IN LEIDEN WERD EEN DRIELING GEBOREN fJ herenmode-tip 1 Tricot Een monument van beton-plastiek Algerijnse afvaardiging voor Evian Jongeman die zijn ouders vermoordde geestelijk zwaar geschokt VRIJDAG 19 MEI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Ambtenaren- organisaties laken regeringsbeslissing In kringen der ambtenaren- organisaties heeft men geen goed woord over de regerings beslissing. De commissie had geadviseerd met 1 juli de werk tijdverkorting tot 45 uur te doen ingaan. Er zijn geen voor beelden bekend in het bedrijfs leven zo zeide men waar in over vijf dagen verdeeld 46 uur gewerkt wordt. Tientallen gemeenten hebben reeds de 45- urige werkweek. Daardoor is opnieuw een ver schil ontstaan tussen de werk tijden van gemeente- en van rijkspersoneel. Men acht 't on begrijpelijk, dat de regering niet het eenstemmig advies van de centrale commissie van 8 mei volledig heeft gevolgd. Men heeft dit nu niet gedaan ter- wille van een aantal van 26 werkuren per jaar in totaal. Directeur gemeente werken Goes beboet deze zaterdag De arrondissementsrechtbank in r Twee jongens en een meisje Leiden telt weer 'n drieling meer onder haar inwoners. In het St. Elisabethziekenhuis heeft gisteravond rond zes uur nl. de 27-jarige mevr. L. de Goede-Ter Voorn het leven geschonken aan één meisje en twee jongens. De moeder en de kinderen maken het goed. Het echtpaar De Goede, dat aan het Utrechtseveer woont, heeft reeds één kind. Natuur lijk zijn de ouders de hemel te rijk met hun drie welgescha pen baby's, doch naast deze vreugde komt ook een grote zorg om de deur kijken. Voor dit gezin, dat in één keer werd uitgebreid tot zes personen, is slechts een woonruimte be schikbaar van twee kamertjes en een keuken. Wanneer één gezin spoedig geholpen moet worden, is het toch wel deze familie. De kinderen, Loesje, Jan en Jos, zullen de eerste weken van hun leven in de couveuse moeten doorbrengen. Het meisje weegt vier pond en een half ons en de jongens ieder vier pond en anderhalf Bij de foto's: boven de drie couveuses dicht bijeen gescho ven om onze fotograaf de ge legenheid te geven het drietal in één plaatje te vereeuwigen. Op de voorgrond twee van de nieuwe wereldburgers en de derde boven aan in het mid den. Op de foto de ge lukkige moeder, mevrouw De Goede. (Opnamen „De Leidde Courant"). Haarlemse bijdrage aan „Holland Week" te München Woensdagochtend 24 mei zullen twaalf Haarlemse bloemenmeisjes van Schiphol naar München vertrek ken om daar hun aandeel te leveren aan de „Holland Week". Diezelfde morgen, kort na de officiële opening, zullen zij op het marktplein in Mün chen bloemen uitdelen. De meisjes blijven tot 31 mei in München en zullen 50.000 bloemen uitreiken. Haarlem zal in München ook ver tegenwoordigd worden door Albert de Klerk, die een orgelconcert zal geven, en door Godfried Bomans, die uit eigen werk zal lezen. Gedeeltelijk verbod voor Huize Helena Geen verpleging van geestelijk gestoorde bejaarden Burgemeester en wethouders van Heemstede hebben besloten de aan de eigenaar van het verplegingshuis „Helena" verleende voorlopige ver gunning in te trekken. De eigenaar zal een nieuwe voorlopige vergun ning worden verleend tot uiterlijk 1 mei 1962, doch deze zal alleen gel den voor de verzorging van niet geestelijk gestoorden. B. en w. hebben bepaald, dat de thans in het tehuis aanwezige gees telijk gestoorde bejaarden zo spoe dig mogelijk, in overleg met de wethouder van volksgezondheid in andere tehuizen móe ten worden geplaatst. Uit het in opdracht van b. en w. door de geriater dokter Kok uitge brachte rapporten naar aanleiding van door de wethouder van Volks gezondheid, de heer J. C. Corver, ontvangen inlichtingen, gehouden besprekingen en gevoerde verhoren is komen vast te staan, zo delen b. en w. mede, dat er niet voldoende waarborgen bestaan voor een rede lijke verzorging of verpleging van de in het tehuis „Helena" opgeno men geestelijk gestoorden. Een intensieve controle zal dienen uit te wijzen, dat er geen bezwaren bestaan de thans verleende tijdelijke vergunning voor de verzorging van niet geestelijk gestoorden te zijner tijd nog weer te verlengen, aldus b. en w. van Heemstede. Middelburg heeft uitspraak gedaan de zaak tegen J. O., directeur van ge meentewerken te Goes. O. stond op 4 mei terecht, verdacht van valsheid in geschrifte tot tweemaal toe ge pleegd en het aannemen van een ge schenk. De rechtbank sprak de heer vrij voor valsheid in geschrifte, wegens gebrelk aan bewijs. Voor het aannemen van het geschenk, een gas- geiser, werd hij veroordeeld tot een geldboete van ƒ50. VACANTIECURSUSSEN VOOR MUZIEKLIEFHEBBERS EN VOLKSDANSERS Voor de zesde achtereenvolgende maal organiseert de Katholieke Ver eniging voor Volksdans, Volkszang en Huismuziek vacantiecursusweken voor musicerende kinderen, voor mu sicerende en volksdansende jonge ren en voor volwassenen. De eer vacantiecursus is de jeugdmuzie..- week voor kinderen van 10 t.m. 14 jaar. Deze duurt van zondag 30 juli tot zaterdag 5 augustus. De tweede vacantiecursus van 20 tot 26 augus tus is gewijd aan de volksdans, be stemd voor volksdansers en degenen, die het willen leren. De derde week is de huismuziekweek en valt tege lijk met de cursus „half-om" samen met de volksdansweek. De laatste cursus is een combinatie van de volksdans- en huismuziek. Dé Jëugdmuziekweek wordt gege ven in. het Missiehuis Christus Ko ning te Helmond, de andere cursus sen in het buitencentrum „De Cam pagne" bij Groesbeek. De 67-jarige heer C. M. Boer uit Amsterdam is gistermiddag door een verkeersongeluk bij Muiden om het leven gekomen, doordat van drie weg bij Muiden per rijwiel over en weifelde even nadat hij de weg had gepasseerd, daarna reed hij door. Een automobilist uit Baarn, die uit de richting Amsterdam naderde, kon een aanrijding, ondanks krachtig remmen niet voorkomen. De bejaar- De 20-jarige gehuwde P. Slot- de man kwam op de motorkap te- boom uit Maarssen is donderdag om recht, en werd 25 meter verder te- het lev engekomen, doordat van drie gen de grond gesmakt. meter hoogte een ongeveer 500 kg. zware ijzeren met beton gevulde bak op hem is gevallen. Aan het werk zijnde met een vorkheftruck op een bedrijf te Breukelen moest hy de bak met een vork op een stel ling plaatsen. Een foutieve hande ling werd hem noodlottig. De bijna tweejarige Dries van HILLEGOM De 23-jarige kantoorbediende B. ficier van justitie in Maastricht. Hij Triest uit Oostdorp (gemeente M- K. uit Leiden, die woensdagavond heeft ten overstaan van de politie Doornspijk) is gistermiddag in een zijn beide ouders te Maastricht met nu ook formeel een volledige be sloot nabij zijn ouderlijk huis geval- een stiletto-mes heeft vermoord, is kentenis afgelegd. Besloten is de len en verdronken. gistermiddag voorgeleid aan de of- klaarblijkelijk psychisch zwaar ge- schokte jongeman ter observatie naar een inrichting voor geesteszie ken in Venray over te brengen. Hij heeft bij zijn verhoor aan de politie omstandig verklaard, dat hij woensdagavond van Leiden, waar hij al enkele jaren als kantoorbe diende werkt, naar Maastricht was gekomen, met de opzet zijn vader en moeder om het leven te brengen. Daartoe had hij kort tevoren een Italiaans stiletto-mes gekocht. Met dit wapen heeft hij zijn ouders neer gestoken. De jongeman is na de moord naar het politiebureau geko men. Hij heeft het met bloed be smeurde dolkmes op het bureau voor de wachtcommandant neergelegd, met de dramatische zelfbekentenis „Ik heb mijn ouders vermoord". Behalve de 4-jarige jongste zoon, sliep ook de 17-jarige zoon van het geizin op de bovenste verdieping van de woning. Zij hebben van het dra ma niets gemerkt. De 22-jarige doch ter des huizes kwam van haar werk ongeveer gelijk met de recherche bij de ouderlijke woning. Dr. J. Zeldenrust, anatoom-patho loog van het gerechtelijk laborato rium in Den Haag zal met de ge rechtelijk geneeskundige in het ar rondissement Maastricht vandaag sectie op de slachtoffers verrichten. Op het terrein van de N.V. „De Ringvaart" betonfabriek en bouwma- terialenhandel te Hillègom staat een 5 meter hoog monument, waarvan 't ontwerp werd gemaakt door de Haagse kanstenaar Jan Roede en uit gevoerd door Wil Leeuwens, even eens uit Den Haag. In samenwer king met deze twee heren werd vol gens een door de fabriek gevonden nieuwe werkwijze, waarbij het kost bare en tijdrovende vervaardigen van de zogenaamde moedervorm kon, vervallen, deze beton-plastiek ge maakt zonder dat de beeldende mo gelijkheden werden belemmerd. Het beeld staat midden op het terrein van de fabriek en stelt voor een vogel die van de grond opstijgt en reeds de ene vleugel uitslaat om naar omhoog te stijgen, een symboli sche gedachte met betrekking op het bedrijf. Het beeld is 5 meter hoog en om het massieve gevaarte, dat 20.00 kilo gram weegt, te stutten werden 4 zware heipalen aangebracht en een betonnen voetstuk van 60 cm. dikte gestort. Volgens de directie is het de eerste keer dat van gewoon beton een plas tiek werk gemaakt. De „Ringvaart" heeft een monu ment. Het werd wel niet als een ju- bileumgave bedoeld, maar het zou er voor kunnen dienen, want niet lang geleden liet het bedrijf zijn zilveren bestaan stilzwijgend passeren. Het geeft aan, dat het bedrijf, vooral na 1945, tot een grote onderneming is uitgegroeid, het kan tevens een hul deblijk zijn voor de man die er ge durende die kwart eeuw aan het hoofd stond: directeur C. Smits. (Foto Frits van Santen, Den Haag). De dierentuin Blijdorp in Rot terdam is verblijd met een nieuwe graag geziene bewoner. De Prze- walski merrie „Walsky" is namelijk moeder geworden van een welge schapen zoon, die de naam kreeg van „Poljakof", de geleerde die voor De afvaardiging van de voorlopige Algerijnse regering, die zaterdag in Evian met een Franse delegatie vredes- gestorven paa^em^s^uit^rgebied onderhandelingen begint, is gisteren in Genève aangekomen. Foto: Belkacem Krim, vice-premier van de voor- van de Kaukasus beschreef. Vader lopige regering, die de delegatie leidt, tijdens het afleggen van een verklaring op het vliegveld. Links glim- „Iwan" werd evenals moeder Wals- lachend de bijzonder gevolmachtigde afgevaardigde Boulahroof. (telefoto) ky" in Blijdorp geboren. Blijkens een bericht van Tass staan de straten van de helft van Archangel, de Russische havenplaats aan de Witte Zee, onder water als gevolg van een overstroming van de rivier de Dwina. De overstroming ontstond als gevolg van opeenhoping van drijfijs in de monding van de rivier, waardoor het wegvloeien van het rivierwater naar zee onmo gelijk was.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 6