Adverteert Leidse Courant REX- Zuster Anna vierde gouden professiefeest FAUTEUILS leiden vraagt een aantal flinke krachten galgewater 22 - leiden VAN ZIJP De gevaarlijkste mannen van deze eeuw! DE DICTATOREN Restaurant BERNSEN MAANDAG 1 MEI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 LISSE (De Engel) Zuster Anna, in de wereld mej. Anna de Boer, geboren in Kudel- staart, vierde zondag haar gouden kloosterfeest. Niet alleen voor de zusters, maar voor de gehele paro chie van de H.H. Engelbewaarders was het een grote dag, want wie kent zuster Anna in de Engel nu niet Een ieder heeft wel eens iets met haar te maken gehad, want reeds vanaf de oprichting van de pa rochie is zuster Anna al in de Engel hetgeen betekent, dat zij ruim 31 jaar onafgebroken het schoolleven in de Engel heeft meegemaakt. Haar huidige leerlingetjes zijn de kinde ren van de kinderen, die zij in de loop der jaren onderwijs heeft ge geven. En heeft men toevallig niet in de Engel op school gezeten, dan heeft men toch zeker van haar avondlessen genoten in het hand werken. Na 1955, toen de zuster de pensioengerechtigde leeftijd bereik te, nam zij alle handwerklessen in de Engel jp zich. met een plechtige H. Mis in de pa rochiekerk, welke werd gecelebreerd door pastoor Bottelier met assisten tie van rector J. 2. de Groot uit Leiderdorp, als diaken en kapelaan v. d. Logt als subdiaken. Het paro chiekoor onder leiding van broeder Bernardinus zong de Missa Eucha- ristica (4 stemmig) van Perosi. Tij dens deze plechtige H. Mis her nieuwde zuster Anna haar kloos tergeloften. Na de H. Mis zong het parochiekoor „Jubilate Deo" van Jaap Franken. Receptie. Des middags om half 3 vond er in het verenigingsgebouw een receptie plaats. Dat de gehele parochie met haar mee leaft, daarvan getuigde de overstelpende opkomst. Er was zelfs geen staanplaats tijdens het officiële gedeelte meer over. Onder luid ap plaus betrad zuster Anna om even over half drie de receptiezaal, waar na het operettekoor, onder leiding van Broeder Bernardinus, de zuster op enkele liedjes onthaalde. De be geleiding werd verzorgd door pianist H. v. Gerven. Als voorzitter van het feestcomité verwelkomde de heer K. v. Noort zujster Anna. Uit zijn speech bleek dat zuster Anna met haar tijd mee gaat. In de eerste klas begon zuster Anna 30 jaar geleden met het onderwijs, waaronder ook handwer ken. Het eerste wat de kinderen des tijds moesten maken was een pop- penmuts, poppen jurk en jasje. Ook nu nog zijn dit de eerste opgaven voor de nieuwe leerlingetjes. In de zesde klas is dit nu echter geheel an ders. Inderdaad ging zuster Anna met de tijd mee. Men is daar nu n.l. bezig met het maken van pettycoats. De heer K. v. Noort dankte zuster Anna voor t.l hetgeen zij in deze ruim 30 jaren voor de ouders en kinderen heeft gedaan. Pastoor Bottelier hield de zuster voor, dat het niet de bedoeling is van elke festiviteit een parochiefeest te maken, doch dit feest is wel iets aparts. Zuster Anna is eenmaal iemand die met de gehele parochie meeleeft. In het archief had de pas toor een oude „Angelusklok" (tegen woordig „Sursum Corda") gevonden. In deze krant van 1 mei 1930 vond pastoor een foto waarop 4 zusters stonden. Een van hen was zuster Anna, toen al even klein als nu. Uit dit kerkblad bleek eveneens dat het voor pastoor Sentenie geen gemak kelijke taak was hier broeders en zusters te krijgen. Maar uiteindelijk was het hem toch gelukt. Toen zus ter Anna in onze parochie kwam was het hier nog een grote rimboe. Zij heeft dan ook de gehele groei van deze parochie meegemaakt. Toen de zusters op 22 april het klooster be trokken was het nog niet eens ge heel klaar; stapels stenen stonden in de gang. En er was ook nog geen deur in het gebouw. Zuster Anna -durfde destijds de nacht niet in te gaan, doch oud-koster Bakker was steeds de raadgevende „Engel". Ook hier wist hij wel raad op. Behalve dat zuster Anna 25 jaar lang de eerste klas onder haar hoede heeft gehad, heeft zij zich ook op an dere wijze verdienstelijk weten te maken. Onder haar leiding werd een naaischool en een naaikrans opge richt Ook zorgde zuster Anna voor het bezorgen van Sursum Corda. Pastoor Bottelier dankte haar na mens de gehele parochie voor haar Zuster Anna tussen broer en zuster. goede voorbeeld en gebed en alle andere goede werken. Namens het kerkbestuur bood pastoor Bottelier een nieuw brevier aan. Hierna brachten 2 schoolkinderen n.l. Henny Kieboom en Tineke Dof- ferhof een wens, welke was inge studeerd door zuster Ignata. Namens Huize „Terbeek" (St. Vincentids-in- ternaat) bracht een balletgroepje enkele dansen op de planken. Ook de parochie wilde niet ach terblijven, waarvan de felicitaties werden overgebracht door mevr. Siebelt-v. Leeuwen. In een geestige speech werden enkele schoolherin neringen opgehaald. „Zuster Anna stond altijd voor ons klaar, hetzij voor een mooie wens maar ook wan neer de rozenkrans eens stuk was, was de eerste weg naar zuster An na". Namens de gehele parochie mocht zuster Anna een druk van het nieuwe testament in ontvangst ne men. Negen kleine meisjes van de St. ALPHEN AAN DEN RIJN Solisten-concours Zaterdagmiddag en -avond is in hotel „Centraal" te Alphen a.d. Rijn het jaarlijks solisten-concours ge houden voor Zuid-Holland om het kampioenschap van die provincie, uitgaande van de Nederlandse Ac cordeonisten Associatie te 's-Gra- venhage. Dit was het elfde concours van de Associatie en werd voor het eerst in Alphen a.d. Rijn gehouden, dank zij de aanwezigheid, sedert bijna 2 jaar, van de Rijnstreek-Accordeon Vereniging „Door Volharding Ver kregen" (D.V.V.), wier bestuur als gastheer fungeerde. Aan dit concours, dat georgani seerd werd door r'r heer G. Beuk te Alphen a.d. Rijn, muziekleraar al daar en directeur van voormelde ac cordeonvereniging in de Rijnstreek, hebben rond honderd beoefenaars Van de accordeonmuziek uit heel de provincie deelgenomen. De jury bestond uit de leden mej. Muytens (Bergen N.-H.), die de heer J. Polak uit Nijmegen verving, we gens verhindering van de laatste, en de heren W. Kaasjager (Hilversum), E. Jepkema (Leeuwarden), Rino v.d. Laan (Rotterdam) en Henk Valke nier (De Bilt). Secretaris van het concours was de heer L. Boellaard uit Leiden, secretaris ook van de Ned. Accordeon Associatie, die ver dienstelijk werd bijgestaan door me vrouw Beuk en de heer Boellaard jr. De heer A. Th. Pino, voorzitter van de Associatie reikte de prijzen en de diploma's uit, vergezeld van een Annaschool brachten vervolgens een wens. De kinderen waren gekleed in een costuum, waarop 8 verschillen de brei- en naaisteken waren ge borduurd. Een andere groep meisjes voerde een dans uit met een baL Een derde groep meisjes bracht hierna een wens in de vorm van een liedje. Als laatste spreekster betrad Selien van Reisen de catheder namens de naai krans. Als bljjk van waardering mocht zuster Anna een doos in ont vangst nemen, welke op de eerste de beste naaikransavond mocht wor den geopend. Ook zuster Anna wilde zelf even de aanwezigen toespreken. Een woord van dank ging uit naar pas toor Bottelier en allen, die deze dag tot een onvergetelijke hebben ge maakt. Zjj dankte de aanwezigen hartelijk woord van gelukwens. De leeftijden van de deelnemende jongens, meisjes, dames en heren variëerden van 9 tot 43 jaar. Zij wa- voor het in haar gestelde vertrou wen, de prettige verstandhouding en altijd goede samenwerking. Hierna was er gelegenheid de zuster per soonlijk de hand te drukken, ren ingedeeld naar leeftijd in de af delingen amateur (vier groepen: ele mentair, en amateurs I - onder de 14 jaar - iedem boven de 14 jaar, en amateurs II, III, IV, IV (superieur), en in afdelingen semi profs en profs. Onder de deelneemsters bevond zich ook Nel van Son uit Den Haag, die het vorig jaar in de afdeling profs kampioene van Nederland werd. Zij zal dit jaar ons land ver tegenwoordigen op de wereldkam pioenschappen accordeonsolisten, die van 1517 september a.s. te Pallan- za in Italië wordt gehouden. Ook op dit concours bleek mej. Van Son verreweg de beste te zijn, want zij versloeg in dit opzicht haar rivaal in de klasse profs, de heer Kees Treurniet uit Berkel met 27 punten. Dit betekent dat zij wederom een kans krijgt haar landelijk kampioen schap te prolongeren, straks op het landelijk accordeonsolisten-concours. Een opmerkelijke bijzonderheid van het concours te Alphen a.d. Rijn is nog, dat in de afdeling amateurs, klasse IV, alle deelnemenden met ruime puntenwinst een eerste prijs hebben behaald. Wat Alphen a.d. Rijn betreft kun nen wij met genoegen melden dat twee tweede prijswinnaars naar vo ren zijn gekomen, namelijk: Elly Visser, 156J4 punt, en Rini de Jong 153'/i punt. PRIJSWINNAARS. - De volgende deelnemers uit Leiden en omgeving behaalden nog een prijs: in de af deling Elementairen: Mar ja v. Kes- teren (12) Alphen a.d. Rijn, 149 pnt; en Elly v. Teeffelen (10), Alphen a. d. Rijn, 145 pnt; Afd. amateurs I onder 14 jaar): Simone Verkerk (13) Bodegraven 150 pnt; Laura Hansen, Leiden, 143V2 p; Sjaar v.d. Reijden (12) Leiden, 140 p; Amateurs I (bo ven 14 jaar) Gerard Nollen (14) Al- phën a.d. Rijn. Afdeling amateurs II, eerste prijs: Ineke Straathof (15), Leimuiden, 157 pnt; Corrie den Haag Oegstgeest, 156 pnt; Wim Roelandse (13) Leiden, 155 pnt; Hans Zaun- brecher (14) Alphen a.d. Rijn, 151 p; Tweede prijs: Nelleke Martens (15), Bodegraven, 146 pnt; Jos Nieuwen- huize (19) Ter Aar, 140Vj pnt; en in de afdeling Hl amateurs Henk To- mey (15), Alphen a.d. Rijn, 151Va p. Voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden overleed, na een langdurige ziekte, geheel overgegeven aan Gods H. Wil, mijn innig ?;eliefde man en onze ïeve vader, behuwd- en grootvader, broer, behuwdbroer en oom PAULUS JURRIAAN OVERDIJK op de leeftijd van 69 jr Uit aller naam: E. OVERDIJK— GIEZEN Leiden, 29 april 1961 Vierde Binnenvest- gracht 9 Rozenkransgebed maandagavond te 8 uur ten sterfhuize en dins dagavond te 7.30 uur in de kerk. De H.H. Uitvaartdien sten zullen gehouden worden op woensdag 3 mei a.s. in de parochie kerk van de H. Lode- wijk (Steenschuur). De gelezen H. Mis te 7.30 uur en de gezongen H. Mis van Requiem te 9.30 uur, waarna de be grafenis vanuit de kerk te ca. 10.45 uur op de r.k. begraafplaats „Zijl poort". BOTERMARKT 1 bü Koornbeurs Telefoon 25036 Boxgarage direct aanvaardbaar, 30.- per maand. Morsweg 44, telef. 26875. Implaats van kaarten Voorzien van het H Oliesel, overleed geheel onverwacht, mijn innig geliefde man en onze lieve pappie, behuwd zoon, broer, behuwd broer en oom. de heer THEODORUS WILHELMUS JOHANNES CATTIN Echtgenoot van mevrouw Agetha Welagen op de leeftijd van 51 jr. A. CATTIN— WELAGEN JANNY RIA THEO Leiden. 29 april 1961 Anna v. Saksenstr. 12a De overledene is opge baard in de aula van Begr.-Ass. „Ad Sane- tos Mare 69, alhier Bezoekuren: van 34 en 5—6 uur. Rozenkransgebed: dinsdagavond te 7.30 u. in de Kerk. De H.H. Uitvaartd'en- sten zullen gehouden worden op woensdag 3 mei a.s. in de parochie kerk van O.L.Vr. He melvaart en St Joseph (Herensingel). De ge lezen H. Mis te 7.45 a. en de gezongen H. Mis van Requiem te 8.15 u., waarna de begrafenis vanuit de kerk te half tien uur op de r.k. be graafplaats Zii'ooort" TOONKAMERS DREEF BURGSTEEG 3-5-12 NIEUWSTRAAT 1 Gevraagd: Jongeman ter opleiding tot Di rectie-assistent, alsmede Gevorderd 1.1. kok Sollicitaties: Vogelpark AVIFAUNA Alphen aan den Rijn Café-Restaurant „DEN BURCHT" vraagt: nette werkster voor dinsdags. Burgsteeg 14 Tel. 23145 ter uitbreiding van diverse afdelingen leeftijd 18-40 jaar. mondelinge aanbiedingen worden ingewacht op donderdagavond a.s. van 7-8 uur aan het kantoor: BOON'S Levensmiddelenbedrijf-Zelfbediening vraagt voor direct FLINKE VERKOÓPSTER-CASSIèRE Hoog loon. Aanmelden: Boon's zelfbedieningsbedrijf, Piet Heinstraat 5254, Zoetermeer, tel. 017903376. Gevraagd: 1. Leerling bromfietsmonteur 2. Halfwas bromfietsmonteur Haarlemmerstraat 295 Leiden Flinke jongen gevraagd op gemengd be drijf. Mach. melken en tractor aanwezig. Fl. van Tilburg, Kloosterschuur 3 Rijnsburg, telef. 01718 2447. 5? Iedereen is enthousiast als wij uw matras over trekken met damast. Een ér -pers. v.a. 19.50; twee pers. v.a 26.50. Smits, bedden- en tapijtenmaga- zijn. Mare 98, Vrouwen- steeg 9, teL 23913. 5T Gevr. voor onmiddell.: ervaren huisknecht/chauf feur, lft. tot 50 jr., woon- acht. jjeiden of omg. Zon der goode mondei, aanbev. onnodig te soil. Het gevr. salaris zal bij gebleken ge schikt. geboden worden. Aanb. onder no. 712 Adv.- bur. „Rijnland", Leiden. DINSDAG T/M DONDERDAG in een sensationele film zoals zij willen zijn, zoals zij werkelijk zijn Dagelijks: 2.30, 7.15, 9.15 Donderdag: 2.30 en 9.15. 14 jaar T Chauffeur gevraagd. Fa. S. v. d. Meer, «uid- einde 31, R.A.Veen. f Gekleurde plakplastic, cm breed, 2.25 p. mtr. Zit muurvast op alles. Rich. J. Blok, Hogewoerd S* Te koop aangeboden.: bromfiets, merk Berini M21. verkeerd in uitstek, staat, t.e.a.b. Cozijnstr. 22 (bij H.R.) 3? Vriendin. Meisje zoekt leuke vriendin, om gezel lig mee om te gaan, leef tijd 2224 jaar, kunnende dansen. Br. onder no. 8961 bur. v. d. blad. Bromfiets, zo goed als nieuw, te koop aangebo den, Sparta. Te bezichti gen bij: Zonneveld, Suma- trastraat 28, Oegstgeest, na 18 uur S? Leert DAF rijden. Een voudiger, goedkoper. Inl. bij Gebr. van Ulden. DAF- dealer. Verdamstraat 6. te lef. 23041. Behangwerk. Wilt U uw kamers laten behan gen? Bel dan eerst 25813 3? Kampeer show Iedere lag uitgpbreide kampeer show in onze zeer grote showroom (15U m2) De grootste en meest gesor teerde Kampeerzaak van Leiden Kampeerparadü? Van Delft. Steenstraat 45 i reiden lx verven!! Ideale verf Volwaardige synth. email- Ie lak. U schenkt vertrou wen, wij ervaring. Duizen den tevreden. Komt U ook? Muurverven alle kwalitei ten. Rich. J. Blok. Hoge woerd 62, tel. 23123. Er kend schilder-behanger. 5? Behangen? Alle mate rialen, voor elke beurs. Grootste collectie R. en D. behang. Grondpapier. spij kertjes. plaksel, kinder- rand. Betumpapier (tegen vocht). Balamuur 2.50 p. m2. Rich. J. Blok Hoge woerd 62. tel. 23123. Er- vend schilder-behanger. VOOR UW DINERS KOFFIETAFEL BORRELUURTJE en RECEPTIES uiterst goed verzorgd, naar BREESTRAAT 157 TELEF. 24563 Het Organisch-Chemisch Laboratorium der Rijksuni versiteit te Leiden heeft de mogelijkheid tot plaatsing a. Analisten met volledig diploma van de K.N.C.V. ten be hoeve van diverse afdelingen. b. Adjunkt-analisten met diploma van leerling-analist van de K.N.C.V. Opleiding tot diploma II B wordt aan het labo ratorium gegeven. Sollicitaties schriftelijk te richten aan de administra teur van bovengenoemd laboratorium, Hugo de Groot straat 25 te Leiden. Leerling-vertegenwoordiger gevraagd door CONSERVENFABRIEK. Opleiding minstens U.L.O. Minimum leeftijd 21 jaar. Brieven met uitvoerige inlichtingen onder no. 9049 aan het bureau van dit blad. t/AKANTIl? Binnen enkele maanden vangt uw vakantie aan. Veel genoegen wensen wij U toe! Nog meer vakantie vreugd hebt U wanneer U „fijn" kunt meedansen. bij E. C. en Uw vakantievreugd wordt verdubbeld Zondag Dansen? Leidschendam 8 u. Reeuwijk 8 uur Nieuwveen 8 uur Leiden 8 uur Rinderrijwielen vanal 49 50; sportrij wielen vanaf 89.-. Ook Rudge en Simplex voorradig Firma Dusoswa Turfmarkt 1-3, tel 24409 3? 10 Rijlessen 60 min voor 47 50 in een gloed nieuwe Foru Anglia Er kende bondsautoriischool „Joop Groenendijk pa J. J Bemelman Morsweg 135, Leiden, telef. 01710 31283. fS? Overhemdenreparatie. moderne boorden met ste vige voering. Herenmode Warnecke, Haarl.straat 158 Leiden, tel. 33983. S* Borgward een klas apart. Dealer: Gebr. van Ulden, Verdamstraat 6, te lef. 23041. 3? Gratis proefles In onze nieuwe Opel. Snelle dus voordelige ople-Hing. Ook theorielessen tegen geredu ceerde prijs' Rijschool Frans Goddijn. Mr-dorpstraat 29 Garenmarkt 5, tel 34430. Lei den. ..Wlenese' ladders .oodgieters sohuoers Fa briPKsprüzen .lout, board triplpx Hargkasien ipg sasten Keukenkasten Komt vrijb.ijvend eens 7^ Gulf-smeerstation. Se rieuze aandacht voor uw kostbare auto. Gulf-servi- ce. Verdamstraat 6. in de Kampeerparadils Van Felft Verhuur van meer dan 1001) tenien (ook nieuwe bungalow tenten luchtbedden en alles kampeergebied Steenstr '5, Lt 45, Leiden S1 Verhuur van nieuwe luxe automobielen o a. Mercedes. Opel, Simca. V W en L) A F Biermans Automobielbedtnt. Oude Singel 66, Leioen, telef 34403 3? Diverse bestelwagens en stationcars te koop aangeboden. Calex Auto bedrijf N.V., Leiden, Kort Galgewater 14-16, telef. 33355. 3? Herenhuis, Leiden, te koop. leeg te aanvaarden, bevattende 9 kamers en tuin. Telef. 20730. 3? 4 Kamerflat. nieuw. m. garage, Noordwijk aan Z., te koop 35.000.-. Tel. 20730 3? Wie wil jong a.s. echt paar helpen aan vrije ka mers met keuken. Bi. on der no. 8964 bur. v. d. bl. S* Aangeboden: scooter Puch 125 c.c. Te bevr Noordeinde 16. R.A.Veen. 3T Nachtelijke tobberijen Calma Dragées brengen overspannen zenuwen tot rust. 2.- bij elke drogist.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 8