e g ONZEWCNSMQ- 25 Jaar Sportstichting in Leiden We hebben weer heel wat logé's in ons land gehad visie op televisie HET STILLE EILAND DINSDAG 2 MSI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA Alleen geldig woensdag 3 mei Jongensweekender M| uni poplin in no-lron. Diverse frisse kleuren. 8 jaar nu 5»'® Haarlemmerstraat 143 Leiden. verpleegsters gelegenheid op het grasgazon langdurig met vlaggetjes te zwaaien en kon men thuis genie ten van allerlei folklorische bijdra gen, die talrijke geschenken bege leidden. De camera's waren bijzon- De t.v. biografie van de Vara was deze keer schrijver Gerard Walschap, in de omroepbladen traditioneel aangekon digd als landgenoot, hetgeen uiter aard niet geheel klopte. Toen we Walschap op het scherm zagen ko- Keukenhof: 120.000 bezoekers Minstens 300.000 logerende vreem- delingen hebben de - korte vakantie van zaterdag tot en met maandag in Nederland doorgebracht. Dit is een schatting van de ANW, welke schatting door berichten over druk bezoek uit vele oorden wordt ge steund. Van dit aantal heeft tenminste 200.000 in het westen des lands ge logeerd. De logie-informatiediensten hebben voor 13.500 mensen onder dak moeten zoeken. Het viel niet mee in de kuststreek tussen Schoorl en Brielle en even min in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Delft, Dordrecht en Utrecht. Een enorme attractie bleek opnieuw Keukenhof in Lisse. Deze nationale bolbloemententoonstelling trok maar liefst het derde deel van het vreem- delingenbezoek, dus zeker 100.000.^ Ruw verdeeld kwam 60 pet. dèr buitenlandse toeristen uit Duitsland, 30 pet. uit Frankrijk en 10 pet. uit geallieerde oorden in Europa, België, Engeland en andere landen. Van Lon den uit werden tientallen charter vluchten op Zestienhoven voor spe ciale eendaagse bollentrips met be zoek aan Amsterdam uitgevoerd. Door Keukenhof wordt meege deeld, dat van zaterdag tot en met Caféhouder werd bijna miljonair door het winnen van hoofdprijs Kongo-loterij De Belgische Kongo-loterij heeft de heer F. van de Groenendaal (46) te Vlissingen bijna tot miljonair ge maakt. De kastelein van het café „De Port" won de hoofdprijs van tien miljoen francs, ofwel ƒ700.000. Voor zestien gulden had hij een heel lot gekocht. „Nu hoeven we nooit meer te wer ken", was zijn eerste reactie op het nieuws, dat zijn vrouw hem vertelde. Maar dat niet werken zal hem toch wel zwaar vallen, vindt zijn vrouw. Hij is van zijn kasteleinsvak, dat hij een half jaar geleden begon, gaan houden. Maar toch gaat het echt paar weer terug naar Rotterdam, waar mevr. v. d. Groenendaal zo graag weer heen gaat. Over het rei zen maakt de prijswinnaar zich geen zorgen, want hij heeft een roomwitte Alfa Romeo besteld. Hij weet nog niet precies wat hij met zijn rijkdom gaat doen. Voorlopig blijft hij zijn klanten in het café be dienen, maar dat zal tóch niet lang duren, want, zo zegt hij, ik heb tot nu toe wel bediend, maar nu zal ik mij laten bedienen. Nieuwe vrienden en vriendinnen heeft hij niet nodig ofschoon men hem wel zal be stormen maar zijn ouders heeft hij een toelage beloofd, zodat zij geen zorgen over hun oude dag behoeven te maken. Ook zijn broers en. zusters krijgen 'n bedrag. Voor de rest wil de kastelein in bonis een goede be legging vinden. maandag honderdtwintigduizend be zoekers ontvangen werden, waarvan 63.000 op zondag. In twaalf jaar tijds had de tot dusver drukste dag 55.000 bezoekers binnengebracht. Vele ex tra-treinen uit Duitsland, België en Frankrijk, alsmede bijna 1500 auto bussen en ruim 20.000 personen auto's brachten deze bezoekers naar Lisse. In Heerlen waren de warenhuizen en winkels opengebleven, ofschoon het winkelpersoneel daartegen tij dens een openbare vergadering fel geprotesteerd had. De woordvoer ders van de vakorganisaties betoog den tijdens deze vergadering, dat het winkelpersoneel nu geen Koningin nedag kon vieren, omdat de werk gevers op Koninginnedag nog van de Duitse kooplust wilden profite ren. De warenhuizen hadden in Ne derlandse en Duitse teksten laten weten, dat zij met Koninginnedag open bleven. Zij motiveerden hun standpunt op economische gronden. De middenstandszaken besloten toen ook open te blijven, maar het Heer- lense gemeentebestuur gelastte de maandagse vrije markt in verband met Koninginnedag af. Moord in Heerde De 27-jarige wasserijbediende H. J. E. uit Elburg heeft in de napht van zondag op maandag zijn verlóófde in een bos bij Heerde van het leven be roofd. Het slachtoffer is de 23-jarige fa brieksarbeidster J. v. B. uit Hoender- lo. Omstreeks twee uur in de afge lopen nacht heeft de dader, die in Heerde in pension is, zich in over spannen toestand bij de politie aan gegeven. Op zijn aanwijzingen werd 't lijk van het meisje gevonden in 'n grep pel in het bos aan de Elburgerweg bij Heerde. E. heeft mej. v. Beek, met wie hij ondertrouwd was, door een klap met een hamer op 't hoofd, gedood. POGING BROER TE VERMOORDEN Zaterdagmiddag heeft de 22-jarige Alblasserdammer A. B. getracht met messteken zijn 26-jarige broer IJ. B. van het leven te beroven. A. B. had reeds geruime tijd een verhouding met de 21-jarige vrouw van zijn broer en samen hadden ze het plan opgevat IJ. uit de weg te ruimen. Za terdagmiddag is A. B., na' moed te hebben ingedronken, gewapend met een mes naar de woning van zijn broer gegaan. Hij bracht hem vier mestseken toe, waardoor IJ. B. zodanig gewond werd, dat hij in een ziekenhuis moest worden opgeno men. Zijn toestand is thans redelijk goed. A. B. is gearresteerd. De 24-jarige H. A. M. S. uit Haarlem is gisteren toen hij met zijn scooter op rijksweg 13 reed onder een Duitse autobus terechtgekomen en zo zwaar gewond, dat hij ter plaatse is overleden. Het slachtoffer moest naar links uitwijken, omdat een voor hem rijdende personenauto plotseling afremde voor een koppel eenden dat de weg overstak. De Leidse Sportstichting gaat haar 25-jarig bestaan vieren. De gemeen- telijke instantie, die op het gebied van de sport coördinerend werkt en het der attent ën~ regisseur Ger Roos zal contact onderhoud met alle verenigingen, die een of andere tak van sport wel hebben bemerkt, dat deze keer in Leiden beoefent, laat dit zilveren jubileum uiteraard niet onopgemerkt de sfeer even anders, zo mogelijk voorbijgaan. Voor de komende maanden staan er daarom heel wat spor- nog spontaner was dan vorige jaren, tieve evenementen (interlands) op de sportagenda van Leiden. Gerard Walschap. jt strijd Voor adspiranten over 20 km; 18.45 uur Wedstrijd voör amateurs aan de Vlaamse Jeugd Symphonie Orkest °ver 75 km. Wflicrhan m dp j r Zaterdag 27 mei: 15.00 uur Stêdën- Hieronder laten wij het program- ontmoeting Leiden-Delft-Amersfoort. ma gedeeltelijk volgen. Zondag 28 mei, Sportcomplex Kik- De feestelijkheden worden 30 juni kerpolder: 14.30 uur Interland-korf- op een herdenkingsavond in de Stads- balwedstrijd Nederland-België. men, dachten we zo: hoe moet dat gehoorzaal besloten. Op deze avond Woensdag 31 mei, Sportparade: nu gaan met deze auteur, die jaren za\ ook ket Leidse Jeugd Symphonie- 19.00 uur Vertrek van Sportcomplex geleden in zijn brochure „Vaarwel orkest voor ket eerst in het openbaar Roomburg. Route: Asserstraat, Burg dart afscheid van de katholieke optreden. Na de pauze op deze avond gravenlaan, Roodenburgerstraat, Cro. Kerk had genomen en sindsdien niet komen jan Blaaser en Joop Dodener nesteynkade, Zoeterwoudse Sihgel, bepaald vreugdevol ten opzichte van aan WOord met hun programma Korevaarstraat, Breestraat, Rapen de Moederkerk was geweest. Wal- Eurovisite". i Juli is er een officiële burg, Kaiserstraat, Witte Singel, Zoe- schap is deze zaak niet uit de weg receptie in de Burgerzaal van het terwoudse Singel, Lammenschans- gegaan, gelukkig op een vreedzame stadhuis. weê» Lorentzkade, Burggraven laan, manier, zonder ook maar iemand te De sportparad€ op 31 mei ge- Asserstraat. t^netnie?daend^ Bert Garth*Tzlér ™LdeJl> (W°rdt V6rV°lgd) bedachtzaam, had zelfs de attentie, 7777 een theologie-professor, compleet in a* A.StllC1*lzlflTtlcPn p«,ab. vriend van WalscLp ten ^tnLTraad Feest op Soestdijk. De eerste beelden die maandag op het scherm verschenen waren van Leidse studenten-deputaties ter ope ning van de feestelijke stoet van achtduizend mensen op koninginne- verjaardag. Daarbij werd de spits afgebeten door de estafettegroep, die uit Leiden was komen wandelen en nu een oorkonde van het Collegium aanbood. Opmerkelijk belangstel lend bekeek de jarige de opdracht om zich daarna te verstaan met ver tegenwoordigers van de studenten sociëteit, van Njord en de Studen ten-weerbaarheid. Nico van Vliet zagen we spreken met de heer In- genhousz die onder meer vertelde, dat de deputatie na de tocht uit Lei den toch nog enkele uren slaap had kunnen genieten. De studententra ditie heeft zich vooral deze keer uit stekend gehandhaafd. Men stelt er een eer in, waar ook Hare Majesteit in Leiden heeft gestudeerd. De re portage van het gebruikelijke défilé had alles voor. Guus Weitzel is na melijk een opgewekt spreker, die alles opmerkt en van zijn optreden voor de microfoon een feest maakt. Zelfs Peppo de poedel van prinses Margriet betrok hij enkele keren in de causerie; hij beschreef de Am- bonese bruidsdracht, was enthousiast over de enorme deputatie uit de 45 Zuiderzee-plaatsen, constateerde dat prinses Wilhelmina achter een pa- leisraam was gezeten en maakte op allerlei details opmerkzaam. Verder hadden de deelnemers aan het défilé vrij fotograferen, kregen honderden tonele te voeren en prettig te herin- ^7 X3 neren in woord en beeld aan de zullen door deze sportparade - met vroegere contacten van de schrijver praalwagens - een mdruk moeten met priesters uit zijn omgeving. Ver- krijgen ™n he' sportleven in Leiden. der kwamen interessante mensen voor de camera's van de Singerzaal en aan het slot kreeg Walschap on der andere een grammofoonplaat 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Woensdag 3 mei, Stadsgehoorzaal: Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Water cadeau van een Congolese mis, door 20.00 uur Volley bal wedstrijden HVL st. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. zijn overleden broeder-missionaris I-Leidse Studenten; Leids B-team- 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. zelf gecomponeerd. Het was een Scholieren t.m. 18 jaar. 10.55 Kamerork. en solist. 12.00 Fan- fraaie uitzending, die niemand be- Zaterdag 6 mei, Hockeyvelden LM fare-ork. 12.30 Land- cn tuinb. hoefde te schokken. De avond voor- HC, Warmonderweg, Oegstgeest: meded. 12.33 Gram. 12.53 Tulpen- af heeft de Vara opnieuw een t.v.- 15.30 uur Interland hockeywedstrijd rallye 1961. 13.00 Nws. 13.15 Volks toto gepresenteerd, van geheel an- Nederland-België Militairen. muz. 13.40 Gram. 14.00 Rep. bonds- Zaterdag 6 en zondag 7 mei, Hoe* dag. 14.45 Gram. 15.00 Gram. 15.25 keyvelden LMHC: Mixed hockeytoer- Idem. 16.00 V. d. jeugd. 17.20 Gram. nooi. v. d. jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Het Donderdag 11 mei (Hemelvaarts- spektrum, rep. 18.00 Koorzang. 18.25 dag), Sportpark Leidse Hout: 10.00 Gram. 18.30 R.V.U.: De betekenis uur Gymnastiekwedstrijden: drie- van het streven naar natuurbehoud dere ontspannende aard en met veel wetenswaardigs voor de liefhebbers. Komende uitzendingen. Als deze krant bij u thuis in de bus is gevallen, zult u nog juist iets êSroh^iSntognrverieh"tVBritÏÏ SS ~de. cto,kha,noi, Ttoiiö of gereedschapsoefening voor meis- aoor staatsbezoek aan Italië. Vanavond na de film deelt de NTS iets mee óver achtergronden van het proces gereedschapsoefening voor meis- door Dr. M. F. Mörzer Bruyns. 19.00 jes; 14.30 uur Gymnastiekderaonstra- Nws. en weerber. 19.10 Op de man ties: algemene vrije oefening keur- af» praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radio- gramma, waarin men ook onze ko ningin kan zien bij de dodenherden king. Extra uitzending. over acntergronaen van net proces r—J a;f Eichmann en daarna over ballroom- turnen dames en heren, kast- en dansen in Londen. Onder de titel langematepringen. o\ nn 91 9ni no torir on Ropn ttip maar" vprtoont dp Avro Woensdag 17 mei, Sumatrastraat: Pauze UI.00-21.20) De kerk en de vmensdag eerf fantasie van Hugo 19-°° uur Handbalwedstrijden junio- Pinksterbeweging, lezing. 22.05 Ge- S roBnd Ton van Duinhoven. In ren en senioren HVL-Olympia (Den ^°°^?neeakhmkb. over donderdag, voorafgaande aan de ver- Haa8>- Nws en her 09 40 toning van het toneelstuk „De vlie- Woensdag 24 mei, Wielerwedstrij- Nws en SOS-ber. 22.40 Avondoverd. genvanger" is er een nationaal pro- den, Parcours Rooseveltstraat - v. d. 22-55 Discocaus. 23.40 Platennws. Helmlaan - Montgomerystraat - Kui- ^o.oo-za.uu jnws. pers Rietbergstraat: 18.00 uur Wed- HILVERSUM II, 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. daag de eerste bemande raket wór- De beslissingswedstrijd tussen de den gelanceerd, waarbij het Ameri- 7 00 Nws. 7.10 Gym 7.20 Gram. voetbalelftallen Hamburg-Barcelona kaanse publiek Via de t.v. getuige 8.00 Nws 8.18 Gram. 9.00 Gym v. in het kader van de strijd om de zal zyn. De C.B.S. zal van deze di- "O™- S-IO Gram. J»-0» Sc!Oool- Europa-beker zal woensdag in het feyte reportage een samenvatting op radio 10^20 V d vrouw 11.00 Ge- Brusselse stadion worden gespeeld, telerecording maken en deze toezen- yar. progr 12.001 Dansmuz. 12.30 Dp Rplpiirhp TV verzorgt dp rprht- den aan de Europese teleVisiedien- Land- en tuinb. meded. 12.33 V. h. streeksf reportage van deze ontmoe- sten. De NTS hoopt reeds morgen 12^8 Hammondorgelspel, ting, die door de N.T.S. wordt over- over deze telerecording te beschik- 1&00 N«rs. en tentoonsteUingsagen- ppnnmpn van 17 00 tot 18 45 uur In ken> ln welk geval de uitzending er- da« 13-20 Lichte muz. 13.45 Gespro- SL»„iCSlS van' zal geschieden van 19.30 tot 20.00 ken portret 14.00 Kamerork. 14.25 uur, of, indien nodig, in het avond- Gram. 15.00 Op reis door de wereld, uur programma van die dag. Zou de lezing. 15.10 V. d. jeugd. 17.00 Ha- telerecording later aankomen, dan waiian ensemble. 17.25 Roemeens geschiedt de uitzending op 4 mei na ork. 17.50 Regeringsuitz.: Het emi- afloop van het spel „De vliegenvan- gratiepraatje van H. ^A.__van Luyk. verband met deze extra uitzending van de N.T.S. zal het NCRV-kinder- programma die mjddag om 16.30 worden uitgezonden. Amerikaanse ruimtevaarder. In de Verenigde Staten zal van- ger". 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Lichte muz. 19.00 V. d. kind. 19.10 Kanttekeningen, lezing. 19.20 VARA- Varia en gram. 19.30 V. d. jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.30 Opmerckelijck verhael, hoorsp. 21.25 Gram. 21.40 Operamuz. met toelich ting. 22.20 Zestig jaar levenserva ring, lezing. 22.30 Nws. 22.40 Viool en piano. 23.00 Tussen mens en nevelvlek, lezing. 23.15 Klankstudies. 23.45 Zang en piano. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NCRV: 17.00-17.30 d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeróverz. AVRO: 20.20 Act. 20.30 Sportpanorama. 21.00 Roep me maar, TV-fantasie. 21.45- 22.20 Litteraire gedachtenwisseling. NTS: 22.30-24.00 Documentaire film. VATIKAANSE RADIO (196 m.) 22.15 uur 1) Pauselijke missie intentie: „dat de leken, die voor de missie bestemd zijn, een degelijke, godsdienstige vorming ontvangen". 2) Vraaggesprek met de heer A. Vandamme, voorzitter van het In ternationaal Christelijk Vakverbond. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e lijn) van 18-20 uur Fat Mammy Brown, Diana, Three coins in the fountain, Jealous heart, Muskrat ramble, Tango for two, Nena, Lisbon antigua, Pagan iove song, Amorcito mio. South of the border, Pour un dollar, N'allez ja-- mais a la Havane, Perles de christal, L'éblouissante, Avionnette, Marte- lette, Polka des as, Rossignol mont- martrois, Plaisance fox, En beauté, Ze hoefde hem niet weg te sturen, want hij ging zelf met gebogen hoofd en lome schreden. Hij keek niet meer naar haar om toen hij de deur ach ter zich sloot. Geen woord had hij gezegd toen hij haar overweldigde en hij was zonder een woord te zeggen heen gegaan. Zij wist niet of hij spijt had van zijn woest optreden en dat hield haar ook niet bezig. Maar zij kon de gedachte niet meer van zich afzet ten, dat zijn liefdesbetuiging, hoe lomp en onbeheerst ook, toch wel heel eerlijk en mannelijk was ge weest. Nog uren later voelde zij de harde lippen op haar mond en met verbaasde ogen keek zij naar de bloéd\ lekjes op haar zakdoek, die zij tegen haar tanden had gedrukt. Zij vond het niet erg dat hij haar zo onstuimig had omhelsd, maar evenmin had zij er achteraf plezier ROMAN door Waller Breedveld om. Ook Karei Desmedt had haar indertijd wel eens gekust dat het bloed uit haar tanden kwam. Dat had ze evènmin erg gevonden en toch had ze hem er om gelaakt, om dat die begerigheid haar tegen de borst stuitte. Karei had haar uitge lachen en zij was daar boos over ge worden. Ook Gijsbert zou zij aan het verstand brengen dat hij zulke din gen achterwege moest laten, maar zij zou geen kans krijgen om boos op hem te worden, want hij zou haar niet uitlachen. Hij zou ook niet be schaamd worden, hij zou alleen maar zwijgen en haar blijven aankijken alsof hij door haar heen wilde zien. Een ogenblik overdacht ze haar moeder te vragen het voortaan zo te regelen dat Gijsbert niet meer al leen in de kamer kwam. Maar dat deed ze toch niet, ze kon het hem beter zelf zeggen. De volgende dag vroeg ze haar moeder Gijsbert even bij haar te sturen omdat ze iets met hem te bespreken had. Verbaad keek de moeder haar aan, maar toen Sietske met een kalme glimlach bleef aan dringen, ging ze naar boven om de jongen te zeggen wat Sietske wilde. Hij gromde iets, keek haar dan ge spannen aan en boog zich weer over zijn werk heen. Hij ging niet, een volle week liet hij haar wachten en toen hij onverwacht op een vrije middag bij haar kwam binnenstap pen, zag ze geen spoor van verlegen heid in zijn ogen. „Waarom ben je niet gekomen toen ik er om vroeg?" zei ze verwij tend. „Ik kom als ik wil" gaf hij bruusk ten antwoord. „Ga dan maar weer" zei ze kortaf en wendde haar gezicht van hem af. „Goed" antwoordde hij en ging het kamertje weer uit. Maar ze riep hem terug: „Ik wil even met- je praten" zei ze met een ernstige stem. „Ik weet wat je zeggen wilt, dus het is overbodig", gaf hij ten ant woord. „Praat niet zo hard, Gijsbert", zei ze, hem strak aankijkend. „Het is niet nodig dat iedereen in huis be grijpt hoe jij te keer bent gegaan. Toen lachte hij, een open klare jongenslach. Zij zag zijn witte tan den glinsteren in zijn grof, sterk ge zicht. Hij ging zitten met de armen Over elkaar geslagen, de linker knie over de rechter. De lach kroop terug in zijn ogen, hij werd heel ernstig en zij zag zijn lippen trillen. Zij wilde iets zeggen, maar hij maakte een afwerend gebaar en be gon zelf te spreken met gedempte stem: „Ik weet wat je mij te zeggen hebt, Sietske. Een week heb ik ge wacht en in die ene week ben ik niet zes dagen, maar zes jaart ouder ge worden. Een week geleden kon ik je nog overvallen als een brute beer. Ik heb je half vermorzeld en jij be grijpt wel, dat ik dat niet heb gedaan omdat ik een hekel aan je heb". Hij wachtte even en zij keek hem gespannen aan. Hij was heel ernstig en heel flink, het leek er inderdaad op dat hij in die week zes jaar ouder was geworden. „Je hoeft niet bang te zijn, dat ik nog eens zo onbeheerst zal doen", stelde hij haar gerust. „Dat is een keer gebeürd en het zal nooit weer gebeuren. Ik schaam me ervoor dat ik zo weinig zelfbeheersing heb ge toond, maar toch heb ik er geen spijt Van. Ik zie je onophoudelijk en ik ruik je de hele dag. 's Avonds in bed lig ik uren aan je te denken en mijn gedachten zijn lang niet allemaal even kuis. Neen, Sietske, als ik aan jou denk dan doe ik dat op de ma nier zoals een jongen, die heel veel van een meisje houdt, aan dat meis je denkt. Je weet wel dat ik van jou hou en je hebt wel begrepen, dat ik je mee naar De Stee wil nemen als de tijd daarvoor gekomen is. Ik ben nog heel jong, nauwelijks achttien jaar en soms heb ik het gevoel of ik niet ouder ben dan veertien. Jullie Vincent is in vele dingen verstandi ger dan ik, maar in andere opzichten win ik het van hem. Ik ben nog lang geen stadse mens en misschien word ik het nooit. Maar ik ben wel een man, Sietske. Ik Weet precies wat ik wil en het zal je heus niet makke lijk vallen je aan mijn wil te onttrek ken. Ik weet ongeveer wel hóe je over mij denkt. Je vindt mij een on gelikte beer. Dat ben ik ook, en ik kan er heus niets aan verhelpen. Ik ben geboren op het land in 'n verre, afgelegen streek, waar we zelden 'n stadse mens zien. Ik ben opgevoed door een harkerige grootvader en 'n kreupele, ziekelijke tante, die boven dien het hele leven en alle mensen haatte als de pest. Tot aan mijn veer tiende jaar had ik nóg nooit een werkelijk beschaafd mens ontmoet, behalve Constant van Heijst, maar dat is dan ook een soort afgod op 't eiland. De eerste beschaafde mens die ik ontmoette was jouw vader, 't Maakte een enorme indruk op mij en het heeft lang geduurd eer ik be greep, dat hij eigenlijk niet meer dan een geverniste slampamper en een luilak is. Kun jij dan niet begrijpen dat wat ze veertien jaar in me gestampt heb ben, er niet in een paar jaar uit te halen is, vooral niet als je daar aan leg voor hebt. En die had ik niet, die heb ik nu nog niet. Ik ken de stad nu door en door en ik ken de men sen hier tennaastebij. Maar ik begrijp nog niet veel van jullie humor en van jullie stekeligheden. Misschien was dat anders geweest als ik in een ander gezin terecht gekomen was". Hij zweeg en het was enkelë ogenblikken drukkend r;til in de ge- improviseerde ziekenkamer. Toch was er in die stilte geen beklem ming en geen nare druk. Het was de stilte der ontspanning, als de dingen zijn gezegd, die lang verzwegen zijn. Sietske voelde dat hetgeen ze hem te zeggen had het best nu gezegd kon Worden, nu hij kalm was en naar het scheen zeer handelbaar. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1961 | | pagina 7