NEDERLANDSE GEZINSBEURS ANDERS DAN ANDERE BEURZEN „Doe het zelf' als doeltreffende voorlichting GRATIS Chefarine 4 DINSDAG 9 MEI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Kamperen is een heerlijke ontspanning, als het niet stormt. Op Houtrnst kan men in elk geval veilig en droog zich verlustigen in veel bekoorlijk heden voor het kampeerseizoen. HAAGSE HOUTRUST DORADO VOOR PA, MA EIS KROOST „WAT KOMT HIER NOU WEER voor een tentoonstelling," hoorden wij gisteren verscheidene Hagenaars aan elkaar vragen toen zij de be drijvigheid rond de Houtrusthallen zagen. De omwonenden zijn daar op expositie-gebied wel wat gewend en steeds is het weer wat anders. Onder het motto .Anders dan anders...." wordt in Houtrust tot en met 17 mei de aandacht gevestigd op de Nederlandse Gezinsbeurs, die gisteren haar tenten heeft opgeslagen onder het machtige gewelf van de hallen. De geweldige ruimte is omgetoverd in een domein, waar het voor het gezin gezellig toeven is en waar men oog, oor en tong kan laten strelen door het vele schoons, dat er ligt opgetast opdat wij zouden zien, waaraan het in ons huishoudentje nog ontbreekt. De tentoonstelling werd gistermiddag geopend met een rede van mr. J. G. Wittkampf, secretaris van de Kamer van Koophandel in Den Haag en tot voor kort voorzitter van de Vereniging voor Veilig Verkeer, muzikaal omlijst door de Haagse Politiekapel. Het accent van deze .groots opge zette beurs ligt op „het zelf doen". Natuurlijk vindt u de nodige voor lichting, maar deze voorlichting, zo vinden de organisatoren van de beurs zeer terecht, komt het best tot haar recht als de bezoekers en be zoeksters zelf iets doen of kijken naar degenen, die iets „proberen". Een grote plaats is ingeruimd voor het Veilig Verkeer, waarvoor de Haagse Gemeentepolitie zich heeft kop en schotel -- tegen inlevering van vi|f gele kroonkurken van Menken koffiemelk ingespannen. De jeugd mag in deze stand zelf de verkeerslichten regelen in het raam van „doe het zelf". Naast dit onderricht in veilig verkeer legt de politie nadrukkelijk de vinger op de wonden, die door het onveilig verkeer zijn gemaakt. Bovendien wordt gewezen op de jeugdcriminali teit, een precair onderwerp, dat sub tiel en doeltreffend behandeld werd als waarschuwing. De jeugd kan overigens nog meer aan bod komen op deze Gezinsbeurs. Er zijn drie auto's opgesteld, geheel rijp voor de sloop, waarop de hope des vaderlands haar gezonde neiging tot „sleutelen" mag botvieren. Trou wens massa's vaders zullen ook niet afkerig zijn van deze technische be zigheid. De wagens zijn gemakkelijk uit elkaar te halen, maar laat u er wel wat in zitten voor de vaders en zoons, die na u komen, want of u al les weer netjes op z'n plaats krijgt in zo'n sloopauto valt te betwijfe len. He Vraagt Uw melkhandelaar IET WAS GISTERMIDDAG uiter- aard nog niet druk bij de stands. Veel moest nog op het laatste mo ment worden inger'cht en er was plaats genoeg voor de mussen, die de Houtrusthallen uitverkoren heb- MENKEN KOFFIEMELK is ook ben om er een vete uit te vechten, verkrijgbaar via de afnemers van de Leidse Melkinrichting Gegrilde kippeties N.V. DE LANDBOUW Achter de landelijke en met veel a j v groen omzoomde stand voor kam- fAdvertentie), peerartikelen zagen wij blauwe rook omhoogkringelen. „Als dat geen kampvuur isdachten wij en thousiast. We werden evenwel nog enthousiaster toen wij de situatie ter plaatse beter in ons opnamen. De rook was afkomstig van grote bak ken met houtskool, waarboven over heerlijke kippetjes werden „gegrild". Het advies „doe het zelf" wordt hier beperkt tot het eten, maar het gaat ook zónder aansporing. Natuurlijk is er een welvoorzien rijk der baby (en de moeder niet te vergeten). Op dit terrein worden steeds weer nieuwe trouvailles ge vonden welke men bespeurt in prak tische babybadjes en wat dies meer zij. Ook de babyverzorging blijft niet achter. „Moderne verzorging" wordt het hier genoemd, want de vaders krijgen er een groot aandeel in. U moet niet denken, dat de Ge zinsbeurs vooral een aangelegenheid voor de vrouw zou zijn. Niets is min der waar. Natuurlijk, Eva wordt op deze anders-dan-andere-beurs op handen gedragen. We denken b-v. aan de vijf modeshows, die per dag worden gegeven in een afgeschutte riante ruimte met een vorstelijk po dium, waar de dames haar hart kun nen ophalen en de notitieboekjes ge reed kunnen houden. Maar is 't niet machtig, dat de man op een daartoe ingerichte stand de handen uit de mouwen stekend aan het knutselen kan slaan en zelf een boekenplank in elkaar kan timmeren (opbouwend, wel te verstaan). Voor vissers en jagers De vissers onder u kunnen in deze vis-beschermende maand mei een bewonderende blik slaan op de hen gelsportstand Even verder ziet men een geheel nieuw home-trainsysteem voor jagers met gelegenheid tot proefschieteó voor iedereen. Er wor den alarmpistolen verkocht en u kunt er een jachtgeweer met een kunst stof-loop strelen. Voor de huisvrouwen en zij, die zich op deze staat willen gaan toe leggen, is er nog aantrekkelijk nieuws! U kunt zelf een japon naar eigen keuze knippen en naaien, da mes. Een grote naaikamer staat u ten dienst. U gaat gewoon achter de naaimachine zitten, na een gratis knippatroon te hebben uitgezocht. Vakkundige hulp staat u ter zijde, maar u zult het verder allemaal echt zelf moeten doen met rechte en zig zagsteken, eventueel aangevuld met automatische siersteken. ZO KUNNEN WE DOORGAAN. Wat op deze opnieïkelijke Ge zinsbeurs te zien, te horen, te proe ven en te doen valt is teveel om in dit kort bestek op te sommen. Neem er wel de tijd voor op uw wande ling langs fietsen, auto's, meubelen en koelkasten. U kimt zien, hoe u comfortabel kunt kamperen en men brengt u bij, dat eigen oliehaard goud waard is. Machientjes draai den en zoemen er voor het bereiden van verrukkelijke dranken, koel of warm en herhaaldelijk wordt u er aan herinnerd, dat het binnenkort weer Moederdag en Vaderdag is. De dames vinden op de beurs de huid- beschermende basis voor blijvende schoonheid, de heren kunnen zolang genieten van een citroen, die ze zelf uitgeperst hebben. Cultuur Niet alleen een sociaal aspect zit aan deze Gezinsbeurs gekleefd, ook wordt de cultuur spelenderwijs in- gelepeld. In een hoekje staat 'n ma rionettentheater met kunstig bewerk te poppen. Verderop kunt u 'n kunst abonnement aangaan bij een aantal beeldénde kunstenaars, die de mo derne gedachte zijn toegedaan, het geen mag blijken uit htm zeer ver dienstelijke en soms opvallende scheppingen, die zij in hun „ekspo- sitie" heben ondergebracht. „Zelf doen" ook hier: tracht u maar eens een litho te maken, plastieken te snijden of te graveren nadat u eerst het procédé hebt gevolgd bij de vak man. Temidden van dit „u gaat uw gang maar" ontdekt u plotseling 'n vreem de eend in de gezinsbijt: een fleurige stand van de paters Oblaten van Ma ria. Aan de Noordpool met uit zondering van Alaska, waar de Je zuïeten werken zijn de Oblaten de enige missionerende orde. Van hun zielzorg onder de Eskimo's in de bar re koude vertelt hun stand. Een ijs beer als blikvanger naast prachtige, originele moccasins. Er ligt veel lit teratuur over de Eskimo te koop en u behoeft niet met lege handen weer door te lopen, want een grabbelton biedt kansen op leuke en waarde volle prijzen. Wij laten het hierbij. Onze opsom ming moge aanleiding zijn tot uw bezoek aan de Nederlandse Gezins beurs, waar u terecht kunt vanaf des morgens 10-17 en van 19-23 uur (op 14 mei van 13-17 en van 19-23 uur). Verbonden met deze beurs is de Vos senjacht, waaraan op Hemelvaarts dag zes ballons zullen deelnemen, des middags om half drie. Het terrein vanwaar de ballons zullen opstijgen is gratis toegankelijk voor alle beurs bezoekers. Tot zover ons aandeel in de Gezinsbeurs r verder doet u het zelf maar. Krachtige bestrijding van pijn of griep zonder de maag van streek te makent leder tablet Chefarine „4" bevat 4 beroemds geneesmiddelen, die elk afzonderlijk in de hele wereld beroemd zijn geworden. Een van deze middelen is Chefarox en dient In het bijzonder om de maag te beschermen. Ook zij die een gevoelige maag hebben kunnen zonder be zwaar Chefarine „4" gebruiken. Het is een ideaal middel om pijn of griep snel en doel treffend te bestrijden. /f Zo ziet de nieuwe uniform van de gemeentepolitie eruit. Tegen de achter grond een „collega" in de tenue uit de dertiger jaren. Deze modesnufjes zijn te zien op een der stands van de Haagse gemeentepolitie. (Advertentie) HILLEGOM Meisje gedood door vrachtauto OUDE ZAAGMOLEN PROOI VAN DE VLAMMEN KATWIJK D. C. O. BOEKHOVEN HOOFDBESTUURDER In de zaterdag j.l. te Utrecht ge houden algemene ledenvergadering van de Koninklijke Nederlandse Bond tot Redding van Drenkelingen werd de heer D. C .O. Boekhoven alhier gekozen tot hoofdbestuurslid. In het bondsbestuur zal de heer Boekhoven de functie van penningmeester ver vullen. LEIDERDORP SCHOOLSPORTDAG De jaarlijkse schoolsportdag, gehou den o.Lv. de heer F. J. van Dalen,, is ook ditmaal goed geslaagd. Het schoolsportdiploma werd aan ruim 450 leerlingen uitgereikt. Zeventig leerlingen kregen het A-diploma, 108 het B-diploma, 156 het C-diploma, terwijl 16 leerlingen het D-diploma behaalden. Tenslotte is er nog een E-diplóma waarvoor de eisen gelden: hardlopen, hoogspringen, balwerpen en behendigheidsproeven op de lat. Hieraan voldeden eveneens slechts 16 deelnemers. Het waren van de Chr. Ulo: Lia Fokkema, Koos Roest, Simon Groen, Jan Holland, Sjaak Roest, Henk Leemans, André Kloos, Roel Munnik, Peter v. d. Voort en Alb. Brinksma. Van de R.K. school: Piet Kleiss en Jan v. d. Ploeg. Van de Openb. L. school: Anton Theunis- sen, Rien v. d. Nat, Carin Jansen en Janny Huisman. Geboren: Marianne Hendrika d.v. B. A. Hogervorst 41 j., grondwerker en T. Rasser, adres: Pinksterbloem- straat 13; Sylvia Jolanda d.v. G. J. Diseraad, 32 j., chauffeur en van J. Leuering, adres: Pinksterbloemstraat 50; Scarlett Belinda d.v. R. Loth, 32 j., techn. ambtenaar en van T. Kooi- stra, adres: Hoofdstraat 83. Overleden: Johanna Catharina Klos 73 j., Doeslaan 5, echtg. v. Piet van Leeuwen. ZOETER WOl IDE Bibliotheek. In verband met Hemelvaartsdag is de biliotheek op woensdag 10 mei a.s. op de bekende tijd. ZOETERWOTTDE- LEIDERDORP „Liefde voor toneel" speelde „Maaike' De toneelvereniging „Liefde voor Toneel" heeft zondagavond een to neelavond verzorgd ten bate van bet parochie-jeugdwerk. Voor deze avond was veel belangstelling en o.a. waren aanwezig rector De Groot en burge- meest J. Detmer van Zoeterwoude. Opgevoerd werd een toneelspel van Rosita Peeters, „Maaike", een spel van de zeekant. Het stuk speelt in een plaatsje er gens langs de kust. Garm Paap, eer tijds een beroemd reder, is door al lerlei omstandigheden aan de drank gegraakt. Het gevolg is, dat zijn re derij ten gronde gaat en van Garm Paap niets overblijft dan een klein beurtschippertje. Hierin blijkt ech ter verandering te komen als Garm een jonge matroos van een Noors schip, dat voor de kust vergaat, redt en deze liefderijk in zijn huis op neemt. Behalve de moeder van Garm Paap, heeft deze ook nog een zoon thuis, Koos en een aangenomen doch ter, Maaike. Als Sjoert, de geredde matroos, eenmaal goed bij de fami lie Paap is ingeburgerd, ontstaat langzamerhand een liefdeband tus sen Maaike en Sjoert. Hier is Koos het helemaal niet mee eens en in zijn jalouzie gaat hij zover, dat hij zijn vader een grote ramp toebrengt. Zoals u meer ziet, motieven genoeg om een spannend stuk te maken. Onder leiding van regiseur N. de Bruin hebben de spelers van „Lief de voor Toneel" de aanwezigen ter dege van deze spanning laten genie ten, en tenslotte ook van het happy end. Er werd vlot en enthousiast ge speeld en een dankbaar applaus be loonden hen voor het gebodene. Het was burgemeester Detmer, die het niet bij applaus liet, maar met een toespraak de spelers dank bracht. In de nacht van zondag op maandag is in Monnikendam de oude zaagmolen, een van de bekendste molens van Nederland, geheel in de as gelegd. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. De brand wordt toegeschreven aan blikseminslag. Het 12-jarige Hillegomse meisje Ansje Berkhout wonende te Hille- gom, is gistermiddag even na vieren door een vrachtauto gegrepen en op slug gedood. Het meisje, dat op de fiets uit school kwam, wilde ter hoogte van de pastorie van de St. Josephparo- chie een stilstaande bestelauto pas seren. Zij bleef aan de achterzijde van de auto met haar rijwiel haken en sloeg tegen het wegdek. Een met stenen beladen vrachtauto met aan hangwagen kon een aanrijding niet meer voorkomen en reed over de rug en hoofdje van het meisje. Het kind was op slag dood. De bestuurder van de vrachtauto treft geen schuld. HAZERSWOUDE (H. R.) AUTO IN DE RIJN Alleen nat pak Gisteravond omstreeks 18.30 uur reed eer\ personenauto, bestuurd door v. d. B. uit Alphen a. d. Rijn over de Rijndijk, gaande in de richting Al phen a. d. Rijn. Ongeveer ter hoogte van het Zwaantje wilde de bestuur der een voor hem uit rijdende vracht auto met aanhangwagen passeren. Terwijl hij hiermede bezig was, na derde vanuit de tegenovergestelde richting een andere auto. De bestuur der van eerstgenoemde auto remde, waardoor de auto slipte, een halve slag om zijn as draaide en achteruit de Rijn inreed. De bestuurder en zijn mede-inzittenden de 21-jarige L. A. C. en de 15-jarig M. d. J., beiden eveneens uit Alphen a. d. Rijn wis ten met een nat pak de wal te be reiken. De auto is, na door 'n schip per op de wal te zijn gezet, met een kraanwagen naar Alphen a. d. Rijn vervoerd. BALLONVAREN TEN DODE GEDOEMD? De sportieve achtervolgingsjacht om de Trophée du Chasse au Renard 1961 op Hemelvaartsdag is de eerste ballonwedstrijd, die sinds een halve eeuw boven Den Haag en omstreken wordt gehouden. De laatste vond plaats in 1912, toen werd opgestegen vanaf een terrein aan de Trekvliet- weg. Vermoedelijk zal Den Haag na 11 mei a.s. nooit meer getuige zijn van een dergelijke internationale wed strijd. Het ballonvaren is in ons land door 't toenemende vliegtuigverkeer ten dode opgeschreven. Toestem ming voor een ballonopstijging wordt slechts moeizaam verleend. Voor elke De paters Oblaten vragen aandacht voor hun Eskimo's. Hun stand is mls- start zijn momenteel zeven a acht schicn een vreemde eend in de bijt, maar alleszins de moeite van het rond verschillende vergunningen nodig. kijken waard. En er is een grabbelton..

Leidse Courant | 1961 | | pagina 8