rV-VARiA JUBILEREND „ARTI ET RELIGIONI" KREEG NIEUWE UNIFORMEN Burgemeester Detmers van Zoeterwoude tot voorzitter gekozen MEDISCHE DIENSTEN iBtöüBSJ- tóden- tel- VRIJDAG 19 MEI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 TER AAR Roeck. Het was duidelijk te zien, dat dit veel oefening had gekost, maar het was daardoor een schoon stuk om te horen. Onder leiding van de dirigent, de heer Cornelissen, werden vervolgens gespeeld de Florentiner mars van Fucik, American Petrol van Mae- chan, Appèl aux Trompettes van A. Mey en Discipline van Lindeboom Mul. JAARVERGADERING A.R.K.A. Opnieuw heeft de jubilerende muziekvereniging „Arti et Religioni" in het middelpunt van de belangstelling gestaan en nu door de aanbieding van keurige uniformen, die de vereniging naast haar schone muziek nu ook nog een lust voor het oog doet zijn. Heel onze gemeente zal in de komende LEDENVERGADERING DE BRASEM tijd mee genieten, wanneer Arti door ons dorp marcheert en in haar nieuwe uniformen een toonbeeld zal zijn van wat samenwerking van allen vermag. De plaatselijke gemeenschap heeft aan dit korps een waardig geschenk aangeboden, waarop niet alleen de leden van deze vereniging, maar wij allen trots zullen zijn. Geschenk van de gehele gemeenschap De voorzitter van het uniformen- comité, de heer W. van Tol, ge waagde van het vele werk van dit comité. Hij onderstreepte nog eens het optreden van Arti bij zovele ge legenheden in de gemeente, waardoor de feestelijkheden pas echt tot een feest konden worden. Ruim 1V« jaar geleden was het comité met haar werk begonnen, toen was bekend ge worden, dat Arti haar 40-jarig be staan zou vieren. Maar nieuwe uni formen voor een zo grote vereniging kosten veel geld. Daarom organi seerde het comité verscheidene ac ties, waaronder het showoptreden van de Beyerse Kapel in de veiling hal, een huis-aan-huis-collecte en een verloting. De heer Van Tol dankte het gemeentebestuur voor haar spon tane medewerking, waarna hij na mens het comité de 69 uniformen overdroeg aan de vereniging en hij hoopte, dat op het concours, dat over 2 weken zal beginnen Arti in dit nieuwe pak nieuwe successen zal weten te behalen. Grote dank. De voorzitter van Arti, de heer C. A. Volgering, aanvaardde namens de vereniging de uniformen onder gro te dank. „Arti heeft nu 40 jaar haar plicht gedaan", aldus de heer Vol gering". in de gemeenschap, maar het cadeau wat wij hiervoor hebben gekregen is reusachtig mooi en vormt een onuitwisbare gedachte nis aan ons jubileum. Het comité heeft een grootse taak verricht, waarvoor wij haar dankbaar zijn. Een uniform is een teken van een heid, een teken dat men één doel wil nastreven. En waarom zijn deze uniformen nu zo mooi? Niet alleen als stoffelijk blijk van waardering, maar als blijk van waardering van de cul tuur, die Arti wil brengen voor heel de gemeenschap. Door dit geschenk zijn wij nader verbonden aan elkaar en de leden aan de vereniging. Niet het uniform, hoe schoon ook, is het voornaamste, maar de beoefening van de muziek", aldus sprak de heer Volgering tot de leden van "Ar ti, „toont U dit uniform in alle op zichten waardig". Namens de dames van de leden bo den mevr. Wassenburg en mevr. Pieterse een met de hand gemaakte vlag aan. „Klonk als een klok". De burgemeester, de heer B. J. Hogenboom, vond dat het geschenk „klonk als een klok". Ik weet nog maar steeds niet", zei de burge meester, „wanneer we nu eigenlijk Leiden en Omgeving OP BEIDE PINKSTERDAGEN Leiden: tandarts zaterdag: J. de Bruyn, tel. 24172. Apotheek Hooi gracht 48, tel. 21060; tot zaterdag middag 6 u. Rapenburg 9, tel. 24807. Alkemade en Leimuiden: beide da gen de artsen v.d. Werf, tel. 01712 202, Rijpwetering, en Van Haselen, tel. 01713217, Oude Wetering. Boskoop: le dag dr. Bom, tel. 2136, 2e dag: dr. Jongeneel, tel. 2019. Hazerswoude: zie Leiderdorp en Koudekerk. Hillegom: beide dagen dr. G. P. D. le Cocq d'Armandville, tel. 5613. Katwijk Rijn: beide 'dagen dr. E. E. v. d. Laan, tel. 2810, Rijnsburg, apotheek zie Katwijk Zee. Katwijk Zee: beide dagen dr. J. C. J. Lodder, tel. 4600, apotheek Prince- straat 3, tel. 2755. Koudekerk a.d. Rijn: le dag:, zie Leiderdorp; 2e dag: dr. H. A. Blaau- wendraad, tel. 01714—208; wijkzuster beide dagen: zie Leiderdorp. Langeraar: beide dagen dr. J. A. Sandkuyl, tel. 01722—139. Leiderdorp: le dag: dr. P. van 't Woud, tel. 01710—30070; 2e dag: zie Koudekerk; beide dagen wijkzuster Hoogvliet, tel. 24909, b.g.g. 31297. Leidschendam: dr. Ludwig, telef. 3532, Groene Kruis, tel. 3439. Nieuwkoop: le dag: zie Zwammer- dam, 2e dag: dr. G. J. Bremer, tel. 01725—103. Nieuwveen: zie Langeraar. Oegstgeest: le dag dr. D. Held, tel. 24649; 2e dag dr. E. W. F. v. Walch- ren, tel. 22030. Apotheek Wilhelmina- park 8, tel. 26274. Rijnsburg: zie Katwijk Rijn. Sassenheim: le dag dr. J. M. van Nes, tel. 025327119; 2e dag: ieder eigen praktijk. Voor zuster zie Voor hout. Valkenburg: zie Katwijk Rijn. Voorhout: beide dagen dr. W. J. Binnema, tel. 025327707; beide da gen zuster Meyssen, tel. 025327796, neemt waar. Voorschoten: le dag: dr. F. H. W. Swen, tel, 2356; 2e dag: dr. J. E. James, tel. 2520. Warmond: beide dagen dr. H. A. Walenkamp, tel. 01711220, voorzr. zie Voorhout. Woubrugge: zie Langeraar. Zwammerdam: le dag: dr. K. Gill, tel. 01726—2527; 2e dag: zie Nieuw koop. het jubileum gaan vieren, steeds krijgen we een voorproefje van dit feest, maar het grote moet nog ko men." Namens de Z. H. Bond sprak de 2e voorzitter, de heer W. A. van Leeuwen. Pastoor v. d. Hoeven was trots op deze vereniging. Toen het comité met haar werk begon was hij bang geweest, dat het niet zou slagen, maar de leden hebben getoond man nen te zijn, die het werk aankonden. Gefeliciteerd met dit succes. Eensgezindheid. De geestelijke adviseur, pater ten Dam, wees op de grote eensgezind heid in het comité, dat bestond uit verschillende geestelijke richtingen en op de grote persoonlijke offer vaardigheid van de leden voor dit doel, ook financieel. De heer P. J. Uyttewaal klapte wel een beetje uit de school, toen hij opnieuw de lotenverkoop aanbeveel- de, omdat het benodigde bedrag voor de uniformen nog niet geheel bij elkaar is. De zorgen zijn nog niet voorbij en hij riep vooral de mede werking van de jeugd in om deze actie te doen slagen. De heer Volgering overhandigde namens de Zuidhollandse Bond 50 aan de penningmeester voor uit breiding van muziekrepertoir. De muzikanten lieten zich in hun nieuwe pakken niet onbetuigd, zij zorgden weer eens opnieuw voor de cultuur, toen ze het verplichte con coursnummer ten gehore brachten: Rapsodie Russe, Moskwa van Pierre Leeman in een arrangement van G. de Nu het visseizoen weer in zicht be gint te komen, beginnen de sport vissers zich ook weer te roeren, en zo ook de Hengelsportvereniging De Brasem, die gisteravond een verga dering in café Van Acker belegde om voor het komende seizoen nu al vast de wedstrijden vast te stellen. In het openingswoord werd even stiL gestaan bij de vervuiling van het viswater de Kromme Aar. Vanuit Alphen wordt er rioolwater enz. in de Krom me Aar gelootst, en men kan al ver buiten Alphen de stank ruiken, die opstijgt uit dit water. Het vuile water dringt steeds verder de Kromme Aar in en als dit nog even zo door blijft gaan, is het dan ook gebeurd met dit mooie stukje viswater. Een strop voor De Brasem, die dit water huurt, en toch al zo dun in eigen viswater zit. Bij het vaststellen van de viswed strijden werd voor el'ke maand tot en met november een wedstrijd vastge steld. Traditioneel zal er ook dit jaar weer een viswedstrijd worden ge organiseerd, waarvan de financiële opbrengst komt ten bate van de reis voor de ouden van dagen en wel op zaterdagmiddag 10 juni a.s. Verder zal weer een onderlinge viswedstrijd worden gehouden tegen „Ons Genoegen" uit Alphen aan den Rijn, welke werd vastgesteld op 15 juli a.s. In de afgelopen winter is er een Klaverj as-competitie gehouden voor de leden van De Brasem Hiervoor was een beker beschikbaar gesteld door de heer Van Acker, voor hem die het meest aantal punten be haalde. De heer Jac. Rietveld uit Nieuwveen bleek de meeste punten verzameld te hebben en mocht de prachtige beker in ontvangst nemen. In de vacature, wegens bedanken van de heer R. Rozeboom, werd ge kozen de heer A. P. Touw. HILLEGOM Toen indertijd het Streekplan in de Hillegomse raad ter sprake kwam had men daartegen geen bezwaren. Nu het verzoek om nog 5 ha. te voe gen bij de „bebouwde kom" der ge meente niet in aanmerking schijnt te komen voor inwilliging, althans werd er in het nu vastgestelde plan geen rekening mee gehouden, stelde de voorzittervoor om toch nog in beroep te gaan tegen het vaststellen van het Streekplan. De raad ging hiermee accoord. BROMFIETSEN UIT DE HOOFDSTRAAT De grote overlast die een aantal bromfietsers zaterdag en zondag de bewoners en wandelaars door deze straat aandoen, gaf het college van b. en w. aanleiding een voorstel te doen om bjj het ministerie van rijks waterstaat een verzoek te doen tot sluiting van de Hoofdstraat voor het berijden per bromfiets op zaterdag van 19 tot 23 uur en op zondag van 14 tot 23 uur. Verschillende raadsle den wezen op de uitwassen, die er ook bestaan in de omgeving van de Mariastraat en er werd gevraagd of het mogelijk zou zijn ook hier maat regelen te treffen tot breideling van misdragingen van vele bromfietsers. De voorzitter zou eerst willen af wachten of Rijkswaterstaat accoord gaat met genoemd voorstel en als dit niet voldoende helpt tot krassere maatregelen willen overgaan. De raad stemde hiermede eenstemmig ircc AAM Driv RHN Postzegelclub Onder voorzitter schap van de heer S. Hofstra kwam gisteravond in hotel „De Roskam" de Katwijkse Postzegelclub bijeen. In zijn openingswoord deed de voorzit ter mededeling van de redenen, wel ke ertoe hebben geleid, dat thans niet meer in het prot. militair tehuis „M. A. de Ruyter" wordt vergaderd. Hij deed voorlezing van een door het bestuur gerichte brief aan het be stuur en de leider van het militaire tehuis, waain dank werd uitgespro ken voor de sinds de oprichting van de club verleende gastvrijheid. Vervolgens besprak de voorzitter enige zegels en gaf een beschouwing over de Europa-zegels. Deze zijn de laatste tijd sterk in waarde gestegen. Merkwaardig is, dat ook de in de tweede wereldoorlog in de bezette gebieden uitgegeven zegels voor de eenwording van Europa onder Duitse leiding eveneens een aanmerkelijke prijsstijging doormaken. Dit komt doordat de uitgevers deze zegels thans in de albums en catalogi opne men onder dezelfde groepering als de na-oorlogse Europazegels. Geheel juist achtte spreker dit niet omdat de doelstelling van deze 2 cate- goriën zegels niet slechts sterk uit eenlopen maar zelfs niets met elkaar te maken hebben. Een gratis verloting, welke hierna werd gehouden, viel zeer in de smaak omdat er ditmaal bijzonder aantrek kelijke prijzen beschikbaar waren gesteld, bestaande uit zegels op sportgebied, dierenzegels en zegels van Nederland en de overzeese ge biedsdelen. Na de pauze, waarin een onderlinge ruilbeurs werd gehouden, volgde nog een geanimeerde postzegelveiling. Blauwe Weekcollecte Gedurende de volgende week wordt in de ge meente de Blauwe Weekcollecte ten bate van de drankbestrijding gehou den. DE ZILK Katholieke Vrouwenbeweging De katholieke vrouwenbeweging, afd. KAV te De Zilk, houdt woensdag 24 mei de laatste bijeenkomst van dit seizoen. Tevens wordt het program ma van deze avond gewijd aan de moeders, die deze avond speciaal in de belangstelling zullen staan. Na de opening zal er een lied gezongen worden ter ere van Maria, door een groep bruidjes. Daarna volgt „de op dracht aan Maria". Door kapelaan H. P. J. M. Verhoeven zal 'n inleiding worden gehouden. De kinderen van de toneelclub brengen: „De muts van kabouter Hassebas" en een van de kinderen zal declameren. Onder de pauze is er een verloting en na de pauze komen de tonelisten nog rnet de eenacter „Het lampje van ver- trouwen". Daarna wordt er gekiend. RÏJNSmTRG AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN Degenen die wensen deel te ne men aan de autotocht „Ouden van Dagen" kunnen zich hiervoor opge ven op woensdag en donderdag 24 en 25 mei a.s., 's middags van 2 tot 6 uur in de Jeugdhaven. Na deze datum is er geen gelegenheid meer. Alleen zij, die de leeftijd van 65 jaar hebben bereikt kunnen zich voor deze autotocht opgeven. SASSENHEIM KAV BESLOOT WINTER- PROGRAMMA. Woensdagavond werd als sluitstuk van het winterprogramma door de afdeling Sasseheim der KAV een moederavond gehouden in het KSA- gebouw. In haar openingswoord vroeg de presidente, mevrouw W. van Keste- ren -Dubbelaar, aandacht voor het 15-jarig bestaan van de landelijke KVB-MAV en de actie die hieraan vooraf gaat: n.l. ieder lid brengt een nieuw lid aan. Met betrekking tot de viering van het jubileum, deelde zij mede, dat dit in de afdeling gevierd zal worden bij de opening van het a.s. winterpro gramma begin oktober. Voorts deelde de presidente nog mede dat het reisje is vastgesteld op 5 september a.s. Nadat een koortje onder leiding van mevrouw Van der Zalm enkele Marialiederen ten gehore had ge bracht, richtte de geesteik adviseur kapelaan G. Paardekooper het woord tot die moeders, die in het afgelo pen jaar met gezinsuitbreiding wa ren verblijd, om hen vervolgens ook de medaille gewijd aan Maria's won derdadige genezing uit te reiken. Na de pauze, waarin de koffie niet ontrak, werd de avond besloten door zr. Paula, van de Orde van de H. Fa milie, met een lichtbeeldenreeks on der de titel „Het open venster", een beeld van het religeuze leven. Bejaardentocht. De jaarlijkse autotocht voor bejaarden is thans de finitief vastgesteld op dinsdag 20 juni a.s. Zij die voor deze tocht in aan merking komen zijn: alle weduwen en voorts de echtparen waarvan de man of de vrouw de leeftijd van 65 jaar heeft bereikt. Deze personen kunnen zich voor deze tocht opgeven zaterdag 27 mei a.s. in hotel „Het Bruine Paard". Het comité houdt daar 's avonds zitting van 4 tot 6 uur. NOORDWIJK BUITENGEWONE RAADS VERGADERING Door de burgemeester is een op roep gedaan aan de raad voor de bij woning van een buitengewone raads vergadering op donderdag 25 mei a.s. des avonds te half acht. Naast de ingekomen stukken en mededelin gen bevat de agenda slechts één punt „Herdenking van het 25-jarig jubi leum als lid van het gemeentebe stuur van de heer G. Vogelaar''. De afdeling Leiden van de Alge mene Rooms Katholieke Ambtenaren vereniging hield gisteravond in res taurant v. d. Heyden haar jaarverga dering. De waarnemend voorzitter, de heer E. A. M. pley, opende de avond met een kort gebed en heette de aanwezigen welkom. De voorzitter hoopte dat het ledenaantal, dat nu ongeveer 250 bedraagt uit zou groei en tot 300. Als streefdatum stelde hij 1 januari 1962. Hij riep daarbij de medewerking in van alle leden. Het NOORDWIJK Opkomst. In totaal werden 6756 personen (36%) onderzocht. Van het onderzoek waren uitgesloten de kin deren van 0-14 jaar (5781 personen, 31%), daar deze bij zuigelingenzorg, kleuterconsultatiebureau of op school regelmatig onder controle staan. Re gelmatig onder controle bij het dis- tricts-consultatiebureau te Leiden of door bedrijfsonderzoek e.d. stonden 4039 personen (22%). Verhinderd waren 506 personen (3%). Zonder opgave van redenen niet versche nen 1496 personen (8%). De opkomst was dus zeer behoorlijk. Medische gegevens. Afwijkingen werden gevonden bij 517 personen. Hiervan zijn 2 personen niet voor een nader onderzoek verschenen. Bij de nader onderzochte personen, bleken er 2 personen te lijden aan 'n actieve longtuberculose. Het is van zeer groot belang, dat dit kon wor den geconstateerd. Bij 39 personen werd een inactieve longtuberculose ontdekt. Deze zullen ook onder re gelmatige controle moeten blijven om erger te voorkomen. Ook van be lang is het feit, dat bij 2 personen een tumor (gezwel) in de borstholte werd gevonden. Overigens waren er een groot aantal andere afwijkingen, welke alle aan de huisarts zijn door gegeven, omdat dit voor hem van be lang is om te weten, waarbij voor een deel van deze afwijkingen het ook voor de patiënt van belang is, dat deze zijn onderkend. Uit het feit dat, nu de bevolking voor de 3e maal werd onderzocht, toch weer 517 afwijkingen werden gevonden, waarvan sommige zeer ernstige, blijkt dat een periodiek on derzoek zeker zijn nut heeft. Het is niet te begrijpen, dat toch nog bij na 1500 personen dit niet willen in zien en na een oproep niets van zich laten horen. Wij willen hopen, dat een volgend onderzoek een deelname geeft van 100%, daar uit bovenstaan de het grote belang van een massaal onderzoek wel degelijk is gebleken. jaarverslag van de secretaris, waar in de vele activiteiten van de afde ling werden gememoreerd, werd bij acclamatie aangenomen. - In het ver slag stond onder meer dat de heer C. J. M. Montanus benoemd was tot secretaris, als opvolger van de heer Kriek. De heer Tj. Wiersma las ver volgens het financiële verslag van de vereniging voor, waaruit bleek dat de vereniging het boekjaar 1961 met een batig saldo tegemoet ging. Hoe wel niet op de agenda vermeld, sprak Kapelaan Lemmers, geestelijk advi- veur, van de afdeling nog een enkel woord. Hij vestigde de aandacht op het komende Pinksterfeest en zei dat de A.R.K.A. zich goed bewust moet zijn van haar taak en roeping om als standorganisatie te getuigen. Vervolgens kwam er een motie op tafel, waarin de afdeling Leiden haar verontwaardiging uitsprak over het tot nu toe door de regering ge voerde beleid bereffende de salaris sen van de ambtenaren. 'iNa een uit voerige discussie werd de motie aan genomen en zal naar het hoofdbe stuur worden opgezonden. In deze vergadering is tot voorzitter benoemd de heer J. A. Detmers, burgemeester van Zoeterwoude. AANKLACHT TEGEN DE HEER WORMS INGEDIEND Tegen de heer L. Worms is van ochtend officieel een aanklacht we gens laster ingediend door de heer D. P. Spierenburg, vice-voorzitter van de hoge autoriteit der EGKS. De heer Worms is vanochtend op uit nodiging van de officier van justitie te Den Haag, mr. dr. J. C. Maris, op het parket in Den Haag verschenen. De voorlichtingsdienst van de Euro pese Gemeenschappen heeft officieel bekend gemaakt, dat heer Spieren burg „thans bij de Justitie een aan klacht heeft ingediend tegen de au teur van de lasterlijke beschuldigin gen die tegen hem in Nederland zijn geuit". Aetherklanken ZATERDAG 20 MEI HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 KRO 7.00 nieuws, 7.15 gewijde muziek, 7.30 v.d. jeugd, 7.40 gram. 7.45 mor gengebed en overweging, 8.00 nws. 8.18 gram. 8.50 v.d. huisvr. 10.00 v.d. kleuters, 10.15 kamermuziek, 10.^5. klavecimbel-recital, 11.00 v.d. zieken, 11.45 gram. 12.00 middagklok-nood klok, 12.04 Metropole ork. en solist, (12.30-12.33: land- en tuinb.meded.), 12.50 akt. 13.00 nieuws, 13.15 zonne wijzer, 13.20 lichte muz. 13.50 voor de jeugd, 14.00 v.d. jeugd, 15.00 ronde van Nederland; 15.10 Franse les, 15.30 amateursprogr. 16.00 Gregor. zang, 16.30 instrument, octet, 16.50 ama teursprogr. 17.15 gram. 17.20 sport- periscoop, 17.30 lichte muziek, 18.00 kuhstkroniek, 18.30 gram. 18.45 van klanten en wanten weten, vragenbe- antwoording, 19.00 nieuws, 19.10 Ne derlandse Missieweek 1961, lezing; 19.15 akt. 19.25 Memojandum; 19.30 lichte muziek, 19.50 lichtbaken, lez. 20.00 Residentie-orkest en solist, 21.00 u bent toch ook van de partij?, lez. 21.10 gevar. progr. 22.25 er is wat aan te doen, lezing; 22.30 nieuws, 22.40 wij luiden de zondag in, 23.00 muzi kale lezing, 23.55-24.00 nieuws. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 Vara - 10.00 VPRO - 10.20 Vara 19.30 VPRO - 20.00-24.00 VARA 7.00 nieuws, 7.10 gym. 7.20 gram. 8.00 nieuws, 8.18 gram. 8.50 voor u en uw gezin, praatje, 9.00 gym. v.d. vrouw, 9.10 gram. 10.00 samen thuis, praatje, 10.05 morgenwijding, 10.20 cabaret, 10.50 geknipt voor herhaling, 12.30 land- en tuinb.meded. 12.33 hammondorgelsp, 13.00 nieuws, 13.15 VARA-varia. 13.20 v.d. jeugd, 14.10 idem, 14.45 van de wieg tot het graf, lezing, 15.00 gram. 16.40 boekenwijs heid, 17.00 jazzclub, 17.30 akt. 18.00 nieuws en comment. 18.20 ook het schipperskind heeft recht op onder wijs, lezing, 18.30 lichte muz. 18.55 voetbaluitsl., 19.05 artistieke staal kaart; 19.30 passepartout, praatje; 19.40 tussen Pasen en Pinksteren, le zing; 19.55 deze week, praatje; 20.00 nieuws, 20.05 Marinierskapel, 20.35 voetbaluitslagen, 20.50 lichte muziek, 21.15 soc. comm. 21.30 gevar. muz. 22.00 sportnieuws, 22.30 nieuws. 22.40 lichte muziek, 23.00 gram. 23.55-24.00 nieuws. GEVARIEERD PROGRAMMA VAN DE AVRO. DE AVRO brengt vanavond op het scherm een gevarieerd programma, waarin als eerste punt het politieke praatje van mr. Hilterman. Na de rubriek „Flits" een amusementspro gramma uit Hotel Bouwes in Zand- voort. In samenwerking met de RTF in Parijs is het programma „Met het oog optot stand gekomen. Jan Brusse vertelt hierin iets over het geen hem bijzonder bij de Franse t.v. heeft getroffen tijdens zijn bezoek aan de studio's aldaar. Weer extra-uitzendingen over het bezoek van de Oostenrijkse presi dent en de Ronde van Nederland. 3? Rondvaarten vanuit Restaurant De Bonte Koe te Kaagdorp. Vertrek dag. om 11.15 uur en verve I- fens ieder uur. s Zondags 0 minuten diensten. Pa- sageprijs 1,-, kinderen 0.75T Rondvaartbedrijf H. A. v. Hulst, Norremeer. straat 28, Warmond, telef 01711-300. 3T Vraagt prijsopgaaf voor de aanleg en onderhoud van uw tuin. Leveranties vaste planten, heesters, graszoden, mestgrond. Ch. Mulder, Haarlemmerweg 21, Leiden, tel. 20550 Eigen kwekerij. JE* Nachtelijke tobberijen Calma Dragées brengen overspannen zenuwen t>jt rust. f2.. bil elke drogist 3? Hij loopt weer puik met onderdelen v. Struik. Dus voor al uw motor- scooter- en bromfiets-on derdelen naar het vanouds bekende adres: T. Struik Groenesteeg 3. 6 en 8. tel. 22026 3T Salvia's Afrikanen, Lobelia's, Pethunia's, Be gonia's. Hanenkammen en Agrathums voor uw tuin, bij A. v. Klaveren, Rijns- burgerweg 93, Rijnsburg. 32" Puch motor 250 c.c., bouwjr 1956, te koop aan geboden, uit- en inwendig, in prima staat. Inl. na 7 u. 's avonds. Lelielaan 35 (bij Floralaan), Oegstgeest. Hoe bestaat het. De nieuwste modellen club stellen van 325.- nu 155.-; dressoirs; tafels; losse clubfauteuils; vloerkleden; wandelwagen; motorhel men; scooters; rijwielen; wasmachine; kapokbed- stellen; ledikanten; baby ledikanten; autopeds. Al les tegen lage prijs, Nieu- wenburg, Hooigracht 55 (geen winkel). (E* Zoekt U een mooi maar vooral degelijk rij wiel, hetzij sport of tour. Valk a.d. H. Schouw heeft een behoorlijke keus. Komt U eens kijken, het verplicht U tot niets. Em- po, B.S.A., Union, Burgers. 3? De grootste sortering onderdelen accessoires, banden, enz. voor uv. bromfiets, motor en scoo ter vindt U in het maga zijn van H. Walenkamp Zonen, Caeciliastraat 5—9 (Turfmarkt), Leiden, tel 01710—20050. 3? Motoren en bromfiet sen BMW 250 c.c., NSU 250 c.c.; Sparta 200 c.c.; Expres 175 c.c Twee So lexen. Valk aan de Haag- sche Schouw, Voorschoten, tel. 01710—25191. Zater dags verkoop tot 17 uur. 5? Lepel, vork, mes 98 ct. Roestvrij staal, lepel, vork mes met golfsnede en fles- senopener. Compleet in plastic etui. Prijs 1.95. Nu met advertentie voor 9' ct. I.V.A., Haarlemmersti 48, Nova, Noordeinde 43, Leiden. 3? Thermosfles 1.98, Luxe uitvoering, met wijde schenkopening en zware plastic beker. Houdt uw dranken zeer lang warm. Alleen met deze adverten tie voor 1.98. I.V.A.. Haar lemmerstraat 48, Nova, Noordeinde 43, Leiden. 3? Aangeb. voor heer b.b. h.h., op goede stand: zon nige zit-slaapkamer. met balkon aan voorzijde, evt. met volledig pension. Tel. 34584. 331 Vanaf 125.- leveren wij de modernste sportrijwiel in diverse kleuren, geheel compleet met lamo. slot. en jasbeschermer. H. van Marwijk, Rijwielh. „Oké" Ziilsingel 65, Leiden. Puch bromfietsen. Nu met 2 of 3 versnellingen in diverse kleuren en mo dellen. P. G. van Schie, v/h Dolf v. d. Linden. Nieuwstraat 40. tel. 21077 fg? In goede staat ter overname aangeb. kinder- ledikantjè, kinderwagen, kinderstoel, wandelwagen, ronde box, benevens radio Philips BX553A met F.M. en autoradio Novak 12 V. Kievitsnark 20. Voorhout, telef. 02532—7009. 3T Motoren en scooters. Puch, Zundapp en ook alle andere merken kunnen wij U leveren. Ook voor uw onderdelen en acces soires naar P. G. v. Schie, Nieuwstraat 40, tel. 21077. 3T Z.g.a.n. ijzeren waren- huisje groot 252 ramen, met nieuwe ramen; 400 gebr. ramen v.a. 3.- p. st.; 65 bloemistenramen 1.50- 1 m. a 4.50 p. st.; partij nieuwe raamkozilnen voor schuren enz. a 3.50 p. st. Fa. A. v. d. Bos, Veurse- weg 287, Voorschoten, tel. 2660. *2? Grote inboedel: bank stel, ameublementen, dres soirs, uitsohuiftafels, dienstbodekast!es, lederen bank, boekenkast, fau teuils, opklapbedden, di vanbedden, kleedjes, rol tapijt, rollen vloerbedek king, schrijftafels, kapok» matr., w.c.-stoel, bad. Pluym, Hogewoerd. koopt inboedels. Tel 21266. 3** Aangeb. een Triumnh 350 c.c. twin, bouwjr 1957 Rijnegommerstr. 33, Zoe terwoude. Gevr, flinke werkster voor 2 ochtenden of 1 hele dag per week. Broekweg 22, Valkenburg Z.H. 3? 10 Rijlessen a 60 min. voor 47.50 in een gloed nieuwe Ford Anglia. Er kende bondsautorii school „Joop Groenendijk', p.a. J. J. Bemelman, Morsweg 31283Leiden' telef 01710~ 3? Iedereen is enthousiast als wij uw matras over trekken met damast. Een o -pers. v.a. 19.50: twee pers. v.a 26.50. - Smits, bedden- en tapijtenmaga zijn, Mare 98, Vrouwen- steeg 9, tel. 23913. JS' Hotels, café's, pensions. Hotel porselein tegen hal ve prijs, wegens opheffing verhuurafdeling. Borden 50 ct.; kop en schotels 50 ct; lepels en vorken p, stel 50 ct.; messen 50 ct. enz. enz. Nova, Noordeinde 43, Leiden. 3? Luxe wekker 4.98. Zeer mooi model, wijzerplaat met radiumwijzers. Zeer solide wekker met 2 jaar schriftelijke garantie. Prijs 7.50. Alleen met advertentie 4.98. I.V.A.. Haarlemmerstr. 48, Nova, Noordeinde 43, Leiden. IS' Plastic kampeerfles 59 cent. Onbreekbaar soepel plastic, met handige schroefsluiting. Origineel „Hostalen". Tegen alle vloeistoffen bestand. Prijs 98 ct. Alleen n.et deze ad vertentie voor 59 ct. IVA, Haarlemmerstr. 48, Nova, Noordeinde 43, Leiden. 3T Gevraagd voor direct: le bediende, tevens 2e of 3e bediende. Vakantie kan geregeld worden. Loon naar prestatie. Ban ketbakkerij Urban, Nieu we Rijn 43, Leiden, telef. 20484. <2? Maak zelf wat met Houthal-hout. Wij advise ren U. Met onze vakkun dige voorlichting slaagt U wel. Kom eens praten, het verplicht U tot niets doch L gaat zelf wat maken. Hogewoerd 99, tel. 22536. ST Luxe mama-pop 8.50. xtra grote maat 60 cm. lang, slaapogen, echt haar, mama-stem, zeer mooie kleding. Kan aan- en uit- êekleed worden. I.V.A., laarlemmerstr. 48, iNova Noordeinde 43, Leiden. 3? Alle onderdelen, acces soires, banden, enz. voor uw bromfiets, motor en scooter. H. Walenkamp Zonen, Caeciliastraat 59 3? Plastic gieter 98 ct. Modern tweekleurig mo del. Flinke maat 1 liter in houd, pr. 1.69. Nu met in levering van deze adverr tentie voor 98 ct. I.V.A Haarlemmerstr. 48. Nova, Noordeinde 43. Leiden. 3? Rondvaart over Kager» plassen voor beide Pink sterdagen. Afvaart Bees tenmarkt 14 u., 's zondags Havenbrug. Volwassenen 3.kinderen 1.50. Stads- rondvaarten 2, 3 en 4 uur. Rederij Harland, tel. 23633 ff Gulf-smeerstation Se rieuze aandacht voor uw kostbare auto Gulf-servi- ce Verdamstraat 6. 3T Borgward een klas apart. Dealer: Gebr van I Ulden, Verdamstraat 6. te» Inf O-JC/ll 3? Lekkage? Snel gebeld: telef. 21751. Door ons snel en goed hersteld. Ook voor goten platten, daken er mastiekwerken: Jac. Stouten. Schelpenkade 23. telef. 21751. 4 Huiskamerstoelen m. tafelfauteuils, nieuw ge stoffeerd; uitschuif taf els; stalen kast met 2 verstel bare planken; vitrine kastje; jalouziekastje; schrijfmachine; Beetho- venstoel; spiegels. Koopt inboedels. J. Bouman, Utrechtseveer 1, hoek Kraaierstraat bij de brug. 3? Voor zindelijke jonge kater (wit-zwart) en mooi zwart poesje, beide 7 maanden, heel goed tehuis gezocht. Telefoon 24295. 3T Aangeb.: moderne Sin ger handnaaimachine, in zeer goede staat met ga rantie 65.-; inzinkb. Piaff trapngaimach., als nieuw, met garantie 85.-. Heren straat 23, Leiden, telefoon 32027. bij Gebr van Ulden. DAF- dealer Verdamstraat 6 te» lef 23041. 3? Alle soorten overham- denreparaties. Ook no- iron Tevens kousenrepa» ratiebedrijf en stomen Al les onder garantie. Smits, kousenreparatie. Nieuwe Rijn 94. Vanaf 1 mei 's za terdags na 1 uur gesloten. Metalen strijkplank 13 95 Luxe uitvoering: m diverse standen verstel baar Metalen keukentai»-. 19 95, grote maat 50x80 cm bedekt net orginele Linofeit en zware plastic rand I V A., Haarlemmer straat 48. Nova, Noordein de 43. Leiden. 3T Aangeb.: Mercedes 170, 3P 'n Foto is altijd 'n wel kom geschenk! Foto-stu dio Koopman, Hooigracht 96, tel. 31701 maakt voor U mooie, vlotte brief kaartfoto's, vanaf 3.75 per 3 stuks; pasfoto's vanaf 1,— per 3 stuks.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 9