VAN OVER de klubs Record-aantal deelnemers aan aardbeientoernooi van zondag te Roelofarendsveen De heer D. van der Kwaak legde eerste steen in uitbreiding Zuidslavische minister van buitenlandse zaken in ons land VRIJDAG 26 MEI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 het terrein van SVLV te Voorschoten. Het toernooi begint om 11.45 uur. Rijp- wetering a speelt om 12 uur de eerste HANDBAL SVLV De dames-senioren krijgen zondag weer een kans op het kampioen schap. Zij moeten de beslissingwedstrijd spelen tegen Quintus om 15.30 uur op het Animo-terrein aan de Vredenburch- weg te Rijswijk. „NIO" Zondag 28 mei spelen de ad- spiranten een thuiswedstrijd tegen Fore- TAFELTENNIS Blauw-Zwart Zaterdag 27 mei, se- rantenelftallen vertrekken om 2 uur per moren: Voor de tweede ronde om de fiets vanaf het Parochiehuis. MAVI-wisselbeker een wedstrijd tegen Zondag: senioren: Altior 4-VTL 3 aan- ,0 - - ESC. Aanvang 15.45 uur. De nederlaag- vang 12 uur, le terrein. Junioren: DOSR aanvanS 12 uur- Voorde senioren serie om de „Schulpwei-Cup" wordt B-Altior B, aanvang 12 uur, le terrein. ls er geen wedstrijd vastgesteld, voortgezet met een wedstrijd tegen RK Vertrek van de B-junioren om 11 uur „A AVV. Het Blauw-Zwart-elftal is als per fiets vanaf het Parochiehuis. PAARDESPORT volgt samengesteld: H. v. Deursen, doel; Zondag gaat een adspirantenelftal Sj. Brederode en J. Edelaar, achter; J. naar Voorschoten om mee te spelen om v. d. Kooy, T. Westgeest en A. Visser, de Rector Vester-beker. Vertrek om midden, H. v. d. Ham, L. v. Rhijn, H. 10.30 uur met C. Lek. De Nederlandse ruiterequipes( senio- Lagerberg, Th. Tetteroo en H. v. Leeu- Actie oud-papier: A.s. zaterdag wordt ren en junioren), die zondag a.s. te r?VV00r" «fS"i P' v' Leeuwen> Sj. er oud papier opgehaald in Langeraar. Lisse tegen België uitkomen, zijn als Oudshoorn en W. Beyersbergen. De wed- Plaats van samenkomst is Th. A. Hijdra. volgt samengesteld: senioren: E. A. J. strijdl begint om 19.00 uur en zal worden Gaarne worden veel helpers verwacht van der Tuyn met Kokette, mej. F. L. geleid door de heer J. M. Dek. Volgende week komen de wijken Kor- A M. Arts met Weinbrand, B. J. J. M. ivdni0ren:T, 7?t5? 2"®^auw_Zwart 6 teraar en omgeving Papenveer aan de Arts met Hella, mej. I. Jansen met Icare 15 5 9-BJauw-Zwart 8 iMS beurt. F II, mej. T. Zwolsman met Grey Dawn uur; DWO 4-Blauw-Zwart 10 15.45 uur „RUpwetering" A.s. zondag gaat J. J. Gruppelaar met Incompris, W. Phi- 1'terrein); Blauw-Zwart 11- Rijpwetering 3 in Voorhout de strijd lips met Donnerhall, A. Ebben met Ba- „O U"r' rr aanbinden tegen Foreholte 4, aanvang jazzo, J. Maathuis met Tuscarora, A o S?!ï?a,gi5 n^61' K"'oren:_Blauiw;z™rt 2.30 uur, vertrek 1.15 uur. Door de ad- Timmer met Rebel en T. R. Velstra met 1 14.00 uur, Blauw-Zwart 5- ODB spiranten a wordt deelgenomen aan het Ferner en Baccarat. 2 14.00 uur; Blauw-Zwart 6-ODB 3 12.00 toernooi voor de Rector Vester-beker op Junioren: Sam van Spaendock met uur uur; Blauw-Zwart 7-ODB 4 12.00 uur. Bovenstaande wedstrijden worden 1 gespeeld voor de door ODB beschikbaar gestelde „In Mémoriam Pa Meerbeek"- beker. Competitie: Blauw-Zwart 10- DHL 11 12.00 uur. Junioren: Quick Steps 2-Blauw-Zwart 2 12.00 uur; Westlandia 3-Blauw-Zwart 4 13.45 uur; Oliveo 2-Blauw-Zwart 3 13.15 uur. Jaarvergadering Blauw-Zwart-suppor- ters De supportersvereniging Blauw- Zwart houdt maandagavond 29 mei om 8 uur in het clubgebouw aan de dr. Mansveltkade de jaarvergadering. Van Ook dit jaar stelt Treffers alle enthou- Gespeeld wordt in de veilinghallen de bestuursleden keren de heren F. Vos- siaste tafeltennissers weer in de gelegen- Zuideinde 1 te Roelofarendsveen, aan- se en W. Sassen niet in het bestuur te- held op het Aardbeientoernooi 1961 te vang 11 uur. Aanvang finales ongeveer rug. De heer M. v. d. Kroft is wel genieten van hun sporten van de 20.00 uur. Met dit hoge aantal inschrij- herkiesbaar. overheerlijke Veense aardbeien. Het vingen mag het Aardbeientoernooi wor- Warmnnda Het programma voor 't was de organisatoren dan ook een ge- den gerekend tot een van de grootste weekeinde luidt als volgt: Zondag 28 noeffen bÜ de sluiting van de inschrij- toernooien, die op het gebied van tafel mei: Warmunda 1-DIO 1 2.30 uur- Lug- vin8r 46 kunnen constateren, dat, ondanks tennis in Nederland verspeeld worden dunum 10-Warmunda 4 12 uur, War- d« kortf termijn van inschrijving, weer munda-terrein, 13 minuten, stand 1-3. rekord-aantal inschrijvingen was 1200 wedstrijden Lugdunum 10 man. Maandag 29 mei: behaa,d> n|* ruim 830. Het aantal deel- Warmunda b-Lisse d 6.45 uur. nemers bedraagt ongeveer 470. Begrijpelijk wordt op een toernooi ,T van een dergelijk formaat veel gevraagd GDS Vo?r1 a;s; z°"dag Is inp138* de Vanaf 11 uur s morgens tot ongeveer van de wedstrijdleiding, die het, ondanks competitiewedstrijd GDS-Nic. Boys. 10 uur s avonds zal in de veilinghallen het bijna zes weken in beslag nemende Docos Niet op zondag, maar op za- verwoed strijd worden geleverd tussen voorbereidingswerk, niet gemakkelijk terdag speelt Docos haar laatste com- de kanshebbers in de diverse klassen om zal hebben, de ruim 1200 wedstrijden petitiewedstrijd tegen WSR 'n Uiterst de vele fraaie prijzen. Tal van Neder- die op 42 tafels gespeeld moeten worden! belangrijke wedstrijd voor Docos, want landse topspelers, o.a. F. Schoofs, H. een vlot en keurig geordend verloop te g"nsVfe ultsl£|j£n A Zlch de' Habes' G" Bakker> H- °nnes en w- Scho- geven. By Treffers beschikt men echter finitief 4e klasser KNVB blijven noe- nemeyer in de ereklas en C. Werkhoven, over krachten, die op dit gebied een men. De supportersschare zal hiervan ze- A. Wynia en A. Wijnants (Haags kam- ruime ervaring en goede reputatie ge- ker getuige willen zijn, waar ze op 2e pioene) in de hoogste damesklas, P. de la nieten, en die volgens het wedstrijd- Pinksterdag bij DIO in Haarlem tever- Fontaine, Gillissen, B. Schoofs en vele schema alles in goede banen zullen lei- geefs op wachtte. Aanvang der wed- anderen in de juniorenklasse nemen aan den. strijd om 5 uur n.m. in de Kikkerpol- dit toernooi deel. De inschrijving van der. het Ned. kampioensteam (Bert Onnes, Op zondag is er één competitiewed- Mascini en Goudsmit) kon vanwege de strijd nl. SJC 5-Docos 5 om 12 uur in huldiging in Amsterdam niet doorgaan. Noordwijk. De Docos a-adspiranten ne- Dank zij de medewerking van verschil leen deel aan het Rector Vester-toernooi lende buitenstaanders is het dit jaar ook den. De aardbeienkwekers, die hiervoor in Voorschoten op zondagmiddag, aan- weer mogelijk dat maar liefst 40 spe- aardbeien beschikbaar willen stellen, vang 12 uur. De Docos A-junioren gaan Iers van Treffers aan „hun" toernooi worden verzocht dit even door te geven naar DHL in Delft en spelen om „De kunnen deelnemen. Zoals gewoonlijk ho- aan de heer A. Koek, Witte Singel 12, of Hollandse Leeuw Trofee". Aanvang 12 pen wij, dat verschillende van deze spe- aan een speler van Treffers. De aard- uur op het Sportpark Brasserskade in iers op eigen terrein enige prijzen weten beien kunnen ook zaterdagmiddag in de Delft. te veroveren. veiling bezorgd worden. Op woensdag 31 mei a.s. neemt de ge- i hele Docos-jeugd deel aan het grote sportdefilé ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan van de Leidse Sportstich- OPLEIDINGSSCHIP WORDT MUSEUM, UVS Voor de promotie naar de re serve 2e klasse der KNVB wordt ge speeld de wedstrijd UVS 3-HBS 2 op a.s.'zaterdag te 5'uur op het UVS-ter- rein. UDO A.s. zaterdag spelen de beide pupillen-elftallen in Katwijk tegen KRV. Om 3 uur spelen de UDO bb-pupillen tegen KRV bb en UDO aa speelt daarna cm 3.45 uur tegen KRV aa. Vertrek voor de bb-pupillen om 2.30 'uur en de aa- pupillen om 3.15 uur vanaf de Kerklaan Voor a.s. zondag is er nog slechts 1 wedstrijd, die op het programma staat en wel het 4e elftal, dat om 12 uur thuis SVLV 5 op bezoek krijgt. Op zaterdag 3 juni a.s. zal UDO 1 een vriendschap pelijke wedstrijd spelen tegen plaatsge noot „Oegstgeest", aanvang 5 uur. „St. Bernardus" Het eerste elftal gaat zaterdagavond om 7 uur haar krachten geproeven tegen plaatsgenote Hazerswoudse Boys. De opbrengst van de wedstrijd is bestemd voor het uit stapje van de Hazerswoudse bejaarden. De Groenendijkse ploeg zal met een ge wijzigde opstelling binnen de krijtlijnen verschijnen voor oefening in de volgen de competitie. Het tweede elftal zal zondag in de Leidse Hout om half drie, ondanks het weinig van belang zijn, trachten de pun ten te veroveren op Roodenburg 5. De Antwerpen is een bezienswaardigheid rijker geworden in de vorm van dIenJomWtwia!fuu? teeeneAlph°cn A hct opleidingsschip „Mercator", dat na 29 jaren over de reeën te hebben Altior - Progr. voor zatedag 27 en gezworven nu een definitieve ligplaats zal kr«gen in de Sinjorenstad en zondag 28 mei Zaterdag- adspiranten: daar als museum zal worden ingericht. De „Mercator", die tot nu toe lig- Alphen c-Altior b aanvang 3 uur; ARC plaats had in het Willemsdok, zal voortaan gemeerd liggen aan het Vlaamse d-Altior c aanvang 3 uur. Beide adspi- Hoofd.- Beschermde demonstratie tegen rassenscheiding Prins Ayax, Lance Huet met Free Lance en Karnac, Cees Schmal met Feldblume, Hans Brugman met Zwingley en Phaffy, Laurence van Drogenbroek met Jussuf en Ly'ciska, Wim van Rooyen met Gosse de Rubercy en Bob van Heyst met Bam bino. In de morgenuren hebben selectiewed strijden plaats, die zullen bepalen, welke combinaties in de landenwedstrijden zul len uitkomen. Bij de senioren komen voor België en Nederland elk zes com binaties uit. Bij de jeugd worden beide landen door elk vijf combinaties verte genwoordigd. (Advertentie) VAN CLEEFs RECLAME NYLONS met en zonder naad. 2 paar voor 3 gulden HET IS NU VEEL GEZELLIGER WINKELEN BIJ.... Autorallye Scheveningen-Luxemburg Haarlemmerstraat 172 - 174 - 179 Herenstraat 9 MIDZA Honden niet veilig voor dierenarts Donderdag is in Scheveningen de jaarlijkse autorally Scheveningen-Luxem burg-Scheveningen gestart. Tijdens de behendigheidsproeven, welke bij deze rally aan het begin worden gehouden, knipte onze fotograaf de equipe A. van Eck-A. Voorts met Peugeot 403 in aktie. Aan de 1200 kilometer lange tocht wordt deelgenomen door 260 equipes. BODEGRAVEN De aardbeien Zoals gewoonlijk wordt aan alle deel nemers een portie aardbeien aangebo- Voor de tweede maal in korte tijd heeft de Apeldoornse politie proces verbaal opgemaakt tegen de 43-ja- rige gewezen dierenarts W. van A. De heer Van A. schijnt een hart grondige hekel aan honden te heb ben. Enkele weken geleden heeft hij een schot hagel afgevuurd op de hond van mevrouw De V., die op zijn terrein liep. Het dier werd hier bij gewond en de politie maakte pro ces-verbaal op. Op Tweede Pinksterdag kwamen buren van Van A. bij de politie ver tellen, dat deze weer op een hond had geschoten. Dit keer gold het een kostbaar rashondje van de heer Van der W. Van A. loste eerst een schot hagel op het dier, waarbij het ernstig werd gewond. Het kon niet meer weg kruipen toen Van A op het dier toeliep. Een tweede schot hagel maakte vervol gens een einde aan het leven van het hondje. Ten tweed-emale moest de Apel doornse politie proces-verbaal op maken. De politie onderzoekt nog in hoeverre in beide gevallen de die- renwet is overtreden. Des morgens om half elf was het dagelijks bestuur van de gemeente aanwezig bij de eerste steenlegging van het pand Boot bij de brug, des middags stond alles in het teken van Bodegraven-zuid. Om 2 uur werd in hotel van Haaf- ten, een persconferentie gehouden waar burgemeester Croles een in leiding voorlas op de officiële eer ste steenlegging van het uitbrei dingsplan Bodegraven-Zuid, dat mede bedoeld is om een oplossing te brengen van het ruimte- en woning vraagstuk binnen de Randstad Hol land, en der halve van meer dan lokale betekenis is. Hierna werd gelegenheid gegeven vragen te stellen. De vragen betrof fen o.m. het structuurplan, de ver binding Amsterdam-Rotterdam en Utrecht-Leiden en de industrieter reinen. Ir. Wissing, stedebouwkundig ad viseur der gemeente en samensteller van het uitbreidingsplan Bodegra ven-Zuid, gaf een uiteenzetting van het plan aan de hand van een grote maquette, die een duidelijk beeld gaf van het wordende Bodegraven. On der de vele notabele genodigden wa ren o.a. de heer D. van der Kwaak, gedeputeerde, Ir. L. Huisman, plv. hoofdingenieur-directeur van de Volkshuisvesting en Bouwnijverheid in Zuid-Holland, verschillende hoofd ingenieurs van Rijkswaterstaat, di recteuren en functionarissen van de N.V. Coördinatiebouw te Hilversum (onder wiens auspiciën de bouw RONYFEIT Diverse kleuren voorradig Woning-textiel W J. Z1KKZEE Van 't Hoffstraat 7 Leiden Telef. 24610 MIDZA (Ad verier: tie De autobus met de „Freedom Riders" wordt doorlopend begeleid door zwaar bewapende troepen en leden van de Amerikaanse staatsveiligheidsdienst. Hier ziet u de aankomst van de bus met demonstranten in Jackson (Mississippi)de bus is nauwelijks zichtbaar achter de haag van begeleiders. (telefoto) Problemen bespreken met minister Luns Aan de minister van buitenlandse zaken uit Zuid-Slavië, de heer Koca Popovic, is gisteravond op Schiphol een ceremoniële ontvangst te beurt gevallen. Rechthoekig op het vlieg tuig, waarmee hij uit Sofia arriveer de, stond tot aan de Ica-hal toe een erewacht opgesteld, die links bestond uit een compagnie grenadiers en rechts uit een erehaag Koninklijke Marechaussee. Onder aan de trap verwelkomde de Nederlandse minister van buiten landse zaken, mr. J. M. A- H. Luns, zijn Zuidslavische ambtgenoot. Ook de Zuidslavische ambassadeur in ons land, de heer Branko Draskovic, was daar ter begroeting aanwezig. Minister Popovic geeft met dit of ficiële bezoek gevolg aan een uitno diging van de Nederlandse regering, hem gedaan toen minister Luns in juni van het vorig jaar als eerste Nederlandse minister een soortgelijk officieel bezoek aan Zuid-Slavië bracht. Daarbij sprak de heer Luns destijds geruime tijd met president Tito. Thans zal minister Popovic ge durende de 5 dagen van zijn ver blijf in ons land met mr. Luns pro blemen bespreken betreffende de in ternationale politiek, alsmede vraag stukken die van belang zijn voor beide landen. Vanochtend heeft H. M. de Konin gin, minister Popovic op paleis Soest- dijk in audiëntie ontvangen, waarna deze zich naar Amsterdam begaf, waar hij om 12 uur op de Dam een krans legde bij het monument voor de gevallenen. Voor zaterdag staan besprekingen De 6-jarige Jelle Kramer is giste ren te Gerkesklooster in Friesland onder de wielen van een aanhang wagen terecht gekomen en zo ernstg gewond, dat hij kort na aankomst in het ziekenhuis overleend. Het jon getje was op dé trekstang van de aanhangwagen geklommen, terwijl deze bij de zuivelfabriek stond ge parkeerd. Toen de wagen wegreed viel het knaapje, waarna het werd overreden. tussen de beide ministers op 't pro gramma en maandag volgt een be zoek aan Rotterdam, waar de minis ter o.a. de Europoort zal bezichtigen. Hij luncht er met burgemeester G. v. Walsum. Na de lunch volgt een ontvangst door de Zuidslavische am bassadeur op kasteel Oud-Wassenaar. Dinsdagochtend 30 mei vertrekt de heer Popovic om 8 uur van Schiphol naar Parijs. wordt uitgevoerd), de architecten P. de Graaf en J. Leichner, directeuren van bouw- en aannemersbedrijven, leden van de Bodegraafse gemeente raad, burgemeesters uit omliggende gemeenten, voormalige eigenaren van de gronden, de gemeente-archi tect, de heer A. v. d Poll, diverse functionarissen in gemeentedienst, afgevaardigden van de plaatselijke middenstandsverenigingen en vele anderen. Op het terrein in Bodegraven-Zuid sprak burgemeester Croles een zeer lange rede uit, waarin hij vele of ficiële personen welkom heette en dank bracht aan allen, die op de een of andere wijze aan de tot standko- ming van het plan hadden medege werkt. Na de eerste steenlegging door de heer D. van der Kwaak werd nog het woord gevoerd door mr. K. Ebes, adjunct-directeur van de N.V. Coör dinatiebouw te Hilversum, waarna hét grote gezelschap zich weer naar Hotel van Haaf ten begaf om de bij zondere gebeurtenis van deze eerste steenlegging te vieren. EERSTE STEENLEGGING PAND BOOT Het was voor Bodegraven een drukke, ja een historische dag, zo als de heer D. van der Kwaak, lid van het College van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, zich later op de dag uitdrukte bij de eerste steenlegging in Bodegraven-Zuid. Des morgens om half elf kwam het dagelijks bestuur der gemeente bij een op het terrein van de heer Boot, iie daar een nieuw pand zal doen verrijzen. De burgemeester herin nerde in zijn korte toespraak aan de :.gbouwdag, waarop elke gemeente terugziet op de bouwnijverheid van het voorbije jaar. Ook Bodegraven 'can terugzien op een grote bouw activiteit en nu zal met de bouw van dit grote nieuwe pand in het centrum van de gemeente weer een belangrijk bouwobject worden vol tooid. Vervolgens verrichtte mr. Croles de eerste steenlegging in de vorm van een slag op de eerste hei paal. In hotel Van Haaf ten sprak de heer Boot zelf een woord van dank aan het gemeentebestuur. Zo zal na jaren lang wachten (door de bouw van de brug) de heer Boot dan ein delijk zijn plannen kunnen verwe zenlijken. Het nieuwe pand, dat op de plaats van de afgebroken Nieuwe Winkel zal verrijzen, zal een reeks van moderne zij-étalages krijgen, die zeker en verfraaiing van de Brug straat betekenen. Foto: eerste steenlegging in Bode graven door de heer D. van der Kwaak (links) in het uitbreidings plan Bodegraven-Zuid.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 8