WEET.... Eenvoudige onderwijzeres veroverde het hart van de hertog van Kent SCHIP NA DRIE EEUWEN GELICHT SSb löSER^ïe DONDERDAG 4 MEI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 13 VERDUISTERING VAN 28.000,— Bij de controle van accountants kwam dezer dagen bij een n.v. aan de Gustoweg in Rotterdam verduis tering van 28.000,aan het licht. De 50-jarige boekhouder J. L. G. Te jong van D. is in verband hiermee gear resteerd. Hij wordt er van verdacht IN DE zomer van 1958 kwam een reeds in begin 1960 met de verduis- plotselinge gebeurtenis de romance tering te zijn begonnen. Door knoei- opnieuw verstoren. De hertog kreeg erijen met crediteurenkaarten die hij toen namelijk te horen, dat hij ge- beheerde, zou hij kans hebben ge durende achttien maanden met de zien regelmatig bedragen van 600 Royal Scots Greys-troepen naar West- a 700 op zijn eigen girorekening Duitsland moest. Dit was voor hem over te schrijven, zonder dat het ge- vermoedelijk ook de reden, dat hij rnerkt werd. Het geld zou hij nage- wat sneller dan verwacht werd, zijn noeg geheel aan eigen genoegens moeder toestemming vroeg met Ka- uitgegeven hebben, tharina in het huwelijk te treden. Dit voornemen moest echter eerst in n een familieraad worden besproken en deze volgde inderdaad vrij spoedig. De hertogin van Kent ging daarvoor naar Florence, waar zij met haar zus ter, prinses Olga, een en ander be sprak. Later voegden zich de hertog VOOR A.S, ZATERDAG EN ZONDAG van Kent en prinses Alexander bij de bespreking en het oordeel van de D® zaterdagcompeUtie familieraad was tenslotte, dat de 4e qvs.?c Jo Boys-DEVJO; Oegst- jonge hertog van Kent (toen 22 jaar) geest_bV d5- nog te jong werd bevonden om te ZONDAG gaan trouwen. De jonge hertog van Kent kreeg te horen, dat zijn vader betaald op 32-jarige leeftijd nog vrijgezel was. Res. 2e divisie B: Fortuna VI. 2-Haar- Hoewel niet van harte deelde het lem 2. jonge paar daarop mee het advies, amateurs nog enige tijd te wachten met hun SPORT VERVOLG VOETBALPROGRAMMA huwelijk te zullen inwilligen. Kort daarop in september 1958 werd de jonge hertog van Kent over geplaatst naar Duitsland, waar hij zich in zijn vrije tijd met veel en thousiasme aan het skiën wijdde. In Res. 2e klas A: ONA 2-Quick 2; Cele- ritas 2-Gouda 3; VCS 2-VUC 2. Res. 3e klas A: ASC 2-Olympia 2; Westerkwartier 2- Vios 2; Blauw Zwart 2-Alphen 2; HBS 2-DHL 2; VVP 2-GDA 2. Res. 3e klas B: Te Werve 2-VUC 3; december kwam hij voor de eerste BEC 2-UVS 3; HBS 3-HVV 2; Rijswijk maal weer in Engeland om Kerstmis 2-SJC 2; VCS 3-RVC 3. te vieren maar hertog Eduard vroeg Res 3e kIas c. Foreholte 2.Archipel 2; de koningin onmiddellijk of hen de cromvliet 2-RAVA 2; LFC 3-uQick 3; avond van de tweede kerstdag en de uvs 4-Wassenaar 2; Laakkwartier 4- rest van zijn verlof bij de Worsley's Roodenburg 2. mocht doorbrengen. Koningin Elisa- Res 3e ^35 D; dhl 3-Boskoop 2; beth gaf glimlachend haar toestem- Woerden 2-HBS 4; Delft 2-Celeritas 3; ming Hoek van Holland 2-HVV 3; Archipel 3- (wordt vervolgd) Westerkwartier 3. SCHAKEN Botwinnik moet nog slechts een punt behalen voor kampioenschap De achttiende partij van de twee kamp om het wereldkampioenschap schaken tussen titelhouder Tal (Rus land) en zijn landgenoot Botwinnik, die woensdag was afgebroken, is don derdag zonder verder te spelen door Tal, die met wit speelde, gewonnen gegeven. Botwinnik leidt nu in de tweekamp met 1154-6 54 en hoeft in de resterende zes partijen nog slechts een punt te halen om de wereldtitel terug te winnen. Het radioraadsel van Katisas City DE man is gek of overspannen, zeiden de inwoners van Kansas City in 1942 van iemand, die be weerde, dat hij waar hij ook was steeds weer muziek, voordrachten of nieuwsberichten hoorde. Was deze man inderdaad gek? Zijn huisarts betwijfelde het ten zeerste. Volkomen normaal, luidde zijn diagnose, maar laat ons eens proeven nemen! Zo gezegd, zo gedaan. Men sloot de patiënt op in een vol komen gesloten en geluiddicht ver trek, waarin zich niets bevond, dat ook maar in de verste verte leek op een radio-apparaat. Men gaf hem papier en potlood en verzöcht hem, op te schrijven, wat hij precies hoor de, dus welke muziek, welke causerie en welke nieuwsberichten. Men hield bij de deuren en de ramen streng de wacht. Van enig contact met de bui tenwereld kon geen sprake zijn. Na een uur liet men de man uit de kamer en controleerden twee artsen de opgeschreven notities van de .pa tiënt'. Zij verifieerden die notities met de radio-programma's, die tijdens het verblijf van de man in de kamer waren uitgezonden. Toen bleek, dat de man de uitzendingen inderdaad had gehoord. De proef op de som was, dat hij (misschien had hij de programma's van buiten kunnen le ren!) ook een paar aantekeningen had gemaakt betreffende alarm- berichten, die waren uitgezonden en die (natuurlijk) niet in de program ma's vermeld stonden. Men hfeeft de man nadien nog enige malen zeer scherp onderzocht, doch geen verklaring kunnen vinden voor zijn radio-gevoeligheid. Het was jam mer voor de wetenschap, maar erg prettig voor de patiënt, dat na een half jaar ongeveer de radio-gevoelig heid verdween en hij weer gewoon' luisterde naar zijn luidspreker als hij nieuws of- muziek wilde horen. WASSENAAR Geslaagd. - Aan de Technische Ho geschool te Delft is geslaagd voor het ingenieursexamen voor wiskundig ingenieur de heer F. L. van Nes. VOORHOUT Woningadvies. Maandag 8 mei houdt de woningadviescommissie een ,advieszitting in het gemeentehuis van 89 uur 's avonds. Autotechnisclie tips KATHARINA WORSLEY Door: Helen Cathcart (Officiële commentatrice aan het Engelse Hof) I. GEEN prinses doch een eenvoudige onderwijzeres heeft het hart veroverd van de knappe jonge hertog van Kent en natuurlijk heeft deze bijzondere romance in Engeland tot evenveel publiciteit aanleiding gegeven als indertijd bij die van prinses Margaret en Anthony Armstrong-Jones. Katharina Worsley heet de toekomstige echtgenote van de hertog van Kent en zij kennen elkaar al sinds de herfst van 1956. In die tijd kwam Eduard van Kent als jong luitenant naar het kille militaire kamp van Catterick, waar de bevelhebber Sir William Worsley hem al spoedig voor een lunch uitnodigde in de statige Hovingham Hall. Het was bij die gelegenheid, dat de jonge hertog van Kent de charmante Kate Worsley ontmoette. Een ontmoeting, die, naar later bleek, een liefde werd op het eerste gezicht! Vele ontmoetingen „bij toeval" De hertog stelde zijn moeder al J spoedig met een en ander op de DE jonge hertog van Kent vernam hoogte, waarop de hertigin van Kent tijdens die lunch, dat Kate onder- Katharine Worsley voor een weekend wijzeres was aan de Lady Eden- uitnodigde. Zij' wist toen vermoede- school, die vlak bij het Kensington- lijk niet, dat de jonge hertog zijn paleis van de Engelse koninklijke geliefde vrijwel dagelijks zag zoals familie staat. Ook bleek tijdens het bij autoritjes, wandelingen, tennis- gesprek, dat ze beiden vaak de res- partijtjes of bij vrienden in Londen, taurants in de omgeving van het Eens toen zijn auto defect was de Kensington-paleis bezochten, dat ze hertog is een verwoed automobilist wederzijdse vrienden hadden in die legde de hertog de 35 mijl lange omgeving, dat ze beiden ongeveer j-eis van het kamp Catterick heen en dezelfde keus hadden, wat grammo- terug per bus af om toch maar een De „Vasa" drijft weer: 333 jaar na de noodlottige dag dat het splinternieuwe schip zonk kon het dankzij de foonplaten betreft en dat ze die ontmoeting te hebben met Kate. moderne bergingstechniek van de twintigste eeuw worden gelicht. De gaten in de bodem zijn gedicht en de grammofoonplaten in hetzelfde win- romp is leeggepompt. Hoewel masten en tuigage ontbreken is het schip nog steeds groots van uiterlijk, keltje kochten... Toen hun verhouding begon op te (telefoto) Die lunch was het begin van de vallen verplaatsten zij het punt van romance en in de daarop volgende hun ontmoetingen naar een kleine j)e 17-jarige Stijntje Schouten maanden ontmoetten de hertog van onopvallende bioscoop in het plaatsje uit Vianen is vanmorgen, op de Kent en Kate elkaar zeer regelmatig Malton. De romance werd echter ver- rijksweg te Vianen door een vracht- z.g. „bij toeval" op dansavondjes of stoord toen Edüard van Kent plotse- auto overreden en gedood. Het meis bij lunches. Ook waren ze beiden ling werd overgeplaatst naar het je reed op het fietspad van de Lek- vertegenwoordigd op een groot jacht- Aldershot. Vrienden van hem hebben brug, schrok van een passerende bal op Boston Castle in de winter van mij echter verteld, dat de hertog in fietser en kwam tegen de brugleu- 1956. Kate was toen als herderin ver- die tijd zijn geliefde dagelijks schreef ning aan. Door een ongelukkige ma kleed en die herderin danste de of belde en toen Kate een keer in noeuvre schoot zij vervolgens de gehele avond met een zwart gemas- Londen was bij familie haastte hij rijksweg op waar zij door een vracht- kerde man, die, naar later bleek, de zich in zijn snelle sportwagen een auto werd gegrepen. Zij was op slag hertog van Kent was. razendsnelle Jaguar naar haar toe. dood. WEET U HET OOK NIET NCRV bracht nieuw kinderprogramma voor TV De NCRV bracht gistermiddag een nieuw kinderprogramma op bet scherm. Het is een avonturenserie van d zwerver „Swiebertje", waarvan het eerste deel is uitgezonden, flet spel is geschreven door John uit dep gaard. Foto van links naar rechts: Swiebetrje (Joop Doderer), de veldwachter (Lou Geels) en de l (Jan Blaaser). Vermolmde schutting Ik ben en een vochtige atmosfeer. Veel eigenaar van de door mij bewoonde sproeien met lauw water. Verpotten woning en mijn buurman huurder in het vroege voorjaar, alleen in- van de zijne. De gezamenlijke schut- dien dit nodig is. Als mengsel ge- ting is vermolmd. Zijn wij beiden bruiken wij veenmos en gehakte va- verplicht bij te dragen tot het her- renwortels, bladaarde en oude koe stel? vraagt L. M. H. v. C. mest. Deze plant dient beschut te U kunt zich wepden tot de eige- worden tegen felle zon. Wanneer u naar met het verzoek bij te dragen bovenstaande regels in acht neemt, tot het herstel van de schutting, dat zult u een mooie kamerplant rijker inderdaad voor gezamenlijke reke- geworden zijn. ning komt. Het is een bepaling uit het burenrecht: artikel 683 van het Kinderaftrek Mijn zoon is per Burgerlijk Wetboek. 8-2-61 in militaire dienst gegaan. Hij was studerend en daarom kreeg ik Belasting M. J. d. V. stelt een kinderbijslag en kinderaftrek op mijn belastmgvraag. weekloon. Nu heb ik volgens mijn In uw geval is een inkomen van werkgever geen recht op deze aftrek 2099,- per jaar nog vrij, zodat u meer vanaf 8 februari 1961. Volgens nog 687,- 100,- verwervings- mij moest dit gelden tot de afloop kosten kunt bijverdienen zonder be- van het kwartaal, dus tot en met 31 lasting te betalen. maart 1961, aldus S. B. Uw werkgever heeft ongelijk. De Pandoeren Hoe is de volgorde kinderbijslag moet worden uitbe- by het pandoerspel, aldus H. B. K. en taald over het gehele eerste kwar- C-H- taal 1961 en de aftrek heeft even- De volgorde is van laag tot hoog eens plaats tot en met het eind van als volgt: misere, piccolo, zwabber, dat kwartaal, zwabber solo, open piccolo, open mi- boven driekaart en driekaart stuk kleuren- vraagt mevr. v. B. gaat ook boven driekaart. Voor het crème maken van gor dijnen kan men gebruik maken van A.O.W. H. J.'L. stelt een vraag een zakje Reckitt's crème. Dit geeft over premiebetaling voor de Alg. een roomkleur. Ecru kan men kleu- Ouderdomswet. ren door 1 eetlepel gemalen koffie Voor een alleenstaand persoon met en 1 eetlepel thee gedurende 15 min. een inkomen beneden 1500,- per te koken in 1 liter water en na jaar wordt geen premie AOW inge- dat deze vloeistof is afgekoeld, de vorderd. Het rijk neemt deze premie gordijnen hierin te dompelen .De tint voor zijn rekening. Deze regeling die ontstaat, is zeer fraai, geldt alleen voor hen die niet in de vermogensbelasting zijn aangeslagen. Belasting. 1. Wat mag mijn vrouw er belastingvrij bijverdie- Anturium Hoe behandel ik mijn nen? 2. Hoeveel belasting wordt er merplant, een anturium? vraagt gerekend als men over het belas- S. tingvrije deel gaat (per 100.b.v. Een anturium verlangt veel water 10%?). 3. Mijn a.s. vrouw is ver- Regelmatig gebeuren er auto-ongevallen, die veroor zaakt worden door het weige ren van remmen. De eigenaars van de auto's, die dat fatale mankement vertoonden, ver klaren bijna allen, dat hun remmen plotseling niet meer functioneerden, terwijl zij voordien altijd perfect dienst hadden gedaan. Vrijwel altijd blijkt dan een lekke remslang de oorzaak van de moeilijkhe den te zijn. Do remslangen, die van rubber zijn, blijken maar al te vaak het zwakke punt van de hydraulische remmen van een moderne auto. Zij heb ben de (logische) eigenschap goed te blijven werken, ook al zijn zij bijna geheel verteerd en versleten. Totdat het ogen blik komt, dat er een scheur tje in de slang komt, waardoor het gehele remvermogen van de meeste auto's geheel weg valt. Door op het rempedaal te trappen perst men de olie in de hoofdremcylinder door een buizensysteem. De olie perst in de wielremcylinders tegen zui- gertjes, die dan de remschoe nen uit elkaar duwen, waar door de wielen worden afge remd. De remleidingen, die voor het overgrote deel van staal zijn, dienen bij de voor wielen bijzonder beweeglijk te zijn en bestaan daar dan ook uit rubber. Met de kwaliteit van dat robber staat of valt 't functioneren van het gehele remsysteem. In veel gevallen hadden de automobilisten, die op 'n kwa de dag met verbijstering uitrie pen, dat „hun" remmen plot seling „wegvielen", dit kunnen voorkomen door regelmatig aandacht te besteden aan de remslangen van hun vo&rtuig. Wanneer men denkt „die slan gen gaan nog wel 'n half jaar tje mee" wordt het hoog tijd ze te vernieuwen enlaat dan tevens het gehele remsys teem nazien. plicht verzekerd voor het zieken fonds, als ze nu getrouwd is en ze blijft in loondienst, hoeft ze zich dan niet vrijwillig te vezekeren? aldus C. S. In principe is elke inkomste belast en moet worden aangegeven. Het inkomen van de gehuwde vrouw moet de man bij het zijne opgeven. Geniet u echter een loon uit dienst betrekking en valt u niét in de in komstenbelasting dan zal dit in het algemeen zo blijven zolang u beiden niet meer dan 200.— in totaal netto-neveninkomsten geniet, zoals bijverdienste vrouw, spaarbankren te, opbrengst van effecten enz. enz. tezamen. 2. Het tarief is geen vast percentage. Het percentage loopt op naarmate het inkomen stijdgt. 3. Als ze in loondienst blijft werken, moet zij ook zelf verplicht verzekerd zijn of blijven.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 13