Strijd tussen GDA en TYBB blijft tot de laatste wedstrijd voortduren Leidse universiteit Noordwijkse priester op de bres voor verpauperde Chilenen MEDISCHE DIENSTEN Marktberichten VRIJDAG 5 MEI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 UVS gaat zondag naar Nijmegen om NEC te ontmoeten, NEC, dat na een goede start in het begin van de competitie, nu een minder sterke periode doormaaakt, maar desondanks nog kans heeft op de tweede plaats in de tweede divisie. UVS - dat hebben we de laatste weken wel gezien - is zich wonderlijk aan het herstellen. Met de voorhoede van vorige week is enig optimisme wel op zijn plaats. Van de verdediging kunnen we wel verwachten, dat zij het ook zondag wel zal klaren. Wat de uitslag betreft: Een kleine zege voor UVS. TWEEDE KLASSE A LFC krijgt in eigen huis een hele kluif aan DCL. DCL zal nog graag de tweede plaats willen behouden. Voor Roodenburg staat er ook een zware partij op het programma te gen RFC. Blauw-Zwart speelt de laatste wedstrijd tegen Spartaan. Misschien zit er winst in voor de Wassenaarse ploeg tegen Spartaan, dat zich reeds enkele weken kam pioen kan noemen. DERDE KLASSE A Lisse zal in Voorburg al het mo gelijke proberen om niet de verdien stelijke plaats in de eindrangschik king te verspelen. Voor Alphia zit er nog een kleine kans in niet op de een na laatste plaats te eindigen, winst tegen Wassenaar zal daarvoor de laatste en enige voorwaarde zijn. TYBB en GDA zijn nog niet uit de zorgen. Beide ploegen kunnen nog gelijk eindigen of bij verlies van TYBB en winst voor GDA zal zelfs GDA zich nog kampioen kunnen noemen. Voor de overige ploegen is het verder met de competitie ge daan. Aardige partijtjes voetbal dus a.s. zondag, waarbij men zich niet al te zeer meer behoeft op te winden. DERDE KLASSE C De Hollandiaan en Lekkerkerk hebben beide nog drie wedstrijden te spelen. Tegen resp. Bodegraven en GSV zal uitgevochten moeten wor den wie met de laatste wedstrijd de laatste plaats zal bezetten. VIERDE KLASSE A SJC staat deze week stil. Het lijkt aannemelijk dat Lu-gdunum weer iets in zal lopen, want of Altior voldoen de kracht kan opbrengen om Lugdu- num te stuiten is niet direct aan te nemen. ASC-Docos zal een wanhopi ge strijd worden, vooral voor Docos, dat op de hielen wordt gezeten door DIO. Oranje Groen moet naar DIO. Oranje Groen heeft nog een kansje en DIO staat al met het ene been in het graf. Onnodig te zeggen, welke factoren er in dit duel mee gaan spe len. NOORDWIJK Dodenherdenking. Slechts een zeer klein aantal personen heeft gis teravond deelgenomen aan de „Stille Tocht", gevolgd door de plechtighe den bij het Bevrijdingsmonument ter herdenking der gevallen vaderlan ders in de laatste wereldoorlog. De burgemeester van Noordwijk, mr. G. F. W. van Berckel, plaatste een krans aan de voet van het monument, waarna een tweede krans van Arons kelken door mevr. A. van Gilsen- van Geldeormalsen en de echtgenote van de burgemeester, mevrouw Van Berckel-von Bönninghausen, op deze plaats werd neergelegd. Daarna maakten diverse volwassenen en kin deren van de gelegenheid gebruik, degenen, die voor de vrijheid van ons Vaderland hun hoogste goed ga ven, middels een bloemenhulde bij dit monument te eren. Een hoornblazer van de Noord- wij kse zeeverkenners blies vervol gens „The Last Post", waarna twee minuten stilte in acht werd geno men. Een taptoe en het hijsen der vlag gen betekenden het einde van deze sobere, maar juist daardoor indruk wekkende plechtigheid, in tegen woordigheid van het gehele college van b. en w., de gemeenteraad en vertegenwoordigers van verschillen de politieke groeperingen. Spreken wij tenslotte de hoop uit, dat het besef, dat wij onze huidige vrijheid danken aan hen, die wij deze avond herdachten en eerden, levendiger mag blijven, dan ons uit de betrekkelijk geringe belangstel ling bij deze plechtigheid duidelijk werd. NOORDWIJK AAN ZEE Noordwijkers bezochten Jan Cot- taar. De heer J. M. Huibers, hoofd agent van politie te Noordwijk, be zocht deze week met een vriend de voetbalwedstrdijd om de Europa- Cup tussen Hamburg SV en Barce lona te Brussel. Tijdens hun verblijf aldaar kwa men zij op het aardige idee, een be zoek te brengen aan de bij een auto ongeluk ernstig gewonde Nederlan der Jan Cottaar, de bekende sport journalist en radio- en telivisiecom- mentator. Na lang zoeken vonden zij de kliniek, waar de heer Cottaar verpleegd wordt, nl. een klein zie kenhuis in Soigny, ongeveer 60 km. ten zuiden van Brussel. De heer Cottaar, die thans weer buiten levensgevaar is, was uiter aard zeer verrast over dit volkomen onverwachte Hollandse bezoek. Zijn toestand heeft zich inmiddels belangrijk verbeterd, al zal met de genezing van zijn ernstige kwetsu ren t.w. 8 gebroken ribben, bescha diging van het longweefsel, een op twee plaatsen gebroken rechter arm en inwendige kneuzingen, nog lange tijd gemoeid zijn. Hij maakte echter een zeer opge wekte indruk en dankte de beide Hol landers, die hem tevens een kleine bloemenhulde brachten, voor hun sympathieke geste. Grote krachtmeting in LVB: TEYLINGEN—UDO le klasse In de eerste klas is alles vrijwel bekeken. SVLV is kampioen en KRV is zeker van de laatste plaats. Er zijn nog wel enkele kleine verschuivin gen mogelijk. ZLC zou b.v. nog door MMO verdrongen kunnen worden van de tweede plaats, maar voor het overige: het zal een rustige zondag worden, waarop men hoogstens de nederlagen van de eerste ontmoetin gen gewroken wil zien. 2e klasse In de tweede klasse zal het er heet aan toegaan. Op het Warmunda-ter- rein zullen Teylingen en UDO gaan uitvechten, wie er kampioen moet worden, want beide ploegen eindig den gelijk. Een verliezer is onmoge lijk aan te wijzen. Beide clubs ont lopen elkaar niet veel in kracht Leid se Boys kan, indien zij tot winst ko men tegen Unitas, nog weglopen van de een na laatste plaats, want na deze zondag volgt er voor deze ver eniging nog een wedstrijd. Voor W OA zou ondanks de laatste plaats 'n laatste gewonnen wedstrijd tegen SJZ een prestigewinst zijn. SASSENHEIM Dodenherdenking Gisteravond vond voor het gedenkteken bij het gemeentehuis een korte plechtigheid plaats in verband met Dodenherden king 1961. Burgemeester J. baron van Knobelsdorff, legde namens de burgerij een krans bij het gedenk- kruis. De drumband „Adest Musica" en de Chr. Harmonie „Crescendo" zorgden voor een gepaste muzikale omlijsting. Na het zingen door de talrijke aanwezigen van het Wilhel mus, defileerden velen langs het ge- denkkruis, waarbij enkelen bloemen neerlegden voor hen, die vielen. Voorafgaande aan deze plechtige her denking waren in de verschillende kerken diensten gehouden. Ziektebeeldenwedstrijd De ziek tebeeldenwedstrijd, die gehouden wordt op zaterdag 6 mei a.s., zal plaats vinden in de bollenschuur van de firma Mart. v. Diest, Hoofdstraat 331 te Sassenheim. De schuur is voor de deelnemers geopend van 9-12 uur 's morgens en van 13.30-17.00 uur des middags. Voor vakmensen, die hun kennis willen verrijken, is het van belang, dat zij de wedstrijd bezoeken, daar er een demonstratie aanwezig zal zijn, waar vele ziekten in de bol gewassen te zien zijn, o.a. het tul- penstengelaaltje. Deelnemers aan de wedstrijd en bezoekers, die met de bus van NZH reizen, moeten uitstap pen aan Sassenheim-noord, Willem Warnaarlaan of Teylingerlaan. Waarschuwing Aan alle brom fiets- en wielrijders(sters) wordt nogmaals medegedeeld, dat men, ko mende van de Provinciale Weg dus uit noordelijke richting geen gebruik meer mag maken van het rijwielpad langs de Parklaan, in het belang van de veiligheid. Men houdt rechts op de verkeersweg van de Parklaan. Op een overtreding volgt proces-verbaal. Wegomlegging In verband met werkzaamheden aan de spoorweg overgang te Sassenheim, zal een ge deelte van de weg Haarlem-Leiden van vrijdag 5 mei te 22 uur tot zater dag 6 mei te 7 uur zijn gesloten voor alle verkeer, uitgezonderd wielrij ders. De route, die het overige ver keer moet volgen, is door borden aangegeven. VOORHOUT Herdenking Gevallenen Vanaf 18 uur werden de vlaggen halfstok uitgehangen. 19.30 Uur was het ver zamelen voor de deelnemers aan de „stille tocht". 19.40 Uur zette onder Idokgelui, de stoet zich in bewe ging. Bij het monument werd 2 mi nuten volkomen stilte in acht geno men. De R.K. Harmonie ,,St. Ceci lia" zorgde voor de muzikale om lijsting, terwijl het gemengd zang koor zijn medewerking verleende Nadat kransen en bloemen waren gelegd, verlieten allen in stilte de plaats der herdenking. Om 20.30 was er een herdenking in de R.K. Kerk. 25-Jarig jubileum. Woensdag jl. Was het 25 jaar geleien, dat Jan Berkhout in dienst trad als bloe mistknecht bij de firma wed. P. Ver- degaal alhier. 's Morgens werd de jubilaris met zijn echtgenote door een der firman ten van huis afgehaald, waarna de heer Berkhout op het kantoor door de oudste firmant, de heer J. Verdegaal, werd toegesproken en hem een en veloppe met inhoud werd aangebo den. 's Avonds was er in café Welgele gen een feestelijke bijeenkomst, waarbij het gehele personeel aanwe zig was. Namens het personeel werd de ju bilaris een barometer aangeboden en zijn echtgenote een fraai bloemstuk. Ook van de landarbeidersbond, af deling Lisse, werd nog een blijk van waardering aangeboden. Na afloop van deze mooie dag dank te de jubilaris met enige welgeko zen woorden. Bridgedrive De uitslag van de BIOSCOPEN De films in de week van 5-12 mei zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Trianon: „De onverzoenlijken", 14 j. Casino: „De koe en de gevangene", alle leeftijden. (Donderdag cyclus: „Du bist wunder- bar", a. 1. Lido: „Marina", a. 1. Luxor: „Handel in minderjarigen", volwassenen. Studio: „Leve de vrijheid", a. 1. Rex: „De slag in de Koraalzee", 14 jaar. Geslaagd voor het candidaatsexamen Notarieel recht de dames M. M. van Ditzhuyzen te Rotterdam, E. M. C. Krij- nen te Leiden en de heren H. E. M. Boeke te Noordwjjk aan Zee, F. J. Lis man te Den Haag, A. Bok te Ede en W. F. van Dorp te Bilthoven. Demonstratiewedstrijd van het Leids Studenten Rugby Gezelschap Morgenmiddag gaat het Leids Stu denten Rugby Gezelschap op het universitaire sportterrein aan het Piet Paaltjespad te Leiden een de monstratiewedstrijd spelen tegen de sterke R.C. Te Werve. In een seizoen hebben de Leidse rugbyërs zich op gewerkt tot een sterke ploeg, die al een geducht woordje meespreekt in de Nederlandse rugbywereld. Na de oprichting op 14 oktober vo rig jaar, op initiatief van het Leidse Studenten Corps en enkele hier stu derende Zuid-Afrikaanse studenten, ging het Leidse Studenten Rugby Gezelschap in de competitie van de Nederlandse Rugby Bond meespelen en veroverde na een serie spannende wedstrijden de vierde plaats. Men wist zelfs oucLlandskampioen Hil versum te verslaan. Onder leiding van oud-internationaal J. Werre werd een enthousiaste homogene ploeg samengesteld. In de gelede ren van het Leidse rugby-team spe len ook T. Noest, internionaal en V. Steenstra Toussaint, lid van de Ne derlandse Jeugdploeg Een ieder, die kennis wil maiken met deze specta culaire en levendige sport, is mor genmiddag om drie uur van harte welkom. Naar verwacht wordt zal de te spelen wedstrijd op hoog peil staan. Grote zorg van pater Alkemade voor landbouwbevolking DATER G. C. ALKEMADE, een rasechte Noordwijker is na een verblijf van drie maanden in Nederland wederom naar Chili vertrokken om zijn werk in het belang van de landbouwjeugd aldaar te hervatten. Met zijn priesterwijding in augustus 1957, kwam een eind aan zijn studie aan het seminarie te Leuven, waar hij speciaal werd opgeleid voor de missie-arbeid in Latijns-Amerika. Reeds drie jaar werkt pater Alkemade voor het „Instituto De Educación Rural", een van Chileense katholieke zijde gestichte instelling ter behar tiging der belangen van de in nood verkerende land-bevolking. Gedurende de laatste wereldoorlog en nog lang daarna is in Chili en geheel Zuid-Amerika teveel de nadruk gelegd op de industrialisatie, terwijl de ontwikkeling en modernisering van de landbouw volkomen verwaar loosd werd. Een zeer arme, weinig gevormde landbouwbevolking produ ceert nu te weinig en is geen afnemer van de industrieprodukten, die door de geringe omzet bovendien nog zeer duur zijn. Leiden en Omgeving Alkemade en Leimuiden: De artsen v.d. Werf, tel. 01712202, Rijpwete- ring, en Van Haselen, tel. 01713217 Oude Wetering. Boskoop: dr. Jongeneel, tel. 2019. Hazerswoude: zie Leiderdorp. Hillegom: dr. le Cocq d'Armand- ville, tel. 5613. Katwijk Rijn: dr. E. E. v.d. Laan, tel. 2910, Rijnsburg, apotheek, tel. 4370. Katwijk Zee: dr. T. Lodder, tele foon 2424, apotheek zie Katwijk Rijn. Koudekerk a.d. Rijn: zie Leider dorp. Langeraar: zie Nieuwveen. Leiderdorp: dr. M. P. Hennink, te lefoon 0171033686; zuster Hoogvliet tel. 24909 of 31297. Leidschendam: dr. Ludwig, telef. 3552; Groene Kruis, tel. 3449, zieken auto tel. 4200. Nieuwkoop: zie Zwammerdam. Nieuwveen: dr. A. v. Dongen, tel. 01723—101. Rijnsburg: zie Katwijk Rijn. Sassenheim: dr. G. L. van Raay, tel. 025327777, voor zuster zie War mond. Valkenburg: zie Katwijk Rijn. Voorhout: dr. A. W. Bots, telefoon 02532-7393, voor zuster zie Warmond. Warmond: zie Voorhout; zuster Muilerman, tel. 01711—879 (206), neemt waar voor de zusters Konijn en Meyssen. Woubrugge: zie Nieuwveen. Zoetermeer: dr. P. Vegt, tel. 3035. Zwammerdam: dr. K. Gill, telef. 01726—2527. bridgedrive ten bate van de tocht van de bejaarden is als volgt: Groep I: mevrouw Klaesens-Rap- pard 52 pnt; Lefering-van Dam 51 pnt; Bauw-Bor 50 pnt; H. v. d. Hulst -N. v. d. Nouland 50 pnt; Kok-Allard 49 pnt; Th. v. d. Hulst-J. v. d. Nou land 48 pnt. Groep II: mevr. v. d. Nouland-A. Diemei 86 pnt; Huyks-van Velsen 74 pnt; dames Jagers-Stikkelbroek 74 pnt; mevr. Bor-v. d. Klaauw 60 pnt; van Langen Hermans-Zwetsloot 59 pnt; dames Allard-Zwetsloot 57 pnt Verhagen-Schoutsen 53 pnt; mevr. Holthuis-de Groot 41 pnt. WARMOND Herdenkingsplechtigheid. Op so bere, maar indrukwekkende wijze zijn in Warmond de gevallenen uit de tweede wereldoorlog herdacht. De plechtigheid begon met een stille tocht naar het monument voor de gevallenen, waaraan door enige hon derden gemeentenaren werd deelge nomen. Na het zwijgen der klokken werd twee minuten stilte in acht genomen. De R.K. Harmonie speel de vervolgens Herzwunden van Grieg. Een koor van zangeressen en zangers uit de gemeente vertolkte op ontroerende wijze het Sanctus van Schubert, gevolgd door het „Blijf bij mij Heer" door de fanfare. Na het „Ik bidde aan de macht der Liefde" door het zangkoor, declameerde de heer J. Hoek „Zij" van mevrouw De Josselin-de Jong. Ontróerend was het „Beati Mor- tui" van Mendelssohn, gezongen door Zielzorg en scholen Pater Alkemade vertelde ons van de schrijnende armoede onder de be volking van het platteland. De ar beiders werken daar op de lande rijen van de grootgrondbezitters voor ieen slaris van twee gulden per dag, zonder enige sociale voorziening; kleding en schoeisel kunnen bijna niet aangeschaft worden. Het spreekt vanzelf, dat deze maatschappelijke ellende een zeer geschikte voedings bodem is voor het communisme, dat daar dan ook welig tiert en op één na de grootste partij vormt. Aan de godsdienstige opvoeding wordt prak tisch geen aandacht besteed, 90 de Schola Cantorum van het R.K. seminarie. Door allen werden toen 2 couplet ten van het Wilhelmus gezongen. Een schat van bloemen werd aan de voet van het monument gelegd, waarmede de plechtigheid werd be sloten. In het tijdvak van le mei t.m. 28 oktober zal de gemeente-secretarie op zaterdag gesloten zijn. Uitsluitend voor het doen van aangiften voor de burgerlijke stand, zal de gemeente secretarie geopend zijn van 8.30 9.30 uur. Opening speeltuin. Morgenmid dag om 3 uur zal de officiële ope ning geschieden van de speeltuin in het plan Oost door mevr. Von Fi- senne. De drumband „St. Matthias" zal het gebeuren luister bijzetten. De nieuwe speeltuin is in exploitatie bij de speeltuinvereniging Speelvreugd, onder voorzitterschap van de heer P. F. Vergeer. Deze speeltuin is be stemd voor kinderen beneden de leef tijd van 12 jaar. WASSENAAR Zijlwatering Door de dienst van gemeentewerken werd het aanleg gen van wegen en rioleringen in het plan Zijlwatering V opgedragen aan de fa. J. Stam te Voorschoten voor een bedrag van 49 490. Wegen en rioleringen De dienst van gemeentewerken heeft het aan leggen van wegen en rioleringen tussen de Storm van 's Gravesande- weg en de Zanderij vaart bij over eenkomst opgedragen aan de firma J. Stam te Voorschoten voor ƒ134.960 van de bevolking is alleen ddor de doop katholiek, de meeste mensen van de parochie van de pater had den nog- nooit een heilige Mis bijge woond. Het priestertekort is in ge heel Chili,: enorm groot, er zijn ste den, die óp .60.000 zielen slechts één priester tellen. De, ook wat hun landbouwvak be treft, onontwikkelde bevolking moet geholpen worden zich hun eigen waarde bewust te worden, dit kan alleen als de bewoners door onder richt en vorming denkende en pro- duktieve leden van de gemeenschap geworden zijn en hun aandeel kun nen nemen In de vooruitgang. „Wij hebben vooral behoefte aan goede tuinders, mensen van de prak tijk, die les kunnen geven aan de door ons gestichte landbouwscholen en aldus aan de ontwikkeling hier van medewerken." Pater Alkemade werkte eerst een jaar in het noorden van Chili, trok vervolgens naar het zuiden en sticht te met behulp van twee andere pries ters en een tuinder een landbouw school. Een jaar later trok hij 250 km verder en organiseerde daar een tweede school en 500 km naar het noorden een derde. Momenteel zijn er 10 landbouwscholen, doch het grote gebrek bleef de afwezigheid van ervaren tuinders. Om die te krijgen kwam de Noordwijkse pater naar Holland terug en dat hij hier niet stil gezeten heeft bewijst het feit, dat in de loop van 1961 en vol gend jaar tien Duitse- en zeer waar schijnlijk vijf Belgische- en vijf Ne derlandse tuinders naar Chili zullen vertrekken, om daar op de scholen praktische en theoretische lessen te geven. Er zijn cursussen van drie maan den voor de landbouwjongeren van 1530 jaar. Het programma omvat: aanvulling op de dikwijls zeer ge brekkige lagere schoolopleiding; prak tische vorming voor het landbouw- milieu en godsdienstige oriëntatie. Elke dag zenden twintig radio- omroepstations over heel Chili de radio-lessen van het instituut uit. Ruim 800 scholen volgen deze lessen. Een grote groep farmeigenaars heeft zich nu bij het instituut aangesloten en verlenen hun medewerking aan zijn programma. Ook bestuderen zij nu al nieuwe arbeidsvoorwaarden en loonsystemen, die langzaam-aan de economische en sociale positie van de landarbeiders moet verbeteren. DIT ALLES is een belangrijke stap in de goede richting, ter verbe tering van de miserabele toestand, waarin de landbouwbevolking ver keert. Pater Alkemade heeft natuurlijk ook nog de zielszorg in zijn eigen pa rochie, een enorm uitgestrekt gebied, waar hij op 10 verschillende plaat sen de H. Mis moet lezen, die dik wijls 30 tot 40 km uit elkaar liggen. In de afgelopen drie jaar was een oude motorfiets z'n enige vervoer middel, maar gelukkig heeft hij thans een nieuwe auto, die hem door de MIVA ter beschikking werd gesteld en zijn vervoersprobleem voor een groot gedeelte zal oplossen. Voor een groot gedeelte schrijven we, want het gebied is soms bijzon der ontoegankelijk. Toen pater Al kemade na een hevige aardbeving (één van die gebieden was ook Tol- tèn), waarbij in een bepaald gebied 150 van zijn parochianen de dood vonden, zich naar de plek des on- heils begaf, moest hij daarvoor 40 kilometer op zijn motor over een slechte weg rijden, vervolgens een uur te paard en daarna zes uur va ren met een roeiboot. Zoals wij reeds schreven is het priestertekort hier onmogelijk groot. In een parochie grenzend aan die van pater Alkemade en 10.000 zielen tel lend is geen enkele priester aanwe zig en worden dus geen H. Missen gelezen. Het verheugde de pater daarom bijzonder, dat het Seminarie voor late roepingen in Amsterdam in de toekomst priesters naar Chili zal uitzenden. Erg dankbaar ook was hij voor de opbrengst der collecten ten behoeve van zijn missiewerk; in Noordwijk aan Zee was dat 1500 gulden en in Hoofddorp circa 1000 gulden. LEIDEN, 5 mei, Kaas, Aanvoer 6 partijen Goudse. Noteringen: extra kwa liteit geen notering, le kwaliteit 2.17— 2.22, 2e kwaliteit 2.10—2.16, handel ma tig. LEIDEN, 5 mei, Vee Stieren 22; melkkoeien: 105, 825—1250, iets rustiger; vette koeien: 290, 2.80—3.45, goed; vare koeien: 99, 6251025, rustig; pinken: 25, 325550, kalm; vette kalveren: 81, 2.20 2.70, redelijk; nuchtere kalveren: 226, 1.251.60, vrij goed; fokschapen: 60, wil lig; fokschapen met 1 lam: 140—175; idem met 2 lamm. 170242; vette lammeren: 419, 125—140, goed; zeugen: 51 375475, willig; schrammen: 228, 80—105, willig; biggen: 799, 586470; willig; veulens: 2; geiten: 33; zuig-weidelammeren: 47; totaal 2887. ROELOFARENDSVEEN, 4 mei. Bloemen Irissen 42-1.95, Anemo nen 40-62, Dhoronicum 22-34, Lathy rus 60-89, Pyrethrum I 1.40-2.05, id. II 60-1.05, Freesia's 33-58, Aluin 19- 33, Duizendschoon 70-78, Tritonia 32- 44, Tulpen lang 60-1.04, id. eenblad 31-62, Narcissen 30-37 p. bos, Am. Anjers Sim rose 27-40, id. rood 28-38, id. wit 20-27, Brenner 16-22, G.J.Sim 27-33, Rozen 25-31-, Ornithogalum 24- 26 p. st. Aardbeien Aardbeien ingelegd 1.07-1.24, id. 2 ons doos 1.30-1.52, id. afw. 40-91 p. doos. TER AAR, 3 mei. Groente Kas- snijbonen 2.70-3.20, id. stek 2.10-2.50, peulen 3.20-4.20, id. B 1.70-2.60, spi nazie 9-25, rabarber 5-7, komkom mers stek 11-35, glasandijvie 44-54, id. B 37-42, id. stek 27, postelein 40- 48, prei 10-12, stoofsla 10-14, waspeen 21-22 alles per kg, sla 1 9-12, id. 2 6-8, id. C 5-6, bloemkool A 52-66, id. B 32-50, id. C 24-30, id. stek 10-13, komkommers A 52, id. B 40-42, id. C 30-37, id. D 22-27, id. stek 8-20, to maten 30 alles per stuk, radijs 7-10, bospeen 45-48 alles per bos, aardbei en 33-79 per doosje. RIJNSBURG, 4 mei. Bloemen Dubbele Violieren 18.00-26.00, Mar grieten 3.00-2.80 per 100, Irissen: Professor Blauw 110-125, Van Vliet 75-80, White Excelsior 85-105 p. bos, Tulpen: Ingles Combe Yellow 75-80, Bleu Parrot 100-110, Kleurenpracht 65-75, Violet Queen 95-100, Golden Harvest 95-100, Gemengde Parkiet 110-115, Clara Rutt 95-105, Joh. Schee pers 100-105. Latherus: rose 70-75, lila 75-80, zalm 70-75, gemengde 85- 100 alles per bos. VEUR, 4 mei. Groente Staand- glas komkommers A 58-62, B 55-60, C 51-57, D 48-53; platglas komkom mers A 59-61, B 57-59, C 53-56; krom me komkommers 82-95; tomaten A 1600-1720, B 1440-1530, C 1660-1750, CC 1400-1560; sla A 570-910, B 500- 530; stoofsla 10-14; andijvie 62-67; snijbonen 290-300. 2 Vraagt prijs voor alle voork. constructiewerk, kassenbouw, verwarming, hekwerk, plaatwerk, en/ of reparatiewerk, tegen scherp conc. prijzen aan G. Grimbergen. Koestraat 28, Rijnsburg, tel. 01718 24*73. 2 14 mei Moederdag!! Presenteerblad 1.98. Flin ke maat, luxe uitvoering met plastic bekleed. Vlek- vrij. afwasbaar. Prijs 2.98. Alleen met advertentie v. 1 98. I.V.A., Haarlemmer straat 48. Nova, Noordein de 43. Leiden. 2 Aangeboden: Kaptein Moby lette; Underwood schrijfmachine: div. radio- ond. w.o. transf. Na 6 uur: Cosijnstraat 12. Zaterdagmiddag tussen 2 en 5 uur: verkoop van schoolbanken, bij Overde- vest, Zuidbuurtseweg 71, Zoeterwoude. 2 7-deIig kenkenreh 9,95 geheel door en door luestvrij staal. Blijft altijd mooi. Prachtige afwerking, extra zwati kwaliteit Een sieraad vooi uw keuke.i IVA, Hrar- lemmerstr. 48, Nova, Noord einde 43, Leiden. 2 Alle soorten overhem denreparaties. Ook no- iron. Tevens kousenrepa ratiebedrijf en stomen Al les onder garantie. Smits, kousenreparatie. Nieuwe Rijn 94. Vanaf 1 mei 's za terdags na 1 uur gesloten 2 Maak zelf wat met Houthal-hout. Wij advise ren U. Met onze vakkun dige voorlichting slaagt U wel. Kom eens praten, het verplicht U tot niets doch U gaat zelf wat maken. Hogewoerd 99, tel. 22536 2 Aangeb.: groenten- teeltvergunning, punt 4, G. Meyer, „De Pan", Was- 2 't Is al gauw moeder dag 14 mei! Laat een ge zellige foto maken. Moe der zal er heel blij mee zijn. Vanaf 3.75 drie brief kaartfoto's bij: Studio Koopman, Hooigracht 96, telef. 31701. 2 Hij loopt weer puik met onderdelen v. Struik. Dus voor al uw motor scooter- en bromfiets-on derdelen naar het vanouds bekende adres: T. Struik Groenesteeg 3. 6 en 8. tel 22026. 2 Iedereen is enthousiast als wij uw matras over trekken met damast. Een éV -pers. v.a. 19.50; twee pers. v.a 26.50. - Smits, bedden- en tapiitenmaga- zijn, Mare 98, vrouwen- steeg 9, tel. 23913. 2 Te koop: een kinder wagen, in zeer goede staat Antoniusstraat 2, Zoeter- woude HJR. 'n Foto is altijd n wel kom geschenk! Foto-stu dio Koopman, Hooigracht 96, tel 31701 maakt voor U mooie, vlotte brief kaartfoto's, vanaf 3.75 per 3 stuks; pasfoto's vanaf 1.— per 3 stuks. 2* Bezoekt de Huishoud- snow met vele attracties, in Den Burcht, op 8 en 9 mei, aanvang 2 uur en 7.30 uur Gratis kaarten aan de zaak. Het Emaillehuis, Haarlemmerstraat 160 165B, telef. 25799. 2 Leerling kapster eevr. Kapsalon P. Boef. School straat 44, Voorschoten, teL 2386, na 6 uur 3003. 2 10 Rijlessen 60 min. voor 47 50 in een gloed nieuwe Ford Anglia. Er kende bondsautoriischool „Joop Groenendijk p.a. J. J Bemelman Morsweg 135, Leiden, telef. 01710-— 31283.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 4