Weerbericht Voor deze woning geen geld meer? weer in Europi MEDISCHE DIENSTEN Vrijlatingen in Algerië ZATERDAG 15 APRIL 1961 DE LEIDSE COURANT Hero is wat u verwacht van een zomerdrank: tintelend, verkwikkend, verfrissendDrink en genietontdek uw" favoriete smaak. Want zóveel smaken heeft Hero dat diè er altijd bij is! (Advertentie) VOORSCHOTEN Buurtver. „Recht door Recht" De Buurtvereniging „Recht door Recht", de Donklaan en orpgeving, vierde deze week in het Bondsge- bouw uitbundig feest. De grote zaal van het Bondsgebouw was tot de laatste plaats bezet met de buurtbe woners, die genoten van het spel van hun eigen toneelgroep „De Vriendenkring". De toneelgroep „De Vriendenkring", die tot de beste amateurgroepen van Voorschoten behoort, zette deze avond bijzonder haar beste beentje voor. Zij vierde namelijk haar 2de lustrum met het toneelspel „De onbekende wereld" van Annemarie Kok en Johan Blaa- ser. Het was een dolle klucht met voorvallen, die in het dagelijkse le ven waarschijnlijk nooit voorvallen, maar daarom gisteravond goed vie len. De muren daverden van de gulle lach der buurt. Nic van Bem- melen als Bas de behanger was dé man, die met zijn spel de medespe lenden mee trok. De verstandige woorden gesproken op het toneel waren te tellen, maar juist daarom was het allemaal zo plezierig, de buurt was uit! Een ander hoogtepunt was de pauze met de verloting. Iedere keer weer, wordt daar een feest van gemaakt en iedere keer gaan de loten snel van de hand voor het goede doel: „ontspannig voor de buurtjeugd". Na afloop van het to neelspel was er gezellig samenzijn onder leiding van de „Johnny Wim- tils". Opgevrolijkt togen de buurtbewo ners na dit jaarfeest weer naar hun enclave over het spoor, het verge ten stukje" van Voorschoten, dat echter steeds meer aarr het uitbrei dende dorp groeit en waar de ge hele buurt zich één voelt. RIJNSBURG Raad van Rijnsburg accoord met stichting bijzondere ULO-school De raad der gemeente kwam gis teravond onder voorzitterschap van burgemeester B.H. Koomans in het gemeentehuis in vergadering bijeen. Het belangrijkste agendapunt was wel de medewerking ten behoeve van de stichting van een bijzondere ULO-school. Er bleken echter nog weinig concrete mededelingen ge daan te kunnen worden, hoewel de gehele raad het er mee eens was, dat de stichting gewenst is. Als de te volgen gedragslijn noemde burge meester Koomans o.a. Beginnen met bestaande klassen (wellicht op ver schillende plaatsen), daarna het bou wen van een noodschool en tenslotte het stichten van een permanent ge bouw. Door de heren G. van Delft en C. Leeuwenburg werd dit onder streept, waarbij zij er nog op wezen, dat het gewenst is, zo spoedig moge lijk tot de bouw van een ULO- school over te gaan. Nu de finan ciële verhouding tussen Rijk en ge meente gewijzigd is hoopte de voor zitter, dat de financiën snel gevo teerd kunnen worden. BEDANKJE AAN STEDELIJKE LICHTFABRIEKEN. Door de Sted. Lichtfabrieken was bericht gestuurd betreffende de elec- triciteitsvoorziening van de noorde lijke zijde van het Oegstgeesterka- naal, die dit jaar haar beslag nog zal krijgen. Gezien de vlotte afwerking, stelde weth. P. Kralt voor om aan de Sted. Lichtfabrieken een dankbrief te sturen; de raad ging hiermede ac coord. Over het opheffen van het inhaal- verbod op het traject Oostgeester- weg-Heereweg-Sandtlaan ontstond nogal enige discussie. De heer W. L. v. d. Gugten vond, dat met het opheffen van dit inhaal- verbod het gevaar voor ongelukken in de zomer met de vele fietsers die naar Katwijk trekken niet denkbeel dig is. Uiteindelijk werd besloten het inhaalverbod van de Oegstgeester- weg en de Sandtlaan wel, doch van de Heereweg niet in te trekken. Wat betreft het vaststellen van voor rangskruisingen langs de Oegstgees- terweg-Heereweg en Sandtlaan wa ren geen bezwaren. De heer Van Delft vond, dat er zeker ook voor zieningen getroffen moesten worden aangaande de kruising Brouwerstraat Voorschoterweg. De voorzitter wees er op, dat hier inderdaad veel onge lukken gebeuren (in 1960 niet min der dan 30). Verder werden met be trekking tot dit kruispunt, nog vele suggesties geuit; de voorzitter zal dit alles nader met de politie be spreken. Zonder op- of aanmerking werd aan het verzoek van de muziekver eniging Wilhelmina alhier, om ver hoging van de subsidie in verband met een kastekort toegezegd en zal zij, ingaande 1691, een subsidie van 500 krijgen. Naar aanleiding van een opmerking van de heer C. van Egmond, dat er zo weinig openlucht concerten werden gegeven, ant woordde weth. K. Zandbergen, dat dit hem niet verwonderde, gezien de verschrikkelijke herrie, die de jeugd gedurende een concert om de muziektent maakt. De jeugd moet volgens spreker opgevoed worden tot een betere waardering van de mu ziek. De heer D. v. d. Me ij wees er nog op, dat het verkeer tijdens de concerten onbelemmerd voorbij mag gaan. Als het stukje Vliet voor de muziektent voor het verkeer afgeslo ten zou worden zou er voor de mu ziek ook meer muziek inzitten. De voorzitter antwoordde hierop, dat het gemeentebestuur het wenselijk acht, daj voor deze problemen een oplossing gevonden wordt. Hefr ge meentebestuur zal zich hierover eens te meer beraden. De heer J. A. de Jongh werd als waarnemend ge- menteontvanger beëdigd. Diploma's Tuinbouwavondschool. - Er heerste gisteravond in de kantine van veiling Flora een gezellige sfeer bij de diplomauitreiking van de Tuinbouwavondcursus. Het deed de heer R. v. d. Hoek, hoofd van de Tuinbouwavondschool, dan ook een genoegen dat alle cursisten geslaagd waren voor het diploma. In zijn welkomstwoord heette de heer v. d. Hoek in het bijzonder welkom de heer ir. Wezenberg, leraar aan de Rijkstuinbouwschool te Lisse, de commissie van toezicht en de leden van het bestuur van Flora. „Het is", aldus spr., „voor het 21e jaar dat wij alhier diploma uitreiking hebben, waarbij ik niet kan nalaten onze dank uit te spreken aan de veiling vereniging Flora, die deze cursussen subsidieerd en in stand houdt". Na deze opening verzocht hij de heer Wezenberg de diploma's uit te rei ken. Voordat deze hiertoe over ging sprak hü nog een kort woord tot de cursisten. Hij sprak ook zijn dank uit aan de veilingvereniging Flora, voor hun initiatiefneming en de sub sidiering. Verder werd deze avond het woord gevoerd door de heer H. J. den Haan, secretaris van veiling Flora. Tot slot sprak de nestor van de commissie van toezicht, de heer D. van Egmond, de cursisten op de bekende, hartelijke wijze toe. Aan de volgende personen werd een diploma uitgereikt: Algemene tuinbouw-winter-cursus: (met zeer veel vrucht): C. v. Dijk sr, IJsbrand van Dijk, Katwijk; C. J. Hooymans, Arie Imthorn, Valken- burk. Met veel vrucht: N. v. fl. Niet, mej. C. M. Duindam en Huug v. d. Mey te Noordwij k; J. L. de Groot, Th. H. Duivenvoorde en W. J. v. d. Berg te Noorwijkerhout; J. Hoekstra, C. M. de Mooy en M. v. d. Mey te Valkenburg; C. van Dijk jr te Kat wijk; W. J. van Grieken en J. P. J. Montagne te Warmond; W. J. J. v. Mey, C. Ravensbergen, mej. C. v. d. Eykel en Corn, de Best te Rijns burg. Met vrucht: Arie v. Rijn, F. Spie- LEIMUIDEN renburg en N. S. Aanhane te Kat wijk; J. v. d. Nagel, G. J. Slootweg, R. H. v. d. Mey, J. K. v. Leeuwen en J. H. van Egmond te Valken burg; Arie v. d. Mey, Nico W. P. van Schie, J. P. Mulder, C. Th. v. d. Meer en P. L. Zandbergen te Noord- wijk; W. van Peursum, Oegstgeest; P. v. d. Eykel, Kr. Monster en Jac. Heemskerk te Rijnsburg; L. P. Heemskerk te Noordwijkerhout. Voor de cursus bloembollenteelt: S. J. Barnhoor, S. J. Hoogervorst, G. J. Paschier en Nico v. Vliet te Noord- wijk; P. Hus, J. L. v. d. Oever en D. J. v. d. Plas te Katwijk; C. Hooy mans en A. v. d. Mey te Valken burg; C. Hogervorst te Oegstgeest; J. P. J. Montagne en W. J. J. van Winsen te Warmond; C. van Klave ren en C. Ravensbergen te Rijns burg. Overgegaan van de algemene tuin bouw wintercursus van klas 1 naar 2: Nico v. d. Mey en A. v. d. Mey te Noordwijk; T. v. Rijn, H. Haas noot, H. J. v. d. Mey en H. v. d. Mey te Katwijk; Arie Bol en C. Inthorn te Valkenburg: G. J. Turk te Oegst geest; L. J. Heemskerk, P. H. Sik- king, H. A. Sikking, C. Koudijs, P. van Rijn, C. G. E. Heemskerk. M. G. van Winsen, J. P. Does en A. G. Kor- tekaas te Warmond; J. v. d. Nouland en L. J. Kortekaas te Sassenheim; H. Colpa te Leiden; H. v. d. Does en N. Verhart te Wassenaar; J. C. v. d. Wouw te Voorhout; J. v. d. Meij, H. Kralt, G. H. Tysen, J. G. C. Ravens bergen, G. de Mare, J. Ravensber gen en G. v. d. Mey te Rijnsburg. Op deze foto de (houten) woning van de gemeente-ar chitect van Leimuiden, waar voor de raad geen aanvullend crediet van f 4300.nood zakelijk voor de afbouw beschikbaar wilde stellen. On- geschilderd zal deze woning wanneer er geen spoedige oplossing wordt gevonden dus de komende regenrijke maanden in moeten gaan. Wat de gevolgen zijn laat zich wel raden. De schade aan deze houten woning, waarvoor reeds 20.000 beschikbaar werd gesteld, zal dan niet ge ring zijn. Bovendien zal er geen schoorsteen worden aan- LESVLIEGTUIG VERONGELUKT INZITTENDEN ONGEDEERD Een Fokker S-ll-lesvliegtuig van de Marineluchtvaartdienst, gestatio neerd op „De Kooy" ten zuiden van Den Helder, is van ochtend onder de gemeente Wierin- gerwerf in aanraking gekomen met de grond en zwaar beschadigd. Vol gens de marinevoorlichtingsdienst zijn de twee inzittenden van het les- vliegtuig ongedeerd. De ooievaar van Oudewater, die door zijn „optreden" voor de tele visie vorig jaar bekendheid heeft ge kregen ,is in de loop van de ochtend weer gearriveerd. Het beest heeft bezit genomen van het nest op het stadhuis. Mevrouw moet nog komen. (Medegedeeld door het K.N.M.I. Geldig van zaterdagavond tot zondagavond. Opgemaakt te 11.15 uur). OP DE MEESTE PLAATSEN DROOG. In de kuststreken vrij zonnig, in het binnenland meer bewol king en op de meeste plaatsen droog. Weinig verandering van temperatuur. Overwegend zwak ke wind. Het NIEUWKOOP Bromfietser overleden na val door etalageruit Vanmorgen omstreeks half twaalf is op de Dorpsstraat te Nieuwkoop door een noodlottig ongeval de heer D. Kals- hoven uit Ter Aar om het leven geko men. De heer K. reed met een duo-pas sagier op zijn bromfiets door de Dorps straat en wilde een personenauto pas seren. Door nog onbekende oorzaak werd de bromfiets van opzij door de auto geraakt, waardoor de bromfiets in volle vaart het trottoir opreed. De heer K. viel van het voertuig, dwars door de etalageruit van bakkerij J. v. d. Laan, waarbij zijn halsslagader werd doorge sneden. He^ slachtoffer overleed ter plaatse. De duo-passagier liep licht let sel op. HOE GELUKKIG TE LEVEN MET REUMATIEK Leef opgewekt. Neem Togal tabletten. Bevrijdt U afdoende van pijn, reu matiek, ischias, spit, hoofd, en zenuwpijn. Morgen reeds mogelijk. Togal is veilig voor de maag. Bij apoth. en drog. TOGAL 0.95; 2.40; 8.88. (Advertentie) LISSE FEEST PTT'ERS BOLLENSTREEK Met een prachtig gevulde zaal van het KAB-gebouw hebben de leden met hun dames van de sport- en ont spanningsvereniging „De Bollen streek", aangesloten bij het N.V- PTT, woensdag een feestavond ge houden. Over de opkomst was voor zitter J. Varkevisser uitstekend te vreden en sprak bij de opening de wens uit, dat de leden steeds hun belangstelling zullen blijven tonen bij alle activiteiten welke door de ontspanningsvereniging worden be legd. Met genoegen kon hij meede den, dat het hoofdbestuur van N.V. PTT vertegenwoordigd was door de heer Sloots uit Arnhem, terwijl hij ook vele oud-leden hartelijk verwel komde. Zijn welkom betrof ook de buurtvereniging DW uit Sassen heim, terwijl hij voorts dank bracht aan de firma Tissing, die weer zo welwillend had medegewerkt door't meubilair voor het toneelstuk be schikbaar te stellen. Ook de sport- afdeling der vereniging maakt het goetj- De dames wisten met volley bal de derde plaats te bezetten, ter wijl de heren met de vierde plaats genoegen moesten nemen. Een woord van dank en afscheid sprak de voor zitter tot de heer Vaatstra, de regi- seur, die zovele jaren zijn beste krachten aan de toneelgroep gegeven had. Ook een woord van welkom tot zijn opvolger, de heer Koele wijn. Als hoogtepunt volgde „Schorpioenen en Miljoenen", een griezelspel in drie berdrijven door Henk Bakker en Ed Terlingen. De inhoud was inderdaad wat griezelig, maar de wijze waarop het gebracht werd was werkelijk af. Er werd prima gespeeld en planken vrees was er heus niet bij. Met gro te interesse volgde het publiek dit spannende stuk vol verrassende mo menten. Naf afloop bleven de PTT- ers nog wat gezellig bijeen en al met al mag de PTT „Bollenstreek" op 'n uitnemend geslaagde avond terug zien. GROENE BLOEMBOLLENVEILING Uitslag Groene Bloembollenvei ling onder direkte van N.V. Hol lands Bloembollen Huis Lisse. De gewassen stonden van goed tot best. Besteed werden voor bedden van 3 R.R. Kaufmanniana: Toscelli 130,-; Waldteufel 140,-, Hageman's Memo ry 220,-, Scarlet Perfect 225,-, Cac tus 140,-, Jeantine 225,-, Toscanini 125,-, Franz Lehar 450,-, Marcello 170,-, Tulipa acuminata 150,-, Gui- seppe Verdi 200,-, Tulipa Eichleri 40,-, Caesar Franck 160,-, Kaufma- niana Solanus 190,-, idem Goldene Sonne 225,-, idem Johan Strauss 210,-, idem The First 170,-, idem Ro bert Stolz 240,-, -dem Imilda 170,-, Greigi Mixed 135,-, Kaufmaniana Gaiety 200,- ,idem als Chopin 190,-, idem als Glück 150,-, idem Aurea 150,-, idem Gounoud 150,-, idem Ro bert Schuman 210,-, idem Primrose 90,-, idem Mixed 90,-. HILLEGOM Mozaïekwedstrijd een week vervroegd Daar uit de praktijk gebleken is, dat slechts 25 procent van de bezoe kers aan de Bloembollenstreek een bloemmozaiek te zien krijgt en in verband met de spreiding van de eve nementen, heeft de VW te Hillegom de moziekwedstrijd een week ver vroegd. Het komende weekeinde zul len in Hillegom naast de bloeiende velden ook veel mozaieken te zien zijn. WARMOND MASSALE DOORLICHTING OP TBC De bevolking dezer gemeente zal dit jaar door middel van röntgen foto's worden onderzocht op tuber culose. Dit onderzoek wordt door de inspectie van de volksgezondheid en de districtsconsulatiebureau-arts te Leiden zeer noodzakelijk geacht in verband met het aantal nieuwe ge vallen van tuberculose, dat nog steeds wordt geconstateerd. Er heeft zich in deze gemeente onder voor zitterschap van dr H. A. G. M. Wa lenkamp een comité gevormd om dit onderzoek te regelen. Het onderzoek zal plaats hebben op dinsdag 25 april a.s. van 2 uur tot 4.15 uur 's namid dags en van 7 uur tot 9.15 uur des avonds; op woensdag 26 april van 8 uur tot 11.45 uur 's morgens en van 2 uur tot 4.15 uur 's 'namiddags en op donderdag 27 april van 2 uur tot 4.15 uur en van 7 uur tot 9 uur 's avonds. De doorlichtingen zullen plaats vinden in het gebouw van het Wit Gele Kruis, Herenweg 77. Onderzocht zullen worden perso nen, geboren voor of op 1 maril 1946, derhalve niet de leerplichtige kin deren. Aan de belanghebbenden zal rechtstreeks een oproep voor deel neming aan het onderzoek worden toegezonden. NOORnWT.TKERHOUT Geboren: René Simon M., z.v. C. T. M. v Haaster en W. M. Verbeij; Theodora F. M., d.v. T. J. Forrer en T. A. Klin kenberg; Leonardus A. P., z.v. H. J. P. Mooijekind en G. M. Arrachart. Ondertrouwd: J. L. Balk en C. A. M. v. Paridon; G, P. J. Jonkman en J. W. C. Vervaet; J. C. Duivenvoorden en C. J. Smeele; L. Schuijt en R. M. Hansen; H. M. v. Paridon en C. .P. M. Heshof. Getrouwd: L. W. G. Bader en Th. H. M. Meiland; M. Hazenoot en D Plug; C. J. v. Eeden en H C. Kerkvliet; W. E. v. d. Meer en G. E. C. v. Gjjlswijk. Leiden en Omgeving Leiden. In spoedgevallen ne men waar de artsen H. Jasperse, Coutinho, Stoffers, Hartman en Smit. Tandarts endienst: U. J. van Dijk, tel. 24309. Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136, zaterdag middag tot 6 uur Herdingh en Blan ken, Hogewoerd 171, tel. 20502. Alkemade en Leimuiden. De artsen Muskens, Roelof arends veen, tel. 01713329, en Brinkhorst, Lei muiden, tel. 01721269. Alphen a.d. Rijn. Dr. M. E. v.d. Steen, tel. 2738. Wit-Gele Kruis zr. Ma. Theodula, tel. 2409. Bodegraven. Dr. D. Ragay, tel. 2030; zuster A. Faber, tel. 2599. Boskoop. Dkt. Pompe,, tel. 2038. Hazerswoude. Zie Leiderdorp. Dkt. J. v. d. Linden, tel. 01728382. Hillegom. Dkt. C. M. Wijkmans, tel. 5771. Katwijk Rijn. Dkt. C. J. Hagen, tel. 3222, apotheek Julianalaan 18, tel. 4370. Katwijk Zee. Dkt. J. C. J. Lod der, tel. 4600, apotheek zie Katwijk Rijn. Koudekerk a. d. Rijn. Zie Lei derdorp. Langeraar. Zie Nieuwveen. Leiderdorp. Dkt. M. P. Hen- nink, tel. 0171033686, zust. Hoog vliet, tel. 24909 of 31297. Leidschendam. Dkt. Ludwig, tel. 3532, Wit-Geie Kruis, tel. 4161, zie kenauto tel. 4200. Lisse. Dr. H. A. Holl, tel. 3155. Nieuwkoop. Dkt. G. J. Bre mer, tel. 01725103. Nieuwveen. Dkt. A. van Dongen, tel. 01723—101. Noordwijk. Dr. B. de Beer, tel. 2751, Duinrand-apotheek van 121 en van 56 uur. Wit-Gele Kruis zr. Faase, tel. 2338 of 2788. Noordwijkerhout en De Zilk. Dkt. B. C. C. Wösten, tel. 285. Oegstgeest. Dkt. J. B. Hugen- holtz, tel. 20390, apotheek Wilhel- minapark 8, teL 26274. Rijnsburg. Zie Katwijk Rijn. Sassenheim. Dkt. G. L. van Raay, tel. 02532—7777. Voor zuster zie Warmond. Valkenburg. Zie Katwijk Rijn. Voorhout. Dkt. W. J. Binnema, tel. 025327707, voor zust. zie War mond. VoorschotenDr. F. H. W. Swen telefoon 2356. Warmond. Dkt. H. Walenkamp, tel. 01711220, zuster Muilerman, tel. 879, b.g.g. 206, neemt waar voor de zrs. Konijn en Meyssen. Wassenaar. De artsen J. A. J. Paulides, tel. 4561, en K. T. de Wit, tel. 2460. Apotheek Siderius, Lang straat 86, tel. 2141. Woubrugge. Zie Nieuwveen. Zoetermeer. Dkt. J. H. N. de Bruyn, tel. 3059. Zwammerdam. Zie Nieuwkoop. PERSCONFERENTIE VAN JOERI In het „Huis der Wetenschappen" te Moskou heeft Joeri Gagarin, 's werelds eerste ruimtevaarder, za terdag een persconferentie gehouden voor ruim 300 journalisten uit alle delen van de wereld. Gagarin, die in uniform was en de noderscheidingstekens droeg die hem pas zijn verleend, werd voor gesteld door professor Alexander Nesmejanof, voorzitter van de Rus sische academie van wetenschappen. Gagarin, die geflankeerd werd door leden van het bestuur van de aca demie, sprak het bericht tegen, dat hij fa milie zou zijn van een Russische prins. Daarna gaf hij bijzonderheden over zijn opleiding. De Franse autoriteiten in Algiers hebben 765 personen, voor het me rendeel Mohammedanen, uit inter neringskampen vrijgelaten, zo is vrij dag in officiële kringen in Algiers meegedeeld. Er zijn thans iets meer dan 5.000 mensen in interneringskam pen in Algerië. Voor alle dagbladen in Algiers zijn nieuwe censuurmaatregelen afgekon digd. De kranten mogen niet meer dan „een feitelijk verslag zonder meer" geven van bomontploffingen. Dit dient zonder commentaar te ge schieden en de verslagen mogen al leen op de binnenpagina's worden afgedrukt. Algerijnse nationalisten hebben vrijdagavond een aanval gedaan op een politiebureau in het achttiende arrondissement. De bezeting van het bureau bleef ongedeerd, één der aan vallers sneuvelde. In hetzelfde ar rondissement werd eerder op de avond een patrouilleauto van de Al gerijnse hulppolitie beschoten. De aanvallers ontkwamen. Een Franse agent, die in de nabijheid was, werd gewond. Kaïvilarang gaf zich over De voormalige militaire comman dant van Oost-Indonesië, kolonel Alex Kawilarang, die in 1957 naar de opstandelingen in Noord-Celebes overliep, heeft zich met al zijn „re volutionaire land-, lucht- en zee- strijdkrachten" aan de centrale re gering overgegeven, aldus meldde de regeringsradio-omroep vrijdagavond. De overgave, die werd bijgewoond door buitenlandse militaire attaché's had plaats nabij Tomohon, in Noord- Celebes, en werd in ontvangst geno men door de vioe-minister voor de veiligheid, luitenant-generaal Hida. jat en de chef-staf van het leger, ge- neraal-majoor Achmed Jani. Kawilarang was enkele jaren ge leden benoemd tot militair attaché in Washington. In 1957 verliet hij in het geheim zijn standplaats om als „generaal-majoor" toe te treden tot het opperbevel van de „Permesta"- opstandelingen in Noord-Celebes, één van de drie opstandige groeperingen in Indonesië. De vorige maand verklaarde de Indonesische legerleiding in 1960 bij na 5.000 opstandelingen te hebben gedood en 15.000 gevangen genomen. Uit de villa van een kunstver zamelaar te Saint-Paul-de-Dence, bij Nice, zijn vrijdag 24 schilderijen, waarvan de gezamenlijke waarde op ongeveer 3.617.000 gulden wordt geschat, gestolen maar enkele uren la ter in Antibes achterhaald. Een po- litie-agent zag een man schilderijen uit een vrachtauto halen. Hij hield hem aan en vond de rest van de ge stolen werken in de wagen. De uit- lader wist zich uit de voeten te ma ken. De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: temp, gisteren* max, min. HELSINKI regen 3 2 STOCKHOLM zw. bew. 1 8 OSLO mist 9 6 KOPENHAGEN geh. bew. 16 7 ABERDEEN zw. bew. 15 3 LONDEN onbew. 17 8 AMSTERDAM zw. bew. 16 6 BRUSSEL eh. bw. 16 8 LUXEMBURG regen 13 8 PARIJS 1. bew, 18 7 BORDEAUX h. bew. 19 9 GRENOBLE zw. bew. 14 9 NICE 1. bew. 18 11 BERLIJN mist 26 9 FRANKFORT regen 16 10 MüNCHEN geh. bew 21 8 ZüRICH geh. bew 17 8 GENèVE zw. bew. 14 7 LOCARNO regen 19 9 WENEN onbew. 24 8 INNSBRUCK zw. bew. 21 13 BELGRADO onbew. 26 12 ROME zw. bew. 21 IJ, AJACCIO regenbui 20 14 MADRID 1. bew. 18 6 MALLORCA h. bew. 21 12 PAUZE Morgen: 2e zondag na Pasen; Be- nedictus Labre, bedelaar, t 1782; Bernadette t 1879, te Nevers. Een van de vele aangename karak tertrekken van onze Moeder de H. Kerk is haar goed geheugen! Wan neer de priester bij de viering van de II. Geheimen van onze verlossing her haalde malen het altaar kust, is dat een hulde van de tegenwoordige christengemeenschap aan de marte laren en martelaressen, die, soms 17 of 18 eeuwen geleden, him leven ga ven voor Christus. Want in ieder al taar ligt een klein grafje met marte laar-gebeente. Dat gebruik, de H. Mis op te dragen op een martelaarsgraf, stamt uit de eerste eeuwen van het christendom. PUZZEL Oplossing no. 516 Horizontaal: 1 rok, 3 memel, 8 Ir, 9 sirene, 10 bal let, 12 ka, 13 aan, 14 de, 15 stap, 17 galm, 19 in, 20 Lia, 21sm, 22 terras, 24 Toledo, 26 L.K., 27 arena, 28 vee. Verticaal: 1 ribes, 2 ora, 3 Mien, 4 erts, 5 me, 6 enkel, 7 Lea, 9 slap, 11 laan, 14 daar, 16 Timor, 17 giro, 13 maske, 20 Leda, 21 sta, 22 ten, 23 ale, 25 le. PUIST „Als hij komt zegt u maar, dat ik er niet ben en haait u dan maar uw breiwerk te voorschijn. Dan kan hij niet meer aan uw woorden twijfe len". „Deze machine verricht de arbeid van vijf mannen.... Helaas zijn er acht man nodig om hem te bedienen."

Leidse Courant | 1961 | | pagina 3