Balletuitvoering sloot drukke dag af TWEEDE DAG VAN STAATSBEZOEK OMGEVEN MET VORSTELIJKE PRAAL Geen goedkope koelhuisboter meer Scheermes moest ruzie beslechten PRAATJE MET OUDE VRIEND EN RECEPTIE Jeugdige kantoorbediende vermoordt zijn ouders met een mes HOOG BEZOEK Man wilde zijn familie vergassen DONDERDAG 18 MEI DE LEIDSE COURANT HET NOENMAAL OOSTENRIJKSE PRESIDENT IN NEDERLAND De tweede dag van het staatsbezoek aan Nederland van de Oostenrijkse president dr. A. Scharf eindigde met een luisterrijke gala-avond in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag. Hier werd het bezoek omgeven met de vorstelijke praal, die alleen de ontmoetingen van staatshoofden kent. De Hofstad was op deze dag een echte Residentie, die badend in het zonlicht een prachtig decor vormde voor het staatsbezoek. Het noenmaal werd deze dag gebruikt in de prachtige historische Trèveszaal, die door de hoge ramen uitzicht geeft op de met bomen omzoomde hofvijver en die versierd was met een schat aan bloemen. Het gezelschap nam plaats op het middenbalkon, waar rechts van de Koningin de Bondspresident gezeten was. De boeiende voorstelling nam een aanvang, nadat de volksliederen Begeleid door het Residentie Orkest gespeeld waren, danste het gezelschap de „Suite en Voordat het gezelschap later op de Het vrije middaguur lokte velen blanc" en „Serenade". De voorstel- avond vertrok, zette men nog hand- naar het Binnenhof, waar de Konin- ling duurde slechts anderhalf uur, tekeningen in' het gouden boek der gin, Prins Bernhard, de Oostenrijkse doch was eerst om half tien begon- gemeente Bondspresident en zijn dochter gas- nen na een intiem diner in Huis ten g Gaskell, Willem van Otter- ten waren aan dit noenmaal, aan- Bosch, waaraan de president r~~+ geboden door de Ministerraad. Rond Koningin en Prins aanzaten, de baldakijn, opgesteld voor het ge- Burgemeester nr. H. A. M. T. Kolf- bouw van het ministerie van Ver- schoten en wethouder C. H. P. W. keer en Waterstaat stonden dan ook v d 0ever hadden het hoge gezel_ vele juichende belangstellenden, toen 3ch bij de - - minister-president prof. De Quay, de burg begroet, vice-premier drs. Korthals en de minister van Buitenlandse Zaken mr. In de schouwburghal volgde het schouwburg hingen 1500 oranje bal- Luns hun hoge gasten bij het uitstij- voorstellen van de gemeenteraad, lonnetjes in de bomen, terwijl het gen van de koninklijke auto en vijf Twee dochters van raadsleden boden gebouw zelf baadde in het licht van volgauto's begroetten. Het noenmaal bl°emon aan. schijnwerpers, nam ongeveer twee uur in beslag. GALA-AVOND Met het gemeentebestuur van Den Haag hebben honderden genodigden er voor gezorgd, dat de gala-avond een bijzondere gebeurtenis is gewor den. Ónder de genodigden waren met hun dames, ministers, en Ka merleden, militaire autoriteiten, pro vinciebestuurders, burgemeesters uit omliggende gemeentes, raadsleden en vertegenwoordigers uit het bedrijfs leven. De Koningin, de Prins en him hoge gasten werd een ballet-opvoering aangeboden, gedanst door het Neder landse Ballet o.l.v. Sonia Gaskell. j j j ouillcl \jrdöJACix, vvxxiciii van unm - met de loo en enkele leden van het ballet- gezelschap genoten de eer te worden voorgesteld. De schouwburg was prachtig ver- sierd met rode en witte begonia's, e scnouw- ro(je en wRte lathyrus, rozen, rhodo dendrons en azalea's. Buiten H.M. de Koningin, dr. A. Scharf en Z.K.H. Prins Bernhard en hun gevolg hebben gisteravond een gala-voor stelling bijgewoond in de Haagse Koninklijke Schouwburg. Foto v.l.n.r.: mr. H. A. M. T. Kolfschoten, mevr. Kyrie, Z.K.H. de Prins, dr. A. Scharf, H.M. de Koningin, dr. B. Kreisky, mevrouw Kolfschoten en dr. L. Steiner. De minister van landbouw en vis serij heeft, op advies van het pro- duktschap voor zuivel, besloten de afgifte van koelhuisboter uit de voor raden van het voedsel-voorzienings in- en verkoopbureau stop te zetten. Dat betekent dat over enige tijd geen goedkope koelhuisboter meer in de winkels te krijgen zal zijn. De nu bij het VTB aanwezige voorraad van ongeveer 4500 ton zal daar blij ven tot in het herfstseizoen de bo- terproduktie weer terugloopt. Twee politieagenten hébben op een van de perrons van het station te Dordrecht een Surinaamse inwo ner van die stad moeten overweldi gen, omdat deze een man met een scheermes bedreigde. Deze was met die man in conflict geraakt toen de Surinamer zijn vrouw, die stond te telefoneren, uit een telefooncel wil de trekken, omdat het gesprek naar zijn zin te lang duurde. De mannen raakten slaags. Toen de Surinamer het onderspit dreigde te delven, ruk te hij zich los. Hij liep een eind het perron op. Plotseling kwam hij, bui ten zichzelf van woede, terugrennen met een geopend scheermes in de hand. Slechts met 'grote moeite kon den omstanders verhinderen, dat hij zich op zijn tegenstander stortte. De Oostenrijkse president dr. A. Scharf heeft gistermiddag in de Haagse „Witte" Sociëteit ongeveer 200 leden van de Oostenrijkse kolonie ontvangen. Foto: dr. A. Scharf onderhield zich geruime tijd met vier jonge Oostenrijkse mijnwerkers in werkkleding. „Waar is de president?" zo vroeg menigeen zich af tijdens de ont vangst van ongeveer 200 leden van de Oostenrijkse kolonie in de Haagse „Witte" sociëteit door dr. Adolf Scharf. Slechts enkelen, wisten dat de president zich, naar het heette, voor een paar rustige ogenblikken in een der bovenvertrekken van het grote gebouw had teruggetrokken. En nog minder was bekend, dat dr. Scharf daar gezellig zat te praten met een zeer oude, persoon lijke vriend. Het was de oud-premier minister van staat dr. W. Drees, die zijn oude vriend Scharf dinsdag reeds tijdens het galadiner op Huis ten Bosch de hand gedrukt had. Gisteren namen de beide socialistische voormannen van grote Europese reputatie de kans voor een vriend schappelijk gesprek waar. De socialistische fractieleider mr. J. Bur ger woonde een deel van dit gesprek onder vrienden bij. Voordat dr. Scharf zich terugtrok uit de bijeenkomst met zijn landgenoten, onder wie vier jonge Oostenrijkse mijnwerkers in „ambtskostuum" uit Hoensbroek, hoogleraren, ambachts- en handels lieden, ontving hij ieder der aanwezigen persoonlijk met een hand druk en een vriendelijk woord. De aanwezigen kwamen namens alle 2500 a 3000 Oostenrijkers in ons land omdat het onmogelijk bleek ze allemaal uit te nodigen. „De dag van hun leven" De bijeenkomst had een zeer kalm verloop. De gehelmde mijn werkers hadden de dag van hun leven. Gevraagd naar het waarom van hun werk hier terwijl „thuis" genoeg te doen is, was hun of ficiële antwoord, „dat ze wel iéts van de wereld wilde zien en toen met veertig man uit een groep van 400 Oostenrijkse mijnwerkers drie tot zes jaar geleden hier waren blijven hangen." Een hunner mompelde zoiets van „cherchez la femme". Hij kan het weten, want zijn vrouw is een Limburgse. In Leiden op de trein gestapt In vlaag van waanzin Woensdagavond omstreeks half elf heeft de 23-jarige kantoorbedien de B. M. K. uit Maastricht zijn ouders in een blijkbare vlaag van waanzin met messteken vermoord. De dader is onmiddellijk na het plegen van deze daad naar het hoofdbureau van politie aan het Vrijt hof gelopen, waar hij hevig opge wonden mededelingen deed van het gebeurde. De Maastrichtse recherche begaf zich direct naar de bovenwoning van de ouders van de jongeman en vond daar de 51-jarige vader, de kok F. B. K., en de 49-jarige moeder M. T. H. B., echtgenote van K., getrof fen door een aantal messteken, voornamelijk in de borststreeks, ba dend in het bloed, in de huiskamer. De moeder bleek reeds te zijn overleden. De vader was stervende, hij werd door. 'n auto van de GGD naar het ziekenhuis Sint Annadal overgebracht, waar hij kort daarna is overleden. Het parket, waargenomen door de officier van justitie, mr. J. Korsten, was spoedig ter plaatse. De dader kon, in verband met zijn overspannen toestand, slechts een zeer kort ver hoor worden afgenomen. Omtrent de motieven voor deze afgrijselijke daad is nog niets bekend. Het gezin K. stond zeer gunstig be kend. Het jongste kind een jongen van 14 jaar, sliep in een bovenka mer, toen zijn ouders werden ver- In de ouderlijke woning aan het ET/II?'TC' /^/II IT Westeinde te Delft is dinsdagmiddag de 7-jarge Wimpie Augustinus ge- J vallen door een grote ruit, die de I11 de Zeeuwse stromen komen scheiding tussen twee kamers vorm- thans veel kleine inktvissen voor, die de. Het jongetje werd zo ernstig ge schade berokkenen aan de kreeftvis- wond, dat het in een ziekenhuis is sery. overleden. Het hoge gezelschap heeft mevrouw De Quay, dr. A. gistermiddag het Scharf, H.M. de noenmaal gebruikt^ in de Treveszaal in Den Haag. Foto v.l.n.r.: Koningin, J. E. de Quay, moord. Twee andere kinderen zijn later thuis gekomen. De dader is in het politiebureau te Maastricht in gesloten. De 23-jarige B. J. K. is te Leiden in betrekking als kantoorbediende en woont ook hier ter stede in een pension. Gisteravond nam hij de trein naar Maastricht, waar hij in zijn ouderlijke woning meteen tot zijn dieptragische daad kwam. Op beschuldiging van poging tot moord cq doodslag heeft de Tilburg- se politie, naar eerst thans werd bekend gemaakt, in de nacht van maandag op dinsdag een 24-jarige arbeider aangehouden en ingeslo ten. Zijn vrije dagen rond Hemel vaartsdag had hij benut om de bloe metjes flink buiten te zetten en daarbij had hij meer gedronken dan goed voor hem was. Maandagavond verkeerde hij dan ook in beschonken toestand toen bij hem het plan rijp te zijn gehele familie te vergassen. Omstreeks elf uur begaf hij zich naar de ouderlijke woning, waar zijn vader en moeder, alsmede een zeven tal broers en zusters reeds naar bed waren gegaan. In de bijkeuken draaide hij de gaskraan open. Toen verliet hij de woning en kwam een tijdje later weer terug. Door geroep en gebons overtuigde hij zich ervan, dat er geen antwoord meer kwam, zodat hij aannam, dat het gehele gezin was gestikt. Aan voorbijgangers en de eigenaar van een patates friteskraam vertelde hij dat hij zijn familie had vergast. Van verschillende kanten werd toen de politie gewaarschuwd die bij de wo ning aangekomen terstond de gas kraan dichtdraaide en alle ramen open zette. De familieleden bleken echter de aanslag op hun leven te hebben overleefd. POLITIEMAN VERONGELUKT. Gisteravond om half zes is de 29- jarige agent van politie A. Kalkman uit Oosterbeek met zijn dienstmotor met zijspan op de Kneppelhoutweg tegen een vrachtauto gereden. Met een schedelbasisfractuur is hij naar het St. Elisabeth's gasthuis in Arn- Gisterochtend heeft de Oostenrijkse president, dr. Adolf Scharf, o.m. een hem gebracht, waar hij in de loop bezoek gebracht aan de Euromast in Rotterdam. Hij werd vergezeld door Z.K.H. Prins Bernhard, mevr. Kyrle-Scharf en prof. dr. van de avond is overleden. Hij laat HJK.H. prinses Irene. De foto toont het gezelschap op het bovenste plat- een, vrouw en twee kinderen achter, form van de Euromast.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 9