~T>ooikt ÏLMÜGAT, ^ojmmTAD Zestig jaar V.V.V. in Leiden een interessante historie Scooterrijder verkeert in levensgevaar Modeshows in de Gravenkelder KarcL Alfrink in Leiden MAANDAG 24 APRIL 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 In een op 22 augustus 1900 door de 3 oktobervereniging gehouden vergadering werd door de toenma lige voorzitter, de heer N. Brouwer, het voorstel gedaan om een vereni ging tot bevordering van vreemde lingenverkeer te Leiden op te rich ten. Uit het voorstel resulteerde een opdracht van de vergadering aan het dagelijks bestuur om de nodige stappen te ondernemen om tot op richting te geraken. Als gevolg hier van werd op 24 april 1901 door het bestuur van de 3 oktobervereniging een vergadering bijeengeroepen met het doel de VW op te richten, een bestuur samen te stellen en de jonggeborene van statuten te voor zien. Zo begint de geschiedenis van het thans 50-jarige VW-Leiden, welke historie met smaak vertelt wordt in het boekje VW-Leiden 19011961, dat dezer dagen het licht heeft ge zien. De VVV viert vandaag haar 60-jarige bestaan, zoals men zich zal herinneren. In het eerste bestuur werden ge kozen de heren prof. mr S. J. Foc- 'kema Andreae, P. Koorevaar Jzn F. van Romburgh, Adr. Tieleman A. J. den Hollander, J. Vos, J. S. Bal lego, G. Henri Sijthoff en M. H. van Waveren. In den beginne was de activiteit van VW voornamelijk gericht op de organisatie van een bloemencorso gecombineerd met een ringrijderij. Een aardige vorm van publiciteit was ook in die dagen het in de han del brengen door de firma Labree van sigaren ander de naam „Vreem delingenverkeer". De belangstelling van de burgerij groeide sterk in 1905 was het ledental gestegen tot 577. In het boekje staat te lezen, dat de zorgen van de penningmeester zich wel op een ander niveau be wogen dan tegenwoordig; de kos ten van het bloemencorso in die da gen bedroegen 2000,—, het batig saldo was 300. Uit die dagen da teert ook de gedenkpenning van VW, die vervaardigd werd door de heer Van Rossum du Chattel. Nadat in 1907 nog een Nationale Fotografiev/edstrijd was gehouden, die met de tentoonstelling van 196 inzendingen ,kon worden afgesloten en een groot succes was. ontstonden plannen voor het organiseren van een zeer belangrijk evenement: er zou een „Oudt-Leyden" in het leven worden geroepen, hetwelk zou moeten bestaan uit een grote mu ziektent met dansvloer, omringd door 24 gebouwtjes waarin winkel tjes en „gelegenheden des vermaakt" zouden worden gevestigd. Hoewel de oorspronkelijke opzet wat te kostbaar bleek, slaagde men er in 1909 toch in tot een aantrekkelijke opzet te komen. Men richtte zelfs een 17e eeuws vendel op en gaf een Oudhollandse courant uit onder re dactie van mr. J. Draayer en geti teld „Oudt-Leyden Nieuwstytdin- ghe". Vermoedelijk is het dit laat ste onderdeel van de gehele opzet geweest, dat de aanwezigheid van het 30e Nederlands Taal- en Letter kundig congres verklaart. De deel nemers aan dit congres moeten op energieke wijze compensatie hebben gezocht voor hun vermoeiende con- gresarbeid! En niet alleen door le zing van de Oudhollandse courant. De gehele onderneming was een doorslaand succes; ook in financiëel opzicht, want op de sluitingsavond kon aan het bestuur der vereniging uit het batig saldo een souper aan geboden worden. Men kwam rond 1910 op de originele gedachte van het toene mend rij wiel verkeer gebruik te ma ken door bij het station der N.S. een rijwielloods te gaan exploiteren. Met de Spoorwegen werd overeen- kosten bedroegen aanvankelijk gekomen, dat de V.V.V. tegen een f 14.927,-, doch toen daarbij waren jaarlijkse recognitie van 20 de be- gekomen dé kosten van afscheiding schikking zou krijgen over een ter- van het reisbureau, voor inwendige rein van 65 m2, waarop een ge- betimmering, vloerbedekking en bouwtje voor dienstverrichtingen en lichtreclame kwam het totaal op on een rijwielloods konden worden ge- geveer 18.000. Op 1 juni 1933 werd plaatst. Voor de financiering van de het gebouwtje officieel in gebruik bouw besloot het bestuur tot uitgif- gesteld, in aanwezigheid van het te van een obligatielening van 2100 College van Burgemeester en Wet- Levensgevaarlijk gewond werd za- in coupures van 150 tegen een ren- houders, het Bestuur van de Ka- te van 4%, aflosbaar tegen 110%. mer van Koophandel en Aan het einde van het jaar kon de autoriteiten, penningmeester mededelen dat de uitkomsten zeer gunstig waren. Een zeer belangrijk jaar was 1931. Na botsing met auto Leidse universiteit vele andere ierda9avond de 19-jarige scooterrij der R. Rotting uit Voerendaal, toen In de loop van 1949 kreeg men de hij op de Kamerlingh Onneslaan, beschikking over een helft van de a a politiepost op de Steenstraat. In het recht tegenover de Petmskerk, m Met de Ned. Spoorwegen werd toen gebouwtje dat men later geheel ter botsing kwam met een auto. Door de een nieuwe overeenkomst gemaakt beschikking kreeg en waarin VVV EHD werd hij in zorgwekkende toe- waarbij werd bepaald dat voor re- nog steeds gevestigd is. Nu VVV kening van VVV het gebouwtje van haar voornaamste bron van inkom- stand naar het Academisch Ziekend- de opzichter der N.S. zou worden sten, de rijwielloods, kwijt was en ]lu{s vervoerd, waar vanmorgen nog verplaatst. Het informatiebureau ook de inkomsten van het reisbureau werd afgebroken en verkocht. De en van het postagentschap moesten voor z^n leven wera^gevreesa. vrijkomende grond van beide objec- missen, was zij wel gedwongen een ten werd benut tot vergroting van beroep te doen op het Gemeentebe- De personenauto (een taxi) reed de rijwielloods en een nieuw infor- stuur. Dat zy dit niet tevergeefs over genoemde straat in de richting matiekantoor zou worden gebouwd heeft gedaan, stemt tot grote erken- Zoeterwoudse Singel, de scooter m de naast de toenmalige overweg. De telijkheid. VERBOUWING LOI EIND JUNI OFFICIEEL IN GEBRUIK De direktie van de Leidsche Onder- zaal van het St. Antomiusclubhuis wijsinstellingen verwacht, naar ons heeft de amusementsvereniging TOP tegenovergestelde richting. Vermoe delijk wilde de heer Rotting links af het pleintje voor de kerk inslaan. Hij reed hierdoor tegen de linkervoor zijde van de auto op. Zeven meter verder werd hij na de aanrijding in een langs de weg 'liggende sloot ge vonden. In bewusteloze toestand werd hij naar het zienkenhuis over gebracht. Auto en scooter werden ernstig beschadigd. ELKE ZATERDAGAVOND CARILLONSPEL ST. LODEWIJKSKERK Het nieuwe carillon van de St. Lo- dewijkskerk zal voortaan elke zater dagavond te acht uur bespeeld wor den door de organisten J. van der Meer of J. Postel. Het is de bedoeling, dat zij de zondag inluiden met stich- In de tot de laatste plaats bezette «M» p itofl FEESTAVOND TOP Burgerlijke Stand Mis van de volgende zondag voorts met enige volksliederen. - Op 1 mei, de dag waarop in Leiden vanmorgen desgevraagd werd mee- haar talryke schare van actieve leden Koninginnedag wordt gevierd, zal 't gedeeld dat eind juni de verbouwing en donateurs zaterdagavond weer een carin0n van half twaalf tot twaalf van het pand aan de Oosterkerkstraat alleszins geslaagde amusementsavond uur bespeeld worden. waar de LOI enige maanden gele- aangeboden. In zijn openingswoord den haar intrek nam officieel in sprak de voorzitter, de heer F. Leget, gebruik zal worden genomen. Deze er zijn vreugde over uit, dat TOP ingrijpende verbouwing van dit zich nog steeds in een groenide nieuwe pand en het aantrekken de belangstelling mag verheugen, mede Marina dr van T. Q. Koster en M. laatste tijd van meer personeel wor dank zij een zeer actief damescomité M. J. Tuijnman; Jacoba dr van W. den tevens gezien als een uitbreiding onder voorzitterschap van mevr. C. de Graaf en C. G. Anker; Cara Inge van het schriftelijk onderwijs in Ne- Leget-v. d. Kaay. Na zijn openings- dr van J. N. Batteké en H. Brou- derland. Enige kamerleden, die deel woord maakte de voorzitter nog be- wer; Stephanus Wilhelmus Marie uitmaken van het curatorium en en- kend, dat mevr. M. E. Vlasveld-Har- zn van G. H. Oltheten en M. W. C. kele commissie van de LOI, zullen teveld de onderlinge klaverjascom- Verheijden; Gijsbertus zn van J. G. a.s. woensdag een oriënterend bezoek petitie seizoen 1960-'61 had gewon- Kralt en C. Hoek; Antje dr van G. brengen aan de nieuwe vestiging aan nen, waarna deze kampioene uit han- vanl Beden en A. MeyvogelsJan- de Oosterkerkstraat. «n rf» vmnitter hinnan ver- netJe Jacoba dr van M. L. Verlind Door de politie te Leiden is aange houden een 58-jarige lompenperser, die er van wordt verdacht zich meer den' van de voorzitter de hieraan ver- netJf bonden wisselbeker en een fraai boe- "V'T"' ««"mt ket tulpen in ontvangst mocht nemen. Reijerse Abraham zn van A. v. d. Het feestelijke gedeelte van de Unden en j van Leeuwen; ;jean avond werd ditmaal verzorgd door Henrl 2n van E L Humme en M. dere malen aan oplichting te hebben het cabaret-gezelschap van Tino Mar- c cobben; Eveline dr van P. - --• tini. Dit gezelschap hield de TOP- Vermond en P. Beens; Petrus Maria familie enige uren gezellig bezig. Na zn van w. F. M. Schimmel en C. W. afloop volgde nog een gezellig samen- van Hulst. zijn o.l.v. de heer F. Mulder met de Ondertrouwd: M. Brakema en A. in een pakhuis voor oude metalen in voortreffelijke muzikale medewer- de Best; J. J. Slokker en C. H. Lan de Michielstraat. De dader(s) heeft ki van The pvythm Club" o.l.v. L. gezaal; N. J. Meijer en S. C. Roo tebben) zich toegang tot het pand t>op]aard vers; C. J. Geeve en G. M. van Kam- l-w jj- j- penhout; J. A. Vis en M. Stol; D. Dongelmans en M. Koenen; W. van n6 - 2e !®de" de E IV 0 Weeren en S. Schippers; G. J. de een waarde van f20- en loodkabel ..Peerke Donders wordt medege- Kler en M Wassink; D. Glasber- rloolrl Hot appst anv kanplaan Tie t o„i- "o p schuldig gemaakt. Tussen 14 en 23 april is ingebroken verschaft door de deur te forceren Vermist worden 2 bronzen afsluit- kranen met 11 leg per stuk met elk Geslaagd voor het Doet. ex. Ned. Recht mej. L. van Koetsveld te Den Haag en de heren F. W. de Meester te Leiden, J. F. Osten te Den Haag en H. J. Brandsma te Den Haag; voor het Doet. ex. Zuidafrikaans recht de heer W. de Vos te Leiden; voor het Kand. ex. Geschiedenis mej. W. Pel te Den Haag; voor het Doet. ex. Turkse taal- en letterkun de de heer N. H. Biegman te Utrecht (cum laude); voor het Doet. ex. Franse taal- en letterkunde mej. M. Tans te Den Haag. Geslaagd voor het Doet. ex. Ge neeskunde II mej. F. S. J. Dantuma te Oegstgeest; voor het Semi-artsex. de heren T. J. Bast te Amsterdam en I. J. Hoogendam te Rijswijk (ZH); voor het Artsex. mej. A. H. C. C. v. d. Bos te Rotterdam en de heren M. H. van Dooren te Leiden, E. V. van Hall te Oegstgeest, J. J. Herskovits (USA) en B. A. Wittich te Leiden. INAUGURALE REDE PROF. DR. J. BRUGMAN Vrijdag, 28 april a.s., des middags om kwart over vier, hoopt dr. J. Brugman, benoemd tot gewoon hoog leraar in de faculteit der letteren en wijsbegeerte om onderwijs te geven in de Arabische taal en cultuurge schiedenis, in het bijzonder van de nieuwere tijd, zijn ambt openlijk te aanvaarden door het uitspreken van een rede in het Groot Auditorium. OPENBARE LES DR. J. P. v. d. GEER Dinsdag 2 mei a.s., des middags om kwart over vier, zal dr. J. P. van de Geer, benoemd tot lector in de faculteit der letteren en wijsbe geerte om onderwijs te geven in de experimentele psychologie en psy chologische statistiek, zijn ambt openlijk aanvaarden door het uit spreken van een openbare les in het Groot Auditorium. Kunsthandel G. van Spaandonk aan de Breestraat zal per 15 juni a.s. wegens gebrek aan opvolging worden opgeheven. De heer Van Spaandonk zal echter, zo vernemen wij, zijn kunsthandel vanuit Voorschoten voortzetten. Naar gemeld wordt zal in het pand Breestraat 113 zich half juni aan staande vestigen: de Groot's Dames Nouveauté's en damesconfectie, thans reeds gevestigd aan de Donkersteeg I. De eigenaresse van dit magezijn, mevr. De Groot, is voornemens de bekende, oude kelder onder de win kel van Van Spaandonk, die voor heen gebruikt werd voor kunstex posities, en die een kelder is van het oude kasteel der Burggraven, nuttig te maken voor het houden van mode shows. Tram strandde in Breestraat van 70 kg met een waarde van ƒ.35, deeld dat de geest, adv., kapelaan De gen en J# M. Schouten; R. G. de Jong, dinsdagavond 25 april, op de Groen en D. L. v. d. Oever; A. Ar- beginnerscursus een les zal geven bouw en T. W. Metselaar; P. J. Beij Woensdag 26 april hoopt de eer- over geestelijke eerste hulp. Ook de en E. Arbouw; J. Stokkel en H. M. t*j.. j bet St. reeds gediplomeerde leden van de Van Egmond; A. H. van Dorp en J. gouden vereniging zijl. op deze lesavond van W. Marijt. harte welkom, om de reeds verwor- Overleden: P. W. M. Kuijpers 78 ven kennis over deze belangrijke zij- jaar, wed. van G. A. Sluis; P. E. de van eerste hulp nog eens op te Briët 81 jaar, man; J. Wessel 67 jaar man. waarde zuster Eduward in het St. Elisabethsziekenhuis haar professiefeest te vieren. Van de zijde van het bestuur van „Sint Antonius", de bond van hotel-, wissen, café- en restaurantpersoneel wordt medegedeeld dat er gedurende de Mr. P. E. Briët, gezien Leidenaar en Nederlander ten grave gedragen Zaterdagmiddag heeft op „Rhijnhof" te Oegstgeest de begrafenis plaats gehad van het stoffelijk overschot van mr. P. E. Briët, in leven advocaat en procureur te Leiden. 'De korte plechtigheid in de aula van de begraafplaats werd geleid door prof. dr. J. N. Bakhuizen van den Brink. Met psalm 103 „Looft den Heer, mijn ziel en al wat in mij is" als thema, tekende prof. Bakhuizen van den Brink in het kort leven en werk van de overledene en zijn rela tie als gelovig mens ten opzichte van zijn Schepper. Mr. Briët vervulde naast zijn bloeiende advocatenpractijw velerlei functies op kerkelijk en wereldlijk gebied. Mr. Briët was secretaris van de voogdijraad, A.R.-raadslid in de ge meenteraad van Leiden, lid van de provinciale staten en lid der Eerste Kamer. Nadat prof. Bakhuizen van den Brink de illustere persoonlijkheid van de overledene geschilderd had, ging bij de aanwezigen voor n een kort gebed. Hierna volgde in alle stilte de bij zetting in het familiegraf. Het was de uitdrukkelijke wens van mr. Briët, dat aan de groeve niet gesproken zou worden om slechts alleen het Woord naar voren te laten komen. Onder de vele belangstellenden bevonden zich o.m.: jhr. mr. F. H. van Kinschot, burgemeester van Lei den, mr. H. F. A. Donders namens de raad van toezicht en tucht, mr. de Koningjcantonrechter, mr. W. Hu- genholtz, mej. W. Th. A. Laken en mevr. J. H. Wichers Rollandet— Touw namens de raad van kinderbe scherming en vele vertegenwoordi gers van protestants-kerkelijke ver enigingen. maand mei geen advieszittingen zul- „Litteris Sacrummaakte een waar feest len worden gehouden. Voor spoedge- -rr i i l rr T l 99 van „Knickerbocker Holiday IN LEIDEN heeft men al enkele malen de musical van Kurt Weill en ro.cnkr:in.skrnistorht in Maxwel Anderson „Knickerbocker Holiday" in de vertaling van Alfred de St. Petmteerk Woensdag a.s. en pleiter aanschouwen en beluisteren in uiteenlopende interpretaties. vallen kan men zich evtl. wenden tot het adres Sophiastraat v Gaarne vestigen wij weer de aan- ae m. reiruAKerK. vvoei^jj werd het zangspel 1951 door de studenten vertolkt en het vorig jaar alle woensdagen in de maand mei om nQg waagden zj-ch er de leerlingen van het Rembrandt-lyceum aan die ove- kwart voor zeven. rigens wel enkele klippen - nu en dan pittige, onverbloemde tekstjes - hebben moeten omzeilen. Op verzoek hebben nu de leden van de Konink- Woensdagavond om 8 uur zal in het ^jke Vereniging „Litteris Sacrum" zich aan deze musical gewaagd. In nog Leonardushuis van de parochie aan geen twee maanden tijd heeft men de koe bij de horens gevat, dat wil zeg de Haagweg mevr. Steyger-Asper- gen het scenario onder de knie krijgen, de zang instuderen en gevoelig slagh een lezing houden over „De worden voor de discipline van de choreografie. En „Litteris" heeft het Lijkwade van Turijn". De toegang is grandioos voor elkaar gespeeld. Met deze over het geheel opvallende mu- RbicnrrctoiipriHpn sjcai doet de vereniging meteen haar voorzitter, de heer B. Hageman, uitgeleide, die zaterdag a.s. na een staat van van dienst van 50 jaar officieel afscheid van „Litteris" gaat nemen als regisseur en speler. Voor het laatst heeft de heer Hageman als regisseur zijn paladijnen naar het toernooiveld der schone muzen aangevoerd. De punt achter zijn toneelcarrière kon niet beter gezet worden dan door een prestatie van „Litteris", dat zaterdag j.l. een reeks van vier opvoeringen glansrijk, gedurfd en met veel verve zege vierend over het voetlicht is gekomen. vrij voor alle belangstellenden. Prinses Beatrix getuige bij huwelijk VVSèle In Baarn is prinses Beatrix ge tuige geweest bij het huwelijk van haar vriendin Martine Sprenger van Eyck met mr. Johan Cornelis van Munster van Heuven. De 23-jarige Martine Sprenger studeerde te Lei den medicijnen en heeft bij de laat ste VVSL-lustrumf eesten een be langrijke rol gespeeld. Zij was twee de assessor van de Lustrumcommis sie. De 28-jarige bruidegom studeerde rechten aan de Leidse universiteit en leidde dikwijls christelijke stu dentenkampen. Thans is hij handelend vennoot in de Rotterdamse metaalhandel van zijn vader. Bruid en bruidegom hebben elkaar leren kennen, aldus meldt de Tele graaf, tijdens het studenten-lustrum bal, dat in 1955 werd gehouden. Mej. Martine Sprenger is een boezem vriendin van prinses Beatrix. Ook koningin Juliana en de prinsessen Irene en Marijke waren onder de vijfhonderd belangstellenden bij de kerkelijke bevestiging door ds. H. J. Kater in de Ned. Herv. Kerk aan de Brink in Baarn. Na de kerkelijke bevestiging vond een maaltijd plaats ten huize van de moeder van de bruid te Baarn. Een bijzonder aandeel in dit zang spel heeft mr. Harm Smedes gehad, die de partituur van Weill gearran geerd heeft voor twee piano's en alle begrip heeft getoond voor de origi- naliteiten van deze vindingrijke componist. Opvallend in deze come- die is de allerplezierigste en buiten gemeen oorspronkelijke muziek. De teksten zijn vaak spits en leggen de vinger op maatschappelijke wonden in Amerika's verleden tn heden. Washington Irving schept prachtige karikaturen, hij beeldt het prototype van „de Amerikaan" uit, die te enen male geen bevelen accepteert en de democratie vanuit een bepaald oog punt beziet, maar wie de situatie uit de hand dreigt te lopen als de door hem gecreëerde figuren te drastisch enkele konsekwenties dreigen te zul- doorvoeren. Litteris sacrum" heeft zelf veel aardigheid beleefd met „Knickerbocker Holiday"; er js met enthousiasme op de rollen, koren en danspassen gestudeerd en zaterdag avond heeft men dit enthousiasme in de Leidse Schouwburg op het tal rijke publiek overgedragen. Het was nog niet geheel ongedwongen, het mag best nog wat minder serieus en spontaner, maar de première heeft desalniettemin indruk gemaakt. Veel lof hebben wij voor woord en ge baar van Herman Frentzen als Tienhoven, Henk Fuchs, als Brom Broeck en Bob Hageman jr., die misschien nog wel wat indrukwek kender kan worden maar toch veel respect afdwingt doordat hij zolang zijn been moet opofferen aan „een zilveren Poot". Charmant ook was Tineke de Wit als Tina Tienhoven en verder heb ben alle medespelenden - en dat waren er wat - zich geheel aan hun taak gegeven. Er was veel lof voor beide pia l sten, mr. Harm Smedes en Wim Langenberg, voor mevrouw Co Hageman-Verhagen, die de koren instudeerde, de decors van Bob Ha geman waren af. Het pleit voor „Lit teris", dat het van deze holiday een groot feest heeft kunnen maken. DODENHERDENKING In verband met de herdenking bij het monument in de avond van don derdag 4 mei verzoekt de Raad van Maatsch. en Cultureel Overleg de besturen van de aangesloten organi saties dien avond geen bijeenkom sten of vergadering te beleggen. Om ongeveer kwart voor negen gisteravond bleef op de Breestraat, recht tegenover het Trianon-theater de tram uit de richting Voorschoten plotseling staan. Het bleek, dat door een defect aan de beugel of boven leiding de tram geen stroom meer kreeg. Binnen het half uur was de tram reeds door de technische ploeg van de NZH opgeduwd naar het Stationsplein. De reparatie van de bovenleiding, die ook beschadigd was, duurde echter nog tot ongeveer half elf. Tot dat tijdstip keerde de tram uit Den Haag aan de Korevaar- straat en werd de verbinding met het station Leiden onderhouden door bussen Over de oorzaak van het ge beurde kon men van NZH-zijde he den nog niets meedelen. Katholieke houtbewerkers vierden negende lustrum Hoewel de laatste jaren de Hout- bewerkersbond „St. Antonius" en de bond van transportarbeiders ,.St. Bo- nifacius' 'hun jaarfeest wegens hun kleinere aantallen leden gezamenlijk hebben gevierd, had deze keer St. Antonius zijn heilige collega St. Bo- nifacius in de steek gelaten. Het vijfenveertigjarig bestaan van de houtbewerkersbond, waarbij ook de behangers, meubelmakers en aan verwante vakken zijn aangesloten, was hiervoor een geldige reden. Het eerste gedeelte van deze lus trumviering was op 12 maart in een sociale morgen bij dt zusters Carme- litessen op waardige wijze gebeurd. Het tweede gedeelte vond zaterdag avond plaats in „De Kleine Burcht", waar met recht de bloemetjes eens buiten zijn gezet. Na de begroeting door de voorzit ter, de heer J. Klein, die in 't bijzon der de erevoorzitter, de heer J. A. M. van Ooijen, oud-lid, en de laatste nog in leven zijnde oprichter, de heer J. W. Lut en de heer en mevr. Tooten als afgevaardigden van de KAB ver welkomde, was er voor hem geen reden meer om een prettige en zorge loze avond in de weg te staan en gaf hij de leden gaarne over aan zijn naamgenoot „Jan" Plezier. En zowel deze conferencier als het hele gezelschap van Mas Bes hebben de volle zaal een kolderavond be zorgd, welke door de aanwezigen ten zeerste op prijs werd gesteld. De uit blinkers waren wel de accordeonist Harry Lit, die tevens de muzikale omlijsting van de avond verzorgde, 'én het acrobatentrio De Stuntbrekers. Aan het slot bracht de heer Klein dan ook de dank aan het cabaret gezelschap over van alle aanwezigen. Een speciaal woord van dank bracht spreker voorts aan de feest commissie, die op bewonderenswaar dige wijze deze lustrumviering heeft verzorgd. Hoewel het geen gewone huishoudelijke vergadering was, kon de heer Klein niet nalaten om, nu hij vrijwel alle leden onder zijn gehoor had, een opwekkend woord te spre ken over de actie „Wij en Zij", die voor de deur staat. Het laatste gedeelte van de avond, maar zeker niet het minst gezellige: het gezellig samenzijn, stond onder leiding van J. M. Brands, die met zijn dansorkest „The Blue Eagles" zelfs de ouderen tot dansen wist te bren gen. OEGSTGEEST Feestavond KAV Woensdag avond 26 april a.s. zal ten bate van de KAV een grote feestavond gehou den worden in het parochiehuis al hier. De KAV toneelgroep zal opvoeren 'n toneelstuk van A. v .d. Lugt getiteld: „De Kloof". In de pauze zal een grote verloting gehouden worden met tal van fraaie prijzen .terwijl na afloop het gezellig samenzijn zal worden opgeluisterd door „The Sunstar Com bo". De KAV tonelgroep voert deze avond haar 10e toneelstuk op en ge zien de resultaten van vorige c je- ringen, mag men met belangstelling uitzien naar de komende opvoering. Kortgeleden heeft de KAV haar eerste lustrum gevierd. Dit is een be wijs, dat zij er mag zijn. Het nieuwe vaandel, dat tijdens de viering van het eerste lustrum werd ingewijd, is thans geheel gereed ge komen en zal woensdagavond a.s. aan het publiek worden getoond. Z.E. Bernardus Kardinaal Alfrink, aartsbischop van Utrecht, heeft van middag te drie uur een bezoek ge bracht aan bet Instituut voor 't Na bije Oosten aan bet Noordeindsplein 4a te Leiden, waar de „Stichting In stituut voor het Nabije Oosten" een jaarvergadering hield. Kardinaal Al frink is reeds vele jaren lid van het curatorium van genoemde stichting. Ook de burgemeester van Leiden, jhr. mr. F. H. v. Kinschot, die pre sident-curator is woonde de jaarver gadering bij. Z.K.H. Prins Bern hard, eveneens curator van de stichting, kon dit jaar, wegens zijn reis naar Amerika, de vergadering niet bijwonen. De bijeenkomst in het instituut duurde twee uur, waarna men in ho- tel-rastaurant De Doelen het diner gebruikte. MEISJE IN AMSTERDAM AANGERAND Een 16-jarig Amsterdams meisje is, naar de politie thans mededeelt, zaterdagochtend in een woning aan de Eerste Atjehstraat in Amsterdam door een straatmaker aangerond, nadat de echtgenote van deze man het meisje van straat naar binnen had gelokt. De echtelieden zijn we gens verkrachting en medeplichtig heid daaraan gearresteerd. De vrouw, de 23-jarige J. C. de R. was door haar 27-jarige man A. B. van W. de straat opgestuurd met de opdracht een meisje mee naar huis te brengen. Zij ontmoette omstreeks negen uur het 16-jarige meisje E. D. dat van haar woning in de Rus tenburgerstraat op weg was naar haar tante in de Molukkenstraat. Het meisje werd door de vrouw aan gesproken. „Ik voel me niet lekker", zei ze, waarop het niets vermoeden de meisje aanbood de vrouw naar huis te begeleiden. In haar woning aan de Eerste Atjehstraat kreeg ze een kopje koffie, waarna de vrouw haar drie jonge kinderen liet zien. Hierna ging zij naar de keuken en liet het meisje alleen met haar echtgenoot in de kamer achter. De man greep opeens het meisje vast, gooide haar op bed en bedreigde haar met een mes toen zij begon te gillen. De man heeft zich vervolgens aan het meisje vergrepen. Verschillende eenheden in Algerije trouw aan De Gaulle Op het .ministerie van Defensie in Parijs zijn boodschappen ontvangen van eenheden in Algerië, waarin deze hun trouw aan De Gaulle be tuigen, zo is van officiële Franse zijde meegedeeld. De aartsbisschop van Parijs, kar dinaal Maurice Feltin, heeft de ge lovigen in zijn diocees opgeroepen te bidden voor vrede en eenheid. Leidse agenda HEDEN, MAANDAG 24 APRIL V.V.V. Alg. vergadering. De La kenhal. 7 uur. Filmavond. Leids Onderl. Zieken fonds. Den Burcht, half 8. Club de Limetz. Bijeenkomst Nieuw Minerva. 8.15 uur. DINSDAG 25 APRIL K. O. Filmprogramma, filmzaal Universiteit. 8 uur. Concert „Stem des Volks". Ge hoorzaal. 8 uur. Kath. Technici „St. Bernulphus". Gulden Vlies. Uno sumus animo. „Le Bal des vo- leurs". Stadsschouwburg. K.V.P., Leiden, Vergad. Gulden Vlies, 8 uur. Leerlingenconcert. „Toonkunst". Muziekschool. 8 uur. Kath. E.H.B.O. Aanvangscursus. Kap. de Jong over geestelijke eerste hulp. Vrol. Arcke. 8 uur.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2