ZO ZiJN ONZE KINDEREN Leuke KAPSELS voor tieners Heidi Briihl in Nederland Heidi Briihl wil naar Madurodam Gistermiddag is met een KLM- toestel uit München het 19-jarige Duitse filmsterretje en zangeresje Heidi Briihl op Schiphol aangeko men. Zij zal zaterdagavond optreden in een TV-programma. Ook staan de première van haar film „Immer will ich dich gehoren" en een teenager- party op haar programma in Neder land. Zondagavond zal zij in het City- theater in Amsterdam aanwezig zijn bij de beide avondvoorstellingen van de film, waarin zij de hoofdrol speelt. Ze zal daar enkele liedjes zingen, die in deze film voorkomen. Heidi, die in een moderne bunga low in de buurt van München woont, heeft tussen de opnamen van twee films, één in Engeland en een in Duitsland, kans gezien te komen op treden in Nederland. Gisteravond laat keerde zij uit Berlijn terug naar München. „Vanavond wil ik vroeg naar bed", zei ze op Schiphol. Za terdagochtend voor de repetities zal ze de miniatuurstad „Madurodam" bezoeken. Maandag gaat ze terug naar Duitsland. Tweeling uit brandende roef gered Een tweejarige tweeling heeft gis teravond in de roef van het binnen schip „Anjo" in de Rotterdamse Mer- wehaven met lucifers brand gesticht. Een botenbaas, de heer M. A. v. d. Kieboom, die op het dek van een naast de „Anjo" liggende boot be vond, liet zich, toen hij de rook zag, naar beneden zakken en wist net op tijd de tweeling uit de brandende roef te halen. Met emmers water werd de brand geblust. Een der kleine meisjes kreeg brandwonden aan hals, armen en ge zicht. Het andere meisje kreeg geen letsel. De ouders van de tweeling hadden hun kinderen even alleen ge laten om de luiken op het schip te leggen. Vrijdagmiddag arriveerde op Schiphol het Duitse zangeresje-filmsterretje, tiener-idool Heidi Bruehl. Foto: Heidi met de Hollandse poppen, die zij kreeg aangeboden. Het justitioneel onderzoek in de Planta-affaire Het onderzoek in de Planta-affaire zal, naar het zich laat aanzien, nog geruime tijd in beslag nemen, zo vernemen wij van de zij de der justitie. De keuringsdienst van waren is er weliswaar in ge slaagd om de aanwezigheid van een emulgator in de margarine aan te tonen, en ook is de politie vrijwel gereed met haar onderzoek naar de verantwoordelijkheden maar het probleem of de emulgator inderdaad schadelijk is geweest voor de volks gezondheid, is nog lang niet opge lost En juist dit laatste is voor de of ficier van justitie bij de Rotterdam se rechtbank, mr. S. J. van der Hoe ven, de kernvraag voor een even tuele strafvervolging. De commissie van deskundigen, die de rechter-commissaris moet voorlichten ten aanzien van de eventuele schadelijke uitwerking van de emulgator, heeft nog geen rapport uitgebracht. Mochten de meningen zeer uiteenlopend zijn, dan komt het openbaar ministerie in een zeer moeilijke positie, wil het een strafvervolging op basis van een minimum aan schuld en schadelijk heid van de emugator construeren. Het blijft mogelijk ook indien de officier van justitie geen gronden voor een strafvervolging aanwezig acht dat bijvoorbeeld het Unile- ver-concern aan mr. Van der Hoe ven zal verzoeken de zaak toch voor de rechter te brengen, opdat er in alle openbaarheid een volledige uit eenzetting van de gebeurtenissen en omstandigheden komt Dit zou dan, in verband met verjaring, vóór september 1962 moeten geschieden. Bijna acht ton uitgekeerd door Unilever in de Planta-affaire Volgens Van den Bergh en Jur- gens N.V. is op het ogenblik aan par ticulieren voor bij de „Planta"-epi- demie geleden schade, totaal ƒ770.858 uitbetaald. Het totaal der aange vraagde schadevergoedingen beloopt 1.980.022. 6296 Formulieren met een aanvra ge om schadeloosstelling zijn binnen gekomen. Aangezien, indien meer leden van een zelfde gezin ziek wa ren, hun aanvraag op één formulier moest worden ingezonden, is 't aan tal personen, voor wie een schade loosstelling is aangevraagd, groter, nL 8047 ,dat is dus gemiddeld 1.28 personen per gezin). Tot nu toe zijn de volgende be dragen als schadevergoeding aan de slachtoffers uitgekeerd: op 4402 aan vragen, welke Van den Bergh en Jurgens N.V., geheel in overeen stemming met de aanvragers hebben afgehandeld, 357.872, op 1035 aan vragen, welke geheel of gedeeltelijk door haar naar de commissie tot bin dend advies zijn doorgezonden en waarin door de commissie inmiddels een uitspraak is gedaan, is in totaal vergoed 326.086 (waarvan 80.304 reeds bij de behandeling door Van den Bergh en Jurgens zelf, terwijl 245.782 door de commissie werd toe gewezen). Daarnaast zijn thans door de com missie nog te behandelen 844 aan vragen, waarop door Van den Berg en Jurgens zelf reeds is betaald 86.900, zodat het totaal der tot dus ver uitbetaalde schadevergoedingen nu bedraagt 770.858. Vijf formulie ren zyn bij Van den Bergh en Jur gens zelf nog in behandeling. Voor deze afwikkeling van de schade moest een aparte afdeling in het leven worden geroepen. Daartoe werd een beroep gedaan op gepen sioneerden. Gedurende ruim 'n half jaar hebben 20 tot 25 man in een volle dagtaak gewerkt aan een zo snel mogelijke afwikkeling. Deze afdeling wordt nu opgeheven. Reisbureau rook tijdig onraad De gebrs. A. en L. M., resp. 32 en 27 jaar, hebben te Groningen vele pogingen in het werk gesteld om de inhoud van de brandkast van 't reis bureau Lissone-Lindeman in handen te krijgen. Er was hen te ore geko men, dat er minstens 50.000 in moest zitten en daarom besloten zij 's nachts de brandkast te forceren. Deze poging mislukte en nieuwe plannen werden beraamd. De broers moesten nu maar de sleutel gaan zoeken. L. wist, dat een employé deze op zak had en hij bracht hem een nachtelijk bezoek, waarbij hij in de slaapkamer wist door te dringen en de sleutel inder daad vond. Hij hoorde echter ook geluid bij zijn vertrek. De broers vonden het toen maar beter om de inbraak een paar weken uit te stel len, want de employé zou de politie wel eens gewaarschuwd kunnen heb ben. Toen de wachttijd om was sloop het tweetal Lissone-Lindeman bin nen de brandkast was inmid dels van andere sloten voorzien. Tegen A. M. werd 3 jaar geëist en tegen zijn broer 29 maanden. Beiden hadden al tal van andere inbraken op hun naam staan. Uitspraak over twee weken. De drie-jarige Henkie Visee is te Valburg (Betuwe) bij het spelen in de Julianastraat aldaar onder een vrachtauto van het expeditiebedrijf Philipsen gelopen en op slag ge dood. Het 2-jarige zoontje van de fa milie Romer, wonende aan de Eri castraat te Geleen is donderdagmid dag in een rioolputje achter de ouderlijke woning geraakt en ver dronken. OPLOSSING: VISSEN. Draait men het plaatje eenmal naar links dan ziet men de vis rechts bo ven aan; draait men twee keer ver der dan ontdekt men de tweede hen gelaar bij het hoofd van de eerste. OPLOSSING: DE WERELDREIS. De jongeman is in de volgende lan den geweest:Zuid-Amerika (papa gaai), China (koffer met Chin, ka rakters), Rusland (Samovar), Italië (Chianti-fles), Mexico (sombrero), Australië (boemerang), Nederland (tulpen), Spanje (castagnetten), In- dië (tulband), Afrika (horens), en het Vere Oosten (fez). Het moet niet zó Moeder: „Foei, schaam je je niet. Nu krijg je tikken, hoor. Dat is nu al de vijfde keer, dat je met de telefoon an het spelen bent." Een goede raad: Als de kinderen in de leeftijd komen, dat ze alles pakken, moet men ze in de gelegenheid stellen de verschillende dingen in de kamer te ontdekken terwijl men er zelf bij is om ongelukken te voorkomen. Moeder: „Vind je hem werkelijk zo aardig, de tele foon? Kom, dan zullen we samen oma eens bel len en mag je haar ook gedag zeggen." Maak er geen warhoofd Ook ln de kapsels hebben we met mode te maken. Steeds meer verandert het model van de kapsels en uiteraard wordt dit door de meeste dames op de voet gevolgd. De teenagers hebben voor de haarmode bij zonder veel belangstelling en dat is volkomen begrij pelijk, want als jonge mensen willen zij modern zijn, dus gaan zij waar dat even mogelijk is met de nieuw ste ontwikkeling in de mode mee. Evenals in de kledingmode kennen we in de haarmode ook bijzondere modellen. Hier willen we echter mo menteel geen aandacht aan schenken. Neen, we gaan nu eens kijken naar leuke moderne dagkapsels ge schikt voor de „tiener". Het donkere kapsel dat wij hierbij tonen is een veel gevraagd model in de kapsalons. Het haar wordt in gezet op dikke rollers om het bol te krijgen. Alleen de zijkanten en de nekpartij komen plat tegen het hoofd aan te liggen. De lengte van het haar kan va riëren van 8 centimeter boven op het hoofd tot 4 5 centimeter bij de oren. Om een volmaakt geheel te krijgen, moet de nekpartij in een punt uitlopen, dus een V-vorm krijgen. Deze kapsels vereisen een goed geknipt of gesneden coupe, liefst met scheermes. Het blonde kapsel is een variatie op de nieuwe mode lijn. „Ligne Paris". Bij dit model komen de oren geheel of gedeeltelijk vrij, de achterkant loopt ook weer in een V-vorm, hetgeen zeer vrouwelijk staat. Voor bijzondere aangelegenheden, zoals een feestje of iets dergelijks, kan dit kapsel verfraaid worden met een opvallende speld of een bloem (zie foto). Met zo'n kleine versiering kan prachtig een scheiding weg gewerkt worden. Dergelijke modellen geven een vlot, modern kapsel, zonder dat het een warhoofd wordt. (Nadruk verboden). In Praag is een modeshow gebonden van damestoiletjes voor „huis, tain en keaken". Dit is een van de ge toonde modellen: een leuke zomer jurk voor de Tsjechische tiener van luchtige lichtblauwe stof met witte en oranje druppels en gegarneerd met wit batist. Uit de keuken geklapt Praktische wenken voor de huisvrouw EEN GLADDE ROK ZONDER STRIJKEN De meeste rokken vertonen de neiging, na een dag gedragen te zijn, wat uit te bollen. Daarom moet men ook niet twee dagen achter een met dezelfde rok lopen. Toch kunnen de sporen heel gemakkelijk verwijderd worden als men een natte krant bovenop de rok legt en tegelijk een droge krant in de rok steekt. Deze laatste neemt het vocht weer op. Een pf.ar uur later hangt men de rok op een kleerhangertje en laat hem eerst helemaal drogen, voordat de rok weer gedragen wordt. MENU VAN DE WEEK Lentetijd is schoonmaaktijd! Dat geldt niet alleen voor onze huizen, maar ook voor onszelf. Na die lan ge wintermaanden vraagt ons li chaam beslist om een schoonmaak- beurtje. Iedere dag een glas karne melk of yoghurt zal door zijn darm- zuiverende en stimulerende wer king beslist wonderen doen. Daar naast af en toe wat rauwkost, fruit, sterrekers op het brood; dat zijn de beste middelen tegen voorjaars moeheid! ZONDAG: toast met sterrekers en radijs, biefstuk, bloemkool, aard appelen, gevulde grapefruit. MAANDAG: bloemkoolsoep, kaas omelet, lofsla, gebakken aardap pelen. DINSDAG: gehakt, spinazie, aard appelen, yoghurtvla. WOENSDAG: stamppot rauwe an dijvie met spek, schuimomelet. DONDERDAG: gebakken lever, rijst, appelmoes, caramelvla. VRIJDAG: rij ster oquetten met kaas, garnalen, sla, rauw gebakken aardappelen, vruchtengruwel. ZATERDAG: spaghetti rapide, fruit. VRUCHTENGRUWEL 250 g appel en sinaasappels, 1 1 melk, 1 eierdooier, geraspte schil van één citroen of sinaasappel, 25 g suiker. De vruchten snipperen, met de suiker bestrooien en ten minste een uur op een koele plek wegzet ten. H[et citroenrasp en de opgeklop te eierdooier door de melk roeren en de melk vlak voor het opdienen over de vruchten gieten. Men kan ook een hal/e dl room toevoegen. SPAGHETTI RAPIDE 150 g dunne plakjes jonge kaas, 125 g spaghetti, 1>/ï dl melk, 1 ei, peper en zout De spaghetti in stukken brekeD en gaar koken in zout water. Laten uitlekken. Een vuurvaste schotel beboteren en de bodem beleggen met enkele plakjes jonge kaas, daarop een laag spaghetti, verder afwisselend kaas en spaghetti om te eindigen met een laag spaghetti Het ei kloppen met wat peper en zout. Over de spaghetti en laten stollen in een matig warme oven. EEN OUD MIDDEL Antieke mahoniehouten meubelen hebben dikwijls een prachtige, flu weelzachte oppervlakte en de ex perts geloven, dat dit te danken is aan een jarenlange behandeling met bijenwas. Probeert u eens uw meubelen met dit natuurprodukt te bewerken; u kunt het bij de drogist krijgen. Ook andere houtsoorten zijn geschikt voor deze behandeling. Maar zoals bij alle poetsmiddelen geldt ook hiei het voorschrift: met mate en alle sporen van de was verwijderen door flink nawrijven.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 10