K. v. K.-legpenning voor firmanten v. d. Stok WOENSDAG 12 APRIL 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Receptie in Leiden Een honderdjarig bestaan van een firma is een evenement, dat de aan dacht verdient. Dit is ook gister middag weer gebleken bij de recep tie in ,,'t Gulden Vlies", die door de firmanten werd gehouden ter gele genheid van het honderdjarig be staan van de firma J. v. d. Stok (Huishoudelijke artikelen) aan de Breestraat te Leiden. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rijnland was verte genwoordigd door haar voorzitter, ir J. J. G. van Hoek en ondervoor zitter de heer C. F. Meerpoel. Ir van Hoek overhandigde onder het uitspreken van een hartelijke ge lukwens de zilveren legpenning van de Kamer en wees op de bijzondere betekenis van dit jubileum. Hij sprak Na vijftig jaar nam de heer T. W. Pet afscheid van S.F.L. Vandaag herdacht de heer T. W. Pet het feit, dat hij 50 jaar geleden in dienst trad bij de Stedelijke Fa brieken van Gas en Electriciteit. Dit bijzondere jubileum ging tevens ge paard met zijn vertrek uit de dienst wegens het kort geleden bereikt héb ben van de pensioengerechtigde leef tijd, In de directiekamer bracht de di recteur, Ir. Y. Ykema de heer Pet dank voor de wijze waarop hij zo vele jaren zijn krachten aan het be drijf had gegeven. Hij overhandigde de oorkonde van het gemeentebe stuur en wenste hem het beste toe voor de komende jaren. Nadat zijn chef en de voorzitter van de perso neelsvereniging hun gelukwensen hadden aangeboden, volgde in de kantine de huldiging door en het af scheid van de collega's van de af deling gasdistributie. De jubilaris werd ook hier zeer hartelijk toegesproken en mocht als aandenken aan zijn lange loopbaan bij de Fabrieken enkele geschenken in ontvangst nemen. Velen drukten na afloop de jubilaris persoonlijk de hand en wensten hem een goede pensioentijd toe. Van het politierapport Twee jeugdige Leidenaars gepakt wegens diefstal van bromfiets Op aanwijzing van de gedupeerde, een inwoner van Oegstgeest, heeft een agent van de Leiase politie gis teren de hand weten te leggen op twee jeugdige Leidenaars, resp. 15 en 17 jaar oud, die zich de brom fiets van de Oegstgeestenaar „we derrechtelijk hadden toegeëigend". De man zag op een gegeven ogenblik een der jeugdige delinquenten op zijn brommer rijden. Hij waarschuw de een agent, die de jongen in een poort wist te grijpen. Aan de tand gevoeld, bekende deze de diefstal en noemde tevens de naam van zijn medeplichtige, die dan ook prompt werd ingerekend. De daders zijn aan de politie van Oegstgeest overgeleverd. TWEE BROMMERS BOTSTEN Gisterenmorgen, omstreeks zeven uur, zijn op de wegkruising Da Cos- tastraatToussaintlcade twee brom mers tegen elkaar opgebotst, omdat de een geen voorrang aan de ander verleende. Het gevolg was dat de 17-jarige N. J. v. d. H. uit Warmond een hersenschudding en een hoofd wond opliep. Na behandeling door de E.H.D. werd het slachtoffer naar het Academisch Ziekenhuis overge bracht. VAN DE TRAPPER GEGLEDEN Het 11-jarige meisje J. M. G. L. uit de Houtstraat is op de Heren singel nabij de Lusthoflaan van de fietstrapper afgegleden, waardoor het linkeronderbeen werd gebroken. Het meisje is ter behandeling opge nomen in het Academisch Zieken huis. daarbij de hoop uit, dat firmanten en personeel overtuigd blijven van de dienende taak die zij ten opzichte van het publiek reeds in zo ruime mate gedemonstreerd hebben. Wethouder S. Menken bracht ge lukwensen namens het gemeentebe stuur en voorts kwamen onder meer Selukwensen aanbieden: de heer J. J. Lambermont, namens de Leid- se Middenstandscentrale en de NRKM, de heer J. H. van der Kloot, eveneens namens de L.M.C. en voorts vrienden, familieleden en vele zakenrelaties. In de morgenuren heeft namens het personeel, de heer L. v. d. Vos, een electrische kantoorklok aan de Burgerlijke Stand Geboren: Theodorus Thomas Vincen- tius, z.v. J. V. Alkemade en P. J. Smit; Nicolaas Maria, z.v. P. W. Hogervorst en C. Vianen; Jacomina, d.v. J. Ravensber- gen en C. v. d. Eijkel; Cornelis, z.v N. Zonneveld en W. M. Geradts; Nicolette Francisca Elisabeth, d.v. A. J. Wagten- donk en M. F. v. d. Post; Cornelis, z.v. W. v, Duijn en C. Remmelzwaal; Chris tina en Andrea, d.d.v. R. G. Tolson en G. J. Bleecke. Overleden: E. Scholte, 7 maanden, dochter; C. W. Meerse. 68 jaar, man; C. v. Egmond, 76 j., man; A. Hageman, 2 dagen, zoon; E. Geenjaar, 40 j., e.v. J. J. v. Kralingen. directie overhandigd, waarna de oudste firmant de heer J. H. J. van der Stok een dankwoord sprak waar bij hij een uitgaansdag voor het personeel in het vooruitzicht stelde. Op de foto overhandigt de voor zitter van de Kamer van Koophan del aan de oudste firmant, de heer J. H. J. van der Stok de zilveren erepenning. Naast hem de heer A. van der Stok, beide firmanten wa ren vergezeld van hun echtgenoten. R.K. BRIDGECLUB „S.V.A.". De uitslag van de vijfde avond van de parenwedstrijd is als volgt: Groep zwart: BikMiddelbeek 2 p. (13); v. HaasterenAzskoude 4 p. (11); dames Bik 0 (10); mevr. Wer- terBonnet 4 p. (10); Piketv. d. Ruit 2 p. (8); heer en mevr. van der Drift 2 p. (6); v. d. PostWeber 2 p. (7); heer en mevrouw Cuppen 0 p. (6); Diebenv. Wijk 4 p. (6); Jeus- terWinkelmolen 0 p. (3). Groep rood: dames Borsboom Bouzie 2 p. (12); heer en mevrouw Niekerk 2 p. (10); heer en mevrouw Bernsén 4 p. (9); dames Bisschopv. Noort 0 p. (8); Broeken en partner 2 p. (6); heer en mevrouw v. Leeu wen 2 p. (6); dames Doovev. Loon 2 p. (6); heer en mevr. De Ridder 2 p. (5). Tussen geeft de algemene stand aan. VERTROKKEN PERSONEN UIT LEIDEN GEVESTIGDE PERSONEN IN LEIDEN GEVESTIGDE PERSONEN IN DE WEEK VAN 30 MAART T/M 5 APRIL 1961 J, V. v. Daim en fam., kantoorbedien de. Buitenruststr. 1; H. F. L. Stilting en fam., Du Rieustr. 5; W. C. Prins en fam., journalist, Hoflaan 249; E. v. Leer, secre taresse, Roodenburgerstr. 31; A. Bart, bibliothecaresse, Breestr. 5; J. G. W. A. Bollee, militair. Noordeinde 2a; E. C. Fi scher, Witte Singel 18; C. M. A. Lokker, hulp in de huish., Breestr. 37; I. J. de Graaf, verpleegster, Middelweg 38; N. Buurman-v. d. Bos, Witte Rozenstr. 21; F. H. Kutschenreuter, rijksambtenaar, Boisotkade 8; J. E. B. Krekelaar, dok tersassistente, Oude Singel 2; M. P. ter Haar, timmerman, Martdijk 1; W. v. d. Wijngaard, verpleegster, Nic. Beetsstr. 14; H. B. Rasker, magazijnbediende, Kneppelhoutstr. 25; H. Bauer, modeteke naar, Du Rieustr. 25; A Spanjaard-v. Tellingen, J. W. Frisostr. 15; H. Kuiper, Rijnsburgerweg 31b; D. B. Erades, on derwijzer, Langestr. 65; J. E. Crevecoeur- Koops, lerares, Plantsoen 71; C. J. Schiagwein-Overmeer, Kraaierstr. 24; G. v. d. Garstkamp-v. Beek, Plantsoen 1; E. Pool-Hoep, Plantsoen 1; J. C. Bink, Zee manlaan 18a; M. E. M. Ettema, med. ana liste RU, Lorentzkade 35; A. Delfos, pot tenbakker, Hoge Rijndijk 280; C. M. v. Wilgenburg, Oude Herengracht 15; M. V. Vink, 1.1. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; H. Woldhek, militair, Noordeinde 2a; G. Loggen-Kamphorst, hulpverkoopster, Haven 44a; D. G. Lammerts van Bueren, Kersenstr. 25; D. E. Vogel, Pieterskerk hof 4; A. G. Westendorp, Piet Paaltjens- pad 2; A. L. Schendelaar-Förster, Hoge- woerd 89; M. v. Alphen-Maas, Burggra- venlaan 103; M. G. S. Leferink, röntgen- laborante, Burggravenlaan 103. VERTROKKEN PERSONEN IN DE WEEK VAN 30 MAART T/M 5 APRIL 1961 N. Oedayrajsingh Varma en fam., v. Vollenhovenplein 94, n. Nijmegen, J. W. Passtr. 97; A. C. J. Duindam en fam., Buys Ballotstr 70, n. Zoeterwoude, Oranjelaan 22; J. A. Roobol en fam., Walr. v. Hallstr. 14, n. Poortugaal, Bar beelsingel 52; C. Visser en fam., Rijn en Schiekade 24, n. Halsteren, Gasthuisstr. 1; A. S. J. Florlsson en fam., Gerrit Kas- teinstr. 16, n. Rotterdam, Hulkesteiri 39; J N. Gelok en fam.. Corn. Schuytlaan 14, n. Oegstgeest, Akelailaan 10; A. Ker sten-Boer en fam., Boshuizerkade 209, n. Geldrop, 't Geluk 25; A. Mol en fam., Rijnsburgerweg 106, n. Wassenaar, Tulp- weg 14; R. v. d. Zwan en fam., Bankastr. 19, n. Leiderdorp, Hoogmadeseweg 39; W. A. S. Witlox en fam., Burggraven- laan 144, n. Maastricht, Scharnerweg 90; J. W. Verhage en fam., Da Costastr. 103, n. Alphen a.d. Rijn, Pr. Irenelaan 66; C. J. Claro en fam., Zoeterwoudsesingel 43, n. Argentinië; W. J. M. P. Goddijn en fam., Seringenstr. 29a, n. Leiderdorp, Charl. de Bourbon6tr, 8; L. Kieviet en fam., Burggravenlaan 103, n. Oegstgeest, Juffermansstr. 18; J. Teske en fam., Lage Rijndijk 81a, n. Lisse, Heereweg 235; P. Vermeulen en fam., Bernhardstr. 4, n. Leiderdorp, Akkerstr. 21;'A. de Groot en fam., Uterstegracht 190, n. Lei derdorp, Achthovenerweg 58; G. G. Star- renburg, Witte Rozenstr. 21, n. Alphen a.d. Rijn, Dorpsstr. 15; B. L. M. v. Cleef, Botermarkt 25, n. Oegstgeest, Ridder spoorlaan 7; H. M. H. V. Cleef-Otgaar, Hogewoerd 58, n. Oegstgeest, Ridder spoorlaan 7; L. Slap, Morsstr. 62-64, tl Harderwijk, Boekhorstlaan 26; E. A. Engel-Koóymans, Moddermanstr. 44, n. Zoeterwoude, J. v. Banningstr. 35; A W. Biegstraaten-Schouten, Staalwijkstr. 29, n. Groningen, Korreweg 68; L. F. Duy- maer v. Twist, Roodborststr. 10, n. 's-Gravenhage, Ary v. d. Spuyweg 7; E. M. Rob, Rijnsburgerweg 10, n. 's-Gra venhage, Jaarsveldstr. 240; G. W. H. v. d. Water, Fred. v. Eedenlaan 24, n. Gouda, Koekoekstr. 38; A. T. Matlung, Groenhovenstr. 11, n. 's-Gravenhage, Laan v. Nieuw Oost Indië 118; J. W. Bre voord-Kooreman, Nieuwe Rijn 9, n. Eemnes, Wakeredijk 226; B. Visser, Burggravenlaan 201, n. Amsterdam, Brahmsstr. 2 III; P. v. Berkum, Witte Singel 27, n. Neeuwarden, Noordersingel 88; E. Middel, Witte Singel 27, n. Noord- wijk, Bronkhorststr. 61; P. A. Koeken bier, a.b. Morssingel, n. De Bilt U., Gre- goriuslaan lb; M. J. P. Touw, Haagweg 166, n» Utrecht, Burg. Reigerstr. 74; A. F. v. d. Made, Hoge Morsweg 16, n. Utrecht, Handelstr. 44; H. C, Kraft-Haacke. Bil- derdijkstr. 4, n, Baarn, Julianalaan 4; G. Cupido, Timorstr. 8, n. Harmeien, Utr. straatweg 1; J. R. Blok, Marienpoel- str. 41, n. Arnhem, Bakenbergseweg 47; A. W. A M. v. d. Wee, v. Oldenb.str. 29. n. 's-Gravenhage, Goeverneurlaan 235; A. M. B. A. Vleeskens, Roodborststr. 39, n. De Lier, Hoefweg 36; J. J. Lambooij, Cobetstr. 34, n. 's-Gravenhage, v. Blan- kenburgstr. 51; A. M. J. Schepman, Kern- str. 7, n. 's-Gravenhage, Jul. v. Stolberg laan 216; D. R. Jans. Zoeterwoudsesingel 86, n. Rotterdam, Merellaan 23; J. v. d. Heijden, Alexanderstr. 49a, n. Oegstgeest, Ridderspoorlaan 15; G. E. M. Asselbergs, Langebrug 53, n. Canada; M. Vervloet. Plantage 8, n. Voorschoten, Leidseweg 356; W. R. v. Alphen de Veer, Rapenburg 4, n. Voorburg, v. Leeuwenstr. 55; A. E Meijer, Rapenburg 122, n. Rotterdam, Mathenesserlaan 135; F. A. Pronk v. Hoogeveen, Hooigracht 94, n. Rotterdam, Willemsplein 6d; J. A. de Graaff, Vol molengracht 2a, n. Rotterdam, Zaagmo- lenstr. 54a; T. R. v. d. Kleijn, a.b. Haag- weg t.o. 180, n. Middelharnis, Hotel Meijer; R. A. de Boer, Rijnsburgerweg 167, n. Oegstgeest, Ridderspoorlaan 43; 5. Jonkers, Rijnsburgerweg 10, n. Rot terdam, Boezembocht 75; A. M. J. Schef- fers, Lorentzkade 35, n. Eindhoven, Pot- gieterstr. 44; S. Sorrentino, Haarlemmer- str. 216a, n. Italië; R. A. Weemhoff, Hooi gracht 4a, n. Voorburg, Park Leeuwen- steijn 69; C. M. Gerkema, Nieuwe Rijn 8, n. Groningen, Bleekerstr. 16a; H. A. Versteegen-v. Asperdt, Maresingel 48, n. Leiderdorp, Eikenlaan 9; J. W. Hart- mann, Leuvenstr. 7, n. Ned. Antillen; A. J. Huijskes, Roodenburgerstr. 24, n. Alphen a.d. Rijn, Paulus Potterstr 17; B. A. Huijskes-Siemons, Roodenburger str. 24, n. Alphen a.d. Rijn, Paulus Pot terstr. 17; C. S. v. Eerde-Kooij, Zeeman laan 36, n. Amsterdam, Klarenburg 353; C. K. Ebbers, Breestr. 177, n. Utrecht, Nieuwravenstr. 13bisA; A. H, v. Doorn, Oude Vest 35, n. Utrecht, Vleutenseweg 167bis; I. Bakker-v. Evert, Pelikaanstr. 15, n. Breukelen, Scheendijk 11a. „Het was niet mals" Energieke moeder behaalt als eerste vrouw diploma Naarmate het aantal auto's in ons land groeit komen er meer auto bezitters, die verplicht zijn een rij bewijs te halen. Als gevolg hier van rijzen autorijscholen als padde stoelen uit de grond. Daar zijn goede en minder goede onder, dure en minder dure. Ook in Leiden kennen wij een aantal van dergelijke in stellingen, die bijna zonder uitzon dering een goede faam hebben. Eén er van wordt geleid door mevr. S. J. v. d. Mey-Schorler, moeder van twee kinderen. Gistermiddag hadden wij een gesprek met deze energieke vrouw, die hoofdzakelijk les geeft op vrachtauto's. Vol trots vertelde zij ons, dat zij twee jaar studeren op 7 april j.l. geslaagd was voor het examen, dat volgens haar zeggen „lang niet mals was". Zij bedoelde het VAMOR-diploma, dat wordt uit gegeven door de Stichting Vakexa mens Auto- en Motorrijschoolbedrij- vln. Deze trots was gerechtvaardigd als men bedenkt, dat van de acht entwintig kandidaten slechts zes het examen met goed gevolg aflegden. Onder de tweeentwintig afgeweze nen behoorde ook de echtgenoot van deze moeder, die opmerkte, dat zij als eerste en enige vrouw in Leiden dit examen had gehaald. Mevrouw v. d. Mey, die sedert vijftien jaar in Ne derland woont, behaalde haar vol ledige autorijbewijs in 1947. Daarna slaagde zij nog voor een tweetal di ploma's, te weten één van de BBN (Bond voor Bedrijfsautoverhuur in Nederland) en één van de ABAN (Algemene Bond van Autorijinsti- tuten van Nederland). GEVONDEN VOORWERPEN IN DE MAAND MAART 1961 Passer, haarspelden, hondenriem, kinderschoentjes, dameshandschoen, herenhandschoen, sleutels, bankbiljet, fotocopieën, portemonnaie, sjaal, duimstok, auttostep, vulpen, dames schoen, rijwieltas, actetas, rouwkaar ten met album, damespolshorloge, jongenscoat, scheerapparaat, heren- pyama, badhanddoek, foudraal inh. hengel, kinderjasje, zak aardappelen, boodschappentas, regenjas, koker inh. landmetingen, schakelarmband, siga rettenaansteker, sponsen, sportbroek- je, bril, herenpolshorloge, tas, lap stof, injectienaalden, meetlint, win terjas, jerrycan, regenpijpen, buiten band, (bromfiets), kinderbril, gelds bedrag, reserve-autowiel, militaire tas, steekwagen. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van ge vonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8 te Leiden .ingang poort, op woensdag en zaterdagmiddag tussen 14.00 en 16-00 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden vérstrekt. Leidse agenda WOENSDAG 12 APRIL K O Gehoorzaal, cabaret „Sterrenregen", 8 uur. Kindercursus „Kraaiennest", Rehoboth, 8 uur. Mus. v. Volkenkunde Lezing dr. H. H. Frese, 8 uur. Invitatieconcert Toonkunst-or kest, Lakenhal, 8 uur. Toneelavond Selskip Fryslan, Den Burcht, 8 uur. Vijfdaagse werkweek voor Leidse gemeente-ambtenaren Tevens verkorting van arbeidstijd Aan de agenda van de vergadering van de Leidse raad is een punt toe gevoegd, n.l. een voorstel inzake het invoeren van de vijfdaagse werk week voor de ambtenaren der ge meente, met verkorting van de we kelijkse arbeidstijd tot maximaal 45 uur. In een toelichting op het voorstel schrijven burgemeester en weth., dat nadat omstreeks medio 1959 van Regeringswege de belemmeringen voor het invoeren van een arbeidstijd verkorting waren weggenomen, in een aantal takken van het particuliere bedrijfsleven voorbereidingen getrof fen werden om tot invoering van de vijfdaagse werkweek, gepaard gaan de aan vermindering van de wekelijk se arbeidstijd, te geraken. De verdere ontwikkelingen op dit gebied hebben sedertdien en met name gedurende het laatste half jaar een zodanig stormachtig verloop te zien gegeven, dat thans kan worden geconstateerd, dat in het algemeen, doch vooral in de grootste en belangrijkste sectoren van het vrije bedrijf de vijfdaagse werkweek reeds van kracht is ge worden en zulks voor enkele andere bedrijfstakken zeer binnenkort staat te gebeuren. „Het spreekt vanzelf, dat de over heid aan deze ontwikkeling niet kan voorbijgaan. In de aan de gemeente besturen gerichte circulaire van "de Minister van Binnenlandse Zaken d.d. 4 januari 1961 wordt er bij de ge meenten op aangedrongen om zoveel mogelijk de voor de rijksdiensten be paalde gedragslijn n.l. een invoe- ï-ing in twee etappes fe volgen, met dien verstande, dat met de vijf daagse werkweek door arbeidstijdver korting en werktijdverschuiving, het zij geheel, hetzij gedeeltelijk, niet vóór 1 mei 1961 een begin worde ge maakt. In genoemde ministeriële cir culaire ic echter de mogelijkheid opengelaten om, indien de situatie op de plaatselijke (regionale) arbeids markt zulks noodzakelijk zou maken, de volledige vijfdaagse werkweek vóór 1 mei 1962 in te voeren, mits niet vóór 1 mei 1961. Uitzonderingspositie. Inmiddels is ons, mede op grond van de met verschillende representa tieve instanties uit de takken van handel en industrie in deze gemeente gevoerde besprekingen, gebleken, dat in het algemeen bij het vrije be- Kinderoperette St. Cunera - (OKC) Opvoering van het sprookje: „De pruik van de koning", 8 uur, Stads schouwburg. DONDERDAG 13 APRIL K O. Residentieorkest. Gehoor zaal, 8 uur. VERON. Lezing Rehoboth, 8 uur RKEHBO. Cursus Vrolijcke Arke, 8 uur. APOTHEKERSDIENST Geopend apotheek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 21060. VOOR STADNIEUWS ZIE PAGINA 9 drijf in Leiden en naaste omgeving veelal reeds vóór 1 mei 1961, t.w. met ingang van 1 januari j.l., tot verkor ting van de arbeidstijd met gelijktij dige invoering van de vijfdaagse werkweek is overgegaan. Deze gang van zaken en de heiruit voortvloeien de reeds merkbare gevolgen hebben ons de overtuiging gegeven, dat, in dien niet op zeer korte termijn de nodige maatregelen tot invoering van de vrije zaterdag voor het gemeente- personeel worden getroffen, de ge meentelijke ovedheid in een uitzon deringspositie zal komen te verkeren, met alle ongustige gevolgen daarvan. Wij behoeven u niet te verhelen, dat de gemeente als werkgeefster ook in de tot voor kort bestaande situatie op de plaatselijke arbeidsmarkt reeds bepaald geen bevoorrechte positie innam. Die positie zal onzes inziens echter nog moeilijker worden, indien bij de huidige krappen arbeidsmarkt de abeidstijdverkorting en de daar mede samenhangende vijfdaagse werkweek ook niet door de gemeente zou worden ingevoerd. Wij vrezen, dat zulks er alsdan toe zou leiden, dat niet slechts het aantrekken van nieuw personeel, doch ook het behoud van de gemeentelijke arbeidskrachten ten zeerste zou worden bemoeilijkt, het geen een goede functionering van de gemeentelenijke diensten en bedrij ven ernstig in gevaar zou brengen. Afgezien hiervan achten wij het bo vendien tegenover het gemeenteper- soneel uit een oogpunt van billijk heid geboden, dat de gemeente, wan neer het gaat om de vaststelling van gunstiger arbeidsvoorwaarden, niet bij het particuliere bedrijfsleven ten achter blijft. In verband hiermede menen wij dan ook te moeten bevorderen, dat op de kortst mogelijk termijn, d.w.z. met ingang van 1 mei 1961, tot ver korting van de arbeidsduur en ver schuiving van de werktijd ter verwe zenlijking van de vrije zaterdag wordt overgegaan. Wat betreft de verminde ring van de arbeidstijd stelt het col lege zich op het standpunt, dat de werktijd van 48 uur tot 45 uur dient te worden teruggebracht; daarbij zal de arbeidsduur van de ambtena ren met een 41'/2-urige werkweek, gelet op het in de genoemde circu laire neergelegde standpunt van de Regering, geen wijziging ondergaan. Problemen. Wij beseffen, dat de verkorting van de wekelijkse arbeidstijd en de invoering van de vrije zaterdag, voor al in het beginstadium, op enkele praktische bezwaren zullen stuiten en mogelijk de nodige problemen met zich zullen brengen. Voorts zijn wij ons er ook van bewust, dat een ver andering in de werktijden, gezien de zeer uiteenlopende aard van de' ge meentelijke diensten en bedrijven, een zeer verschillende aanpak zal vereisen terwijl het zonder meer duidelijk is, dat ten aanzien van b.v. de nutsbe drijven en gemeentelijke verzorging- instellingen, bij welke de werkzaam heden ook op zaterdag voortgang zul len moeten vinden, afwijkende rege lingen dienen te worden toegepast. Wij zijn er echter van overtuigd, dat deze bezwaren en moeilijkheden in nauwe samenwerking ook met de re glementair gevormde overleginstan- ties op bevredigende wijze zullen kunnen worden opgelost. Zilver voor N. Wasserman Veertig jaar in dienst van Sanders Co. Aan de heer N. Wasserman, die veertig jaar in dienst is van de Kon. Zeep-, Eaude Colo gne- en Parfum- fabriek v.h. Sanders Co N.V., werd gistermiddag de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau .uitgereikt. Tijdens de in het St. Antonius Clubhuis gehouden hul digingsbijeenkomst, waarbij vrijwel het gehele personeel tegenwoordig was, deelde wethouder S.. Menken mede, dat de jubilaris deze konink lijke onderscheiding.mocht ontvangen als blijk van waardering voor diens trouw en ijver. Na de toespraak van de wethouder richtten nog vele an deren woorden van lof tot de heer Wasserman, die bovendien overladen werd met geschenken. De directeur, de heer P. A. de Jong, zei, dat de chef van de kar- fonnageafdeling een vriendelijke persoonlijkheid is en een man op wie men aan kan. „U heeft uw taak vervuld, op een wijze die aller be wondering waard is", aldus de di recteur. Deze betrok ook mevr. Was serman in de hulde. Als persoonlijk geschenk bood de heer De Jong een fruitmand aan en als cadeau van de firma een televisietoestel. De adjunct-directeur, de heer'C. Verweij, feliciteerde namens de staf, het laboratoriumpersoneel en het kantoorpersoeel. Hij prees de jubila ris o.m. om zijn hulpvaardigheid. „De heer Wasserman stond altijd klaar als wij hem nodig hadden". Voor de echtgenote van de jubila ris had de heer Verweij een centri fuge meegebracht. De heer J. A. van Wijk voerde als produktiechef het woord. Hij zei, dat de heer Wasserman gedurende al deze jaren op prettige wijze met de meisjes, die onder zijn leiding werk ten, wist om te gaan. „Trouwens het gehele personeel draagt u een goed hart toe". Namens het personeel bood deze spreker een lamp aan. Hierna beklom de heer J. C. van Duyn he"E podium. „Het is niet in woorden uit te drukken wat u voor ons vertegen woordigers gedaan heeft", zei deze hoofdvertegenwoordiger. Diens stof felijk blijk van waardering bestond uit een grote kist sigaren. Namens de gepensioneerden sprak de heer J. van Leeuwen, terwijl de heer J. A. G. Douglas naar voren trad om de jubilaris te danken voor de kameraadschappelijke samenwer king. Na afloop van de huldiging sprak een zoon van de jubilaris een dank woord, waarin deze zijn bijzondere erkentelijkheid uitsprak voor de sympathie en eer, aan zijn vader be wezen. Spr. roemde de samenwerking in het bedrijf. „De dirtecru heeft mijn vader een pluim op de hoed gestoken", aldus spr.., „maar deze kleurt evengoed op uw hoed".

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2