Weerbericht j SPORTSHIRTS l| Peek&Cloppenburg Stoomverwarming in Leidse flats? Onderwijzers namen kennis van moderne bloembollenvak herenmode-tip DINSDAG 30 MEI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 NIEUWKOOP PASTOOR BLOM In de Ursula-kliniek, waar het stof felijk overschot van pastoor Blom is opgebaard, is bid- en bezoekgelegen- heid woensdag van 12 tot 19 uur en donderdag van 9 tot 12 uur. Donder dagmiddag wordt het stoffelijk over schot naar Nieuwkoop vervoerd. LEIDERDORP Polder Achthoven. Vrijdag ver gaderden de stemgerechtigde inge landen van de polder Achthoven on der leiding van de waarnemend voorzitter, de heer Th. Verkley. De begrotingswijziging voor 1960 werd in ontvangst en uitgaaf vast gesteld op een saldo van f 14.48 voor de gewone dienst. De rekening over 1960 werd, nadat zy door de commissie tot onderzoek daarvan in orde was bevonden, vast gesteld in ontvangst op 9839,30 en in uitgaaf op 8561,16, zodat er een batig saldo is van 1278.14 voor de gewone dienst; voor de kapitaaldienst zijn de ontvangsten en uitgaven beide f 1015,80 groot. De begroting voor 1961 werd vastgesteld aan in komsten en uitgaven op 10.011,75 voor de gewone dienst bij een om slag van 20.per ha. en op een bedrag van ƒ35.126,40 aan ontvang sten en uitgaven voor de kapitaal- dienst. In de rekeningcommissie werden benoemd de heren Roest jr en Joh. van Zwieten. De heer P. v. Leeu wen werd bij de bestuursverkiezing herkozen. Géén spreekuur. De burgemees ter van Leiderdorp is morgenavond verhinderd zijn gewone spreekuur te houden. Geboren: Maria Elisabeth dr van C. J. van Dongen, 29 jaar, arts en van M. E. Seelen: adres: Emmastraat 8, Leiderdorp; Frangois Nicolaas zn van J. W. H. Grims, 31 jaar, ambte naar belastingen en van T. Dompe ling, adres: B. G. Cortslaan 51, Lei derdorp; Erik zn van W. van Ark, 33 jaar, calculator en van M. Mol, adres, Hoofdstraat 38, Leiderdorp; Cornelia dr van C. van der Zwan, 31 jaar, chauffeur en van P. van Sandijk, adres: Hoogmadeseweg 27, Leiderdorp; Johanna Elisabeth Ma ria Antoinette dr van W. P. Slie- rings, 38 jaar, vertegenwoordiger en A. M. van Meij gaarden, adres: Rese dastraat 52, Leiderdorp. Wethouder A. J. Jongeleen is van mening, dat nieuw te bouwen flats voorzien moeten worden van cen trale verwarming, willen deze flats tenminste hun waarde behouden. Hij zij dit naar aanleiding van de be handeling van het voorstel de leve ring van stoom door de Stedelijke Lichtfabrieken uit te breiden. De heer Den Dubbelden (PvdA) vroeg of het mogelijk kan worden geacht, dat ook nieuw te bouwen flats méé- profiteren van de stoom, die het ge meentelijk energiebedrijf over heeft. De wethouder acht gebruik van stoom voor flatverwarming niet on mogelijk. SASSENHEIM Excursie en besprekingen „Als de jeugd niet naar ons komt, komen wij naar de Jeugd". Deze woorden sprak de heer J. Heemskerk voorzitter van de Sassenheimse afd. van „Bloembollencultuur", gister middag tijdens een bijeenkomst tot 'n gezelschap van leerkrachten, ver bonden aan diverse scholen uit Sas- senheim en omgeving en na afloop van een excursie, waarin het onder wijzend personeel op aanschouwelij ke wijze kennis kreeg van de werk wijze en de mechanisatie in het bloembollenvak. Deze excursie had plaats in het zeer moderne bloembollenbedrijf van Fred, de Meulder n.v., waar het ge zelschap verwelkomd werd door de heer J. Heemskerk, waarna door een der directeuren en de bedrijfsleider, de heer L. Lommerse, uitvoerig de ZOETERWOUDE PIT '54 Afgelopen zondag vond in Roelof - arendsveen het aardbeientournooi plaats, wat jaarlijks wel zo ongeveer de afsluiting betekent van het wed- strijdseizoen. PIT '54 was hierbij met een groot aantal speelsters en spelers vertegenwoordigd. Een unie ke prestatie werd hierbij geleverd door Ton v. d. Helm, die na 'n lange reeks van wedstrijden kans wist te zien in de 2e klas heren de eerste prijs, eep mooie beker, in de wacht te slepen. Dit is de eerste maal, dat hij in de 2e klas sterk op de voor grond trad, hoewel hij in de afge lopen competitie ook alweer op een percentage van 81 wist te eindigen. Daarnaast wist ook Cees van Tey- lingen in de kwart-finale van de 4e klas door te dringen, terwijl ven de meisjes Riny Overdevest ziéh wist te onderscheiden met een mooie halve finale-plaats. De overige deelneemsters en deel nemers werden vrij snel uitgescha keld, waarbij Coby v. d. Helm het slachtoffer is geworden van een op zich misschien kleine administratieve fout, dat voor haar echter zeer erns tige gevolgen heeft gehad, doordat de eerste prijs bij de meisjes haar hierdoor vrij zeker door de neus is geboord. Op haar aanschrijving stond als begintijd van de tweede ronde tien voor zeven vermeld. Dit bleek in werkelijkheid zes uur te moeten zijn. Toen zij volgens haar aanschrijving volkomen op tijd arriveerde, was zij door de wedstrijd leiding reeds gediskwalificeerd. He laas mochten protesten niet meer baten, met genoemd noodlottig ge volg. Fouten maken is menselijk, maar men moet hier dè consequen ties ook van willen aanvaarden. Uitslagen van de vriendschappe lijke wedstrijden, welke de afgelo pen weken door de verschillende PIT-teams zijn gespeeld. Heren: ATTC-PIT '54 4-6; PIT '54-ATTC 5-5; PIT '54-Effect '54 7-3; Effect '54-PIPT '54 2 7-3; Amico- PIT '54 4-6. Junioren: PIT '54 2- Forward 7-3. Alle leden van PIT '54 worden woensdagavond om 7 uur in de avondmis verwacht, die speciaal voor de jeugdbeweging wordt opge dragen. De training begint donderdag a.s. i.v.m. sacramentsdag niet om 7 uur maar na afloop van het lof en duurt tot elf uur. RIJWIELTOCHTEN 1961 De aanvankelijk vastgestelde da tum voor de jaarlijkse rij wiel toch ten van 25 juni kan niet gehandhaafd blijven. Het blijkt ieder jaar opnieuw moeilijk om in juni een zondag hier voor te bepalen waarop er plaatselijk niet iets aan de hand is. Op de aan vankelijk vastgestelde datum is in de parochie van de H. Kruisverheffing de viering van de Plechtige Hernieu wing der Doopbeloften en de Midden standsbedevaart naar Heiloo. De nieu we datum is nu 2 juli. Het zal dit jaar de vierde keer zijn, dat de toch ten worden georganiseerd. Het uit voerige programma van de viering van het tweede lustrum met als hoogte- en middelpunt de aantrekke lijke tochten langs een interessant parcours wordt spoedig gepubliceerd. OEGSTUFF^T Woningbouw Architect W. Wis man te Heemstede heeft namens de N.V. Bouwfonds Nederlandse Ge meenten te 's-Gravenhage, het bou wen van 10 woningen aan de Kpren- bloemlaan opgedragen aan A. W. v. d. Poll N.V. te Heemstede. NOORD WIJK VIERDE HYACINTHA-WANDEL- TOCHT VOERDE LANGS EEN FRAAI PARCOURS Ongeveer 550 wandelaars startten bij het Juvenaat te Noordwijk voor de vierde Hyacintha-wandeltocht. Dit aantal is wellicht iets minder groot dan vorig jaar, doch hierbij dient wel in aanmerking te worden genomen, dat er in de afgelopen maanden al heel wat tochten zijn gehouden. Behalve talrijke individuele tip pelaars, namen ongeveer twintig groepen en drie scholen aan deze Hyacintha-tocht deel. Dat dit wandel-evenement zo voor treffelijk is geslaagd, valt vooral te danken aan de gedegen voorberei dingen van het dagelijks bestuur van „Hyacintha", de Noordwij kse wan delsportvereniging, die de tocht orga niseerde. Er was een bijzonder fraai par cours uitgezet, dat o.m. door de Staasbossen en „De Zuid" voerde en de deelnemers liet kennis maken met de rijke verscheidenheid aan landschappelijk schoon, dat de bad plaats biedt. Dank zij de medewerking van de Gravin van Limburg Stirum kon deze keer ook het prachtige landgoed „Offem" in het parcours worden op genomen. Onder ideaal wandelweer zon nig, maar niet warm heeft men volop van de natuur kunnen genie ten. Een extra-compliment verdient „Haycintha" voor de duidelijke wij ze waarop het parcours was aange geven, al naar gelang er 10, 15 of 20 km werd gewandeld. Waardering ook voor de EHBO- brigade Noordwijk en de Noordwijk- se Reddingsbrigade, die blaren prik ten en andere eerste hulp-taken ver vulden. Een onpartijdige jury, bestaande uit de heer Hamburg (NWB) als voor zitter, en mevr. Breedevelt en de heer Latesteijn (beiden van de KN BLO) als leden, beoordeelden de groepen op de punten marsvaardig heid, orde en netheid. Zy kwamen tot de volgende uit slag: 20 km: SDS uit Den Haag, 75 p. (aanmoedigingsprijs) 15 km: le prijs WSV „Jong Leven B" uit Capell eaan de LJssel, 83 p.; 2e prijs DVO, Hillegom, 76 p.; 3e prijs WSV „Op goede voet", Alphen a.d. Rijn, 66 p.; 4e prijs WSV III uit Maassluis, 63 p.; 5e prijs WSV „Vlug Kwiek" uit Hazerswoude, 60 p.; 6e prijs WSV „De Rippers" uit Rijpwe- tering, 59 p.; 7e prijs NKJB Noord wijk, 58 p.; 8e prijs WSV I, Maas- 10 km:Ple prijs WSV „Steeds Voor waarts", Hoofddorp, 77 p.; 2e prijs WSV „Jong Leven A", Capelle a.d. IJssel, 74 p.; 3e prijs „De 110e mro- gen" A uit Rotterdam, 64 p.; 4e prijs „De 110e morgen" B, Rotterdam, 61 p.; 5e prijs WSV Crooswijk, Rotter dam, 57 p.; 6e prijs WSV „Jong Haarlem", 57 '.p.; 7e prijs WSV II, Maassluis, 55 p.; 8e prijs WSV „Houdt Koers", Sassenheim, 46 p. Scholen: le prijs School met den Bijbel, Noordwijk, 62 p.; 2 Paus Pius X-school, Wassenaar, 60 p.; 3 School met de Bijbel, Noordwijk, 56 p. Na afloop reikte de heer Hamburg de prijzen uit. Alle deelnemers ont vingen een medaille, uitgevoerd met een fraai bloemmotief (narcissen). behandeling van de bol, vanaf het planten tot exportwaardig artikel werd toegelicht. Hierbij kon men ge tuige zijn van de oude zowel als van de nieuwe werkmethode, met als il lustratiemateriaal oude handwerk tuigen en de modernste machines. In een causerie in telegramstijl besprak vervolgens drs J. v. Nieuw koop, de sociaal-economische aspec ten van een vak, dat door zijn agra risch karakter veelzijdig en kwets baar is door weersinvloeden en an dere factoren. Een gunstig aspect was volgens spreker het wisselend karakter der werkzaamheden, die de arbeider moest verrichten, dit in te genstelling tot de industrie en wees vervolgens op de primaire en secun daire arbeidsvoorwaarden. Tot slot vertoonde men nog de film „The miracle of the bulb". Alles bijeen een middag waarin voor velen nieuwe gezichtspunten werden geopend en kennis werd ver kregen van het bollenvak. Na afloop van de excursie begaf het gezelschap zich naar de zaal van café „De Oude Post", waar de voor zitter burgemeester J. baron van Knobelsdorff, mocht verwelkomen en ook drs Van Nieuwkoop weer aanwezig was. Hier werden de hedendaagse pro blemen van het thans het ruim 100 jaren oude bloembollen vak bespro ken; problemen, die zijn ontstaan door de snelle industrialisatie en de hierdoor afnemende belangstelling van de jeugd voor het vak, waaraan toch zeer zeker ook mooie kanten zitten. Bij reeds eerder gehouden ex cursies in klasseverband, waren er gunstige reacties bij de jeugd, be toogde de heer Heemskerk, die hoop te dat het onderwijzend personeel de door hen opgedane kennis aan de jeugd zouden overdragen. De prijsuitreiking van de jaarlijkse ziekzoekwedstrijd zal dit jaar plaats hebben op maandag 12 juni te 8 uur n.m. in de grote zaal van hotel Het Bruine Paard te Sassenheim, door prof. dr. ir. J. P. H. v.d. Want. Onderstaande personen kunnen hun diploma's of prijzen afhalen. Die geen diploma of prijs wonnen en toch hun lijsten terug willen heb ben, kunnen die - na de prijsuitrei king - terug ontvangen. Prijzen toegekend aan diploma houders (narcissen)1 K. C. Hon- ders, Julianastraat 104, Lisse; 2 H. Kühn, Hoekstr. 11, Sassenheim; 3 H. Z. Kühn, Hoekstraat 11, Sassenheim. 4 G. M. v. Bemmelen, Boerhaavestr. 16, Voorhout; 5 J. Heikamp, Kanaal straat 229, Lisse; 6 Jac. v. Dorsten jr 3de Poellaan 49, Lisse; J. Möhlmann, Hereweg 345 Al Lisse; J. Boekee, Menneweg 151, Sassenh.; 7 J. Smit, 3de Poellaan 17, Lisse; J. Eikelen boom, Oude Poststraat 1, Sassenheim In verband met tijdsoverschrijding kwamen onderstaande deelnemers niet in aanmerking voor een prijs. Gezien echter de prima puntenlijst, welke zij hadden besloot het comité hen een troostprijs toe te kennnen: J. Z. de Vries, Sporthofflaan 10 Sas senheim; M. A. Beelen, Van Heem strastraat 23 te Sassenheim. Het diploma (narcissen) wordt toe gekend aan: 1 W. A. Baay, Pr. Hen drikstraat 10, Lisse; 2 P. van Ruiten, Achterweg 50, Lisse; 3 W. F. Borst, Kastanjelaan 1, Sassenheim; 4 P. J. v. Waveren, Kanaalstraat 156, Lisse; 5 W. J. C. de Ridder, Wilhelminastr. 23; Noordwijk; 6 A. Helmus, Gladio- lenstraat 66, Sassenheim; 7 Chr. Wes- sels, Broekweg 95, Lisse; 8 P .T. Bart Parallelweg 121, Hillegom; 9 J. C. J. Clemens Pzn., Lisserdijk 390, Abbe- nes; 10 J. v.d. Nouland, Irenestraat 1, Sassenheim. Troostprijs: Jan Smit Kortebacht- straat 12, Noordwijkerhout. Prijzen toegekend aan deelnemers Ziekzoekwedstrijd hyacinthen 1961: 1 J. G. Vink, Sassenheim; 2 J. Möhl mann Lisse; 3 C. de Haan, IJmuiden Oost; J. Heikamp, Lisse; L. J. Wey- ers, Lisse; P. Kühn jr., Sassenheim; 5 W. J. Turenhout, Sassenheim; J. P. v. Wieringen Noordw.'hout; 6 C. van Hoekelen, Sassenheim; 7 P. Th. van Kesteren, Lisse; P. K. v.d. Meek, Lis se; P. J. Langeveld, Voorhout; N. W. v.d. Meij, Sassenheim; G. Franken, Sassenheim; G. v. Schie, Abbenes; J. Kühn Pzn. Sassenheim; Fr. Wie- ring, Sassenheim; W. A. de Haas, Noordwijk; J. W. Vink, Noordwijk. BROMFIETS TEGEN ONVERLICHTE AUTO De heer J. J., komende uit de rich ting Haarlem, reed op zijn brom fiets tegen een op de Hoofdstraat voor café „De oude Post" geparkeer de onverlichte auto. Bij deze botsing kreeg de heer J., behalve een gebro ken dijbeen, ook snij wonden aan ge laat en handen. Dr. v. Raay verleen de eerste hulp en liet de gewonde naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overbrengen. Autotocht bejaarden. Voor de genen, die vergeten hebben zich jl. zaterdag op te geven voor de auto tocht, welke gehouden wordt op 20 juni a.s. bestaat alsnog gelegenheid zich hiervoor op te geven tot uiter lijk zaterdag 3 juni a.s. ten kantore van de kunstaardewerkfabriek, Kerklaan, alhier. RIJNSBURG Ondertrouwd: J. S. Huber 22 j. en M. Kerpershoek 20 j.; J. de Mooy 29 j. en A. v. Delft 26 j.; A. Brem- mer 25 j. en J. v. Kralingen 19 j.; D. Sip 2i5 j. en N. P. Schaap 24 j.; W. C. Verhart 24 j. en G. S. Hoogstra ten 21 j. Getrouwd: A. v. Duyn 27 j. en A. P. v. d. Mey 23 j.; G. M. Post 24 j. en E. E. v. Egmond 22 j. LEIDSCHENDAM Bouwopdracht Architect T. W. A. Zwegers te Breda, heeft namens het bestuur van de L.T.B. te Haar lem, het bouwen van een R.K. La gere Tuinbouwschool te Wateringen opgedragen aan de firma J. Schouten te Leidschendam. ALGEMENE VERGADERING K.V.03. TE HAARLEM. In de gisteren in Haarlem gehou den algemene vergadering van de Rooms-Katholeike Vereniging van Ondernemers in het Bloembollenbe drijf heeft de voorzitter, de heer C. G. Meskens opgemerkt, dat verho ging van de kwaliteit van het pro- dukt van groter belang moet worden geacht dan vergroting van de pro- duktie. De voorzitter heette welkom de nieuwe geestelijke adviseur, kapelaan A. F. J. Hanse,, die mgr. J. J. van der Hoogte is opgevolgd. De heer J. C. Onderwater uit Breezand werd ge kozen tot lid van het hoofdbestuur. De afdeling Noordwijkerhout dien de een voorstel in waarin het be s-tuur verzocht wordt er met alle kracht naar te streven dat herhaling van de revalutatie zal worden voor komen. De vergadering was echter van mening, dat deze kwestie geheel tot de competentie behoort van de betrokken Kamerleden en politieke groeperingen. De vergadering wijdde een uitvoe rige gedachten wisseling aan de de gressieve uitbreiding van het teelt- recht van bloembollen. Besloten werd ermee akkoord te gaan, dat het hoofdbestuur hierover een gunstig advies zal uitbrengen aan het Pro- duktschap voor (Meegedeeld door het KNMI. Geldig van dinsdagavond tot woensdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur) NOORDELIJKE WIND Bewolkt met voornamelijk in het noorden van het land enige regen, in het zuiden enkele op klaringen. Overv/egend matige 1 wind uit noordelijke richtingen. Over het algemeen weinig ver andering in temperatuur. Het weer in Europa helsinki h. oew. 25 13 stockholm h. bew. 14 7 oslo regen 14 9 kopenhagen zw. bew. 13 11 aberdeen onbew. 10 11 londen h. bew. 15 10 amsterdam onbew. 14 4 brussel onbew. 14 5 luxemburg mist 12 2 parijs 1. bew. 15 3 bordeaux zw. bew. 18 11 grenoble 1. bew. 15 2 nice 1. bew. 22 10 berlijn h. bew. 11 1 frankfort h. bew. 11 1 müncken zw. bew. 6 4 zürich geh. bew. 7 1 genève zw. bew. 12 1 locarno h. bew. 14 4 wenen 1. bew. 14 7 innsbruck zw. bew. 9 4 belgrado 1. bew. 24 14 athene onbew. 20 rome zw. bew. 21 12 PAUZE „Open weave" „Cojo" no-iron j: heerlijk koel jjiï: Italiaanse zomerkleuren Speciaal verlaagde |:|c£ wo ensdagprijs Q 95 vf SPa bijpassend jjsjjg weekend shawltje jiüiil; 1.9S llfjjiii (Advertentie). HILLEGOM DIPLOMA-UITREIKING R.K. LAGERE TUINBOUWSCHOOL In tegenwoordigheid van de Com missie van Toezicht, de Inspecteur van het Landbouwonderwijs, Ir. P. Doornbos uit Den Haag, vele ouders van de leerlingen van de Lagere Tuinbouwschool te Hillegom, werden door de burgemeester van Hillegom, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, als Voorzitter van de Commissie van Toezicht de diploma's uitgereikt. Na een woord van welkom door de burgemeester, werd door een viertal leerlingen een korte voordracht ge houden. Achtereenvolgens sprakèn: Wim van Diest over „Virusziekten in de narcissen"; Theo van Wieringen over: „Het bodemkundig onderzoek"; Ton Böhm over: „Preparatiemetho den van de hyacinthen in de loop der tijden"; en Piet van Schagen over: „Kalkhuishouding en kalkbesmet- ting" Deze voordrachten, door de ge noemde leerlingen uit onderwerpen van de leerstof samengesteld, waren naar opbouw en inhoud, goed ver zorgd. Na elke voordracht klonk dan ook een hartelijk applaus. Na de pauze werden de diploma's uitgereikt. De burgemeester felici teerde de gediplomeerden en de ou ders. Hij spoorde de leerlingen aan tot verdere studie om een all-round vakman te worden en een goed lid van de maatschappij. De diploma's werden uitgereikt aan: J. G. Berbeé, J. A. Heemskerk, W. G. Heemskerk, B. Th. van der Linden, J. H. van Steijn, H. M. Selhörst, Th. J. Weijers, A. Th. Zeestraten en M. G. J. Zwane- veld te Hillegom. A. J. Böhm te Heemstede, P. J. van Schagen te Hoofddorp, W. H. van Diest, J. C. Geerlings, H. M. Hoogkamer, R. Th. Lefeber, B. H. van der Poel, J. J. Ro- mijn, J. F. Wessels en Th. J. J. M. van Wieringen te Lisse. S. M. H. Kroon te Noordwijkerhout, P. H. N. Witteman te Oegstgeest, R. Th. de Vroomen te Warmond, J. W. Meiland te De Zilk. De heer W. Onderwater belichtte namens het bestuur van de onder wijs vereniging van de L.T.B. de grote betekenis van het agrarisch onder wijs. Hij verheugde zich over de ver nieuwing van het leerprogramma dat in het uitgebreide aantal van lagere land- en tuinbouwscholen is inge voerd. Hij was dankbaar en erkente lijk voor de door do regering doorge voerde uitbouw van het onderwijs en voor de daarvoor verstrekte midde len. De inspecteur van het Landbouw onderwijs, Ir. P. Doornbos verklaarde met genoegen deze eindles te hebben bijgewoond. Hij sprak zijn waardering uit over inhoud en stijl der voor drachten en gaf de gediplomeerden diverse wenken voor de toekomst. De directeur en leraren dankte hij voor de goede verzorging van het tuin- bouw-onderwijs. Namens de klasgenoten sprak Jac. Meij land een woord van dank voor het genoten onderwijs en bood de di recteur een stoffelijke blijk van waardering aan. De heer B. P. van Schagen maakte zich tot tolk van de ouders en uitte zijn erkentelijkheid voor de wijze waarop hier het on derwijs werd gegeven. Na een kort slotwoord van de directeur van de school, de heer L. F. Schlaman, werd de bijeenkomst gesloten. Tot 1 juli bestaat er gelegenheid zich op te ge ven voor het nieuwe schooljaar, bij de directeur der school. KATWIJK Duivensport. De Postduivenver eniging „De Rijnmonders" hield een wedvlucht met oude duiven vanaf Noyon. In concours waren 199 dui ven, die om 10.30 uur met bewolkte lucht en noordenwind gelost wer den. De eerste duif kwam aan om 15.44.06 uur en had de afstand van 308 km. afgelegd met een gemiddelde snelheid van 982.83 meter per mi nuut. Uitslagen: L. van Duijn, 1, 12; L. Knetsch 2, 5, 6, 22; M. Souverein 3, 8( 14, 28; B. Paauw 4, 15, 26; J. van Duijn 7, 21, 29; J. Parlevliet 9; K. Schaap 10, 17. Morgen: Maria, Koningin des hemels; Angela de Merici, stichteres van de Ursulinen, t 1540; Petronella, leerlin ge van de apostel Petrus. DE MEIMAAND IS UIT. Het was bepaald niets nieuws, toen paus Pius XII, vromer gedachtenis, in 1954 het feest van Maria Koningin in stelde, ten besluite van de Meimaand. Iedereen kent, tenminste van klank, de aanhef van overoude lofzangen op de Moeder Gods: Ave, Regina coelorum Wees gegroet, hemelkoningin Regina coeli, laetare.... Koningin des hemels, verheug U Salve Regina.Wees gegroet, Ko ningin!, moeder van barmhartig heid Wij allen, die zo vertrouwelijk met de Moeder Gods omgaan op het door nige levenspad, mogen bedenken, wat haar nicht Elisabeth reeds vertolkte: „Welke eer valt mij te beurt, dat de Moeder van mijn Heer tot mij komt!" PUZZEL No 510. Horizontaal. 1 japon, 4 beken de afkorting, 6 vreemde munt, 9 in het jaar onzes Heren (afk. Lat.), 10 kippenloop, 12 rund, 13 dadelijk, 16 afkorting v. item, 17 orient expresse (afk.), 19 gem. in Zeeland, 22 geluid van een ezel, 23 gehucht in Limburg onder Herten, 24 water in Friesland, 25 pet (Vlaams), 27 praalziek, 29 fa milielid, 30 stad in Duitsland. Verticaal. 1 verstand, 2 rund, 3 on derkledingstuk, 4 na dato (afk.), 5 metaalsoort, 6 klap, 7 niet aange naam om te zien, 8 staat meestal bo ven drukwerk, 11 voegwoord. (Fr.), 14 rivier (Spaans), 15 ontkenning (spreekt), 18 lichaamsdeel, 19 rustig, 20 meisjesnaam, 21 ontkenning, 22 pers. voornaamw., 26 water in N. Brabant, 28 lidwoord. Oplossing mor genavond. Oplossing No. 509. Horizontaal: 1. rei, 4. olm, 6. kanis, 9. es, 11. ore, 12. si, 13. To, 15. St. 16. voordelig, 17. er, 18. An, 19 pt. 20. ale, 22. st, 24. blijde, 26. Son, 27. nel. Verticaal: 1 roe,, 2. ik, 3. onrede lijk, 4. os, 5. mei, 7. Ao, 8. i.e., 10. stoet, 12. stins, 14. oor, 15. sla, 19. 20. al, 21. ed, 23. tol, 24. Bn, 25. PUIST „Zo, eindelijk heb ik een ober kunnen vinden."

Leidse Courant | 1961 | | pagina 3