VANNACHT BEGINT HET AVONTUUR Weerbericht 40-jarig jubileum F. J. Luijtjes bij Twentsche Bank te Lisse WOENSDAG 31 MEI 1961 DE LEIDSE COURANT N.V. De Leidsche Courant bedevaart naar heiloo In de gisteren gehouden algemene vergadering van aandeelhouders van de N.V. De Leidsche Courant heeft de president-commissaris, de heer M. P. van der Weyden, in zijn ope ningswoord de overleden commissa rissen, de heer Th. Bergers en S. van Leeuwen, in piëteitvolle woorden her dacht. Wijzende op de bevredigende resultaten, in het afgelopen jaar verkregen, wijdde spr. woorden van waardering aan alle medewerken den in het bedrijf, in 't bijzonder aan hen, die in het voorbije jaar gejubileerd hebben, en aan de direc teur, die thans 2 jaar met veel in zicht het bedrijf heeft geleid. Spr. deed een beroep op aller medewer king, ook op die van de agenten en de (krantenbezorgers, voor wier acti viteit hij zijn dank betuigde, De directeur, de heer J. F. J. M. Koens, heeft vervolgens in een uit voerig jaarverslag de gang van za ken weergegeven, de stijgende om zetten tegenover grotere uitgaven, re sulterende in een bevredigend eind cijfer. Hij maakte gewag van de ver bouwing en modernisering van de ruimten voor redactie, administratie en abonnementen, welke naar ieders opinie veel voldoening geeft, en van de verbeteringen in het technisch bedrijf. Hij ontvouwde tevens de plannen, die nog verwezenlijkt die nen te worden in het technisch be drijf. De balans en de winst- en verlies rekening werden goedgekeurd. Het dividend werd vastgesteld op 9 pet. (gelijk vorig jaar). De aftredende commissarissen, de heren M. P. ,_an der Weyden en N. P. Kaptein, werden herkozen. In de va cature, ontstaan door het overlijden van de heer S. van Leeuwen, werd gekozen de heer W. H. M. van Om men te Oegstgeest. Meer dan 400 katholieken uit Lei den en omgeving trokken gisteren naar Heiloo om deel te nemen aan de Maria-hulde, die op de vooravond van het feest van Maria-Koningin daar gehouden werd. Om 3 uur ver trokken de 9 touringcars en om 5 uur werd in de kapel van het heiligdom een plechtige H. Mis opgedragen. Na een kleine pauze kwamen de deelne mers en deelneemsters daarna bij de kruisberg om te luisteren naar de predikatie van prof. A. Hammerstein, die bijzonder de intentie van de bede vaart uiteenzette: het vermeerderen van priester- en kloosterroepingen. Hij legde er de nadruk op, dat de ge zinnen hier zoveel aan kunnen doen en dat er nodig is een geest van ge loof, offerzin en openheid voor de nood van anderen. We moeten de roep van de tijd verstaan, die de stem van God is. Ook in deze tijd van wel vaart en hoogconjunctuur moet er leven een geest van liefde en onder linge hulpvaardigheid. Hij wees op de verantwoordelijkheid van elke ka tholiek, omdat wij samen de kerk vormen en uitmaken, hoe het gezicht van de kerk is. Hierna begon de avondplechtigheid, die bestond uit een grootse processie. Onder het zingen van bekende Sacra mentsliederen en het pelgrimslied werd het Allerheiligste over het prachtige bedevaartsterrein gedragen. Bij het rustaltaar werd een korte aanbidding gehouden. Het was een plechtigheid, waarvan de indruk bij de honderden deelnemers nog lang zal blijven leven. Terugziende op deze bedetocht, kan geconstateerd worden, dat deze „be devaart in nieuwe stijl" geslaagd ge noemd kan worden. Het is jammer, dat er de laatste dag verschillenden teleurgesteld moesten worden, omdat zondagavond de opgaven waren af gesloten. (Meegedeeld door het K.N.MI. Geldig van woensdagavond tot donderdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur): MINDER KOUD Aanvankelijk plaatselijk nog wat regen of motregen, morgen en kele opklaringen en op de mees te plaatsen droog weer. Iets ho gere temperaturen dan vandaag. Matige tot zwakke veranderlijke wind. Het weer in Europa WELKE ECHTE liefheb- hebber van de vissport voelt niet iets in zijn bloed kriebelen bij het zien van dit plaatje: 'n rustig plek je langs een mooi stukje water en 'n bedekte lucht. Allemaal factoren om het weer eens te gaan probe ren. Dat proberen zal ech ter nog moeten wachten tot vannacht, wanneer het visseizoen '61-'62 geopend zal zijn. De voorbereidingen voor deze edele sport, die in 'n man iets wakker roept van het oude jachtinstinct, dat onze voorouders de naam gaf van jagers en vissers te zijn, hebben wij van dichtbij weer meegemaakt. En in welke familie komt- er geen sportvisser voor. We betwijfelen het of er zo'n familie bestaat. Mocht er toch iemand zijn, die nog nooit tegen de eer ste juni de sportvissers in de weer heeft gezien, dan moet die maar eens een kijkje gaan nemen in een winkel voor sportbeno- digdheden. Om de oude rotten in het „vak" te zien is men nu al te laat, die gaan niet op het laatste ogenblik him spulletjes in orde maken. Daar trekken ze weken van tevoren al voor op uit. Er wordt een nieuwigheid je gekocht: 'n spinner, die het nóg beter moet doen, of zo'n vlieg, waar je prachtig de riet voorns mee kunt verschal ken, of wat er dan ook voor andere kostbaarheden in het oog van de henge laar te koop zijn. De sport vissers weten wel wat wij bedoelen. Een nieuweling, die het ren, haakjes, een leefnet en niet te vergeten een schepnet, nou jóh daar ben ik ook mee begonnen en wanneer ze het een beetje willen doen, dan vang je ze. Later begin je dan wel met een werphengel e.d. spullen". van horen zeggen heeft en het ook wel eens wil gaan „doen" - laten hij èn zijn familie gewaarschuwd zijn, wanneer hij er eenmaal mee begonnen is, raakt hij nooit meer uit de ban van deze fascinerende sport - kan men in de komende dagen nog wel binnen zien stappen bij 'n winkel voor watersportartikelen. Mis schien samen met een vriend, „die hem wel even aan een puike uitrusting zal helpen en niet te duur; een mooi hengeltje, een paar goeie dobbers, snoe- COMS KOMEN ze ook binnen vol met advie zen van een goeie vriend of adviezen „uit het boek je" en ze kunnen ook zo binnenstappen: „ik zou wel een hengel en „zo" willen hebben. Wat dat „zo" is weten ze maar bij benade ring te zeggen. De man achter de toonbank weet echter zeker raad en als nieuweling kunt ge hem altijd vertrouwen. Het is vreemd, maar een hande laar in vissportartikelen hebben wij er persoonlijk nog nooit op kunnen be trappen, dat hij zijn (on ervaren) klant zo veel en zo duur mogelijk wilde aansmeren. Kan ook niet anders. De man, die de vis spullen verkoopt heeft er verstand van en dus is hij zelf een beoefenaar van de sport en dus zou hij geen broeder in het gilde bij de neus willen nemen. Hoe wel we zelf zo vaak het maar mogelijk is, met ons hengeltje langs het water neerstrijken, zijn we toch onervaren gebleven en moeten we weer steeds vertrouwen hebben in de ander, ook in de winkelier, maar dat vertrouwen is nooit beschaamd. En we zullen wel onervaren blij ven, omdat ons nu een maal de tijd ontbreekt dik wijls de hengel op te ne men, maar anders.De genen, die weten wat er eigenlijk in plaats van die puntjes hadden moeten staan, zullen deze regels waarschijnlijk niet lezen. Die hebben geen tijd, want op het laatst moet er nog zoveel gebeuren en van nacht begint het avontuur, doch degenen, die niet we ten wat we achter dat an ders bedoelen, voor hen hopen wij, dat ze het spoe dig wel weten, want het is iets fantastisch Weer puntjes, maar het is nu eenmaal iets wat niet on der woorden te brengen WASSENAAR JACOB OOSTERLING VERONGELUKT Het bericht over de vliegtuigramp bij Lissabon, waarbij onder anderen de 28-jarige Jakob Oosterling, een van de leden van de bemanning van het toestel om het leven kwam, heeft in Wassenaar grote verslagenheid gebracht. Gisteren was het de 60e verjaardag van de heer L. G. Oos terling, de vader van het slachtoffer, die een bekende figuur is in het plaatselijk verenigingsleven. De heer Oosterling is een van de voormannen van de christelijke vakbeweging in Wassenaar, sedert 1946 lid van de gemeenteraad, organisator van tal van collecten en bovendien zeer be kend door zijn studie van de historie van Wassenaar en zijn lezingen over dit onderwerp. Kort nadat de post 's morgens tal van schriftelijke gelukwensen had gebracht ter gelegenheid van de zes tigste verjaardag, kwamen twee func tionarissen van de KLM de familie op de hoogte brengen van het ver ontrustende feit, dat het toestel waarin Jakob Oosterling als hof meester dienst deed, vermist werd. Enkele uren later kwam het bericht, dat de eerste wrakstukken van het verongelukte toestel waren gevon den en dat aangenomen werd, dat alle inzittenden waren omgekomen. Jakob Oosterling kwam in begin 1960 in dienst van de KLM, na eerst verscheidene jaren dienst gedaan te hebben bij de Koninklijke Lucht macht. In 19561957 volgde hij een speciale opleiding in Canada. Hij was verloofd en zou de volgende maand in het huwelijk zijn getreden. Gemeenteraad. De maandelijkse vergadering van de Wassenaarse ge meenteraad zal gehouden worden op maandag 5 juni a.s. des avonds te kwart over 7 in het Raadhuis „De Paauw". Verbouwing Geref. kerk. Het architectenbureau G. W. van Essen te 's-Gravenhage heeft het verbou wen van de Gereformeerde kerk aan de Bloemcamplaan onderhands op gedragen aan de firma D. Nell te Wassenaar. Woningbouw. Het bouwen van drie herenhuizen aan de Storm van 's-Gravensandeweg zal worden uit gevoerd voor eigen rekening door de firma L. F. van Breukelen te 's-Gravenhage. VOORSCHOTEN Garagebouw. Het bouwen van een garage aan de Veurseweg voor de firma Versteegen zal onderhands worden uitgevoerd door de firma J. W. Zoetemelk te Voorschoten. Postduivennieuws De p.v. „De Zwaluw" hield een wedvlucht met oude duiven vanaf Corbeil, afstand plm. 415.500 km. Gelost 6 uur met windstil weer. Aankomst le prys- duif met 10 minuten los op no. 2 F. C. v. Heusden, tijd 12.15.32 uur, snelheid 1106.43 meter per minuut. Aankomst laatste prijsduif 12.57.57 uur, snelheid 996.99 meter per min. De prijzen werden als volgt be haald: F. C. v. Heusden 1-25. C. v.d. Meer 2, J P. v. d. Assem 3-4-7-11- 21-22, P. N. v. Wissen 5-6-13-15-23, A. de Graaf 8-14, E. v. d. Loo 9. Fr. Hendriks 10-16, D. Brouwer 12-20, H. v.d. Wal 17, J. J. Heyne 18, W. Onstenk 19, P. J. d'Haens 23, C. Zwaan 26. Geboren: IJsbrand Jan z.v. J. H. Bergman en C. J. Wieringa; Marcel z.v. I. A. Delmeer en A. M. de Jong; Roseline Maria Andreé d.v. A. J. M. v. d. Voort en J. M. v. Ghuysen; Hugo z.v. G. P. Schellevis en Th. de Ruiter; Monique Hendrika Maria d. van J. N. Mooijekind en J. G. v. d. Weijden. Overleden: Ingetje Rijnsburger 81 j., w.v. H. A. v. Egmond, gewoond hebbende Vredenhoeffstr. 23 (20-5); Mijntje de Jeu 77 j., e.v. G. v. d. Nieuwendijk, gewoond hebbende Leidsweg 297 (21-5). SASSENHEIM Geboren: Clara Wilhelmina Maria d.v. Th. L. Koelewyn, bloemistarbei der en A. C. Turenhout; Franciscus Johannes z.v. J. A. L. Schrama, pro- curatiehouer en H. Th Elfering;Ka- therine Luce .v. Ph. S. Heilpern, zoner beroep en L. -Heler; Hans Ja cobus Marcelis z.v. M. A. v. d. Zwet, chauffeur en A. Warmerdam; Joseph Martinus Johannes z.v. P. J. J. van De heer Luijtjes te Lisse mocht dinsdag onder veel belangstelling van vrienden en kennissen en niet het minst van de directie en vele col lega's en relaties uit de bankwereld zyn 40-jarig jubileum vieren in dienst van de Twentsche Bank. Het was op 30 mei 1921, dat de heer Luijtjes in dienst kwam bij de toen malige Haarlemsche Bank vereniging te Haarlem, waar hij werd geplaatst op de afdeling Rekening-Courant. Na dat hij zich verrijkt had met de eer ste kennis van het bankwezen, be landde hij via Buitenlandse Wissels, Vreemde Munt en Accountantsafde ling op de afdeling Effecten. Inmid dels wist hij ook zijn theoretische kennis uit te breiden door in zijn vrije tijd te studeren en verschil lende diploma's te behalen. In 1934 •werd hij overgeplaatst naar kantoor Heemstede, waar hij in 1956 zijn ijver en accuratesse zag beloond met een benoeming tot procuratiehouder. In deze functie en door zijn gedegen kennis van effecten, werd hij hier de vraagbaak voor vele cliënten van dit snel groeiende kantoor. Per 1 jan. 1956 volgde zijn over plaatsing naar kantoor Lisse om daar zijn krachten te wijden aan de veelomvattende werkzaamheden op de afdeling Kredieten. De jubileumviering is dinsdag voor hem een grote vreugde geweest. In de morgenuren werd de jubilaris te zijnen huize bezocht door de he ren H. Ledeboer en mr. F. J. J. C. M. van Meerwijk, bestuurders van het westelijke rayon van de Twentsche Bank en de heren G. de Boer en G. Houtzager, onder-directeur van kantoor Haarlem. Mede namens de hoofddirectie bracht de heer Lede boer de jubilaris dank voor al het geen hy in de afgelopen 40 jaar voor de bank had gedaan en wenste hem en zijn echtgenote van harte geluk met dit jubileum. Spr. overhandigde hierbij de gebruikelijke jubileum gratificatie onder couvert. Des avonds werd de jubilaris met zijn echtgenote, zijn ouders en enkele familieleden ontvangen in de „Nach tegaal", waar directie en personeel van kantoor Lisse en een aantal col lega's van de omringende kantoren zich hadden verzameld. Hier werd hij toegesproken door de directeur van kantoor Lisse, de heer H. C. Broxterman, die in het kort de afgelopen 40 jaar memoreer de. Spr. prees de jubilaris om zijn nauwgezetheid en toewijding, waar door hij zich had weten te ontwik kelen tot een „all round" bankman. Ook bracht hy dank voor wat hy in deze 40 jaar speciaal voor Lisse ge weest was. Hij wenste hem geluk met deze mijlpaal en betrok hierbij ook zijn echtgenote. De bank is ondanks haar 100-jarig bestaan jeugdig geble ven; ditzelfde mogen we ook zeg gen van de jubilaris. Spr. wenste hem toe, dat hy met hetzelfde enthou siasme en toewijding zyn taak nog een aantal jaren zal mogen vervul len en t.z.t. in goede gezondheid ook zijn 50-jarig jubileum zou mogen vieren. Namens directie en perso neel bood hij hem een Ronson-aan- steker met inscriptie en een gazon- sproeier aan. Mevrouw werden bloe men aangeboden. Namens de collega's van de omrin gende kantoren voerde de heer D. Algera, bestuurder van kantoor Noord wijk, het woord. Hij memoreerde het feit, dat vooral de laatste jaren meerdere malen een beroep op de Zoen, kleurmaker en H. J. M. van Beek. Ondertrouwd: Wilhelmus H. M. Zoet 28 j., chauffeur en Alida M. M. v. d. Meij 26 j., zonder beroep; Jo- sua v. Ginhoven 27 j., landarbeider en Truus Tysen 25 j., coupeuse, Lis se; Jacob v. Klaveren 22 j., chauf feur, Rynsburg en Petronella Th. v. d. Lans 22 j., vertegenwoordigster. Overleden: Gerrit v. Endhoven 91 j., zonder beroep, gewoond hebbende Hoofdstraat 320. heer Luijtjes werd gedaan om tijdens ziekte of vacanties van procuratie houders waar te nemen. Ook hijzelf had tijdens ziekte van zijn hulp ge noten en meende te mogen consta teren, dat de jubilaris een gedegen kennis en een ruim inzicht heeft, waardoor hy een alleszins gewaar deerd vervanger is. Namens de collega's bood hij een platenkoffer aan en een platenbon ter uitbreiding van de discotheek, als mede tuingereedschap om de vrije zaterdagen nuttig te kunnen beste den. Toen was voor de jubilaris een moeilijk moment aangebroken, want aan hem was het woord om zijn dank uit te spreken voor de vele goede wensen en geschenken. Hij was zo getroffen door zoveel hartelijkheid, dat hij bijkans geen woorden kon vinden om zijn grote dankbaarheid uit te spreken. Zijn woorden waren daarom weinige, maar spraken van diepgevoelde dank. Na dit officiële gedeelte bleef men onder het genot van een stukje mu ziek en de aangeboden verversingen nog geruime tijd gezellig bijeen, waarbij verscheidene herinneringen uit de afgelopen 40 jaar nog eens uit de oude doos kwamen, terwijl de dames ter afwisseling enkele toe passelijke liedjes op de jubilaris zongen. Jubileum S. A. van Bezu. Mor gen donderdag 1 juni, hoopt de heer S. A. van Bezu de dag te herden ken, dat hij 40 jaar in dienst is bij de firma J. G. Pijnaoker, bloem- bollenbedrijf alhier, LISSE Groene bloembollenveiling. - Uit slag groene bloembollen veiling te Noord wij kerhout. De gewassen ston den over het algemeen best. Dit was een zeer geanimeerde veiling met veel belangstelling en goede koop lust. Besteed werden voor: hyacinten bedden van 3 R.R.: Ostara, 3-jarig 125; Jan Bos, 3-jarig 150; Marconi, 3-pang 85; Amethyst, 3-jarig 95; La Victoire, 3-jarig 100; L'Innocence, 3- jarig 75,—. Narcissen bedden van 3 R.R.: R. O. Backhouse 44; Moonrise 75; Un surpassable; 70; King Alfred 50. Tulpen: Orient Express 75; Mont gomery 46; Aureola 87; Pink Suprè me 57; Gerbrandt Kieft 54; Prins Charles 75; London 107; Parade 84- Gudoshick 170; Arabian Mystery 90; Punssima 290; Bellona 120; Adven ture 58; Parkiet Tulp Van Dyck 62; Frits van Zanten 50; Oxford 55; May Wonder 105; Abra 68; Amusement 50; First Lady 60; Golden Show 90; Hol lands Glorie 55; Reveil 69; Mariëtte 61; Senator 50. VOORHOUT SUCCES VOOR TONEELGROEP „CONTACT" De toneelgroep van de RKJV Con tact heeft deelgenomen aan de to neelwedstrijden in Leiden. Na een spannende strijd behaalden zij een eervolle eerste prys, en kwamen daardoor in het bezit van de „Beker van Zuid-Holland". Na voorselectie in de bollenstreek werd deze groep afgevaardigd naar Leiden om het komische spel in één bedrijf „Als men meisjes fopt" op te voeren, dat was ingestudeerd onder gastregie van de heer J. Vlasveld, waarbij enkele dames welwillend hielpen als gastspeelsters. Na lang beraad gaf de jury aan Voorhout een totaal van 149 punten. Het maximum was 175 punten. De 2e prijs was voor de groep Loosduinen met 137 punten. Een woord van waardering voor de gastregie en gastspeelsters en allen van harte proficiat met dit mooie succes. Woningbouw. Het bouwen van vijf woningen aan de Julianalaan zal onder architectuur van J. van Bleys- wijk-Sombeek te Heemstede worden uitgevoerd door de firma L. P. Ves- ter, alhier. HELSINKI STOCKHOLM OSLO KOPENHAGEN ABERDEEN LONDEN AMSTERDAM BRUSSEL LUXEMBURG PARIJS BORDEAUX GRENOBLE NICE BERLIJN FRANKFORT MüNCHEN ZURICH GENèVE LOCARNO WENEN INNSBRUCK BELGRADO ATHENE ROME AJACCIO MADRID MALLORCA LISSABON h. bew. regen zw. bew. geh. bew. mist onbew. zw. bew. zw. bew. onbew. h. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. motregen h. bew. 1. bew. zw- bew. zw. bew. motregen onbew. onbew. onbew. zw. bew. onbew. zw. bew. regenbui zw. bew. zw. bew. PAUZE Morgen: Sacramentsdag. WOLK BOVEN NEDERLAND. Er worden in Nederland zoveel si garen, sigaretten en pijpen gerookt, dat, volgens mededelingen van zéér scherpziende piloten doorlopend een wolk van nikotine over ons land hangt. In 't bijzonder morgen drijft er een sombere wolk over ons land. Terwijl alles wat katholiek is ook in Engeland en Skandinavië zich baadt in de zonneschijn van Sacra mentsdag en feestelijke processies door de straten trekken, zijn er hier te lande genoeg katholieken, die de hele Sacramentsdag vergeten en er een gewone alledag van maken. Maar dit is nu echt een dag om hetzij 's morgens of 's avonds te com munie te gaan in hartelijke danllc voor het hartelijk Geschenk, dat de alledag vergoddelijkt. PUZZEL No. 511. Horizontaal: 1. nu en dan, 4. oorlogsgod, 7. gravure, 8. tel woord (Duits). 9. tegenstelling van bros, 11. gem. in Z.H., 14. voor, 15. liggende, 19. insekteneter, 20. bood schapper, 21. plechtige gelofte, 22. vluchtheuvel, 23. leeg. Vertikaal: 1. reinigingsmiddel, 2. bakt men brood van, 3. uitneembare middenpost in de hoofdingang van boerenschuren (gewestelijk), 6. schrander, 9. onklaar, 10. bloeiwijze, 12. arbeidseenheid, 13. zelfkant, 15. stad in België, 16. onderricht, 17. ongaarne, 18 vogel. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 510. Horizontaal: 1. robe, 4. nl, 6. peso, 7. odol, 9. A.D., 10. ren, 12. os, 13. terstond, 16. it, 17. o.e., 19. Kortgene, 22. ia, 23. Ooi, 24. Ee, 25. klak. 27. ij del, 29. ma, 30. Aken. Vertikaal: 1. rede, 2. os, 3. borst rok, 4. n.d., 5. lood, 6 pats, 7. onoog lijk, 8. L.S., 11. et, 14 rio, 15. nee, 18. keel, 19. kalm, 20. To, 21. neen 22. ik, 26. Aa, 28. de. PUNT „Alweer die lui van boven.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 3