DUINSTREEK Belangrijke hoofdbestuursvergadering R.K. Sportver. „Met Sprongen Vooruit" Ontruiming te Leiden in het belang van huwelijksvrede De Leidse Raad WOENSDAG 12 APRIL 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 LISSE EINDLES MIDDELBARE TUINBOUWSCHOOL In tegenwoordigheid van de ouders en vele genodigden w.o. de commis sie van toezicht, de Bond van Bloem bollenhandelaren, de professoren dr. E. v. Slogteren en dr. ir. H. v. d. Want, de voormalige directeur van de RMTS ir. K. Volkersz en de lera ren van de school werd dinsdagmid dag de openbare eindles gegeven waarna de diploma's werden uitge reikt. Ir. A. F. Vlag opende de bijeen komst en deelde mede dat de inspec teur van het tuinbouwonderwijs, ir. B. K. Bartelds, tot zijn spijt niet aan wezig kon zijn. Het was de 48ste eindles aan het eind van het 50-jarig bestaan van de school. De voorzitter van de commissie van toezicht, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, reikte de diploma's uit. De heer v. Nispen wees erop, dat er leerlingen zijn die met zachte hand geplant zullen wor den in een netjes aangeharkt bed, maar dat er ook zijn die met 'n ruwe hand geplant zullen worden in het bollenvak. Hij hoopte, dat allen goe de wortels zouden maken om de groeistoffen te kunnen opnemen om tot bloei te komen. Hij reikte aan de leerling Segers als aanvoerder van het schoolelftal de beker uit, die zij in het schoolvoetbal hadden behaald. Na de uitreiking sprak ir. Vlag over het doel van dit onderwijs. Namens de ouders bedankte de heer Agter uit Texel voor de zorg en de toewijding die het lerarenkorps ten opzichte van de hen toever trouwde leerlingen had betoond. Ten slotte dankte, namens de leerlingen van de beide derde klassen de zo juist gediplomeerde J. Philippo uit Sassenheim. (De lijst van geslaagden is giste ren opgenomen). Pluimvee- en konijnenfokvereni- ging In de „Taverne" vond gister avond een vergadering plaats van de Pluim- en Konijnenfokvereniging „Lisse en Omstreken". Voorzitter Dol opende deze vergadering met 'n kort welkomstwoord. De heer Dol had nog enkele mededelingen w.o. de te houden tentoonstelling van de ze winter en het voorstel aan de raad van hèt beheer de inschrijfgelden te verhogen. Na deze mededelingen was "het de beurt aan de heer v. d. Spek met het geven van de notulen van de vorige vergadering, welke zonder op- of aanmerking werd goedgekeurd. Ook het punt ingekomen stukken was spoedig behandeld; slechts een punt was te bespreken, welke geen moei lijkheden met zich mee bracht, daar de heer Dol als afgevaardigde van Lisse werd aangesteld deze vereni ging te vertegenwoordigen op de op 13 mei a.s. te houden vergadering van de Hoenderbond. De tentoonstelling zal dit jaar op nieuw in de Hobaho gehouden wor den en wel 13 december. Het dient zaak nu eens op tijd met de reclame te beginnen. Er zal ook weer 'n gro te verloting worden gehouden om de kosten te dekken. Het ligt in de be doeling de hoofden der scholen aan te schrijven en deze uit te nodigen met de hoogste klassen naar de ten toonstelling te komen. De toegang voor de kinderen zal dan geheel gra tis zijn. Deze stunt wordt speciaal gehouden om de liefde voor de die ren bij de kinderen te vergroten. Er zijn reeds nu al diverse keur meesters gecharterd o.w. de heer v. d. Klink en De Graaf. Het voorstel om de inschrijfgel den te verhogen werd door de ver gadering aanvaard. In het buiten land zijn de inschrijfgelden veel ho ger dan in Nederland. Hierna behandelde de heer Dol 't onderwerp „Hoenders in het alge meen". De laatste jaren zijn de kleu ren van alle soorten en rassen voor uitgegaan. Vroeger zag men alleen maar wit. De grootste vooruitgang is wel na de oorlog gekomen. Ook de dwergvorm van iedere soort of ras is in stijgende lijn. De grootste kunst van het fokken is wel de vleugels te verkleinen. Meestal blijft de vleu gel naar verhouding iets te groot. Ook de kop blijft meestal naar ver houding iets igroter. H.K.W. In het KAB-gebouw aan de schoolstraat vierde de Ned. Kath. Bond voor Administratief, Verkopend en Verzekeringspersoneel, afd. Lisse, haar veertigjarig bestaan. Voorzitter Th. v. Kempen heette alle aanwezi gen een hartelijk welkom. Wat be treft het ledental van de afdeling gaf de voorzitter geen blijde geluiden. Het is de laatste 6 jaar wel verdub beld, doch vorig jaar en ook dit jaar weer is men op hetzelfde peil blij ven staan. Dit is natuurlijk ook wel te wijten aan het feit, dat Noordwij- kerhout een eigen afdeling heeft ge vormd, dooh de activiteiten van de laatste jaren zijn toch niet zo den derend geweest. „Nu gaan we ech ter weer starten en hopen dan ook weer actief te blijven. De mooiste start is wel om te beginnen met een feestavond, welke wij nu hier geza menlijk gaan vieren". Voorzitter v. Kampen verzocht de medewerking van enkele leden bij 't leggen van een mozaiek. Deze mo- zaiek dient als reclame voor onze bortd. Spontaan kwamen enkele le den zich aanmelden. De leiding van deze feestavond was bij de heer Harry Touw in goede handen. De gehele avond werd feest gevierd met elkaar en niet zoals wel vaker gebeurd, dat er aparte groep jes werden gevormd, doch zoals de aanwezigen eensgezind zijn aange sloten bij hun vakbond, zo eensge zind werd er gefeest. De HKW kan op een zeer geslaagde avond terug zien. HILLEGOM Festiviteiten rond Lenteparade 1961 Op 22 april vindt het corso plaats, bestaande uit 27 praalwagens, 8 luxe auto's, 22 muziekcorpsen en 80 figuranten. De lenteparade 1961, „Zó is Nederland1", zal weer 't groot ste evenement worden in de streek. De morgen, voorafgaand aan 't cor so, vindt de keuring plaats van de streek-mozaieken. 's Avonds is er in Treslong een groot corsobal waarop 'n internationaal danstoernooi wordt gehouden. Hieraan nemen deel, de beste Europese amateur-dansparen om de „Bloemtrofee" te winnen. Zij komen uit Engeland, Frankrijk, Duitsland, Nederland en misschien uit Denemarken. In de demonstratie- tuin kan men weer deelnemen aan de gratis-prijsvraag: „Welke tulp of hyacint vindt u het mooiste?" Ook draagt de Hillegomse middenstand een steentje bij om het feest te ver volmaken door hun etalage een spe ciaal aanzien te geven. Dan is er op Koninginnedag het „Kinder-corso" met alle bijzondere feestelijkheden, wedstrijden voor de jeugd en des avonds vuurwerk. Geboren: Janet Christina, d.v. R. Edel en G. C. Scholte; Franciscus Jacobus Cornelis Maria, z.v. F. Bijwaard en C. v. d. Loo; Anthonius Jacobus Theodorus, z.v. T. G. Teeuwen en G. Stijnman; Pie- ter Arie, z.v. J. v. Andel en C. B. Bons. Ondertrouwd: A. J. Bogers en M. C. Heemskerk. Getrouwd: C. v. Putten en C. M. Pors; W. J. Dorresteijn en M. W. M. Versteege; W. K. L. Knoflach en C. M. Martens; P. H. Blokker en E. Lous; J. J. Vleut en M. J. Smit; G. Opstal en J. Guldemees- ter; A N. v. Rooijen en T. J. M. Boon. Overlèden: P. P. Chaudron, m., 83 j. SASSENHEIM Geboren: Conny, d.v. Pietter Johannes v. Waardenburg, vertegenwoordiger, en v. Aaltje Jacoba Oudshoorn, adres Park laan 38; Maria Catharina Henrica, d.v. Johannes Jacobus Soeterbroek, admini stratief employé, en v. Wilhelmina Chris tina Hulst, adres Westerstraat 27; Cla- ziha Johanna Catherina Maria, d.v. Adri- anus Jozef de Winter, kantoorbediende, en v. Alida Clementina Maria Waasdorp, adres Marijkestraat 15; Johannes, z.v. Adrianus Johannes v. Zuijlen, chauffeur NZHVM, en v. Petronella Maria v. d. Nouland, adres Hoofdstraat 262a. Ondertrouwd: Johannes Petrus Maria Verhoeven, 23 jaar, electro-monteur, won. te Nieuw-Vennep, Hillegommerdijk 360, en Margaretha Maria Adriana War- menhoven, 20 j., zonder beroep, won. te Sassenheim, J. Elststraat 6; Willem Hen drik v. Lenthe, 27 j., landarbeider, won. te Nieuw-Vennep, IJweg 1812 en Gerda Knetsch, 20 j., zonder beroep, won. te Sassenheim, Gladiolenstraat 56; Theodo- dorus Henri Lambertus Witteman, 24 j., verftechnicus, won. te Sassenheim, Ma rijkestraat 40, en Maria Gernida Schra- ma, 23 j., kantoorbediende, won. te Sas senheim, Bijweglaan 14; Paulus Juriaan Franciscus Overdijk, 27 j., monteur te Leiden, Titus Brandsmalaan- 35, en Ma ria Petronella Franken, 26 coupeuse, won. te Sassenheim, Meidoornlaan 15; Gerardus Jetrus Joseph Jonkman. 21 j., timmerman, won. te Sassenheim, Men- neweg 77 en Johanna Wilhelmina Chris tina Vervaet, 17 j., gezinshulp, won. te NOORD WIJK Uitspraak van Kantonrechter E'EN alleenstaande juffrouw had in Leiden een kamer met medege bruik van keuken gehuurd bij eèn echtpaar. Deze samenwoning boter de op den duur niet al te best. De hospita vond dat de juffrouw een te grote ongepaste belangstelling voor haar man had, waardoor de toestand in de woning onhoudbaar werd en haar huwelijksleven op het spel stond. De kamerhuurster moest dit toegeven, hoewel zij aanvoerde, dat zij nimmer enige aanleiding tot het ontstaan van een dergelijke belang stelling bij haar hospes had gegeven. Eenparig wenste het echtpaar de ka merbewoonster echter niet meer in huis te verdragen. Het wendde zich tot het Leidse Kantongerecht en vor derde ontruiming. De kantonrechter overwoog, dat uit de genoegzaam vaststaande feiten volgde, dat het echtpaar de door de kamerbewoonster bewoonde kamer dringend nodig had voor eigen ge bruik tot redding van hun bedreigde huwelijksleven. Weliswaar, aldus de rechter in zyn vonnis, komt het echt paar geen woonruimte tekort, doch er mag worden aangenomen, dat on der het wettelijke begrip „dringend voor eigen gebruik nodig hebben" de behoefte van eisers órrt Over de ver huurde kamer te kunnen beschikken, valt. Deze behoefte draagt een zoda nig karakter, dat het belang van de kamerbewoonster om krachtens de wettelijke huurbescherming nog lan ger te kunnen blijven wónen daar voor moet wijken. Op die grond veroordeelde hij de kamerbewoonster tot ontruiming op een door B. en W. van Leiden vast te stellen termijn van hoogstens 6 maan den en bepaalde dat ieder van de procederende partijen haar eigen kos ten moest dragen. De gemeenteraad van Leiden ver gadert op maandag 17 april a.s. des namiddags om twee uur. Te behan- :aaaui aapuo ufrz ua&iaMjapuo uajap Benoeming van een tweetal leden van de Commissie van Advies in Culturele zaken. B. en W. hebben daartoe de volgende tweetallen op gemaakt: A. 1. de heer G. L. Hey, Cobetstraat 19, 2. de heer ds. H. J. Westerink, Zoeterwoudse Singel 42, beiden te Leiden. B. 1. dr. R. Fran- kema, Moddermanstraat 24, Leiden, 2. dr. H. H. Frese, Zwaluwstraat 3, Katwijk a. Zee; Verlening van eervol ontslag aan de heer K. E. D. Dinger Hattink als leraar aan het gymnasium; Uitbreiding van de tuin van het Stedelijk Gymnasium met twee stukjes grond (eigendom van de ge meente) ter grootte van resp. 630 en 1117 m2. De rector van het gymna sium wil een gedeelte daarvan als plantentuin aanleggen; Beschikbaar stellen van gelden voor de bouw en inrichting van een gymnastieklokaal aan de Du Rieu- straat. Kosten geraamd op 288.000 gulden; ld. voor bouw en inrichting van een tweeklassige kleuterschool aan de Telderskade. Kosten 233.000 gul den; Het onttrekken aan het openbare verkeer van een gedeelte van de Boommarkt. B. en W. achten dit no dig ter vergroting van de speelplaats van de katholieke school Boommarkt nr. 1; Het verlenen van een bijdrage in de kosten van de restauratie van twee ramen in de Pieterskerk. Voor de gemeente zal dit deel maximaal 4938,75 bedragen, zijnde 15% van de totale kosten; Prae-advies op een adres van de heer C. F. A. M. Meerpoel inzake de stoep en het hekwerk, die aanwezig zijn geweest voor een pand aan de Hooigracht; Voorstellen inzake het beschik baar stellen van gelden voor verbe tering van de Botermarkt, de Vis markt, de Aalmarkt, de Boommarkt en de Apothekersdijk; Het beschikbaar stellen van gel den voor het aanbrengen van een verlichting aan de Groene Maredijk, waarvan de kosten 19.500 zullen bedragen; Aankoop van de percelen Philo- sophenpad 1 (3100 gulden) en Zuid singel 36 2120,-); Verkoop van percelen bouwterrein aan de Mozartlaan voor een totaal prijs van 240.000 gulden; Voorstel inzake de bouw van 228 woningen, 30 garages en 10 scóotet- bergplaatsen in plan zuid-west, welk plan reeds uitvoerig in ons blad is besproken; Beschikbaar stellen van gelden voor verbouw en uitbreiding van het A-gebouw van „Endegeest' c.a. ten behoeve van de medische dienst en het treffen van voorzieningen in het ontspanningsgebouw ten behoe ve van het houden van godsdienst oefeningen, welke voorzieningen en verbouw in totaal een bedrag van 199.200,- zullen vergen; Voorstel om aan de Vebo te ver lenen een subsidie tót het geraamde tekort met éen maximum van 10.000,- te vermeerderen mét de kosten van het herstellen van de be schadigingen aan het plantsoen, welke worden geraamd op 5700,-; Het beschikbaar stellen van gel den voor de aankoop van een snel- -uauosjad uao ua jaiouiaiojjuoosptaq auto ten behoeve van de politie. TONEELAVOND VERENIGING „ONS GRUNNEGERLAAND" „Ain pronkjewail in golden raand Is Grunnen, Stad en Ommelaand". Dat werd spontaan gezongen za terdagavond, in de met tientallen gemeentewapens opgeluisterde Burchtzaal, gehouden feestavond van „Ons Grunnegerlaand", de vereni ging waarin voormalige Groningers uit Leiden en omstreken elkaar re gelmatig ontmoeten. De talrijke aanwezigen, geschaard rond een metershoge crayontekening van de Martinitoren, werden wel kom geheten door de voorzitter, de heer L. Klevering, waarna de „aigen teneelclub" een bekroond spel van Jac. Kremer op verdienstelijke wij ze ten tonele bracht. „Hai kwam weerom" heeft een dramatische inslag met sterke dia logen; het familieprobleem rond een dreigende schipbreuk van een jong huwelijk, nog toegespitst door de thuiskomst van een oude liefde uit Indië, schept mogelijkheden tot ster ke karaktertekeningen, welke volle dig zijn uitgebuit, de Groningse taal maakte het geheel bovendien nog aantrekkelijker. De „speulders" hebben zich vol ledig ingezet, waardoor de toeschou wers enige uren ononderbroken in de ban van het boeiend verhaal zijn gebleven, mede een gevolg van de kundige regie door de heer Vriend, -die al „vaak mit hieltje gehakt het". Voor mevr. Oosterhof, de levens wijze Moeke Tillemoa, een bijzonde re pluim! Haar intens spel, tezamen met het temperamentvolle van mevr. v. d. Boor als getrouwde doch ter Jó, hebben het goed verzorgde geheel gedragen. Aantrekkelijk was ook het spel van de verliefde zuster Kea (mevr. Holvast); mannelijk en ongecompliceerd de oud-Indiëganger Evert (hr. Boekholt); expressief wat zwak, doch straf in tekst, de op een zijspoor gebracht Onno de Vries (hr. Steenge) en van een menselijke za kelijkheid de boer Bezemoa (hr. De Munck). De „veurzegster" zat weliswaar niet geheel voor niets in het hokje, doch over het geheel genomen kwam het parlando vlot over het voetlicht, ook duidelijk volgbaar voor de Hol landse toeschouwer. Voor een stemmige muzikale om lijsting zorgde het „Laaids Koamer- orkest" o.l.v. de heer J. Trouwee. Na afloop is men nog geruime tijd entre-nous gebleven. De r.k. Sportvereniging „M.S.V." hield maandagavond j.l. haar maan delijkse hoofdbestuursvergadering. De afdelingen handbal, volleybal, gymnastiek en atletiek beraadslaag den eerst apart, waarna men zich om 9 uur gezamenlijk achter de tafels schaarde voor de hoofdbestuursver gadering, waarop de belangen van de gehele sportvereniging aan de órde werden gesteld. Voorzitter F. Boelen opende deze vergadering, in aanwezigheid van de geestelijk adviseur, kapelaan W. G. van Sambeek, met de christelijke groet. Hij deelde mede, dat op deze bijeenkomst verschillende acties zouden worden besproken, die de vereniging in de toekomst hoopt te gaan organiseren, teneinde haar fi nanciële positie te versterken. „Ondanks de zeer gewaardeerde gemeentelijke subsidie en de op brengst van enkele collecten ten bate van het jeugdwerk, is onze ver eniging nog niet bij machte zich fi nancieel zelfstandig te bedruipen, omdat de lasten van MSV daarvoor nog altijd te hoog zijn", aldus de heer Boelen". Als belangrijkste uitgaven noemde de voorzitter de huurprijs van gym nastiekzalen en sportterreinen, als mede de salarissen der technische leiders. Daarom was het hoofdbe stuur zeer enthousiast met het voor stel van de heer P. F. Mertens, hoofdagent van de „Vrije Caritas- Lotto", deze lotto mede te organi seren ten bate van „M.S.V.". Van de opbrengst van elk ingevuld lottoformulier ontvangt de organi serende vereniging 40 zodat de heer Mertens het hoofdbestuur advi seerde eigen agentschappen in het leven te roepen, waardoor dit volle dige winstpercentage ten goede komt aan de verenigingskas, terwijl de deelnemers natuurlijk tevens meedingen naar de steeds hoger wordende geldpr(j2en. Het ijverige bestuur liet het niet bij woorden en creëerde deze avond meteen twee verenigingsagentschap pen, alwaar men zijn formulieren kan afhalen en inleveren. Noordwijkerhout; Johannes Henricus Hagen, 27 j., schilder, won. te Sassen heim. Kastanjelaan 11, en Johanna Pe tronella v. Dam, 28 j.. zonder beroep, won. te Warmond; Wienaad v. d; Voet. 25 j., won. te Sassenheim, Beatrixstraat 1, en Engelina Maria Petronella Kuling, 24 j., typiste, won. te 's-Gravenhage. Getrouwd: Cornelis Martinus Petrus v. Leeuwen, 28 j., betonwerker, won. te H&arlemmerrpeer, Narcissenstraat 13. en Petronella Hendrika Maria Kniest, 32 j., 2onder beroep, won. te Sassenheim. A. v. Leeuwenlaan 15; Cornelis Everardus v. Winsen, 29 j., bloemistarbeider, won, te Warmond, v. Beveningkstraat 16, en Hendrina Martha Ktihn, 22 j., zonder beroep, won. te Sassenheim, Acacaialaan 22. Overleden: Carolus Johannes Antonius Keuls, 71 j., zonder beroep, gew. hebb. Vijverlaand 6. ALPHEN AAN DEN RIJN Kampioenschappen tafeltennis. Eén dezer dagen hebben de be stuurders van de beide Alphense ta- feltenr isverenigingen, resp. ATTC en Baronie, drukke onderhandelingen gevoerd over te houden „Alphense Kampioenschappen", waaraan kan worden deelgenomen door niet- en wel-leden van de NT.T.B. Neder landse Tafeltenis Bond).. Diverse scholen en personeelsverenigingen zullen worden aangeschreven om op 27 Mei 1961 aan dit grootse tournooi deel te nemen. Inschrijvingen kunnen, liefst collec tief, worden ingezonden aan A. Leijn- se, Banckertstraat 12. Anderen, die inlichtingen wensen, kunnen zich aan bovenstaand adres melden, tus sen 18.00 en 19.00 uur, telefonisch te bereiken onder nummer 26.47. De verwachtingen zijn van dien aard, dat op 10 a 12 tafels zal worden gespeeld. HAZERSWOUDE (Gr.) Dammen In het toernooi om de damhegemonie tussen dorpers en de Rijndijkers van de damvereniging Samen Sterk, hebben de laatstge noemden een verrassende 20-24 ne derlaag geleden. De zuidelijke Ha- zerswouders zagen hierdoor hun puntentotaal aangegroeid tot 85, ter wijl de Rijndijkers met hun 134 punten een aanzienlijke voorsprong hebben. De gedetailleerde uitslagen luiden: G. v. d. Meer (Rijndijk)-G. Kerk vliet (Dorp) 0-2; W. v. d. Mey-C. Kerkvliet 0-2; J. Verdegaal-J. de Boer 0-2; J. Wortman-A. Stolwijk 1-1; J. Vertegaal-J. Lourier 2-0; N. Schoonderwoerd-H. v. Wijk 2-0; C. Slingerland-H. Loomans 2-0; P. Ver- degaal-W. v. Beek 1-1. KLAVERJASSEN BANDRECORDER-ACTIE Het klaverjas toernooi ten bate van dfe bandrecorders voor de blinden staat zo in de belangstelling van de verenigingen, dat de Federatie van Klaver jas verenigingen genoodzaakt is een of twee speelavonden bij te voegen. Voor verenigingen, die zich nog willen opgeven voor dit mooie doel is gelegenheid tot zaterdag 15 april. Dit is onherroepelijk de laat ste dag. Aanmelding bij de bekende adressen en op de speelavonden bij de N.V. Holl. Constr. Werkpl., Zoe- terwoudseweg 1 te Leiden. Deze agentschappen zullen geves tigd z(jn bij: mevrouw Turk. Van der Mortelstraat 35, Noordwijk-bin- nen; de heer A. Beugelsdijk, Lijn- baanweg 1, Noordwijk-binnen. Op Noordwijk aan Zee kan men de for mulieren ten bate van M.S.V. inle veren bij de heer P. F. Mertens, Jacq. Urlusstraat 6. De agentschaphouders van M.S.V. verklaarden zich gaarne bereid ook aan toekomstige lottodeelnemers alle inlichtingen te verstrekken over deze sympathieke Caritas-Lotto, waarmee men (behalve de kans op hoge geld prijzen) de sportvereniging M.S.V. en vele andere liefdadigheidsvereni gingen steunt. De heer Mertens, die de gehele gang van zaken, deze lotto betreffen de op de vergadering toelichtte, gaf tenslotte nog een uiteenzetting over de idiële doeleinden van de „Vrije Caritas Lotto". De heer Boelen dankte hierna de heer Mertens voor zijn prachtige medewerking en sprak de hoop uit, dat de vele sportvrienden, die M.S.V. in Noordwijk telt, zullen besluiten M.S.V. op deze sympathieke wijze te steunen, zodat mede daardoor de fi nanciële middelen, benodigd voor de sportieve opvoeding van een groot gedeelte der Noordwijkse jeugd, toe reikend zullen blijven. Als tweede actie ter versteviging van de financiële positie stelde het hoofdbestuur voor, deze zomer één of twee Fancy-fairs te organiseren. Hiertoe werd een commissie gefor meerd, bestaande uit de heren: Ad. J. Moóyekind, A. Beugelsdijk en J. Gravendaal, die de mogelijkheden op dit gebied op korte termijn gaan bestuderen. Aan het eind van deze vergadering sprak de heer Boelen de hoop uit, dat bovengenoemde acties voor de vereniging de nodige vruchten zou den afwerpen, waarna hij de bij eenkomst met de christelijke groet sloot. KATWIJK AAN DEN RIJN Onderhoud plantsoenen Door de Dienst van Openbare Werken is het onderhoud van plantsoenen in het Molenblok opgedragen aan de firma J. L. van Wieringen te Voorhout. RIJNSBURG Raadsagenda. De raad dezer ge meente komt wonesdag 12 april in het gemeentehuis in vergadering bij een. Punten van behandeling zijn o.a.: beëdiging van de heer J. A. de Jongh als waarnemend gemeente ontvanger; intrekking inhaal verbod Oegstgeesterweg (ged.). Herenweg en Sandtlaan (ged.); medewerking ex artikel 72 lager onderwijswet '20 aan de vereniging voor christelijk- nationaal uitgebreid lager onderwijs te Rijnsburg ten behoeve van de stichting van een bijzondere school voor uitgebreid lager onderwijs. VOORSCHOTEN Geboren: Renée Martine, d.v. Hil- brand Goedhart, stafemployé bij de KLM, en v. Annemarie Driesprong, zonder beroep, won. Frederki Hen driklaan 28; Theodora Barbara Ar- nolda, d.v. Phoilippus Antonius Aertssen, moriteur. en v. Maria Theo dora Johanna Lindeman, zonder be roep, won. Hycinthstraat 28; Sjoerd, z.v. Tjeerd Westra, kantorobediende, en v. Jeanriette Eliza Tiddens, zon der beroep, won. v. Heuven Goed hartstraat 10; Ingrid Maria, d.v. The odorus Ignatius Johannes Spiegejer, timmerman, en v. Welhelmina Ger- zina Berk, zonder beroep, won. Beth- lehemstraat 22; Gerdina Johanna Ca tharina, d.v. Gerrit v. Strien, be drijfsleider, en v. Maaike Eisenga, zonder beroep, won. Nieuw Voordorp- straat 34; Hendrika Jacoba, d.v. Leendert Ravensbergen, rijksambte naar, en v. Anine Demmenie, zonder beroep, won. Rijndijk 286; Marinus Wilhelmus, z.v. Bernardus Martinus Olsthoorn, timmerman, en v. Catha rina Maria Rutte, zonder beroep, won. Papelaan 66; Cornelia, d.v. Maarten v. d. Hoeven, electro-mon teur, en v. Wilhelmina Grootendorst, zonder beroep, won. Laan v. Duiven voorde 9 (woonwagen); Cornelis Re- ginus, z.v. Cornelis Reginus Bruins, LEIDERDORP Woningbouw Het bouwen van drie woningen aan de Hoofdstraat wordt onder architectuur van A. de Bruin te Leiden voor eigen rekening uitgevoerd door de firma A. de Jong te Leiden. Geboren: Wilhelmus Lambertus, z.v. H. L. Ebskamp, 41 j., militair, en v. G. W. v. d. Vlugt. adres Willem de Zwijger- laan 27, Leiderdorp; Rennert, z.v. R. Sor- gedrager. 30 j.. econooom en v. J. Sis- singh, adres: Mauritssingel 53, Leider dorp; Hubertus Maria, z.v. T. J. Dissel dorp, 39 j., chauffeur, en v. H. Hendriks, adres: Meijelaan 13, Leiderdorp; Rudol- phus Theodorus Maria, z.v. A. J. Hoo- genboom, 26 j., musicus, en v. E. M. Ver hoef, adres: Dr. de Bruijnestraat 31, Leilj derdorp; Michael, z.v. A. G. Lucassen. 28 j., administrateur, en v. M. S. C. J. hoef. adres: Dr. de Bruijnestraat 31, Lei derdorp. Getrouwd: Hendrik Hogenes, 32 j., touwfabriekarbeider, won. te Leider dorp, en Petronella Adriana v. d. Luit, 28 j., werkster, won. te Leiderdorp. NIEUWKOOP Villabouw Door architect G. Stroek te Rijnsaterswoude is namens M. Sakkes het bouwen van een bun galow in 't bungalowpark Zuideinde opgedragen aan de firma v. d. Loo, alhier. boormeester, en v. Willemijntje Ber- dina Vlaanderen, zonder beroep, won. Prinses Margrietlaan 1; Rudy Mari nus, z.v. Johannes v. Berkel, won. te Leiden, en v. Anna Laurentia Maria Mothot. zonder beroep, won. Wijn gaardenlaan 9; Jan Willem, z.v. Karst Jan Metz, inspecteur Levensverz. Mij., env. Willemina Scheepstra, zon der beroep, won. Krimkade 2. Ondertrouwd: Nels Bregman, 25 j., ambtenaar bij de PTT, won. te Voor schoten. Leidseweg 423 en Geertrui- aa Hermina ten Donkelaar. 22 j., hulp in de huishouding, won. te Voorscho ten, Langenhorststraat 20; Petrus Ma ria de Boer, 29 j., lakbereider won. te Zoeterwoude, Vrouwenweg 3 en Cornelia Hendrika v. d. Berg, hulp in de huishouding, won. te Voorschoten, Prins Bernhardlaan 72; René Pieter Johan Henderiks, 22 j., grafisch ont werper, won. te Rotterdam, Cremer- straat 143, en Else Frederika Maijke Albrondo, 21 j., mode-ontwerpster, won. te Voorschoten, Kon. Wilhelmi- nalaan 3. Getrouwd: Cornelis Jacobus Kei zer, 30 j., schipper, won. te Medem- blik, Begijnhof 56 en Jacoba Johanna Maria Gerrits, 23 j., won. te Voor schoten, Noortheijstraat 7; Alfredo Godefridus de Louw, 25 j., vliegtuig- kundig ingenieur, won. te 's-Graven hage, IJsselsteinstraat 37, en Petro nella v. Schaik, 19 j., assistente-ac countant, won. te Voorschoten, Prof. Zernikelaan 16. Arie Johanne Kno'b- bout, 23 j., slager, won. te Voorscho ten, Narcisstraat 7, en Wilhelmina Elsebet Jantje Heinsius, 22 j., ver koopster, wonende te Voorschoten, Narcisstraat 7. Overleden: Christine Louise van Luijk, 77 j., zonder beroep, gew. hebb. Prof. Zernikelaan 33; Neeltje den Hartog, 73 j., gew. hebb. te Amster dam, Pieter Lastmankade 72; Maria Johanna Agatha Weijers, 75 j„ zon der beroep, gew. hebb. Leidseweg 130c; Johannes Antonius Wilhelmus Zonneveld, 5 dagen, gew. hebb. Pape laan 204; Joost Verboon, 78 j., zonder beroep, e.v. Grietje v. Graafland, gew. hebb. Leidseweg 461, Geboren: Sabina Anna Henriëtta, d.v. Antonius Franciscus v. d. Laan, rijks ambtenaar, en v. Maria Francisca Chrie- tina Timmers, zonder beroep, won. Prof. Zeemanplantsoen 3; Johannes René, z.v. Johannes Jozef Oorschot, betonwerker, en v. Maria Catharina v. Rossen, zonder beroep, won. Leidseweg 459: Guido Ro bert George, z.v. Daniel Blansjaar, radio monteur, en v. Hermina Johanna Eme- rentia Veijgen, zonder beroep, won. Val- kenburgseweg 108 a; Johannes Antonius Wilhelmus, z.v. Johannes Antonius Zon. neyeld, kok, en v. Maria Johanna Sophia Spigt, zonder beroep, won. Papelaan 204; Petrus Cornelis Adrianus Maria, z.v. Willebrordus Johannes Maria Duyve- steijn, tuinder, en v Petronella Gerarda Maria v. Os, zonder geroep, won. Veur- sewge 253: Marjo, d.v. Wijnand Kukler, onderwijzer b.h. ULO en Geetrje Adri ana Vis, zonder beroep, won. Albert Schweitzerplantsoen 18; Ingrid, d.v. Abraham Johannes v. Wijk, bankwerker, en v. Mathilda Margaretha v. d. Munt, zonder beroep, won. Chr. Huygensstr. 7 Ondertrouwd: Frank v. Reke, 31 j., kantoorbediende, won. te Voorschoten, v. Kempenstr. 14, en Paulina Maria Slats, won. te Wassenaar, v. Zuylen v. Nijeveltstr. 118, 24 j., kantoorbediende; Izebrand Hendrik Huizinga, 19 j., be roepsmilitair Kon. Luchtmacht, won. te Voorschoten, J. W. Frisolaan 63, en Mitzi Astrid Emma Schram, 18 j., zonder be roep, won. te Amsterdam, Nieuwe Prin sengracht 08 H. OEGSTGEEST Polioinenting De Entgemeenschap Oegstgeest verzoekt mede te delen: Als uw kinderen, die geboren z(jn in de jaren 1945 t.m. 1958 nog niet zijn inge ënt tegen polio wordt dringend in over weging gegeven van de daartoe bestaan de gelegenheid gebruik te maken op de volgende data (woensdagmiddagen): Eerste injectie op 12 april of 10 mei (Nadien geen gelegenheid meer voor eerste injectie). Voor de volgende twee injecties (14 juni en 12 juli) ontvangt men een op roeping. Lokaal: Wijkgebouw Groene Kruis, de Kempenaerstraat 42. Tijdstip: tussen 14 en 16.30 uur. Kosten: maximum ƒ1.- per injectie. VOORHOUT Belangrijke opdrachten Het ho veniersbedrijf P. A. Hoek te Voor hout heeft van de Rijkswaterstaat enkele belangrijke opdrachten gekre gen. Het kantoor 's Gravenhage droeg het onderhoud van de beplan tingen en de grasgewassen langs de Zuid-Hollandse Rijkswegen in het arrondissement Brielle gedurende 1961 op. Het kantoor Haarlem het onder houd van de beplantingen en gras gewassen gedurende 1961 van een gedeelte van rijksweg 6, van Bever wijk naar Buitenhuizen en van Rijksweg 4. Deze opdrachten belopen tezamen meer dan 100.000. DE ZTLK Bezwaarschrift tegen uitbreidings plan Tijdens de openbare verga dering van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland van donderdag, 13 april a s., zal in behandeling komen een bezwaarschrift van de heer Th. J. v. d. Wiel tegen de door de raad der gemeente Noordwijkerhout dd. 27 september 1960 vastgestelde herzie ning van het uitbreidingsplan „De Zilk II". Marktberichten WOERDEN, 12 april. Kaas Aan voer 4 partijen. Notering: 2.16-2.25. Handel matig. VEUR, 11 april, Groenten Staand- glas komkommers AA 43-46. idem A 38- 44, idem B 35-39, idem C 34-36, idem D 31-34, idem krom 80-89, sla A 8.00-12.90, sla B 7.30-9.40, sla C 5.00-6.00, stoofsla 20-25, andijvie 59-64, spinazie 32-41, sel derij 19-20, rabarber 19-22, raapstelen 3.60-3.70, prei 20-21.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 9