VVSB was niet de mindere van DOSR maar verloor toch kansloos (4-2) Experimenteel hockeyteam door Belgen verrassend verslagen Altior won van DIO (2-0) in wedstrijd van slecht gehalte Derby Lugdunum-Oranje Groen onbeslist (1-1) MAANDAG 10 APRIL 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Het is de St. Bavoploeg niet mo gen gelukken in de thuiswedstrijd tegen het Roelol'arendsveense DOSR verder afstand te nemen van de on derste plaats. Hoewel het spelpeil van de Noord- wijkerhoutse ploeg zeker niet min der was dan dat van de gasten, werd in de eorste helft nogal nonchalant met de kansen omge sprongen. DOSR opende door G. van der Meer na 15 minuten de score, toen een overigens tam schot door een der VVSB-verdedigers net genoeg van richting veranderd werd om de bal onbereikbaar voor doelman Pee- ters in de hoek van het doel te doen belanden. Eerst na 25 minuten spe len wist de VVSB-middenvoor M. van der Klauw in vrije positie voor de DOSR-doelman gekomen, gelijk te maken. Kort na rust nam DOSR weer de leiding toen Olijerhcek een toege kende strafschop beheerst en goed benutte. VVSB kwam opnieuw ge lijk door M. Groot, die met een har de kopstoot een hoekschop tot doel punt verwerkte. Nu kwam de span- Roodenburg moest zege aan DHL laten Door het gemis van Ouwerkerk en Chouffour speelden onze stadge noten met een sterk gewijzigde op stelling die echter behoorlijk voldeed. Het begin was voor de thuisclub maar Zitman c.s. verdedigden zeer goed, zodat DHL weinig kansen kreeg. De strijd ging behoorlijk ge lijk op en in de 23e minuut kon Van Ós zijn club de leiding geven ((11). Ondanks heftige pogingen van beide ploegen, bleef de stand tot rust on veranderd. In de tweede helft bleef de strijd geheel open, met DHL iets in de meerderheid, zodat na 7 min. de stand gelijk was (11). Wel kreeg Roodenburg nog enkele kansen, doch na een half uur werd het met een verrassend schot 21. Jammer was het, dat met nog een kwartier te spe len De Jong tegen de scheidsrechter een opmerking maakte en naar de kleedkamer werd verwezen. DHL kwam nu sterk in de aanval, maar de Roodenburg-achterhoede wist van geen wijken, zodat de thuisclub juist met de hakken over de sloot kwam. Gehandicapt ASC verloor van EHS Ook tegen het niet zo sterke EHS heeft roodzwart het onderspit moe ten delven. Er dient echter aan wor den toegevoegd, dat opnieuw het lot ASC parten speelde, want er moest worden aangetreden zonder Spiering en Brard. Bovendien moest na eni ge tijd Lolkes de Beer het veld rui men, zodat de Leidse ploeg wel zwaar was gehandicapt. Deson- langs hebben verschillende Leidse spelers het uiterste gedaan om een zo goed mogelijk resultaat te be vechten. Een gelijk spel lag dan ook zeker in de verhouding. Het begin was zeker voor de Lei- denaars, doch jammer genoeg ont brak het beslissende schot. De Haar lemmers waren wat gélukkiger en toen een van de ASC-verdedigers miste was de EHS-linksbinnen er di rect bij om Wurzer kansloos te pas seren (10). In de tweede helft was de ASC- ploeg wat gewijzigd, hetgeen de stootkracht wel wat vergrootte. En zowaar gelukte het de ijverige La- sander zeer fraai gelijk te maken. Hierna wilde de Haarlemse voor hoede, ondanks de goede sfeer, waar in tot dan werd gespeeld de zaak for ceren. En met deze tactiek had zij succes, toen een mislukt schot via vele benen in het ASC-doel be- Jandde (21). IJverig hebben de rood-zwarten nog gestreden voor de gelijkmaker, die echter nu uitbleef, doordat de EHS'ers de zaak achter goed dicht hielden. ESTO—RVC 0-1 De veertiende wedstrijd heeft min of meer tegen de verwachting in voor de thuisclub de eerste neder laag opgeleverd. Zonder het meer enthousiaste spel van de bezoekers afbreuk te doen, moeten we toch zeggen dat de gasten meer kregen dan hun toekwam. Wogen voor de rust de beide partijen aardig tegen elkaar op, na de thee was toch de thuisclub bijna voortdurend in het offensief. De beide backs stonden welhaast op de middellijn. Maar RVC verdedigde met man en macht. De ruststand had evengoed anders om kunnen zijn. Het enige doelpunt ontstond uit een twijfelachtige cor ner, waaruit de bal n.et een slap rollertje langs de paal rolde. Hin derlijk was dat de scheidsrechter vaak voor beide partijen floot zon der dat men wist wat er aan de hand was. Voor de rust wist Dont een kogel van v. d. Berg nauwelijks tot corner te verwerken. Door treuzelen liet Rietveld een mooie kans verlo ren gaan. De tweede helft beloofde aanvan kelijk de gelijkmaker, maar de RVC- achterhoede wist het offensief te weerstaan. Een kogel van v. d. Berg uit een vrije trap (de zoveelste te gen de bezoekers) ging via de staan der naast. Toen Bakker de gelijk maker in het net kopte, had de scheidsrechter juist gefloten voor een overtreding tegen RVC, zodat hier de voordeelregel niet werd toe gepast. Slechts eenmaal moest Bael- de optreden voor een fraai schot van Ballering. Overigens waren de be zoekers voor het doel niet gevaar lijk. Het drassige veld maakte de spelers vermoeid en was oorzaak dat het geen mooie wedstrijd werd. De Reeuwijkers hebben de verdienste dat het fraaie record van Esto nu gebroken is. ning er pas goed in. Beide ploegen verhoogde het tempo, maar van beide aanvalslinies was het die van DOSR, die het hoofd het meest koel hield. Van vrij grote afstand bracht G. van der Meer zijn ploeg opnieuw aan de leiding en toen DOSR uit een corner de voorsprong tot 4-2 op voerde, achtte VVSB zich verslagen. DOSR bleef genoeg aanvallen om een te zware d;-.k op eigen doel te voorkomen en de St. Bavoploeg had bij al haar pogingen net niet dat beetje geluk, dat nodig is om succes te boeken. Lisse kwam onverwacht nog aan overwinning op Wassenaar (3-2) In een zeer spannende wedstrijd is het Lisse gelukt een zwaar bevochte overwinning op Wassenaar te beha len. Er is, in deze ontmoeting goed spel vertoond, alleen hebben beide ploegen verschillende fraaie sco ringskansen niet uitgebuit, doch de zege is toch wel aan de iets beter spelende ploeg van Lisse gekomen. Bij Lisse ontbrak Kees van der Zwet voor wie Hoogenbóom nu als midvoor was opgesteld. Na een ge- lijkopgaande strijd wisten de bezoe kers in de 20ste minuut de leiding door hun midvoor te nemen, doch direct hierna wist A. Bon uit een corner de Wassenaar doelman te passeren. Vlak voor de rust ontsnap te het doel van Wassenaar aan een doorboring, doordat buiten bereik van de doelman de bal tegen de lat geschoten werd. Ruststand 1-1. In de tweede helft was het een mooie faire strijd, waarin beide ploegen zich ten volle gaven. Na een kwartier was het weer Wasse naar dat voor de tweede maal een voorsprong verkreeg toen de rechts buiten een enorm hard schot loste, dat doelman Hoogendoorn te mach tig bleek 1-2. Geruime tijd bleef zo de stand totdat 7 minuten voor het einde de invaller midvoor Hoogen- boom van korte afstand de gelijk maker scoorde 2-2. En nog geheel onverwachts wist Lisse enkele mi nuten voor het einde het winnende doelpunt te fabriceren, daar een goed door Vink genomen corner Hoogenboom in staat stelde om met een fraaie kopbal de doelman der bezoekers voor de derde maal te passeren, 3-2. Het werd dus nog een onverwachte zege voor de oranje- zwarten. Fiolet miste in droompositie tweemaal UITSLAGEN Kampioenschap van Nederland Heren: LHC-Venlo 1-6. Dames: Union-Groningen 5-1, EMHC- BDHC 0-3. WESTEN Promotieklasse A: HLC-Spirit 1-3. haas besprong, was de onthutste Promotie naar promotieklasse: Leoni- doelman De Graeff natuurlijk al te das-HHIJC 3 2-2; Leiden 2-Scheybeek laat. 0-0; Kameleon-Schaerweyde 1-0. Het was 0-2 en de vleugellamme stand in de competitie om het - Nederlandse aanval was niet bij kampioenschap van Nederland luidt per Het Nederlands heren hockeyteam machte in deze cijJers v00r rus{ 9 apnl 1961: heeft zondag voor 4000 locschouwers enige wijziging te brengen al behield "e"n n n 4 8 2 in het Wagener-stadion te Amstel dp „Iopp vonmameliik dnnr het Venl° 2 2 0 2 l veen met 2-3 verloren van België. prachtigf werk van dJe middenlinie 2 0 111 3-1 0y2 voorsprong vefdmeerderheid. uSon 11 l lil p e* Deze meerderheid groeide na rust. Dames De 21e minuut van de tweede Nederland kreeg zelfs drie korte en Union 1 1 0 0 2 5-1 helft was ingegaan. Zojuist had de drie lange hbekslagen te nemen te- BDHC i i o 0 2 3-0 razendsnel reagerende Belgische gen België geen enkele. De druk EMHC doelman Thill een scherp ingesla- was dadelijk hevig en al in de der- Groningen gen korte hoekslag van Van Erven de minuut smaakte Tippy de Lanoy Dorens tot lange hoekslag verwerkt. Meyer het genoegen zijn eerste in- Nederlands b-elftal tegen Niet helemaal kreeg Overdijkink de terlanddoelpunt te scoren. Een pass duitsland b door Hooghiemstra aangegeven bal van rechts werd vanaf de cirkelrand **et, Nederlandse B-hockeyteam, dat onder controle, maar dat bleek ook met omgekeerde stick onhoudbaar mil clZn^ipw" niet nodig. De lange Delftse stu- in het verste hoekje langs het ver- iSel- V«nUeV (HDM)' achter FoSer dent raakte de bal vol en de Belgen, geefs uitgestrekte linkerbeen van aalcnTln K Ma™cxlran"'midto geweldenaar Thill incluis, konden Thill geslagen: 2-1 dus. Het verdere Buteux van der Kamp (Togo), Mijn- slechts horen hoe de kogel achter verloop is reeds bekend. arends (Amsterdam) en Ch. Marres (La- hen, hoog in het doel insloeg. De vijftigste interland van aan- Len)1 voorr Van der Rovaart (HDM), 't i ,s nd de 51.e ho?key-mter- voerder Van Erven Dorens werd ^"ssen de eeuwige rivalen Ne- wej met cadeaus, maar zoals in derland en Belgie was weer gelijk. de kieedkamer met spijt werd vast- 1 0 Hooft (Hilversum), van Buchem (Union), Taminiau (Tilburg) en Coster van Voorhout (Amsterdam). Het was gisteren op het Altiorveld bij de ontmoeting Altior-DIO meer sensationeel dan dat men van goed voetbal getuige was. Het geheel was een slappe vertoning waarbij Altior in de eerste 20 minuten een voor sprong wist te verkrijgen van 2-0. Met deze cijfers is ook de wedstrijd geëindigd. Altior was wel de ster kere ploeg maar toch waren er veel tekortkomingen. Na de 2-0 stand scheen het wel of men meende, dat er niets meer gebeuren kon. Het voorval in de tweede helft echter waarbij de Altior-keeper zich schul dig maakte aan een overtreding die door de scheidsrechter werd bestraft met wegzending naar de kleedkamer moet hen toch wel duidelijk gemaakt hebben, dat serieus doorspelen on der iedere omstandigheid gebieden de eis is. Na de aftrap door DIO werd er wat over en weer gespeeld waarbij DIO in de 3e minuut tot een corner kwam. De bal werd achter geplaatst. Altior kwam daarna met een zeer goede aanval die door de DIO ver dediging even goed werd onderbro ken. De druk van Altior bleef aan houden en na een kwartier wist mid voor Zevenhoven Altior de leiding te geven, (1-0). Altior had de smaak te pakken, er bleef een overwicht en in de aanval die Altior opnieuw on dernam deed de rechtsbinnen v. Ha meren goed voorbereidend werk waarbij de linksbinnen Ouwerkerk gelegenheid kreeg de voorsprong te vergroten tot 2-0. In de 20e minuut was het opnieuw erg gevaarlijk voor het DIO-doel maar de gasten wisten aan dit gevaar te ontsnappen. Van lieverlede zag men Altior toen ver slappen en kreeg DIO gelegenheid het spel toch enigszins te verplaat sen. Want toen beleefde men voor het Altior-doel zeer benauwde ogen blikken waarbij men er niet zonder moeite in slaagde, erger te voorko men. Gelukkig voor Altior had DIO RKAVV-Archipel 1-2 Na het beginsignaal van scheids rechter T. Saat ging RKAVV na eerst wat heen en weer getrap op het gas- tendoel af maar miste al dadelijk haar eerste mooie kans. Demeijer schoot juist langs de verkeerde kant van de staander en even daarna kwam zelfs een grote misser toen doelman v. d. Spek ver was uitgelo pen en RKAW de bal kalmpjes langs de doellijn liet rollen. Archipel kwara nu in actie en verplaatste het spel op de gastheren-speelhelft. De Leid- schendamse doelman Van Brecht wist de bal wel enige malen prachtig op te vangen, maar hij werd niet vol doende gesteund door de verdediging en ra een kwartier glipte de bal toch onder zijn vangarmen door en had de midvoor Malle de leiding ge nomen (01). Na de thee kwam er bij RKAVV meer actie en gesteund door de wind kreeg Archipel nu de volle laag. De Haagse doelman liep in een hachelijk ogenblik te ver uit naar een door Bolleboom opgebrachte bal. De doel man miste en de toegeschoten Van d er Sm an benutte de kans en schoot in het lege doel (11). Na deze ge- lij kmaiker kwam de spanning. Beide ploegen deden het mogelijke om de winst te behalen. RKAVV kreeg een aantal hoekschoppen te nemen, maar kon uit deze kansen geen winst boe ken. Toen Archipel na felle strijd er in slaagde een doorbraak te force ren kreeg RKAW het zwaar te ver duren en vijf minuten voor het einde scoorde Malle uit een hoekschop zijn tweede doelpunt (12). Ond-anks een laatste krachtsinspanning kon RK AVV de gelijkmaker niet meer be machtigen en moest de thuisclub bei de punten aan de Hagenaars afstaan. niet veel stootkracht, zodat de gas ten toch niet erg gevaarlijk werden. De tweede helft begon met DIO in de aanval. Een toegestane vrije trap kort bij het Altior-doel had geen ge volgen. In de 5e minuut kwam DIO tot een corner, maar de Altior-kee per onderschepte de bal. Toen ge beurde er een naar geval. De Altior- keeper werd aangevallen en deze kon zich niet beheersen, hij trapte naar zijn tegenstander en gevolg was, dat hjj naar de kleedkamer werd verwezen. De Altior-linkshalf nam de plaats in onder de lat en mocht toen het genoegen hebben, dat de penalty die DIO kreeg toege wezen door hem werd gestopt. Met 10 man moest Altior verder spelen en de rest van de wedstrijd was van slecht gehalte. Aan beide kanten probeerde men nog wel tot een doel punt te komen maar dit gebeurde niet. Het ging er wel sensationeel aan toe, maar het bleef voetbal van slecht gehalte. Altior wist echter de voorsprong te behouden en ver overde toch twee kostbare punten. Bodegraven sleepte met enig geluk een gelijk spel weg bij VIOS Bodegraven, dat gisteren op be zoek was bij het Haagse Vios, is er in geslaagd een puntje mee naar huis te nemen. De Hagenaars toonden vooral in de eerste helft een overtui gende meerderheid maar ze wisten dit niet voldoende uit te buiten want slechts een doelpunt viel er in deze helft, terwijl de bezoekers daartegen over in de tweede helft een treffer wisten te plaatsen waardoor de wed strijd in remise eindigde. De Hage naars beginnen al direct zeer enthou siast, waarbij de Bodegravenveste al direct onder druk kwam te staan en doelman Voordouw, die de aan de hand verwonde Beens verving, al gauw zijn capaciteiten moest tonen bij een schot van midvoor Harte veld. Na ongeveer 10 minuten-spelen moest Voordouw toch zwichten toen bij een doelworsteling linksbuiten Kamphorst hem het nakijken gaf (10). an de andere kant zag de Bodegraven- voorhoede geen kans om gevaarlijk te worden, daarvoor miste zij vol doende stootkracht. De gastheren bleven dan ook het meest in de aan val maar door stug verdedigen van de Bodegraafse achterhoede bleven doelpunten echter uit. Vlak voor rust kregen de Hagenaars nog een strafschop toegewezen door een handsgeval van een der Bode- gravenverdedigers, doch Cordes zag geen kans om Voordouw te passe ren. De rust brak dan ook aan met onveranderde stand. In de tweede helft legden de be zoekers er een schepje op en wisten kort achter elkaar een drietal cor ners te forceren, die echter niet het gewenste resultaat opleverden. Toch zat een doelpunt in de lucht die dan ook na 10 minuten door Cock van Eek werd gescoord, toen deze de bal kreeg toegespeeld er goed mee doorliep en met een kort tikje de Haagse doelman passeerde (11). Bodegraven behield een klein over wicht, maar toch wist Vios de bakens weer te verzetten. Jammer dat Klaas Sterk bij een bzehoorlijke scorings kans tegen doelman Trommel op schoot. Aan de andere kant echter ontsnapte het Bodegravendoel aan een doorboring, toen Voordouw niet juist reageerde bij een hoekschop. Tot tweemaal toe werd de bal inge schoten maar toch zagen de Bode gravers kans de bal weg te werken. Zodoende kwam het einde met on veranderde stand. 1 - IJ - KUOIC1U uus 111CL JllCL I1CL IIlUUiÖLe e Se? overwinning afgesloten, gen er eens echt voor zitten. Nu zou men zien hoe dit jonge Belgische elftal met de vele nieuwelingen, die zo brutaal het huis van de gastheer waren komen binnenvallen, hoe dit onervaren team in een laatste Hol lands kwartiertje de das zou worden omgedaan. De knap spelende Theo Terlingen maakte in de minuut, die volgde op de gelijkmaker, een fout, welke evenals de blunder van collega-back Leemhuis in de eerste helft, een doelpunt tot gevolg had. Zijn mis ser gaf linksbuiten Roersch vrij spel en toen kon ook de onzekere Neder landse doelman de Graeff niet meer voorkomen dat de Belgen onze oranjeploeg voor de tweede achter eenvolgende maal op eigen grond versloegen: 2-3. Het is de aanval geweest, die zo heeft teleurgesteld. Het mankeerde in deze linie aan eenheid, aan tem po en vooral aan slagvaardigheid op de momenten en dat waren er vele dat „het gat" was gemaakt. Twee van die momenten deden zich al in de eerste fase voor; De Belgen waren de strijd begonnen met een waarschuwende klop op de deur, waarbij De Graeff werd ge noodzaakt een korte hoekslag weg te geven. Toen was Nederland weg over de linkervleugel, waar Van Vroonhoven, aanvankelijk zonder de nodige steun van zijn debuterende linksbinnen de Lanoy Meyer, het verre van gemakkelijk had. Fiolet die deze aanval zelf met een mooie lange pass had opgezet kreeg de bal voor doel hard en strak van de Tilburgenaar terug, maar hij miste. Een paar minuten later sloeg hij over een even harde grondpass heen, oog in oog met de Belgische doelman staande. Op de tribune verborgen Roepie Kruize en Wim de Beer het hoofd in de handen. Het waren twee droomkansen Fiolet had geen tijd tot treuren, maar zijn zelfvertrouwen was ern stig aangetast en met de geringe as sistentie die hij vooral voor rust ontving, is hij als middenvoor dan ook niet meer in zijn spel gekomen al toonde hij af en toe een vlaag van geniaal solowerk. De Belgische ploeg, in geweldige fysieke conditie en daardoor uitermate elastisch, schoof als een harmonica in en uit elkaar, al naar gelang elf man in de verdediging of acht man in de aan val nodig waren. In de 19e minuut kwam de belo ning voor dit bewegelijke, zij het zeer opportunistische en verre van fraaie hockey. André Musch, de al tijd moeilijk bespeelbare linksbin nen, schoot de bal uit een korte hoekslag hard in de hoek. Vijf mi nuten later kreeg het Nederlandse moreel een tweede zware klap toen Leemhuis een schuine pass van links in de cirkel hautain liet lopen in de vaste veronderstelling, dat de slag te scherp was en geen Belg er op zou kunnen lopen. Toen de dadelijk op volle snelheid liggende rechts buiten Mertens als een jachthond de (SCHC) en Verhoeff (SCHC). NEDERLANDSE DAMKAMPIOENEN De heer W. de Jong uit Haarlem is in Apeldoorn Nederlands damkampioen geworden, terwijl de achttienjarige K. Holst Voogd uit Zaandam jeugd kampioen werd. Foto: de kampioenen K. Holst Voogd (links) en W. de Jong wensen elkaar geluk met de overwinning. In de eerste helft ging de strijd gelijk op met wisselende kansen. Oranje Groen enthousiast en de Kikkers technisch gevaarlijker. Na een half uur gaf J. v. Belkum Oranje-Groen de leiding 0-1, maar hoe de thuisclub zich ook inspande in de stand kwam geen verandering doordat Vermond en v. Daalen op gelegde kansen misten. Ook in de tweede helft was het veldspel van groen-wit beter en na 20 min. kon Bavelaar na een hoekschop goed in- koppên. Lugdunum bleef een grote druk uitoefenen, echter zonder resultaat. De Oranje-Groen achterhoede greep steeds op tijd in, zodat in de -stand geen verandering meer kwam. Met deze uitslag kunnen beide ploegen tevreden zijn. SCHAKEN Weer winst voor uitdager Botwinnik De negende partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap tussen ti telhouder Tal en uitdager Botwinnik, die vrijdag na de 40e zet van Tal was afge broken, is zaterdag in Moskou door Bot winnik in 73 zetten tot winst gevoerd. De stand luidt nu 5VS-31/* in het voor deel van Botwinnik. Voor het eerste gedeelte raadplege men de krant van zaterdag, hieronder volgt het verdere verloop: Botwinnik: wit Tal: zwart 41. Tdl-d2, Tc3-clf; 42. Td2-dl, Tcl- c3; 43. f2-f4, f6-f5; 44. Le4xf5, Pe5-c4; 45. Td4-d3, Tc3-c2; 46. Lf5-g4, Tb2-a2 47. Td3-b3, Kg7-g6; 48. Kel-f2, Pc4-d2; 49. Tb3"-e3, Pd2-c4; 50. Te3-b3, Pc4-d2; 51. Tb3-e3, Pd2-c4; 52. Te3-e8, Pc4-d2; 53. Te8-e5, Kg6-f6; 54. Tz5-f5f, Kf6-g6; 55. Tf5-e5, Kg6-f6; 56. Lg4-h5, Tc2-c3; 57. h3-h4, Tc3-c4; 58. Lh5-f3, Tc4-c2; 59. Lf3-d5, Ta2-a4; 60. Ld5-f3, Ta4-a2; 61. Tdl-el, Ta2-a4; 52. h4-h5, Tc2-c3; 63. Lf3-g2, c3-c2; 64. Tel-dl, Ta4-a3; 65 Lg2-d5, Ta3-a4; 66. Kf2-el, Ta4-d4; 67. Ld5-g2, Pd2-b3; 68. Tdlxd4, Pb3xd4; 69. Kel-f2, Pd4-e6; 70. Lg2-e4, Tc2-b2; 71. Te5-f5f, Kf6-g7; 72. Tf5-d5. Kg7-f6; 73. Kf2-f3. Na deze zet gaf Tal zich ge wonnen. Oostenrijk is winnaar geworden van het 8e Clare Benedict-toernooi dat te Neuhausen (Zwits.) is gehouden. In de vierde ronde wonnen de Oostenrijkers met 3Vi-Vi van Engeland en in de vijfde en laatste ronde, waarvoor de partijen zondag werden gespeeld, is de voorlopige uitslag tegen Nederland 1-2 (voor Oos tenrijk) plus een afgebroken partij. Het puntentotaal van de Oostenrijkers is 12 en 1 afgebroken partij, waarmee zij on bereikbaar zijn voor de andere deelne mers aan het toernooi. SCHAKEN COEN ZUIDEMA NEDERLANDS JEUGDKAMPIOEN De 18-jarige student in de wis- en natuurkunde Coen Zuidema uit Amstel veen is zaterdag in Hengelo Nederlands jeugdkampioen schaken geworden. Enkele uitslagen van de laatste ronde van het toernooi luiden: Maliangkay- (Rotterdam)-Verspoor (Middelburg) 1-0, Berg (Leiden)-Bloem (Wildervank) 1-0, Noordewier (Utrecht-Van Bockel (Eind hoven) 0-1. De eindstand luidt: 1 Zuidema 7'/* p., 2 Diekstra 6 p., 3 Verreck öVsp., 4, 5 en 6 Verspoor, Hoepman en Maliangkay al len 5 p., 7 en 8 Moonen en Van Bockel beiden 4>/s p., 9, 10, 11, en 12 Bloem, Mostertman, Frederiks en Berg allen 4 p. BILJARTEN Scholte kampioen ereklasse libre De Eindhovenaar Henk Scholte is zon dagmiddag te Nijmegen door een betei algemeen gemiddelde dan zijn naaste concurrenten Kees de Ruyter en Tini Wijnen Nederlands kampioen ereklasse libre geworden. In z(jn laatste en beslis sende partü evenaarde Scholte de Neder landse records hoogste serie en parti culier gemiddelde, die beide met 500 op naam van Kees de Ruyter staan, door deze party in één beurt uit te maken. Van cle acht deelnemers bleef alleen de Amsterdammer Mol beneden de grens van 30, waardoor hij half degradeerde. De uitslagen van de laatste ronde luiden: Vultink 500 9 246 55.55 Mol 330 9 127 36.66 Ligthart 500 12 155 41.55 Jacobs 375 12 189 31.25 De Ruyter 500 7 439 71.42 Wijnen 437 7 315 62.42 Beekman 0* 1 0 Scholte 500 1 500 500 De eindstand luidt: 1 en kampioen Scholte 12 3291 30 500 109.70 2 K. de Ruyter 12 3338 33 463 101.15 3 Wijnen 12 3437 41 472 83.82 4 Ligthart 6 1884 54 303 38.88 5 Beekman 4 2129 52 424 40.94 6 Jacobs 4 48 197 39.60 7 Vultink 4 2014 54 246 37.29 8 Mol 2 1749 68 242 25.72 Toernooigemiddelde: 51.91. BASKETBALL VODO 3-THE BONA STARS 2 16-46 Het was niet moeilijk voor The Bona Stars om van het zwakke Vodo 3 te win nen. Hun grote gebrek aan techniek trachtte Vodo te compenseren door in een zeer laag tempo een set up spelletje te spelen en zich na iedere aanval snel in een zone terug te trekken. Daardoor bleef de score zeer laag: na 7 min spelen 2-4, na 12 min 2-6. Hierop vroegen The Bona Stars time-out aan, waarna zij overgingen tot een gedeeltelijk man-to rn an verdediging. Dit leverde The Bona Stars meer punten op, zodat de rust kon ingaan met de stand 6-18. In de tweede helft speelden The Bona Stars een volledige man-to-man, waar tegen Vodo niet veel verweer had. Met 10-28 werd de tweede helft besloten, zo dat de eindstand werd 16-46. Scorers: H. Kagie 12 p., H. v. Haver 10 p., N. Overdevest 8 p., G. Kampert 6 p. en de andere spelers scoorden de overige pun ten. Zaterdag a.s. valt de beslissing om het kampioenschap der 2e klasse in de wed strijd The Bona Stars 2-Punch 3, Belde teams hebben slechts 2 verliespunteu. Nereus won Head of the River Nereus heeft, na een felle strijd met Njord, de Head of the River de jaar lijkse lange afstandswedstrijd op de Amstel gewonnen. Ook in de tweede divisie kwam de overwinning aan Ne reus, namelijk aan de tweede ploeg, ech ter niet eerder dan na een lange verga dering van de jury, die tientallen pro testen te behandelen kreeg. Hieruit blijkt al het onregelmatige beloop van deze Head of the River, hetgeen vooral veroorzaakt werd door het niet tijdig aan de start verschijnen van diverse ploegen, De protesten leidden er o.a. toe, dat de eerste ploeg van Protheus werd gediskwalificeerd, evenals de vierde ploeg van deze vereniging bij de lichte achten. Door de distanciëring van de derde ploeg van Nereus in de tweede divisie kwam nu De Hoop hier, achter Nereus 2, op de tweede plaats. De om- standigheden in aanmerking genomen het was zeer winderig, vooral bij Zorgvliet is er niettemin mooie strijd geleverd. De uitslagen luiden: Eerste divisie: 1 Nereus 27 52.1, 2 Njord 28.03.8, 3 Laga 2 28.05.2, 3 WilJem II 3 28.08.5, 5 Triton 28.11.9, 6 Argo 28.12.6, 7 Lage 1 28.21.4, 8 Aegir 28.25.1, 9 Protheus 28.26.5. Tweede divisie: 1 Nereus 2 27.29.6, 2 De Hoop 28.49.5, 3 Nereus 3 28.51.4, 4 Njord 2 28.57.0, 5 RIC 29.17.6. Lichte achten: 1 Laga 4 29.01.4, 2 Njord 5 29.11.9, 3 Nereus 29.49.5. Veteranen: 1 Willem III 30.30.0, 2 De Hoop 3 32.25.2, 3 De Hunze 4 Het Spaar- Jac. Kraan le C-klasser Bataaf Jac. Kraan, enkele jaren terug een goede bekende op de super lange af stand, vierde gisteren in Den Haag tij dens de nationale 15 km. loop van de Zwaluwen zijn come-back. Hij had nog niets aan kracht ingeboet, integendeel, hij maakte de snelste tijd uit zijn loopbaan. De jaren van non-acti viteit schijnen hem goed gedaan te heb ben. Uitslagen: A klasse 1. F. Veldhuyzen (KNAU) 46.16 min.; 2. G. Kluivers (ASV) 47.13.2; 3. O Kluivers (ASV) 47.55; 4. J. Smits (AAV 36) 48.35; 9. G. Rewijk (Bat.). C. klasse: 1. Jac. Kraan (Bat.) 51.53; 4. J. Rewijk (Bat.) 53.04; 5. B. Kraan (Bat.) 56.41. D klasse: 4 H. Slobbe (Bat.) 54.56; 10. W. de Haas (Bat.) 65.35. Nationale 15 km. wegwedstryd georganiseerd door „de Zwaluwen", Den Haag. Het aantal' deelnemers bedroeg ruim 50, waaronder de sterkste lange afstand lopers van Nederland. Deze wedstrijd was een eerste selectie voor de 30 km. landenwedstrijd, die 27 mei te Locarno (Zwitserland) wordt ge houden. Een ploeg van vier man wordt naar rie-° wedstrijd uitgezonden. De uitslag luidt: 1. F. Veldhuysen, KNAU 46.16; 2. G. Kluivers ASV, Eiber gen; 3. D. Kluivers ASV Eibergen 48.00; 4. Jack Smits A AC 36-C, Alphen 48.42; 5. P. v. Loon Thor Roosendaal 49.02; 6. Th. Roelof HAC Helmond 49.39.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 9