Gesprek met een clubleider Moeder mishandelde haar kind Veel prestigegevechten dit weekeinde SPORT Damspel r m m w r a p m gaas 4 1111 .2 üJ E? $8 sa' m a m i: m F a a ai ca a a a WOENSDAG 12 APRIL 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA „Victorie" heeft een naam op te houden NA HET BEZOEK aan de voorzit ter van de R.K. Damesgymnas tiekvereniging „Victorie", qua le denaantal de tweede sportvereni ging van Leiden, is het ons duide lijk geworden, dat we niet alle sportclubs over één kam kunnen scheren. Om met onze gastheer, de heer W. A. Bergers, te spreken: er zijn sportverenigingen en er zijn spórtverenigingen. Het klinkt alsof hij met ons en wij met u, als lezer, een loopje willen nemen, maar wij geloven toch wel, dat het karakter van een gymnastiekvereniging een stuk verschilt van dat van b.v. een voetbalclub. „Voetballers, zo zou je kunnen zeggen, trappen maar een eind weg, iedereen wanneer hij dat wil, en de grootste eer komt aan de verschillende elftallen. Het enig karakter van een turnclub als de onze ligt hierin, dat aan ieder van onze meer dan 500 leden apart aan dacht wordt besteed; ieder krijgt een individuele opleiding. Er is nie mand, die zo maar z'n gang kan gaan als hij of zij zin heeft", zegt de heer Bergers. „U moet eens nagaan, wat er voor komt kijken om zo'n vereniging draaiende te houden", zo gaat Vic- torie's voorzitter verder en we zijn meteen geïmponeerd. De heer Ber gers is niet alleen een man, die hart voor zijn sport heeft, maar hij be zit ook een reële en zakelijke kijk op de dingen en het is niet het minst aan deze kwaliteiten te dan ken, dat Victorie zo'n hoge vlucht heeft genomen. Voorzitter Bergers vormt de spil van een hecht team, dat Victorie in haar activiteiten lei ding geeft. „In dit bestuur, een leuk, prettig stel, waarop ik zonder meer kan rekenen, wordt stevig samen gewerkt om alles op poten te hou den. Het secretariaat is bij de heer P. de Wekker in uitstekende han den en ook voor het werk van de penningmeesteresse, mevr. A. de VriesVeldt, hebben wij het groot ste respect". WIJ KUNNEN ONS BEST voor- stellen wat de organisatie van een dergelijk groots opgezette ver eniging aan moeite en enthousiasme kost. „Dat is wel mogelijk", zegt de heer Bergers toegevend, „maar een heleboel ouders kunnen dat schijn baar toch niet. Vroeger waren ze veel meer attent op de prestaties van hun kroost. Tegenwoordig we ten ze niet meer welke aandacht aan de kinderen wordt geschon ken; de belangstelling van hun kant is danig aan het tanen. Natuurlijk weer die televisie". De heer Ber gers is op dit punt ronduit bitter gestemd. „Dit is eigenlijk mijn grootste klacht: de geringe belang stelling van de ouders. Het moet toch niet kunnen voorkomen, dat na een uitvoering twee kleine kinde ren in de zaal overblijven, omdat er niemand is die hen komt afha len?" „Hoe lang bent u nu voorzitter?", is onze stereotype vraag aan club- leiders. Ook de heer Bergers is op een gegeven moment Victorie bin nengestapt en hóe. Hij lacht als hij zegt: „Ik heb ge grinnikt bij de uitdating van de heer Bodenstaff, de voorzitter van Sportief, laalst in uw krant. Met mij is het ook zo vreemd begonnen. In 1948 kwam ik bij Victorie. Ik was opgegroeid in de zwemwereld en ik wist van gymmen geen fluit. Op 3 mei 1945 had kapelaan Mulder Vic torie opgericht, maar na een paar jaar dreigde de boel ineen te zak ken. Er werden dus manschappen gezocht om de club staande te hou den en men deed een beroep op mij. Toen ik de eerste keer een les bijwoonde zag ik een leraar een meisje een oorvijg toedienen. „Gaat u maar gauw weg zei ik (tegen die leraar) en vanaf dat ogenblik was mijn organisatorische belangstelling gewekt. IN 1953 WEED de heer Bergers voorzitter en hij zal dit nog wel een tijdje blijven, want Victorie raakt hem niet graag kwijt. „Zo zit ten we, de heer De Wekker en ik, als enige kerels in het bestuur van een damesvereniging. Ze laten je niet gaan, je bent gewoon een W. A. BERGERS hoge ogen gooien steuhtje in de rug. Aan een kant is dat jammer, want er zijn heus wel vrouwen, die bestuurlijke capaci teiten hebben". Onze gastheer is ook nog vice-voorzitter van de Ned. Kath. Gymn. Bond, district West, al sinds de oprichting, nu negen jaar geleden. „Zodoende heb ik ook een technische kijk op de gang van za ken kunnen krijgen", aldus de heer Bergers, die vindt, dat de N.K.G.B. steeds gezonder wordt. „Eerst was het meer een bond „zonder naam", maar nu wordt er tenminste wat gedaan, ze organiseren veel bijvoor beeld". Vanzelfsprekend vragen wij ook naar Victories activiteiten. De heer Bergers is heel tevreden. „We moe ten hard werken om goed. voor de dag te komen, want we hebben een naam op te houden die we in de af gelopen jaren hebben veroverd. Er is dit jaar weer een zwaar wed- strijdprogramma. Begin volgend jaar en daar zijn we nu al hard voor bezig hebben we onze gro te uitvoering. Of liever: uitvoerin gen. Het wordt een experiment. We moeten onze uitvoering in tweeën splitsen, want Victorie is te groot geworden voor de Stadsgehoorzaal, welke 'n te kleine oppervlakte heeft. We werken een heel weekprogram- ma af: 36 lesuren met een werk- rooster, dat door zeven leerkrach ten met de leden ten uitvoer wordt gebracht; iedere avond is er „gym". plannen. Het volgend jaar willen we de nationale kampioen schappen organiseren. Het klinkt pretentieus, maar we vertrouwen op onze staat van dienst. Ons streven is nu eenmaal onze eigenwaarde is gemotiveerd nationaal hogerop te komen". „Ze dóén het toch maar", den- ken wij stil voor ons heen, ter- wijl de heer Bergers speurt in zijn aantekeningen. „Kijk maar naar de keurploegen op de dis- trictsontmoeting in Rotterdam: van de vijf leden zijn er drie van Victorie. De totale districtskeur- ploeg telt twaalf leden, zes van hen zijn Victorianen. We hopen hoge ogen te gooien naar het persoonlijk landskampioenschap 5 in oktober. Er is een Victorie- kandidate voor TR IS LEVENDIGHEID genoeg in het betoog van de heer Ber- gers. Het is niet verwonderlijk, hij kan immers putten uit een zeer groot arsenaal. Wensen: een sport- hal een wens„droom", maar nood- zakelijk meer begrip bij school- besturen („oerconservatief soms", zegt de heer Bergers) bij het ter- beschikking ste'llen van zalen. „La- ten ze deze kwestie eens minder vanuit het schoolstandpunt bekij- ken en net zulke medewerking ver- lenen als de gemeente; nooit klop- pen wij tevergeefs bij de Sportstich- ting aan". Om de vereniging niet topzwaar te 5 maken is er een jongensafdeling op- gericht. Hiervoor is heel wat ani- mo. „Maar het zal wel een jaar of vijf duren vóór we in deze afdeling prestaties gaan krijgen". Er is een indrukwekkend ledenverloop bij S Victorie. Aan het komen en gaan komt geen einde; per jaar verdwij- nen er zo'n 250 leden en komt er S ook dit aantal en nog meer weer bij. Hierin manifesteert zich volgens de heer Bergers ook het gemak van de ouders, die zich over het doen en laten van hun kinderen niet erg bekommeren. ONZE VRAAG of hij „nog wat te klagen heeft", antwoordt de heer Bergers ontkennend. „Och nee, er zijn weinig strubbelingen. Je moet er goed op zitten en de ver eniging beschouwen als een „zaak", met planning, zalenhuur, salarissen, belastingen enz. Vroeger deed men veel Pro Deo, maar nu zijn de leer krachten vermaterialiseerd en be schouwen dit werk als een neven beroep". Veel waardering echter heeft de heer Bergers voor de heren, var. Groen-Wit, die belangeloos as sisteren als dit nodig is. „Aan zulke medewerking heb je veel. Die Meershoek is zó'n vent, daar kun je op rekenen". De heer Bergers en Victorie, dat dit jaar een eigen jeugdkamp orga niseert, omdat de bondskampen te duur zijn, hebben grootse vooruit zichten. „Dit maakt het voorzitter zijn voor mij erg prettig, overigens kan het verenigingsleven voor een bestuurder gewoon een hobby zijn zoals een ander kippen houdt, gaat vissen of voor een aquarium zorgt." Het kan de schijn wekken, dat Vic torie erg hoog van de toren blaast. Laten de andere gymnastiekvereni gingen dit nu zo maar over hun kant gaan? We geven nog een keer de heer Bergers het woord: „De anderen mogen het er nooit b\j la ten zitten. De rivaliteit onderling in onze stad Leiden komt alleen maar de prestaties ten goede". PAARDESPORT Jaap Rijks, een van de beste Neder landse ruiters van na de oorlog, die o.a. deelnam aan de Olympische Spelen van 1948 te Londen, thans woonachtig in Zuid-Afrika, heeft tijdens het Paas weekeinde met groot succes deelgeno men aan de „Randse Paasskou". Tijdens het concours hippique, dat ter gelegen heid van de jaarlijkse internationale Paasbeurs in Johannesburg werd gehou den, won hij met het paard Rampant van de Nederlander majoor L. Wirth enkele prijzen. De medailles zijn hem overhandigd door de heer F. Kragt, Ne derlands vice-consul voor handel in Jo hannesburg. BRIDGE LEIDSE BRIDGE-CLUB „DDS" Parencompetitie Na 3 ronden luidt de stand in de finale der Parencompe titie: Groep zwart 1 Leenhouts-Kuilman 169.89, 2 Vellenga-Brouwer 165.38, 3 mw. Beeker-Baggen 161.11, 4 mw. Kuilman- Plouvier 145.24, 5 hr. en mw. Eichhorn 144.69, 6 Verboog-van der Meer 142.61, 7 dames Van Zijp-Verboog 139.14, 8 da mes Visser-van der Meer 131.95. Groep groen 1 Parmentier-van der Voort 167.26, 2 mw. Cleveringa-dr. Bor- lefs 165.48, 3 dames Verstraaten-Nagel 160.32, 4 dames Sels-van Alphen 157.74, 5 hr. en mw. Reekers 152.58, 6 van Leeu- wen-Eyndhoven 148.81, 7 Plouvier-Lan- gemeyer 129.77, 8 mw. de Ruiter-Zylker- Scholvinck 118.05. Groep rood: 1 hr. en mw. Krul 175.91, 2 dames Leenhouts-van Berge H. 160.42, 3 mw. den Holder-de Nie 155.83, 4 hr. en mw. van Heusden 151.17, 5 dames Vel lenga-Brouwer 147.42, hr. en mw. de la Court 145.58, 7 dames v. d. Valk-Schnei- der 137.88. ZWEMMEN THANS RECHTZAAK: Twaalf weken gevangenisstraf, waarvan elf voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar onder toe zicht van de reclassering, eiste de officier van justitie gisteren voor de rechtbank in Utrecht, tegen de 26- jarige gehuwde vrouw A. van V.-van W. te Utrecht wegens mishandeling van haar 4-jarig zoontje Johannes Theodoor. Op de warme zondagmiddag van 26 juni van het vorig jaar was het echtpaar van V. met een tweetal kin deren uitgegaan om naar het zwem men in het Amsterdam-Rijnkanaal te kijken. Hun jongste kind, Johan, hadden zij thuis achtergelaten, omdat zij hem erg lastig vonden. De moeder had het kind in een stoel gezet en zijn handen en voeten met paktouw aan de poten en spijlen gebonden. Bovendien had zij een leren riem om zijn bovenlichaam vastgemaakt. Van half drie tot half zes bleven de ouders van Johan wég. Deze was intussen opgemerkt door buurtbe woners, die op het gehuil van het kind waren toegelopen. Ook de po litie werd verwittigd. Men consta teerde diepe rode striemen aan de polsen en enkels van het vastge snoerde jongetje. De president van de rechtbank verklaarde, geen woorden te kunnen vinden om het laakbare van de han delwijze van de verdachte te om schrijven. Zelfs een hond bindt men op een warme zomerdag niet zo vast om hem op die wijze uren alleen te laten, laat staan een mens, zo zei hij. Ook de officier van justitie noemde het gebeurde zeer ernstig. Hij wees er in zijn requisitoir op, dat de vrouw afkomstig is uit een moeilijk gezin, waar de kinderen veel geslagen wer den en slechts weinig liefde onder vonden. Zulk een opvoeding werkt dikwijls bij de kinderen na, aldus de officier, die er voorts de aandacht op vestigde, dat de verdachte blijkens een over haar uitgebracht psychia trisch rapport in verminderde mate toerekeningsvatbaar moet worden geacht. Mede met het oog op het feit, dat de verdachte thans tot betere in zichten is gekomen, terwijl ook de gezinsomstandigheden door de hulp van sociale organisaties is verbeterd, wilde hij niet een langdurige gevan genisstraf tegen haar eisen. Een ge combineerde straf met een zo lang mogelijk voorwaardelijk gedeelte, noemde hij het meest gewenst. De rechtbank zal op 25 april von nis wijzen. HET Atie Voorbij en Judith de Nijs hebben zich weer gemeld als leden van „De Robben", waarvan zij vroeger ook al lid zijn geweest. De laatste tijd waren zij lid van de zwemclub „Naarden". Ook Lenie de Nijs heeft bedankt voor het lidmaatschap van „Naarden". Zij wordt lid van ,,'t IJ", de club van haar ver loofde, de polo-international Harry Vriend. SCHAKEN Botivinnik won de tiende partij Botwinnik heeft de tiende partij van de tweekamp om de wereldtitel gewon nen. De partij was maandagavond bij de 42ste zet afgebroken in een stelling waarbij Botwinnik een pion meer had. Tal gaf zonder verdei te spelen op toen bekend werd, dat de afgegeven zet van de ex-titelhouder was: Kd7-d6. De stand in de tweekamp is nu 6V»-3>/( in het voordeel van Botwinnik. In de elfde partij, die vandaag wordt gespeeld, heeft Botwinnik wit. In de ere-divisie staan nog zeven wedstrijden voor de boeg. Er vallen over de hele linié dus- wel enkele verbeten gevechten te verwachten. De koplo- - pers strijden om de hege monie en aan de staart wordt het een dringen om weg te komen. Voor MVV staat er niet veel op het spel. Zijn tegenstander echter, NOAD, staat er bar slecht voor en kan nog gekke bokkesprongen gaan maken. Een gelijk spel zit hier wel in. DOS-Rapid zal meer het karakter van een onderonsje dragen. DOS zal zich hier de meester tonen en de winst thuis houden. DWS/A en VW zijn gelijkwaardige ploe gen, maar de Amsterdam mers voelen zich in het Olympisch Stadion beter thuis dan de Venlonaars, een kleine overwinning dus voor de thuisclub. Feyenoord trekt zondag naar Groningen, waar het nog nooit de volle winst behaalde. GVAV steekt de laatste tijd weer in een goede vorm en het zou ons niet verwonderen- als het de Rotterdammers weer stond, maar voor de ze kerheid tippen wij een overwinning voor Feye noord. Sparta ontvangt be zoek van PSV, dat het in Spangen zwaar te verdu- dus om spannen. Toch ach ten wij een vastberaden Elinkwijk in staat tot het behalen van de zege. En schede en Willem II zitten in hetzelfde schuitje. Wil lem II heeft op Diekman nog nooit een overwinning ren zal krijgen. De Sparta nen zullen zich niet laten verschalken, hoewel een gelijk spel niet uitgesloten is. Ajax zal in de eindfase van de competitie in Den Haag te sterk blijken voor ADO. Alkmaar en Elinkwijk zijn twee kandidaten voor de degradatie. Het zal er kunnen behalen en zal ook ditmaal niet de gelukkig ste zijn. NAC moet sterker worden geacht dan Fortu- na, dat in ernstig degrada tiegevaar verkeert, maar verder dan een gelyk spel komt het niet. De beide koplopers van de eerste divisie A, Volen- dam en de Volewijckers, komen in Amsterdam Noord tegen elkaar uit. Als Volewijckers zich vechtlustig toont, geven wij het een reële kans op een overwinning. In Koog aan de Zaan zal het KFC wel lukken Enschedese Boys van het ljjf te hou den; voor beide staat hier veel op het spel. Eindho ven-Heerenveen is een wedstrijd zonder veel be lang. Heerenveen lijkt ons iets sneller en over meer schotvaardigheid te be schikken dan Eindhoven; de winst gaat dus naar Heerenveen. Excelsior zal deze keer Be Quick beter onder de duim kunnen houden dan bij zijn uit wedstrijd. Oldenzaal en Rigtersbleek zullen het wel kalm aan doen; een verde len van de punten lijkt ons hier het resultaat. Haarlem tenslotte zal het in Nijme gen niet gemakkelijk krij gen tegen NEC, dat voor de tweede plaats vecht. Toch achten wij de Haar lemmers ook hier superi eur. VOETBAL DE ENGELSE LEAGUE Voor de Engelse League werden gis teravond de volgende wedstrijden ge speeld: tweede divisie: ScunthorpeUnit- «d-Charlton Athletic 0-0; derde divisie: Watford-Coventry- City 7-2. WEST DUITSLAND-NEDERLAND (AMATEURS) OP 1 JUNI De wedstrijd tussen de amateur-teams van West-Duitsland en Nederland, die vastgesteld was op woensdag 31 mei, is één dag verschoven. De ontmoeting zal donderdag 1 juni bij kunstlicht in een Westduitse stad worden gespeeld. ZWEED LEIDT NEDERLAND-MEXICO De Zweedse scheidsrechter Eric Jo hansson zal de wedstrijd Nederland- Mexico leiden, die woensdagavond 19 april in het Olympisch Stadion te Am sterdam wordt gespeeld. Zijn landgeno ten Lundell en Loow zullen hem assis teren. HOCKEY 23 SPELERS VOOR WEDSTRIJD TEGEN NEDERLAND Voor de 27e hockey-interland Duits- land-Nederland, welke zondag 7 mei in Keulen wordt gespeeld, zijn door de Duitse keuze-commissie 23 spelers aan gewezen. De ploeg wordt gecoached door international Hugo Budinger, zelf een der kandidaten. Van de 18 .spelers, die aan het Olympisch toernooi te Rome deelnamen, zijn er 15 gehandhaafd. Slechts doelman Luecker, Lauth en Kra- nich ontbreken. Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van de schaakclub VTL werd vrij dag en zaterdag een schaaktoernooi ge organiseerd, dat uitstekend is geslaagd. Vrfldag .sprak de bedrijfsdirecteur, de heer H. B. Haanappel, 'n welkomstwoord tot de talrijke deelnemers, terwijl alle deelnemers werden verrast met een fraaie ballpen, aangeboden door VTL. Zaterdagavond werden door voorzitter H J. Dingjan de prijzen uitgereikt. Wed strijdleider was de heer A. C. Teleng. De uitslagen waren: le ronde, Eregroep: A. Barkema-A. Smit 0-1, W. H. v. d. Nat-M. D. Etmans •/»-«/«. Hoofdklasse, groep A: H. Wichers-R. A G. de Graaff 1-0, J. J. Piket-W. G. Demmendal 1-0. Groep B: H. Th. Weiland-C. v. Dijk 0-1, E. Ketting-A Bonefaas 1-0. Groep C: I. Vogelenzang-C. H. v. d. Bosch 1-0, A. H. Hooyer-A. Sijtsema sr. 1-0. Groep D: Th. Piket-F. Teleng 1-0, B. v. Meygaarden-A J. W. Kohlbeck 0-1. le klasse, groep A: G. Hortensius-J. v. Harten 1-0, P. J. Piket-S. v. Gmeren 0-1. Groep B: J. ter Haar-J. Harkes Vi-V«. L. J. Groenendijk-B. Maat (n.o.) 1-0. 2e klasse, groep A: W. v. Leeuwen-E. v. d. Zaag 0-1, A Spek-J. G. Kordel 1-0. Groep B: F. v. d. Kaay-M. J. de Bock 1-0, A. Momberg-Th. Aussems Vi-Vs. Groep C: G. P. Sluyts-J. A. F. Planj er 0-1, J. H. v. Dijk-H. C. Kleiweg 1-0. Groep D: G. A. L. Teeuw-mr. D. W. Kok Vt-Va, C. J. Verbiest-C. v. Nieuw koop Vb-1/». Groep E: J. Melse-L. v. Gorkum 0-1, C. G. v. d. Voorst-N. Veerman 0-1. 3e klasse, groep A: W. Maat-J. Vonde ling 1-0, W. H. Koning-A. J. Bokern 0-1. Groep B: F. Blikman-A. P. L. M. Koe- leman V»-Va, P. J. Wijnbeek-B, de Jong 0-1. Groep C: J. P. de Bruin-P. C. Schaken- bosch 0-1. Groep D: J. M. Tervooren-S. v. d. Moo- len 0-1, W. F. Smit-H. Slegtenhorst 1-0. Groep E: G. A Meyer-C. Clement 0-1. 2e ronde: Eregroep: A. Barkema-W H. v. d. Nat Va-Va, A. Smit-M. D. Et- mans 1-0. Hoofdklasse, groep A: H. Wichers-J. J. Piket 1-0; R. A. G. de Graaf-W. G. Dem mendal 1-0. Groep B: H. Th. Weyland-E. Ketting V»-Vt, C. v. Dijk-A. Bonefaas 0-1. Groep C: I. Vogelenzang-A. H. H. Hooyer 0-1, C. H. v. d. Bosch-A. Sijt sema sr. 1-0. Groep D: Th. Piket-B. v. Meygaarden 1-0, P. Teleng-A J. W. Kohlbeck 0-1. le klasse, groep A: J. Hortensius-P. J. Piket 1-0, J. v. Harten-S. v. Gemeren 0-1. Groep B. J. ter Haar-L. J. Groenendijk V»-1/», J. Harkus-B. Maat 1-0. 2e klasse, groep A: W. v. Leeuwen-A. Spek 0-1, K v. d. Zaag-J. G. Kordel 0-1 Groep B: F. v. d. Kaay-A. Momberg 0-1, M. J. de Bock-Th. Aussems 0-1. Groep C: G. P. Sluyters-J. H. v. Dijk 0-1, J. A Planjer-H. C. Kleiweg Va-Va Groep D: G. A. L. Teeuw-C. J. Ver biest 1-0. mr. D. W. Kok-C. v. Nieuw koop 1-0. Groep E: J. Melse-C. G. v. d. Voorst 1-0, L. v. Gorkum-N. Veerman Vt-Vi. 3e klasse, groep A: W. Maat-W. H. Koning 1-0. J. Vondeling-A. J. Bokern 1-0. Groep B: F. Blickman-J. P. Wijnbeek 1-0, A P. H. M. Koelman-B. de Jong 1-0. Groep C: P. J. de Bruin-A. J. Kok 1-0. Groep D: J. H. Tervooren-W. F. Smit Vs-V», S. v. d. Molen-H. Slegtenhorst Va-Va. Groep E: J. Maat-G. A. Meyers 1-0. 3e ronde: Eregroep: W. H. v. d. Nat- Amerikanen skiën zonder sneeuw De Amerikanen zullen bin nenkort overdekt kunnen skiën zonder sneeuw. Voor het eind van juni zal in Baltimore de eerste indoor skipiste, een uit vinding van de 33-jarige Ray Hall, voor het publiek worden opgesteld. Het principe van de helling is een roltrap zonder treden, een soort rollende helling dus. De piste bestaat uit een aantal vlak ken met een stijgingspercentage van 20 procent. Deze vlakken hebben aan de ene kant een hoogte van tien meter en aan de andere kant van 2,5 meter. De piste bestaat uit een nylon kar pet op een naar boven bewegen de transportband. Wanneer een skiër dus hetzelfde tempo aan houdt als de band, kan hij door blijven gaan zolang als hij wiL Er zullen drie „banen" worden aangelegd voor elk 24 personen. De snelheden variëren van drie kilometer per uur voor de be ginners tot 30 kilometer per uur voor de gevorderden. Als nieuw tje is er een stang, waaraan be ginners zich vast kunnen hou den. Men is van mening, dat hiermee de angst voor het vallen kan worden voorkomen. Om het allemaal zo realistisch mogelijk te maken zijn er in de hal installaties aangebracht waarmee naar believen windvla gen, koude lucht, het gehuil van een februari-storm of andere „ongemakken voor skiërs" voort gebracht kunnen worden. A. Smit Vt-V», M. D. Etmans-A. Barkema V»-1/». Hoofdklasse, groep A: J. J. Piket-R. A. G. de Graaff 0-1, W. G. Demmendal- H. Wichers 0-1. Groep B: E. Ketting-C. v. Dijk 0-1, A. Bonefaas-H. Th. Weiland 0-1. Groep C: A H. Hooyer-C. H. v. d. Bosch 0-1, A. Sijtsema-I. Vogelenzang 0-1. Groep D: B. v. Meygaarden-F. Teleng 0-1, A. J. W. Kohlbeck-Th. Piket Vb-1/». le klasse, groep A P. J. Piket-J. v. Harten 0-1, S. v. Gemeren-J. Hortensius Vt-V*. Groep B: L. J. Groenendijk-J. Harkes Vt-V», B. Maat-J. ter Haar 0-1. 2e klasse, groep A: A. Spek-E. v. d. Zaag l/»-Vt, J. G. Kordel-W. v. Leeuwen Vt-V». Groep B: A. Momberg-M. J. de Bock 1-0, Th. Ausems-F. v. d. Kaay 1-0. Groep C: J. H. v. Dijk-J. A. F. Planjer V»-1/», H. C. Kleiweg-G. Sluyts V»-1/». Groep D: C. J. Verbiest-mr. D. W. Kok 1-0, C. v. Nieuwkoop-G. A. L. Teeuw 1-0. Groep E: C. G. v. d. Voorst-L. v. Gor kum 0-1, N. Veerman-J. Melse 1-0. 3e klasse, groep A: W. H. Koning-J. Vondeling 0-1, A. J. Bokern-W. Maat 1-0. Groep B: P. J. Wijnbeek-F. Blickman V»~Vi. Groep C: A. J. Kok-P. C. Schakenbos 0-1. Groep D: W. P. Smit-S. v. d. Molen 1-9, H. Slegtenhorst-J. H. Tervooren Vt-V». Groep E: C. Clement-J. Maat 1-0. le cn 2e prijswinnaars waren: Ereklasse: 1 W. Smit, 2 W. H. v. d. Nat. 3 M. D. Etmans, 4 A. Barkema. Hoofdklasse A: 1 H. Wichers, 2 R. A. G. de Graaff. Hoofdklasse B: 1 C.v. Dijk- 2 E. Ket- ten. Hoofdklasse C: 1 C. H. v. d. Bos, 2 I. Vogelenzang. Hoofdklasse D: 1. A. J. W. Kohlbeck, 2 Th. Piket. le klasse A: G. Hortensius, 2 S. v. Gemeren. le klasse B: 1 J. ter Haar, 2 J. Harkes. 2e klasse A: 1 A. Spek, 2 E. v. d. Zaag. 2e klasse B: 1 Th. A. Aussems, 2 A. Momberg. 2e klasse C: 1 J. H. v. Dijk, 2 J. A. F. Planjer. 2e klasse D: 1 G. A. L. Teeuw, 2 mr. D. W. Kok. 2e klasse E: 1 L. v. Gorkum, 2 N. Veer man. 2e klasse F: 1 H. Boelee. 3e klasse A: 1 A. J. Bokern, 2 J. Von deling. 3e klasse B: - A. P. H. M. Koeleman, 2 F. Blickman. 3e klasse C: 1 P. C. Schakenbos, 2 J. P. de Bruin. 3e klasse D: 1 W. F. Smit, 2 S. v. d. Molen. 3e klasse E: 1 C. Clement, 2 J. Maat. De kortste partij was voor H. Wichers in 12 zetten, terwijl F. Teleng mat aan kondigde in 4 zetten. Alle correspondentie betreffende deze rubriek gelieve men te zenden aan W. J. v. d. Voort, Rorenaarstraat 30, Nieuw- Vennep. LADDERWEDSTRIJD Deze week kunnen de oplossers weer eens genieten van een tweetal slagbe werkingen van onze trouwe medewerker de heer v. d. Boogaard. Een tweetal, welke berusten op een en hetzelfde slot- spel. Aanvangsstanden goed en afwikke lingen verdienstelijk, zoals men dit van deze auteur wel gewoon is. Wedstrijdprobleem no. 1074 Auteur: Joh. v. d. Boogaard, Rotterdam le publikatie m m 't w i i p f e m M «f p m Ti m a a a u 9 B m SU Ei m m m m m m m n m m Zwart: 2, 8, 9, 13/16, 18, 20, 23, 30 en 36. Wit: 17, 22, 27, 31/33, 37/39, 45, 47 en 49. Wit speelt en wint. Wedstrijdprobleem no. 1075 Auteur: Joh. v. d. Boogaard, Rotterdam le publikatie Zwart: 2, 7/9, 11/15, 19, 20, 29 en 37. Wit: 21, 22, 26/28, 30, 31, 42, 44, 45 en 47/49. Wit speelt en wint. Oplossingen van alle problemen over de maand april kunnen worden ingezon den tot uiterlijk 6 mei a.s. aan boven deze rubriek vermeld adres. PROBLEMEN Wij vervolgen het probleemgedeelte met nog een tweetal vraagstukken van de heer Dubbeldeman welke het oplos sen waard zijn. No. 1 Auteur: J. Dubbeldeman, Leiden le publikatie m £t> i.- b m m m m m w w m 9 w m r p Zwart: 1, 6, 8, 10, 11, 13, 14, 17, 20, 25, 26, 37. Wit: 19, 22, 23, 28, 29, 33, 34, 39, 40, 43, 47, 48. Wit speelt en wint. No. 2 Auteur: J. Dubbeldeman, Leiden le publikatie Zwart: 10/14, 16. 18, 19, 22 en 28. Wit: 21, 24, 27, 29/31, 34, 38, 40 en 44. Wit speelt en wint. Oplossingen worden gaarne tegemoet gezien tot 6 mei a.s. CORRESPONDENTIE J. D .te L. problemen in dank ontvan gen. Zal ze nazien. Wat no. 122 betreft deze is bijoplosbaar. C. B. te L., partijgedeelte in dank ont vangen. plaatsing volgt. Ook mijn Hank voor uw verdere medewerking.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 3