Grote vertragingen bij de Nederlandse Spoorwegen SPORT MAANDAG 12 JUNI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 12 TIJDENS DIT WEEKEINDE Zondag redelijker treinenloop Het treinverkeer werd zaterdag gekenmerkt door grote vertragingen. Deze werden ernstiger naarmate de dag vorderde. Slechts 37 van alle treinen reden op tijd. Bij 28 procent traden vertragingen op van één tot vier minuten, bij 20 procent van 4 tot 10 minuten, bij 13 procent van 10 tot 25 minuten en bij 2 procent kwa men vertragingen voor van meer dan 25 minuten. Deze gegevens hebben de Neder landse Spoorwegen gisteren bekend gemaakt. Tussen zes uur 's avonds en half tien werd het treinverkeer bemoeilijkt door een dubbele draad- breuk tussen Baexem en Heijthuy- sen. De treinen van Rotterdam en Amsterdam naar het Oosten en Noor den hadden zaterdag gemiddeld een vertraging van 10 minuten. De Be- nelux-trein Amsterdam-Roosendaal had eenmaal een vertraging van 9 en een keer van 21 minuten. Tussen Amsterdam en Arnhem-Nijmegen en op de lijn Den Haag-Utrecht-Den Bosch had men aanvankelijk geen last van vertraging, later traden ver tragingen op van vijf tot tien minu ten. „Redelijk" Het treinverkeer tot zondagmiddag vier uur kwalificeert men van NS- zijde als redelijk. Enkele treinen hadden echter met flinke vertraging te kampen. Op de lijnen van Leeu warden en Groningen via Zwolle naar Amsterdam liep een trein 19 minuten vertraging op. Door een de fect kreeg e entrein, afkomstig uit Amsterdam, bestemd voor Eindho ven, een kwartier vertraging. Op de lijn Nijmegen-Roosendaal kon bijna op tijd worden gereden. Tussen Nij megen en Eindhoven waren de trei nen ook op tijd, uitgezonderd één trein, die 13 minuten vertraging op liep. Op het baanvak Amsterdam- Arnhem bedroegen de vertragingen ten hoogste vijf minuten en tussen Den Haag en Eindhoven reden de treinen bijna op tijd. Tussen Maas tricht en Amsterdam en Venlo en Amsterdam was de vertraging ge middeld vijf minuten. Op de lijn Amsterdam-Vlissingen kwam een trein zeven minuten te laat. Bij de andere lijnen beperkten de vertragingen zich tot drie minuten of minder, zo deelden de Spoorwe gen ons mee. ZONDAG In het district Utrecht reden de treinen zondag met geringe vertra gingen. Deze bedroegen tot gister avond tien uur maximaal vijf minu ten. Ih het district Nijmegen kampte men op de lijn Nijmegen-Roosendaal met vijf a tien minuten vertraging, de overige lijnen hadden een vertra ging minder aan vijf minuten. De treinen in het district Groningen re den bijna alle op tijd. Dit was in het district Hengelo tot negen uur gis teravond ook het gevaL Na die tijd Aether klanken DINSDAG 13 JUNI 1961 HILVERSUM I, 40 2m. 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10-25 Gram. 11.00 Idem. 11.30 Idem. 11.50 Vol- aanvooruit, lezing. 12.00 Mid dagklok - noodklok. 12.04 Ben je zes tig? 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Act 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Platen- nieuws. 13.40 Dansmuz. 14.05 School radio. 14.35 V. d. plattelandsvrou wen. 14.45 De witte hel, hoorsp. 15 35 Gram. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Zie- kenlof. 17.00 V. d. jeugd. 17.40 Beurs- ber. 17.45 Regeringsuitz.: Uitwisse- lingsprogr. over Ceylon. 18.00 Lichte muz. 18.20 Gram. 18.30 RVU: Invloed van de Christelijke Kerk van het Oosten op het Russische denken, door dr. J. H. Dubbink. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Gram. 20.30 Omr.ork. en soliste. 21.40 Orgelconc. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Gehuwd en ongehuwd, lezing. 22.55 Cabaret. 23.25 Gram. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM H, 298 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. a. vrouw. 910 De Groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Mor genwijding. 9.55 Boekbespr. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 1100 Pianospel. 11.15 V. d. zieken. 12.00 Instr. sext. en sol. 12.20 Regerings uitz.: Uitz. v. d. landb. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Lichte muz. 14.00 Clavecimbel-ens. 14-40 School radio. 15.00 Metropole-ork. 15.30 In specteur Vlijmscherp vraagt uw oor deelwedstr. voor amateur-de tectives. 15.50 Gram. 16.00 Viool en piano. 16.30 V. d. jeugd. 17.30 Ama- teursprogr. 17.50 De dierenwerelden wij, lezing. 18.00 Nws. 18.15 Piano spel. 18.30 Lichte muz. 19.00 Paris vous parle. 19.05 La forza del desti- no, opera. 20.00 Nws. 20.05 Wieler- wedstr. 20.15 Gram. 21.00 Speur werk wijst nieuwe wegen, klankb. 21.25 Lichte muz. 21.55 Sopr., alt en •piano. 22.30 Nws. 22.45 Act. 23.00 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Journ. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 Documentaire film. 20.45 T V-film. traden er geringe vertragingen op. In het district Maastricht verliep al les naar wens, behalve op de lijn Maastricht-Eindhoven, waar vertra gingen tot zeven minuten voorkwa men. In het disrtict Amsterdam was de situatie als volgt: Tussen Alkmaar en Amsterdam ontstond geringe ver traging, de treinen in de richting Rotterdam en Vlissingen reden voor het merendeel op tijd. De zogenaamde lus-treinen van Venlo, via de Randstad Holland naar Maastricht, reden vrij goed. Dit was eveneens het geval o de hooilijn. In het district Rotterdam reden de trei nen uit de richting Lage-Zwaluwe bijna op tijd, maar de 'reinen naar Vlissingen en Eindhoven hadden ver tragingen, die varieerden van 1 tot 4 minuten. Treinen, die van Gouda kwamen, met bestemming Den Haag- Rotterdam, reden eveneens op tijd, maar in omgekeerde richting trad een geringe vertraging op. Tussen half vier en half acht kampte men in dit baanvak met ten seinstoring. Op de Betuwelijn kwamen vertra gingen van vijf tot tien minuten voor, evenals in het district Breda. Gisteravond is het ll-jarige meisje Elly van Zuylen uit Haas trecht op de provinciale weg tussen Oudewater en Haastrecht door een vrachtwagen geschept toen zij. plot seling per rijwiel de weg wilde over steken. Het meisje v.erd zo zwaar gewond, dat het in de loop van de avond in een ziekenhuis te Oude water is overleden. Zonder blindedarm maar mèt diploma Een paar dagen voor hy het mondeling gedeelte van het eindexamen Gymnasium zou moeten afleggen is een leerling van het Christelijk Lyceum in Zwolle, de heer T. W. D. Ger ritsen, in het Sophiaziekenhuis in Zwolle opgenomen, voor het ondergaan van een blindedarm operatie. Het zag er dus naar uit, dat hij dit jaar zyn eindexamen niet zou kunnen halen. De be handelend chirurg, dokter Eef- ink Schattenkerk, wilde zijn patient toch een kans geven het eindexamen te doen. Hij nam kontakt op met de exa mencommissie. Resultaat: Le raren en gecommitteerden na men examen af in het zieken huis, verpleegsters plaatsten borden „examen stilte" en zorgden voor lafenissen voor examinatoren en slachtoffer. Het resultaat van al dit team work is, dat de heer Gerritsen hersteld en bovendien in het bezit van zijn diploma naar li'«is kon vertrekken. Omstreeks half drie zijn zaterdag middag in de IJmuidense haven mond tussen de pieren het Britse vrachtschip „Afganistan" en de Brit se „Marwick Haed" met elkaar in aanvaring gekomen. De 6992 ton gro te „Afghanistan", die toebehoort aan de rederij F. C. Strick and Co Ltd in Londen en de 1786 ton grote „Mar wick Haed" liepen IJmuiden binnen. De „Marwick Head" die eigen dom is van de rederij Henry and Macgregor te Leith, ramde de „Af ghanistan" met het voorschip bij ruim 5 doordat de stuurinrichting van „Marwick Head" uitviel. De „Af ghanistan" liep een deuk in de huid op. In de voorstever van de „Mar wick Head" ontstond een gat. Geen van beide schepen maakten water en beide schepen hebben de weg naar Amsterdam vervolgd, voor reparatie. (Advertentie). HET ADSPIRANTENTOERNOOI VAN FLUKS Helaas heeft Pluvius gisteren aan het adspirantentoernooi van Fluks op het terrein aan de Zoeterwoudse Singel een zeer ontijdig einde gemaakt. Na de he vige plensbui in het middaguur achtten de organisatoren .ezien de gesteld heid van het terrein het niet langer verantwoord het toernooi voori te zet ten. Het behoeft geen nader betoog, dat dit besluit slechts node werd genomen en getuigde van een lofwaardig verant woordelijkheidsgevoel van de toernooi- leiding. (Van onz-e t.v.-medewerker). Misuitzending te Rotterdam. Te Rotterdam-Pendrecht staat het mo derne kerkgebouw van de Sint Ba- vo-parochie. Vandaar is zondag van wege het R-K. kerkgenootschap de plechtige Hoogmis uitgezonden, met een regie van Manus van'de Kamp en camera-instelling, die even open waren als het gebouw met zijn in drukwekkende grote glazen wand. De handelingen van de priester va ren uitstekend te volgen en de sfeer bleek goed te zijn getroffen. Vooraf werden enige beelden getoond over de moderne wijk waar de Bavokerk staat en men heeft kunnen genieten van Nederlandse gezongen psalmen. De spijtoptanten. Na de indruk wekkende film Glas van Bert Haan stra heeft de NCRV zondagavond on der de titel „Dossier Karpaan" een gedocumenteerd verhaal op telere- cording uitgezonden, door Hans Keuls geschreven rondom het vraag stuk van de toelating van spijtoptan- ten. Het geheel was gebaseerd op de lotgevallen van de spijtoptant Jan Karpaan, met overtuiging gespeeld door Jules Hamel. We hebben ge hoord, dat enige ambtenaren van het departement van Justitie waren uit genodigd in deze documentaire iets te zeggen; maar toen minister Beer man het programma onder ogen kreeg, zag men van medewerking af. De minister achtte de bezwaren zelfs zo groot, dat hij de kwestie in de ministerraad ter sprake bracht, die op zijn beurt contact opnam met de NCRV met verzoek, van uitzending af te zien. Voorzitter A. Roosjen heeft ons persoonlijk meegedeeld, dat er generlei termen aanwezig konden worden geacht, dit actuele onderwerp niet op de beeldbuis te brengen.. De presentatie van dit uitzonderlijke programma door de in dit onderwerp vastgebeten Kees van Langeraad ge tuigde van groot menselijke begrip. Vooral het spel van Ingeborg Uijten- bogaard was zeer gevoelig en over tuigend. Drie onderdelen van het zaterdag se AVRO-programma hebben stellig verrast. We zagen de wereldbeken de goochelaar Fred Kaps bezig met raadselachtige toeren, gesitueerd in een Kap(s)salon, en waaraan ook de ware zakkenroller Boris Borsuks te pas kwam. Men kwam ogen tekort. Datzelfde was het geval met het half uur kunst-kolder onder de titel „Nederlands Logeerkamer Orkest", onder leiding van Ted Fool, een let- tergroepering die ook de naam van Teo Olof kan oproepen. Het geheel was een oprecht stuk gooi- en smijt werk, met het complete doorzagen van een cello aan het slot van dit gevalletje. Onderhoudend-overdreven heeft Alex de Haas de zanger Jacques Brei ingeleid, de vermaarde chansonnier die in april in Scheve- ningen is opgetreden. Er is toen een opname gemaakt, die thans werd ge draaid. Franse liedjes kunnen toch zeldzaam imponeren. Komende uitzendingen. Voor de liefhebbers heeft de KRO heden avond heel wat nummers in de mu- sic-box. En voor allen is er een één- acter door leerlingen van de eind examenklas van de Maastrichtse to neelschool. Dinsdag is er weer eens een film uit de Belvedère-serie; thans gaat Clifton Webb ooilege lopen. Het eindexamen aan de toneelschool in Amsterdam is woensdag bij de VARA aan de beurt. Donderdag is opnieuw de KRO aan de beurt; men komt met het toneelstuk „Een mooie zondag in september" door Ugo Betti. KORFBAL KONINKLIJKE NEDERLANDSE KORFBALBOND. Hoofdklasse: Vicus OrientisOns Eibernest 48. RigtersbleekSpan gen 104. ZKCDeetos 65. Zuid-Holland: Tweede klasse B: Ons Eibernest inHet Zuiden III (7/6) 101. HSVZuiderkwartier (Besl. terrein Vicus Orientis) 83. VICUS ORIENTIS-ONS EIBERNEST In de wedstrijd Vicus Orientis-Ons Eibernest hebben de Hagenaars met suc ces gevochten voor hun laatste kans op het kampioenschap door na een weinig hoopgevende achterstand alles op alles te zetten en deze om te zetten in een overwinning van 4-8. In de eerste helft van de wedstrijd was Vicus beslist ster ker en reeds na 10 minuten keken de Eibers door goed schieten van Zirkzee en Sjardin tegen een 0-2 achterstand op. Brassen bracht weliswaar de stand op 1-2, doch na een gemiste strafworp maakte Sjardin er 3-1 van. Na rust bracht Meijer de stand binnen 5 minu ten op 4-1, doch hierna maakte Vicus de fout slordig te gaan spelen en onnodige fouten te maken. Het gevolg was, dat Pauw er ipoedig 4-2 van maakte en Son- neveld even later de achterstand tot 4-3 verkleinde. Na een afgekeurd doelpunt van Sjardin bracht Wals de stand in evenwicht (4-4) en toen zette Ons Eiber nest meteen resoluut door. Het werd 4-5 door Brasser, 4-6 door mej. Persoon uit een strafworp en 4-7 door een fraai af standsschot van mej. Kluvers. Kort voor tijd maakte Van Zee de 4-8 nederlaag een feit. In de laatste wedstrijd van Vicus tegen HKN op 18 juni a.s. zal dus de beslissing moeten vallen. ZUIDERKWARTIER-HSV 8-3 Daar in de 2de klasse B Zuiderkwar tier en HSV met een gelijk aantal pun ten op de voorlaatste plaats eindigden speelden beide een beslissingswedstrijd op het Vicus Orientis-terrein en stelde Zuiderkwartier zich veilig met een 8-3 overwinning. HSV zal dus tegen Wion moeten spelen met een degradatie als inzet. ATLETIEK BIJNA WERELDRECORD VOOR VALERIE BRUMEL Tijdens de atletiekwedstrijden voor de Grote Prijs van Parijs heeft de jonge Russische atleet Valerie Bru- mel zaterdag bijna het wereldrecord hoogspringen verbeterd. Hij had bij zijn derde poging de lat op 2-23 me ter laten leggen een centimeter hoger dan het wereldrecord van John Thomas maar wierp bij zijn poging het wereldrecord te verbete ren de lat af. Brumel werd nu eerste met een sprong van 2.18 meter. CRICKET AJAX (L.) H—ROOD EN WIT V. Tweede Leidse overwinning in successie. Terwijl het eerste elftal van Ajax (L.) tevergeefs op Klein Zwitser land in de vastgestelde wedstrijd te gen CCG op spelen wachtte, benutte men aan de Kempenaerstraat de tijd beter door cricket te spelen. Ajax gooide Rood en Wit nog voor de lunch voor 73 runs uit. Wempe (5 voor 9) en Endlich (3 voor 28) waren in prima vorm en konden ge steund door goed fielden het totaal laag houden. Tattersall 1 voor 31. Na de lunch trok Ajax naar de wickets met als openingspaar Olt- huisEndlicn. Beiden speelden zich zeer verdienstelijk in, doch de Haar lemse aanval was toch goed genoeg om bij een stand van 20 runs beide wickets veroverd te hebben. F. Tat tersall liet daarna enkele fraaie sla gen zien. Na 14 runs gescoord te heb ben werd hij gecleaned en toen zag het er nog niet naar uit dat een overwinning gemakkelijk te halen was. W. Spiering en P. Blonk brach ten weer de nodige rust, waardoor captain Wempe de gelegenheid kreeg zijn elftal naar de overwinning te voeren. Nadat het totaal van Rood en Wit gepasseerd was, kregen L. v. d. Ven en H. Steinmetz nog de gele genheid de nodige ervaring op te doen. Toen laatstgenoemde op point werd gevangen, wees het scorings- bord 82 runs aan, waardoor Ajax met 9 runs haar meerdere toonde. Overige uitslagen: CCGAjax (L) I verregend. Ajax jeugd BHBS jeugd B: gewonnen door Ajax met 5 runs en 2 wickets; Ajax jeugd I HBS I: gewonnen door HBS met 16 runs; Quick jeugd C IAjax C II: gewonnen door Ajax met 4 runs. A.s. zaterdag, aanvang 14 uur op het Ajax-terrein in het kader van het jubileum van de Leidse Sport stichting Leiden jeugdHaarlem jeugd. DE COMPETITIE VAN DE K.N.C.B. De ontmoeting C.C.G.-Ajax die in Den Haag voor de tweede klasse c zou wor den gespeeld, is wegens de slechte weersomstandigheden afgelast. Concordia-H.T.C.C., tweede klasse c, gewonnen door Concordia met 6 wickets. Concordia scoorde 127 voor 4, H.T.C.C. 126 all out. Krekels-H.R'.C.C., tweede klasse c, ge wonnen door Krekels met 54 runs. Kre kels scoorde 121 all out, H.R.C.C. 67: H.B.S. II-Antwerp C. C., tweede klasse c, geëindigd in een draw. Antwerp scoorde 170 voor 5, H.B.S. II 159 voor 7. WIELRENNEN SWIFT-COMBINATIE In de Ronde van Woerden, zater dag verreden, namen bij de amateurs 100 renners deel over 80 km. B. Zoet en G. Karstens reden steeds aan kop, totdat in de laatste ronie, ongeveer 10 m voor de finish, Den Oouter bin nendoor ging en op de streep de beide Swiftleden wist te kloppen. Jammer voor een sterk gereden koers. Vijfde werd P. v. d. Lans uit Sassenheim. BILJARTEN Grooteman Ned. kampioen hoofdklasse libre klein D. Grooteman uit Hoogwoud heeft zondag het Nederlands kampioen schap hoofdklasse libre klein biljart gewonnen door als eerste te eindi gen in het te Schagen gehouden toer nooi om de titel. Tezamen met Meeu- wissen, Van der Voort en Pol is Grooteman gepromoveerd naar de extra klasse libre klein biljart en/of naar de 3e klasse anker kader 38/2. De eindstand luidt: Kamp. v. Nederland G. Grooteman (Hoogwoud) 12 181 16.60 A. Meeuwissen (Zevenb.hoek) 10 130 14.42 H. P. v. d. Voort (Noordwijk) 8 65 11.42 H. Verstegen (Grave) 8 145 10.99 W. A. J.Pol (Zwolle) 7 128 11.86 H. Rooks (Venlo) 6 92 10.31 K Reitsma (Appelsga) 4 56 7.93 B. Theunissen (Dieren) 3 56 9.88 De Weense biljartvereniging Uni on, met de Europesee kampioen Jo- hann Scherz, heeft in de Oostenrijk se hoofdstad het Europese clubkam pioenschap driebanden, dat voor de derde maal werd betwist, gewonnen. De Waalwijkse vereniging Van den Brandt, die Nederland in dit toer nooi vertegenwoordigde, eindigde op de vierde plaats, nog voor Düssel- dorf, dat zijn titel met weinig succes verdedigde. De eindstand luidt: 1 en Europees kampioen Union (Wenen) 20 p., alg. gem. 0.614; 2 B.V. Ant werpen 20 p., alg. gem 0.575; 3 Keulse biljartclub 1908, 17 p., alg. gem. 0.538; 4 Van den Brandt (Waal wijk) 14 p., alg. gem. 0.550; 5 B.V. Düsseldorf 5 p., alg. gem. 0.504. De beste persoonlijke prestatie werd geleverd door Scherz. TENNIS Op de laatste dag van het landen-ten- nisioernooi te Stockholm heeft Australië met 2-1 van Zweden gewonnen, het team van de Ver. Staten klopte Nieuw Zee land met dezelfde cijfers en ook India boekte een 2-1 zege en wel op Argen tinië. De eindstand van het toernooi, waaraan de Nederlanders Maris en Van Eijsden volkomen hebben gefaald, luidt: 1. Australië, 6 overwinningen, 2. Ver. Staten, 4 overwinningen. 3. India. 4, 4. Zweden, 3, 5. Nieuw-Zeeland, 3. 6. Ar gentinië, 1, 7. Nederland, 0. Nederland heeft zaterdag te Stock holm in de „I.C.-week" met 2-1 verloren van Nieuw-Zeeland. Piet van Eijsden, die met 9-7, 5-7, 6-3 van Ian Crookenden won, zorgde voor het enige Nederlandse punt. Maris ver loor van Gerrard. De cijfers waren 1-6, 5-7, 7-5. Het Nieuw-Zeelandse dubbel Gerrard-Croonkenden versloeg voorts de combinatie Van Eysden-Maris met 6-2, 7-9, 6-3. BOKSEN Overeenkomstig de verwachtingen is Rusland de grote overwinnaar geworden van het toernooi om de Europese boks kampioenschappen voor amateurs te Bel grado. Van de acht Russen die zich in de eindstrijd plaatsten, verlieten vijf als Europees kampioen de ring. Vooral zwaargewicht Abromov de enige bok ser die zijn titel prolongeerde heeft geïmponeerd. De Italiaan Penna was dan ook weinig meer dan een figurant in de ring. KOBUS PIET VAN LYCURGUS WON IN AMSTERDAM Een beeld van de zondag in Amsterdam, op de sintelbaan aan het Olympiaplein, gehouden atletiekwed strijden: hier de finish van de 800 meter heren C., welke gewonnen werd door Kobus Piet in de tijd van 2.2.05. Piet is lid van Lycurgus uit Leiden. AUTOMOBILISME DE DAMESRIT VAN DE KNAC De équipe mevr. R. Geldof-mevr. Malcorps (Amstelveen) is zaterdag winnaar geworden van de damesrit van de KNAC, die in de omgeving van Apeldoorn is gehouden. Aan deze oriëntatie-kaartleesrit hebben 32 équipes deelgenomen. Zowel in de morgen als in de middag moest een traject van ongeveer 70 km. worden afgelegd. PAARDESPORT Nat. concours hippique te Den Haag Jeugdsuccessen Het tweedaagse nationale concours hippique van de Zuidhollandse jachtver- eniging in het Westbroekpark in Den Haag heeft op zondag, toen de belang rijkste nummers op 't programma ston den, veel te lijden gehad van zware re genbuien. Vooral het springconcours m.a. dreigde hierdoor letterlijk en fi guurlijk in het water te vallen. Des te verheugender was het daarom, dat op het zware terrein de overwinning aan de jeugd kwam, namelijk aan Cees Schmal met Feldblume, de enige com binatie, die ook in de barrage zonder strafpunten bleef. De 2e prijs kwam aan Mady Koster met Axel. Ook het springconcours „Speel uw spel" werd door een van de jonge rui ters gewonnen, namelijk door Ad Stok jr. met Elbekind, welke combinatie met 130 punten onbereikbaar was voor de overigen. Bij het barrièrespringen be reikte Sam van Spaendonck als verte genwoordiger van de jeugd met de schimmel Prins Ajax een goede tweede plaats achter Ebben, die met Tamara als enige foutloos door de derde ronde, toen de maximale hoogte van de zes in serie opgestelde hindernissen 1.65 meter be droeg, kwam. Belangrijkste uitslagen: Dressuurproef m-3: 1 mevr. F. Bene- dictus-Lieftinck met Lorbas, 524 p.; 2 mevr. I. Siem-Roderwald met Barcelona, 511 p. Damesspringconcours (na barrage tus sen acht deelneemsters): 1 mej. Proetske Arts met Theresa, 0 strafp., 32.9 sec.; 2 mej. E. Riedlin met Tamboer, 0, 34.7. Jeugdspringconcours voor ruiters tot 18 jaar: 1 Paul Kouwenberg met Oriën tale, 0 strafp, beoordelii.gscijfer 91/»; 2 Hans vollaard met Unce, 0, 9. SCHAKEN WESTRA WEER KAMPIOEN LSB Het is Westra wederom gelukt de titel van kampioen van de Leidse Schaak bond te behalen. Evenals het vorig jaar werd hij nu eerste zij het, dat hij deze plaats moest delen met zijn clubgenoot mr. De Groot. Volgens het reglement op deze wedstrijden behield Westra ech ter zijn titel, daar hij niet voorbij ge streefd was. De einduitslag werd: 1 en kampioen R. D. Westra (LSG) 6 p.; 2 mr. A. de Groot (LSG) 6 p.; 3 en 4 J. J. Wouters (LSG) en M. D. Etmaus (Philidor) 4Vt p.; 5 en 6 W. G. Demmendal (LSG) en E. Ketting (Philidor) 3>/« p.; 7, 8 en 9 R. A. G. de Graaf (PhiL), A. Smit (VTL) en drs. H. Th. Weiland (LSG) 2'/i p.: 10 en 11 C. Berg (Phil.) en J. Piket (Phil.) 2 p.; 12 A. Geyer (Phil.) Vit p. In de le klasse werd de eindstand: 1 S. Bollsma 4 p.; 2 en 3 J. Bizot (Noord- wijk) en J. Koet (Leithen) 3 p.; 4 Jerry Bey (Leithen) 2 p.; 5 en 6 P. J. Piket (VTL) en F. Teleng (Leiderdorp) ll/i p. Tweede klasse: 1 C. G. v. d. Voorst 6 p.; 2 J. Verbiest 5Vt p.; 3 en 4 H. Boelee en P. Langeler 4 p.; 5 en 6 J. Melse en A. Momberg 3'/* p.; 7 J. A. G. Verkuyl 3 p.; 8 en 9 G. P. Sluyts en A. Spek 2>/i p.; 10 F. Blickmann p. SCHAATSENRIJDEN Titelwedstrijden voor schaatsenrijders vastgesteld De internationale schaatsenrijdersfede ratie (ISU) heeft tijdens het congres te Bergen enkele data vastgesteld voor de wereld- en Europese kampioenschappen 1962. Ook werden opnieuw enkele na tionale bonden aangewezen voor het or ganiseren van kampioenschappen. In 1962 zullen de diverse titelwedstrij den in de volgende plaatsen worden ge houden: wereldkampioenschappen kunst- rijden: Praag: Europese kampioenschap pen kunstrijden: Genève; wereldkampi oenschap hardrijden op de schaats he ren: Moskou 17 en 18 februari; wereld kampioenschap hardrijden op de schaats dames: Finland: Europese kampioen schappen hardrijden op de schaats: Oslo 3 en 4 februari. Voor 1963 zijn de wereldkampioen schappen kunstrijden toegewezen aan Italië, de Europese kampienschappen zullen in Boedapest worden gehouden. Japan is voorlopig aangewezen als gast heer bij de wereldkampioenschappen hardrijden dames en heren. Voor Zwe den werden voorlopig de Europese kam pioenschappen gereserveerd. Sport in het kort Archie Moore, tussen de 44 en 47 jaar oud, heeft zaterdagavond in Madi son Square Garden (New York) zijn wereldtitel in het halfzwaargewicht be houden. In een gevecht over 15 ronden versloeg hij de Italiaan Guilio Rinaldi op punten. Het Westduitse waterpoloteam heeft zaterdag in Hamburg met 3-0 gewonnen van Zweden. Deze wedstrijd, de 23ste tussen beide landen, werd geleid door de Nederlander Wim Goose. Van de 23 ontmoetingen won West-Duitsland er 14 en verloor het er zeven. Frankrijk heeft zich zondag ge plaatst voor de halve finales van het toernooi om de Davis Cup (Europese zone) door een beslissende voorsprong van 3-0 te nemen tegen Polen. De Nederlandse amateur Gerard van Lith heeft zondag een 112 km lange wedstrijd om de Grote Prijs van Rheydt gewonnen. Van Lith had zich geduren de de gehele course rustig gehouden, maar greep zijn kans in de eindsprint. Zijn tijd was 3 uur 7 min. en 20 sec. Tijdens de Franse wielerkampioen schappen op de baan is de titel achter grote motoren behaald door Raynal, die Va^najo met 30 meter voorsprong klop te, Retrain werd derde ou 400 meter. Michel Rousseau werd kampioen door in de twee finaleseries Gaignard in 12.5 en 11.8 te kloppen. De Zweed Bill Nilsson heeft zondag in Imola de Grote Prijs van Italië, die meetelt voor het wereldkampioenschap motocross 300 cc gewonnen. Nilsson bracht beide heats op zijn naam.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 12