 wolf, 7 rob, 9 Ria. 11 tumor, 12 Diest, 15 ros, 18 harp, 19 adé, 21 oor, 22 snel, 24 end, 26 ook, 28 na. PUNT „Zoudt u niet lievèr iets spelen, dat het vlees wat malser maakt

Leidse Courant | 1961 | | pagina 3