LUYCKS frites saus Kamerleden van alle partijen vragen aan minister visum voor Nederlands gezin in Indonesië GEEN MODELACTIE BIJ N. S. N.S. zoekt personeel in België VRIJDAG 9 JUNI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 ZWEEDS GEZANT BIJ KONINGIN VOOR LIEFDESPOST NAAR AMSTERDAM - Jongetje van zes jaar speelde met granaten Bijna waren twee granaten, een scherpe rookgranaat en een brisant- granaat, een zesjarig jongetje in Ber gen op Zoom noodlottig geworden. Gelukkig ontdekte zijn vader op tijd, dat het jochie de twee granaten stond af te vijlen. De politie heeft de gevaarlijke voorwerpen in beslag genomen. Het bleek, dat de granaten afkom stig waren van een opslagplaats voor oud ijzer. De opslagplaats is met prikkeldraad afgesloten, doch het ventje is onder die versperring door gekropen. Er wordt op de opslag plaats een onderzoek ingesteld naar mogelijk nog meer explosie ven. Verdwenen kind verdronken bij ouderlijke woning De bijna vierjarige Gerard v. d. Meulen, die sinds zaterdag in de buurtschap Broekerhaven bij Enk huizen werd vermist, waarbij ook aan ontvoering werd gedacht, is gevon den. Zijn stoffelijk overschot is drij vende gevonden in een sloot in de onmiddellijke omgeving van zijn wo ning. Een tuinder, die gistermorgen met een bootje naar zijn werk voer, H.M. Koningin Juliana heelt donderdagmiddag in het paleis Soestdijk de ve^Die1"SSSTwaaiatodlg'"zolder vertrekkende Zweedse ambassadeur m Nederland, ZE Sven W. Dahhnan resultaat afgedregd. Kikvorlmannen en run echtgenote inafsche.dsaudrentie ontvangen. Het echtpaar Dahlman van de marine d6oken zondag in de heeft de lunch met de koningin gebruikt Foto: de heer Dahlman en rijn Broekerhaven om de bodem af te 4#? V VSi&l m\ t - MS JU echtgenote verlaten het paleis. zoeken en dinsdagmiddag heeft men zelfs het water uit de haven geheel weggepompt. BURGEMEESTER VAN HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE Bij K.B. is met ingang van 1 juli a.s. benoemd tot burgemeester van Haarlemmerliede en Spaarnwoude De Tweede-Kamerleden de heer Daams (pvda), mej. De Vink (kvp), p w. M. baron van Hövell tot Wes- mej. Ten Broecke Hoekstra (wd), de heer Meulink (arp), jonkvrouwe terflier, chef der afdeling Algemene Wttewaall van Stoetwegen (chu) en de heren Van Dis (sgp) en Lankhorst Zaken ter gemeentesecretarie van (psp) hebben de minister van justitie schriftelijke vragen gesteld naar Haaksbergen. Baron Van Hövell tot aanleiding van de visumaanvrage van een in Indonesië vertoevende maat- Westerflier is 40 jaar, rooms-katho- schappelijke Nederlander en diens gezin. liek en lid van de KVP. Zij vragen de minister of hij bereid is aan dit gezin alsnog ten spoedigste visa voor toelating in Nederland te verstrekken. Tot dusver is op aanvragen van visa, door leden van dit gezin ingediend, VAKBONDEN afwijzend beschikt. Het hoofd van het gezin is de uit twee Nederlandse ouders en on zoon van een voor 1893 in Italië uit danks dat hun vader in Nederlandse Italiaanse ouders geboren vader en krijgsdienst is omgekomen, tot dus- van een in Nederlands Oost-Indië ver niet voor visaverlening in aan geboren Nederlandse moeder, van merking zijn gekomen. Het hoofd wie beide ouders eveneens van Ne- van het gezin heeft tijdens de Ja- derlandse origine en nationaliteit panse bezetting Nederlandse krijgs- ties die op het ogenblik onder het De bouw van het nieuwe briefpostgebouw bij het Amsterdamse Centraal Station vordert gestaag. Voor een deel is het gebouw al zover gereed, dat men de dakbedekking kan aanbrengen; elders is men nog druk bezig reusachtige hoofdleggers te vervaardigen van gewapend beton. Hiertoe worden sleuven in de grond ge graven, waarin een skelet van betonijzer past. Een vulling van beton maakt de legger dan compleet. Minister verwacht vermindering PTT-diensten Personeelsgebrek en stijging werkzaamheden In zijn Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer over de PTT-be- groting deelt de minister van Ver keer, drs. Korthals, mede, dat het door personeelsgebrek bij de PTT te verwachten is, dat binnenkort tot vermindering van het dienstbetoon moet worden overgegaan. In sommi ge plaatsen wordt nu al de postbe zorging vertraagd en de tweede post bestelling op zaterdag zal geheel worden opgeheven. Over het jaar 1960 heeft de PTT een winst gemaakt van 95.631.000, waarmee de laatste raming met ruim veertien miljoen gulden is over schreden. Over dit jaar echter zijn de vooruitzichten, aldus de minister, minder gunstig. Verwacht wordt, dat (Advertentie) de stijging van de werkzaamheden extra kosten zullen brengen. Overi- De bona fide vervoersvakbonden noemen de berichten over modelac- nje* inlaten SCOOTERRIJDER VERONGELUKT fensde yerlaging van de tele- foontarieven in de „stille uren" per Gisteren is de 22-jarige student H. 1 ^s* "^a.aiL' Simons uit Tilburg met zijn scooter 4 ,Met. betrekking tot het personeel- in frontale botsing gekomen met een tekort wordt verder door de minister vrachtauto. Hij werd zodanig aan f^zegd, dat er geen hoger personeel het hoofd gewond dat hij ter plaatse kan worden aangetrokken. In vele Spoorwegpersoneel, aangesloten bij overleed. Het ongeluk gebeurde in gevallen trekken goede krachten Hf» hnna fidp vakbnnHpn -zal zipki jnv:i:'__ tt:mn wp? omdat zii f»rPf»ns andprs hptpr bona fide vakbonden zal zich de~*PWHps*'"vingboonsstfaat "in^Til- we& omdat zij ergens anders beter 4 extremen die de burg. De tegemoetkomende vracht- betaald worden. Ter verlichting van uitsluitend Nederlands opgevoed niet zonder gevaar voor eigen vrij- gevoerd, overdreven. Er zijn, aldus door zijn Nederlandse moeder en heid en leven voortdurend geholpen, deze bonden ook onder het spoorweg- haar Nederlandse ouders; hij is ge- Hij heeft na de capitulatie van Ja- personeel extreme elementen die de huwd met een voor haar huwelijk pan-vrijwillige medewerking ver- nieuwe dienstregeling hebben aange- Nederlandse vrouw, van wie beide leend aan de Rode Kruis- en andere grepen om hun misnoegen over de steid onderzoek is gebleken dat van ouders eveneens van Nederlandse hulpdiensten. Vermoedelijk is hij arbeidsvoorwaarden bij de N.S. tot modelacties geen sprake is. nationaliteit waren. Uit het huwe- mede daarom door de nationalistische uitdrukking te brengen en stemming lijk van deze ouders zijn voorts nog groepering, samen met alle andere onder het personeel maken. In we vijf dochters geboren, die thans al- Nederlanders ter plaatse in de ge- zen, zo verklaarde o.m. de voorzitter len als Nederlanders in Nederland vangenis opgesloten tot aan de be- van de Nederlandse bond van ver wonen. Tot het gezin behoren drie vrijding door Engelse troepen in no- voerspersoneel, de heer G. H. Alink, - - i tegenover het ANP, heeft de nieu we dienstregeling een grote veran dering in de treinenloop gebracht, nieiwe dienstregeling aangrijpen om autoverleende bii het linksaf slaan de taak van bet Haagse girokantoor, waren. Hij is vanaf zijn negende jaar gevangenen en burgergeinterngerden spoorwegpersoneel zouden worden sternming te maken, aldus de heer geen voorrang Het is het tiende do- dat «nstig personeelsgebrek te - - A-mk delijke ongeval van dit jaar in Til- kampen heeft, wordt overwogen, Van de zijde van N S. is er inmid- burg. In dezelfde periode van het na5st Lunburg nog andere provincies dels meegedeeld dat uit een inge- „„.„ia onder te brengen bil het girokan- vorig jaar werden vijf doden geteld, onder te brengen bij het girokan- to or te Arnhem. kinderen uit het eerste huwelijk van vember 1945. zijn vrouw, van welk de oudste zoon als Nederlander in Nederland woont, terwijl de beide andere kinderen thans nog tot het gezin behoren, op grond waarvan zij, ondanks geboorte VRAGEN VAN KAMERLEDEN OVER DIENSTREGELING SPOORWEGEN waarop het personeel nog moet in- spelen. Vrag i Meisj terug en aan ministers e na zevende klas naar zesde De Nederlandse Spoorwegen zoe ken bij gebrek aan voldoende belang- NA. hebben daarbij extra overlast stelling voor bepaalde dienstvakken ortsporin- in Nederland nu ook hun personeel Het Tweede Kamerlid Roolvink (KVP) heeft aan de minis ters van Justitie en van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen een aan tal schriftelijke vragen gesteld over een strafvervolging tegen een vader van een dertienjarig meisje uit Er- melo. Dit meisje heeft de zevende klas van een bijzondere lagere school doorlopen, doch moest, omdat zij nog leerplichtig was, op order van de inspectie vai. het lager onderwijs op deze zelfde schooa blijven. Omdat de zevende kaas inmiddels was opge heven, zou zij in de zesde klas van de school lessen moeten volgen. Het hoofd van de school zou het meisje niet meer in deze klas hebben wil len plaatsen. De heer Roolvink vraagt, of het juist is dat het Openbaar Ministerie bij de Rechtbank te Zwolle een strafvervolging tegen deze vader heeft ingesteld, omdat hij heeft ge weigerd het kind naar deze school terug te laten gaan. Hij vraagt verder onder meer of de ministers niet van mening zijn dat de vader door ziin beslissing het belang van zijn kind heeft gediend. De heer Roolvink wil verder graag van de ministers vernemen of het vervolgingsbeleid van het Openbaar Ministerie niet zo kan worden ver- Het Tweede-Kamerlid, de heer v.d. ondervonden door twee Heuvel (KVP), heeft aan de minis- gen, blikseminslag en grote regen- to Bel ië. Het hier om functles ter van Verkeer en Waterstaat een val. Van georganiseerde modelacties, schriftelijke vraag gesteld over de die de vakbeweging ook ten strengste zoals stationsassistent, rangeerder zomerdienstregeling van de Neder- afwijst, is geen sprake, aldus de heer en wegwerker. land.se Spoorwegen. Alink. Wel heerst er ontevredenheid Hij vraagt of de minister kan mee- onder de spoormannen over allerlei Op het ogenblik heeft de wer- delen, waarom de uitvoering van de beslissingen, die de laatste tijo over vingsactie in België 20 man opgele- zomerdienstregeling, afgezien van hen en zonder hen zijh genomen, Verd, die op dezelfde voorwaarden onvoorziene storingen, tot nu toe waaronder met name de late invoe- - - heer minder goed is geslaagd. ring van de arbeidstijdverkorting, 't KANAALTOCHT IN EEN BADKUIP als het Nederlandse personeel wor den aangenomen. De NS heeft zich niet ten doel ge steld een bepaald aantal Belgische werknemers aan te trekken. Belgen, die belangstelling hebben voor een baan bij de Nederlandse Spoorwe gen, worden op dezelfde wijze gese lecteerd als de Nederlandse kandi daten. NIJMA STOND IN BRAND Schade één ton Gisteren heeft een tamelijk korte maar felle br^nd gewoed in de z.g. droogkanalen van de kunstzijdefa briek „Nyma" in Nijmegen. De droogkanalen staan vol met spelen met garens. Vermoedelijk heeft een dezer spelen door zelfontbranding brand veroorzaakt. Het 25 meter lange en 7 meter brede droogkanaal stond weldra in lichter lsaie. Dank zij het snelle ingrijpen van de be drijfsbrandweer en van de Nijmeeg se brandweer kon de vuurzee weldra worden bedwongen. Men wist te voorkomen dat drie andere kanalen door het vuur werden aangetast. In „U1UW1 deze kanalen is waterschade veroor- Het zangeresje Ria Valk, dat donderdagmiddag op Schiphol aankwam uit anderd dat kan worden voorkomen De 21-jarige Engelse student Alan Witt uit Brighton koesterde het voor- zaakt.. Monaco, waar zij op een internationaal Songfestival met haar cowboy-song dat een ouder door eei wetsbepaling nemen het Kanaal over te steken in een badkuip, welke door een buiten- De schade wordt geraamd op de vierde plaats behaalde, kreeg na haar aankomst op de luchthaven door gedwongen kar. worden te handelen boordmotor wordt aangedreven. Het merkwaardige voertuig heeft een kiel 100.000 gulden. Het bedrijf is tegen de directeur van haar grammofoonplatenmaatschappij een gouden plaat tegen het belang van het kind, voor van olieblikken maar is verder „puur badkuip". Halverwege werd Witt brand- en bedrijfsschade verzekerd, aangeboden. Er zijn namelijk van haar sukses-liedje „Rocking Billy" hon- wie het de verantwoordelijkheid afgelost door zijn mede-student John Rose; het laatste stukje hoopten zij Het ondervond geen noemenswaar- derdduizend platen verkocht. De foto toont de verheugde Ria met haar draagt. samen in de kuip te maken. De poging is echter mislukt dige stagnatie. gouden plaat Haar ouders werd een televisietoestel aangeboden.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 7